Sloop pakhuis kritisch bekeken L Vroege boomfeestdag in Triniteit PZC Feestelijk moment voor De Wingerd UITVERKOOP Wethouder Hulst zinspeelt op gedwongen sluiting feestzaal Weinig steun voor ontwerp gebiedsplan .15 Heemkundigen verwijten Terneuzen laks om te springen met erfgoed Renovatie Olmenstraat Sluis doet mee aan ruilgrondbank Hulst aast op gronden Domeinen Auto vliegt in brand Geld voor bewegwijzering agenda yr Harold de Puysseleijr ©{NEUZEN - Geen eerste aa| of eerste steen maar het plakken van een eerste tegel in ,e„van de leslokalen markeer- 5 J, Gistermiddag een heuglijk moment in de verbouwing van Je school De Wingerd aan de eeuwenlaan in Terneuzen. bestuurslid Willy Everaard van de school voor voortgezet speci aal onderwijs nam de tegel en de donderdag 11 december 2003 lijm ter hand. „De bouw is ei genlijk sluipenderwijs begon nen zonder eerste paal of eerste steen en daarom hebben we de start van de afwerking van de bouw maar aangegrepen als mijlpaal", aldus adjunct-direc teur Aart Jobse van De Wingerd Met de symbolische handeling is de ruwbouw van de vernieuw de Wingerd afgerond. De school is nu ook nog gevestigd aan de Oranjestraat in Terneuzen. Dat gebouw is echter veel te klein om de 52 leerlingen te huisvesten. Volgend schooljaar groeit het leerlingtal bovendien tot boven de zestig. Daarnaast voldoet het gebouw aan de Oranjestraat niet meer aan de eisen die het onderwijs er aan stelt. Er zijn bijvoorbeeldgeen aparte ruimtes voor de psycho loog, logopediste of schoolarts. In het gebouw aan de Leeuwen- laan zijn die voorzieningen veel beter aanwezig. Er zijn ook meer leslokalen, onder andere wordt er ook een lesruimte ge realiseerd voor lichamelijke verzorging. Het vaklokaal tech niek is ruimer en wordt uitge rust met moderne afzuigappa- ratuur. De Wingerd wordt bezocht door jongeren tussen de twaalf en de twintig jaar met een verstande lijke handicap. Op de school le ren ze zo zelfstandig mogelijk te functioneren op het gebied van wonen, werken en vrije tijdsbe steding. Vanaf hun zeventiende jaar lopen leerlingen ook stage om de overgang naar een woon- of werkplek zo goed mogelijk te laten verlopen. De Wingerd verhuist komend voorjaar naar het nieuwe ge bouw. HnnrWout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen sprong decennia lang uiterst slordig om met zijn monumenten, luidde jarenlang verwijt aan het voormalig stadsbestuur. Heemkundigen oordeelden eerder deze week dat ook burgemeester en wet houders van het nieuwe Terneu zen nauwelijks een boodschap hebben aan het beperkte erf- waarover de gemeente nog beschikt. Tot leedwezen van historici en j omwonenden sloeg de beul van :j desloper maandag opnieuw ge- l nadeloos toe: het 'bescheimde' i negentiende-eeuwse pakhuisje k van de vroegere handelsonder- ji neming Ribbens in de Dijk- Btraat werd met de grond gelijk aakt. Dat, terwijl eerder na„ afgesproken clat het wan kele pand zou worden ingepast j in de nieuwbouwplannen van het Leger des Heils op die plaats. Stankgolf Gemeentevoorlichter D. Tim- mers: „Dat was de bedoeling, maar bouwtechnisch onderzoek wees uit dat behoud onbegon nen werk was. Toen bij dat on derzoek een aantal gaten in de bodem werd geboord, kwam een afschuwelijke stankgolf vrij. Al eerder was een bodemverontrei niging vastgesteld, dus dat wisten we. Maar die stankgolf opgeteld bij tal van andere bouwkundige gebreken, leidde tot het besluit de hele zaak toch redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Pax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberqhe Ichef) 1 Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- Purende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur overleg met de aannemer, de ar chitect en het Leger des Heils overeengekomen dat het oude pakhuis op dezelfde plaats wordt herbouwd. Daarbij wor den historische elementen, die bij de sloop werden veiligge steld, opnieuw gebruikt. Dat geldt bijvoorbeeld voor een ou de hijsinstallatie, die aan de ge vel was bevestigd. Timmers: „Het Leger heeft de omwonen den inmiddels van dat voor nemen op de hoogte gesteld. Het lijkt allemaal in orde te ko- WD-raadslid W. Broekhuysen wordt daarmee op zijn wenken bediend. Hij stelde gisteroch tend in alle vroegte schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders over de voortvaren de sloop. Broekhuysen wees op het feit dat het pand voorkomt op de 'oude' lijst (1980) van his torische en beeldbepalende panden, die de Heemkundige Vereniging inleverde bij de ge meente. Die lijst verdween, tot ergernis van de heemkundigen, in een stoffige bureaula. Een maand geleden gaf de ge meenteraad de heemkundige verenigingen en dorps- en wijk raden opdracht de monumenten in de nieuwe gemeente opnieuw in kaart te brengen. Die lijst moet onder meer als leidraad dienen voor de welstandscomis- Volgens Timmers is inmiddels in VOGELWAARDE - De Regio- nale Zeeuwsch-Vlaamse Wo ningbouwvereniging in Axel is samen met de gemeente Hulst begonnen met de herstructure ringvan de Olmenstraat en om geving in Vogelwaarde. Het plan is gericht op kwali teitsverbetering van zowel de woningen als van de woonom geving. Gevarieerd en aantrek kelijk wonen staat voorop. De gemeente en de corporatie werken vanaf het najaar van 2001 samen aan een plan om dat voor elkaar te krijgen. Het plan bestaat uit het vervangen van de houten planken die aan de gevel zijn bevestigd door baksteen. Dat is inmiddels gebeurd. Tevens worden vijf woningen gesloopt. Twee halfvrijstaande woningen en een vrijstaande woning met toegangsweg ko men hiervoor in de plaats. De bouwvergunning voor de 'nieuwe huizen is inmiddels ver leend. Met de bouw van de wo ningen wordt volgend jaar be gonnen. Kinderen uit de wijk Triniteit helpen met het planten van nieuwe boompjes in hun wijk. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Vijftien kinderen uit de vernieuwde wijk Triniteit in Terneuzen hebben gisteren een aantal bomen ge plant. Ze werden daarbij geholpen door mensen van de gemeente en wethouder A. van Waes. De vervroegde boomfeestdag was geor ganiseerd in verband met de naderende afronding van de herinrichting van Triniteit. De komende weken gaat er een heleboel nieuw groen de grond in. Er worden onder ander bomen geplant in het nieuwe park aan de Kastanjelaan en Lindenlaan, in de ZevenTriniteitsstraat, Prunusstraat en Iepenlaan. Het gaat om esdoorns, sierperen, elzen, honingbomen en een tamme kastanje. Het was eerst de bedoeling dat gisteren meteen al zo'n vijfentwintig bomen aan de grond zouden worden toevertrouwd, maar vanwege het vriesweer bleef het bij een tamme kastanje en zes stuks sierpe ren. Vanwege het gevaar dat de wortels zouden bevriezen mochten de bomen na melijk niet te lang boven de grond blijven liggen en moesten ze snel geplant wor den. In zijn toespraakje tot de verzamelde jeugd constateerde wethouder Van Waes dat veel gebeurd is in de wijk. Oude wo ningen zijn gesloopt, nieuwe kwamen er voor in de plaats. De straten zijn heringe richt en er is ook een parkj e met speeltuin gerealiseerd. „De gemeente heeft van dit project veel geleerd", aldus de wethou der. „Onder andere dat we nog meer met de bewoners moeten praten." Nu de re novatie van de wijk op een eindje loopt, is de aankleding aan de beurt. „Het is leuk dat j ullie daaraan willen meehelpen door het planten van de