m Bruins met SVD in leerjaar Williams wil salaris Ralf Schumacher verlagen Fujita teleurgesteld weg bij FC Utrecht Luctor zet traditie van zwemmarathon voort 21 Trainer wil bij voetbalclub uit Driewegen aan iets moois bouwen fan den Houten topt bij VCK ftiiiwendaele is tlaat bij de les agenda Duiveland schiet met scherp in de zaal uitslagen Kaartjes Athene zijn zeer gewild wb vrijdag 19 december 2003 an Aerde weg ij Tholense Boys njs - Tholense Boys moet op •k naar een nieuwe trainer ,r het eerste elftal. Romeo Aerde heeft de zaterdag- rdéklasser laten weten dat hij j,contract niet zal verlengen. ciAerdeismomenteel aanzijn «de seizoen bezig bij Tho- „cBoys. „Ik heb het hier goed larmijn zin en het mooiste is anneer een trainer drie seizoe- akanblijven", vertelt de oud- jhoetballer. „Maar dit sei- j» hebben we noodgedwon- t jongere spelers moeten in- issen en we zitten dus in de bouwfase. Ik heb echter het |,e dat dat vólgend jaar op- i,uw zo zal zijn bij Tholense oys. Terwijl je als trainer in het ie jaar moet oogsten. Daar- is het volgens mij beter dat jnnieuwe trainer daarmee aan I0ES - Niek van den Houten lopt aan het eind van het sei- oen als trainer bij voetbalver- niging VCK uit Koudekerke. )e oefenmeester die aan zijn erste jaar bezig is bij VCK, wil leer vrije tijd. VCK staat op de in één na laatste plaats in de [erde klasse van het zaterdag- betbal. Gelijkspel voor fhools elftal HALSTEREN - Het Thools roetbalelftal boekte in haar Iweede oefenwedstrijd een ge lijkspel tegen zondageerste- ülasser Halsteren. Na een 0-0- mststand eindigde het duel in .1. loewel de thuisploeg een veld- iverwicht had, kreeg het in de helft amper uitgespeelde Zonder al te veel moeite ileef het Thools elftal op de werd de rust zonder bereikt. In de twee- helft drong Halsteren nog maar de ploeg wist tijd niet te scoren. Pas in de 88e minuut werd doelman ;emaker (Smerdiek) Arjen Moerland zorgde kort voor het olgens alsnog voor MSSINGEN - De futsallers iwendaele hebben de [strijd tegen Bristol/De verloren. Na een 5-1- tnd bij rust werd het niteiudelijk 5-8. De Middelburgers kwamen via Ibmrny de Bont nog wel op een W-voorsprong, maar keken bij Ie rust tegen een 5-1-achter- land aan. Vervolgens werd het maar via Maurice Steketee lx) en René de Nooijer (2x) radde marge iets verkleind. In lolaatste twaalf minuten werd, ndanks diverse kansen, niet door Ron de Waal DRIEWEGEN - Dat de voetballers van SVD de stap zouden maken van de reser ve vierde klasse naar de standaard vierde klasse was voor Johan Bruins één van de voorwaarden er als trainer aan de slag te gaan. Dat zijn ploeg dit seizoen geen hoogvlieger zou zijn, neemt Bruins op de koop toe. „Beschouw dit maar als een leerjaar." Doelbewust was de keuze van SVD terug te keren in de vierde klasse, net zoals en kele jaren terug weloverwogen gekozen werd voor een verblijf in de resérveklas- se. „Dat kwam min of meer door een ge brek aan spelers. SVD werd noodge dwongen veroordeeld tot het spelen van drie jaar recreatievoetbal", vertelt de bijna zestigjarige Bruins. Toen de voetbaltak van de omnivereni- ging toch weer ruimer in de spelers kwam te zitten, lonkte het prestatiegerichte voetbal weer nadrukkelijk. Bruins, die in Driewegen woont, werd gepolst als trai ner. „Dat ik in het dorp woon, maakte