Scheldeoord wil uitbreiden PZC Natuur slecht toegankelijk voor mensen in een rolstoel Tunnel bij Sluiskil s voor werkgevers nog de beste optie Raad Noord-Beveland wil meer vergaderen Kleine gemeente moet werk niet te snel uitbesteden b 13 Kerstfeest larbershop Nerts slacht tien kippen in Zierikzee Recreatiepark Baarland heeft plan voor 220 extra standplaatsen Drukke Nieuwjaarsduik verwacht Gestolen auto uitgebrand Beloning voor gouden tip scooter Bromfietser rijdt fietser aan Kat en hond gestikt bij brand Auto niet terug na proefrit Kerstzangdienst agenda dinsdag 16 december 2003 iOES - De Vrije Evangelische Jemeente Goes houdt een kerst- Kt in de Goese Bethelkerk. De l{ ierstnachtdienst, 24 december u «d22 uur, heeft als thema 'Stil- macht Heilige nacht, is ons le- rdi er nog op bedacht?'. De iastmorgendienst, 25 decem- etom 10 uur, heeft als thema tot een feest met toekomst'. tfrnrFamke van Loon ZIERIKZEE - Een nerts heeft in een schuur aan de Zandweg bij Zierikzee tien hippen doodgebeten. Volgens de jachthouder in dit gebied, C. Boot, moet het dier zijn ontsnapt of door iemand uit de auto zijn gezet. De nerts is door een collega-jager doodge schoten. Jarenlang heeft P. Vaane scharrelkippen gehouden voor zijn broodwinning. Toen hij met pensioen ging, heeft hij in één van de schu ren een hok getimmerd om als hobby nog een paar kip pen te houden. Tot afgelo pen zondag zaten er tien kippen in de schuur. „Ik wist niet wat er gebeurde. Normaal zitten ze te wach ten op het eten, maar nu was het zo stil", vertelt Vaane over het moment dat hij de schuur binnenliep. In het hok trof hij de tien kippen aan, allemaal met de strot doorgebeten. De nerts zat op dat mo ment nog in de schuur, waarop Vaane onmiddel lijk de jachthouder inscha kelde. Volgens Boot was dat verstandig, omdat je met moet proberen zo'n dier zelf te vangen. „Je moet ze nooit in het nauw 'drijven." Nadat het dier was neergeschoten bestond er nog even verwarring of het om een bunzing of een nerts ging. door Rolf Bosboom BAARLAND - Recreatiepark Scheldeoord in Baarland wil fors uitbreiden. Het is de bedoe ling dat er uiteindelijk 220 standplaatsen bijkomen. De onderneming probeert al ja ren tot een uitbreiding te ko men. Dat wordt als noodzake lijk beschouwd om de gasten meer ruimte te bieden en de kwaliteit van het park te verho gen. Standplaatsen woi'den gro ter en de centrumvoorzieningen verbeterd. Medio jaren negentig lag er al een plan om Scheldeoord in wes telijke richting te vergroten. In het gebied zouden 120 recreatie woningen komen, op royale ka vels. Het plan vond echter geen gena de bij het provinciebestuur. Dat was van mening dat de uitbrei ding een onaanvaardbare aan tasting van het open polderland schap betekende, dat de afstand tot de centrumvoorzieningen op het park te groot werd en dat de woningen te dicht bij het buiten dijks gelegen schorrengebied kwamen te staan. Een andere recreatieve invul ling van het gebied haalde het la ter evenmin. Daardoor is nu een uitbreiding in noordelijke rich ting, westelijk van de Landings- weg, in beeld gekomen. Dat idee lijkt wel kans van slagen te heb ben. De gemeente Borsele heeft, om de zaak planologisch in orde te maken, een bestemmingsplan gemaakt dat vandaag de in spraakprocedure ingaat. De uitbreiding van Scheldeoord voorziet niet meer in de bouw van zomerwoningen, maar in de realisering van vaste standplaat sen voor bijvoorbeeld caravans. Het huidige aantal van 459 kam peerplaatsen wordt eerst terug gebracht tot 430. Vervolgens komen er in de eer ste fase van de uitbreiding 140 eenheden bij. In een later sta dium zijn er nog eens tachtig voorzien, zodat het totaal uitein delijk op 650 komt. Er is berekend dat per saldo het aantal gasten niet wezenlijk wordt vergroot. Doordat gezin nen minder groot zijn dan in het verleden (volgens de normen van de ANWB destijds gemid deld vier mensen, nu 3,1) blijft de capaciteit van het park schommelen rond de tweedui zend gasten. Supermarkt Tegelijk met de uitbreiding wor den de centrumvoorzieningen verbeterd. De bestaande super markt wordt verplaatst naar het nieuwe gedeelte en iets ver groot. Het gebouw waarin de su permarkt nu zit,, kan dan wor den gebruikt als recreatieruim te, wat goed past bij het aan grenzende zwembad. Verder komt er een tweede dienstwo ning