PZC Van den Herik opent de aanval Zweedse Paerson wint slalom Publiek komt aan zijn trekken bij jubileumeditie Zeven jeugdzwemme naar NK in Dordrecht ft Korenbeurs/'t Kaaitje is de trotse koploper Feyenoord-voorzitter bereidt voortijdig vertrek van Baan en Van Marwijk voor Van Marwijk met stomheid geslagen uitslagen Mili's Fashion wint kartrace Titelstrijd uitgesteld agenda WIK'57 in zaal naar herkansing woensdag 17 december 2003 door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik heeft de aanval geopend op technisch directeur Rob Baan en trainer Bert van Marwijk, die ontboden zijn voor een pittig ge sprek na de kerst. De aanval is zo furieus, dat er waarschijnlijk geen andere bedoeling is dan in de winterstop een einde te ma ken aan de samenwerking met beide kopstukken van de club. Van den Herik kwam gisteren in de Feyenoord-krant met grof geschut. Op de voorpagina meldde het medium 'Jorien is boos'. Daaronder stond in grote letters een uitspraak van de pre ses, die luidde: 'Ja, mag ik?' ROTTERDAM - Bert van Mar wijk was gisteren met stomheid geslagen door de harde kritiek van voorzitter Jorien van den Herik. De trainer van Feye- noord was door niemand van Feyenoord ingelicht over de op merkingen van de machtigste man in de Kuip. De krant lag op tafel, maar na de training had Van Marwijk nog geen blik op het Feyenoord-medium gewor pen. Eenmaal geconfronteerd met de eis van Van den Herik, die tekst en uitleg wil van zijn trainer over het feit dat de meeste aan kopen op de bank zitten, beet de coach even van zich af. Van Marwijk: „Waarom die spelers niet in het elftal staan, zal ik hem wel uitleggen." Op de vraag welke van alle aan kopen nu specifiek op zijn aan dringen zijn binnengekomen, wilde Van Marwijk geen ant woord geven. Alleen bij denaam Peter van den Berg bevestigde hij dat hij zich voor de verdedi ger sterk had gemaakt. „Ik ga niet overal op reageren nu. Maar binnen de club dragen we geza menlijk de verantwoording voor aankopen. GPD Van den Herik maakte de laatste afgang in Enschede niet mee omdat hij in Amerika was. Maar het was voor hem aanleiding de boel bij Feyenoord vijf dagen voor de winterstop en 24 uur voor het nu cruciale bekerduel met Vitesse op scherp te zetten. De preses heeft een hard signaal afgegeven aan zijn technische mensen èn de achterban van de club. Dat laatste is politiek ge zien een weloverwogen zet. Het legioen toonde dit seizoen veel begrip voor de sportieve proble men van Feyenoord. De fans waren deze zomer nijdig dat de club alle belangrijke spelers - Van Hooijdonk, Bosvelt, Kalou en Emerton - ineens buiten de deur zette. Ook de vercommer cialisering van Feyenoord kon bij hen niet door de beugel. Door Van Marwijk en Baan hard aan te pakken wordt de aan dacht verlegd naar de falende technisch directeur en de trai ner, die met zijn elftal geen pot ten breekt. Eerder stipte Van den Herik al aan dat Baan en Van Marwijk salarissen verdie nen, die hij nooit had. Toch werkte ook het bestuur mee aan de uitverkoop van de beste spe lers. Van den Herik meende dat het geen zin had het salaris van Van Hooijdonk nog op te hoes ten, maar gaf met de rest van het management wel toestemming voor de komst van de 6 miljoen euro kostende Danko Lazovic. Belachelijk Bij Feyenoord was iedereen het er over eens dat de jonge Servi