pzc Terneuzense Boys gaat als komeet Toptijden sneuvelen bij de speedowedstrijd in Kapelle Damploeg PWG gaat als koploper het nieuwe jaar in Danny de Vos wint vijfde dartsranking tweedeklasser na zege op Nieuwdorp nog maar drie punten achter koploper ,21 Van Belzen aan basis van kater AZVV perste nederlaag a bestaan van iadmintonners Pen Ossaert 2 AZVV 2 verliest in blessuretijd Terneuzen Al stunt tegen koploper Zege voor Terneuzense Boys Vereecken wint in België Hubregsen gaat weg bij Corn Boys Van der Hooft blijft bij HVV maandag 15 december 2003 jjorAectorDooms UNEMUroEN - Joan van Beken stond zaterdagmiddag met een miraculeuze treffer •au de basis van de kater van .\ZVV. De doelman van thuis club Arnemuiden scoorde vlak na rust rechtstreeks uit een uit- Inn. Omdat Van Belzen ook nog eens de 'zekere' gelijkina- ge? verijdelde én Cor Schroe- vers ,|ak voor tijd 2-0 maakte, bleven de Axelse voetballers mistroostig achter. AZW-trainer Ad Roovers hield aan de wedstrijd een flin ke kater over. „Een schlemielig doelpunt. Een beoordelings fout van mijn keeper, maar de ploeg heeft het goed verwerkt. Daarna kregen we nog uitste kende kansen. De gelijkmaker zat erin, maar het mocht weer niet zo zijn." Kim Gommers keerde al vlot terug naar de kleedkamer. De jonge doelman gaf tijdens de rust aan niet lekker in zijn vel te zitten. „Maar hij wilde door", zei Roovers later. Maar na de treffer van Van Belzen liet de aangeslagen Gommers zich alsnog vervangen door speler Erwin van de Broeke. De thuisclub was voor rust de betere ploeg. Arnemuiden do mineerde, maar het overwicht werd niet uitgedrukt in veel mogelijkheden, laat staan doelpunten. Wel was Corné van Belzen dichtbij de ope ningstreffer, maar zijn schot ging langs de voor Arnemuiden verkeerde kant van de paal. In de tweede helftontstond een evenwichtige strijd, maar door de 1-0 van Van Belzen was AZ VV op de achtervolging aange wezen. De ploeg gooide de schroom van zich af en met wind tegen werd er goed ge combineerd. Volgens Roovers blijft scoren het manco van zijn volgelingen, „Maar zolang we kansen blijven creëren, moet het een keer lukken." Leon Goossen werd door Joep Frus- ch voor het Arnemuiden-doel gezet, maar de aanvaller slaag de er niet in te scoren. Twee mi nuten voor tijd gleed Wieland weg, waarna de weg voor Schroevers open lag om naar de 2-0 winst te schieten. Arnemuiden-AZW 2-0 (0-0). 52. Joan van Belzen 1-0, SS. Cor Schroevers 2-0. Scheidsrechter A. v. Linstee (Papendrecht)Gele kaart: Remy Meerman (Arnemui den). Aantal toeschouivers200. AZVV: Kim Gommers (54. Erwin van de Broeke); Ferdy van de Vee- ke, Peter Wieland, Jochem van Leeuwen, Jurgen de Reu (46. Veli EryürükWouter Kruisifikx, Joep Frusch, Jochem Marcus, Leon Goossen (70. Corné Langendoen), Jaap den Doelder. jnnrAectorDooms ERNEUZEN - Henk Ottens Me zijn ploeg een maand te ug niet kansloos in de titelrace (ie tweede klasse E. Volgens ;etrainer van Terneuzense Boy s iel de achterstand van ne en punten op koploper Groote jndt te overbruggen. Hij kreeg elijk. Zijn team won zaterdag ip eigen veld met 2-0 van lieuwdorp en staat na de svende zege op rij slechts rie punten achter Groote jndt. )e opmars van Terneuzense loys. dat de laatste weken als en komeet omhoog is gescho- Jn, was door Nieuwdorp dus ïfokniet te stuiten. Hoewel het