Kosten krijgt een drukke EK Nijskens past in rijke historie Kortrijk Zware taak voor tafeltennissters SAR vb23 Zwemster uit Breskens zit lekker in haar vel Paul van Buuren weg bij Rillandia Voorlichtingsavond biljartdistrict Turnschool Zeeland op NK Walraven heeft zin in NK biljarten uitslagen agenda Derde zege KC Boutiette donderdag 11 december 2003 Hnnr Koen de Vries DUBLIN - Het EK korte baan, dat vandaag in Dublin begint, is voor Annabel Kosten een speci aal toernooi. Dankzij een rui mer toelatingsbeleid van de Eu ropese bond hoeft de 26-jarige zwemster uit Breskens nu eens niet alleen op de estafette uit te komen, maar mag ze ook aan de individuele wedstrijden mee doen. Annabel Kosten vist al jaren in idezelfde vijver-. Ze staat in Ne derland als sprintster op de vrij e slag als vierde of vijfde geno teerd en moet daarom altijd kei hard vechten voor een plaatsje de estafetteploeg. In 2000 mocht ze mee naar de Olympi sche Spelen in Sydney, maar bleef na een vormtest als vijfde zwemster op het droge. Twee jaar geleden op het EK in Ant werpen drong ze wel door tot de nationale estafetteploeg en ging zemet twee medailles naar huis. Omdat elk land in Dublin in -plaats van twee nu vier deel neemsters op de startblokken van elke individuele wedstrijd mag laten verschijnen, komt het EK voor de Zeeuws-Vlaamse in een heel ander daglicht te staan. Vandaag start Kosten op de 100 meter vrij, morgen op de 4 x 50 meter estafette en zondag op haar favoriete nummer, de 50 meter vrij. Ze zwemt dus drie nummers in plaats van de eeu wigeéén. kik heb er veel zin in", vertelde Kosten gisteren vanuit Dublin. ENormaal kom ik op de indivi duele nummers niet aan de bak. ik moet opboksen tegen zwem sters als Inge de Bruijn en Mar leen Veldhuis. Die zijn voor mij gewoon te snel. Maar nu krijg ik een kans en wil ik graag vlam men." Om de series te overleven moet Kasten zichzelf wel overtreffen. Van elk land mogen slechts twee deelnemers doorstromen naar dehalve finales. Kosten zal in de series dus niet alleen een snelle tijdmoeten laten noteren, ze zal ook twee landgenoten moeten verslaan. Eén voordeel heeft ze: p, Inge de Bruijn is in Dublin niet van de partij. De meeste kans lijkt cle zwemster uit Breskens op de 50 meter vrij te hebben. Dat is haar favoriete nummeren ze denkt dat ze in vorm is: „Ik voel me goed. Ik heb tijdens de training een paar sprintjes ge trokken en dat ging erg lekker." Hoewel Kosten in Dublin nu op alle fronten met de billen bloot moet, is het EK voor haar geen super belangrijk evenement. Tenzij ze de limiet voor de Spe len haalt in een onverwacht snelle tijd, maar daar rekent ze niet op. En ook tijdens de Ne derlandse winterkampioen schappen, volgende week in Dordrecht, hoeft ze niet per se toptijden te zwemmen. Pas in april, bij wereldbeker wedstrijden en tijdens het NK, moet ze in topvorm zijn. Dan wordt de nationale estafette ploeg voor Athene geformeerd en pas dan zal ze dus moeten pieken. De Olympisch Spelen moeten voor Kosten een fraai slotakkoord vormen van haar carrière als zwemster. „Daarna zal het wel afgelopen zijn", denkt ze nu. „Ik moet ook eens gaan denken aan een sociale carrière. En ik wil wat gaan doen met