ADZ en Lété willen samenwerken PZC PZC Natuur slecht toegankelijk voor mensen in een rolstoel B en W zien chalet op camping Roompot als stacaravan Ziekenhuis Goes en Emergis vrij van MRSA-bacterie .13 administratief Diensten Centrum en reïntegratiebedrijf hopen op voordeel Nerts slacht lien kippen in Zierikzee Dorpsraad Oostkapelle Essen kunnen honderd jaar mee Kerstfeest in Bethelkerk Kettingbotsing in Middelburg Inbraak in sportcomplex Beloning voor gouden tip scooter Bromfietser rijdt fietser aan Kat en hond gestikt bij brand Aanrijding in Poortvliet agenda dinsdag 16 december 2003 ftinrM_attia Berkelder jUDDELBURG - Het Admini- Iratief Diensten Centrum in singen onderzoekt de samen- king met reïntegratiebedrijf uté. Dc twee bedrijven hopen je efficiency te verbeteren door samen te werken. je samenwerking leidt in geen 'val tot verlies van arbeids plaatsen. zegt directeur M. Bou- pjj van het ADZ. Bij het ADZ sterken mensen met een gesubsi- fleerde baan en mensen met een <ewoon dienstverband. Of de sa- ienwerking er ook echt komt, b overigens nog niet duidelijk. We maken in eerste instantie gn plan van aanpak, om ons te mënteren op de mogelijkhe den." De ondernemingsraden sndë twee bedrijven hebben in- gestemd met het onderzoek. Overstappen folgens Bouma zijn er grote mordelen verbonden aan samen werking tussen de twee bedrij en, Ér ontstaat bijvoorbeeld de jogelijkheid om een aantal staf- luncties te delen, om op logis- liek gebied kosten te besparen ZIERKZEE - Een nerts heeft in «n schuur aan de Zandweg bij Zierikzee tien kippen doodgebe- Volgens de jachthouder in dit ge- ifed. C. Boot, moet het dier zijn pt of door iemand uit de rato zijn gezet. Nertsen komen a het gebied niet in het wil door. De nerts is door een co 11e- jajager doodgeschoten. Eige el" P. Vaane trof zijn kippen dood aan, allemaal met «strot doorgebeten. De nerts dat moment nog in de Kerstconcert iOES - The Gaggling Ganders iang geeft zondag een kerstcon- jrt in theater De Mythe in kies. Het mannenkoor wordt ge- Eeund door het dameskoor City Singers. De koren ingenin barbershop-stijl: a ca- slla waarbij de op een na hoog te stem de melodie zingt. Het oncert begint om 14.30 uur. OSTKAPELLE - De dorps rad van Oostkapelle houdt mor reen openbare bestuursverga dering. Op de agenda staan on eer meer een verslag van de Stichting Strandexploitatie Wal keren en het wegbeheerplan ren de gemeente Veere. De ver gadering begint om half acht 's ronds in de Halve Maan. redactie WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG vlissingen Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie I Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes I Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl I E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur of om gezamenlijk commerciële activiteiten te ontwikkelen. Me dewerkers krijgen meer moge lijkheden om van het ene bedrijf naar het andere over te stappen. „Dat kan nu ook al, maar het wordt op termijn makkelijker." Zowel het Administratief Dien sten Centrum als Lété heeft per soneel dat onder de Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) valt. Het ADZ richt zich vooral op ad ministratieve taken en druk werk. Behalve de vestiging in Vlissingen, heeft het ADZ ook vestigingen in Goes en Terneu- zen. Lété richt zich vooral op tech niek. Er zijn onder meer afdelin gen hout- en metaalbewerking. Het bedrijf is één van de groot ste producenten van verkeers- en informatieborden van Neder land. Volgens Lété-voorzitter E. Wal- rave is samenwerking noodzake lijk. „In de wet sociale werk voorziening verandert een aan tal zaken. In de nieuwe wet moet je aan heel strenge éisen voldoen om nog in aanmerking te komen voor een plek bij cle so ciale werkvoorziening. Alle ar beidskrachten die je in kunt zet ten, moet je dan zo góed moge lijk gebruiken. Bovendien moe ten we zorgen dat we zo min mo gelijk geld kwijt zijn aan de or ganisatie zelf." Twee jaar geleden had het ADZ nog plannen om de drukkerij te sluiten. Op termijn zou er niet voldoende gekwalificeerd perso neel te vinden zijn. Volgens Bou ma