Twist over bouw woning verhevigt Zweten op het Groot Dictee in Sluis PZC Stichting gaat door met verkoop van onrendabel huurhuis 13 bezwaarmakers en gemeente lijnrecht tegenover elkaar over huis bij molen Dol-Fijn agenda Passage viert kerstfeest Zwemtoernooi Natuurgebieden slecht toegankelijk Scooter gestolen in Zierikzee Gestolen auto uitgebrand Drietal aangehouden Auto niet terug na proefrit Beloning voor gouden tip scooter Bromfietser rijdt fietser aan Noord-Beveland legt bezwaren tegen Roompot naast zich neer dinsdag 16 december 2003 jpnrPjet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Scliouwen-Duiveland moet de bouw van een woning vlakbij oiolen De Graanhalm aan de Burghseweg in Burgh-Haam- Uede stilleggen en als zij dat verzuimt moet de politiek rn- «rijpen. Dat schrijft F. Lande- gent-Tininiers uit Burgh- Haamstede in een brief aan de raadsfracties. De Middelburgse rechtbank, zegt zij, heeft de bouwvergunning voor de wo- „j,ig vernietigd. Daarmee zijn ie bouwwerkzaamheden ille galen moet de gemeente ingrij pen. De gemeente bestrijdt dat. Landegent-Timmers is fel ge rant tegen de bouw van de wo- óng die naar haar stellige o ver- riging in strijd is met de regels je gelden ter bescherming van nolens. Het huis komt te dicht bi] de molen en is te hoog. Daar- streekactiviteiten i 30RDGOUWE - Dorpshuis, 19.30 uur: ïarnbezoekdagelijks gemeentebestuur. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 Email: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon All Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (01131315500 Fax:10113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl wternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/mvijdag gedu bde de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ,jy I ren zat door wordt de windbelasting op het wiekenkruis van de molen te ongelijkmatig en bestaat de kans op ernstige schade. Verder vindt Landegent-Timmers dat het aanzien van de Burghseweg wordt geschaad door de bouw van het huis. Landegent-Timmers heeft zich van meet af aan verzet tegen het bouwplan en zij stond niet al leen in haar kritiek. Verschil lende belanghebbenden dien den een bezwaarschrift in tegen de door de gemeente verstrekte bouwvergunning. De gemeente verklaarde de bezwaarschriften ongegrond, waarop de be- zwaakmakers het hogerop zochten en uiteindelijk de be stuursrechter in Middelburg aan hun zijde vonden. De rech ter vernietigde het bouwbesluit voor de woning. Volgens Landegent-Timmers wordt ondertussen echter on verdroten illegaal doorge bouwd. Juridisch medewerker van de gemeente Schouwen- Duiveland J. den Boer bestrijd dat. „In oktober 2002 is bouw vergunning verleend en het is niet die vergunning, maar een in februari 2003 verstrekte gewij zigde bouwvergunning die de rechter heeft vernietigd. De in oktober 2002 verstrekte ver gunning is nog steeds geldig." Den Boer voegt daar aan toe dat de gemeente tegen de beslissing van de Middelburgse rechtbank in beroep gaat. „De rechter zegt dat het huis te hoog wordt. Dat bestrijden wij. Wij houden ons aan de regels van het bestem mingsplan. Landegent -Timmers spreekt in haar brief haar verbazing uit over het in haar visie door de ge meente erg snel - binnen twee maanden - verstrekken van een bouwvergunning. „Meestal wordt de termijn van dertien weken niet gehaald. Niet zelden moet de burger zelfs tot zeven keer toe een nieuw bouwplan indienen en vele maanden op een vergunning wachten. Hier door ontstaat