de zaak wel een stuk eenvoudiger. Daarbij was de naderende terugkeer naar de vierde klasse voor mij ook van belang. Ik wilde zeer zeker geen leider worden van één of ander recreatieclubje", zegt Bruins. De al sinds 1969 in het seniorenvoetbal actieve oefenmeester hapte toe en heeft daar tot op de dag van vandaag geen spijt van. Ondanks de huidige positie in de on derste regionen van de vierde klasse A is Bruins wel te spreken over de verrichtin gen van zijn ploeg tot nu toe. „Ik ben zeer tevreden op dit moment", klinkt het overtuigend. „De resultaten vallen niet tegen en gelukkig beschik ik over een erg gretige groep. Als je ziet met hoeveel langdurig geblesseerde spelers we al sinds de start van de competitie te maken hebben, dan neem ik mijn petje af voor de manier waarop een groep met zulke beperkte middelen dit opvangt. Er doen vaak jongens mee die nog B-junior zijn. En die houden zich aardig staande. Voor die gasten zou het ook geen goede zaak zijn geweest als ze in een recreatie- ploegje ingepast zouden worden. Daar leren ze maar bitter weinig van." Met de rentree in de standaard vierde klasse, zag Bruins ook de publieke be langstelling in Driewegen weer toene men. „Soms komt er wel een man of tach tig op een wedstrijd af. Voor een dorp met zo'n 550 inwoners is dat bepaald niet verkeerd." Na een half seizoen durft de trainer in middels al te stellen dat de situatie op voetbalgebied in Driewegen er weer zon niger uit gaat zien- „SVD is lange tijd een hechte dorpsclub geweest, waar de situ atie er niet naar was om ambitie te heb ben. Iedereen was op zijn eigen manier bezig met gym, tafeltennis, aerobics of voetbal, zonder dat daarbij prestatiege richt werd gedacht. Nu we bij de voetbal- tak gelukkig een aantal jongens hebben die zich verder kunnen ontwikkelen, is er de mogelijkheid aan iets leuks te gaan bouwen." Voor spek en bonen doet de ploeg van Johan Bruins dit seizoen zeker niet mee. „We moeten ons normaliter richten op ploegen als Hoedekenskerke en Wissenkerke, die nu ook onder ons staan. En incidenteel zijn we zelfs in staat voor een uitschieter te zorgen, ge tuige ook onze winst op Wolfaartsdijken Bevelanders", stelt Bruins. Toch zal de trainer het accent in de twee de seizoenshelft wel proberen te leggen op zijn verdediging. Zijn ploeg incas seerde tot dusver immers verreweg de meeste tegendoelpunten (vijftig). „Dat zal lastig worden, omdat de middelen nu eenmaal beperkt zijn", voorziet hij Maar om de winterstop lekker in te kun nen gaan, wil Bruins morgenmiddag eerst nog voor de volle winst gaan in de uitwedstrijd tegen Wissenkerke. „Een zes-puntenduel. STUTTGART - De contractverlenging van autocou reur Ralf Schumacher bij formule-1-renstal Wil- liams-BMW is nog steeds hangende. Zijn manager Willi Weber zei nog voor Kerstmis besprekingen te voeren met teamchef Frank Williams. Die wil Schu machers salaris verlagen van 15 tot 9 miljoen dollar. Volgens Weber zal er geen snelle oplossing komen. „Het is heel goed mogelijk dat dit zich nog maanden zal aanslepen." Ralf Schumacher staat tot en met 2004 voor 15 mil joen dollar per jaar op de loonlijst. Mocht de Duitser de loonsverlaging niet accepteren, dan staan jongeren te dringen om zijn plekje te bezetten, onder anderen de Chinese Nederlander Ho-Pin Tung. Pablo