bomen", sprak hij de kinderen toe. Vervolgens werden de schoppen tevoor schijn gehaald en ging het groen de grond is. Dat viel nog niet mee, omdat de grond deels bevroren was. Na gedane arbeid werden de jeugdige boomplanters in het Schelpenhoekje getrakteerd op limona de en chips. Advertentie CLAUDIA STRATER JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRET MAURA by Claudia Strater OUI GERRY WEBER ESISTO MONARI CS - SPORT LECOMTE ZAFFIRI LA ROCHELLE ESTEVE en andere... CARIANNE mode Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - De situatie voor feestzaal Maton aan de Juli- anastraat in Heikant is nij pend. De feestzaal is in strijd met het bestemmingsplan en de uitbaters hebben geen ver gunning voor de activiteiten. Toch liet de gemeente Hulst de situatie jarenlang toe. Vorig jaar wilde het dagelijks be stuur de feestzaal zelfs legali seren. De zaken liggen nu echter helemaal anders. De Hulster wethouder E. de Dec- kere zinspeelt zelfs op een ge dwongen sluiting. Het echtpaar Maton exploi teert nu al jaren de dans- an nex feestzaal. Daarvoor was in het pand een zaak voor tuindecoraties gevestigd. Ook dit was niet volgens het be stemmingsplan, maar de ge meente deed er niet moeilijk over. Ook toen de danszaal er in gevestigd was, liet de ge meente niet van zich horen. De laatste jaren is de discussie over de feestzaal in alle hevig heid opgelaaid. De plannen voor de zaal veranderden meerdere keren van afbreken tot legaliseren, maar Hulst nam nooit een definitief be sluit. Dit tot wanhoop van de fami lie Maton, die vreest dat ze straks een zalencomplex heeft wat geen enkele waarde meer heeft omdat het niet mag wor den geëxploiteerd. Extra zuur is dat het college in 2002 van zins was de situatie te legaliseren. Sterker nog, Maton heeft documenten in zijn bezit waarin staat dat de exploitatie van de zaal ge woon is toegestaan. Het is echter nooit officieel ge maakt. Nu blijkt dat Hulst overweegt een dwangsom op te leggen om een eind te ma ken aan de situatie. Een kei hard besluit is dit echter nog niet. Geluidsoverlast Volgende week dinsdag hakt het college de knoop door. „Het kan nu twee kanten op gaan", zegt De Deckere. We willen bekijken wat we eraan kunnen doen om de situatie te legaliseren, maar ik vrees dat het er voor Maton slecht uit ziet. Het is een ingewikkelde en langslepende affaire. Het is waar dat we er jarenlang niet tegen hebben opgetreden, maar we moeten als gemeente toch een keer op onze strepen gaan staan. De vergunningen kloppen niet en daarnaast klagen mensen over geluids overlast." Uitbater H. Maton bestempelt die klachten als leugens. „Mijn buren hebben nooit ge klaagd, zij vinden het best wat ik doe, want ze hebben geen last van me." Zelfde partij Maton is woest. „Het was des tijds oud-wethouder B. Pica- vet die ons nog enigszins ge rust kon stellen en die zei dat het wat betreft het bestem mingsplan allemaal goed zou komen. En nu is het De Decke re, nota bene van dezelfde partij, die het allemaal weer wil omgooien!" Maton is nog het meest boos dat de gemeente nooit per soonlijk contact met hem zou hebben gezocht. Maton zegt niet te schromen zijn gelijk desnoods bij de rechter te ha len. Hij weet zich gesterkt door de documenten die hij in zijn bezit heeft en zegt dat de ze kunnen aantonen dat de ge meente haar werk niet goed doet. SLUIS - De gemeente Sluis doet mee aan de ruilgrondbank die de koop, verkoop en ruil van grond in'de streek mogelijk maakt. Daardoor kunnen de doelstellingen van het ontwerp- gebiedsplan Natuurlijk Vitaal gerealiseerd worden. Het gaat hierbij om gezamenlijke voorstellen van diverse overheden en maatschappelijke organisaties