mijn opleiding. Ik heb hospitality management gestu deerd in Kentucky in de VS en wil daarmee aan het werk in het hotelwezen." Annabel Kosten zwemt op het EK korte baan de 100 meter vrijde 50 meter vrij en de 4x50 meter estafette. foto Peter Nicolai door Koen de Vries KLOOSTERZANDE - Joop Maas geeft het vrouwenteam van SAR zaterdag 35 procent kans om te promoveren naar de eredivisie tafeltennis. De oefenmeester, die al sinds 1977 de scepter zwaait bij de club uit Kloosterzande, denkt dat alles mee moet zitten om Amsterdam'78 in de beslissingswedstrijd te kunnen verslaan. Het vrouwenteam van SAR eindigde net als dit voorjaar op de tweede plaats in de eerste divisie. Het trio ging in de laatste competitiewedstrijd tegen Brandersstad nipt onderuit, waardoor de ploeg uit Schiedam kampioen werd en SAR als nummer twee het recht verwierf om zich via een promotiewedstrijd naar het wal halla van het Nederlandse tafeltennis te spelen. Net als in de beslissingswedstrijd van mei is Amsterdam'78 de tegenstander. Die ploeg eindigde in de ijzersterke ere divisie als zevende en voorlaatste en was hiermee veroordeeld tot een degradatie wedstrijd. Joop Maas: „Amsterdam hield de kampioen van vorig jaar uit onze klas se, Red Star uit Venray, achter zich. Dat zegt genoeg over de kwaliteit van Am sterdam." Op papier In mei eindigde het duel tussen SAR en Amsterdam in een 5-2-overwinning voor Amsterdam. Het duel van zaterdag- wordt een echt déja vu, want de spelers van beide teams zijn hetzelfde en de loca tie is dat ook: de zaal van Brandersstad in Schiedam. SAR treedt zoals altijd aan met het trio Kimberley 't Hooft. Naomi Schelfhout en Simone de Klerk (net terug van een toernooi in Portugal met Jong Oranje). Amsterdam speelt met Annamarie van der Kwast, Heieen Hop en Lea Koov, op papier drie gelijkwaardige speelsters. Volgens Maas zullen de duels met Lea Kooy van groot belang zijn: „We kunnen er alledrie van winnen, maar ook alledrie van verliezen. De vorige keer bleef Kooy ongeslagen." Hoewel iedereen bij SAR beseft dat eventuele promotie een lijdensweg zal betekenen in de eredivisie, gaat de ploeg toch proberen het hoogste niveau van Nederland te bereiken. Joop Maas: „We hebben van andere ploegen gehoord dat het niet leuk is. En we weten ook dat we er nog niet aan toe zijn. Maar het is altijd leuk om een keer dit niveau te bereiken." Wie zaterdag als coach fungeert, is nog niet zeker. Joop Maas, zijn broer Mare en Johan 't Hooft wisselen elkaar af. Joop Maas: „We moeten het er nog over heb ben. Misschien ben ik wel aan de beurt. Bij ons geldt: drie weten meer dan één. Als de één coacht, zitten ook de anderen vaak in de zaal. We kunnen elkaar dus aanvullen." Het duel tussen SAR en Amsterdam'78 begint zaterdag om 14.00 uur. RILLAND - De voetbalvereniging Rillandia moet voor vol gend seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Paul van Buu ren, de huidige oefenmeester, heeft te kennen gegeven aan het eind van deze jaargang er een punt achter te zetten bij de Be- velandse formatie. De Brabantse trainer is momenteel aan zijn tweede seizoen bezigbij de zaterdag-eersteklasser. Hetbestuurvan Rillandia heeft de afgelopen dagen nog geprobeerd Van