Hulster clubs in onzekerheid Heel veel WINTER voordeel PZC ledereen kan diabetes krijgen de voordelige keukenzpeciéBt Astma Fonds 4660 6610 Snel aanleg tweede voetbalveld Zaamsla Ongelukken door vorst en zon 1 0 0 4f0< Gemeente krijgt subsidieplan voor 2004 niet rond De Redoute in kerstsfeer Christmas party Hengstdijk heeft weer dorpsraad Diabetes Fonds NU BIJ ONS IN DE SHOWROOM DE NIEUWE TOYOTA LANPCRUISER TOYOTA THE LEGEND NEVER STOPS CAI CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN Hij is vaak benauwd. Wie helpt ons daarmee om te gaan? O WAAR WIJ VOOR STAAN: L\ i o DUS... o donderdag 11 december 2003 door Frank van Cooten HULST - Het lukt de gemeente Hulst niet dit jaar nog een nieuw subsidiebeleidsplan vast te stel len. Diverse fracties in de ge meenteraad en het dagelijks ge meentebestuur vinden het plan te onduidelijk. Het inzicht op de gevolgen voor de vele verenigin gen ontbreekt. In de vergadering van de raads commissie Samenleving van vo rige maand zei voorzitter J. van Eek nog dat de raad deze maand het plan moet vaststellen. Het nieuwe subsidiebeleidsplan gaat immers op 1 januari in. Op grond van de nieuwe regels kunnen verenigingen en instel lingen incidentele subsidies aanvragen. Verenigingen moe ten voor 1 april de spelregels weten voor het aanvragen van structurele subsidies met in gang van 2005. D at is nu echter van de baan om dat het de gemeente niet is ge lukt een goed en deugdelijk stuk SAS VAN GENT - Zorgcentrum De Redoute in Rijsenburg in Sas van Gent staat volgende week in het teken van Kerstmis. Van maandag tot en met woens dag maken vrijwilligers kerst stukjes die te koop worden aan geboden. Op donderdagavond zingen het Parochiaal Gemengd Koor en Sas Chante vanaf half zeven tijdens de jaarlijkse kerstzangavond in de grote zaal van het zorgcentrum. Vrijdag ochtend opent om tien uur de kerstmarkt met kraampjes. TERNEUZEN - Buurtwerk Scas 't Schelpenhoekje houdt zaterdag 20 december om 20.30 uur een christmas party in het buurthuis aan de Dokweg in Terneuzen. Entertainer Dirk van de Voorde en de band Xplo- sion verzorgen optredens. af te leveren. Een extern advi seur wordt ingeschakeld om het schip los te trekken. Deze advi seur krijgt de taak de ambtelijke organisatie te begeleiden en te vens duidelijkheid te scheppen richting de verenigingen, stich tingen en overige instellingen. „Er wordt gestreefd om in geza menlijkheid met de raad, het college en de interne organisatie te komen tot een voor de Hulster gemeenschap goed en gedegen nieuw subsidiebeleid", schrij ven commissievoorzitter J. van Eek en raadsgriffier D. van Bunder in een brief aan de raadsleden. Dat het stuk is aangehouden, heeft ook te maken met de peni bele financiële situatie van de gemeente Hulst in de begroting 2004. In het oorspronkelijke plan is nog uitgegaan van de fi nanciële situatie van dit jaar. De Hulster schatkist zit er volgend jaar echter een stuk minder flo- risantuit. „Naar aanleiding van voortschrijdend inzicht in de verlening van subsidies is geble ken dat nog enkele onvolko menheden in het stuk zitten", staat in de brief. Het hele stuk wordt daarom op nieuw doorgelicht. Het voorne men om incidentele subsidies in te laten gaan per 1 januari 2004, kan dus niet worden gehaald. Ook voor de aanvragen voor structurele subsidies voor het jaar 2005, die voor 1 april moes ten worden ingediend, is de ter mijn te kort- Om duidelijkheid te scheppen richting de verenigingen en in stellingen wordt voorgesteld zowel de incidentele als de structurele subsidies op basis van het nieuwe stelsel, in te la ten gaan per 1 januari 2005. De termijn voor indiening van een verzoek voor een structurele subsidie voor 2005 zou dan ver lengd kunnen worden tot bij voorbeeld 1 juni in plaats van 1 april. Dit betekent dat de subsidies volgend jaar worden vastge steld op basis van de oude veror deningen van de oude gemeente Hontenisse en van de oude ge meente Hulst. Een glad wegdek in de schaduw van bomen is vermoedelijk de oorzaak geweest van een ongeluk