ZSC'62 is gelukkigste in derby SKNWK leunt iets te vroeg achterover Ab van Buren beste kadrist Graanbeurstrofee is nu halverwege All Ready scoort weer «21 [jfiise Boys zakt verder en verder weg in de derde klasse A - Zierikzee Al opnieuw onderuit Wereldpartij van Peter Flikweert Puntverlies broers Van Putte Tovaal nieuwe koploper Derde zege SKNWK maandag 15 december 2003 •CHARENDÏJRE - Er was za- lerdagmiddag in Scharendijke «en tijd voor 'mooiwcer-voet- Jallers'. Edwin van Oevercn, normaliter elftalleider maar noodgedwongen toegevoegd aan de selectie van ZSC'62, ver boordde het na afloop van de met 2-1 gewonnen wedstrijd te- *n Bruse Boys goed: „Wij moesten karakter tonen en alle pijntjes opzij zetten." ge, gesprek vooraf was al of de udstrijd überhaupt gespeeld ioest worden. De weersom- landigheden waren er niet aai-. Een derby tussen twee tegen van Schouwen-D ui ve ld verdiende een beter lot. De itineomzet, doordat er bijna publiek op de wedstrijd af- wam, ook. Maar toch, consul >iet Plaisier keurde het veld aed, scheidsrechter Lisseveld ispecteerde vooraf het veld ok nog eens, en iedereen moest jvredemeé hebben, laar zelfs na afloop was ZSC- rainer Kees Kommer nog waad. Ondanks het feit dat ijn ploeg met een totaal van ze ventien punten de winterstop in aat en het gat met hekkenslui- Bruse Boys al negen punten .draagt. „Dit was vandaag ge- tooneen loterij. Zo'n wedstrijd aoet je nooit spelen. De geluk- jgste heeft gewonnen", oor oide Kommer. letrainer had tegen Bruse Boys maken met de afwezigheid an zeven selectiespelers (John lorreman, John van der Have, femer Klaassen, Arnold van Ier Have, Wouter Fioole, San- er Vaane en Thomas Petiet) en noest zodoende behoorlijk im proviseren. Edwin van Oeveren werd van stal gehaald, en ook lacco Heijboer. ,,Dit was echt "atievoetbal. Het hoeft allemaal niet mooi te zijn. Maar let ging wel lekker", reageerde Heijboer vlak na zijn wissel over kt eigen optreden. Lof •csin van Oeveren maakte de •«aitig minuten wel vol en os zijn ploeg geregeld op sleeptouw. „Het was erg veel praten met Jacco (Heijboer) en Sebastiaan Vaane. Daar heb je zoveel aan in het veld. In zo'n wedstrijd moet je karakter to nen. Maar vanmorgen had ik dit nooit gedacht: drie punten. Lof voor iedere man, want er is kei hard gewerkt bij ons." Aan Bruse kant stonden de ge zichten op storm. Marien Be nard vond dat zijn ploeg meer had verdiend dan de 2-1-neder laag. „Ik had een gelijkspel te recht gevonden. De tweede helft was voor ons." Doelman Mark Giljam van Bruse Boys kreeg weinig te doen en was na afloop verbitterd. „Als je dit ziet. We willen zelf zo graag en hebben de punten zo hard nodig. En het was hartstikke zonde dat we die penalty misten." Giljam had het over de situatie in de 69e minuut van de wed strijd wat een keerpunt had kunnen worden. Bruse Boys aanvoerder Arjan Stoutjesdijk zag zijn inzet gestopt door doel man Leon Weeda. Maar daar voor had zich al het één en ander afgespeeld. Voordeel Bruse Boys kreeg al in de eerste minuut een behoorlijke kans op de-openingstreffer. „Wij moeten blij zijn dat we niet op een 1-0- achterstand kwamen", keek Kommer terug op de kopbal van Wilko Hanzen die net over de ZSC-goal verdween. Na de eer ste kans bleek in de minuten daarna al dat ZSC beter met de klimatologische