sche spits moest komen, maar eenmaal in de Kuip bleek Lazo vic niet geschikt om al als nieu we aanvalsleider te fungeren. Van den Herik vindt het, zo zegt hij nu, belachelijk dat Lazovic niet meer in de opstelling voor komt. Net als de Egyptenaar Hossam Ghaly en de Braziliaan Jean Carlos Donde. Bij het be kijken van alle aankopen van Feyenoord voor dit seizoen, constateert hij dat eigenlijk al leen Dirk Kuijt en Alfred Schreuder spelen. Ook de van RKC gekochte Peter van den Berg is op de bank beland. Omdat Feyenoord de hand niet op de knip hield en Baan uit alle windstreken nieuwe spelers liet aanslepen, met wie Van Mar wijk aan de slag moest, vindt Van den Herik dat er geen reden is van een tussenjaar te spreken. Hij provoceert zelfs door te ei sen dat Feyenoord dit seizoen tweede moet worden en de Champions League moet halen. „Dat is het platform waar Feye noord geld kan verdienen en al leen met geld komen we verder" De kwaliteit van de huidige se lectie staat echter in geen enkele verhouding tot die van Ajax en PSV. Dat het Feyenoord-be- stuur niet langer lijdzaam kan toezien, is begrijpelijk. Een club met elk thuisduel tussen de veertig- en vijftigduizend toe schouwei's en een begroting dicht in de buurt van andere topclubs, kan zich niet veroor loven om volgend jaar geen Eu ropees voetbal te spelen. Als Feyenoord de huidige lij n na de winterstop voortzet, wordt niet eens de Uefa Cup gehaald. De vraag is alleen of de boel is te redden met bijvoorbeeld Huub Stevens aan het roer. GPD door Leo van de Ruit MADONNA Dl CAMPIGLIO - De Zweedse skister Anja Paerson heeft gisteren in Ma donna di Campiglio een slalom voor de we reldbeker gewonnen. In twee manches was zij 0,71 seconde sneller dan de Franfaise Laure Pequegnot en 1,10 seconde sneller dan de Oostenrijkse Nicole Hosp. Voor de 22-jarige Paerson was het de derde overwinning in het wereldbekercircuit. De 'slalomkoningin' verstevigde in het Noord- Italiaanse bergdorp vanzelfsprekend haar leidende positie in het klassement. In totaal won zij veertien wedstrijden op het hoogste niveau: 10 op slalom en 4 op reuzen slalom. Het skiseizoen van de Kroaat Ivica Kostelic is mogelijk voorbijHij liep maandag bij een slalom voor mannen een blessure aan de kniebanden op. Een operatie is vrijwel ze ker. De 24-jarige Kostelic heeft in het verleden al vier knieoperaties ondergaan. Hij gaat voor uitgebreide medische testen naar We nen. Daar wordt beslist of een operatie no dig is. ANP/RTR door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Het zwembad Aquapulca in Dordrecht is van af morgen het toneel van de na tionale titelstrijd zwemmen. Voor de toppers is kwalificatie voor de Olympische Spelen be langrijk. Annabel Kosten uit Breskens is een van de deelne- Bij de jeugd komen er zeven Zeeuwse zwemmers in actie. Stefan de Die (De Schelde) en Carmen de Ridder (ZC Koe wacht) hebben de meeste starts. De Die, die tegenwoordig traint bij het Amsterdamse De Dolfijn SPAX, verkeert in goede vorm en moet zeker hoge ogen kunnen gooien op zijn favoriete rug- en vrije slag onderdelen. Hij zal aan de start verschijnen op de 50,100 en 200 meter rugslag, de 50,100 en 200 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag. Clubgenoot Kevin komt bij de 1500 meter vrijs voor junioren aan de start] strijdt op dat onderdeel sail met Niek de Ridder. Zus Carmen heeft eendruta gramma met de 50,100.2^ 400 meter vrije slag en dé'' meter wisselslag. Rombout (eveneens van,, wacht) komt uit op de 50er- meter vlinderslag, de 50eni' meter vrije slag en de 2O0rctt wisselslag. De zwemvereniging Scheld- troom vaardigt Ryan Verpfe ""1 en Ellen van de Velde af nas.