p rlangnaar uitzag dat het duel 15 nO-O zou eindigen. „Eerlijk ge- sgd had ik de zege niet meer erwacht", zei de dolblije Ot- insna alloop. jen minuten voor tijd bracht tad Hoogesteger de thuisclub een gelukje op 1-0, zijn in- et werd door Nieuwdorp-ver- Corné Nieuwkerk van ichtingveranderd. Twee minu- tenlaterlag de wedstrijd defini- liefinde plooi toen de hoogops- Tim Louwiesse de voorzet van Hoogesteger fraai Jg inde bovenhoek knikte: 2-0. Dal gebeurde in een fase dat de het duel onder controle te hebben. Nieuwdorp cadzelfs het betere van het spel, maar tegelijkertijd kwam ook 'kmanco van de ploeg van trai- ISTBURG - In de vierde klas van de badmintoncompetitie io Zeeland eindigde de top er De Sjuttul 1-Den Ossaert 2 6-2. Den Ossaert 2 incasseer- hiermee de eerste nederlaag pilaar bestaan. 'erneuzen verloor in de tweede f lassevan het district ZuidWest iet maximale cijfers 8-0 bij ioploper BC Asterix 4 uit Rot- Wam. Terneuzen kwam te laat tn was bovendien weer niet op /.J olie sterkte. Alleen Brigitte ffl de Water en Mireille Hame- inkboclen tegenstand van bete- enis, Zij dwongen in de nkels en de dubbel een drieset er af. Ioploper Inde vierde klasse van de regio- ompetitie duelleerden de num- één en twee. Koploper De juttul 1 ontving Den Ossaert 2 won met 6-2. Na de enkels bij ui nmannen was cle stand gelijk, iet van Hoorn won overtui- van René Annard, maar ekan van de Bruele moest zijn (eerdere erkennen in Toine van li' lamme. De vrouwenenkels vorden door de thuisploeg ge tonnen. Toch kostte het Jo- WavanPamelen enige moeite len Ossaert-invalster Hariëtte 'ijk terug te wijzen. De eerste et won De Sjuttul-speelster met 11-7, maar de tweede S; nipt: 13-12. Marije Pfaff Wgeen moeite om Simone de Deugd (eveneens invalster) met 1-0 en 11-3 te verslaan u het gemengd dubbel pakten leide teams een winstpartij, 'a ®aar bij zowel het mannen als •jj het vrouwendubbel ging de i Wnstnaar De Sjuttul. Den Os- saert 2dat drie seizoenen terug j> «e zesde klasse startte, leed daarmee de eerste nederlaag in het bestaan. fan Ossaert 1 speelde gelijk bij hekkensluiter 't Pluumpje 1. Jewel in de enkels als de dub- 5celd'erC*en de zeges gelijk ver- Incompleet de derde klasse verloor een "Kompleet en niet geheel fit ahepnet 1 met geflatteerde cij- ers (8-0) van Rillandia Smas- e"s 1. Een uitslag van 6-2 had e ve™ouding beter weergege- ,®h. Schepnet mist nog de ge beerde Ruben Spelier. Daar SÖdat Chantal de Bats te- Smasher met een ner Ad Poortvliet aan het licht. Eenmaal in de 'zestien' ging het mis. De beslissende pass bleef uit of werd onderschept door de solide Boysverdediging, die geen kans weggaf. „Dat is onze verdienste, maar het cluel was niet hoogstaand", vond Ottens. Soeverein Achterin excelleerde Jan-Gé- rard Hartman, die soeverein zijn verdediging leidde in de duels niet te kloppen bleek. Hij wist zich goed geflankeerd door de mandekkers Robert Rijnberg en Jordi Goossen. Op het middenveld was Jeroen van de Broeke minder nadruk kelijk aanwezig dan in eerdere duels, maar de aanvoerder was met zijn opportunistische spel een voorbeeld voor de ploeg. Mevlud Eryürük had het moei lijk tegen de beweeglijkeTuran Dogan. De spelmaker kreeg de beste kans voor Nieuwdorp toen de bal zomaar voor zijn voeten viel. De inzet werd gekeerd door doelman Guido Vinke, die voor