die de economie, het land schap en het toerisme in West-Zeeuws-Vlaanderen een nieu we impuls moeten geven. Het college van B en W stelt de raad voor om de komende vier jaar een krediet van ruim 1,9 miljoen euro beschi kbaar te stel len. Tot en met 2007 is zestien hectare nodig voor binnenland se kustfietspaden bij Groede, Cadzand en Nieuwvliet, dertig hectare voor zogenoemde onthaalparkeerkamers in Groede en Nieuwvliet en vier hectare voor beeldbepalende dijken. Ook is de bedoeling na 2007 benodigde gronden via de ruil grondbank te verwerven. HULST - De gemeente Hulst aast op gronden in bezit van de Dienst Domeinen. Het gaat bijvoorbeeld om de gronden in en rond de veerhaven van Perkpolder. De aankoop van deze gronden ziet wethouder B. Pauwels als een voorzet op het re creatieproject Kloosterzande-aan-zee. Vertegenwoordigers van de gemeente en de Dienst Domeinen hebben onlangs besprekingen gevoerd over de gronden van Perkpolder, maar ook over gronden in en rondom de haven van Walsoorden en de overname van de Mariadijk bij Wals oorden. De gronden van Perkpolder heeft de gemeente nodig om invulling te geven aan het recreatieproject Kloosterzan- de-aan-zee. Tot koop is echter nog niet besloten en dat komt volgens Pauwels vanwege de beroerde financiële positie van de gemeente. Voor de percelen in Walsoorden geldt volgens Pauwels hetzelfde. Mocht de gemeente plannen hebben met het gebied in Wals oorden, dan moet de grond wel in het bezit zijn van Hulst. Zo lang Domeinen eigenaar is, heeft de gemeente er weinig over te zeggen. Het instellen van een werkgroep over de overname acht het college nog niet nodig. KAPELLE - De auto van een 31-jarige man uit Oostburg is gistermiddag op de Viaductweg in Kapelle in de brand gevlo gen. De automobilist keek in zijn spiegel en zag de vonken uit de achterzijde slaan. Hij zette zijn voertuig aan de kant en zag dat het al in de brand stond. De brandweer kwam ter plaatse en bluste de brand. De weg werd tijdelijk afgezet aangezien de aanwezige gastank wegens overdruk aan het aflaten was. SLUIS - Het college van B en W in Sluis wil ruim 32.000 euro uittrekken ter completering van de uniforme toeristische be wegwijzering in de gemeente. Het doel van het project is toe risten en recreanten op een snelle en efficiënte wijze te verwij zen naar hun (vakantie)bestemming. Ruim twintig bedrijven hebben sinds 2001 gebruik gemaakt van de gelegenheid om de bewegwijzering naar hun bedrijf te realiseren of te verbete ren. Daarnaast worden ruim honderd borden geplaatst ten behoeve van publieke objecten. Het project moet in het voor jaar van 2004 zijn afgerond. De totale kosten bedragen ruim 43.000 euro. De provincie draagt hieraan maximaal 11.345 euro bij. Het voorstel van burgemeester en wethouders komt volgende week donderdag aan de orde tijdens de raadsverga dering in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Aanvang 19.30 door René van Stee SLUIS - Vooral landbouwers in West-Zeeuws-Vlaanderen heb ben twijfels over de grote aan dacht die in het ontwerp-ge- biedsplan Natuurlijk Vitaal aan natuurontwikkeling wordt be steed. Natuurlijk Vitaal is de vi sie op basis waarvan de econo mie, de natuur, het landschap en het toerisme in West Zeeuws- Vlaanderen een nieuwe impuls moeten krijgen. Tijdens een inloopavond in Sluis, waar het ontwerp-ge- biedsplan werd toegeliqht, richtte het scepticisme zich met name op de verwachte moeizh- me kavelruil die nodig is om plannen in het kader van Na tuurlijk Vitaal te kunnen reali seren. Hierbij is het onder meer de bedoeling akkerbouwbedrij ven in de kuststrook te verplaat sen naar het achterland. „Allereerst brengt de ontwikke