- NK. Verplanke kan zich >r" steeds meten met de Nederig B se top en zal in ieder gevaluiï ^en men op de 50 meter vlinder? en 50 meter schoolslag, Zesh reserve op de 50 meter vrijel en 100 meter schoolslag, van de Velde heeft alleen di miet behaald op de 50 ie schoolslag. door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - Het driebanden team van Korenbeurs/'t Kaaitje gaat na de 8-0-overwinning op Slagerij André Billet soeverein aan de leiding in de vierde divi sie van de landelijk competitie. Ook Hoondert/de Waard beëin digde de eerste competitiehelft sterk door de koploper van de derde divisie op 4-4 te houden. Slagerij André Billet-Koren- beurs/'t Kaaitje 0-8: De staart- ploeg werd in eigen huis volle dig zoek gespeeld door de koploper uit Rilland. Jean Louis Smulder had na een sterke start even een terugslag en moest nog oppassen voor de zich herstel lende Schaliboom. Maar toen het gevaar te groot leek te wor den, kwam de concentratie te rug en werd de winst binnenge haald. Piet Raas had onderwijl korte metten gemaakt met An dré Billet: 12-25 in slechts 41 beurten. Piet Schrier had enige moeite met Snellen, maar trok toch aan het langste eind: 21-25 na 58 beurten. Kimmo Panh kon het karwei daarna netjes maken. Na 39 beurten kwac: einde zonder dat tegenst® h Godschalckx ook maar ei dreiging kon vormen: 18-30. 't Pleintje-Hoondert/de 4-4: De Zeeuwse ploeg venas fel de koplopers. Bram de kon het tegen de jeugdige K pF voets (17 jaar) niet redden.I: beurten haalde de talent: speler uit Sprundel de zege:: nen: 30-22. Johan Visserzaïj F voor een gelijke stand bij KU pauze. Een zwak optreden t ia"l Heeren werd genadeloos als straft: 18-30 na 63 beurten.! partij tussen Chris Bonne i Sjaan van Kuyk werd eenboe end en hoogstaand duel waar dethuisspeler net iets betere:; pieren bleek te hebben. Me r dankzij een serie van zeve werd het verschil gemaakt i bleef de zege in Sint Willebron 35-30 na 38 beurten. Franso 'f. Koek zorgde tegen Cor Jasper voor de verrassing. Met een knappe 32^-35-overwinning, na 53 beurten, werd remise a/ge- dwongen. door Koen de Vries ROOSENDAAL - Het staat in zwierige, zilveren letters op de folders van Indoor Zeeland: Jubileum. Ze liggen verspreid over de tafeltjes in de foyer van een manege bij Roosendaal, waar een groot springconcours gehouden wordt. Een van de deelnemers is Piet Huige, de akkerbouwer uit Nisse. Hij is bij de organisatie van alle 25 edities van Indoor Zeeland betrokken geweest, de laatste 21 jaar als voorzitter. Hoewel het drukke tijden zijn met het oog op het zilveren ju bileum van het grootse paar densportevenement in de Goe- se Zeelandhallen, heeft Huige nog even tijd gevonden om zijn paarden en zichzelf op sportief gebied te testen, en tussendoor over de ins.en outs van Indoor Zeeland té vertellen. Terwijl hij de verrichtingen van de springruiters vanuit zijn oog hoeken nauwlettend volgt, vertelt hij sahien met Ko Goe- degebure, de man van de public relations, over het