pzc Goossen heeft zin in nieuwe haan PZC Provincie plaatst toch borden bij overweg Reacties Startnotie Sloeweg ter inzage Verbouwing Bergs ziekenhuis na vier jaar af Koenckelpot Fanfare volgt nieuwe route Eerste dagen vielen mee voor Thoolse wethouder 4 3 bij nader inzien ,15 Waterschap sluit wegen De Poel af Auto gestolen in Tholen Brandje school Krabbendijke Twaalf mensen zonder gordel Auto vliegt in brand Scooter rijdt door na aanrijding Verkeersborden waterschap met teer besmeurd agenda donderdag 11 december 2003 HnnrCarla van de Merbel SINT-MAARTENSDIJK „Tja, sta je 's morgens om zeven uur voor de spiegel en dan denk je:'daar gaan we weer'." Het is even wennen voor Eric Goossen. Zo'n vijf jaar geleden stopte hij met werken en nu, op zijn zestigste, heeft hij een nieuwe baan. Sinds maandag is hij wethouder van de ge meente Tholen. „Maar het is me toch meegevallen, die eer ste dagen." Goossen (WD) is de opvolger van L. van Doorn, de in oktober afgetreden wethouder van Al gemeen Belang Tholen. In Goossens portefeuille zit open bare werken, verkeer en ver voeren sport, ook wel het 'pret- pakket' genoemd. Maar: „Ik hoop dat dit pretpakket een prettig pakket zal zijn." De wethouder houdt zich deze eerste dagen vooral bezig met inlezen en het leren kennen van 'zijn' ambtenaren op het ge meentehuis van Sint-Maar tensdijk. „Het is me opgevallen dat de verhoudingen in het col lege erg collegiaal zijn. Over elk onderwerp kun je vragen stellen en bevraagd worden." Grote plannen heeft de nieuwe wethouder niet. Goossen komt in een college dat al vanaf voorjaar 2002 draait; hij moet zich voegen in het uitgezette beleid. „Ik ben in een rijdende trein gesprongenMaar ik heb wel een kaartje", combineert hij opnieuw ernst en grap. Goossen woont sinds een aan tal jaren weer in Zeeland, in Anna Jacobapolder. Oorspron kelijk komt hij uit Kloetinge. NadeHBSinGoes ging hij bui ten de provincie werken. Zijn laatste baan was voorzitter van de ondernemingsraad bij KPN Autolease ten tijde van een grote reorganisatie. Goossen moest ervoor zorgen dat ieder een op de juiste plek terecht kwam. „Ik werk graag met mensen. Het is fijn om verant woordelijkheid te koppelen aan mensen. Het gaat niet al leen om geld verdienen." Op Erik Goossen is sinds deze week de nieuwe wethouder van Tholen. zijn 54ste maakte hij gebruik van een regeling en stopte hij met werken. Goossen en zijn vrouw woonden toen nog in het centrum van Bergen op Zoom. ,De kinderen waren de deur uit - we hebben vijf kinderen en vier kleinkinderen - en we wil den wel eens wat anders. We zijn toen terechtgekomen in Anna Jacobapolder. Vanwege het mooie ruime huis, de rust en de ruimte." Goossen zegt altijd al geïnte resseerd geweest te zijn in poli tiek, maar door zijn drukke baan kwam het er nooit van daar iets mee te doen. Toen Goossen in 1999 net in Anna Jacobapolder woonde kwam hij in contact met de Thoolse WD. „Ik heb toen gezegd: 'mocht u iets te doen hebben, roept u maar'." In het voorjaar van 2002 werd Goossen raads lid voor de liberalen en in mei van dit jaar voorzitter van de fractie. En nu dus wethouder van de gemeente Tholen, Net als zijn grootvader, die eind ja ren twintig wethouder was van Tholen. „Ik denk voor de voor ganger van de ARP." Goossen heeft zin in zijn nieu we baan. Hij ziet het wethou derschap met vertrouwen tege moet. Ook de samenwerking met partijen als de SGP. Goos sen moest toen hij in Anna Ja cobapolder kwam wonenweer wennen aan de invloed van