Gebiedscommissie mist bewoners Sekshuis Zierikzee is noodsprong PZC Ex-groenteboer Meulblok man van het jaar Fietspad Schouwse polder onzeker 15 Mensen uit Westhoek kunnen pas in later stadium meepraten over plannen Voorzitter commissies stopt ermee agenda Man gewond in kas School voert actie voor kunstwerk Parkeerterrein Middelburg op slot Bomen Zanddorp blijven staan Cheque voor Diabetesfonds weekenddiensten vrijdag 19 december 2003 ^rFamkevan Loon SEB0OSKERKE - Bewoners IOiiden ook op de een of andere pier vertegenwoordigd moe- n zijn in de gebiedscommissie (houwen-West. Alleen op die ia,lier worden de bewoners van d gebied, dat planologisch op "schop wordt genomen, olgens W. Kort uit Burgh- laanistede zo vroeg mogelijk elrokkcn bij de ingrijpende pen. ide gebiedscommissie van het aidinrichtingsproject zijn veel uiijen vertegenwoordigd, andbouwers, natuurorganis- eSl (recreatie) ondernemers, de ienst Landelijk Gebied (DLG de gemeente Schouwen-Dui- danct, de provincie en het Ka- ister.Maar volgens Kort ont- ieekt één belangrijke groep: de aniseerde) bewoners Schouwse Westhoek, dat zij pas in een der stadium kunnen meepra- enover de inrichtingsplannen, liet is jammer, dat de bewo- lasnooitzijn benaderd, anders jan dat zij tijdens vergaderin- en als deze hun zegje kunnen oen", zo stelde hij gistermid- ig tijdens het openbare deel in de vergadering van de ge- jedscommissie. Dialoog fölgens A. de Haan, voorzitter van° de gebiedscommissie, is daar destijds bij de instelling ran de groep bewust voor geko zen. „De gebiedscommissie heeft de Regiovisie Schouwen- ifëtovergenomen en zich daar- lij afgevraagd of een dialoog net de streek moest plaatsvin den, zoals ook bij Schouwen- is gebeurd. Voor Schou- West hebben we daar niet gekozen, omdat de plan- hier al te ver voor SEROOSKERKE - De voorzitter van de gebieds- commissies Schouwen- Oost en Schouwen-West, A, de Haan, stopt per 31 december met haar voor zitterschap. Gisteren heeft zij haar laatste van in totaal 32 vergaderingen van de ge- biedscommissies voorge zeten. De reden, dat zij baar voorzittershamer aande wilgen hangt, is dat De Haan op korte termijn uit Zeeland zal verhuizen. Zowel de commissieleden als trouwe gasten op de publieke tribune zeiden bet vertrek van de voor zitter te betreuren en dankten haar voor de sa menwerking de afgelopen zeven jaar. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans famkevan Loon AlliPankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 fax: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET jyww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl •wngkhchten: 0800 0231231 °P maandag t/m vijdag gedu- 'endede openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur uitwerken van de inrichtings plannen worden daarnaast ook de bewoners, die daarmee te maken krijgen, betrokken. „U heeft absoluut gelijk als u zegt dat hoe vroeger bewoners erbij betrokken worden, hoe beter dat is voor het draagvlak." Bij Kort blijft toch enige scepsis heersen. Zoals dat ook blijft over het tracé voor het nieuwe fietspad langs de Pauleintjes- weg. Volgens de commissie voorzitter gaat het nu in het Landschapsplan Duinzoom nog om een grove schets en kan de daadwerkelijke ligging in een concreter inrichtingsplan nog veranderen. Kort: ,,Ik wil er gaarne op vertrouwen dat dat Datbetekent in de ogen van De Haan overigens niet, dat bewo ners te laat betrokken worden bij de landinrichting. Via voor- lichUngsavonden over de ge- 'biedsplannen probeert de com- nMedèzegroep juist 'zo vroeg mogelijk'in te schakelen. Bij het door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - De Schouwen-Duivelander Dick Meulblok is door zijn collega's van de aardappel, groente en fruit (AGF) detailhandel geko zen tot 'man van het jaar 2003'. Meulblok valt die landelijke eer ten deel voor de voortrek kersrol die hij heeft gespeeld in de professionalisering en on derlinge samenwerking van de bestuurlijke koepelorganisa ties in de sector. De jaarlijkse verkiezing wordt uitgeschreven door het Vak blad AgfVóór Meulblok werd de landelijke eretitel twintig keer eerder verleend. De enige Zeeuw tot dusver op