Mon- toya, de tweede rijder bij Williams, gaat aan het eind van het seizoen 2004 over naar McLai'en-Mercedes. ANP/D PA foto Paolo Cocco/AFP -Vrijdag II Basketbal «uwen eerste klasse: Dynamo'70- ^leldesport19.45 uur). Mannen eerste km: Volharding-Smokkelhoek (20.15 il Mannen tweede klasse: Dyna- «10-Scheldesport 2 (19.45 uur), Voor- aarts-Volharding 2 (20.00 uur). Biljarten westelijk kampioenschap libre derde jlisse. Locatie: Café Boulevard, Hooger- Wfe Aanvang: 19.00 uur. Xioonlijk kampioenschap libre twee klasse, district Walcheren/de Beve len. Organisatie: BV Delta. Locatie: j» Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: MO uur. «fsoonlijk kampioenschap libre twee klasse, district Schouwen Duiveland. Wnisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: «van Nassau, Zierikzee. Aanvang: MO uur. li Schaken Pen Snelschaakkampioenschap van Weiburg. Locatie: Ontmoetingscen- W Oauwendaele, Vrijlandstraat 65, weiburg. Aanvang: 20.00 uur. li Voetbal eredivisie: Cambuur L.-Sparta, Excel- ^"•GA Eagles, TOP-Emmen, Stormvo- NTelstar-WV, MVV-AGOVV, Hera- SDordrecht, Eindhoven-Helmond Wveendam-Haarlem. saterdag Atletiek jelvan de Walleloop. Achtste wedstrijd sendienst Runnerscriterium. Loca- •aportpleinstraat, Kieldrecht (B). Af- ™en:4,8 en 12 kilometer. Aanvang: «uur. inschrijven: kantine KSK Kiel- -MW.Sportpleinstraat, Kieldrecht (B). widtloop. Aanvang: 14.15 uur, Wed- «nec tnmloop 10 Engelse mijl, trim- M|8m e'se mijl. Inschrijven: kantine iddeiha •F'a'<'<ee' PaHandtpolder te Basketbal [ouwen. Promotiedivisie: DAS Delft- art c iPers' The Jumpers-Jugglers, 3 ^les-Rotterdam, Orca's-Cange- JRC Boxtel-BC Vlissingen. Hoofd- "e; £en Dungk-Barons 2, BV "ow Sox (18.45 uur). Over- JKIasse: BV Schijndel-BC Vlissin- jj™Wn.Hoofklasse: Den Dungk-PSV 2, |ve-Pendragon, Virtus-Jumping Crabs. Eerste klasse: Barons 2-Schelde- sport, BV Souburg-BC Vlissingen 2 (20.30 uur). Jongenskadetten. Hoofklasse: BC VIis- singen-Attacus (17.00 uur). M Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 3. De Stene Brug- Gommers Grondwerken. Locatie: SPB centrum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 15.00 Gewestelijk kampioenschap libre derde klasse. Locatie: Café Boulevard, Hooger- heide. Aanvang: 12.00 uur. Persoonlijk kampioenschap libre twee de klasse, district Walcheren/de Beve- landen. Organisatie: BV Delta. Locatie: Café Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: 12.00 uur. Persoonlijk kampioenschap libre twee de klasse, district Schouwen-Duiveland. Organisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 12.00 uur. Hü Dammen Zeeuws kampioenschap. Zesde ronde. Lokatie: Ons Dorpsleven in 's-Graven- polder. Aanvang: 13.00 uur. Futsal Kersttoernooi zaalvoetbalvereniging Den Dullaert. Locatie: Sporthal Den Dul- laert in Hulst. Aanvang: 16.30 uur. Prijs uitreiking omstreeks 22.00 uur. HÜ Motorsport Kouweklauwen/bekerwedstrijd. Vlis singen. Organisatie: MSV De Uitlaat. Aanvang training: 10.00 uur. Aanvang wedstrijden: 12.00 uur. Klassen: 250/500cc, 125cc, 85cc-, 65cc, clubklasse 125-250/500cc, Locatie: Sloecircuit, Vlis- singen-Oost, Engelandweg. Paardensport Dressuur LR PC De Zwinruiters. 9.00 uur: pony's klasse B. 9.22 uur: pony's klasse LI. 10.22 uur: pony's klasse L2. 11.15 uur: paarden klasse B. 12.07 uur: paarden klasse LI. 13.07 uur: paarden klasse L2. 