sterk de indruk dat bij de aanvraag van bouw vergunning (soms) met twee maten wordt gemeten." Wethouder ruimtelijke orde ning L. Geluk-Poortvliet werpt die beschuldiging verre van zich. „De bouwaanvraag in kwestie is net zo behandeld als alle andere bouwaanvragen. En die dertien weken is een termijn waar we ons wel degelijk aan houden." Eigenaar van het bouwperceel en opdrachtgever voor de om streden bouw is landschapsar chitect J. van den Hamer. Hij liet het arbeidswoninkje dat er stond met instemming van de gemeente slopen om er een nieuw en veel ruimer huis voor de in de plaats te zetten. Van den Hamer liet eerder al weten dat hij altijd te goeder trouw is ge weest en zich van meet af aan heeft gebaseerd op het bestem mingsplan van de gemeente. ZIERIKZEE - De christelijk- naatschappelijke Vrouwenver eniging Passage viert woensdag let kerstfeest tijdens een bij enkomst in de christelijk gere- ormeerde kerk in Zierikzee. Enkele leden van de afdeling ïrzorgen de avond. Er wordt en collectie gehouden voor het andelijk Passage-doel 'voedsel rcreldwijd'. Debijeenkomst begint om 19.30 Klaverjassen SER00SKERKE (S) - In het dorpshuis van Serooskerke wordt woensdag een kerstkla- verjasavond gehouden, ka het klaverjassen wordt een rerloting gehouden. Het kerst- ilaverjassen is een gezamenlijk tóiatief van Ina en Cock van Wijngaarden en Wouta Kloet. Sekerstklaverjasavond begint 20.00 uur. Opgeven kan via «11-672981 of 671864. 1UWERKERK - In zwembad I-Fijn in Nieuwerkerk is insdag 30 december van alles kdoen. 's Ochtends kunnen jon- avonturiers het 'bubblema- erprogramma - ademen onder tater - volgen en 's middags vordt het oliebollenzwemtoer- Dooi afgewerkt. Kinderen van acht jaar en ouder njgen dinsdag 30 december in Dol-Fijn de kans onder leiding an een Padi-instructeur een nik met perslucht te maken, let 'bellen blazen' kan van 11.00-13.00 uur. Voor de jeugd fordt dinsdagmiddag het zoge- lelen oliebollenzwemtoernooi [ehouden. Wie mee wil doen fan zich tijdens het vrijzwem- woensdag en vrijdag opge ien Aanvang 14.00 uur. Natuurgebied Canisvliet is wel heel erg moeilijk toegankelijk voor rolstoelers. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Veel natuur gebieden in Zeeland zijn slecht toegankelijk. Dat blijkt uit on derzoek dat de stichting Kla verblad Zeeland heeft uitge voerd in opdracht van de provincie. Het Klaverblad komt op voor de belangen van ouderen, men sen met een lichamelijke en of verstandelijke functiebeper king, patiënten, chronisch zie ken, cliënten van de geestelijke gezondheidszorg, de jeugdzorg en verslavingszorg en (gedeel telijk) arbeidsongeschikten en uitkeringsgerechtigden. Die doelgroep komt er bekaaid vanaf waar het gaat om de toe gankelijkheid van natuurge bieden, zo blijkt uit het rapport Natuurlijk Toegankelijk'. Van de ongeveer 130 natuurgebie den in Zeeland zijn er dertig onderzocht. De conclusie luidt, dat geen van de onder zochte gebieden toegankelijk is. Het Klaverblad haalt de erva ringen van de 23-jarige gehan dicapte Marnix aan als voor beeld. Hij ging met zijn vader en moeder een natuurgebied bezoeken. Een gehandicapten parkeerplaats was er moeilijk te vinden, het trottoir slecht te bereiken, en er was geen oprit voor de rolstoel. Route In het natuurgebied zelf, voer de een route over een keurig aangelegd tegelpad. Hoe lang de route was en of die ook toe gankelijk was voor mensen met een kinderwagen of rol stoel, was nergens op een infor matiebordje te vinden. Na