omstandighe den omging. Nadat scheids rechter Lisseveld, zoals hij dat frequent deed, voordeel weg- floot voor ZSC en Martin Kie- senberg een eerste kans op een doelpunt ontnam, was het in de twaalfde minuut raak. Niels van de Moezel ging het strafschopgebied in, sneed naar binnen en werd onderuit ge werkt door Ruben van de Berg. Martin Kiesenberg schoot de elfmetertrap feilloos binnen: 1-0. Langs de kant trachtte scheidend Bru-trainer Olaf Fi- lius orde op zaken te stellen, maar het had weinig effect. ZSC speelde slimmer dan Bruse Door de erbarmelijke weersomstandigheden was er enige discussie over het al dan niet doorgaan van de derby ZSC'62-Bruse Boys. foto Ruben Oreel Boys. Steeds weren doken Van de Moezel en Kiesenberg op uit de rug van de Bruse verdedigers en dat leverde talrijke gevaar lijke situaties op. George Geluk kreeg bij een 1-0- achterstand nog een vrije schietkans, maar hij schoot de bal vrij voor Leon Weeda naast. Niet veel later viel in de 25e mi nuut aan de andere kant wel een doelpunt. Jacco Heijboer ver stuurde een listig balletje, dat gedragen werd door de wind. Alex Andeweg beoordeelde de bal niet goed en via zijn hoofd belandde het leer voor de voeten van Martin Kiesenberg. Die wist er wel raad mee: 2-0. Nog voor rust waren Gerard Ver hoek. Van de Moezel en Edwin van Oeveren, rechtstreeks uit een indraaiende corner, dicht bij de 3-0. Wanhoop Na rust bracht Filius twee B-ju nioren, Thomas Groene veld en Gerard Vogel, in de ploeg, maar ook zij konden het verschil niet meer maken. Bruse Boys pro beerde het met de moed der wanhoop, maar de aanvallende kwaliteit ontbrak om het het knokkende ZSC'62 lastig te ma ken. Toen Ai-jan Stoutjesdijk. nadat Wilko Hanzen werd ge vloerd door Jan-Willem Dorre man, ook nog eens de strafschop miste, werd het duidelijk wie er aan het langste eind trok. Nadat George Geluk acht minu ten voor tijd voor 2-1 zorgde, werd hét onverwacht toch nog een spannende slotfase maar ondanks kansen voor Vogel en Hanzen kwam Bruse Boys niet meer op gelijke hoogte. „Wij verliezen hier door twee fouten. En zelf maken we de kansen niet af. We missen scorend vermo gen", concludeerde Bruse Boys aanvoerder Arjan Stoutjesdijk maar weer eens. ZSC'62 - Bruse Boys 2-1 (2-0). 12. Martin Kiesenberg 1-0 (strafschop), 20. Martin Kiesenberg 2-0,82. Geor ge Geluk 2-1. Scheidsrechter: P.L. Lisseveld (Poortvliet). Gele kaart Johan Benard (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 65. ZSC'62: Leon Weeda, Michiel van den Hoek, Barry Dorreman, Marco de Jonge en Sebastiaan Vaane; Ge rard Verhoek, Jacco Heijboer (73. Kasimier Snoek), Edwin van Oeve ren en Jan-Willem Dorreman; Niels van de Moezel (61. Tom Roth) en Martin Kiesenberg. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralphvan den Ouden, Wladimir van den Ou den, Alex Andeweg en Ruben van de Berg (46. Thomas Groeneveld); Ar jan Stoutjesdijk, Wilko Hanzen, Jo han Benard en Marien Benard (72. Leon Bal); Erik Bleiji (46. Gerard Vogel) en George Geluk. TERNEUZEN - Zierikzee Al verloor uit bij Terneuzense Boys met 2-0, maar dat had de ploeg van trainer Leen Koster voornamelijk aan zichzelf te danken. „Als je zelf de kansen niet benut en de tegenstander doet dat wel, dan is de neder laag terecht te noemen", reageerde Koster. Zierikzee Al speelde