bij Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema door Famke van Loon DREISCHOR - Op de Zuiddijk bij Dreischor en de N59 bij Oosterland zijn gis teren twee mensen ernstig gewond geraakt bij aanrijdingen. De oorzaak van de beide botsingen is vermoedelijk het winterse de- cemberweer: gladheid in combinatie met de laagstaande zon. Buiten komt de temperatuur een paar gra den boven nul uit, maar laag aan de grond schommelt deze rond of net onder het vries punt. Hierdoor ontstaan op verschillende plekken stukken glad wegdek door opvrie zing. Officier van Dienst van de brandweer Schouwen-Duiveland, R. Vermeer, waar schuwt dan ook voor die gladheid. Vermoedelijk is een glad wegdek de oorzaak geweest van een ongeluk, dat gistermorgen plaatsvond op de Zuiddijk bij Dreischor. Rond half twaalf reed een 51-jarige vracht wagenchauffeur uit Yerseke over de Zuid dijk toen hij in een bocht in een slip terecht kwam. Door de slippartij kwam de oplegger dwars op de weg te staan. Voor de 58-jarige be stuurder uit Schouwen-Duiveland was het te laat de oplegger nog te ontwijken, en hij botste vol tegen vrachtwagen. Hij raakte daarbij bekneld. De brandweer heeft de man uit zijn auto moeten bevrijden, waarna hij met nek- en rugklachten per ambulance is overgebracht naar het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. De Zuiddijk is afgezet ge weest voor al het verkeer vanwege tech nisch onderzoek. Naast gladheid speelde ook de laaghangen de decemberzon het verkeer parten. Toen een 46-jarige bestuurder uit Oosterland gis teren rond twee uur 's middags vanaf de Mo lenweg in Oosterland de N59 wilde overste ken, zag hij door de zon een auto, bestuurd door een 38-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland, te laat aankomen. De wa gen van de overstekende Oosterlander werd bij de botsing vol in de flank geraakt en kwam meters verderop op het talud tot stil stand. Ook hier moest de brandweer de be knelde bestuurder uit zijn auto halen. Hij liep ernstig hoofd- en rugletsel op. Hij is naar een ziekenhuis in Rotterdam overge bracht. De 38-jarige Bevelander werd met neklet sel, kneuzingen en verwondingen in het ge zicht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes vervoerd. door onze regioredactie ZAAMSLAG - De aanleg van een tweede veld voor de voet balvereniging Zaamslag krijgt van burgemeester en wethou ders van Terneuzen 'hoge prio riteit'. Het college zegt dat op vragen van LPF-raadslid C. Freeke. De gemeenteraad heeft in no vember 2000 al geld beschik baar gesteld voor het tweede veld. In schriftelijke vragen in formeerde Freeke waarom de club al die tijd aan het lijntje is gehouden. Destijds is uitgegaan van een bedrag van een kleine 91.000 euro voor de aankoop van de benodigde grond en ruim 68.000 euro voor de aanleg van het veld. De gemeente, zo leggen B en W uit, kon echter geen overeen stemming bereiken met Domei nen over de prijs voor het de grond. Taxateurs werden in de arm genomen en uiteindelijk werd de waarde-van de grond vastgesteld op bijna 119.000 euro. Dat was in november vorig jaar, zodat er dus inmiddels twee jaar voorbij waren gegaan. Inmiddels was volgens B en W ook komen vast te staan dat de aanleg van het veld, inclusief beplantingen, een voetpad en bijkomende werken, beduidend meer ging kosten dan gedacht. Er moest dus een voorstel naai de raad van de inmiddels nieu we gemeente Terneuzen om ex tra geld beschikbaar te stellen. Met voorrang Op dat moment tekende zich volgens het college ook de wei nig rooskleurige financiële po sitie van de gemeente af. Boven dien zouden er heel veel zaken met voorrang moeten worden uitgevoerd. „Om de raad een in tegrale afweging te kunnen la ten maken heeft ons college er daarom de voorkeur aan gege ven de besluitvorming over uit breiding van de voetbalaccom modatie van de W Zaamslag aan te houden tot na de raads vergadering van 6 november 2003", schrijven B en W. In die vergadering deed de raad een greep van 600.000 euro uit de gemeentelijke reservepot voor fatsoenlijk renovatie, een aantal voetbalaccomm^ ties. De nadere