een flink stuk te hebben afgelegd, kwamen Marnix en zijn ouders bij een picknicktafel. Helaas moest Mar-nix alleen op het te gelpad blijven staan, omdat het onbegonnen werk was hem met zijn rolstoel door het rulle zand naar de tafel toe te rollen. Het Klaverblad vindt dat dit niet moet kunnen en geeft in het rapport daarom ook aan welke aanpassingen nodig zijn om de natuurgebieden wel toe- gankelijk te maken. In Zeeuws-Vlaanderen voldoen zeven gebieden volgens deze organisatie niet aan de toegan- kelijkheidseisen. Het gaat om de wallen bij Retranchement, het Grote Gat bij Oostburg, de Braakmanbossen Zuid in Hoek, Canisvliet in Sas van Gent, Smitsschorre in Axel, De Steengroeve in Nieuw-Namen en het Verdronken Land van foto Wim Kooyman Saeftinghe in Emmadorp. Kritiek op de toegankelijkheid van Canisvliet is bijvoorbeeld, dat er geen informatiebord staat, dat de doorgang om bin nen te komen te klein is, en de wandelpaden niet verhard zijn. Het Klaverblad vindt dat in samenspraak met lokale werk groepen gehandicapten en een onafhankelijk deskundig adviseur de problemen in de natuurgebieden moeten wor den opgelost. Als proef wil de stichting een drukbezocht gebied als de Manteling in Oostkapelle aan laten passen. door Raymond de Frel SLUIS - Bekaf, apocalyptisch, dreumesen en bikinietje; het is zomaar een aantal verdraaid lastige woorden, waar Neder land en Vlaanderen gisteravond tijdens het Groot Dictee der Ne derlandse Taal weer massaal in tuinden. Bijvoorbeeld de bekende Nederlanders en Vla mingen in de vergaderzaal van de Eerste Kamer in Den Haag, niaar zeker ook de dertig deel nemers in de conferentiezaal van hotel De Dikke van Dale in Sluis. De uitbaters van het dit jaar ge opende hotel willen zich profi leren als het literair centrum van de gemeente Sluis. Een re gionale versie van het befaamde dictee in de geboortestad van Johan Hendrik van Dale hoort daar als haast vanzelfsprekend bij. „Het ligt in de planning dit soort dingen vaker te doen, te meer omdat de gemeente Sluis over wil gaan tot het oprichten van een literaire stichting. Hier in willen wij samenwerken"al dus directexxr Bram van den Bex-ge van De Dikke van Dale. Raadsleden en vertegenwoordi gers van scholen in de gemeen tes Sluis en Knokke-Heist wa- Met ongebreidelde ijver hebben Zeeuwen en Vlamingen zich verdiept in de schrijfwijze van bijeenge schraapte moeilijkheden, die Philip Freriks het kwijl in de mond deden lopen, maar die ongetwijfeld aanleiding zullen zijn om vannacht ijlend te hallucineren. foto Peter Nicolai ren uitgenodigd voor de ten. Alleen Frans Maenhout van ik de enige ben die zijn nek durft wedstrijd. Opvallend genoeg WD/Gemeentebelangen dux-f- uittesteken. Ik ben daarom best lieten de raadsleden van de ge- de open en bloot zijn taalvaar- teleurgesteld, omdat dit initia- meente Sluis het massaal afwe- digheid te toetsen. „Jammer dat tief kan uitgroeien tot iets groots", vond Maenhout. Presentator Pol van de Vijver deelde eerst de instructies uit voor het regionale onderonsje, waarna de landelijke leider Phi lip Freriks het roer via een groot beeldscherm overnam. Zijn lan ge zinnen zorgden al snel voor rode wangen, gefronste wenk brauwen en verkrampte vin gers. De een beet op zijn lippen, de ander draaide rondjes met zijn tong en een derde probeerde al fluisterend tot de juiste schrijfwijze te komen. En het zenuwachtige geloop langs de tafels van het Sluisse jurylid Frank Gijsel maakte het sfeertje a la Den Haag helemaal