volle pro gramma. Ook Indoor Zeeland heeft te lijden onder de magere econo mische omstandigheden, ver tellen Huige en Goedegebure. Het geld van de sponsors stroomt nog niet in grote hoe veelheden binnen. Er moet nog een gaatje gedicht worden in het totale budget van ongeveer 450.000 euro. Het bedrijfsle ven moet nog wat extra warm worden gemaakt. Desondanks mag een zilveren jubileum niet ongemerkt voor bijgaan, vindt het organisatie comité. En dat zal dan ook niet gebeuren. In het veertien dagen omvattende programma, dat tussen maandag 22 december en zaterdag 10 januari wordt afgewerkt, zijn enkele in het oog springende activiteiten ge pland. Absoluut hoogtepunt is de cli nic van Anky van Grunsven en Tineke Bartels, dinsdagavond 6 januari. De organisatie moet hiervoor diep in de buidel tas ten en doet dat niet om de hal die avond helemaal vol te krij gen. Dat lukte de afgelopen ja ren met wat minder aanspre kende namen ook wel. Huige: „Zie het als een waarde ring van ons voor het publiek, dat Indoor Zeeland al die jaren trouw is gebleven." Ballet en dressuur Daarnaast is het show-element verstevigd. Uit enquetes bleek de afgelopen jaren dat een groot deel van het publiek paardenshows zeer waardeert. Extra shows en clinic van Van Grunsven tijdens 25e Indoor Zeeland Tussen de programma-onder delen dbor zijn daarom extra optredens gemixt. Zo is er op de clinicavond een optreden van de Free Dancers. Het is een combinatie van ballet en dres suur. De stichting Dansz uit Goes zorgt voor het ballet, twee amazones, de gezusters Barba ra en Mischa Koot uit Oude Tonge, voor een zogenaamde pas de deux. Zaterdagavond 27 december is er een ander uni cum. Dan verzorgen de leden van de Weelruiters uit Nisse een show op de muziek van de Zeeuwse Koorschool. Regionaal Op de slotdag is er nog een show met een stevige regionale tint. Zeeuwse trekpaarden zul len 'dansen' op Zeéuwse mu ziek. Voor het vierde jaar in successie zijn er verspreid over het evenement ook nog optre dens voor de showcompetitie. Zeeuwse verenigingen strijden om het beste groepsoptreden tijdens Indoor Zeeland. De showcompetitie zorgt voor ex tra elan in de Zeeuwse paar densportwereld. Huige: „Het is mooi om de ontwikkeling te volgen. Er komt steeds meer aan fröbelwerk aan te pas. De kleding wordt steeds mooier, de belangstelling steeds gro ter." Indoor Zeeland wordt stevig gedragen door de drie pijlers van de paardensport: springen, dressuur en aangespannen rij den. Het aangespannen rijden houdt net als vorig jaar op za terdagavond (3 januari) de fi nalewedstrijden. „Aangespan nen rijden zit sterk in de lift", weet Huige. Veelvoudig we reldkampioen IJsbrand Char- don is één van de deelnemers in Goes. De nationale wedstrijden dres suur zijn in ere hersteld. Vorig jaar was dit onderdeel van de agenda geschrapt en was er al leen plaats voor de basisru brieken. De belangstelling van de topruiters was te gering. Huige: „Bij de evaluatie van het evenement van vorig jaar hebben we besloten het nog één keer te proberen. We willen het dan wel goed doen. Dit jaar Anky van Grunsven, hier in actie tijdens Jumping Indoor Maastricht, is van de partij tijdens Indoor Zeeland. starten we met de Prix Saint le wedstrijd. Kijken of het George, maar we willen uit- lukt." groeien naar een internationa- Inmiddels hebben