het overige alleen moest optre den bij.hoge ballen. Terneuzense Boys begon zonder Marco Bolleman (geschorst), Luc van Waes (blessure) en Arco Herrebout (ziek) aan het duel. De niet fitte Robbie Jonkman werd uit voorzorg op de bank gehouden. „Het voordeel is dat we een brede selectie hebben", stelde Ottens andermaal. De trainer moest wel toegeven dat linlcspoot Herrebout werd ge mist. Hoogesteger bekleedde daardoor de voor hem onwenni ge positie aan de linkerkant. Ot tens: ,Het was in het belang van de ploeg." Aan de rechterkant begon Anrico van Hecke sterk, maar hij viel later terug. Kort achter de spitsen opereerde de pas zeventienjarige Evert-Jan van Opdorp, die zijn talenten bij vlagen toonde. Onstuimig Het onstuimige weer was van invloed op het spel op het overi gens goed bespeelbare veld. De wind blies voor rust dwars over het veld in het voordeel van de thuisclub. Het overwicht lever de een serie hoekschoppen op, maar die leidden sporadisch tot hachelijke momenten voor het doel van Nieuwdorp. Vermel denswaardig waren een kopbal van Faassen (net naast) en een hoekschop van Hoogesteger die via de paal naast ging. Tussen door brak Louwiesse een keer uit, maar de spits mikte te hoog. In de tweede helft bleken de Zeeuws-Vlamingen niet bij machte het initiatief naar zich toe te trekken. Nadat Van Op- dorp doelman Mark Geelhoed op de proef had gesteld, begon Nieuwdorp onder aanvoering van Dogan en Arjen Kats ge makkelijker te combineren, zonder daarbij echter gevaar lijk te worden. Nadat de ver lichting was ontstoken, kwa men Mark de Pooter en Robbie Jonkman, die goed inviel, bin nen de lijnen. Hoogesteger ver huisde naar de rechterkant. De ingreep leverde vrijwel di rect succes op, want Hoogeste ger was betrokken bij beide doelpunten, die Nieuwdorp binnen twee minuten tot een kansloze ploeg maakten. „Ze ven keer achter elkaar winnen, dat is een record. Als trainer en als speler heb ik dit niet eerder meegemaakt", glom Ottens. „Het gaat nu zo goed. Het liefst zou ik geen winterstop hebben. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 2-0 (0-0). 81, Corné Nieuwkerk (e.dj 1-0, 83. Tim Louwiesse 2- 0. Scheidsrechter: J. Jobse (Oost-Souburg). Gele kaart: Ro bert Rijnberg, Tim Louwiesse (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 250. Bjizonderheid: een minuut stilte wegens het overlijden van Jan de Vos (Nieuiodorp). Terneuzense Boys: Guido Vinke Robert Rijnberg, Jan-Gerard Hartman, Jeroen van de Broeke, Jordi Goossen; Anrico van Hec ke (85. Ali Eryürük), Mevlud Eryürük, Evert-Jan van Opdorp (73. Mark dePooter), Ruud Hoo gesteger; Tim Louwiesse, Marco Faassen (67. Robbie Jonkman). Marco Faassen van Terneuzense Boys stoomt op richting het doel van Nieuwdorp. foto Peter Nicolai polsbles 'ssure speelde. van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Danny de Vos heeft in Oost-Souburg de vijfde ranking van de Zeeuwse Darts Federatie ge wonnen. In de finale rekende de Axelaar, bezig aan een sterk seizoen, met 3-0 en 3-1 af met Karin van Leeuwen. Laatstgenoemde, die als eni ge vrouw dispensatie heeft om in Zeeland bij de mannen uit te komen, kwam weer eens in actie in het Zeeuwse land. De Vlissingse, beho rend tot de Europese top, won eerder op de dag de vrouwenfinale. Met een sim pele 4-0 werd daarin de toch verrassend goed