13.52 uur: pony's klasse Ml. 14.07 uur: pony's klasse M2. 14.15 uur: paarden klasse M2. 15.30 uur: paarden klasse Ml. 16.10 uur: paarden klasse Z1. 17.00 uur: paarden klasse Z2. Locatie: Paardensportcentrum Nieuwvliet, aan de Baanstpoldersedijk8 te Nieuwvliet. Springen LR PC De Paardebloem. 9.00 uur: pony's klasse B, met aansluitend de klassen L, M en Z. 13.00 uur: paarden klasse B, met aansluitend de klassen L, M en Z. Locatie: manege Stal Vermue, aan de Plattendijk 3 te Heinkenszand. Schaken 34e Kerstschaaktoernooi. Locatie: Ho tel-Restaurant Van Oppen, Verrenieuw- straat 11 in Zierikzee. Aanvang: 10.15 Tennis Kersttoernooi, finales. Locatie: tennis- centrum De Braakman in Hoek. Janvier Dancemasters circuit. Locatie: Tenniscentrum Schelde international in Goes. 16.00 uur: meisjes. A-poule. 16.45 uur: jongens A-poule. Mi Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Roda JC, NAC- RBC, Vitesse-PSV, NEC-FC Zwolle. Zaterdagvoetbal Eerste klasse C: Schelluinen-Woudri- chem. Tweede klasse E: Arnemuiden- Zaamslag, Seolto-Kogelvangers, 's-Heer Arendskerke-Dinteloord. Derde klasse A: Yerseke-SKNWK, De Meeuwen-Veere, Serooskerke-Heinkenszand, GPC Vlis- singen-FC Dauwendaele. Vierde klasse A: Wolfaartsdijk-Colïjnsplaatse Boys, Cadzand-Krabbendijke, DFS-Hoede- kenskerke, Wemeldinge-Bevelanders, Borssele-Nieuwland, Spui-Apollo'69, Wissenkerke-SVD. Vierde klasse B: SC Stavenisse-WIK'57, Chrislandia-SPS, ZPR'84-Klundert (restant 66 min., stand 0-2). Aanvang 14.30 uur. Vriendschappelijk: HVV24-AZVV (14.30 uur). Vrouwenvoetbal Derde klasse: Peursum-Sleeuwijk, Wiel- drecht-Papendrecht (restant 56 min., stand 0-1). Juniorenbeker A-junioren. Poule 104: Kloetinge-Wal- cheren (14,30), Poule 113: ZSC'62-Duive- land (11.15). B-junioren. Poule 104: Zeelandia Middel- burg-Noad'67 (12.45). Poule 105: SSV'65-Terneuzense Boys. Poule 112: Wolfaartsdijk-Koewacht. Poule 113: De Meeuwen-Veere (12.00). Poule 114: SKNWK-Kruiningen. Poule 120: Nieuw- land-Walcheren (10.30). Indien niet anders vermeld, aanvang 11.15 uur. ■SI Volleybal Vrouwen. Derde divisie: MWVC-Spivo, Fusion-VOY, Kwïek-Rijnmond 3 (Bruinis- se, De Vanger, 17,45 uur), Tweede klasse A: Kwiek 2-Blijdorp'95. Tweede klasse E: Mytilus-Mikro Electro/Roosendaal 6, Di- omedon-VVR, Mikro Electro/Roosendaal 6-Morres/Hulst3, Mikro Electro/Roosen daal 5-Ardito 2. Derde klasse A: Kwiek 3- Fusion 7. Derde klasse E: Bok 2-Savok3, VVS'92 3-Wea/Mevo'80. Mannen. Derde divisie: Vollido-Capelle 3. Eerste klasse A: Kwiek-Sliedrecht Sport 4. Eerste klasse D: De Zebra's-My- tilus 2. Tweede klasse E: Voorwaarts-De Burgst2, Kwiek 2-AVC87 2. Derde klasse F: Fusion 8-Wea/Mevo'80. Vierde klasse G: Voorwaarts 2-SBO. BilWielrennen Zeeuwse ATB Cup, negende wedstrijd. Locatie: Boulevard, Vlissingen. 13.00 uur: jeugd t/m 12jaar(20minuten). 13.30 uur: 13 t/m 16 jaar (30 minuten). 