com pleet. Hallucineren Wethouder Leen Wille (cultuur) van de gemeente Sluis mocht Aime Govaert uit Blankenberge als winnaar in het zonnetje zet ten. Dat deed hij met een pas sende zin: Met ongebreidelde ijver heeft u zich verdiept in de schrijfwijze van bijeenge schraapte moeilijkheden, die Philip Freriks het kwijl in de mond deden lopen, maar die on getwijfeld aanleiding zullen zijn om vannacht ijlend te hal lucineren", aldus Wille. Go- vaei-t had slechts dertien fouten. ZIERIKZEE - Scooter-dieven hebben gisteren vroeg in de morgen toegeslagen in de Korte Sint Jansstraat in Zierikzee. De scooter was koi"t na middernacht door zijn eigenaar ach tergelaten, maar niet op slot gezet. De volgende morgen was de tweewieler verdwenen. Het gaat om een blauwe Yamaha van het type Neos F12Het verzekeringsplaatje van de scooter is SLD-17 5De eigenaar is door de diefstal voor meer dan dui zend euro gedupeerd. ZIERIKZEE - Op de botenhelling bij de Schelphoek in Zie rikzee heeft de politie gisterenmiddag kort na half drie maan dag een uitgebrande auto gevonden. Na onderzoek bleek het om een auto te gaan, die afgelopen weekend was gestolen op bij een bedx-ijf aan de Boerenweg in Zierikzee. ZIERIKZEE - In de Grevelingenstraat in hun woonplaats werden zondag om 21.10 uur drie inwoners van Zierikzee, twee van 15 en een van 16 jaar, aangehouden. Ze hadden boomstronken op de weg gelegd waardoor zij het verkeer in gevaar brachten. VLISSINGEN - Een VliSsings garagebedrijf heeft gistermid dag aangifte gedaan van verduistering van een rode Suzuki Alto met kenteken 97-NJ-BF. De auto was tussen 16.00 en 16.15 uur aan een belangstellende meegegeven voor een proefrit. Volgens afspraak zou de auto uiterlijk om 17.00 uxxr terug zijn, maar deze is tot nu toe niet teruggebracht. De waarde van de auto bedraagt bijna tienduizend euro. VLISSINGEN - Een gedupeerde Vlissinger looft een bedrag van 250 euro uit voor degene met de gouden tip over zijn ge stolen scooter. De scooter werd in de nacht van vrijdag op za terdag gestolen uit zijn tuin aan de Rozengracht in Vlissingen. De dieven klommen over de schutting en namen behalve de scooter ook nog een paar flessen wijn uit de koelkast in de schuur mee. De scooter stond alleen op het stuxirslot. Volgens de eigenaar bestaat er een goede mogelijkheid om de scooter terug te vinden. „Het is een bijzondere, een Gilera Ice. Die worden niet meer gemaakt." De gestolen scooter heeft rode wielen, zwarte kappen en een grijs frame. Het kenteken is BTJ-112. Wie de scooter ziet rijden, wordt verzocht te bellen met 06-13469328. Zondag werden op Walcheren nog twee scooters gestolen. De ene stond geparkeerd bij de ingang van verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen. Het gaat om een rode Suzuki AH50 met het kenteken ZXH-478. De andere werd zondagmiddag gestolen in de Amnestylaan in Middelburg. In dit geval gaat het om een blauwe Malagutu, type Phantom F12 met het kenteken BTD-738. VLISSINGEN - Een 48-jarige dronken bromfietser is zondag om 21.15 uur op de Weijevlietweg tegen een 20-jarige fietser aan gereden. De fietser raakte niet gewond, de bromfietser- verzwikte zijn enkel. Uit een alcoholanalyse bleek dat de bromfietser drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. door Ali Pankow RENESSE - De Stichting Re- nesse handhaaft het beleid tot verkoop van vrij-van-huur ko mende woningen. De huidige exploitatie daarvan levert ne gatieve resultaten op en dat staat haaks op de