Beije sterkste in hel Ouwerkerk Kol Middelburg lijkt uitgespeeld Rugbyclub Tovaal is de nieuwe koploper Sterk herstel van handballers EMM achten zich kansloos voor titel Toptijden :i bad iapelle Wim de Kok beste driebander Jeugd Yerseke kent spelregels Stokman derde bij kogelstoten Koek scoort voor De Stene Brug Puntverlies broers Van Putte Amanda Dekkers beste roeister 1PELLE - In de schaduw van ra 1 Europese kampioenschap- en korte baan in Dublin werd J sieren in Kapelle de tweede vü ïdslrijd voor Speedo-zwem- i-K mgehouden. In het zwembad au de Bevelanders in Kapelle ;_rj erden enkele landelijke toptij - (ii gezwommen en sneuvel- f fn er verschillende Zeeuwse argangrecords. riscilla Meerman, lid van De ioi'mvogel, was oppermachtig J ijde jongste categorie meisjes. ij de negen jarigen zwom zij aar winst op de 100 meter dioolslag, 100 meter wissel- lS1 ag en 100 meter vrije slag. iubgenote Saskia de Haard erd op school- en vrije slag feede. Bevelanders was suc- e' Esvol bij de jongens minioren 3 al Tim Tramper won alle af- anden, op de school- en vrije agwerd hij gevolgd door club- -n°ot Sicgert van Dieren. Jorn sKlerk van Zeelandia behaal- f shetzilver op de wissel en vrije agonderdelen. Ipde 50 meter vlinderslag won lormvogel-zwemmer Yannick van Simon Edenburg van f nderdak uit Zierikzee met 13 anderdsten van een seconde arschil. Edenburg won wel zijn voriete 100 meter schoolslag, aai'hij zich met een tijd van -29,37 schaart bij de top van «Ierland. De meisjes van J tomvogel waren oppermach- ïf 'S''ij de minioren 5. Opvallend 'aren vooral de prestaties van [i' uniek Minderhoud. Op haar voriete de 100 meter school- lag versleog ze clubgenotes Ju- Jth Stap en Manon Minneboo. at zij ook de 50 meter vlinder- lag wist te winnen in een «euwse Jaargangrecordtijd oor 10 jarigen was een grote orrassing. 'ajo Kok van De Bevelanders 'as de sterkste bij de elfjarige öngens. Hij won alle onderde- 'i- Spannende strijd was het orn de tweede en derde 'taatsen. Stormvogel zwem- "ers Tom Pel en David Meer- ais, René van Wallenburg et Emergo) en Angelo riester (Ganze) deden een ge- aagde greep in de zak met me- lailles. °yhamper (Bevelanders), Da- ague van Peenen en Monique Haard (beiden Stormvogel) sselden stuivertje in hun ca lorie, Tramper won de 100 er vrij, Van Peenen de 200 Wsselslag en De Haard de wö meter rugslag. De deelnemers maken zich klaar voor de Salvatorhoeveloop. Met nummer 396 de latere winnaar Arjan Beije. foto Marijke Folkertsma door Sjaak Sinke OUWERKERK - Arjan Beije was zater dag met overmacht de sterkste in de ui terst zware Salvatorhoeveloop, over 20 kilometer in de ommelanden van Ouwer kerk. Franky Beljaars moest in de slotfa se afhaken maar pakte wel de tweede plaats, voor een verrassend sterk lopen de Robin Hofland. Beije doorbrak met zijn overwinning de zegereeks van de Marokkanen, van wie Rachid ben Mezia- ne er zes voor zijn rekening nam. Het leek er in 2 le editie van de Salvator hoeveloop op dat de weergoden Eolus en Pluvius de handen ineen hadden gesla gen om het de lopers zo moeilijk mogelijk te maken. Plensbuien af en toe over gaand in hagel en een westenwind die aantrok tot kracht zeven met uitschie ters naar acht, maakten het lopen niet echt tot een pretje. Toch stonden er klok slag twee uur ruim vijftig fanatiekelin gen op de Ring van Ouwerkerk aan de start. Het tempo werd gemaakt door het