Buuren op an dere gedachten te brengen, maar de Roosendaler bleef bij zijn besluit. SAS VAN GENT - Vanaf volgend seizoen is er nog één district van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) binnen de Zeeuwse grenzen. Momenteel bestaat deze provincie nog uit de districten Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren/De Beve- landen en Schouwen-Duiveland. Dat is vanaf het seizoen 2004-2005 echter verleden tijd. Een voorbereidingscommissie, waarin afgevaardigden van de drie huidige districten vertegenwoordigd zijn, heeft in middels op papier staan hoe het binnen het nieuwe district zal functioneren .Die ontwikkelingen en plannen worden wijdag 19 december aan de biljarters in Zeeuws-Vlaanderen voorge legd. Het zijn die avond niet alleen de KNBB-leden die wel kom zijn op deze voorlichtingsavond. Ook alle andere actieve biljarters die enige interesse tonen zijn vanaf 19.30 uur wel kom in café Reseda te Sas van Gent. Met name zal de aan dacht uitgaan naar het wedstrijdgebeuren en het financiële plaatje. VLISSINGEN - Vijf turnsters van Turnschool Zeeland ko men zaterdag in actie tijdens het Nederlands kampioenschap voor clubteams op NWS-1 niveau. Twee weken geleden heeft het team deelname hiervoor afge dwongen tijdens kwalificatiewedstrijden in Amsterdam. Van de zestig deelnemende clubs kwam Turnschool Zeeland als zevende uit de bus. De besté acht groepen plaatsten zich voor de A finale. De strijd zal worden aangegaan door Wendy de Meulmeester, Mandy Huijbregts, Ramona Hibels, Lesley Huijzen en Chari- ta Jansen. MIDDELBURG - Biljarter Wim Walraven uit Middelburg van biljartvereniging 't Raedthuys neemt komend weekeinde deel aan het Nederlands kampioenschap driebanden tweede klasse. De titelstrijd wordt in het Gelderse Hengelo gehou den. ,Het wordt een belevenis om nooit te vergeten", denkt Walra ven. „Zoiets gebeurt waarschijnlijk maar eens in je leven. Ik sta wel als eerste genoteerd op de deelnemerslijst, maar dat zegt niks. Ik heb op het gewestelijk kampioenschap abnor maal goed gespeeld en ga er niet van uit dat dit nu weer het ge val is. Ik ben maar een middelmatige tweedeklasser en mijn moyenne van 0.648 tijdens de gewestelijke finale was een uit schieter." Dat deelname aan een nationaal kampioenschap je maar eens in je leven overkomt is niet gezegd. Eén van de deelnemers, biljarter Niks uit Westerhaar-Vriezeveen, doet voor de vijfde keer in zijn carrière mee aan een persoonlijk Nationaal kam pioenschap. Wim Walraven weet dus van wie er moet worden gewonnen om een kans op het podium te maken. Vrijdag be gint het kampioenschap. I Belgische club wil met ex-Hoektrainer in snel tempo terug naar de top I door Frits Bakker KORTRIJK - De echo van het succes gonst nog altijd door het stadion. Angelo Nijskens ver sloeg met KV Kortrijk een week geleden de koploper met 1-0 en de club leeft op een wolk. Het voetbal leeft weer in Kortrijk. Heel de club kijkt uit naar een terugkeer naar de hoogste klas sen in België na het faillisse ment in 2000. Dure buitenland spelers, een technisch directeur en Nijskens als trai ner: het is er allemaal opgericht om snel te promoveren .,Wie zoekt u, de trainer?" De stugge meneer („ik