Hoek geveld door snelle spitsen Kloetinge sluit jaar af in de min PZC Verrassende zege Brouwershaven Arnemuiden-keeper scoort met uittrap 19 florencio Cornelia niet te stoppen in de aanval van Ter Leede: 3-0 Olaf Filius verlaat Bruse Boys DFS herstelt zich van nederlagen Verlies voetbalsters Oostkapelle Carlos de Jonge verlengt contract LK in slotfase kaast MZVC maandag 15 december 2003 doorFritsBakker ÜSASSENHEIM - Voor zijn •r aan, alleen al zou je naar een „fdslrijd van Ter Leede gaan kiiken. Florencio Cornelia (22) jsooknog snel. lenig, balvast en tij kan scoren. Twee keer deed de donkere spitsspeler Hoek za- lerdag de das om met zijn solo's, dc derde keer liet hij een andere aanvaller de 3-0 inschieten. Slechter kon het Hoek niet ver ban de aanloop naar de volgen- Ha de belangrijke wedstrijd: het bckcrtreffen van morgen tegen lent Heracles. En trainer Johan Ballegeer had niet eens het excuus van een se- eit jectie die maar voor de helft fit ygs Het sterkste elftal stond isterdag aan de aftrap in Sas- jeaheim en niemand had meer last van een griepj e of blessures. Alleen Günther de Meijer was :eij (oor de begrafenis van een fa ta aihelid in België achtergeble- ke w. ks Hoek had tot diep in de tweede Eelft uitzicht op minstens een rsc- Hint. maar verspeelde al zijn w [ansen door een onnozele blun- gdi der in de 81e minuut. Het stond ise iog 1-0. uit een doelpunt dat op- florencio Cornelia voor de rust iil: achter Jürgen Belpaire had ge- m^schoten. Hoek was zelf met de Tarde wind mee in de tweede lelft voortdurend op jacht naar ng le gelijkmaker, tot dat op tien minuten van het einde een uit- alfataal was. De 2-0 (weer van Cornelia) hielp alle illusies om vorW Domme goal ma „We geven die tweede goal heel ana donnveg en dan is het over", zei uia Joban Ballegeer over een onbe- ens grijpelijk misverstand tussen tn]nspelers. Hoek had net twee, dne kansen laten liggen, toen Juk; Bas Lensink in het eigen straf- jschopgebied zogenaamd ge- i vg blesseerd op de grond viel. De tal werd door een medespeler overdezijlijn gejaagd en in zo'n situatie is het gebruikelijk (en IK! sportlef) dat de tegenstander de ling, baluit de ingooi teruggeeft. 9 Ditgebeurde niet, omdat Hoek j vond dat het een blessure was Anthony Annicaert wordt omringd door spelers van Ter Leede. Mare Minnaert (links) volgt de verrichtingen van zijn ploeggenoot bij Hoek op de voet. foto H ielco Ku ipers om tijd te rekken. Onder veel boegeroep van de tribune hiel den de Zeeuwen uit de ingooi de bal zelf in bezit. Het getergde Ter Leede begon plotseling te jagen. Johan Mücher speelde de bal in de voeten van een tegen stander, waardoor Florencio Cornelia kon aanzetten voor een solo. Hij liep in een slalom twee tegenstanders voorbij, ging al leen op Belpaire af en schoot zijn club naar een veilige voor sprong: 2-0. Het was de twaalfde goal in deze competitie voor de aanvaller, die na vorig jaar bij Noordwijk werd weggehaald. Johan Balle geer: „Hij is een spits om jaloers op te zijn, maar ook aan de zij kanten hebben ze twee prachti- ge spelers. Dat heeft het verschil gemaakt. Wij hebben aanval lend veel te weinig gebracht om de wedstrijd te winnen." Voor de rust zelfs helemaal niets, daarna met de harde wind in de rug iets meer. Wesley de Smet schoot in de 66e minuut tegen de paal na een vloeiende aanval met Human en Standaert. Pauclair Youda (ook nog bij 1-0) kopte uit een hoek schop rakelings naast en toen de wedstrijd al was beslist, kwa men De Croock (op de keeper) en Human (naast) nog in kansrijke positie voor de goal. De aanvallers van de thuisclub sprongen beter met de kansen om. Zoals alle clubs in de bol lenstreek stond er een elftal met drie spitsen op het velcl met een offensieve speelstijl. Patrick Kalkema