de eerste helft van het duel in de hoofd klasse tegen de harde wind in. Na een halfuur verkeek doel man Antwan Kleingeld zich op een indraaiende corner en een aanvaller van Terneuzense Boys kon voor 1-0 zorgen. Op een vervelend moment, één minuut voor rust, viel de tweede te gentreffer. De thuisploeg kreeg een vrije trap die precies tus sen de verdediging en de doelman inkwam. Freek Torensma zette zijn hoofd nog tegen de bal, maar raakte het leervolledig verkeerd waardoor hij zijn eigen doelman passeerde. Na rust een ander spelbeeld. Koster: „Wij gingen drukken en kregen kansen." Zo kreeg Leon Sinke twee mogelijkheden, kwam Merlijn Lems in een goede scoringspositie en was ook Wesley Goud dicht bij een treffer. Doelpunten bleven echter uit. GOES-Dedriebandersvan3BSD 1 uit Zierikzee verloren on danks een wereldpartij van Peter Flikweert (gemiddelde van 1.250) met 6-2 van Tabara. Dat 3BSD het moeilijk zou krijgen tegen de ongenaakbare koploper stond op voorhand vast. Jo han Flikweert verloor van Adnan Yüksel, de Turk die seizoen recordhouder is met een gemiddelde van 2.692. Met 35-17 na 24 beurten was de kloof ongekend groot. Martin Capelle ver loor in een matige partij van de Bie: 30-21 na 54 beurten. Voor Peter van Houwelingen gold dat hoogmoed voor de val komt. Voor aanvang van de partij tegen Gülsen Degener had de man uit Geersdijk nog praatjes. „Ik verlies niet van een vrouw", meldde hij met bravoure. Dat het even anders uitpakte, deed pijn. Met 35-20 na 35 beurten liet de Turkse biljartster zien niet alleen mooi te zijn maar ook goed te kunnen biljarten. Pe ter Flikweert zorgde met een persoonlijk en clubrecord voor de eerreddende puntjes. In een schitterende partij Liet Flik weert niets over van Ad den Ridder. Al na acht beurten had de jonge Nieuwerkerkenaar zeventien caramboles op het bord gezet en dat vormde de basis voor een formidabel slot bij 24 beurten: 18-30. Flikweex-t noteerde 1.250 als moyenne. GOES - In de tennishal te Goes verloren de gebroeders Van Putte zaterdag tijdens de vierde ronde van het Dancemasters Janvier jeugdtenniscircuit hun eei'ste punt. Hierdoor is in poule C het koppel Pieter Kijzer/Jelle Kies uit Bergen op Zoom nog als enige zonder averijIn de B-poule deden Jens de Koster en Theo van Hoeve goede zaken door zes punten te pakken, dit ten koste van het duo Erik van den Hoff met Tim Visser. De Koster/Van Hoeve komen hierdoor aan de leiding. In poule C waren na twee competitiedagen nog vier teams on geslagen. De teams Niek Hermus/Alexander van de Vrie en Paul en Lars van Hoeve verlox-en die status. GOES - De Goese rugbyclub Tovaal is de nieuwe koploper in de tweede klasse zuid. Door een nxime 5 8-6-zege op Ducks uit Boxtel passeerden de Goesenai*en leider RCE/PSV, dat niet in actie kwam. Scheidsrechter Duiverman had moeite met de scoringsdrift van de Goesenaren en raakte de tel kwijt. Eigen lijk brachten de negen try's en de vijf conversions slechts 55 punten op het scoreboi-d. Ook Oemoemenoe behaalde een be hoorlijk overwinning. Dukes 2 werd meteen 41-16-nederlaag tei'ug naar Den Bosch gestuurd. keuwerkerkers winnen van Yerseke: 3-2 feorKo de Ridder NIEUWERKERK - Op een goed «speelbaar veld dacht SKN- VK zaterdag het bezoekende ïerseke te hebben gewassen bij 3-0-voorsprong. Yerseke nam in het