is dat standpunt inmiddels verlaten. „Ik ben een jaar gele den aangetreden. Kort daarna heb ik al duidelijk gemaakt dat de drukkerij moet blijven be staan. De drukkerij is een be langrijk onderdeel van het ADZ." Eerder werd al bekend dat Lété met Arduin onderhandelde over de overname van de dagbeste ding van Arduin. Die onderhan delingen zijn voorlopig stopge zet. Volgens Walrave komt dat omdat er door veranderende wetgeving eerst een aantal ande re zaken geregeld moet worden bij het reïntegratiebedrijf. Het onderzoek naar de samen werking tussen Lété en het ADZ moet eind januari klaar zijn. ARNEMUIDEN - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteren begonnen met het planten van bijna tweehonderd essen langs de Derringmoerweg in Arnemuiden. De boom pjes moeten de populieren vervangen die daar de afgelopen weken zijn gekapt. Uit onderzoek bleek dat de stammen van de populieren rot waren. Bij storm waaiden regelma tig bomen om. De nieuwe bomen zijn gemiddeld vier meter hoog. Ze kunnen honderd tot honderdvijftig jaar oud worden. foto Ruben Oreel door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Een chalet op een camping is vergelijkbaar met een luxe stacaravan en niet met een recreatiewoning. Burge meester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland vin den het derhalve niet nodig een ontwerp-bestemmingsplan voor camping de Roompot in Kamper land aan te passen. De inspectie van het ministerie van VROM (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu) laat de gemeente weten niet te kunnen instemmen met de mogelijkheid tweehonderd chalets op het kampeerterrein te bouwen, zoals in het plan is voorzien. Het gaat in het plan om het omzetten van kampeer plaatsen in chalets. Er komen per saldo dus geen plaatsen bij. Er staan overigens al 52 chalets. Het is de bedoeling die in het nieuwe bestemmingsplan te le galiseren. Impuls De VROM-inspectie merkt de chalets aan als recreatiewonin gen en spreekt daarom van een 'nieuwe ontwikkeling' in het Roompotgebied. De beleidsmati ge onderbouwing voor zo'n nieu we impuls ontbreekt echter. De inspectie is verder bang dat van de mogelijkheid tot het bouwen van chalets op camping De Roompot een precedentwerking uitgaat, waardoor meerdere Noord-Bevelandse campinghou ders chalets willen bouwen. Ook wijst de inspectie de gemeente GOES - De Vrije Evangelische Gemeente Goes houdt deze kerst een Kerstfeest in de Bethel kerk in Goes. De Kerstnachtdienst, die woens dag 24 december om 22.00 uur begint, heeft als thema 'Stille nacht Heilige nacht, is ons leven er nog op bedacht?'. De kerstmorgendienst, op eerste Kerstdag om 10.00 uur, heeft als thema 'Kerst, een feest met toe komst'. op het gevaar van permanente bewoning van de chalets. Burgemeester en wethouders zijn niet van zins het plan aan te passen. Zij vinden dat de maat voering van een chalet met een grondoppervlakte van maxi maal zeventig vierkante meter en een hoogte van maximaal drieënhalve meter is ontleend aan die van een stacaravan. Een chalet is dus een luxe stacara van. B en W willen evenmin tege moet komen aan het verzoek van de VROM-inspectie om de noodzaak van het aantal toege stane dienstwoningen in het Roompotgebied beter te onder bouwen. De bestuurders vinden vijf dienstwoningen alleszins nor maal in het gebied met een cam ping met 1450 plaatsen, een jachthaven met 324 ligplaatsen en een bungalowpark met 227 woningen. Ook de Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) krijgt nul op het re kest. De milieuorganisatie wil dat voor de extra hectare grond die wordt gebruikt om kampeer plaatsen te vergroten, twee hec tare natuurcompensatie wordt door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Veel natuurge bieden in Zeeland zijn slecht toe gankelijk. Dat blijkt uit onder zoek dat de stichting Klaver blad Zeeland heeft uitgevoerd, in opdracht van de provincie. Het Klaverblad komt op voor de belangen van ouderen, mensen met een lichamelijke of verstan delijke handicap, patiënten, chronisch zieken, cliënten van de geestelijke gezondheidszorg, de jeugdzorg en verslavingszorg en (gedeeltelijk) arbeidsonge schikten en uitkeringsgerechtig den. Die doelgroep komt er bekaaid vanaf als het gaat om de toegan kelijkheid van natuurgebieden, zo blijkt uit het rapport Natuur lijk Toegankelijk. Van de onge veer 130 natuurgebieden in Zee land zijn er dertig onderzocht. De conclusie luidt dat geen van de onderzochte gebieden toegan kelijk is. Parkeerplaats Het Klaverblad haalt de ervarin gen van de 23-jarige gehandicap te Marnix aan als voorbeeld. Hij ging met zijn vader en moeder een natuurgebied bezoeken. Een gehandicaptenparkeerplaats was moeilijk te vinden, het trot toir slecht te bereiken en er was geen oprit voor de rolstoel. In het natuurgebied zelf voerde een route over een keurig aange legd tegelpad. Hoe lang de route was en of die ook toegankelijk was voor mensen met een kin- De paden van natuurgebied Canisvliet in Westdorpe zijn afgesloten mei palen, waardoor rolstoelers er niet door kunnen. foto Wim Kooijman derwagen of rolstoel, was ner gens op een informatiebordje te vinden. Na een flink stuk te heb ben afgelegd, kwamen Marnix en zijn ouders bij een picknick tafel. Helaas moest Marnix op het tegelpad blijven staan, om dat het onbegonnen werk was hem met zijn rolstoel door het rulle zand naar de tafel toe te rollen. Het Klaverblad vindt dat dit niet moet kunnen en geeft in het rapport aan welke aanpassin gen nodig zijn om de natuurge bieden wel toegankelijk te ma ken. In samenspraak met lokale werkgroepen van gehandicap ten en een onafhankelijk deskun dig adviseur zouden de proble men in de natuurgebieden moe ten worden opgelost. Als proef wil de stichting een drukbezocht gebied als de Man teling in Oostkapelle laten aan passen. MIDDELBURG - Op het Groene Woud in Middelburg zijn gistermiddag drie auto's op elkaar gebotst. Een 57-ja- rige automobilist moest afremmen voor het verkeer. Een 37-jarige bestuurder van een bedrijfswagen kon niet op tijd stoppen en botste achter op de auto. Die botste vervol gens weer tegen een auto van een 18-jarige bestuurder voor hem. De auto's raakten beschadigd, er vielen geen ge wonden. OOST-SOUBURG - Bij een inbraak in een sportcomplex aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg is voor dui zenden euro's schade ontstaan. De inbraak vond zondaga vond plaats. De inbrekers hebben niets meegenomen. VLISSINGEN - Een gedupeerde Vlissinger looft een be drag van 250 euro uit voor degene met de gouden tip over zijn gestolen scooter. De scooter werd in de nacht van vrij dag op zaterdag gestolen uit zijn tuin aan de Rozengracht in Vlissingen. De dieven klommen over de schutting en na men behalve de scooter ook een paar flessen wijn uit de koelkast in de schuur mee. De scooter stond alleen op het stuurslot. De eigenaar is kwaad. „Hij was zo goed als nieuw, ik ben zwaar gedupeerd." Volgens hem bestaat er een goede kans om de scooter terug te vinden. „Het is een bijzondere, een Gilera Ice. Die worden niet meer ge maakt." De gestolen scooter heeft rode wielen, zwarte kappen en een grijs frame. Het kenteken is BTJ-112.Zon dag werden op Walcheren nog twee scooters gestolen: een rode Suzuki die geparkeerd stond bij de ingang van ver pleeghuis Ter Reede in Vlissingen en een blauwe Malagu- tu, die in de Amnestylaan in Middelburg stond. VLISSINGEN - Een 48-jarige dronken bromfietser is zon dag om 21.15 uur op de Weijevlietweg tegen een 20-jarige fietser aan gereden. De fietser raakte niet gewond, de bromfietser verzwikte zijn enkel. De bromfietser bleek drie maal te veel gedronken te hebben. HULST - In de nacht van zondag op maandag, rond half drie, is brand uitgebroken in een woning aan de Hendrik Casimirlaan in Hulst. De bewoners, een 30-jarige en een 33-jarige man kregen veel rook binnen en moesten met de ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. Twee huisdieren, een kat en een hond, hebben de brand niet overleefd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. POORTVLIET - Op de kruising Postweg Kadijk in Poort vliet vond gistermiddag om vijf uur een aanrijding plaats. Een 27-jarige automobilist uit Oost-Souburg reed over de Postweg. Voor hem