14.15 uur: veteranen en vrouwen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 minuten). In schrijven: De Kanovijver, Van Woelde- renlaan in Vlissingen. ■B Zaalkorfbal Overgangsklasse B: TOP S-Tjoba, KVS- Oranje Wit, Fortis-Vriendenschaar H (19.40), Albatros-KCC. Eerste klasse F: Vitesse-Pernix, Nieuwerkerk-Swift (17.45), Avanti P-IJsselvogels, RWA- Merwede. Tweede klasse G: Bolnes- ADO, Snel-ACKC, Ventura Sport-Sagitta, TOP-Olympia S (17.15). Derde klasse A: Togo-Good Luck (17.30), Oranje Zwart- Stormvogels (16.20), DVS-Korbatjo, On- do-DSO (19.40). Derde klasse B: Oranje Nassau-De Voltreffers, BKC-NIO (16.50), Gemini-Korbis, All Ready-Vrienden- schaar B (15.50). Vierde klasse A: Zeven- bergen-SKV, Reeuwijk-KVK (17.50), Blauw Wit-Zaamslag (15.30). Vierde klasse B: Atlas-ODI (19.50), Seolto-Spirit (17.05), Scheldevogels-Thor. Res. 4A: Seolto 2-Volharding (15.50), Fortis 5- Olympia W (16.20). ROKB: Futura 2-Tjo- zondag_ Tennis Voetbal Eredivisie: FC Twente-Ajax, Groningen- Willem II, FC Utrecht-Volendam, RKC- Feyenoord. Eerste divisie: De Graafschap - Den Bosch. Zondagvoetbal Eerste klasse C: lnternos-OSS'20, Uni- tas-Terneuzen (14.00), WSC-Voab (res- Basketbal Vrouwen. Hoofdklasse: EBBC-Dunatos. Mannen. Hoofklasse: EBBC 3-WSC, SVH-BC Eindhoven, BC Vlissingen- Springfield (16.00 uur). Ui Biljarten Gewestelijk kampioenschap libre derde klasse. Locatie: Café Boulevard, Hooger- heide. Aanvang: 11,00 uur. Finale ca. 15.00 uur. Persoonlijk kampioenschap libre twee de klasse, district Walcheren/de Beve- landen. Organisatie: BV Delta. Locatie: Café Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: 12.00 uur. Finale ca. 15.30 uur. Persoonlijk kampioenschap libre twee de klasse, district Schouwen-Duiveland. Organisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 12,00 uur. Finale ca. 15.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De voetballers van Duive land hebben zich gister avond van hun beste kant laten zien tijdens het Pep- si Indoor Soccertoernooi in Burgh-Haamstede. De ploeg werd glorieus win naar in poule B door zeges op Dreischor (13-2), Mevo (11-3) en DFS (14-2). Daarmee is Duiveland, uiteraard, rechtstreeks verzekerd van een plaats in de kwartfinale. Net als Dreischor, dat uiteinde lijk evenveel punten be haalde als Mevo en DFS, maar op basis van een be ter doelsaldo dan DFS en het onderlinge resultaat tegen Mevo zaterdag tij dens de finaledag ook bij de laatste acht zit. Mevo en DFS krijgen een her kansing. door Frank Buschmann UTRECHT - Toshiya Fujita trekt zondag nog één keer het shirt van FC Utrecht aan, voor de wedstrijd tegen Volendam. Daarna keert hij terug naar Ja pan. Sneller dan verwacht. En - vooral - teleurgesteld. Toshiya Fujita had het eind vo rige week moeilijk. Op trai ningscomplex Zoudenbalch waren ploeggenoten op hem af gestapt met de vraag of het waar was dat hij FC Utrecht eind deze maand zou verlaten. Met tranen in de ogen had de kleine Japan ner geknikt. In dezelfde periode had Fujita Martin Sturken boom, algemeen directeur ad interim van de bekerwinnaar, een Japanse waaier en een ei genhandig gesigneerd shirt van Jubilolwata overhandigd. Zon der veel woorden, omdat hij ze niet kon uitbrengen. Te emotio neel. Twee momenten die niet op zichzelf staan. Ze bewijzen vol gens Fujita dat hij het de afgelo pen vier maanden meer dan goed naar z'n zin heeft gehad bij FC Utrecht. „Als mijn vrouw en dochter van vijf nu heimwee hadden gehad... Dan had ik een reden gehad om terug te keren. Maar zij vinden het fijn in Ne derland. Hier leiden we een ge zinsleven, hebben we veel meer tijd voor elkaar dan in Japan, waar we een grote sociale kring hadden. Dat op elkaar aange wezen zijn, bevalt