laatste kwartier Khternog akelig dichtbij. Met 1-2 trokken de Nieuwer kerkers uiteindelijk toch aan het langste linde. leide teams stonden deze mid- onder zeer slechte weers- mstadigheden voor het eerst in it seizoen tegenover elkaar, KNWK is knap tweede, maar erseke de trotse aanvoerder an de tweede periode. Een top- ffiche. SKNWK ging direct op acht naar de openingstreffer, lie kwam er al in de zevende ainuut. Christiaan van Vossen racht de bal in het centrum van ceVerseke-verdediging. Warrig itverdedigen stelde Geit-Jan krie in de gelegenheid de 1-0 voorSKNWK aan te tekenen. Pas in de 23e minuut was er de We serieuze poging van Yers- !'Ke John Vette zag zijn schot gekeerd door SKNWK-doel- raan Leon Quik. Koit daarna bracht een uitstekend genomen Jije trap van SKNWK Leon de Sniine niet meer op daneencor- D(r' De jeugdige Yerseke-doel- ®an Kees Hout hield stand tot le rust. let tweede part van de wed strijd was pas 45 seconden aan de gang, toen Christian van Vos sen de 2-0 aantekende na goed voorbereidend werk van Jacky de Bruine. Yerseke-trainer An dre Nieuwenhuize: „We begon nen weer niet scherp genoeg. Die scherpte was ook de eerste helft niet ons sterkste punt." In de 54e minuut was het weer raak. Gert-Jan Tierie bi'acht de bal vanaf links voor. Via Emiel Kuijten kwam de bal in het bezit van Christian van Vossen en die tekende met zijn tweede treffer de 3-0 aan. SKNWK dacht toen rustig achterover te kunnen leu nen, maar dat was een totale misrekening. Trainer Cees Wil- lemse was ook nog iets te voor barig door Robbert van de Zan- de en Leon Goedegebux-e in te brengen voor Ronald van Vos sen en Emiel Kuijten. Bloed Yerseke nam vervolgens meer het initiatief en met succes. In de 75e minuut kwam Jordy den Toonder in het hart van de SKN- WK-defensie in balbezit. Voet lekker onder de bal en Leon Quik kansloos latend 3-1. Yers eke rook bloed. Er kwam strijd en vechtlust. In minuut 87 resul teerde dat zelfs in 3-2 na een goed geplaatste kopbal in de linkerbovenhoek van aanvoer der Bart van Steveninck. De tijd was te kort om Yerseke naast SKNWK te brengen. ZIERIKZEE - De korfballers van SKNWK hebben de derde overwinning op rij geboekt in de reserve zesde klasse. In On derdak werd streekgenoot Good Luck 3 met maar liefst 18-3 afgeschoten. !n deze derde zaalwedstrijd scoorde SKNWK meer dan in de twee voorgaande duels, toen SKNWK zeventien keer doel trof. Coach Cees Bax: „Dit was een wedstrijd zoals ik die graag zie. We hebben het zelf afgedwongen: kort verdedigen on breed aanvallen." Geen moment stonden de Nieuwerker- kers op achterstand. Tegenstander Good Luck scoorde alleen W ten teSen- herder was het alles SKNWK, dat de klok sloeg. De ruststand was 8-2, ,,en daarna hebben we op dezelfde manier vei-dedigd, maar het tempo in de aanval nog opgeschroefd." Scores SKNWK: Marianne Glerum en Martin Rijn beiden 5, Jantine "an Marle 2, Jaap van Gastel, Trudy Folmer, Johan van de Linde, wouter van Marle, Anneke van de Linde en Jacco Folmer allen 1 SKNWK maakte het zichzelf vooral moeilijk door te vaak na balverovering te lang te wach ten met de volgende actie. Trai ner Cees Willemse was daar na afloop ook duidelijk in. „We hebben nu tegen alle teams uit deze klasse gespeeld en ons jeugdige team presteert boven verwachting. Als we dan