de ze partij. „Maar de status van dit gebied brengt die met zich mee. Je moet steeds proberen de juiste synthese te vinden." WD'er Goossen is overigens ook kerkelijk meelevend. Hij is lid van de Samen-op-Weg-ker- ken, „vanaf 1 mei 2004 de Pro testantse Kerken in Neder land." Christelijk en liberaal gaan volgens hem over het al gemeen goed samen. „Hoewel het soms in mijn hart ook wel eens conflicteert." Opvolger Goossen wordt als WD-frac- tievoorzitter opgevolgd door Marian van Gorsel. Gabri Hoek wordt raadslid. De nieuwe wethouder is aan gesteld voor zeventig procent. In de praktijk zal het neerko men op een bijna fulltime baan. Goossen geeft daarmee zijn le ven als 'vrije vutter' op. Hij vindt het jammer dat hij zijn foto Willem Mieras werk als vrijwillig chauffeur op de buurtbus Anna Jacoba- polder-Steenbergen w niet kan blijven doen. Maar verder heeft hij er vooral veel zin in. „Er staat ongelooflijk veel op het programmaWe gaan er fris tegenaan." Zijn vrouw is het volkomen eens met zijn keus, zegt Goossen. „We hebben er uitgebreid over gesproken. Want de kapitein op het schip is de vrouw; ik gevoel mij daar wel bijZe vindt het niet erg dat ik 's avonds veel weg ben. Ze zegt dan: 'Ik heb mijn hobby's, politiek is de jouwe'." doorMelita Lantinq tér GOES - Achtentwintig particu lieren en organisaties hebben de moeite genomen om hun visie te i op de Startnotie MER Sloeweg van de provincie Zee- 2 llL land. In de startnotitie presen teert de provincie drie mogelijk heden om de verkeerssituatie an: tussen de Westerscheldetunnel en de rijksweg A58 te verbete ren. De reacties verschillen van 9 s fen enkele kritische kantteke ning tot een geheel alternatief F'fplan. Het opmerkelijkste inspraakre actie komt van de ZMF (de Zeeuwse Milieu Federatie). De ZMF pleit voor sloop van een "eel van de A58 tussen Hein- fenszand en Nieuw- en Sint 'oosland als de toegangswegen ^ar de Westerscheldetunnel ijn verdubbeld. Daarbij gaat iet niet alleen om verdubbeling redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl 'ip Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur van de N62, de route tussen Heinkenszand en de tunnelweg, maar ook de Bernhardweg tus sen Middelburg en het Sloege- bied. Dit plan kwam eind no vember al in de publiciteit. De provincie reageerde toen in een terughoudend op het idee. De Dorpsraad Nieuwdorp noemt in de inspraakreactie de alternatieven in de startnotitie 'geen goede start'. De dorpsraad klaagt over de toename van ver keerslawaai en mist een goede ontsluiting van het industrie terrein Sloepoort I/Tl. Boven dien pleit de dorpsraad voor meer aandacht voor fietsers. De Stichting behoud de Zak van Zuid-Beveland maakt zich in de reactie grote zorgen over de rust en stilte in het gebied. Daarom pleit de stichting voor een alter natieve route voor zowel de trein als het autoverkeer. In de visie van de stichting wordt de rust in de Zak het meest gewaar borgd als de spoorlijn van de A58 via de Quarlespolder naar het Sloegebied gaat. De aan sluiting van de Bernhardweg op de A58 kan dan ook langs de nieuwe spoorlijn gerealiseerd worden. De startnotitie MER Sloeweg en de inspraakreacties daarop zijn slechts het begin van een lange procedure. De Mi lieu Effect Rapportage (MER) die uiteindelijk moet leiden tot verbetering van de verkeerssi tuatie moet medio 2005 klaar zijn. De inspraakreacties liggen tot 1 februari ter inzage in de ge meentehuizen en bibliotheken van Borsele, Goes, Kapelle, Middelburg, Vlissingen