't Plaatje blijft hangen PZC Onverwoestbare humor van Bredero 29 e Droog Brood speelt Scènes voor mensen donderdag 11 december 2003 Smurfen, lange vingers en een rolstoel waren enkele ingrediënten van Teer, het eer ste programma van cabaretduo Droog Brood. Dat won in 2000 het Amsterdams Kleinkunst Festival. De sketches waarmee Bas Hoeflaak en Peter van de Witte de eerste prijs haalden, vormen de basis van Teer. Vrij dag staat het duo met het tweede avondvullende pro- Scènes voor de men sen in Terneuzen. Hoeflaak ontmoette Van de Witte in het eerste jaar van de kleinkunstacademie. Voor Hoeflaak is het vanzelfspre kend dat hij een duo vormt met Van de Witte. „Met hem klikte het, we vinden allebei hetzelf de goed en willen allebei het zelfde maken." Een echte rolverdeling hebben de twee niet, niet op de bühne, noch achter de schermen. „Het gekke is dat we alles met zijn tweeën doen." Zapcabaret wordt het werk van Droog Brood ook wel genoemd. „Dat gold vooral voor het half uur waarmee we de Wim Sonne- veldprijs wonnen. Nu is de show in een wat rustiger tempo ontwikkeld", vertelt Bas Hoef laak. „We zijn op zoek naar een eigen stijl, dat zoeken we L de traagheid." Over wat nog meer typisch Droog Brood is, moet Hoeflaak nadenken. „Goede vraag. Een programma waar je flink om kan lachen, dat is ons uit gangspunt geweest. We zijn droogkomisch, het spel is klein en genuanceerd, een mix van cabaret, toneel en mime. Maar zeker geen lach-of-ik-schiet- show." Veel Nederlandse cabaretiers spelen met taal, Droog Brood zoekt het daarentegen in het visuele. „Voor ons tweede pro gramma merk ik dat we meer tekstscènes hebben. Ik weet methoe dat komt, waarschijn lijk gewoon omdat we het leuk vinden.Het kan best zijn dat we over een tijdje toch alle tekstscènes eruit gooien en ons nieuwe programma weer heel visueel is." De naam Droog Brood heeft niets te maken met de opbrengsten van het caba retduo. „Op dit moment kun nen we ervan leven, dan ben je onafhankelijk en dat is heel goed. Het is niet zo dat we heel eig goed verdienen of multi miljonair zijn. Soms lees je wel eens dat het te snel gaat met jonge cabaretiers, maar dat gaat voor ons niet op. De naam komt van een avondje toen we bij elkaar zaten om een naam te bedenken. We hadden een lijst met twintig ideeën, toen Peter zei: 'Als we om tien uur niets hebben, gaan we naar de kroeg en noemen we onszelf Droog Brood'. We vonden Droog Brood zo'n goed naam, dat we meteen naar de kroeg zijn gegaan." Droog Brood speelt Scènes voor de mensen vrijdag in het Schel- detheater in Terneuzen (20.00 uur), donderdag 8 januari in De Mythe in Goes (20.00 uur) en donderdag 5 februari in het Ar senaaltheater in Vlissingen (20.15 uur). De acteurs van de toneelgroep Duinart zijn weer een stap- je verder. Speelden deze mensen met een verstandelijke beperking in de kerstvoorstelling van 2002, De Sneeuwko ningin, nog in aparte groepjes met hun eigen scènes, in de nieuwe productie, De laatste draak, zijnze door de hele voor stelling verweven. Ze spelen dus gewoon samen met Zeeuwse amateurs. Zaterdag gaat dit unieke muziektheater in pre mière in 't Spiegeltheater in Middelburg. Sitah Lampert, een van de steunpilaren van het Mid delburgs Theater, doet al vier jaar mee. ,,In het begin dacht ik, voorzichtig, die is breekbaar, anders dan een ander, maar op den duur gaat dat weg. Nu werk je met z'n allen naar een fantas tische voorstelling", zegt ze over de samenwerking met de men sen van Duinart. Regisseur Pe ter Adriaanse: „Ze willen er ook voor zichzelf trots op zijn. Ik ga niet zeggen dat het goed is, als het niet goed is. Dat waren ze vroeger gewend. Je moet het verdienen. Dat beginnen ze nu te leren." De laatste draak is een winter- sprookje. „Het gaat over Errin, die woont in een land waar de schaduwkoning het heft in han den heeft en iedereen uitmer