ling van natuurgebieden geen brood op de plank. Dat gevoel krijg ik trouwens bij het hele plan. Verder is weinig geld be schikbaar. Daardoor zal kavel ruil vooral op kleine schaal plaatsvinden. Het gevolg hier van is dat de versnippering blijft bestaan, er nauwelijks ef ficiënte landbouwbedrijven bijkomen en de natuur in de meeste gevallen dus de ontwik keling van de sector in de weg staat", verklaarde een belang stellende. Verder kon het zogeheten rood voor groen principe, waarbij rood (bouwen) pas is toegestaan als de initiatiefnemer ook inves teert in groen (natuur en land schap), op weinig bijval reke nen. Volgens veel aanwezigen is dit principe de doodsteek voor de kleinere recreatie-onderne mer. Onmogelijk Behalve voor de hele grote jon gens is het voor de gemiddelde campinghouder haast onmoge lijk rendement te halen uit der gelijke investeringen. Ook trek je er geen enkele campinggast of toerist extra mee. Je vraagt je dan af waarom je dit dan zou moeten doen", aldus enkelen. De reacties waren niet uitslui tend negatief. De overgrote meerderheid was het erover eens dat er ontwikkelingen in gang moeten worden gezet om de toekomst van West-Zeeuws- Vlaanderen veilig te stellen. Desondanks kreeg het ambitie niveau van Natuurlijk Vitaal en het bijbehorende kostenplaatje - in totaal zo'n 680 miljoen euro - de handen nauwelijks op el kaar. Bijna vanzelfsprekend werd hieraan de vraag gekop peld of er ook wel voldoende geld is om alle plannen te verwe zenlijken. „Want waar moet dat allemaal vandaan komen in tij den van bezuinigingen en eco nomisch tegenwind?", was een veelgehoorde opmerking. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden en handvaardigheid; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13,00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; Centrum, 14.00 23.00 uur:. Kerstmarkt; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 14.00 - 16.30 uur: OSB soos; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gym en biljarten; 13.30 uur: ANBO hand werk bijeenkomst; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmiddag; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engels; 9.30 uur: Gymnastiek en cliënten platforrm; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwer ken en koersbal; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 10.45 uur Meer bewegen voor ouderen; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Kaarten, rummicub en sjoelen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9.45 uur: Meer bewegen voorouderen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor jeugd, tekenclub; SAS VAN GENT - De Roselaer, 9.30 uur: Callanetïcs; 10.00 uur: Karakter poppen; 13.15 uur; Tekenen; 15.30 uur: Techniek bijeenkomst; De Speye, 19.00 uur: Bridge; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur: Kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Jeugdca- baret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneel Sempre Avanti; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Computeren seniorweb; 13.00 uur; KBO biljarten; 13.30 uur: Computeren senior web; 14.30 uur: Ouderensoos Derde Jeugd; 15.30 uur: Kreatieve Vorming kin deratelier tekenen; 19.00 uur: Engels; Martje van Wardje, 19,00 uur: Licht en Hoop feest in kerstsfeer; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur: Kaarten; Churchill hotel, 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Zeeland van de Hobby Computer Club; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdans; 13.00 uur: Kaar ten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 10.30 uur: Yoga; 13.45 uur: Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 47