en Ter- neuzen. Daarnaast bij Rijkswa terstaat, de provincie Zeeland (beide in Middelburg), Water schap Zeeuwse Eilanden in Goes, Zeeland Seaports in Vlis singen en de bibliotheken van Heinkenszand en 's-Gravenpol- der. Ziekenhuis Lievensberg heeft een ingrijpende renovatie achter de rug. door Freek Janssen BERGEN OP ZOOM - Na vier jaar is de grootscheepse verbouwing van ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom bijna rond. Gisteren werd alvast de officiële afsluiting van de renovatie gevierd, met de onthulling van een nieuw gedeelte: de binnentuin. Het ziekenhuis had voor de gelegenheid een hoop hoogwaardigheidsbekleders uitgeno digd: H. Maij-Weggen, commissaris van de koningin van Noord-Brabant, R van der Velden, burgemeester van Bergen op Zoom en burgemeester W. Nuis van Tholen. De laatste verving de Zeeuwse commissaris van de koningin W. van Gelder, die moest afzeggen wegens ziekte. De Zeeuwse be stuurders waren uitgenodigd omdat voor veel inwoners van de gemeenten Tholen en Reimerswaal Lievensberg het dichtstbij zijnde ziekenhuis is: per jaar worden er zo'n 20.000 Zeeuwse patiënten behandeld. De verbouwing van de binnentuin, die 450.000 euro heeft gekost, is helemaal gefi nancierd door sponsors. Vroeger was de open plaats bij de ingang nog begroeid met bomen: nu is ze overdekt en bij de entree ge trokken. De binnentuin is bedoeld als een plaats waar patiënten en bezoekers zich even kunnen terugtrekken. De ruimte is voorzien van zitjes, een leestafel, enkele computers, een kinderhoek en een zieken huiswinkel. Een ander onderdeel van de renovatie was de aanbouw van een nieuwe vleugel, met ruimte voor drie nieuwe verpleegafdelin- gen. Alle 6-persoonskamers zijn omge bouwd tot 3- en 4-persoonskamers en het aantal 1-persoonskamers is uitgebreid. Pa tiënten hebben daardoor meer privacy dan voorheen. Bovendien heeft iedereen voort aan zijn eigen sanitair en televisietoestel. Ook de hoofdingang is verbouwd: deze heeft een overkapping en een luifel gekre gen. Voor bezoekers van de polikliniek is een eigen inrit aangelegd. In de zomer van 2004 wordt, met de verhuizing van de laat ste verpleegafdelingen en de verbouwing van de centrale hal, de renovatie écht afge rond. door Rob Paardekam 's-HEER ARENDSKERKE - De provincie plaatst toch waar schuwingsborden bij de spoor wegovergang op de N665 bij 's-Heer Arendskerke. ProRail heeft daartoe een verzoek inge diend. De overweg is alleen voorzien van waarschuwingslichten. Goederentreinen die uit het Sloegebied komen, moeten voor ze het emplacement van 's-Heer Arendskerke oprijden, stoppen voor een seinBij hele lange trei nen staat het achterste deel dan nog op de bewuste overgang. Op dat moment gaan weliswaar de waarschuwingslichten aan, maar na drie minuten gaan die ook automatisch weer uit. Zo ontstaat regelmatig een situatie waarin het achterste treindeel de overweg nog verspert, maar de lichten al uit zijn. Het is volgens ProRail op korte termijn niet mogelijk de waar schuwingstijd van de lichten te verlengen en daarom wil ze dat de provincie, als wegbeheerder, gele borden plaatst met de tekst 'Mogelijk trein op over weg'. In eerste instantie wilde de pro vincie dat niet doen, omdat het de verantwoordelijkheid van ProRail is. „Maar uit het oog punt van verkeersveiligheid hebben we nu toch anders be sloten", zegt gedeputeerde T. Poppelaars. De provincie zal ProRail wel verzoeken om snel met een oplossing te komen. Het bedrijf denkt in februari