Elke dag zoeken naar troep xl} Centrum Goes kan op de schop Wethouder is ongelukkig met Delta-kwestie "Drie scholen op locatie De Spinne lijkt onmogelijk Kleurrijk afscheid Floddertje Eindejaarsvoordeel bij AutoTeam. Burgemeester en politie praten met hangjeugd Auto in sloot Kleuters uit lokaal door slecht plafond Uitgeprocedeerde familie na zeven dagen onder dak cmeenteraad stemt ondanks protest in met heffen baatbelasting rouw ijdt igen boom KERSTfiRTIKELEN 25% korting bouwman Met een grijper ruimt A. Minderhout! uit Kloetinge dagelijks zwerfafval op dat hij tegenkomt als hij de hond uitlaat. foto Willem Mieras Schenge Het standpunt van het college van B en W wordt volgende maand voorgelegd aan zowel de gemeenteraad als de stuurgroep Brede School Goese Polder. De stuurgroep, waarin de voor naamste betrokken partijen zijn vertegenwoordigd, was voor stander van het samenvoegen van alle instellingen op één plek. Voor de groep is een plek nabij Het Schenge ook bespreek baar. De gemeente streeft ernaar de nieuwbouw van de scholen en het wijkcentrum in 2006 gereed te hebben. door Rolf Bosboom GOES - Anderen ergeren zich aan rommel langs de weg, A. Minderhoud uit Kloetinge ruimt de troep sinds enkele maanden maar zelf op. Dagelijks neemt hij, als hij de hond uitlaat, een zak en een grijper mee. Het initiatief werd gisteren be loond door Stichting Nederland Schoon. Tegelijkertijd werd in alle twaalf provincies een zoge heten ZAP'er, een zwerfafval- pakker, in het zonnetje gezet. Kandidaten werden gevonden via oproepen in kranten. De Zeeuwse genomineerde was al snel duidelijk, want de gemeen te Goes kreeg een vijftiental keer de naam van Minderhoud door. Hij werd daarom giste rochtend op het Goese stadskan toor onderscheiden met het 'ZAP-speldje' en bijbehorende oorkonde van Stichting Neder land Schoon. Scholieren Minderhoud woont aan de Ka- pels weg, een route die veel ge bruikt wordt door scholieren, fietsende recreanten en hard lopers. Die willen nog wel eens wat achterlaten in de berm. „Ik loop er elke dag met mijn hond en stoorde me eraan, maar dat hielp niet. Dan leun je maar één ding doen: zelf aan de slag gaan." Hij plaatste een afvalbak langs de weg en is dagelijks met zak en grijper in de weer om de rom mel op te ruimen. „Er zijn da- (advertentie) KERSTMARKT ZIERIKZEE ZATERDAG 20 DEC. GEZELLIGE KERSTMARKT MET LEVENDE KERSTSTAL, KERSTMAN EN DRAAIMOLEN. DIVERSE ACTIVITEITEN VOOR GROOT EN KLEIN DOOR DE GEHELE STAD. ÜÜZIEZIERIKZEE OOK VAN 54 METER HOOG VAN 14.00 UUR TOT 21.00 UUR WINKELS GEOPEND gen bij dat die tas helemaal vol is", zegt Minderhoud. Hij raapt ook veel flesjes energiedrank van sporters op. „Kennelijk heb ben die geen energie genoeg om zo'n flesje even mee naar huis te nemen." Dat hij het speldje ont ving, kwam niet helemaal als een verrassing, aangezien hij wist dat mensen zijn naam had den genoemd. „Het is in elk ge val leuk dat het wordt gewaar deerd." Lovende woorden Wethouder S. van 't Westeinde, die het speldje uitreikte, sprak lovende woorden aan het adres van Minderhoud. „Iedereen er gert zich aan zwerfafval, maar u doet er tenminste iets aan. Men sen gooien nog veel te makkelijk rommel weg. Ik hoop dat deze onderscheiding een aansporing voor anderen is om uw voor beeld te volgen." (advertentie) Profiteer van duizenden euro's korting! OPEL Kijk op www.autoteam.nl zeeuwse almanak Versterker Die Goese moeder leeft zeer mee met de muzikale verrich tingen van haar zoon. Hij speelt in een band. Die produ ceert, beweert ze, een ver schrikkelijke herrie, maar in tussen is ze apetrots. Geen moeite is haar teveel om haar zoon in staat te stellen zich op dit gebied verder te bekwa men. Zo rijdt ze zonder klagen naar ver weg gelegen muziek instrumentenhandels wan neer haar zoon weer eens toe is aan een nieuwe gitaar. Door de muziekstijl die de band speelt, gebeurt dan nog al eens. Die gitaar moet de zoon aan schaffen van zelf verdiend geld. Voor een versterker heeft zijn moeder tot nu toe steeds in de beurs getast. Daar zit ook wat eigenbelang bij, onthulde ze laatst. "Die versterker is dus eigenlijk een beetje van mij. Dan kan ik ten minste met enig