op het terrein. Het gebied waar Scheldeoord aanvankelijk wilde uitbreiden, bijna zes hectare groot, is nu in beeld voor natuurontwikkeling in het kader van de natuurcom pensatie voor de Westerschelde. Daarnaast wordt er veel aan dacht besteed aan de landschap pelijke inpassing van het nieu we gedeelte van het recreatie- complex. Het bestemmingsplan voor de uitbreiding van Scheldeoord ligt tot en met maandag 19 ja nuari ter inzage in het gemeente huis in Heinkenszand. iai IOES - The Gaggling Ganders ang geeft zondag om 14.30 uur n kerstconcert in theater De ï'the in Goes, samen met da- eskoor Goose City Singers. De aren zingen in barbershopstijl. Recreatiepark Scheldeoord in Baarland wil al jaren uitbreiden, maar eerdere plannen werden afgekeurd. foto Dirk-Jan Gjeltema borConny van Gremberghe flS VAN GENT - De Kring ian Werkgevers in de Kanaalzo- en de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) 'inden dat het Zeeuwse provin- redactie bevelandeiki/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Iwjiid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ciebestuur in eerste instantie moeten blijven ijveren voor een snelle verwezenlijking van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. De organisaties stellen dit in een reactie op verklaringen van de Partij van Zeeland. Volgens die partij zou de werk geversclub de PvZ steun be tuigd hebben bij haar pogingen om een nieuwe verkeersverbin ding tussen de Westerschelde- tunnel en de Belgische grens, westelijk van het Kanaal Gent-Terneuzen, gerealiseerd te krijgen. De Kring en BZW dis tantiëren zich van deze bewe ring. Vorige week doorbraken de Ter- neuzense bestuurders J. Lonink en C. van Schaik een in de jaren '90 overeengekomen herenak koord tussen provinciebestuur en de lokale bestuurders en be langenorganisaties om niet te ij veren voor zo'n verbinding zo lang er geen zekerheid bestond over de aanleg van een nieuwe kanaalkruising. De Terneuzense collegeleden vinden dat de tijd rijp is om op dit standpunt te rug te komen. De werkgeversorganisaties zijn vooralsnog zover nog niet. „Tot nu toe is er geen aanleiding om op dit standpunt terug te ko men", stellen ze in een verkla ring. „Wetende dat daarmee een vlot verloop van de onderhande lingen over de financiering van een tunnel bij Sluiskil bepaald niet gediend zou zijn." Terugkomen op eerder ingeno men standpunten kanvolgens de werkgevers alleen wanneer daar een zorgvuldige afweging van de pro's en contra's aan is voor afgegaan. Daarvan is in dit ge val geen sprake geweest, vinden ze. BZW en de Kring geloven verder niet dat over de grens veel medewerking verleend zal worden om een snelle realisatie van de N62 zuidwaarts rond te krijgen. door lngrid Huibers WISSENKERKE - De voorzit ters van de Noord-Bevelandse raadsfracties willen meer verga deren. Zij stellen voor om behal ve de maandelijks terugkerende opiniërende en gewone raadsver gaderingen, ook een commissie vergadering te beleggen. Tijdens de vergadering, die openbaar zal zijn, kunnen raads leden inhoudelijke vragen stel len over zaken die tijdens de raadsvergadering aan de orde zullen komen. Ook kunnen bij voorbeeld projectontwikkelaars en ondernemers er hun plannen komen presenteren. Dergelijke presentaties vonden tot nog toe 'plaats tijdens verga deringen van de agendacommis sie, waarin alle fractievoorzit ters vertegenwoordigd zijn. Die commissie heeft enkel als taak om de agenda voor de raadsver gaderingen vast te stellen. In houdelijke discussies horen er niet thuis, maar vinden er steeds vaker plaats. Na de laatste verkiezingen zijn door de Noord-Bevelandse raad de commissievergaderingen af geschaft. Doordat raadsleden niet langer de degens konden kruisen tijdens dergelijke verga deringen, zou de raadsvergade ring weer politiek vuurwerk op leveren, zo was het idee. Daar om is het nadrukkelijk niet de bedoeling dat raadsleden straks al standpunten gaan innemen tij dens de nieuw ingestelde com missievergadering. Insprekers krijgen ook de moge- door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Veel natuurge bieden in Zeeland zijn slecht toe gankelijk. Dat blijkt uit onder zoek dat de stichting Klaver blad Zeeland heeft uitgevoerd, in opdracht van de provincie. Het Klaverblad komt op voor de belangen van ouderen, mensen met een lichamelijke