moet niets ihebben van de pers") wijst toch maar even vriendelijk de weg. Ah, daar is hij, Angelo Nijskens. Hij dwaalt op dit vroege uur al door het Gulden Sporenstadion van KV Kortrijk, waar oude elf talfoto's aan de muur mooie her- inningen oproepen aan de glo- jriejaren van de club. De veertigjarige Hulstenaar, dit jaar aangesteld als trainer om de ambities van Kortrijk waar Ie maken, past wel in de rijke jhistorie. George Heijlens, Henk Houwaart, George Leekens, Aad Koudijzer, Han Grijzen- hout zijn klinkende namen in het Belgisch voetbal. Ze hebben ;erallemaal hun stappen gezet in de hoogtijdagen, want tussen 1980 en 1990 was KV Kortrijk een van de subtoppers in de Joogste klasse. Verval [et verval is veel later gekomen h heeft er zelfs toe geleid dat 'Ortrijk drie jaar geleden fail- 'D* werd verklaard. Jean-Marc ihjse, voor meer dan de helft 'genaar van de club, wordt er het graag meer aan herinnerd, "j kijkt liever vooruit, want de Q is ingezet. KV Kort- tjk is teruggezet naar de derde uasse en wil zo snel mogelij k te ug naar de top. Het aantrekken Van Nijskens en een heel scala '.an nieuwe spelers moet Kort- 1Jk als het even kan aan een [ampioenschap, maar toch ze- *er aan promotie helpen. .rtgefft met zo maar een beetje "■"k, het is voor de trainer een spel van alles of niks. Kampi- Ju?r°m0Veren en anders ver- en. „Ik weet precies wat ze ook me w^en en dat gaat ook [beuren", zegt Nijskens zelf- rzekerd. „We hebben de spe- gekocht die dat waar kun- F maken en het draait als een Nijskens: „Toen ik hier met Lokeren kwam spelen, kreeg ik het Spaans benauwd als ik het stadion binnenkwam." foto Peter Nicolai trein.De enige bron van zorg is voor de trainer dat er nog pak weg vier, vijf clubs zijn in deze klasse die dezelfde ambities koesteren. Zo staat Turnhout (ook failliet geweest) bekend als een reus on der de kleintjes. En het grote KV Mechelen, waar Erwin Koeman, Piet den Boer en Lei Clijsters ooit de boegbeelden waren, is een nog grotere naam. Van KV Mechelen is niet veel te vrezen, omdat de club door de bond is gestraft met negen strafpunten. „Dat halen zeniet meer in", ver wacht Nijskens." „We staan nu op twee punten van Turnhout, dus alles is nog mogelijk", kijkt Nijskens over de winter heen. En om niets aan het toeval over te laten, worden er tijdens de stop één of twee nieuwe spelers aangetrokken. Zeker een nieuwe spits, omdat een van de twee buitenlandse aanvallers voor de Africa Cup moet spelen. „We stonden ei genlijk voor de keuze", geeft Nijskens aan. „Een trainings kamp of een scorende spits ko pen. Ik heb liever een spits." Geruzie Voor Angelo Nijskens is Kort rijk een nieuwe start als trainer. Drie j aar geleden debuteerde hij bij Hoek, waar hij in zijn laatste jaren als speler heeft afge bouwd. Voordat hij er als trainer kon oogsten, liep de relatie vast op onderling geruzie. Twee mooie jaren op sportief gebied werden afgesloten met een ge dwongen afscheid. „We hadden het kampioenschap nota bene voor het grijpen." De Hulstenaar, die al op jonge leeftijd naar Lokeren trok en nu met vrouw en kinderen in Lo- christie woont, haalde na zijn ontslag bij Hoek op de Heyzel zijn licentie als proftrainer. „Ik had een