spelende Daphne Durinck geklopt. De Vos en Van Leeuwen re kenden in de halve finale bij de mannen af met Plenrico Traas en Richard Bour. Door dat de top van het tussen- klassement, Nico de Krey, Eric Janssen en Mike van Belle, niet bij de laatste acht kwam, deden de Vos en Traas uitstekende zaken. Beiden nestelen zich aan dé kop van het tussenklassement na vijf van de tien rankings. Pascal Swart en Ricardo van Aggelen kwamen in de finale voor koppels tegenover Gert Tolhoek en Wouter van Poel geest te staan. Het werd een vlotte 4-0 voor Swart en Van Aggelen, die op de dubbels hun winst grepen. De zege betekent dat ze als leiders in de tussenstand aan 2004 be ginnen. Klassementsleider Aaron Witte verloor bij de jeugd van Sjors Schanck. De belangstelling voor de rankings blijft dit seizoen al les overtreffen. Met 67 kop pels, 117 singles, 18 vrouwen en 8 jeugdspelers was het weer een volle rankingdag. De eerstvolgende staat voor 25 januari op de kalender in Yip Plaza te Goes. door onze sportredactie KAPELLE - In de schaduw van de Europese kam pioenschappen korte baan werd gisteren in Ka pelle de tweede wedstrijd voor speedozwemmers gehouden. Het organiserende De Bevelanders zag in het thuisbad enkele landelijke toptijden ge zwommen worden waarbij ook Zeeuwse jaargan grecords sneuvelden. Priscilla Meerman, lid van De Stormvogel, was oppermachtig bij de jongste categorie meisjes. Bij de negenjarigen zwom zij naar winst op de 100 meter schoolslag, 100 meter wisselslag en 100 me ter vrije slag. Clubgenote Saskia de Haard greep op de school- en vrije slag net naast de zege en be haalde de zilveren plakken. Bevelanders was succesvol bij de jongens minio- ren 3 en 4 in de personen van Tim Tramper en Sie- gert van Dieren. Tramper won alle afstanden met gemak, op de school- en vrije slag werd hij ge volgd door clubgenoot Siegert van Dieren. Jornde Klerk van Zeelandia behaalde het zilver op de wissel en vrije slag onderdelen. Simon Edenburg, zwemmer uit Zierikzee en lid van Onderdak, kreeg op de 50 meter vlinderslag sterke tegenstand van Yannick Mol van Stormvo gel. Mol trok de winst naar zich toe na een span nende race. Edenburg won wel zijn favoriete 100 meter schoolslag, waar hij zich met een tijd van 1.29,37 schaart bij de top van Nederland. De meis jes van Stormvogel waren oppermachtig bij de minioren 5 en opvallend waren vooral de presta ties van Anniek Minderhoud. Ze was sterk op de 100 meter schoolslag, haar favoriete onderdeel, en won voor clubgenotes Judith Stap en Manon Minneboo. Dat Minderhoud ook de 50 meter vlin derslag won, in een Zeeuwse Jaargangrecordtijd voor 10-jarigen nog wel, was een grote verassing. De oudste categorie, de 11-jarigen, trad aan op de 100 meter rugslag, 200 meter wisselslag en 100 meter vrije slag. Hajo Kok van De Bevelanders was de sterkste bij de jongens, hij won alle onder delen. De strijd om de tweede en derde plaatsen werden afwisselend gewonnen door Stormvogel zwemmers Tom Pel en David Meertens op de rug- en wisselslag. Op de vrije slag deden René van Wallenburg (Luctor et Emergo) en Angelo Pries ter (Ganze) een greep in de zak met medailles. De meisjes Joy Tramper (Bevelanders), Danique van Peenen en Monique de Haard (beiden Storm vogel) wisselden stuivertje in hun categorie. Tramper won de 100 meter vrije slag, Van