trio Arjan Beije, Wilko de Vos en Franky Beljaars, Verder in de kopgroep onder meer Rini Bruggeman, Robin Hofland, Sjaak Brouwer, Wim van Sparrentak en Han van Achterberg. Al na zeven minuten wedstrijd kraakte de kopgroep en namen Beije, Vos en Bel jaars een voorsprong van vijftig meter. Hofland en Bruggeman kwamen te zwemmen tussen de kop en het achter volgende groepje. Een enkele toeschouwer, een paard dat in galop ging en een groep verdwaalde j a- gers zagen de kopgroep van nog steeds drie man het vijfkilometerpunt passeren. Wilko de Vos, twaalf jaar geleden de tot- dan-toe langzaamste winnaar, kreeg het moeilijk en moest blazend het duo Bel- j aars en Beij e laten gaan. Op de dij k langs de Oosterschelde had de wind vrij spel. Af en toe had Beljaars wat moeite om de slingerende benen van Beij e te ont wi j ken maar tot een valpartij kwam het niet. Een tijd van 20 minuten over de tweede vijf kilometer gaf wel aan hoe zwaar het was. Inmiddels had Hofland aansluiting gekregen bij De Vos. Vervolgens begon Beije wat schichtig om te kijken of er nog geen volk uit de achtergrond naar de kop op weg was. Hofland en De Vos hielden de schade beperkt, maar konden de post bode uit Haamstede niet meer bedreigen. Beije stroopte de mouwen op nadat hij bijna van de weg was geblazen, versnelde na 15 kilometer en Franky Beljaars was gezien. Onbedreigd, zwaaiend met de ar men, rende hij de ring van Ouwerkerk op om zijn eerste zege in de Salvatorhoeve loop te vieren. Dat hij met 1 uur 14 minu ten en 12 seconden cle langzaamste win naar aller tij den waskon hem niet deren „Ik ben al een paar keer tweede en derde geweest. Winnen in een 'thuiswedstrijd' voor mijn club Deltasport is hartikke mooi!", liet een bescheiden Beije weten. „Dit was mijn weertje", vond Franky Beljaars, het krachtmens van Dynamica. Beljaars liep dit jaar al drie marathons plus nog een groot aantal andere wed strijden. „Ik train nu wat minder en ben meteen vier kilo aangekomen. Maar in januari gaat ik er weer vol tegenaan om te trainen voor de marathon van Rotter dam." Robin Hofland (36) loste Wilko de Vos in de laatste kilometers en pakte zo nog net een podiumplaats. Zelf was hij niet zo verbaasd over zijn prestatie: „Ik heb dit seizoen veel duurvermogen opgedaan met het trainen voor de Kustmarathon", liet de penningmeester van Dynamica weten. „Misschien ga ik volgend jaar naar Rotterdam met als voorbereiding nog een paar wedstrij den in de crosscom petitie." John Geuquierre won de race bij de man nen H50 en finishte een seconde voor Joop Lasseur, de sterkste bij de mannen H60Sjaan Maartense was de snelste van vrouwen. door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub To- vaal is de nieuwe koploper in de tweede klasse zuid. Door een ruime 58-6-zege op Ducks uit Boxtel passeerden de Goesena- ren RCE/PSV, dat zelf niet in actie kwam, op de ranglijst. Ook Oemoemenoe scoorde erop los. Dukes 2 werd meteen 41-16-ne derlaag terug naar Den Bosch gestuurd. Evenals de laatste thuisduels, die met 102-5 en 60-12 werden gewonnen, brak Tovaal op nieuw snel de ban. Door tries van Michiel Sinke, Maghiel Hanse en Reinier de Haan was het al binnen 20 minuten 15-0. Arthur Hogesteger voerde de voorsprong op tot 20-0 en na de try van Koen Spaas viel ook de eerste conversion (van Marijn Riemens) te bewonderen: 27-0. Michiel Sinke en Riemens scoorden kort voor rust. Na