ideaal voor ogen: jeugd opleiden bij een profclub. Met Club Brugge had ik vergaande contacten, maar toen kwam Kortrijk. Dat was een kans die ik niet kon weigeren." „Ik kende de sfeer hier, ik wist wat voor club het was. Je ziet het aan het stadion, aan de mensen, aan de organisatie: het ademt nog altijd iets groots uit.Toen ik hier vroeger met Lokeren kwam spelen, kreeg ik het Spaans be nauwd als ik het stadion bin nenkwam." Die tijden moet Nijskens laten herleven in de stad van 80.000 inwoners. De aanhang is honds trouw, maar door het verval van de club wel veel minder gewor den. „Het trekt wel weer aan en ze zijn nog net zo fanatiek. Als KV Kortrijk ergens komt, dan moet de politie een oogje in het zeil houden. We hebben een hechte kern van supporters" Dick Jol „Weet je wie hier nog heeft ge voetbald", vraagt Nijskens, tij dens een wandeling door de ga lerij van foto's. „Dick Jol, de topscheidsrechter. Hij speelde hier in het elftal van 1984." En over Hollanders in Kortrijk ge sproken. De manager van de club reisde in die jaren naar Groningen, omdat hij zijn oog op René Eijkelkamp had laten vallen. De lange spits bleek niet te koop, maar Nol de Ruiter, toen nog trainer, had wel een andere spits, die toevallig ook zijn schoonzoon was. Zo kwam Foeke Booy voor een schijntje naar Kortrijk. De ros sige spitsbleek een gouden aan koop. Twee jaar later, toen hij topscorer was in België, werd hij verkocht aan Club Brugge voor de prijs van een wereldspits. De status van trainer in dit voet- balbolwerk geeft Nijskens het gevoel dat hij bij een profclub werkt. Hij leeft er ook naar. Het ritje van huis naar het stadion kost hem elke dag zo'n drie kwartier. Meestal is hij om drie uur op de club. „We trainen pas om half zeven, maar ik heb ge noeg werk. Ik spreek alles door met de manager, ik bereid hier de trainingen voor." Manager De manager is in België ook geen onbekende. Manu Ferrei- ra, van Spaanse afkomst, heeft zelf een carrière als trainer ach ter de rug. „Het is misschien een overdreven luxe voor deze klas se, maar we willen geen half werk doen", legt Degrijse uit. „Hij is aangetrokken om de scouting en de aankopen te doen. Angelo Nijskens hoeft zich alleen met het voetballen bezig te houden." De selectie van nu heeft een ge middelde leeftijd van rond de 25. De topschutter, met dertien goals, is de 28-jarige Braziliaan Fabio Guintini, de tweede spits is Joao Elias. Nijskens: „Hij is een Angolees en is international voor Rwanda, maar vraag me niet hoe dat kan. We zijn hem straks na de winterstop een maand kwijt voor de Africa Cup. Daarom zoeken we naar een andere spits." De speler met de meeste routine in het elftal is de 33-jarige Tsjech Thomas Herman, die in zijn jonge jaren voor Teplice speelde. Nijskens: „Thuis hebben we alle wedstrijden op één na gewon nen. De topper op Turnhout was een echte thriller. Ik werd zelf al na 25 minuten naar de tribune gestuurd, omdat ik volgens de scheidsrechter te veel gebaren had gemaakt We maakten daarna 1-0 uit een hoekschop en hebben het tactisch goed afge maakt. De ontlading was enorm. Het leek wel alsof we kampioen waren" Klassiek Dat belooft nog wat voor als het straks echt zo ver is. „We doen