Peenen trok de eindzege op de 200 meter wisselslag naar zich toe en De Haard was de snelste op de 100 me ter rugslag. Het trio is met hun tijden verzekerd van hoge klasseringen in de landelijke Top 100 ranglijsten. AXEL - De reserves van AZW slaagden er zaterdag niet in om de 3-2-overwinning van vorige week op Oostkapelle een vervolg te geven. De ploeg van trainer Piet de Vries verloor (2- 3) op eigen veld van WGZ 2, de nummer voorlaatst van de ranglijst. Hoewel WGZ over het algemeen het beste van het spel had, zag het er toch heel lange tijd naar uit dat AZW met de over winning aan de haal zou gaan. Theo Hanny opende al in de eerste helft de score en na rust werd het ook nog eens 2-0 door Jelmer de Pooter. WGZ bracht de achterstand vrijwel on middellijk daarna terug tot 2-1, waarna het in de voorlaatste minuut 2-2 werd. In blessuretijd viel het doek voor AZW 2 alsnog: 2-3. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen kunnen zich deze weken meten met de hoogstgeklasseerde ploegen in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal. Na de 2-3-zege van vorige week op Zeelandia Middelburg hield de ploeg van trainer Dennis Sanches zaterdag op eigen veld koploper In ternos Al op 2-2. Bart de Hoon bracht de score al in de eerste minuut op gang en daarna werd het nog voor de rust 2-0 door een treffer van Tim Bogaart. Vrijwel onmiddellijk na i'ust werd het 2-1 en zette Internos aan voor een langdurig offensief. Kort voor tijd werd het 2-2Niels Gommers maakte hands en uit de daaruit toege kende strafschop brachten de bezoekers de stand weer in evenwicht. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys moch ten zaterdag alweer hun zevende zege van dit voetbalseizoen begroeten. Op eigen veld werd het tegen Zierikzee Al 2-0 voor de hoofdklasser, die zich daarmee op de vierde plaats hand haafde. De basis voor de overwinning werd in de eerste helft gelegd, toen Terneuzense Boys de wind mee had en de beste kansen kreeg. Emmanuel Pauwels kopte de thuisclub na bijna een kwartier naar 1-0 en op slag van rust werd het 2-0, toen een van de verdedigers van Zierikzee de bal in eigen doel werkte. In de tweede helft was Zierikzee weliswaar de meest aanval lende ploeg, maar de verdediging van de Terneuzenaren stond als een huis: 2-0. ELVERZELE - Eric Vereecken is winnaar geworden van een ATB-wedstrijd in het Belgische Elverzele. De wedstrijd van de vrije Belgische bond VWF telde in de A-categorie 35 deel nemers en ging over tien ronden. Vereecken ontsnapte in de derde ronde van de wedstrij d in El verzele en stond de voorsprong die hij opbouwde niet meer af. Bij aankomst had de Hulstenaar een voorsprong van een hal ve minuut. SAS VAN GENT - Trainer Jean-Pierre Hubregsen stapt aan het eind van de lopende competitie op bij voetbalclub Com Boys. Na vier seizoenen bij de zondagvierdeklasser uit Sas van Gent werkzaam te zijn geweest als oefenmeester van de hoofdmacht, liet hij het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse ver eniging onlangs weten inmiddels toe te zijn aan een geheel nieuwe uitdaging. en zijn team de twee punten op leverde. Middelburg verloor in Gorinchem de slag vooral aan de hoogste vijf borden. Eén punt uit vijf wedstrijden (Jan Moens was de enige speler die scoorde) was natuurlijk veel te weinig. De nederlagen van Jaap de