op 3-0 staan, wil je ook wat meer show aan het geheel geven. Als we op deze ingeslagen weg doorgaan, kan ik aan het eind van de rit met een goed gevoel een goede groep overdragen aan mijn op volger." Wie de gelukkige is, is tot op he den nog niet bekend. Maar daar zijn ze bij SKNWK achter cle schei-men druk mee bezig. Trai ner Nieuwenhuize van Yerseke noemde de ovei-winning ver diend en is nu ook doende waar mogelijk jeugd in te passen. Met drie punten in de Nieuwer- kerkse knip en Yerseke nog steeds op kop in de tweede pe riode belooft de inhaalwed strijd Yerseke-SKNWK van ko mende zaterdag weer een fraai affiche. SKNWK - Yerseke 3-2 (1-0). 7. Gert-Jan Tierie 1-0, 46. Christian van Vóssen 2-0, 53. Christian van Vossen 3-0, 75. Jordy den Toonder 3- 1, 87. Bart van Steveninck 3-2. Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tho- len). Gele kaart: Leon Goedegebure (SKNWK), Bart van Steveninck, Koen Sinke (Yerseke). Aantal toe schouwers: 90. SKNWK: Leon Quik, Sytze Stins, Leon de Bruine, Johan Padmos, Mark den Haan, Jacky de Bruine (81. Emiel Pollemans), Maarten Padmos, Ronald van Vossen (60. Robbert, van de Zande), Gert-Jan Tierie, Emiel Kuyten (60. Leon Goe degebure), Christian van Vossen. Christian van Vossen, hier in actie tegen De Meeuwen, was zaterdag bij alledrie doelpunten van SKN WK betrokken. foto Lex de Meester door Ben Hameeteman OOSTERHOUT - De korfbal lers van All Ready lijken de op gaande lijn van de afgelopen weken definitief te pakken te hebben. Zaterdag werd met overtuigende cijfers van 25-12 gewonnen van het thuisspelen- de en jonge De Voltreffers. Met name het aantal eigen doelpun ten stemde trainer Harm Brandt meer dan tevreden. „Het alsmaar schieten op de korf tijdens de trainingen lijkt zijn vruchten af te werpen. All Ready heeft weer uitstekend ge speeld. Maar ik ben vooral enorm te spreken over de 25 doelpunten die we vandaag hebben gemaakt. Daar mogen we niet over klagen", vertelt Bi-andtna afloop. Even werd het de oefenmeester van de Ziex-ikzeese 'mandspe- lers' zaterdag echter toch nog bleek x-ond de neus. Direct na cle aftrap nam All Ready een 1-0- voorspi-ong, maar keek luttele minuten later plots tegen een 3-1-achtei'stancl aan. Herstel „Ik dacht even 'wat gaat er nu gebeuren', maar gelukkig kwam al snel het herstel", aldus Brandt. Via een inhaalrace naar 3-6 sloten de rood-zwarten het eerste bedi'ijf af met een 12-7- voorsprong. Ook na de hervatting vlogen de Zierikzeese ballen vlot door de korf. Bij 9-19stoktededoelpun- tenmachine even, maar de 25- 12-zege kwam geen enkel mo ment in gevaar. „Vooral het col lectief was vandaag weer heel erg sterk. Dat zie je ook af aan het feit dat alle spelers wel één of meerdere keren hebben ge scoord." Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 6, Ronald Snoek en Maurice Brul beiden 4, Henk de Graaffen Marton Torensma beiden 3, Esther Snoek 2, Anouk van Tiggel- hoven, Desire Voshart en Luuk van Eijken allen 1 door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Ab van Bu ren van biljartvereniging Windenburg bleek de sterkste tijdens de persoonlijke kampi oenschappen kader 38/2 vierde klasse van het district Schou- wen-Duiveland. In een schit terende finale waarin op uitzon derlijk hoog niveau werd ge speeld, werd Jan Eickenboom eveneens