uitwerking^ dat besluit, zo stellen B en W met voortvarendheid worii opgepakt. Het tweede veld* Zaamslag krijgt daarbij h„ prioriteit. Inmiddels is de procedure c het bestemmingsplan te gen in gang gezet. HENGSTDIJK - In dorpsce trum De Schuur in Hengstdijk °a gisteren tijdens een g zochte bijeenkomst de dorpsraad gekozen. De raad moest nieuw leven worè ingeblazen, omdat ze niet a w de nieuwe regels voldeed die! gemeente Hulst stelt aan dorp en wijkraden. jaf De dorpsraad in Hengstc leidde al enkele jaren een kei bel end bestaan. Ze bestond n maar was al enige tijd nieti® actief. „We hebben al jaren gs voorzitter meer en ook deseci- taris heeft zich door allerlei pr vézaken de laatste jaren ie meer laten zien. Dat is welk tig, omdat hij alle officiëlestd ken van de gemeente krijj wij zodoende vaak van nie de hoogte waren", aldus pe ningmeester R. Versol. Sinds de herindeling van deg meentes zijn de regels v« dorps- en wijkraden behoord aangescherpt. Zo moet er eé oprichtingsakte door eennoL- ris worden opgesteld enraoeti les officieel worden vastgeles: „Pas dan ben je erkend dorp; raad en heb je recht op de jar- lijkse subsidie van 450 euro' Tijdens de bijeenkomst giste- avond stelden tien aanwezigs zich kandidaat voor de dorps raad. Er zouden vijf leden wor den gekozen, maar omdat fcs kandidaten een gelijk aan stemmen kreeg, werd bete een dorpsraad van ze leèï formeren. Or Va di sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes be staat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileum- wens luidt daarom: de groei van het aantal diabetespa tiënten moet vanaf nu afne men. Helpt u? Tip: check uw kans op diabetes. Dat kan via www.langzalje leven.nl. Deelnemers ma ken kans op een jubileum verrassing! U vindt daar info over diabetes'en praktische leef-Langer-Adviezen. Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check uw kans op diabetes. ledereen kan diabetes krij gen. Gemiddeld wordt dia betes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoe ningen, slechtziendheid en been- en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krij gen. Een gift aan het Diabe tes Fonds is daarom ook een investering in de gezond heid van uzelf. Helpt u? De groei van het aantal patiënten moet afne men. Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Ceefaan diabetes en geef om jezelf Gil*0 5766 Leverbaar in diverse uitvoeringen zowel in geel - als grijs kenteken Keuze uit de dieselmotoren 163 of 204 pk Een gedenkwaardig moment was de komst van een grote geschied schrijver in 1954: de LandCruiser. Deze oersterke terreinwagen werd al snel over de hele wereld voor de meest uiteenlopende doeleinden ingezet, vanwege zijn uitzonderlijke betrouwbaarheid, nagenoeg onverslijtbare techniek en indrukwekkende terreincapaciteiten. Daardoor werd de Toyota LandCruiser de best verkochte terreinauto ter wereld. DE TOYOTADEALER IN UW REGIO 4536 AS Terneuzen Tel. 0115 - 61 77 51 Mr. F.J. Haarmanweg 58 Astma Fonds adviesiijn voor iedereen die te maken heeft met astma of C0PD Bel: 0800-2272596 (gratis) werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl Comfortabele hoekkeuken voorzien van alle moderne gebruiks- gemakken. Compleet met koelkast, afwasautomaat, kookplaat, oven, schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. ïf ADVIES PLANNING sf SERVICE ïf LEVERING ïf EIGEN MONTAGE Sf GARANTIE S" TEVREDEN KLANTEN! - Sr/-. AMBACHTELIJK/ GEPRODUCEERD O Compacte hoekkeuken met veel variatiemogelijkheden in kleur. Compleet met glaskast, oven, kookplaat, koelkast, integrale afzuig kap, werkblad en spoelbak. 1 Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 I Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Vanaf heden ook 's maandags geopend! Luxe sfeervolle hoekkeuken met klassieke schouw, brede korven- kast en massief gelakt front. Compleet met combimagnetron, afwasautomaat, keramische kookplaat, koelkast, afzuigunit en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. aar rijl dri spe gek ver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 48