Jon ge, Arie Kammeraat en Wim Koppejan kwamen tot stand door fouten in het eindspel, Ge rard Krijger redde het ook niet, maar zijn nul was een gevolg van een blunder in een goede stand. Aan de lagere borden zorgden invaller David Davidse en Piet Nieuwenhuijzen in klas sieke partijen voor goede zeges, maar remises van Kees de Wolf, Ad Trapman en Frans Blaas brachten de eindstand op 12-8 voor Gorinchem. Jan van de Beek was de enige speler in het tweede tiental van PWG 's-Gravenpolder die een ruime voldoende haalde. De ve teraan sleepte na een lang eind spel de enige overwinning voor zijn team in de wacht. Voordien was er veel misgegaan bij de thuisploeg. Jos de Wild en Jan de Jonge moesten zich al in een vroeg stadium gewonnen geven en later kwam daar ook nog een positionele nederlaag van Ri- anka Rentmeester bij. Door de nederlaag tegen het bepaalde niet sterke Constant/Charlois 2 lijkt een plaats bij de eerste vier voorlopig buiten bereik voor PWG 2. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Het eerste team van damvereniging PWG 's-Gravenpolder gaat ongesla gen het nieuwe jaar in. Zaterdag won de koploper van de hoofd klasse in een enerverende wed strijd met 11-9 van DES Lunte- ren. De concurrenten - Troesoe uit Arnhem en Cema/De Vaste Zet uit Geleen - maakten ook geen fouten, zodat de slotfase van de competitie spannend belooft te worden. De twee Zeeuwse teams in de tweede klasse E maakten zaterdag niet veel klaar. Middelburg verloor in en tegen Gorinchem met 12-8 en de reserves van PWG verloren met dezelfde cijfers van het Rotter damse Constant/Charlois 2. Vertrek Vorig jaar leed PWG in de slot fase van de competitie een pijn lijke nederlaag tegen DES. De twee sterkste spelers van de Gelderse ploeg vertrokken dit seizoen naar het Amsterdamse Hiltex, zodat PWG als favoriet aan de wedstrijd begon. Hoewel DES een aantal invallers had opgesteld verliep de wedstrijd voor de koploper uiterst moei zaam. Aan veel borden bleef het evenwicht lang gehandhaafd. Na gelijke spelen van Bennie Provoost, Daaf Kasse en Erwin Hamers kwam DES op voor sprong toen Jan van de Wete- ringh verrast werd door een combinatie. Na een gelijkspel van Andres van den Berge trok Henk Gunter door een onweer legbare dreiging de stand weer gelijk. Captain Kees Rijk, die de druk op zijn tegenstander lang zaam opvoerde, pakte in het eindspel de twee punten zodat PWG voor het eerst in de wed strijd op voorsprong kwam. Toch stond de zege nog lang niet vast, omdat in twee van de drie overblijvende partijen PWG duidelijk nadeel had. Dat gold niet voor Johnny de Leeuw, die na een goede partij moeiteloos naar remise kon afwikkelen. Arjo Kousemaker vond daarna na lang nadenken de weg naar remise, zodat aller ogen gericht waren op de partij van Aart Walraven. Door een onnauw keurigheid van zijn tegenstan der kon Walraven nog net een truc uithalen die hem een punt HULST - Voetbalclub HVV'24 heeft de overeen komst met trainer Eddy van der Hooft met een jaar verlengd. De oefenmeester uit Ter neuzen is bezig aan zijn tweede seizoen bij de nummer drie van de derde klasse A van het zondag voetbal. „De samenwerking ver loopt naar volle tevreden heid", zegt HW-voorzit- ter Gerard van de Voorde. „We willen daarom graag verder met Eddy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 47