rust bracht Tovaal vier ver se, ervaren krachten binnen de lijnen. Via Reinier de Haan, Menno Huter, Bram Bruijnes, Michiel Sinke, de jarige Giel Edam en opnieuw Huter werd het 55-6. Scheidsrechter Dui verman deed Tovaal nog wat puntjes cadeau en vermeldde als einduitslag 58-6 op het wed strij dformulier. Oemoemenoe-Dukes 2 41-16: De thuisclub had het in de eerste helft nog knap lastig met Dukes 2, dat het windvoordeel opti maal uitbuitte en binnen 7 mi nuten op een 0-6-voorsprong stond. Tannequi Descazaud bracht Oemoemenoe terug tot 5-7, maar na een zwak moment in de Middelburgse defensie konden de gasten uitlopen naar 5-11. Via debutant Marcel Men- heere en een conversion van Bats de Leeuw kwamen de Mid delburgers voor het eerst op voorsprong. Nog even kwam Dukes terug maar nog voor rust zette Govert van Hoek orde op zaken. Hij drukte een try in de buurt van de palen, die door Bats de Leeuw werd geconver teerd: 19-16. Na rust was het snel gedaan met Dukes 2. Ruben Dijkstra stelde het bonuspunt veilig met de vierde try en na een try van Tan nequi Descazaud bepaalde Fred de Ruischer cle eindstand op 41- 16. maandag 15 december 2003 oorBaukeBoersma „IDDELBURG - Rekenkundig an het nog best. De competitie mirt immers nog vijf wedstrij den de achterstand op de kop „jring. Maar de schakers van [jddclburg achten zichzelf na el nipte thuisverlies (3,5-4,5) ra,i zaterdag tegen Spijkenisse kansloos voor het kampioen- iliapin de tweedeklasse. Het is voorbij, over en uit", Egt René Tiggelman, speler en ider van Middelburg, minuten nadat Maurits ande Linde de zege voor Spij- enisse heeft veiliggesteld door jian de Wolf na een lang en nderend gevecht te verslaan, nderdaad, het is maar een mi- eme nederlaag, we staan niet ijlenver achter én de competi- eduurt nog wel even. Maar de lordelige marge die Spijkenis- midp ons heeft, geven zij echt iet meer weg. Daarvoor zijn ze n (38) klinkt berus- ndj Maar een lichte zweem m teleurstelling kan hij niet jcmaal onderdrukken. Een uitje eerder spreekt de inwo- er van Vlissingen, die tegen uur 's middags als eerste ris met zijn partij en het te roeven punt deelt met Stefan mmerlaan, nog woorden van lop. De stand is op dat moment 5-2,5 en cle situatie op de drie rergebleven borden wisselt et de minuut. osnel zelfs, dat scheidsrechter lerkshet spoor even bijster is. Ik weet het nu echt even niet eer,hoor", verzucht de stevig «baarde en behaarde grijsaard it Tilburg. „Nog geen tien mi ltengeleden dacht ik dat Spij- emsse op alle borden duidelijk itoideel had, nu ziet het er op Éstens twee borden naar uit Middelburg de beste papie- renheeft. Het kon nog wel eens lirtje worden." De tussenstand en de almaar wisselende situatie in de i'este- rende partijen doet Tiggelman in elk geval nog dromen.Als we van Spijkenisse kunnen win nen, kunnen we yan iedereen winnen", klinkt het ferm uit de mond van de speler aan het tweede bord van Middelburg. „En ja, dan is het kampioen schap een heel reële optie." Tegen de klok van zes uur zijn die woorden achterhaald. De nederlaag is een feit. En de titel daarmee, volgens Middelburg zelf althans, verworden tot niet meer dan een utopie. Maar ach, het zou ook té mooi zijn geweest. De Zeeuwen zijn na de promotie van vorig seizoen immers kakel vers in de tweede klasse. Direct doorstoten naar de eerste klasse lukt een ploeg zelden. En in het geval van Middelburg is