vanaf de eerste wedstrijden mee in de top en het elftal raakt met de week beter ingespeeld", stelt Nijskens vast. De speelstijl is herkenbaar: een klassieke 4-4-2 met levensgevaarlijke spitsen. „Ik laat mijn elftal op de aanval spelen als het kan, maar niet met het risico om in het mes van een tegenstander te lopen." Want Nijskens beseft het maar al te goed. Hoe zonnig het leven als trainer bij een profclub ook is, aan het eind van de rit wordt hij afgerekend op het resultaat. Kampioen, promoveren, of wegwezen. „Ik heb er mee leren leven, vroeger als speler en nu als trainer." Goes. Bowlingvereniging Goes. Maandagleague: De Peenbuikers-Autorij- school Conny 1-3, Saloniki Goes-Good Luck 40+ 4-0, Hossers United-DWS Zeeland 1-3, The Horny Guys-Baan 9 2-2, De Tweede Jeugd-EasyScore 2 1-3, Los Ballos-Waloni- bi 3-1, JoosseFranse Combinatie-Autobe drijf Louwerse 4-0, Moonlight Bowlers-Ea- syScore 1 2-2. Stand: 1. Joosse Franse Combina44,2.TheHornyGuys42,3. EasyS- core 2 39, 4. DWS Zeeland 39, 5. Hossers United 35, 6. Los Ballos 33, 7. Baan 9 33, 8. Saloniki Goes 32,9. Autorijschool Conny 29, 10. Autobedrijf Louwerse 27, 11. Walonibi 27,12. EasyScore 1 24,13. Moonlight Bow- Iers23,14. Good Luck40+23,15.DeTweede Jeugd 15,16. De Peenbuikers 14. Dinsdagleague: Saloniki-Glashandel Melie- ste 0-4, Aahejo-Bison International 1-3, In- toro-SSK Keukens Kapelle 1-3, Dolmans Spec. Reiniging-Topform Meubelen H'zénd 4-0, Breadflowers-ls da wa 3-1Pro-Hair-Sa- gro Zeeland BV 2-2. Adams Family-De Dal- tons 0-4, Eetcafé Dorpszicht-De Eendracht 1-3. Stand: 1. Dolmans Spec. Reinig 39.5,2. Eetcafé Dorpszicht 36.5, 3. De Eendracht 34.5, 4. Glashandel Melieste 34, 5. De Dal- tons 33, 6. Topform Meubelen H'z 32, 7. Adams Family 32, 8. SSK Keukens Kapelle 32,9. Pro-Hair29,10. Intoro 27,11. Bison In ternational 26.5, 12. Breadflowers 26, 13. Saloniki 26,14. Sagro Zeeland BV 25,15. Is da wa 24,16. Aahejo 22. Klasse All: Apollo'69-ZVV Troy 0-8. Klasse A21: ZVV/CV De Flora-FM Sranang 2 1-14, SSV'65-Luctor"88 11-3, Matisse- FZV/ln Ax- tion 2-17, Biezentrappers-Amigos/De Post 6-8. A22. Kloetinge-SSV'654 5-8, Pubbles 2- SSV'6548-4, FM Sranang 3-Biezentrappers 211-1. Eindhoven. Marathon, Greenery-zesdaag- se, derde wedstrijd: 1. Boutiette (VS), 2. Mi- chaud (Frankrijk), 3. Van Hest (Apeldoorn), 4. Borst (Sint Nicolaasga), 5. Heideman (Ol- debroek). Stand: 1. Boutiette 75,3, 2. Mi- chaud 60.3. Van Hest 57,4. Heideman 47,5 Borst 44. Sportprijsvragen Lucky Day 3275. 11 -13-18-24-25-30-39-43-44-45-46-52-53- 55-56-61-63-75-76-79. (ondervoorbehoud) Rotterdam. Masters. Mannen, groep A: Sluiter - Reuijl 6-2 6-3, groep C: Wessels - Standaart 6-2 6-4, groep D: Bok- Reuter w.o. Vrouwen, groep C: Mens - Kaloesnaja 6-2 3- 6 6-0, groep D: Gomperts - Hoogland 6-7 6-1 Vierde klasse: SV Duo/Pare central-Auto Sporry/Oranje Nassau 1-7, Nehalennia/SV Duo/Pare central 0-8. Stand: Auto Spor ry/Oranje Nassau 9-48, SV Duo/Pare central 9-43, PZC 8-43, Eastman 2 8-43, AKZ verze keringen 3 9-27, Aann.bedr. Louws 9-27, Bayard alu/Dauwendaele 9-26, Nehalennia 9-23. Vijfde klasse: CZ groep zorg-HZ sport 2 4-4, Provincie Zeeland 2-ROC Zeeland 0-8. Stand: ROC Zeeland 8-49, CZ roep zorg 8-43, Rabo