dertien rui- foto Marcel van Hoorn/ANP ters en amazones ingeschre ven, van wie Laurens van Lie ren uit Schore de bekendste is. Ook Pauline Knols is een deel nemer van naam. Een ander boeiend dressuur-onderdeel is de hengstencompetitie, een dag na de clinic. Prettige bij komstigheid is dat Anky van Grunsven ook met enkele paarden aan dit evenement deelneemt. Topruiters Voor het springen komen weer tal van bekende ruiters naar Goes, onder wie Eric van der Vleuten, Piet Raymakers, Wout Jan van der Schans, Angelique Horn en Henk van der Pol, vo rig jaar met Minanda de ver rassende winnaar van de hoofdrubriek. De topruiters zijn zoals gebrui kelijk drie dagen actief in de Zeelandhallen, dit jaar van donderdag 8 tot en met zater dag 10 januari. Op zaterdag en vrij dagavond zit de hal meestal afgeladen vol. Wie in alle rust het geheim van de toppers wil bestuderen zou ook eens op donderdag of vrijdagmiddag moeten komen kijken. Dat doet ook een wat kleinere aanslag op de portemonnee. Desondanks mag en bezoek aan Indoor Zeeland niet duur worden genoemd, vindt Piet Huige. „We hebben het geld hard nodig om alles financieel rond te breien. En als je ons paardensportevenement ver gelijkt met andere in Neder land, dan zijn we een stuk goedkoper." Naast de gewone dressuur-, spring- en aangespannen rij denwedstrijden is er ook weer ruimte vrijgemaakt voor de ge handicaptendag (zondag 28 december)Verder is er voor het tweede jaar de zogenaamde kinderdag. Vorig jaar was het een groot succes. Zo'n zeven honderd kinderen konden ken nismaken met het fenomeen paardensport. Vrijwilligers Indoor Zeeland drijft dit jaar op bijna 300 vrijwilligers, zo'n zestig per dag, van wie er velen al jaren meedoen. Ko Goedege bure: „Je hoort van veel orga nisaties dat het moeilijk is vol doende vrijwilligers te vinden. Dat geldt nauwelijks voor ons. We hebben een vaste kern, mensen die Indoor Zeeland be schouwen als hün concours." Huige: „Wat het leuk maakt, is de band die je met elkaar krijgt. Samen de schouders er onder zetten en samen na af loop dat bevredigende gevoel hebben. Ik zie me nu al weer op de laatste zaterdagavond in de ring staan, onder meer om alle vrijwilligers te bedanken. Ik krijg er nu al kippenvel van." Frankfurt. ULEB Cup, mannen. Groep A: Opel Skyliners Frankfurt (Dui) - Amsterdam Astronauts (Ned) 93-69 (35-36). Goes. Klasse A21SSV'65-Biezentrappers 3- 6, Amigos de Post-Matisse 8-2, Luctor'88- ZW/CV de Flora 9-3, FM Sranang 2-Pubbles 7- 2. Klasse A22: SSV'65 4-SSV65 5 4-6, Kloetinge-Biezentrappers216-2, Pubbles 2- FM Sranang 3 1-1. Halsteren. Kersttoernooi. Eerste plaats: 1. Djermy Karelse uit Nieuwdorp, Jelle Klap en Femke Klap uit Wemeldinge, Mark Patte- nier, Jimmy Baumann en Djarno Wuikhuijs uit Goes (allen Capital Sports), Ferdy van Rijswijk uit Middelburg en Jurian Verrijzer uit Colijnsplaat (beiden Sportschool Geel hoed/Mulder). Madonna di Campiglio. Wereldbeker alpi neski. Slalom vrouwen: 1. Paerson (Zwe) 1.40,68 (51,04 - 49,64), 2. Pequegnot (Fra) 1.41,49 (50,92 - 50,57), 3. Hosp (Oos) 1.41,78 (51,80 - 49,98), 4. Pascal (Fra) 1.41,87,5. Koz- MIDDELBURG - Het kartteam van Mili's Fashion was tijdens de tweede race van het Zeeuws indoorkampioenschap de snel ste equipe. Het was de eerste overwinning voor de formatie, die voornamelijk uit vrouwen bestaat. Ram AD