dat ook niet echt aan te bevelen. „Bij promotie zouden we direct een groot probleem hebben", weet Tiggelman. „Al was het maar omdat op dat niveau met tien spelers wordt gespeeld en wij het in deze klasse met acht man doen. Zie maar eens twee extra spelers met de benodigde kwaliteit te vinden. Ja, dan zou den we de boer op moeten." Maar zó ambitieus zijn de scha kers van Middelburg nu ook weer niet, bezweert Tiggelman. Ooit eens aan de eerste klasse mogen ruiken, zou natuurlijk heel mooi zijn. Maar met de tweede klasse is echt niets mis. Behoud van dat niveau is dan ook een van de twee hoofddoe len van de club. Vasthouden van de talentvolle jeugd de andere. „Hét probleem van Zeeland is dat de jongeren op een gegeven moment uitvliegen", vertelt Tiggelman. „Ze gaan studeren buiten de provincie en komen dan doorgaans niet terug om nog te schaken. Kijk naar de schaakclub in Vlissingen, daar is door dat verschijnsel bijna niets meer van over." Dé remedie van Middelburg te gen dat probleem heet Vyache- slav, zegmaar Sla va, Ikonnikov. De Russische grootmeester, die zaterdag vrijwel direct na zijn zege tegen Rick Lahaye door Tiggelman op de trein wordt ge zet omdat hem een dag later een toernooi in Duitsland wachtte, kwam via een bevriend clublid bij Middelburg terecht en is nu bezig aan zijn tweede seizoen bij de Zeeuwen. Tiggelman: „Het meedoen van Slava betekent een zeker punt. De Rus Vyatcheslav Ikonnikov kon niet voorkomen dat Middelburg verloor. foto Ruben Oreel Da's prettig, maar uiteindelijk niet zijn voornaamste bijdrage aan het wel en wee van de club. Slava geeft de ploeg namelijk elke vrijdagavond vóór een competitiewedstrijd training. Dan nemen we de partijen van de vorige keer door, analyseert hij ze en geeft tips en adviezen. De opkomst is echt geweldig, ie dereen is er steeds en hangt dan aan Slave's lippen. En voor de jongeren in de ploeg is training van zo'n schaakgrootheid na tuurlijk een enorme stimulans om toch hier te blijven schaken" Die jonkies moeten het volgend seizoen nog wél doen met de tweede klasse. Want terwijl De- siree Hamelink, de enige vrouw in het zestien koppen tellende schaakgezelschap, nerveus heen en weer banjert door de gangen van ontmoetingscen trum Dauwendaele ziet de rest hoe Maurits van de Linde het koelst is in de ontknoping van de laatste partij en Spijkenisse zo de winst bezorgt. Bij het horen van dat nieuws zwiept Hamelink de vuist van pure opluchting door de lucht. En van het gezicht van Tiggel man valt lichte teleurstelling af te lezen. Want de titel, zoveel is volgens de teamleider wel dui delijk, zit er dit seizoen niet meer in voor Middelburg. Middelburg-Spijkenisse 3,5-4,5. Vy- acheslav Ikonnikov-Rick Lahaye 1 - 0, René Tiggelman-Stefan Ammer- laan 0,5-0,5, Willem Jan Panne- koek-Desiree Hamelink 0-1, Johan de Wolf-Maurits van de Linde 0-1, Sven Stange-Wilmar Meijer 0-1, Ewoud van Hecke-Fabian van Buuren 0,5-0,5, Bert Henderikse- Jordy Lahaye 1-0, Tycho Borger- hoff-Erik Both 0,5-0,5. wb 2 1 KR ABBENDIJKE - Wim de Kok van LBV uit Lewedorp toon de zich in Stationskoffiehuis met afstand de beste driebander in de hoofdklasse van het district Walcheren/de Bevelanden. MarcovanderHoutvan VE G AB V werd tweede en Ar j o Holle- stelle van HIO derde. Het persoonlijk kampioenschap drie banden hoofdklasse kende weinig spanning. Goed spel was er wel te zien, vooral van de