het lijstje prominenten was Henk Meijer 19 8 8van Lamb Weston/Meij - er in Kruiningen. Meulblok, gemeenteraadslid namens de WD, moest vorig jaar wegens gezondheidsrede nen zijn 21 jaar lange loopbaan als groenteman beëindigen. De streep onder de dagelijkse praktijk bracht hem er niet toe ook te breken met de landelijke bestuursfuncties die hij sinds zeven jaar voor de beroeps groep vervult. Momenteel is hij voorzitter van AGF Detailhandel Nederland, de Commissie AGF Detailhan del en van het Centrum voor Kennis en Ontwikkeling in de ze sector. De jury roemt de 'positieve, maar realistische instelling, heldere visie, tomeloze inzet en het rotsvaste vertrouwen' van de in Burgh-Haamstede woon achtige Meulblok. Het is mede aan zij ncharisma tische uitstraling' te danken Diclc Meulblok, hier kinderliedjes zingend op een school in Nieuwerkerk, is door zijn collega's van de aardappel, groente en fruit (AGF) detailhandel gekozen tot 'man van het jaar 2003'. foto Dirk-Jan Gjeltema dat de professionalisering van de koepelorganisaties tot stand is gebracht en nieuwe, ambitieuze initiatieven zijn ontplooid, zo staat in het Vak blad Agf dat vandaag ver schijnt. Met die inzet heeft hij 'een draagvlak gecreëerd waardoor de groenteman kan overleven'. Meulblok is 'apetrots' op het eerbetoon uit de sector, zo zei hij gisteren in een reactie. ,,Het is altijd heel waardevol te ho ren dat je collega's vinden dat je voor hen iets bijzonders be tekent. Dit is een titel voor het leven. In de motivatie worden zoveel veren in m'n kont gesto ken, dat het er pijn van doet door Marcel Modde ZIERIKZEE - Eigenlijk is het puur een vervolg op het alsmaar durende uitstel voor vestiging van een snackkiosk op 't Luitje in Zierikzee, zegt Ger Lagerweij over zijn plan om in de Meel- straat een bordeel te beginnen. „Ik kom in inkomensnood en dan ga je op zoek naar iets wat een alternatief zou kunnen zijn." Bijna zeven jaar ligt de, als ju rist afgestudeerde, voormalige pensionhouder met de gemeen te in de clinch over zijn plannen voor een frites- en broodjes- kraam aan de Nieuwe Haven. Diverse rechtbankprocedures en zittingen van de Raad van State verder, lijkt hij eindelijk munt te kunnen gaan slaan uit zijn vasthoudendheid. Een ar chitect ontwierp voor hem een halfronde kiosk, die inmiddels ook naar oordeel van de ge meentelijke welstandscommis sie niet uit de toon zal vallen in de monumentale omgeving van 't Luitje. En toen burgemeester en wethouders vorige maand bekendmaakten voornemens te zijn een standplaatsvergunning te verlenen voor de periode mei tot oktober, scheen er geen vuil tje méér aan de lucht voor La gerweij. De praktijk is echter weerbarstiger. Rechtbank De bezwaarprocedure die de ge meente nu volgt rond de aange kondigde vergunning, duurt tien weken, vier weken langer dan doorgaans gebruikelijk. Wanneer omwonenden of ande re belanghebbenden in het ge weer komen, is de kans groot dat de rechtbank er uiteindelijk aan te pas komt. „Zoals het er nu uitziet wordt mij met die abnor maal lange inspraakprocedure de mogelijkheid uit handen ge slagen om nog deze winterpe riode met de bouw te beginnen. De bouw zelf duurt goed twee maanden en dus is het seizoen 2004 op deze manier bij voor baat naar de knoppen", luidt Lagerweijs motivatie om te kie zen voor de prostitutie. Tot voor lcort exploiteerde hij in STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Ce remony of Christmas Carols. het pand Meelstraat 53 pension Beddegoed. Met zicht op de snackkiosk ('dat heb ik vijftien jaar gedaan en ik wilde gewoon eens iets anders') en met het oog op een dure verbouwing door de aangescherpte brandveilig- heidsregels, besloot Lagerweij daarmee te stoppen. Het huis (waarin onder meer zes grote kamers met ieder een eigen bad gelegenheid) ging in de verkoop maar bleef tot dusver onver kocht. Nu ook de daadwerkelij ke start van de snackkraam uit blijft, dreigt voor Lagerweij 'inkomensnood' en zoekt hij naar alternatieve bronnen. Een kennis exploiteert in België een sekshuis. Samen komen ze tot de conclusie dat er ook op Schouwen-Duiveland, 'al hele maal in de zomertijd', een behoorlijke boterham valt te