belangrijkste doelstelling, te weten vermo- gensverwerviixg. Dat staat in de toelichting bij de begroting voor 2004 van de Stichting Renesse. De begroting van lasten en ba ten uit de reguliere activiteiten sluit met een positief saldo van 262.000 euro inclusief rente-» winst. De exploitatie van de di verse complexen sluit met een positief saldo van 120.000 euro. De algeiriene reserve zal naar verwachting per 31 december volgend jaar 4,7 miljoen euro bedragen. Dat betekent ten op zicht van dit jaar een toename van 2,8 procent. De stichting stelt uit haar ver mogen subsidies en bijdragen beschikbaar voor activiteiten op recreatief, toeristisch, cultu reel, educatief en sportief ge bied. Voor het komend jaar is daar evenals dit jaar een bedrag van 350.000 euro voor gereserveerd. In de bestuursvergadering gis teravond werd besloten uit die pot in elk geval 11.000 euro be schikbaar te stellen voor de op voeringen van het openlucht spel 'De Wonderdokter' door de Stichting Historische Spelen Zierikzee. Ook voor de reprise voorstellingen in 2005 stelt het bestuur eenzelfde bedrag be schikbaar. Verschuiving Het specifieke onderdeel mu- ziek-play in tijdens de zomerse Brouwse Dag in Brouwersha- ven krijgt 1.000 euro toebedeeld en voor een kerstjeugdtoernooi van de Tennisstichting Schou- wen-Duiveland is de Stichting Renesse bereid 500 euro uit te ti'ekken. De bijdrage van 35.190 euro aan de Stichting Museumhaven Zeeland betreft in feite geen ex tra bijdrage, maar een verschui ving. De Stichting Museumha ven gebruikt het bedrag voor aanschaf van machines en ge reedschappen in de historische scheepswerf waartoe de oude houtloodsen in Zierikzee deze maanden worden verbouwd. Het budget dat de Stichting Re nesse in die verbouwing inves teert, wordt met hetzelfde be drag gekort ten behoeve van de aanschaf van machines en ge reedschappen. In de begroting voor 2004 is nog geen rekening gehouden met de kosten die de Stichting Renesse moet maken voor het verkrijgen van gebruiksvergunningen voor sporthal Onderdak in Zierikzee en voor sportcentrum Wester- schouwen. De verwachting is dat daar aanzienlijke investe ringen voor gepleegd moeten worden. Daar de hoogte daar- van echter nog niet is te overzien zullen daarvoor in de loop van het volgend jaar begrotingswij zigingen worden ingediend. Voor sportcentrum Wester- schouwen worden ook investe ringen gepland voor speelvoor- zieningen op het buitenterrein. Het is de bedoeling daarbij eco logische aspecten een rol te la ten spelen. Voor het intensievere gebruik van het buitenterrein is een bestemmingsplanwijziging noodzakelijk. De Stichting Re nesse geeft aan daar al een posi tieve principe-uitspraak voor- te hebben ontvangen. WISSENKERKE - Een chalet op een camping is vergelijkbaar xnet een luxe stacaravan en niet met een recreatiewoning, vin den B en W van Noord-Beve land. Zij vinden het derhalve niet nodig een ontwerp-bestem mingsplan voor camping de Roompot in Kamperland aan te passen. De inspectie van het ministerie van VROM (Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu) laat de gemeente weten niet te kunnen instemmen met de in het plan geschapen moge lijkheid om tweehonderd cha lets op het kampeerterrein te bouwen. Het gaat in het plan om het omzetten van kampeer plaatsen in chalets. Er komen per saldo dus geen plaatsen bij. De VROM-inspectie wijst onder meer op het gevaar van perma nente bewoning van de chalets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33