kampioen. Ongeslagen en met een vorstelijk algemeen gemiddelde van 1.015 onderstreepte hij zijn suprematie. In de slotronde moest zijn enig overgebleven concurrent Marco van der Hout diep buigen. In 32 beurten werd hij afgeschud: 40-15. Arjo Hollestelle, die tot de slotdag ook nog ongeslagen was, kon niet opboksen tegen de beide an dere koplopers en eindigde op de derde stek. Frank Wijnen van Onda die als invité het toernooi meespeelde kwam goed voor de dag en eindigde als vierde. Het toemooigemiddelde kwam uit op 0.744. YERSEKE - Het tweede team van voetbalvereniging Yerseke is winnaar geworden van de spelregel wedstrijd voor jeugdle den uit Noord- en Zuid-Beveland. De ploeg legde met vier punten voorsprong op Kapelle 1 beslag op de Janus Vermeu- le-trofee. Derde werd het eerste team van Yerseke, Stefan Tolhoek van Yerseke 2 was de beste individuele deelnemer. Hij scoorde 95 punten op een maximum van 115. De wedstrijd werd georganiseerd door scheidsrechters vereniging Noord en Zuid-Beveland, GENT - Stefan Stokman van AV'56 uit Goes heeft op indoor- wedstrijden in het Belgische Gent de derde plaats behaald op het kogelstoten bij de B-junioren, Stokman bleef met een af stand van 13 meter en 36 eentifneter slechts tien centimeter onder zijn persoonlij k record. Caesar Zwolle liep de 2 00 meter in een pr van 25.00 seconden maar viel niet in dé prijzen. OUDENBOSCH - Piet Koek van de driebanders van De Stene Brug had het in Café Veüingzicht in Oudenbosch weer eens flink op zijn heupen. In een formidabele partij werd Van Peer van tafel gespeeld en droeg Koek bij aan de 6-2-overwinning voor zijn team. Na 38 beurten gaf het scorebord een fraaie 35- 21-eindstand te zien, een gemiddelde van 0.921. Wim de Kok bleef in verhouding tot zijn teamgenoot beschei denmaar ook zijn 0.625 mocht er ook zijn. Theo de Jong werd het slachtoffer van zijn dadendrang, 30-35 in 56 beurten. Jaap Hamelingliet het zitten tegen M.H. Machielse (30-20 na 42 beurten) maar Ad Menheere zorgde voor de winst door M. Machielse nipt te verslaan: 30-28 na 63 beurten. GOES - In de tennishal te Goes verloren de gebroeders Van Putte zaterdag tijdens de vierde ronde van het Dancemasters Janvier jeugdtenniscircuit hun eerste punt. Hierdoor is in poule C het koppel Pieter Kijzer/Jelle Kies uit Bergen op Zoom nog als enige zonder averijIn de B-poule deden Jens de Koster en Theo van Hoeve goede zaken door zes punten te pakken, dit ten koste van het duo Erik van den Hoff met Tim Visser, De Koster/Van Hoeve komen hierdoor aan de leiding. In poule C waren na twee competitiedagen nog vier teams on geslagen. De teams Niek Hermus/Alexander van de Vrie en Paul en Lars van Hoeve veiioren die status. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Regioklasser EMM heeft zich sterk hersteld van de nederlaag van vorige week. De Middelburgse hand- balploeg stuurde Quintus 3 naar huis met een 27-10-nederlaag. In Goes was er stuntwerk van GSC. Koploper Ventura had voor het eerst dit seizoen het na kijken: 17-11. Olympus was kansloos in Pijnacker tegen Oli- veo: 33-11. Bij de vrouwen nes telde EMM zich in de subtop dankzij een 20-12-zege bij HEC. Olympus stelde teleur tegen Spirit'71: 7-7. EMM-vd Voort/Quintus 3 27- 10: De opluchting was groot na afloop van de eenzijdige wed strijd. Dat had niet te maken met het resultaat, maar met het doorgaan van de confrontatie in de