ons. We heb ben zelfs voor het eerst Sinter klaas gevierd. Ons dochtertje vond het prachtig." Nog één wedstrijd -zondag te gen Volendam- en de missie 'Ne derland' zit erop. De missie krijgt door zijn aanstaande ver- fcrek een onvoltooid karakter, geeft hij toe. „Ik heb lang niet alles gedaan wat ik had willen doen. Ik had aanvallender wil len spelen, meer willen scoren, vaker bij acties voor het doel van de tegenstander betrokken willen zijn. Dat is niet gelukt en dat knaagt aan me." Maar Japan lonkt. Jubilo Iwata, de laatste tien jaar zijn werkge ver, smacht naar hem. FC Utrecht werkt mee aan een te rugkeer. Maar de vragen zijn le gio. Kan hij niet anders? Is er New York. NBA: Houston Rockets - Cleve land Cavaliers 89-85, Philadelphia 76-ers - Miami Heat 87-76, Orlando Magic - Indiana Pacers 94-90, Golden State Warriors - Atlan ta Hawks 98-85, Detroit Pistons - Chicago Bulls 77-73, New Jersey Nets - Utah Jazz 87- 74, San Antonio Spurs - Toronto Raptors 73- 70, Boston Celtics - Dallas Mavericks 105- 103, Denver Nuggets - Seattle Supersonics 99-98, LA Clippers - Milwaukee Bucks 93-83. Maribor. Euro Icehockey Challenge: Slove nië-Nederland 5-1 (2-0 2-1 1-0). Toto: 1-1-2-1-1-2-1-2-2-2-3-2-3. Lucky Day 3282:6-11 -32-34-40-47-49-51-53- 56-59-61-62-64-70-73-74-77-78-80 (onder voorbehoud). Coppa Italia, achtste finales: Juventus-Sie- na 2-1, Udinese-Bologna 3-0, AC Milan- Sampdoria 1-0. Juventus, Udinese en AC Milan naar kwartfinales. Schotland. League Cup, kwartfinales: Hi bernian-Celtic 2-1. Hibernian naar halve fi nales. vanuit eigen land druk op hem uitgevoerd? Heeft zijn 'retour tje' echt louter tè maken met Ju bilo Iwata, dat het missen van de landstitel voor een groot deel wijt aan de afwezigheid van Fu jita? Spelen commerciële, mar ketingtechnische zaken een rol? Of heeft hij misschien zelf aan gestuurd op een vroege breuk met FC Utrecht? Die laatste op tie wil hij in elk geval uitsluiten. „Het liefst was ik gebleven. Maar dat gaat niet." Voorzichtigheid Daar wenst Fujita het bij te la ten. Hij vraagt begrip voor de hoge dosis voorzichtigheid. „Er spelen zo veel dingen waardoor ik terug moet. Het is een samen loop van omstandigheden. Nee, ik kan er niet één punt uit lich ten. Dan isoleér ik iets wat hele maal niet geïsoleerd hoeft te worden en dat wil ik niet." Een grote indruk als speler laat Fujita bij FC Utrecht niet ach ter. Na een aardige beginserie medio oktober belandde de 32- jarige Japanner in een dip. Een rib zorgde voor pijn, ongemak. Maar Fujita zweeg. „Ik heb twee weken met pijn rondgelopen, Voor één wedstrijd heb ik zelfs pijnstillers genomen." De rib bleef hem hinderen. „Door de pijn ging ik anders lopen. Ge volg daarvan was dat ik last kreeg van mijn hamstrings." Fujita kon onmogelijk brengen wat van hem werd verwacht en dus zette coach Foeke Booy hem naast het elftal. „Achteraf zeg ik: ik had beter moeten commu niceren, eerlijker moeten zijn. Ik had gewoon moeten aange ven dat ik even rust nodig had. Maar dat heb ik niet gedaan, omdat ik wilde laten zien waar toe ik in staat ben." De laatste weken stelt Booy hem weer op, mede omdat de trainer krap in de spelers zit, maar Fuji ta slaagt er niet in zijn stempel op de ploeg te drukken. Ge faald? Mislukt? Hij vindt van niet. Het Nederlandse avontuur heeft hem