verdienen aan de meisjes van plezier. Sinds de opheffing van het landelijk bordeelverbod is er op het eiland formeel één sekshuis toegestaan, maar de gemeente heeft er tegelijkertijd voor gezorgd dat een dergelijk etablissement niet in een woon gebied - zoals de Meelstraat - mag worden geopend. Lager weij, in de loop der jaren door eigen ervaring gepokt en gema zeld in de gemeentelijke regel geving, constateert op dit front 'een hoop koudwatervrees'. „Normaal krijg je na een ver gunningsaanvraag netjes een ontvangstbevestiging van de gemeente, nu heb ik vier keer moeten bellen waar die bleef! Het college besloot dinsdag de vergunning voor Meelstraat te weigeren, op grond van de nade re bepalingen in het bestem mingsplan. Lagerweij betwij felt evenwel of die redenen wel zo waterdicht zijn. Een bordeel levert voor de buurt volgens hem nauwelijks meer overlast op dan een gemiddeld pension. „Het is,nooit de bedoeling ge weest met raamprostitutie of iets in die sfeer te gaan werken, maar gewoon een pand waar je discreet kunt relaxen. Kan ik het pand niet verkopen en wil ik er nog wat mee, dan zal ik het toch moeten aanpassen aan de nieuwe eisen. Een bordeel is veel makkelijker te verhuren dan een paar losse kamers aan wat toeristen." Of hij zich neerlegt bij de weigering, kan Lagerweij nog niet zeggen. „Dit ga ik eerst weer met mijn advocaat bespre ken." Maar zodra de kansen op snelle realisatie van de snack kiosk keren, zal hij niet aarzelen zijn bordeelplannen los te laten, voegt hij er aan toe. het geval is. Maar voor mijn ge voel ben ik er wat ongerust op, omdat een tracé van een fiets pad niet op een achternamiddag even verlegd zal worden." OUDE TONGE - Een 49-jarige man is gewond geraakt bij een ongeluk in een kassencomplex aan de Oostendesedijk bij Ou de Tonge. De inwoner van Den Haag was op een kleine hoogtewerker in de nok van de kas bezig met montagewerk zaamheden. Door nog onbekende oorzaak kantelde de kar plotseling. De man viel drie meter naar beneden en kwam met zijn hoofd terecht op een opstaande rand. Het slachtoffer is met schedelletsel, een schouderfractuur en een gebroken neus overgebracht naar het Medisch Centrum Rotterdam-Zuid. MIDDELBURG - Kinderen van de Nehelennia Scholenge meenschap in Middelburg hebben 1640 euro opgehaald voor het nieuwe gebouw van de Nehelannia Scholengemeenschap. De ouderraad van de Scholengemeenschap had de actie op touw gezet ter gelegenheid van de opening van het nieuwe ge bouw aan de Breeweg (vwo/havo). De brugklasleerlingen van Nehalennia aan de Breeweg hebben vervolgens de wenskaar ten met het thema Feest in de tekenlessen zelf ontworpen en vervolgens verkocht. Met het bedrag wordt een kunstwerk aangeschaft. MIDDELBURG - Het parkeerterrein langs de spoorlijn ter hoogte van de Schroebrug in Middelburg gaat op slot. Het ter rein wordt, waarschijnlijk vanaf april, alleen nog toeganke lijk voor automobilisten die ook de trein nemen. Het langge rekte P&R-terrein dat parallel aan de spoorlijn loopt, wordt nu nog vaak door automobilisten gebruikt die de binnenstad van Middelburg als bestemming hebben. Het is de enige plek in de buurt waar zonder parkeerschijf-kaart of -vergunning geparkeerd kan worden. De NS, eigenaar van het parkeerter- rein, is van plan om het gebruik van het terrein aan banden te leggen. Door heel Nederland zullen de spoorwegen de par keerterreinen van slagbomen voorzien. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg gaat niet in be roep tegen het kapverbod dat de bestuursrechter oplegde voor een aantal bomen achter 't Zanddorp. Bewoners van de huizen waren naar de rechter gestapt om de kap te voorko men. Met succes, blijkt nu. De bomen moesten weg omdat de gemeente de grond waarop ze staan wilde verkopen aan be woners van de Breeweg. Die wilden de grond alleen zonder bomen en struiken en met drainage. De tuinen van de huizen aan de Breeweg zouden tegen de tuinen van de huizen aan 't Zanddorp komen te liggen. De bewoners van 't Zanddorp pro testeerden en stapten naar de rechter. Die bepaalde in oktober dat de gemeente niet genoeg reden had om de bomen, zeven essen en vijfhonderd vierkante meter