recht zeggen: zet eens zachter. BEVELANDEN-THOLEN vrijdag 19 december 2003 door Jeroen Boer VLISSINGEN - Wethouder P.van der Maden is ongelukkig met de grote stijging van de ver goeding van de commissarissen van Delta NV. Desondanks heeft de gemeente Vlissingen wel ingestemd met het voorstel. Dat bleek gisteravond uit het antwoord op vragen van de PvdA-fractie. „Het is buitengewoon ongeluk kig hoe het is gegaan. Dat had anders gekund", aldus de wet houder. Wethouder P. van der Maden is het eens met Pv- dA-raadslid R. Belt dat, gezien de loonontwikkeling in Neder land, de stijging van 35 procent heel fors is. De fractie vindt dat de verhoging een slecht voor beeld. Werknemers worden - vol gens de PvdA - geconfronteerd niet een nullijn, mede op basis van verzoeken van werkgevers. Wethouder Van der Maden gaf als hoofdreden voor het instem men met de verhoging, de toege nomen werkdruk van de com missarissen. „Doordat Delta te genwoordig moet concurreren met andere aanbieders, is het aantal vergaderingen toegeno men van zes tot tien a twaalf per jaar. Ook zijn de onderwer pen complexer geworden." Daarnaast gaf hij aan dat de ver- KAPELLE - Een 33-jarige vrouw uit de gemeente Kapelle is gisteren met haar auto in een sloot gereden. De vrouw en haar zoontje kwa men met de schrik vrij. De vrouw reed over de Wemelding- se Zandweg in Kapelle toen ze in de rechterberm raakte. Door dat ze te abrupt tegenstuurde, verloor ze de controle over haar auto. goeding sinds 1999 niet meer is gestegen. De wethouder vindt wel dat het in de toekomst zo niet meer kan. Hij denkt dat in het vervolg één keer per jaar gekeken moet wor den naar de vergoeding van de commissarissen. Zo voorkom je volgens hem een te grote loonstijging in één keer. POORTVLIET - De kleuters van basisschool De Eevliet in Poort vliet mogen sinds twee dagen niet meer in hun klaslokaal ko men. Tijdens een inspectie bleek dat de plafondconstructie niet voldoet aan de huidige normen. Het kleuterlokaal ligt in een ge deelte van de school waar nieu we kozijnen worden geplaatst. De oude zijn van aluminium en zijn niet goed geïsoleerd, waar door er te veel vocht het gebouw binnenkomt. Toen de houten skeletbouw van het lokaal werd geïnspecteerd, bleek dat die niet helemaal voldeed aan de eisen en op korte termijn vervangen moest worden, Directeur A. Nee- len: „Er was geen direct instor tingsgevaar, maar we hebben toch maar besloten de kleuters meteen te verhuizen." Ze krijgen nu les in het lokaal van de groepen 5 en 6, die op hun beurt weer zijn overge plaatst naar 't Ouwe Raed'uus. „Dat zijn maar een paar leerlin gen, vandaar deze oplossing", verklaart Neelen. De renovatie van het gedeelte wordt nu ver sneld uitgevoerd: „Als alles goed gaat, kunnen de kleuters 19 januari weer terug naar hun oude, vertrouwde lokaal." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het gezin Pe- chinin, dat voor het asielzoekers centrum in Middelburg bivak keerde, heeft onderdak. De fami lie is woensdagavond laat ver trokken. Vluchtelingenorganisatie Inlia was bereid (tegen de regels in) het uitgeprocedeerde gezin op te vangen, nadat wethouder. A. de Vries en gedeputeerde G. van Heukelom daarom hadden ge vraagd. Het gezin uit Oezbe kistan heeft zeven dagen in de buitenlucht gewoond. Nadat het gezin in de publiciteit kwam, heeft de gemeente telefoontjes gehad, zegt De Vries. Hij ont kent dat de gemeente is ge zwicht voor de publieke opinie. „We hebben de familie eerder opvang aangeboden. Dat heb ben ze geweigerd. Nu hebben we ze ervan weten te overtuigen dat ze niet onder een zeiltje kun nen blijven zitten. Het is onze humanitaire taak om voor men sen te zorgen die op ons grondge bied verkeren." WISSENKERKE - Een groepje Wissenkerkse hangjongeren dat overlast veroorzaakt, wordt maandag op het matje geroepen bij burgemeester C. van Liere van de gemeente Noord-Beve land en het Noord-Bevelandse politieteam. Van Liere wil met de branie schoppers praten naar aanlei ding van een brief van een groep bewoners van de Ooststraat. Die schrijven veel last te hebben van (soms dronken) jongeren die onder meer veel herrie maken. Raadslid D. Hage (VVD) meen