het systeem zo te hebben aangepast dat de lichten langer dan drie minuten op rood kunnen staan. Als het aan GS ligt, gebeurt dat eerder. In de PZC van gisteren is ten onrechte vermeld dat de kerstmarkt van Zeeland- net op vrijdag 19 december van 19.00 tot 20,00 uur duurt. De markt loopt door tot 22.00 uur. GOES - Het plan om wegen af te sluiten in De Poel lijkt door te gaan nu ook het dagelijks bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilanden zich erachter heeft geschaard. Het waterschap pro beert al lang maatregelen te nemen om de sluiproute van Heinkenszand naar Goes, door onder meer Baarsdorp, on aantrekkelijk te maken. De doseerinstallatie aan de Verbar- telweg werd een flop en daarom werden twee andere ideeën bedacht: het aanleggen van een nieuwe weg of het totaal we ren van auto's uit het gebied. De wegbeheerders en de betrokken gemeenten gaven onlangs hun voorkeur aan het laatste plan. Dat advies is overgenomen door het dagelijks bestuur van het waterschap. Dat betekent dat een werkgroep wordt opgericht, waarin medewerkers van het schap, de provincie en de gemeenten Goes en Borsele ver tegenwoordigd zijn. Zij moeten onderzoeken hoe het verkeer volledig uit het gebied geweerd kan worden, zonder dat be woners en landbouwers in het gebied door de afsluiting wor den gehinderd. THOLEN - Aan het Groot Verrehof in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag een inbraak gepleegd. Bij de in braak werd een auto en enkele honderden euro's gestolen. KRABBENDIJKE - Leerlingen van het Calvijn College in Krabbendijke ontdekten gisterochtend een plafondbrandje. Nog voor de aanvang van de lessen zagen ze dat de tl-verlich- ting van een bovenverdieping vlam had gevat. Ze waar schuwden meteen een aantal leerkrachten, die het vuur met een brandslang te lijf gingen. Ook werd de brandweer ge waarschuwd en alle leerlingen werden buiten op het school plein in veiligheid gebracht. Toen de brandweer arriveerde hadden de leerkrachten het brandje al geblust. De oorzaak was een kortsluiting van de tl-verlichting. Behalve het pla fond heeft het schoolgebouw geen schade opgelopen. BRUINISSE - In de Molenstraat in Bruinisse is gistermorgen tussen kwart voor tien en kwart over elf een gordelcontrole gehouden. Er werden in totaal 47 bestuurders gecontroleerd, van wie er 12 geen gordel droegen. KAPELLE - De auto van een 31-jarige man uit Oostburg is gistermiddag op de Viaductweg in Kapelle in de brand gevlo gen. De automobilist keek in zijn spiegel en zag de vonken uit de achterzijde slaan. Hij zette zijn voertuig aan de kant en zag dat het al in de brand stond. De brandweer kwam ter plaatse en bluste de brand. GOES - Een twaalfjarig meisje is gistermorgen gewond ge raakt bij een frontale aanrijding met een scooter op het fiets pad langs de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. De bestuurder van de scooter reed door na het ongeval. Het meisje fietste met een groep aan de rechterzijde van het fiets pad komende uit de richting 's-Heer-Arendskerke en gaande in de richting van Goes. Aan de hand van de achter gebleven onderdelen kon de 18-jarige bestuurder achterhaald worden. foto Willem Mieras door Salva de Nooijer YERSEKE - De Yerseksche Koenckelpot Fanfare is dit jaar in 'nieuwe stijl'. De fanfare volgt op haar elfde verjaardag een nieuwe route en heeft een nieuw instrument. Op woens dag 31 december gaat de Koenc kelpot Fanfare Yerseke weer rond. i De Eerste Yerseksche Koencke lpot Fanfare is elf