van de organiserende vereniging tweede en Martin Roos van 't Klusje derde. Kwalitatief hoogstaand. Dat predikaat verdiende het per soonlijk kampioenschap kader dat afgelopen weekeinde werd gehouden in HCR van der Weij- de. Een toei-nooigemiddelde van 55 9 in deze klasse is uitzon- derlijk. Dat werd nog eens extra onderstreept door de promoties naar de derde klasse van zowel Van Buren als Eickenboom. Zij overschreden de promotiegrens van 7.00 ruimschoots. Van Bu ren tekende voor 7.60 en Eic kenboom ging daar nog iets overheen met 7.63. Het toernooi begon voor de late re kampioen al direct uitste kend. In zijn eei'ste partij scoor de hij een serie van 68 en voerde daarmee lang de ranglijst aan. Later moest hij die eer toch aan Jan Eickenboom laten, die hem met 70 net overtrof. Tot aan cle slotdag leek echter Martin Roos de gedoodverfde favoriet. Na vijf speelronden was de man uit Melissant nog altijd ongesla gen. Van Buren had een keer een remise moeten toestaan en volg de dus op één punt. Op de slotdag bleek Van Buren over de langste adem te beschik ken. Eerst verloor Roos van Eic kenboom en later in de finale nog eens van Van Buren. Dit kampioenschap gaat de boeken in als één van de betere uitgaven van de laatste jaren. Een tevre den winnaar kon er na afloop nog niet over uit: „Dit had ik niet verwacht. Ik heb de hele zo mer en het najaar niets gedaan aan biljarten. Ik ben mijn nieu we boot aan het verbouwen en daar heb ik alle tijd ingestoken. Ik heb pas drie keer in ons Cl- team meegedaan, niet getraind en clan sta ik er hier ineens," Behalve de hoofdprijs waren al le andere klassementen voor Jan Eickenboom. Naast de hoogste serie scoorde de man uit Ziexikzee ook het hoogste par tijgemiddelde met 14.28. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - In het drieban- dentoernooi om de Graanbeurs trofee is de eerste schifting doorgevoerd en het aantal deel nemers tot de helft terugge bracht. Opvallend was de uitschakeling van Jan Eicken boom en John Hatzman uit Zie rikzee en van Johan Flikweert uit Bruinisse. Dat Flikweert al in de eerste ronde het loodje moest leggen, kan als verrassend worden uit gelegd. Hoewel zijn handicap al vooraf deed vermoeden dat hij een heel zware dobber ging krij gen. Dat kwam in de praktijk ook uit. Ondanks een moyenne van 0.834 bleef hij puntloos en was uitschakeling een feit. De eliminatie van Eickenboom en Hatzman was een rechtstreeks gevolg van een matig optreden. Zes deelnemers bleven in de eer ste ronde ongeslagen. Deze zes zijn: Maarten Bruijnes uitBrui- nisse, Arjan Doi-reman uit Re- nesse, tweevoudig oud-winnaar Wil Ernst uit Zierikzee tevens leider in het klassement van de hoogste serie met zeven caram boles, Leo Koopman uit Nieu- werkerk, titelvei'dediger Ger Monster uit Ouwerkerk, Cees Vis uit Middelharnis en Kees van der Werf uit Zierikzee. Voor vijf spelers wordt de op- dracht in de tweede ronde ver- zwaard. Paul Bodbijl uit Dreischor, Ger Monster en Cees Vis worden verhoogd naar 23 te maken punten. Kees van dei- Werf en oud-winnaar Martin Pikard naar 19. Vanaf vandaag bi-andt de strijd in vijf poules los voor een plaats in de finale. Van de nogrestex-en- de twintig deelnemers plaatsen zich er acht voor de eindstrijd op 3 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39