gelt", vertelt Peter. „Hij gaat op zoek naar een antwoord op de vraag hoe de schaduwkoning is te verslaan. Dat weet alleen de laatste draak. Hij komt dwaal lichtjes, trollen, mugins (een soort opperwezens) en niet te vergeten de heksen van de vier windstreken tegen, die hem hel pen de laatste draak te vinden. Of dat lukt? Dan moeten de mensen maar komen kijken." Er zijn negen liedjes (met muziek op geluidsband) vervlochten in het verhaal, dat werd geschre ven door Sebastiaan Smits, maar door Peter drastisch be werkt. De kleding, waarvoor Sitah, sa men met haar dochter Andrea van Velsen, verantwoordelijk is, maakt een belangrijk onderdeel uit van het spektakel. „We heb ben geprobeerd ook het karak ter van de personages in de kle ding te vangen. Al fantaserend kwamen we voor de mugins bij voorbeeld op een soort zwarte kraaien, mensen in jacket, maar helemaal verknipt, letterlijk en figuurlijk. Voor de bazin van de mugins heeft Andrea een gro teske jurk gemaakt, bijna Karin Bloemen-achtig. Ja, het is een sprookje en dan ga je niet in je C &A-tje." „Het is een familievoorstelling, dus er zijn ook kleine kinderen bijDie zien een boze heks, een prachtige Merlijn (de verteller) en gekke heksen. Dat zijn plaat jes die blijven hangen." Andrea: „Je loopt soms tegen de raarste dingen aan. We hadden ouder wetse stijfsel nodig. Het heeft de grootste moeite gekost om dat te pakken te krijgen." Peter: „Er zitten meer dan hon derd kostuums in en er is zeker 500 meter stof doorgegaan. Het décor is door tien vrijwilligers uit de grond gestampt, beroeps mensen komen vrijwillig de techniek doen of het licht in- hangen. Dan ben je wel heel erg rijk als je dat allemaal om je heen hebt." „Er zijn zoveel mensen die hier aan mee willen doen. We zijn Willem van der Ent als de verteller Merlijn en (zittend) Özkan Öz- türk als het Beest in De laatste draak. foto Bart Hill ook op zoek naar nieuw bloed, verstandelijk gehandicapten uit heel Zeeland, niet alleen van Arduin. Het is zo'n ontzettend warm nest. De lat ligt hoog, maar doe gewoon waar je goed in bent, binnen je mogelijkhe den en je beperkingen. Je moet alleen een beetje talent hebben om toneel te spelen en dat heeft niks met intelligentie te maken. Wat we vragen is een stukje res pect naar elkaar. Voorop staat dat we één grote familie blijven. Dan werkt het. Als we straks in première gaan is het een groot feest." Sitah: „En zo'n prachtig slotlied. Dan gaat mijn lip tril len en moet ik janken." Frans Doeleman De laatste draak wordt gespeeld in 't Spiegeltheater in Middel burg op 13 (première), 14 (mati nee), 17, 20. 21 (matinee), 24, 26 (matinee), 27 en 28 december, 2, 3 en 4 (matinee) januari. Aan vang 20.00 uur, matinee 14.30 uur. En opeens is er weer eens een stuk van Bredero. The atergroep De Kale, een gele genheidsensemble van regis seur Victor van Swaay en acteur Vastert van Aardenne, toert op dit moment met een reprise van De Klucht van de Molenaar door het land. Bredero, was dat niet dat laat middeleeuwse toonbeeld van burgermoraal en oubollige Hollandse humor dat we ooit, tijdens de literatuurles, al eens naar de eeuwige prullenbak hadden verwezen? Gerbrandt Andriaenszoon Bredero, was dat niet die schrijver die met De Klucht van de Koe en zeker met De Spaanse Brabander al eeuwen op het repertoire staat van de meest reactionaire ama teurtoneelverenigingen, en schooltoneelleraren? Ja. Dat is Gerbrand Adriaensz Bredero allemaal, maar hij is ook een veel te jong gestorven maker van zo'n beetje de enige humor waarmee Nederland zich aan de donkere Middeleeuwen kon ontworstelen. Zonde dat Bredero, net als Vondel, in het altijd nieuwe Nederlandse theater zo op de achtergrond is geraakt. Van de briljante verhaallijnen en plot wendingen moeten we het in derdaad niet hebben. Al blijkt dat Bredero menig comedy- schrijver van nu ver vooruit was, met