Integreren doe je samen Epilepsie: soms ben je er even niet bij RW PZC Word donateur giro 222111 E VERDELER VEERE Kanker betekent lang niet altijd het einde Horen vluchtelingen bij onze samenleving? Ja! HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT. GIRO 8829 LEIDEN In Vlissingen zoeken wij een be Nationaal Epilepsie Fonds Vragen over epilepsie? 0900-8212411 GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE frM vrijdag 19 december 2003 Nog niet zo lang geleden kenden we vluchtelingen vooral van de televisie. Op de vlucht voor honger en ge weld, ergens in een ver land. Of wachtend in een asielzoe kerscentrum, ergens in Ne derland. Maar de tijden zijn veranderd. Vluchtelingen zijn nu steeds vaker de nieuwe buren in onze straat, de nieu we leden van onze (sport) club, nieuwe collega's. Over al in Nederland wonen nu vluchtelingen die hier een le ven opbouwen. Zij vormen een blijvend deel van onze samenleving. Laten wij hen een echte kans geven en we derzijdse vooroordelen op ruimen. Vluchtelingenwerk Nederland wil de integratie bevorderen. Daarom doen wij een beroep op alle Neder landers om daar ook zelf een steentje aan bij te dragen. Want integreren? Dat doe je samen. Wordt het langs elkaar heen leven of... sémen leven? Vluchtelingenwerk Neder land wil twee werelden bij el kaar brengen: die van de vluchteling en die van de Ne derlander. Dat gaat niet zo maar. Vluchtelingen zijn me demensen met een bijzonder levensverhaal, een andere cultuur en vaak met gruwe lijke, onvoorstelbare ervarin gen. Een kijkje in die andere leefwereld en cultuur is een ervaring die je leven kan ver rijken. En... het is het begin van integratie. Natuurlijk bestaan er nog heel wat mis verstanden. Voor vluchtelin gen is het niet gemakkelijk om in ons land regels en gewoonten te leren kennen. En Nederlanders staan soms wat afwachtend tegenover deze nieuwkomers. Toch is succesvolle integratie van enorm belang. Juist op alle daags niveau. Het bepaalt of we ons in onze eigen omge ving thuis voelen. Gaan we langs elkaar heen leven of juist samen leven? Elkaar beter leren kennen is voor Nederlanders en vluchtelin gen dé uitdaging in de ko mende jaren. Wat doet Vluchtelingen- Werk Nederland? Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan de integra tie van vluchtelingen. In bijna elke gemeente is een Vluchte- lingenWerkgroep actief. Daar begeleiden onze medewerkers vluchtelingen tijdens hun eer ste periode in hun nieuwe woonplaats. Ze helpen hen bij het vinden van woonruimte. Ze organiseren conversatielessen en bijeenkomsten waar vluch telingen andere mensen ont moeten. Vluchtelingenwerk helpt hen de Nederlandse sa menleving en de Nederlanders beter te leren kennen. Wat kunt u doen? Dat vraagt ook wat van u. Bij voorbeeld: een open houding hebben. Belangstelling tonen. De ontmoeting opzoeken. Vluchtelingenwerk Neder land informeert u graag over de VluchtelingenWerkgroep in uw gemeente en over de (ontmoetings)activiteiten die zij organiseren. Kijk eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatie! Postbus 2894 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwerk.nl www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Vluchtelingenwerk Nederland Al vanaf 2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig (\aTV^REF FLYING DOCTORS bestaan op te bouwen. Tel 071-5769476 of www.amref.nl sdisupportmgAfrica KRANT VOOR ZEELAND M/V In de vroege ochtenduren hudt u toezicht op het tijdig en correct ophalen van de kranten door de bezorgers, zodat onze lezers op tijd van hun krant voorzien zijn. U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Onkostenvergoeding Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of bel naar Edwin Michielsen (076) 531 2076 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dal een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen. En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. '/.e ondersteunt bedrijfsprojëclen in tweede- en derdewereldlanden met financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed van (christen) zakenmensen. Stichting World Partners Wilt u zich als World Partner inzetten voor fl duurzaam partnership met ondernemers Of wilt u graag meer informatie Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 65. Groen endaalseweg 35 6871 CN Renkuni Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.on; www.woridpartners.org Wilt u graag (weer) aan de slag? Bepaalt u graag zelf op welke dagen en tijden u beschikbaar bent? Geniet u van het omgaan met kinderen? Kunt u kinderen een veilige en vertrouwde omgeving bieden? Dan is het werken als gastouder of TOPper voor u ideaal! Wat houdt het werken als gastouder en TOPper in? Als gastouder vangt u gedurende een bepaalde tijd van de dag een of meer kinderen van ouders die werken en/of studeren op. Omdat deze opvang in uw eigen huis plaats vindt, kunt u dit combineren met de zorg voor uw eigen gezin. Als TOPper (thuisopvangmedewerker) verzorgt u bij de kinderen thuis de opvang. Hoe gaat het Gastouderprojekt