Racing startte vanaf poleposition, maar moest na vijftien minuten de eerste plaats over geven aan Mili's Fashion. De eerste rijder van Mili's Fas hion, Dimitri Schnitzler uit Kerkwerve, reed snel weg bij zijn achtervolgers en bouwde zo een voorsprong op die het team niet meer uit handen gaf. De equipe bestond verder uit Gerie Poortvliet, Ellen Adriaanse en Henriette Gunter. Op de tweede plaats eindigde 't Frietuus, 40 seconden achter de winnaar. De snelste rondetijd kwam op naam van Dimitri Schnitzler. Hij realiseerde een tijd van 45.85 seconden. HOEK - Het algemeen kampi oenschap driebanden van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond is uitgesteld naar donderdag 29 april, zaterdag 1 en zondag 2 mei. Deze titelstrijd stond aanvan kelijk gepland voor komend weekeinde. Omdat er zich nog geen vereniging gemeld had voor de organisatie besloot het bestuur de speeldata te ver schuiven in de hoop alsnog een bereidwillige te vinden. nick (VSt) 1.42,02,6. Ottossoh(Zwe)1.42,öL. 7. Schild (Oos) 1.42,07, 8. Pouliainen (F|_ 1.42,20, 9. Ertl (Dui) 1.42,23, 10. R (Noo) 1.42,27. Klassement wereldbekeis| lom: 1. Paerson 200 punten, 2. Pt 130,3. Schild 96. Klassement algementifl reldbeker: 1. Paerson 430 punten, 2.Mc let (Fra) 266,3. Ertl 240,4. Hosp220,:Sj schl (Oos) 206. Lucky Day 3280. 2-8-11-13-17-20-22-23-26-27-28-29-32 3- 36-44-54-62-63-80. (ondervoorbehoud) Amstel Cup. Achtste finales. FC Twen! Jong Ajax 1-0 (0-0). 73. John 1-O.Sché rechter: Luijten. Rode kaart: 90. Vfe (Jong Ajax). Gele kaart: Pothuizen, fe* rleubach (FC Twente) en Promes tJong* Bijzonderheid: Luijten onderbrik ie* strijd wegens kwetsende spreekkoren ii 73ste minuut voor een kwartier. Asn'.n: schouwers: 8.000. PSV - Willem II 2-0 (2-0). 18. Vennegp Hesselink 1-0,31. VennegooroiHesseU 0. Scheidsrechter: Haverkort. Gelehs Danny Mathijssen (Willem II). Amlill schouwers: 24.500. Eerste divisie. Veendam - FC Den Boscbl jp. (0-1). 5. Janssen 0-1, 56. Hamming H Clemencia 2-1. Scheidsrechter Blom.Ct kaart: Jolink (Veendam), Ouweland IfG Bosch). Aantal toeschouwers: 2901 Duitsland, competitie. Frankfurt HSV2 Frerburg-Bayern München. 0 - 6, Bre't Rostock 3-0, FC Köln-Hertha BSC3-0. Oldenzaal. Top Teams Cup, vrouwen Achtste finales, tweede wedstrijd: Atof lux (Ned) - Castela da Maia (Por) 1-31161 21-25 25-15 22-25). Eerste wedstrijd:0-3»| ke Pollux uitgeschakeld. —woensdag SI Biliarlï Driebandentoernooi GraanbeurstrofH Tweede ronde. Locatie: Huis van Ns sau. Aanvang: 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - voetballers van WIK'57 J voor het bereiken van de kwart finale van het Pepsi IndoorSot certoernooi aangewezen o" herkansing. Omdat de ploeg gisteravond; Burgh-Haamstede in p" zijn meerdere moest ei in Renesse (2-4) en ZSC'62(4- mag WIK'57 zaterdag via verliezersronde alsnog een p bij de laatste acht proberen' bereiken. ZSC'62, dat John van denHa* als grote roerganger kende, digde als eerste in de poule dB met 6-3 te winnen van ReneS dat desondanks zeker is van kwartfinale. Morgenav» worden de duels in poule (DFS, Duiveland, Mevo Dreischor) gespeeld, vrijdag poule C (Zierikzee, Brouw shaven, Bruse Boys en Ou kerk) aan de beurt. Anja Paerson behaalde de derde overwinning in het wereldbekercircuit. foto Vincenzo Pinto/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40