zijn van geilheid druipende verhaal over een Marieke de KruijfVastert van Aardenne en Jéróme Reehuis in De Klucht van de Molenaar. foto Quinten Reehuis stadse vrouw die door omstan digheden de nacht bij een ran zig molenaarsgezin moet door brengen. De belangrijkste reden waar om Bredero - en ook Vondel - gespeeld moet blijven, is de taal. Opeens hoor je dat de Ne derlandse taal geschiedenis heeft, dat uitdrukkingen er gens vandaan komen, dat het jammer is dat we sommige woorden niet meer kennen. Opeens blijkt onze eigen ge schiedenis niet het exclusieve domein te zijn van donderpre- kende dominees en berekenen de handelslui. Nee, het is ook het domein waar een donder- en-bliksem-acteur als Jéróme Reehuis opeens perfect op zijn plek is als kwijlende knecht Joost, en waar de gespeelde scheten van Celia van den Boo- gert bijna echt stinken. Theatergroep De Kale speelt De Klucht van de Molenaar zater dag in het Scheldetheater in Terneuzen (20.00 uur). De Stellexpo Werkroep van verpleeghuis De Stelle in Oostburg houdt tot en met fe bruari een groepsexpositie van leerlingen van kunstenaar Johnny Beerens uit Bres- kens. De inspiratie voor de schilderijen is ge haald uit verschillende voorwerpen, waaronder verpakkingsmateriaal. Ook hout, details van grotere objecten en uit vergrote stenen zijn veelgebruikte onder werpen. De gebruikte technieken zijn pastel, aquarel, olieverf en acryl. Tegelij kertijd is een aantal werken in Oost-Indi sche injt te zien. In de vitrines van De Stel le zijn gedurende deze periode fantasie poppen van mevrouw Hermans-De Krij ger te bezichtigen. De Stelle is dagelijks te bezoeken van 9.00 tot 20.30 uur. De Jan van Leeuwen Stichting opent vrij dag om 17.00 uur de tentoonstelling De (grote) omhulling in de Zeeuwse Biblio theek in Middelbrug. Het betreft foto's en collages van Sanne Karenko. De expositie loopt tol en met 10 januari en is geopend op maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Serie L is een pi-oject van Marlies Mulders en Ko de Jonge en is uitgevoerd in de pe riode januari tot december 2003. Het be staat uit een reeks van honderd bladen aquar-elpapier. De 'kaarten' zijn beschil derd met acrylverf. De totale reeks doet zich voor als een kleurenspectrum dat ver loopt van blauw-paars-rood-oranje- oker-liehtgeel-donkergeel-lichtgroen- donkergroen-blauw. Daarmee is de reeks 'rond'. Iedere kaart is bewerkt met beel den en teksten. De bewerkingen werden uitgevoerd in een voortdurende reactie. Tekst en beeld van de een roept een nieuw beeld op bij de ander. De expositie wordt vrijdag om 20.00 uur geopend in galerie GHL in Middelburg en is daar te zien tot en met 20 december, All'een op afspraak. Ida Nauta exposeert schilderijen in acryl bij Woontrend in Koudelterke. Het thema is strand en zee. Het bijzondere aan de werken is dat ze uit vlakken bestaan die samen weer een geheel vormenTe zien tij - dens de winkelopeningstijden. Schüderijen van Reynier de Muynck han gen van 14 december tot en met 17 januari in Galerie ArtSnack in Goes. De galerie is geopend op dinsdag, vrijdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, op donderdag van 13.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 3 januari zijn schilderijen van Y. Né te zien aan de wanden van de Brasse rie in De Drvkkery in Middelburg. Deze schilderijen zijn overdenkingen in beeld èn woord. Zij voegt gebeurtenissen uit het leven samen met mytische fantasieën er over. De ontmoeting en de verkenning van een nieuwe situatie spelen hierbij eeb be langrijke rol. Y. Né (geboren in Goes) is dichter en beeldend kunstenaar. Zij woont en werkt in Breda. Te zien tijdens de ope ningstijden van De Drvkkery. Zaterdag om 15.00 uur vindt de opening plaats van een nieuwe expositie in De Be- waerschole in Burgh-Haamstede. Het be treft schilderijen op doek en gemengde techniek