is op rechts de snelle man, Anouar Hamdi (ex-NAC) op links een handige dribbelaar en Florencio Cornelia de ideale afmaker. De 22-jarige, sierlijke aanvaller lijkt geknipt voor een betaalde club, maar is twee jaar geleden snel teruggekeerd van een kortstondig avontuur bij Go Ahead Eagles. Hoek stelde er een hardwerkend elftal tegenover, dat met de wind tegen niet aan voetballen toekwam en na de rust geen ba lans in het elftal kon brengen. Twee omzettingen (Wesley de Smet schoof op naar het mid denveld, Annicaert kwam in de spits voor Van den Ouden) ga ven weliswaar nog even hoop, maar door splijtende counters werd de verdediging voor schut gezet. Hicham Rbii, de klassieke nummer tien, legde drie minu ten voor tijd de eindstand vast, na weer een solo van Cornelia en op aangeven van Kalkema (3-0). „Dat zijn zware cijfers", besefte Ballegeer. „We zullen op Hera cles uit een ander vaatje moeten tappen, willen we daar een klei ne kans op succes hebben." Hoek liep in de laatste competi tiewedstrijd voor de winterstop nog meer schade op. Djamel Buijse, Arjan Human, Pascal Smessaert en Patrick de Gucht- eneire werden met gele kaarten bestraft. Voor Buijse dreigde zelfs even rood. Na zijn eerste kaart voor rust pleegde de Belg na de rust een aanslag op Mark Jansen, die zwaar geblesseerd van het veld moest worden ge dragen. Harold van de Ketterij, die foutloos leidde, spaarde Buijse voor een vervroegde gang naar de kleedkamer. Ter Leede-Hoek 3-0 (1-0). 14. Flo rencio Cornelia 1-0, 81. Florencio Cornelia 2-0, 87. Hicham Rbii 3-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Vlissingen). Gele kaart: Djamel Buijse, Arjan Human, Pascal Smes saert, Patrick de Guchteneire (allen Hoek), Anouar Hamdi, Mark Jansen (Ter Leede). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jürgen Belpaire: Wesley de Smet (75. Patrick de Guchteneire), Pascal Smessaert, Johan Mücher, Franky Standaert; Mare Minnaert, Pauclair Youda, Steven de Croock, Djamel Buijse (63. Thomas Ragut); Arjan Human, Leon van den Ouden (62. Anthony Annicaert). BRUINISSE - Bruse Boys en trainer Olaf Filius gaan aan het eind van het voetbalseizoen uit elkaar. „Olaf heeft het zelf aangegeven", reageerde Bruse Boys-voorzitter Henk Groene- veld op Filius' besluit. Olaf Filius is bezig aan zijn tweede in Bruinisse. Met Bruse Boys bezet de trainer uit Goes momen teel de laatste plaats in de derde klasse A. Filius geeft toe vooraf hogere verwachtingen te hebben gehad over zijn ver blijf in Bruinisse. „Mijn ambities liggen hoger dan die van Bruse Boys. Het is een prachtige vereniging, ik kom er graag, maar ik kom niet alleen voor de gezelligheid. Mijn ambities liggen op voetballend gebied hoger. Er zijn er in mijn ogen maar een paar bij Bruse Boys die er alles voor over hebben. Dat zijn Ricardo de Winter, Alex Andeweg en mijn keeper Mark Giljam. Op zaterdag gaat het nog wel, maar door de week niet. Op de training sta ik gewoon met te weinig men sen." Zaterdagmiddag tegen ZSC'62 (2-1-verlies Bruse Boys) ver liet Filius twintig minuten voor tijd het sportpark. Niet, zoals sommige toeschouwers dachten, omdat hij kwaad was. Filius had een personeelsfeest en moest zodoende eerder weg. GOES - DFS herstelde zich zaterdag van de dubbele neder laag tegen Bevelanders met een 1-0-uitoverwinning op Nieuwland. In dezelfde vierde klasse A versloeg Apollo'69 Wemeldinge met 3-1 en Borssele klopte SVD met 3-0. Nieuwland-DFS 0-1: In een matige wedstrijd miste Richard Jacobs tien minuten voor tijd voor de thuisploeg een straf schop. Acht minuten later werd het door René Brussé zelfs 0-1waarmee de bezoekers teveel van het goede kregen. SVD-Borssele 0-3: De voor rust veel betere bezoekers kwa men op 0-2 door treffers van Martijn Boone (14e