de zelfs dat er al sprake is ge weest van een 'handgemeen' tus sen de jongeren en een bewoner die niet kon slapen. Van Liere gaf aan dat er in overleg met de politie al met de klagende bewo ners is gesproken. Hen is toege zegd dat er op korte termijn ook met de hangjeugd wordt gespro ken. Van Liere meent dat een deel van de irritatie die de jongeren van de Ooststraat veroorzaken, nu 'wat onder een vergrootglas' wordt gelegd. Hij hoopt dat het gesprek met de jeugd snel klaar heid brengt. Een voorstel van raadslid J. Poppe (SGP) om ook de ouders van de hangjongeren bij het gesprek te betrekken, vond geen weerklank in de raad, zodat vooralsnog alleen met de jeugd zelf gepraat wordt, yHnlf Bosboom icgDe grootscheepse ver eng van de Goese binnen- il kan beginnen. De gemeente- J nam gisteravond de laatste {zakelijke besluiten, inclu de veelbesproken invoering baatbelasting. afgelopen weken heeft een jngenvereniging" de bezwa- legen de baatbelasting ge- deld, De groep, die gisteren gaal aanwezig was en zich i de gelegenheid had omge- pt tot Baatpartijtelt inmid- 157 sympathisanten, kritiek in de gemeenteraad un, zoals verwacht, van Pv- VVD en GroenLinks. Zij den het noodzakelijk om, nu lemeente fors moet bezuini- 'ookhet Masterplan Binnen- te versoberen. PvdA noem- daar als enige een concreet kagbij: één miljoen euro, op totaal van ruim 9,4 miljoen jr de herinrichting van de {elstraten. Suggesties om geld te bespa- kwamen grotendeels over eet schrappen van een du- inpandige fietsenstalling op IR1EWEGEN - Op de Platte- seg in Driewegen is gistera- rondeen vijftigjarige vrouw uit 5 gemeente Borsele met haar jé tegen een boom gereden. Rel ongeval gebeurde rond wart over acht. De vrouw ver- 50i in een bocht de controle over haar auto en kwam tot stil stand tegen een boom. De trouw werd met een snij wond jan baar hand voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Haar auto raakte aan de voorzij- Ide M beschadigd en moest wordeweggesleept. de Grote Markt, het naar achte ren schuiven van de herinrich ting van de Zusterstraat en de Oostwal, het gebruik van goed kopere klinkers voor de herbe strating voor het winkelgebied en het uitsmeren van de kosten over twintig in plaats van vijf tien jaar. SGP/ChristenUnie, D66 en CDA, samen een meer derheid, waren echter geen voor stander van versobering. Vèn verschillende kanten klonk er kritiek op onderdelen van de baatbelasting. Daarbij ging het vooral om de bedragen die eige naren van woningen moeten be talen en om het feit dat, zoals het er nu naar uitziet, kerken en banken evenveel gaan betalen. Wethouder C. Linssen herhaal de zijn standpunt dat de vernieu wing van de binnenstad drin gend gewenst, wil Goes niet de concurrentieslag met omliggen de steden verliezen. „Het is geen luxe, het is noodzaak." Uitstel van het besluit, zoals de PvdA wenste, 'zou wel eens fataal voor het hele project kunnen zijn', waarschuwde hij. Linssen wees er verder op dat de raad nu alleen vastlegt dat de 'belanghebbenden' in de binnen stad in totaal 4,75 miljoen euro bijdragen. De precieze verde ling wordt pas over een kleine twee jaar bepaald. Daarbij zeg de hij toe te kijken naar moge lijkheden om in de tarieven meer rekening te houden met de verschillende belangen. De invulling van het fietsparke- ren op en rond de Grote Markt is nog onderwerp van studie, zo dat de raad in een later stadium alsnog kan ingrijpen. „U bent er het hele proces bij." Verder toon de Linssen zich bereid zich te verdiepen in het uitsmeren van de kosten over twintig jaar. Die toezeggingen stelden PvdA, WD en GroenLinks groten deels tevreden. In elk geval vol doende om in te stemmen met de voorstellen. Dat betekent dat vanaf komend voorjaar de winkelstraten, gedu rende drie jaar, één voor één op de schop gaan en worden voor zien van nieuwe bestrating en meubilair. Daarnaast wordt er gewerkt aan plannen voor de bouw van een parkeergarage met ruim 500 plaatsen bij het Bleekveld. De gemeenteraad ging gisteren verder akkoord met het Kwali teitshandboek voor het cen trum. Daarin staan allerlei re gels waaraan de uitstallingen, gevels en reclameuitingen, van winkels moeten