of verstan delijke handicap, patiënten, chronisch zieken, cliënten van de geestelijke gezondheidszorg, de jeugdzorg en verslavingszorg en (gedeeltelijk) arbeidsonge schikten en uitkeringsgerechtig den. Die doelgroep komt er be kaaid vanaf als het gaat om de toegankelijkheid van natuurge bieden, zo blijkt uit het rapport Natuurlijk Toegankelijk. Van de ongeveer 130 natuurgebieden in Zeeland zijn er dertig onder zocht. De conclusie luidt dat geen van de onderzochte gebie den toegankelijk is. Parkeerplaats Het Klaverblad haalt de ervarin gen van de 23-jarige gehandicap te Marnix aan als voorbeeld. Hij ging met zijn vader en moeder een natuurgebied bezoeken. Een gehandicaptenparkeerplaats was moeilijk te vinden, het trot toir slecht te bereiken en er was geen oprit voor de rolstoel. In het natuurgebied zelf voerde een route over een keurig aange legd tegelpad. Hoe lang de route was en of die ook toegankelijk was voor mensen met een kin derwagen of rolstoel, was ner gens op een informatiebordje te vinden. Na een flink stuk te heb ben afgelegd, kwamen Marnix en zijn ouders bij een picknick tafel- Helaas moest Marnix op het tegelpad blijven staan, om dat het onbegonnen werk was hem met zijn rolstoel door het rulle zand naar de tafel toe te rollen. Het Klaverblad vindt dat dit niet kan en geeft in het rapport aan welke aanpassingen nodig zijn om de natuurgebieden wel toegankelijk te maken. In samen spraak met lokale werkgroepen van gehandicapten en een onaf hankelijk deskundig adviseur zouden de problemen in de na tuurgebieden moeten worden op gelost, Als proef wil stichting een drukbezocht gebied als de Manteling in Oostkapelle laten aanpassen. WESTENSCHOUWEN - De organisatie van de traditione le nieuwjaarsduik op het strand bij Westenschouwen ver wacht op 1 januari een recordaantal deelnemers. Woord voerder Jeroen Rotte rekent op 250 tot 300 geharde zwem mers die een plons in het koude zeewater aandurven. Daarmee wordt het één van de grootste evenementen in zijn soort in Zuid-West-Nederland, aldus Rotte. Het start schot voor de duik klinkt om klokslag drie uur 's mid dags. Reddingsbrigade, brandweer en EHBO zijn paraat voor hulpverlening bij eventuele calamiteiten. Het evene ment ter hoogte van duinovergang De Rotonde vindt voor het achtste achtereenvolgende jaar plaats. ZIERIKZEE - Op de botenhelling bij de Schelphoek in Zierikzee heeft de politie gisterenmiddag kort na half drie maandag een uitgebrande auto gevonden. Na onder zoek bleek het om een auto te gaan, die afgelopen week end was gestolen op bij een bedrijf aan de Boeren weg in Zierikzee. VLISSINGEN - Een gedupeerde Vlissinger looft een be drag van 250 euro uit voor de gouden tip over zijn gesto len scooter. De scooter werd in de nacht van vrijdag op za terdag gestolen uit zijn tuin aan de Rozengracht in Vlis- singen. De dieven klommen over de schutting en namen behalve de scooter ook een paar flessen wijn uit de koel kast in de schuur mee. De eigenaar denkt dat er een goede kans bestaat dat de scooter wordt teruggevonden. „Het is een bijzondere, een Gilera Ice. Die worden niet meer ge maakt." De scooter heeft rode wielen, zwarte kappen en een grijs frame. Het kenteken is BTJ-112. Wie de scooter ziet, kan bellen met 06-13469328. VLISSINGEN - Een 48-jarige dronken bromfietser is zon dagavond op de Weijevlietweg tegen een 20-jarige fietser aan gereden. De fietser raakte niet gewond, de bromfiet ser verzwikte zijn enkel. De bromfietser bleek drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol op te hebben. HULST - In de nacht van zondag op maandag omstreeks 02.25 uur is brand uitgebroken in een woning aan de Hen drik Casimirlaan in Hulst. De brand is ontstaan in de bij keuken aan de achterzijde van de woning. De bewoners, een 30-jarige en een 33-jarige man kregen veel rook bin nen en moesten met de ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. Twee huisdieren, een kat en een hond, hebben de brand niet overleefd. De oorzaak is vooralsnog niet bekend. VLISSINGEN - Een Vlissings garagebedrijf heeft gister middag aangifte gedaan van verduistering van een rode Suzuki Alto met kenteken 97-NJ-BF. De auto was tussen 16.00 en 16.15 uur aan een belangstellende meegegeven voor een proefrit. Volgens afspraak zou de auto uiterlijk om 17.00 uur terug zijn, maar