Nassaulaan. Trainer John Jansen zat tot vrijdagavond laat in onzekex-heid of hij wel een team op de been kon brengen: er waren blessures, griepgevallen en privé-omstandigheden. „Ik heb overwogen om de wed strijd af te zeggen", zei Jansen na afloop. Zover kwam het niet voor de hoofdstedelijken. De mager bezette bank was tegen de zwakke formatie uit Kwints- heul geen belemmering. Quin tus 3dat vorige week DES 2 nog versloeg, faalde op alle fronten De geplande tactiek werkte goed. In de defensie werd be wust een afwachtende houding aangenomen. Jansen: „Quintus heeft geen afstandsschutters, dus laat maar komen." De 3-2- 1-dekking liet weinig steken vallen en er was altijd nog doel man Ramon Vael. Na x-uim twin tig minuten was de buit binnen: 9-1. Via 12-4 bij de pauze stopte de teller uiteindelijk bij 27-10. Lichtpuntjes op de blessurelijst zijn Rorxny Onwijn en Sjoerd Jongepier.. Onwijn lijkt in janu ari speelklaar, Sjoei'd Jongepier mag de training hervatten. Scores EMM: Vincent van der Meij- den 8, Marcello Tax 6, Rïnaldo Schipper 4, Jurgen Vermaat, Edwin Davidse en Ron Flipse allen 3. GSC-Ventura 2 17-11: GSC be haalde in de laatste drie duels zes punten ondanks de persone le problemen waarmee de ploeg kampt. Trainer Jaap Quinten kan door de blessures van Ro- nalde Jonge en Mai-co Boutens over slechts één wissel beschik ken. De heenwedstrijd (24-15) voorspelde dat GSC het moei lijk zou krijgen, maar door de goed uitgevoerde tactiek was er geen vuiltje aan de lucht. „De ploeg krijgt een dik compli ment," sprak Quinten. „Werke lijk alles klopte." Oliveo-Olympus 33-11: Veel eer was er niet te halen in Pijnacker Alleen sluitpost Hans Huizen haalde een voldoende. Het ge jaagde spelletje van de thuis ploeg ligt de Vlissingers nu een maal niet. De equipe van Rita van de Velde kreeg maar liefst 20 breaks om de oren. Extra te genvaller was de liesblessure van Jan Woudstra. Vrouwen HEC-EMM 12-20: De Middel- burgse haalde vijf punten uit drie duels. De Haagse equipe i kwam op- alle fronten te kox*t. EMM het klasseverschil al vroeg uit te buiten: 6-12. Door de vele tijdstraffen bij EMM di-eigde het nog even spannend te wor den. „We hielden HEC in de race door een aantal persoonlijke fouten. Daar hou ik niet van," temperde John Roelofs de vreugde, „We zijn op de goede weg, ïxiaar een kwartier niet scox-en mag niet. HEC hoor je ge woon af te schieten met 25-10." Scores EMM: Maria Terra 5, Petula Brasser 4, Carolien Davidse en Da nielle Carol 3, Marieke Riemens, Saskia van de VeldeAnouk Caslen- miller, Angelas van de Bergh en Ariska Tax allen 1 Spirit'71-Olympus 7-7: De re sultaten vallen tegen de laatste weken. In drie duels wei'den slechts 2 puntjes binnenge haald. „Dat is te weinig," erkent de geplaagde trainer Hans Die- rickx. Ooi'zaak van het gelijk spel was het uitvallen van Cindy van Hese, opnieuw een tegen valler voor de opbouwrij. Een week eerder viel schutter Wen dy Meerman al weg. AMSTERDAM - Amanda Dek- kei's is Nedeiiands kampioene indoor-roeien in de aangepaste klasse geworden. Dekkers, woonachtig in Mid delburg en in de zomer uitko mend bij Scaldis, ï'oeide in Am sterdam tweeduizend meter op de ei'gometer en deed daar 8,04,08 over. De nummer twee had ruim een halve minuut meer nodig. Het Nederlands kampi oenschap was voor het eerst toe- gankelijk voor gehandicapte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21