van Joost van der Steen en kera miek van Marian Verrijp. Joost van dei- Steen volgde de Academie voor Beeldende Vormgeving in Tilburg. Belangrijk in haar manier van werken is het spontaan reage ren op materialen, waarbij het associatief vermogen een grote rol speelt. Marian Ver- rijp volgde een keramische opleiding in Gouda. Haar werk bestaat uit gedraaide Raku-potten. De Bewaerschole is ge opend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Zondag 14 december om 14.00 uur opent Gallery Maritime haar deuren aan de Gortstraat in Middelburg. De eerste expo sitie vertoont het werk van zes kunste naars: Paul Visser, Jan Michielsen, Ingrid Dingjan, Marco Kaller, Leon de Wijs en Ludo van Well. Het betreft zowel schilde rijen als beelden. De expositie loopt tot en met 28 februari en is geopend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur en op donderdag en vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur. Reeënsprongen is een tentoonstelling over reeën, de kleinste hertachtige soort in Ne derland, en loopt tot en met 25 januari in het Zeeuws Biologisch Museum in Oost- kapelle. In het kader van deze expositie organiseert het museum op zondag 21 de cember de afWISSELende rondleiding. In het natuurgebied De Manteling komen ongeveer 175 tot 200 reeën voor. De rond leiding begint om 14.00 uur. ROTTERDAM Museum Boijmans Van Beuningen (Muse umpark 18-20): t/m 31 dec. - PanPan. De Rotterdamse kunstenaar George Belzer transformeert oude metalen gebruiks voorwerpen tot poëtische beeldende ob jecten; t/m 21 maart - Baardmannen en puntneuzen. Pre-industrieel design in steengoed. In deze tentoonstelling worden ca. 150 gezichtskruiken getoond en wordt aandacht besteed aan de kunst- en cul tuurhistorische aspecten van deze fasci nerende objecten; t/m 14 maart - Ge- bruiksgrafiek van negentig. Ontwerpen van drukwerk zoals boekomslagen, oor kondes, kalenderbladen enz. Kunsthal Rotterdam (Westzeedijk 341): t/m 11 januari - De wereld van de Zwart- voet Indianen. In een groots opgezette fa milietentoonstelling laat de Kunsthal voor het eerst in Europa de geschiedenis en cultuur van de Zwartvoet Indianen zien; t/m 11 januari - Getekend: Fiep Wes tendorp. De tentoonstelling bevat origi nele tekeningen en documenten die voor het eerst publiekelijk worden getoond; t/m 14 maart - Vier eeuwen roken in de kunst. Taboe en tabak: van Jan Steen tot Pablo Picasso. Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 31 mei 2004 - Het geluk van de huisvrouw. De in vloed van reclame. Ned. Architectuurinstituut: t/m 18 janua ri - Het onbekende Leningrad: Construc tivisme in een klassieke stad 1925-1932. Architectuurtekeningen en aanverwant archiefmateriaal van architecten uit St. Petersburg, het toenmalige Leningrad; t/m 18 januari - De Toekomst Nabij: The Asymtote Experience. Maquettes, foto's, tekeningen, projecties en installaties van een Amerikaanse architectenbureau. ANTWERPEN Diamantmuseum: tot 31 december - Art Deco Juwelen met diamant 1920-1939, glamoureuze juwelen voor de nieuwe vrouw van de wereld. Nationaal Scheepvaart Museum: tot 31 december - De kleine onbekenden, ver dwenen scheepstypes van de hand van Gilbert de Clerck in de sleepspits Lauran- da; aquarellen, tekeningen, foto's, docu's en modellen, KMSK: tot 4. januari - Anvers Genova, het hoogtepunt van de barokschilder kunst in het kader van Europalia Italia. MOMU: tot 31 maart 2004 - Genovanver- saeviceversA i.s.m. Europalia Italia. Provinciaal Fotografiemuseum: tot 21 mei 2004 - Menselijk al te menselijk, beeldvorming in de psychiatrische foto grafie (1872 1940). GENT De wereld van Kina, het Huis: tot 31 de cember - Wie is er bang voor de grote boze wolf? Kunsthal Sint-Pieters Abdij: tot 4 januari - Van wijsheid met vreugde gepaard, Twee eeuwen vrijmetselarij in Gent. SMAK: tot 4 januari - Genthara, Luigi Ontani; Forse