reed een 26-jarige vrouw uit Tholen, die moest remmen. De Oost-Souburger kon niet tijdig stoppen. Hij reed tegen het voertuig van de vrouw aan. Die schoof door en belandde tegen een ANWB-paal. Zij is voor controle op nekletsel overgebracht naar een zieken huis in Bergen op Zoom. Beide auto's raakten zwaar be schadigd. gerealiseerd. Dit zogenoemde 'rood voor groenprincipe' gaat echter voor dit bestemmings plan niet op, vinden B en W, omdat het om een actualisatie van oude bestemmingsplannen gaat. De gemeenteraad heeft donder dag het laatste woord. De raad vergadert vanaf 19.30 uui' in het gemeentehuis in Wissenkerke. door Claudia Sondervan GOES - De algemene chirur- gie-afdeling van het Oosterschel- deziekenhuis in Goes is sinds gisterochtend weer open. De MRSA-besmetting die half no vember bij een patiënt werd ont dekt, is nergens op de afdeling meer terug te vinden, meldde het hoofd van de betreffende cluster, A. de Viet, gisteren. Ook Emergis, waar in dezelfde periode een MRSA-besmetting werd ontdekt, is vrij van de bac terie, zegt geneesheer-directeur j C. Lemkes. De afdeling algemene chirurgie van het ziekenhuis is ruim vier weken gesloten geweest. Patiën ten vo.or chirurgie werden in die tijd wel opgenomen; voor hen werd op de overige afdelingen plaats vrijgemaakt. Dat heeft niet tot capaciteitsproblemen ge leid, zegt De Viet. De patiënt bij wie MRSA is aangetroffen, is hersteld, zegt hij. De MRSA-besmetting bij psy chiatrisch ziekenhuis Emergis in Kloetinge, buurinstelling van het Oosterscheldeziekenhuis, bleek vorig week al niet. langer aantoonbaar. Circa 270 mensen zijn getest. De verpleegafdeling lichamelijke zorg voor oudere patiënten, waar de besmette cliënt werd verzorgd, is weer opengesteld. Volgens Lemkes wordt nu be zien of de patiënte naar huis kan. In het Oosterscheldeziekenhuis was de recente besmetting de tweede binnen een maand; in ok tober werd een deel van de afde ling algemene chirurgie ook al buiten gebruik gesteld vanwege besmetting met de MRSA-bacte rie. De bacterie is berucht om dat die tegen bijna alle beschik bare antibiotica bestand is. Bij de besmetting in oktober is enkel de kamer van de besmette patiënt ontsmet. Omdat het zie kenhuis eerder twee besmettin gen kort na elkaar heeft door staan, is bij de laatste besmet ting besloten de hele afdeling af te sluiten en te ontsmetten, zo dat herbesmetting uit een inter ne bron kan worden uitgesloten. Inmiddels zijn alle bacteriekwe- ken negatief gebleken. „Mocht er nu weer MRSA opduiken, dan weten we zeker dat de bacte rie van buitenaf is binnenge bracht." De Zeeuwse ziekenhuizen, en nu ook instellingen, worden steeds vaker geïnfecteerd met MRSA doordat patiënten mak kelijker verschillende gezond heidscentra in diverse landen be zoeken. De bacterie komt vooral in medi terrane streken voor, maar vormt inmiddels een chronische belasting voor de Belgische aca demische ziekenhuizen, waar veel Zeeuwse patiënten komen. Belasting Besmetting met MRSA legt een zware belasting op de zieken huisorganisatie, beaamt De Viet. De patiënt moet geïsoleerd worden verpleegd, waarbij per soneel enkel met beschermende kleding en onder stricte hygiëni sche regels mag werken. De pa tiënt mag wel onder voorwaar den bezoekers ontvangen. AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoe len, biljarten; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum de Re genboog, 18.30 - 19.30 uur: Jeugddam- men, 19.30 - 23.00 uur: Dammen voor volwassenen, 19.30 - 21.00 uur Stijldan sen; MELISKERKE - Odulphuskerk, 20.00 uur: Ceremony of nine Lessons and ni ne Carols door het Willebrord-ensem- ble MIDDELBURG - Woelige Werf, Rijn straat, 9.30 uur en 14.00 uur: Koersbal; kerstworkshop, Pottenbakkerij Aard werk Zusterstraat in Middelburg, 10.00-12.30 uur en 19.00-21.30 uur; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50-plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13,30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: Tai Chi voor beginners: Open Hof, 20.00 - 21.00 uur: Oerdansen voor beginners; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13