minuut) en Remco de Bue (23e minuut). SVD probeerde het na rust wel, maar na de 0-3 van William Boone een kwartier voor tijd was de partij over en uit. Apollo'69-Wemeldinge 3-1: Na twintig minuten in de eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong door een afstands schot van Leon van Óoyen. Halverwege de tweede helft werd het in tien minuten tijd eerst 2-0 door Jean Paul Uitterhoeve, vervolgens 2-1 door Rens Kole endaarna3-l door Sander Na- gelkerke. GOES - In de laatste wedstrijd voor de winterstop zijn de voetbalsters van Oostkapelle er niet in geslaagd de hoge posi tie op de ranglijst vast te houden. De ploeg verloor thuis met 0-1 vanCSW, waardoor deze ploeg uit Wilnis de Oostkappel- se vrouwen op de ranglijst passeerde en de achterstand op lei der RWH opliep tot zeven punten. Oostkapelle was zaterdag de hele wedstri j d het beter voetbal lende team. Het creëerde ook voldoende scoringsmogelijkhe- den, maar een treffer leverde het niet op. Vijf minuten na rust benutten de bezoeksters via de paal prompt hun enige moge lijkheid. Ondanks verdere druk van Oostkapelle-zijde bleef de 0-1 tot het eind geflatteerd gehandhaafd. VLISSINGEN - Carlos de Jonge is ook volgend seizoen als hoofdtrainer verbonden aan voetbalclub GPC Vlissingen. De oefenmeester is momenteel bezig aan zijn eerste jaar bij de Walcherse zaterdag-dërdeklasser. Daarvoor was De Jonge werkzaam bij Wolfaartsijk, Robur en Kruiningen. Met GPC Vlissingen bezet hij in zijn debuutjaar de vierde plaats. SOES - In de derde klasse A van etzaterdagvoetbal gingen drie jan de zes geplande wedstrij den loor. SKNWK won met 3-2 van l'erseke; ZSC'62 met 2-1 van Inise Boys en de wedstrijd I1ZVC-VCK eindigde in 1-1. IIZVC - VCK1-1: De thuisploeg wam na een kwartier op voor- iprong door een kopbal van Vi- layGanesh. Nadat Kees-Pieter ieschiere al eens van ver op de taalhad gemikt, had de Koude- ';se ploeg een kwartier voor met een schot van Levon ere Icheibler meer geluk: 1 -1 ZSC'62 - Bruse Boys 2-1: De huisploeg kwam via twee goals an Martin Kiesenberg aan de aiding (de eerste via een straf- chop). ZSC-doelman Leon Ma pareerde een strafschop an Arjan Stoutjesdijk. Acht ainuten voor tijd maakte Geor- geGeluk 2-1 iKNWK - Yerseke 3-2: Binnen ïn uur stond de thuisclub op 3- via Gert-Jan Tierie en twee talpunten van Christian van ossen. In het laatste kwartier ü'am Yerseke, leider in de «oede periode, terug door oals van Jordy den Toonder en tat van Steveninck, maar de tonst bleef in Nieuwerkerk. sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315640 fax: (0113) 315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) frits Bakker Icoördinatorzuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Roeland van Vliet Barry van der Hooft Bauke Boersma centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bevelandse hoofdklasser gevloerd door vroege goal FC Lisse: 0-1 door Rudy Boogert KLOETINGE - Trainer Karl Vergouwen bekende het na af loop ruiterlijk. Doelpunten hangen wel 's in de lucht, maar deze zaterdag zag de trainer van Kloetinge niks aan de hemel. „Ik had niet het gevoel dat de gelijkmaker er aan kwam." En die kwam ook niet. Een vroeg doelpunt van FC Lisse werd Kloetinge daardoor fataal: 0-1. Door de nederlaag sloot Kloe tinge het kalenderjaar in de min af. Na vijf vette jaren met vijf topklasseringen op rij zit de hoofdklasser nu in zwaar weer. Zowel sportief als organisato risch zijn gevaarlijke draaikol ken ontstaan. Een club in de winning mood vaart zijn eigen koers, maar bij verliezen zijn er plots meerdere kapiteins op het schip. En die willen allemaal het roer in handen. In dat schuitje bevindt Kloetinge zich momen teel. Met het 1-0-thuisverlies bleef Kloetinge voorlaatste in de hoofdklasse A met