jaar geleden opgericht om de koenckeltradi- tie van het dorp in leven te hou den. Koenckelen werd vroeger gezien als een manier om het licht terug te brengen na de kortste dag en werd later ge bruikt bij wijze van bedelen. Koenckelpotten zijn echter niet de enige instrumenten die door de fanfare bespeeld worden. Ze bespelen tevens stamp violen en VLISSINGEN - Onbekenden hebben op Walcheren vieren twintig verkeersborden van het Waterschap Zeeuwse Eilanden besmeurd met een dikke laag teer. De schade bedraagt 1200 euro. Het waterschap heeft op Wal cheren veel binnenwegen ge kenmerkt als bestemmingsver- keerswegen. Dit wordt aange geven met twee borden aan een paal. De borden zijn geplaatst om doorgaand- en sluipverkeer tegen te gaan. Door de borden te besmeuren met een dikke laag teer zijn ze onleesbaar gewor den. De verkeersborden moeten vervangen worden, omdat het schoonmaken de reflecterende laag aantast. De besmeurde borden zijn te vinden rond de Kapel van Hoo- gelande, tussen de Breeweg en de Hoogelandseweg en bij de imkerij Poppendamme, Volgens een woordvoerder van het wa terschap kosten de borden vijf tig euro per stuk. Inmiddels zijn nieuwe exemplaren besteld. Die worden naar verwachting begin volgend jaar geplaatst. Zeeuwse Eilanden wordt met enige regelmaat geconfronteerd met vandalisme. In vrijwel alle gevallen gaat het om moedwill i- ge vernielingen. Jaarlijks kost dat het waterschap enkele tien duizenden euro's. de zogenoemde kistorgel die dit jaar aan het repertoire is toege voegd. Verder worden door de muzikanten 'conventionele' in strumenten toegevoegd om voor variatie te zorgen. Gisteren en eergisteren is de Eerste Yerseksche Koenckelpot Fanfare begonnen met de voor bereidingen voor de oud jaars viering. Onder leiding van Koenckelpotspecialisten Piet de Regt en Jan Kopmels maak ten de kleutergroepen van de basisscholen Prinses Beatrix en Het Kompas in Yerseke Koenc kelpotten. Op maandag 29 december doet de fanfare partycentrum De Zaete aan. Daar wordt een sing- in gehouden waarbij vanaf 13.00 uur alle liedjes van de Koenckelpot Fanfare worden gerepeteerd. Op oudjaarsdag gaat de Fanfare daadwerkelijk van start. De Yerseksche Koenckelpot Fanfa re begint om 13.30 uur op het brandweerterrein in Yerseke. Voor de start worden er wed strijdformulieren uitgedeeld voor de Onderwegwedstrijd. Van 14.00 tot 14.30 zingen en spelen de koenckelaars in het verzorgingscentrum Vredelust. Vanaf 15.00 uur staat op het Kerkplein een podiumwagen voor de Grote Kinderkoenckel- show. Hierbij kunnen de kinde ren laten zien wat ze geleerd hebben van het spelen op de koenckelpot. GOES - Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur:Technika 10 voor meisjes van lOt/m 12 jaar; Wijkgebouw De Spinne, 14.00 uur: Kerst bingo voor 55-plus Stichting Buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 13.00- 20.00 uur. Verkooptentoonstelling 150 BKR schilderijen; KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voorcarapatiënten; KLOETINGE - Geerteshuis, 20.00 uur: Soiree bij Alliance Frangaise, Coeur de Zélande omtrent gewoonten en gebrui ken in Frankrijk rondom Kerst, lezing La féte de Noël in de Nederlandse taal door de heer Wim Millenaar; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlinder tuin, Wandeltuinen met Orangerieplan- ten en waterpartijen geopend voor pu bliek; OOSTDIJK Zaal Apeldoorn, 15.00 uur: Zeeuwse middag/avond bij 'De Zonne bloem'; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35