bosjes, te kappen. De gemeente ging vervolgens in beroep bij de Raad van State, maar heeft dat inmiddels ingetrokken. Tot grote vreugde van de bewoners. Het college van B en W is nog wel bereid tot ver koop van de grond. De bomen moeten dan wel blijven staan. TERNEUZEN - Het Diabetesfonds ontving gistermiddag een cheque ter waarde van vijfduizend euro van Verbrugge Ter minals, Verbrugge Internationale Wegtransporten en Garage Verbrugge. Het Terneuzense bedrijf geeft al enkele jaren geen kerstgeschenken meer aan relaties en bekenden. In plaats daarvan besteedt Verbrugge een bedrag aan een goed doel. door Famke van Loon SEROOSKERKE - Het lot van het nieuwe fietspad, dat in de Schouwse polders langs de na tuurvriendelijke oevers aange legd moet worden, is nog niet bepaald. De gebiedscommissie Schouwen-West wil eerst weten wat de extra kosten van veilige fietsoversteekplaatsen zijn, al vorens te besluiten delen van het plan te schrappen. Door de Schouwse polders kronkelt nu al ten westen van Serooskerke richting Burghsluis een waterloop. Deze geul wordt verbreed met na tuurvriendelijke oevers. Langs die nieuwe oevers is een fietspad gepland, dat bewoners en toe risten naar de Koudekerksche Inlaag kan voeren. Waterschap Zeeuwse Eilanden, dat zowel het fietspad als de na tuurvriendelijke oevers gaat aanleggen, heeft nu bedenkin gen tegen dit plan. Het fietspad kruist zowel de Serooskerkse- weg als de Stoofweg. Dit zijn twee drukke verbindingswe gen, waar fietsers amper veilig kunnen oversteken. Volgens het waterschap is de aanleg van een tunnel of bruggetje om dit pro bleem op te lossen te duim In een brief aan de landinrichtings commissie stelt het schap daar om voor het fietspad slechts langs een stuk van de nieuwe oe vers aan te leggen: tussen de Se- rooskerkseweg en de Koetenis- seweg. Maar de recreatiesector is het volgens B. van Eeckhout- te, secretaris van de gebieds commissie, niet eens met dat plan. Tijdens de vergadering van de commissie, gistermid dag, legde zij uit dat in de ogen van de toeristische branche een fietspad twee punten met elkaar moet verbinden om het aantrek kelijk te maken er gebruik van te maken. Voordat er knopen worden doorgehakt om de laat ste kilometers van het nieuwe fietspad af te halen, stelt Van Eeckhoutte daarom de commis sieleden voor een nieuw onder zoek te starten. Een bureau moet daarbij in kaart brengen wat de extra kosten zijn om het fietspad, eventueel met tunnel tjes, alsnog volgens de geplande route aan te leggen. Volgens A. Hanse van het water schap is een dergelijk onderzoek overbódig, omdat het schap die studie al heeft uitgevoerd. Daarbij is gebleken dat een tun neltje of bruggetje simpelweg niet binnen het gegeven budget valt te realiseren. „De gronden zijn verworven, maar het knel punt is het kruispunt. Maar de andere commissieleden zijn niet van plan zonder meer delen van het fietspad over boord te zetten of een extra onderzoek in te stel len. Namens de provincie zegt A. Bij de Vaate het standpunt van de recreatiesector te begrij pen. Voordat een besluit geno men wordt, wil de gebiedscom missie eerst precies weten wat het waterschap aan extra kos ten berekend heeft. „Hoeveel kost die paar kilometer fietspad met een tunnel", vraagt ook P. de Koeijer als landbouwverte- genwoordiger zich hardop af. Of het nieuwe fietspad alsnog tot aan de Koudekerksche inlagen zal lopen, moet op grond van die cijfers besloten worden. Hanse belooft bij de eerstvolgende ver gadering van de gebiedscom missie op deze vragen terug te komen. zaterdag 20 en zondag 21 december 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2. Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Tandartsen Schou wen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162 Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09,00-12.30 uur en van 16.30-17,30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uuren 18,00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. De eigenaar van het pand Meelstraat 53 betwist of een bordeel meer overlast veroorzaakt voor de omge ving dan een gewoon pension. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43