twaalf pun ten, behaald in vijftien wed strijden. Daarmee speelde de club zijn slechtste eerste compe titiehelft van de laatste tien sei zoenen. Alleen in 1996 haalde Kloetinge minder punten (elf), maar dat karige aantal was ver gaard in twee duels minder dan nu. Toch degradeerde Kloetinge dat seizoen uit de hoofdklasse. Ook andere cijfers voorspellen dat dat gevaar opnieuw dreigt. Een blik op de ranglijsten van vorig seizoen rond de winter stop maken de situatie van Kloetinge zelfs kritiek. Van de zes ploegen die toen in de drie zaterdag-hoofdklassen op de laatste en voorlaatste plaatsen stonden, degradeerden er vijf direct. Slechts één club speelt ook nu nog in de hoofdklasse (asv Dronten), maar alleen doordat het een promotie-/de- gradatiewedstrijd winnend af sloot. Batterij Drie punten tegen FC Lisse wa ren zaterdag daarom een welko me ruggensteun geweest in de strijd voor lijfsbehoud. Ook een afgelasting was Kloetinge niet slecht uitgekomen, met een vroege winterstop als gevolg om alle pijntjes te laten genezen en de batterij op te laden voor een lange eindsprint in 2004. „Ik heb gezegd: als er twijfels zijn, aflasten", zei Vergouwen. Maai er waren geen twijfels. Na de wedstrijd waren die er wel. Het veld had vloeiend combinatie spel verhinderd en zag er uit als of een visclub er pieren had ge stoken. Dat was echter geen verklaring voor de nederlaag. De afwezig heid van Emiel Dorst (ziek) speelde wellicht mee; en ook de onverwachte basisplaats van spits Pieter de Graaff, die vrij dagavond nog dacht wedstrijd ritme op te gaan doen in het tweede. Maar de hoofdreden van het verlies was, dat Kloetin ge zijn tegenstander gewoon weg in de watten legde. „Lisse zat in een zetel. Ze konden pro bleemloos hun countertactiek toepassen", constateerde trai ner Vergouwen. Dat kwam voort uit de naïeve verdedigingsfilosofie van Kloe tinge: met vier verdedigers op één lijn. Zeker met snelle spit sen zoals FC Lisse die heeft, had die strategie suïcidale trekjes. De balvaardige Lissenaren leg den de bal verschillende keren achter de Kloetinge-defensie of werden geholpen door Kloe- tingse verdedigingsfoutjes en waren meteen gevaarlijk. Met name in de eerste helft had Kloetinge geluk, dat Merlijn Swennen in topvorm was en de Lisse-spitsen slordig waren. Buitenspel Maar één keer waren de spitsen wél messcherp en was Swennen kansloos. Dat was al na 130 tel len, toen het eerste en uiteinde lijk ook enige doelpunt van de wedstrijd viel. FC Lisse boorde door het hart van de Kloetinge- defensie. De assistent-scheids- rechter vlagde voor buitenspel, maar niet van de uitblinkende aanvoerder Orson Naarendorp. Die mocht doorgaan terwijl Kloetinge stilstond en legde de bal panklaar bij de tweede paal voor Rob Opdam: 0-J. Kloetinge zocht naar manieren om terug te komen in de wed strijd. Kansen werden echter nauwelijks gecreëerd. Er waren wat scrimmages voor het doel, een schot van topscorer Wilco de Valk en Ferry Alfons schoot een één-tweetje in het zijnet, maar keeper Kenny Heemskerk hoef de zijn handen niet eens uit de mouwen te steken. Het dichtst bij de gelijkmaker was verdedi ger Arno Melaard. Niet toeval lig uit een dood spelmoment. Hij kopte in de 79e minuut een cor ner van invaller Riverola hard op het doel, maar de enige keer dat Heemskerk moest optreden, deed hij dat goed. Dat Kloetinge niet scoorde, was door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B werden slechts drie duels ge speeld. Opmerkelijk was de 4-0- winst van Brouwershaven op koploper ZPR'84. WIK'57 won in Zierikzee de Schouwse derby tegen Mevo (1-2). Koploper Duiveland kroonde zich bij Vre derust door een 5-0-zege tot winterkampioen. Vrederust - Duiveland 0-5: De ploeg uit Oosterland kende te gen Vrederust weinig