Walcheren te werk? In één woord: zorgvuldig. Het is belangrijk dat de vraag van de ouders en het aanbod van u als gastouder of TOPper op elkaar aansluit. Daarom houden medewerkers van het Gastouderprojekt met beiden een uitvoerig kennismakingsgesprek. Wij bemiddelen; uiteraard bepaalt u altijd zelf of u met de opvang start. Wat is het Gastouderprojekt Walcheren? Een bureau dat bemiddelt in kinderopvang voor kinderen van 0 tot 13 jaar van werkende en/of studerende ouders. Het Gastouderprojekt Walcheren is een onderdeel van Kinderopvang Walcheren. B Buitenhove 161 SS Postbus 7035 4330 GA Middelburg gop@skow.nl 8 Geïnteresseerd? Bel geheel vrijblijvend GASTOUDERPROJEKT WALCHEREN S 0118-614532 Ziekt De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Met wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, begeleide vakanties, individuele hulp en projecten in ontwikkelingslanden. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. 0,10 per minuut) www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten sGra' |{62 F nat/n GEMEENTE AFVALKALENDER 2004 Eind december valt de nieuwe afvalkalender voor 2004 weer in de bus. Mocht u de kalender begin januari nog niet hebben ontvangen, bel dan de informatielijn 0800-0240064 of mail naar gemeenteveere.nlDe gemeente stuurt de kalender dan zo snel mogelijk naar u toe. KERSTBOMEN OPRUIMEN Kerstbomen werden niet apart ingezameld. Wie zich bij de informatielijn 0800-0240064 aanmeldt of mailt met gemeenle@veere.nl kan de kerstboom laten ophalen met het grof tuinafval. Wanneer het grof tuinafval wordt opgehaald is te zien op www.veere.nl of op de afvalkalender. OPHALEN DUOBAKKEN TIJDENS DE KERSTDAGEN De route voor het legen van de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder, in clusief buitengebied wordt naar voren geschoven. De route wordt i.p.v. maandag 22 december op zaterdag 20 december 2003 gereden. De route voor het legen van de duobakken in Grijpskerke en Oostkapelle. inclusief buitengebied wordt naar voren geschoven. De route wordt i.p.v. dinsdag 23 december op maandag 22 december 2003 gereden. De route voor het legen van de duobakken in Biggekerke en Koudekerke, inclusief buitengebied wordt naar voren geschoven. De route wordt i.p.v. woensdag 24 december op dinsdag 23 december 2003 gereden. De route voor het legen van de duobakken in Werskapelle en Zoutelande, inclusief buitengebied wordt naar voren geschoven. De route wordt i.p.v. donderdag 25 december op woensdag 24 decem ber 2003 gereden. De route voor het legen van de duobakken in Aagtekerke, Domburg en Meliskerke. inclusief buitengebied wordt naar achteren geschoven. De route wordt i.p.v. vrijdag 26 december op zaterdag 27 december 2003 gereden. Donderdag 25 en vrijdag 26 december 2003 zijn het gemeentehuis en de Milieustraat gesloten i.v.m. de kerstdagen. OPHALEN DUOBAKKEN TIJDENS OUD EN NIEUW De route voor het legen van de duobakken in Westkapelle en Zoutelande, inclusief buitengebied wordt naar achteren geschoven. De route wordt i.p.v. donderdag 1 januari op vrijdag 2 januari 2004 gereden. De route voor het legen van de duobakken in Aagtekerke. Domburg en Meliskerke, inclusief buitengebied wordt naar achteren geschoven. De route wordt i.p.v. vrijdag 2 januari op zaterdag 3 januari 2004 gereden. Op donderdag 1 en vrijdag 2 januari 2004 zijn hel gemeentehuis en de Milieustraat gesloten i.v.m. nieuwjaarsdag. Domburg, 19 december 2003. KW F Kankerbestrijding is ini949 opge- richtop initiatief van Koningin Wilhelmi- na. Sindsdien strijden we voor minder kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven vooralle kan kerpatiënten en hun dierbaren. Overal waar we kunnen, gaat KWF Kan kerbestrijding actief de strijd aan tegen kanker. Door wetenschappelijk kanker onderzoek mogelijk te maken. Door het aanmoedigen van een gezonde leefstijl en goede voorlichting te geven. Door ons in te zetten vooralle kankerpatiënten en voorde bestrijding van alle soorten kan ker. KWF Kankerbestrijding is ervoor ieder een die met kankerte maken krijgt. Ook als kanker wel het einde betekent. Helpt u mee? Eén op de drie mensen in Nederland zal ooit kanker krijgen. Anderen maken het van dichtbij mee. Alleen samen kunnen we kanker bestrijden. KWF Hulp-en informatielijn 0800-0226622 (gratis) KWF Geverslij00900-2020041 (o,oi p/min) Giften kunt u overmaken op giro 26000, of doneer direct via onze site: www. kwfka nkerbestrijding.nl Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uil een boekje geleerd worden. Geef u op voor eenpr* tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hafr patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portier?, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rod; Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk Cf http://clubnet.zeelandnet.nl/rkuisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utreck 030-2844543, reanimatie@hartstichting.nl e4 Nederlandsen'. Hartstichting ienden van de harts tichti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18