ook goede dingen ge bracht. Zijn eerste selectie voor het Japans elftal sinds vier jaar bijvoorbeeld. „Al was dat niet mijn hoofddoel toen ik naar Utrecht kwam. Maar het is wel iets positiefs wat ik aan deze pe riode overhoud." GPD str./Dauwendaele 3-5, Eastman 2-SV Duo- /Parc central 5-3. Stand: Auto Sporry/Oranje Nassau 10-51, PZC 9-49, Eastman 2 9-48, SV Duo/Pare central 10-46, AKZ verzekeringen 3 10-32, Bayard alu/Dauwendaele 10-31, Aann.bedr. Louws 10-30, Nehalennia 10-25. Vijfde klasse: Bandoeng-HZ sport 2 8-0, Ra- bo Walcheren-ROC Zeeland 0-8, Provincie Zeeland 2-De Voogd 5-3. Stand: ROC Zee land 9-57, CZ groep zorg 8-43, Rabo Walche ren 8-38, Provincie Zeeland 2 9-32, Ban doeng 8-22, De Voogd 8-21HZ sport 2 8-9. Vrouwen. Eerste klasse: Begijn makelaar- Pief Voskamp/Dauwendaele 7-1, Jachtwerf Goes-LVV 2-6. Stand: The tube 9-65, Smith kaas 9-58, LVV 10-44, Begijn makelaar 9-38, Tence/Dauwendaele 9-28, Piet Voskamp- /Dauwendaele 10-25, Sinke schoenmo- de/SVS 9-20, Jachtwerf Goes 9-18. Tweede klasse: Schoonm.bedr. Simons/'t Zand-De vier linden 2-6, System XS/MZ-Vlijtig Liesje 0-8, Be fit-De Reus en van Heemst 7-1, CZ groep zorg-DVC plus 8-0. Stand: Vlijtig Lies- je 9-62, CZ groep zorg 10-53, System XS/MZ 9-45, Be fit 10-36, De vier linden 9-28, DVC plus 10-28, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 9-27, De Reus en van Heemst 10-21. Derde klasse: Justitie Middelburg-Poseidon/Zie- kenhuis Walcheren 0-8, 't Ken net-Wijk Kla- renbeek 8-0. Stand: Jong Ambon 8-45, 't Ken net 9-44, Poseidon/Ziekenhuis Walche ren 9-44, Justitie Middelburg 9-38, Ardita 8- 36, Breedijk/SVS 9-33, Bakker Schrieks/MZ 9-26, Wijk Klarenbeek9-14. tant 32 min., stand 0-0). Derde klasse A: Goes-Zierikzee. Vierde klasse B: Schijf- Hansweertse Boys. Vijfde klasse B: WVV'67-Vosmeer. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal Derde klasse: SC Gastel-WDS'19. BI! Wielrennen Poldertocht. Veldtoertocht voor moun- tainbikers en ATB'ers. Afstanden: 25 en 45 kilometer. Start: 8.00-10.00 uur. In schrijven: kantine Van Dongen Sport park, Heerendreef, Aardenburg. Organi satie: trimclub Aardenburg. BB Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: WIK-EMM. Eer ste klasse: LifeDesïgn/Delta Sport- DES'72 3. (sporthal Onderdak Zierikzee, aanvang 13.00 uur). Tweede klasse: DWS 2-Olympus, Saturnus'72-GSC. Vijf de klasse: EMM 2-Unitas'63 3. (Nassau- laan Middelburg, 10.30 uur), MOK-GSC 2. Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Odis (Nassaulaan Middelburg, aanvang 13.00 uur). Tweede klasse: EMM 2-lndus'67. (Nassaulaan Middelburg, 11.45 uur). Derde klasse: Helius 2-Olympus. Junioren. Eerste klasse: EMM-HVOS (Nassaulaan Middelburg, 14.30 uur). ATHENE - Kaartjes voor de olympische sportwedstrijden van volgende zomer in Athene zijn zeer gewild. Acht maanden voor de openingsceremonie is al driekwart van de entreebiljet ten verkocht. Janna Daskalaki-Angelopou- lou, de voorzitter van organisa tiecomité Athoc, maakte dit gis teren bekend. Zij verwachtte dat de resteren de dertig procent van de 2,3 mil- joen kaartjes voor april zal zijn verkocht. De Olympische Spelen van Athene vinden plaats van 13 tot 29 augustus. ANP/SID Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni-, ging. Eerste klasse: Eastman-Tecona 6-2, Pulse audio-Rabo