proble men. Bij de thuisploeg moest doelman Peter de Loos zich al binnen het eerste kwartier laten vervangen door Hugo Visser. Die kreeg vervolgens vijf tref fers om zijn oren. Wilmar van de Sande opende de score. Daarna zorgde Barry Steenpoorte voor 0-2 en Ronald Zwager voor 0-3. Steenpoortes tweede treffer be tekende 0-4 en Dennie le Comte bepaalde de eindstand op 0-5. Mevo - WIK'57 1-2: De eerste helft van de derby was voetbal lend gezien voor Mevo. De Zie- rikzeese ploeg kwam door een treffer van Kim van Veen aan de leiding, maar nog voor rust trok Richard Verhage de stand ge lijk. In de tweede helft was VHK'57 de betere ploeg. Mevo- doelman Arno Schipper had en kele goede reddingen, maar hij kon niet voorkomen dat Maar ten Dij kstra de winnende treffer maakte. Brouwershaven - ZPR'84 4-0: Brouwershaven boekte tegen de nummer drie van de ranglijst, ZPR'84, verrassend de vijfde overwinning van het seizoen, want de uitwedstrijd werd na- i melijk van dezelfde tegenstan der nog met 7-1 verloren.Voor rust werd er niet gescoord in Brouwershaven. In de tweede helft scoorde Arjan van der Meer de eerste en tweede treffer. Daarna zorgde Arj an Visser met twee goals voor de ruime over winning. Kloetinge-verdediger Johan Bentschap Knook (rechts) zit in de rug van Lisse-speler Berry Jansen (nummer 3). Links kijkt Arno Melaard toe. foto Willem Mieras opvallend. In de voorgaande 23 thuiswedstrijden scoorde de ploeg namelijk elke keer. Maar tegen FC Lisse kwam aan die se rie, begonnen in maart 2002een einde. „Qua voetbal vond ik ons vandaag niet de mindere van Lisse", zei Vergouwen. „Oké, bij sommige tegenaanvallen zat ik soms ook met dichtgeknepen billen, maar dat gebeurt op elk niveau. Ik vond, dat we een ge lijkspel verdiend hadden." Kloetinge - FC Lisse 0-1 (0-1). 3. Rob Opdam 0-1. Scheidsrechter: L. Stof- kooper (Krimpen aan de Lek). Gele kaart: Berry Janssen (FC Lisse). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Merlijn Sivennen: Pieter de Munnik, Jeffrey Frijters, John Bentschap Knook, Arno Melaard, Johan de Goederen (Sl.MichaLeka- wael), Wilco de Valk. Wouter Labru- jère; Ferry Alfons, Pieter de Graaff (58. Pim Bruins), Ronald Zuijdwegt (70. Jeróme Riverola). doorWim Broekhoven GOES - De directe achter volgers van koploper Groote Lindt wonnen hun wedstrijd in de tweede klasse E. Kapel- Ie versloeg Noad'67 met 3-1, Terneuzens Boys-Nieuw- dorp eindigde in 2-0, waar mee de Terneuzenaars voor de zevende keer op rij een overwinning boekten, en Ar- nemuiden was met 2-0 te sterk voor AZVV. Arnemuiden-AZW 2-0: De Walcherse formatie had steeds een overwicht, maar er was toch een bijzonder doelpunt voor nodig om de bezoekers acht minuten na rust op achterstand te zetten. Arnemuiden-doelman Joan van Belzen was daarbij de gevierde man. Zijn verre uit trap eindigde via een enkele stuit namelijk in het doel van zijn mistastende Axelse con frère Tim Gommers voor de 1-0. Halverwege de tweede helft voorkwam diezelfde Van Belzen bovendien met een puike ingreep, dat de doorge broken Leon Goosen kon ge lijkmaken. Cor Schroevers maakte er pas in de laatste minuut 2-0 van. AZW-doel- man Gommers lag op dat mo ment al met hartklachten in de kleedkamer op een ambu lance te wachten. Kapelle-Noad'67 3-1: Het makkelijk scorend aanval- strio van Kapelle besliste de wedstrijd. Peter Willemse, Niels Kole en Hans Tolhoek scoorden opnieuw. Ze heb ben samen 34 van 44 Kapel- le-goals gemaakt. Danny Stevn scoorde na rust tegen: 2-1. Terneuzense Boys-Nieuw- dorp 2-0: De Zeeuws-Vlaam se thuisploeg sloeg de bres pas in de laatste tien minu ten. Een eigen doelpunt van Corné Nieuwkerk en een doelpunt van Tim Louwiesse bezorgden Terneuzense Boys de winst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45