Walcheren 7-38, Provincie Zee land 2 8-27, de Voogd 7-18, Bandoeng 7-14, HZ sport 2 7-9. Vrouwen. Eerste klasse: Jachtwerf Goes- Piet Voskamp/Dauwendaele 7-1, Smith kaas-Tence/Dauwendaele 4-4, Sinke schoenmode/SVS-The tube 0-8, Begijn ma- kelaar-LVV 2-6. Stand: The tube 9-65, Smith kaas 9-58, LVV9-38, Begijn makelaar 8-31, Tence/Dauwendaele 9-28, Piet Vos kamp/Dauwendaele 9-24, Sinke schoen- mode/SVS 9-20, Jachtwerf Goes 8-16. Tweedè klasse: CZ groep zorg-De Reus en van Heemst 6-2. Befit-DVCplus 1-7. Stand: Vlijtig Liesje 8-54, System XS/MZ 8-45, CZ groep zorg 9-45, Be fit 9-29, DVC plus 9-28, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 8-25, De vier linden 8-22, De Reus en van Heemst 9-20. Derde klasse: Bakker Schrieks/MZ- Jong Ambon 1-7, Ardita-Breedijk/SVS 6-2. Stand: Jong Ambon 8-45, Justitie Middel burg 8-38, 't Ken net 8-36, Poseidon/zieken- huis Walcheren 8-36, Ardita 8-36, Breedijk/ SVS 9-33, Bakker Schrieks/MZ 9-26, Wijk Klarenbeek8-14. donderdag— 6-4. Kazincbarcika. Top Teams Cup, mannen, achtste finale, eerste wedstrijd: Vegyesz Kazincbarcika (Hon) - Piet Zoomers/Dyna- mo (Ned) 3-1 (25-17 25-23 21-25 25-19). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Eastman-Rabo Beve land 0-8, Pulse audio-Tecona 6-2, Auto de Voogd-Begijn makelaar 2-6, Arditos-Beko 3-5. Stand: Pulse audio 9-55, Begijn make laar 10-52, Tecona 9-44, Beko 10-39, Auto de Voogd 10-37, Rabo Beveland 9-31, East man 9-29, Arditos 10-13. Tweede klasse: LVV-WEA/Dauwendaele 0-8, Indoor kar- ting-Piet Voskamp/'t Zand 0-8, Delta con- sult/Dauwendaele-Delta 4-4, AKZ verzeke- ringen-HZ sport 3-5. Stand: Delta 9-52, HZ sport 10-49, Piet Voskamp/'t Zand 9-42, Delta consult/Dauwendaele 10-41AKZ ver zekeringen 10-38, LVV 9-37, WEA/Dau- wendaele 9-31, Indoor karting 8-6. Derde klasse: Provincie Zeeland- Schoonen elek- tro/MZ 2-6, RTC de Singel-SVA/Kodde 4-4. Stand: Bosma elektro 9-59, RTC de Singel 9-57, Schoonen elektro/MZ 9-38, SVA/Kod- de 9-35, Provincie Zeeland 9-34, Poseidon- /ziekenhuis Walcheren 9-24, AKZ verzeke ringen 2 9-21, Bowl de Kruitmolen 9-19. 11 Biljarten Senioren koppeltoernooi. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 10.00 uur. Finale 17.00 uur. Dammen PZDB-clubcompetitie. Tweede klasse: Oostkapelle-BDV 2. Aanvang 19.30 uur. EINDHOVEN - KC Boutiette heeft gisteren in Eindhoven ook de derde wedstrijd van de Gre enery Six gewonnen. De Ameri kaan toonde zich opnieuw de rapste in de massasprint. Bou tiette won dinsdag in Breda ook al de proloog en schreef daarna de reguliere marathon op zijn Het tempo lag hoog in Breda. Niemand kon uit het peloton ontsnappen. „Zonder mijn teamgenoten Van der Veen en Rozendaal had ik het vandaag niet gered. Ze reden iedereen te rug en hebben als leeuwen voor me gewerkt", zei Bouitette. De wedstrijd werd bewust aange stuurd op een massasprint. Als de marathon wordt bevroren is Boutiette oppermachtig. Dat liet hij dit seizoen al voor de vierde keer zien. Zij voornaam ste belager, de Fransman Mi- chaud, had bij het ingaan van de laatste bocht de beste papieren. Maar hij werd op het laatste rechte stuk naar de finish met gemak voorbijgereden. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23