de is tot nu toe niet terugge bracht. De waarde bedraagt bijna tienduizend euro. lijkheid om hun zegje te doen tij dens de commissievergadering. In theorie kan er straks dus weer twee keer ingesproken wor den: tijdens commissie- en tij dens raadsvergaderingen. Met het verschil dat tijdens commis sievergaderingen enkel kan wor den ingesproken op punten die op de agenda staan, terwijl bur gers tijdens de raadsvergaderin gen over elk willekeurig onder werp het woord kunnen voeren. Het officiële besluit over de in voering van een maandelijkse commissievergadering wordt donderdag door de raad geno men. Dat gebeurt in het gemeen tehuis in Wissenkerke, waar van af 19.30 uur vergaderd wordt. door lngrid Huibers WISSENKERKE - Kleine ge meenten als Noord-Beveland zien zich steeds vaker genood zaakt om werk uit te besteden. Om toch een zo zelfstandig mo gelijke organisatie overeind te houden, moet heel goed worden nagedacht wanneer en voor welk werk derden worden inge schakeld. Dat staat in een notitie van het managementteam en de onderne mingsraad van de gemeente, Noord-Beveland. „Het spook van de herindeling lijkt te ver dwijnen, maar is nog niet uit zicht", wordt in het stuk ge steld. Daarom moet er veel aan dacht worden besteed aan de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening, de efficiency van de organisatie en de relatie tussen de Noord-Bevelandse burgers en het bestuur. Dergelij ke zaken leggen bij een toekom stige discussie over een mogelij ke herindeling veel gewicht in de schaal. Het is nadrukkelijk de bedoe ling werk pas uit te besteden wanneer het onmogelijk blijkt om de benodigde specialistische kennis in de eigen organisatie te ontwikkelen. Het geringe aan bod van arbeidskrachten op be paalde beleidsterreinen, zoals millieu, is eveneens een goede re den om een extern bureau in te schakelen. Ook is het mogelijk om werk uit te besteden dat een andere organisatie goedkoper kan uitvoeren. Zo wordt het Noord-Bevelandse huisvuil door de Zeeuwse Reinigings dienst opgehaald. Het managementteam wil met de notitie voor eens en altijd een einde maken aan de roep (onder meer vanuit de raad) om te dis cussiëren over de kerntaken van de gemeente. Dit omdat het be waken van de leefbaarheid in de kernen van een plattelandsge meente als Noord-Beveland om 'onorthodoxe keuzes' vraagt. En die zijn vaak niet te verenigen met gemeentebeleid dat alleen op kerntaken is toegespitst. Huisvuil Op dit moment besteedt de ge meente de huisvuilophaaldienst, het onderzoek aan oppervlakte water, een aantal millieucontro- letaken, sociale zaken, de volks gezondheidszorg, de indicatie stelling gezondheidszorg en het onderhoud van gebouwen uit. Ook wordt onderzocht of het be stuur van het openbaar onder wijs verzelfstandigd kan wor den. Verder wordt gekeken of het beheer van de jachthaven in Kamperland en het beheer van dorpshuizen aan derden overge laten kunnen worden. GOES - In de grote of Maria Magdalena Kerk in Goes hou den de gezamelijke koren van De Levensbron op eerste kerst dag, donderdag 25 december, een kerstzangdienst. Het thema van de dienst is Kerstgeheim. Deze bijeenkomst begint om 17.00 uur. Tijdens de dienst wordt een collecte gehou den voor de bouw van huizen in Nicaragua. De paden van natuurgebied Canisvliet in Westdorpe zijn afgesloten met palen, waardoor rolstoelers er niet door kunnen. foto Wim Kooyman GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen, buurtwerk Goese Pol der; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbe speling door Sjoerd Tamminga; Revali datiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patienten; KAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; 13.30 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- werk; 19.45 uur: Kerstavond NBvP; Ge meentehuis, 19.30 uur: Raadsvergade ring; KORTGEhIE - De Pompweie, 18.30 uur. Vergadering dorpsraad Kortgene; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30 - 16.30 uur vrouwenclub senioren; Sport hal. 19.30 - 20.30 uur: Conditietraining bij Omni-Sport Reimerswaal; Gemeen tehuis, 19.30 uur: Raadsvergadering, WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 14.00 uur: Bingo voor 50-plus; Gymzaal aan de Eri calaan, 9.00-10.00 uur: Conditietraining voor 50-plus,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29