Beveland 7-1. Stand: Pul- se audio 10-62, Begijn makelaar 10-52, Te- cona 10-46, Beko 10-39, Auto de Voogd 10- 37, Eastman 10-35, Rabo Beveland 10-32, Arditos 10-13. Tweede klasse: Indoor kar- ting-Delta 0-8, Indoor karting-WEA/Dau- wendaele 2-6, LVV-Piet Voskamp/'t Zand 2- 6. Stand: Delta 9-52, HZ sport 10-49, Piet Voskamp/'t Zand 10-46, Delta consult/Dau- wendaele 10-41, WEA/Dauwendaele 10-39, AKZ verzekeringen 10-38, LVV 10-37, Indoor karting 9-10. Derde klasse: AKZ verzekerin gen 2-Poseïdon/Ziekenhuis Walcheren 4-4, Provincie Zeeland-SVA/Kodde 0-8, RTC de Singel-Schoonen elektro/MZ 7-1. Stand: RTC de Singel 10-64, Bosma elektro 9-59, SVA/Kodde 10-43, Schoonen elektro/MZ 10- 39, Provincie Zeeland 10-34, Poseidon/Zie kenhuis Walcheren 10-28, AKZ verzekerin gen 2 10-25, Bowl de Kruitmolen 9-19. Vier de klasse: Nehalennia-PZC 2-6, AKZ verzekeringen 3-Auto Sporry/Oranje Nas sau 5-3, Aann. bedr. Louws-Bayard alu con- Dordrecht. Nationale winterkampioen schappen, 50-meterbad. Finales eerste dag. Vrouwen. 800 vrij: 1. Van Dijk (Hoorn) 8.59,79, 2. Kraaijeveld (MNC Dordrecht) 9.19,65, 3. De Riet (Van Vliet) 9.20,15. 200 rug: 1. Schinkel (De Whee) 2.17,45,2. Koster (Hoogeveen) 2.20,24, 3. Lemmen (PSV) 2.20,86.100 vlinder: 1Dekker (De Kempvis) 1.00,54,2. Groot (De Dolfijn) 1.00,99,3. Veld huis (De Whee) 1.01,35. 400 wissel: 1 Bak- ker(DWK) 5.08,95,2. Stuut (DZ&PC) 5.12,30, 3. Stuiver (MCN Dordrecht) 5.17,33. 4x200 vrij: 1. DWK-Xcess 8.47,81, 2. AZ&PC 8.56,78,3. Arke De Dinkel 8.58,34. Mannen. 800 vrij: 1. Van derWeijden (MNC Dordrecht) 8.26,27, 2. Robertz (MNC Dor drecht) 8.48,35, 3. Drenth (LZ 1886) 8.56,74. 200 rug: 1Ganzevles (De Dolfijn) 2.03,39,2. Keetman (DWK) 2.06,66, 3. Driebergen (LZ 1886) 2.11,44, 100 vlinder: 1. Keizer (PSV) 53,28, 2. Van Aggele (MNC Dordrecht) 55,76,3. Koppenaal (PSV) 55,95.400 wissel: 1. Van Aggele 4.29,75, 2. Uit de Boogaard (DWK) 4.42,85,3. Lijesen (Van Vliet) 4.45,74. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De Middel burgse zwemvereniging Luctor et Emergo houdt in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 de cember in het Vrijburgbad een nacht-zwemmarathon. Ruim twintig ploegen nemen deel aan de eerste editie van dit evene ment. Niet alleen Zeeuwse ploegen nemen deel, ook teams uit Over ijssel, Limburg en Rotterdam komen naar Vlissingen voor de zogenaamde Kerstmarathon. Het team uit Overijssel heeft in haar ploeg de zusjes van Mar leen Veldhuis, die afgelopen weekeinde op de EK korte baan in Dublin de show stal. Ook het personeel van het Vrijburgbad verschijnt met een team. De Zeeuwse ploegen Onderdak, Bevelanders, Zeelandia, Ganze, Stormvogel, De Otters, Luctor et Emergo en De Bruinvis ko men ook aan de start. Tot 2000 organiseerde De Schel de uit Terneuzen de Kerstmara thon, maar de club moest het evenement om organisatorische redenen stopzetten. Tijdens de marathon gaan tal van geledin gen van de clubs te water. De club die tijdens cle nacht de grootste afstand aflegt, is win naar. Luctor et Emergo heeft het record van 63.350 meter achter zijn naam staan. De wedstrijd start zaterdag om 20,00 uur in het wedstrijdbad van het zwemsportcomplex op de grens van Vlissingen en Mid delburg'. De finish is de volgende ochtend om 08.00 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21