Italia, 7 jonge Italianen; Poort Napoleon-Ruimte in het Citadel park, werk van Yvan Deweduwé (gebouw rechts van het SMAK). MIAT: tot 18 januari Lekkerdier!? Vlees in de wei, in de stal en uit de fabriek. BRUGGE Provinciaal Hof: tot 15 december- Women in Motion/Vrouwen in Beweging: fotogra fie van Grtea De Metsenaere. Groeningemuseum: tot 15 december - Ja cob Van Oost, een barokschilder in Brug ge. Sint-Trudoabdij Male: tot 29 december - De Terugkeer van de Engelen, kunstwer ken van Kathelijne Devriendt. Spcelmanskapel: tot 1 januari - Rogier Vandeweghe Olieverf Gemengde tech nieken. Arentshuis: tot 5 januari - Giorgio Moran- di, tekeningen en schilderijen: Het stille ven in Italië in het kader van Europalia 2003 Groeningemuseum: tot 10 januari-Muse umproject Kunstzinnige Nieuwjaarsbrie ven. Stadshallen: tot 14 januari In het kader Europalia 2003, De gouden eeuw van de Italiaanse kant, 15de 17de eeuw Stedelijk Museum voor Volkskunde: tot 19 januari - Wintergebruiken: Kerst- en Nieuwjaarsartikelen KNOKKE Zwart Huis: tot 11 januari - Good Times (classify this as), werk van Ed Vermeulen. Scharpoord - SEAS: tot 28 december - Ante Timmermans Scharpoord: tot 11 januari Draumkvede, tentoonstelling over Noorse beeldende en toegepaste kunst. DAMME Stadhuis: tot 1 januari - Indigo 2003 Piet Stockmans. 11 t/m 17 december DONDERDAG Vincent Bijlo Cabaretier Vincent Bijlo met De Ziener. De ziener plaatst de wereld in een nieuw perspectief. Hij spiegelt zichzelf aan de echo van zijn stem, aan de klank van zijn woord, aan de geest van zijn lichaam. De ziener is een orakel, kraamt on begrijpelijke wartaal uit, hij lult maar wat, denken de mensen. Maar zo is het niet. Hij kijkt dwars door alles en iedereen heen. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Quink Quink Vocaal Ensemble geeft een kerstconcert. De programma's zijn meestal opgebouwd als een verantwoorde staalkaart van het a cappella repertoire. Er staan werken op het programma van J. Guerrero, W. Byrd, F. Poulenc, B. Britten en P. Gritton. Het vocaal ensemble wordt gevormd door Mariët Kaas schieter (sopraan), Mariette Oelderik (sopraan), Marleene Gold stein (alt), Harry van Berne (tenor) en Kees Jan de Koning (bas). Koorkerk, Middelburg, 20.00 uur Els de Schepper Els de Schepper met Intiem: een interactieve muzikale lezing. De voorstelling is opgebouwd rond de songs van de cd Beauty of it all en lijkt in niets op al haar vroegere voorstellingen. Geen ca baret deze keer, maar iets geheel anders. Els zingt, vertelt af en toe een verhaal, alsof het een intiem gesprek betreft. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Tartuffe Nationaal Toneel brengt eigentijdse versie van Tartuffe. Sinds Louis XIV het opvoeringsverbod van Tartuffe ophief, is deze klucht van Molière een van de meest gespeelde en bezochte stukken. In deze hedendaagse versie van de klassieke satire wor den de hoofdrollen gespeeld door Rik van Uffelen, Will van Kra lingen, Hans Hoes en Catherine ten Bruggencate. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Nestval De opleiding en werkplaats voor theatermakers Theaterkade speelt Nestval. In Nestval ziet men drie verrassende presentaties van ongeveer een half uur op het snijvlak van cabaret en toneel. De beste afstu deervoorstellingen van het seizoen 2002-2003. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG Montezuma's Revenge De vocale popgroep Montezuma's Revenge met Hits Again! Deze negende show wordt gedragen door de pijlers die Montezu ma in het zeventienjarige bestaan heeft opgebouwd. Een aan eenschakeling van hits in een compleet nieuw jasje. De groep be staat uit Paul Klooté (bas), Hans Cassa (bas-bariton), Sanne de Waard (bariton martin), Tijs Krammer (tenor) en Bert Oosten dorp (tenor). Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Musical De Cursus De musical De Cursus voorziet in hoge mate in een behoefte. Het is vooral een programma over musicals en achtergronden. Aan de hand van wereldberoemde fragmenten uit grote musicals als The Sound of Music, West Side Story of My Fair Lady wordt er een humoristische en muzikale reis door de musicalgeschiede nis gemaakt. Met Erik Brey, Frédérique Sluyterman van Loo en Gerrie van der Klei. De Mythe, Goes, 20.00 uur. Vera Coomans Vlaamse folkartiesten Vera Coomans en Tom Theuns treden op. Na een bescheiden begin als straat- en kroegzangeres, eindjaren zestig, sloot zij zich aan bij het Mistero Buffo-spektakel van de Internationale Nieuwe Scène. Na een paar jaar New York richtte zij de Nederlandstalige groep Madou op. Met Tom Theuns (Am brozijn, Olla Vogala, Nada) slaat zij sinds 1999 nieuwe wegen in. De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur Léah Kline Léah Kline uit Los Angeles verzorgt een optreden. Ze brengt jazz en Amerikaans cabaret. Het betreft een voorlopig eenmalig optreden onder de titel You've never experienced jazz like this. Onder de Toren, Wissenkerke, 20.00 uur Don Kosaken Het Schwarzmeer Don Kosaken Koor verzorgt een optreden. Geheel in de traditie van de in de jaren dertig opgerichte kozak- kenkoren houdt het Schwarzmeer Don Kosaken Koor de sakrale zang van de Russisch-orthodoxe kerk in ere. Lutherse Kerk, Zierikzee, 20.00 uur Droog Brood Cabaretgroep Droog Brood Scènes voor de mensen. Deze tweede voorstelling van Droog Brood is een optelsom van schijnbaar losse scènes, die de menselijke strijd en het verlangen naar ontroering laten zien. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Danny Vera Danny Vera brengt theaterconcert One night with Danny Vera. Danny Vera is een singer en songwriter. Zijn muziek kan gety peerd worden als country, maar ook' rock en MOR zijn in zijn re pertoire te vinden. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Los Zand De Zeeuwse Komedie speelt het toneelstuk Los Zand. In dit stuk van Annie M. G. Schmidt wachten in een bijzaaltje van een congresgebouw moeder, zoon en dochter met aanhang en moeders vriendin op vader. Maar hij laat op zich wachten. Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Tango Extremo Quinteto Tango Extremo brengt het programma El silencio. Quinteto Tango Extremo is een nieuw tango-ensemble, bestaan de uit viool, piano, contrabas, sopraansaxofoon en accordeon. Ze houden zich vooral bezig met de muziek en arrangementen van de muziek van Astor Piazzolla. De arrangementen zijn veel al van de Italiaan Francesco Venerucci, maar ook Theo Loevendi schreef een aantal stukken voor dit quinteto. Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur Robbert Jan Proos Cabaretier Robbert Jan Proos speelt Samen Slapen. Proos brengt de première altijd in 's-HeerHendrikskinderen, het dorp waar hij is opgegroeid. Heer Hendrikhuis, 's-Heer Hendrikskinderen, 20.30 uur The Kids Het is weer tijd voor The Kids are Allright. Deze keer treden Slachthond uit Terneuzen, Smalltown Cynics uit Sas van Gent en Brickhouse uit Vlissingen voor het voetlicht om podiumervaring op te doen. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur ZATERDAG Finito! De Zeeuwse band Finito treedt op in de Brasserie. De groep, voortgekomen uit De Niro, speelt veel verschillende stijlen, uiteenlopende composities en verrassende arrangemen ten. Gezongen wordt er in het Engels, Nederlands, Frans en Spaans. De Drvkkery, Middelburg, 15.00 uur Opus One Opus One viert het 15-jarig bestaan met Tijl Uilenspiegel. Deze eigentijdse voorstelling vol zang, dans, muziek en creatieve theatereffecten is voor iedereen vanaf 8 jaar. Hoofdpersoon is Tijl Uilenspiegel, de legendarisch volksheld van de 16de eeuwse Lage Landen uit de boeken van Charles de Coster. Arsenaaltheater, Vlissingen, 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51