voldoen. Alleen de WD stemde tegen. S. Heij- ning vond dat Goes door' de re gels een 'openluchtmuseum' dreigde te worden en voorspelde de doodsteek voor minder ster ke ondernemers. „Dat betekent een verschraling van het aanbod in de binnenstad." door Salva de Nooijer GOES - Buitenschoolse opvang Floddertje aan de Beukenstraat in Goes is gesloten. Gisteren wa ren er voor het laatst kinderen in de vestiging. Bij wijze van af scheid konden de kinderen deze week de muren van het pand be schilderen. Kinderopvang de Bevelanden heeft besloten de vestiging met ingang van het nieuwe jaar te sluiten omdat deze niet meer kostendekkend is. Dit komt niet onverwacht. In het najaar van 2002 opende buitenschoolse op vang Minoes in brede school Symfonie, in de nieuwbouwwijk Ouverture. Een groot aantal kin deren dat naar Floddertje kwam, maakte toen de overstap naar de nieuwe buitenschoolse opvang. Floddertje bleef open om de kinderen op te vangen van de naastgelegen montesso rischool en de scholen in Kloe tinge. Nu heeft ook kindercen trum Ibbeltje in Kloetinge bui tenschoolse opvang. Door het wegvallen van de Kloetingse kin deren zijn de kosten hoger ge worden dan de opbrengsten. Bekend De kinderen en leidsters van de opvang verhuizen nu naar Mi- noes. De kinderen van de mon tessorischool worden voortaan na schooltijd opgehaald. Veel kinderen zijn al bekend met Mi- noes doordat Floddertje afgelo pen jaar geen opvang meer bood op woensdag- en vrijdagmiddag en voor schooltijd. In Ouverture ontstaat nu een grote buitenschoolse opvang voor verschillende leeftijdsgroe pen, met activiteiten in diverse lokalen. Daarvoor worden ook ruimten gebruikt van basis school de Zuidwesthoek en peu terspeelzaal de Teddybeer, die beide in hetzelfde pand geves tigd zijn. Bij wijze van afscheid mochten kinderen deze week de muren van buitenschoolse opvang Floddertje beschilderen. foto Willem Mieras wi Rolf Bosboom OES Het bundelen van de tie basisscholen in de Goese life op locatie-De Spinne li niet haalbaar. Het gemeen- bêstuur kiest ervoor De Twee- Kier in het huidige pand te la- i Je grote brand die bijna een geleden basisscholen 't 11 orderlicht en de Holtkamp- tool samen met wijkcentrum i Spinne verwoestte, moest «den nagedacht over nieuw- ïw. 3 roor de brand waren er idee- nm een brede school te vor- linde wijk. Nu totale nieuw- «w noodzakelijk is, werd de gestie geopperd ook De toaster erbij te betrekken, lat de drie scholen onder één zouden komen. Dat zou bij srkeur op De Spinne moeten -Als alternatief is het ge ld tussen de Goese Polder en Ipa'rk Het Schenge geop- d, I ijtoeente heeft de afgelopen d dé mogelijkheden onder- tot. Daarbij is gebleken dat beschikbare ruimte op loca te Spinne, zo'n 12.500 vier de meter, op zich voldoende einde drie scholen, het wijk- feim en de kinderopvang te Peesten. Daarbij zou het IJn om een complex van twee 1 «vlagen. erkeerssituatie fb heeft het college van burge- Wer en wethouders deze in meerderheid besloten ^'°or niet te kiezen. Alleen "houder M. 't Hart is wel voor- toder van het samenvoegen |aUe instellingen. %'ijkste bezwaar tegen al- °Péén locatie is de verkeers- totie. Door de verscholen ligging van De Spinne en het grote aantal leerlingen (circa 1100) is de ver keersdruk groot. Er zijn wel maatregelen denkbaar om het autoverkeer zo veel mogelijk te spreiden, maar die zijn naar ver wachting niet afdoende. Verder speelt mee dat een ver huizing van De Tweemaster naar De Spinne een forse kapi taalvernietiging zou betekenen. Het pand is pas enkele jaren oud en het kan waarschijnlijk niet zonder fors verlies worden verkocht. Het slopen van de school om de kavel vervolgens opnieuw te ontwikkelen, met bij voorbeeld woningbouw, lijkt fi nancieel gezien evenmin aan trekkelijk. Daarom ligt het voor de hand De Tweemaster, samen met de bestaande wijkinfowinkel, aan de Kuyperlaan te handhaven, 't Noorderlicht, de Holtkamp- school en het wijkcentrum krij gen dan een nieuw, gezamenlijk onderkomen aan De Spinne. De plaats van de kinderopvang is nog onduidelijk. cadeau wonen Goes, Domburg;, ft>"telande. Middelhui o-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33