Schouwse zorg niet uit de nood geef om dit kind PZC Geef om vrijheid '"1 i 1 It 1 m h» 9 m 1 H Hf Hj §H m Glas voor Vlissings stadhuis Kapelle zet volgende stap veiligheidsbeleid www.plan-nederland.nl Provincie wijst op problemen ziekenhuis giro 7 800 800 _bl woensdag 10 december 2003 Foster Parents Plan Nederland WerM «ode kinderen INS AMNESTY iEgg International 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Werken voor kinderen begint met een goed pion. En met betrokkenheid. Somen met honderdduizenden donateurs, duizenden vrijwilligers en lokale hulpverleners zet Plan (voorheen Foster Parents Plan) zich in voor kinderen. Dag in, dag uit. Plan werft fondsen in 15 landen, waaronder Nederland, en is actief in 45 ontwikkelingslanden. Miljoenen kinderen rekenen op ons. Het werkt eenvoudig. Je sponsort een kind en daar door de hele gemeenschap, met scholing, gezondheidszorg, bewustwording, inkomensverbetering en een verbeterde leefomgeving. Als je houdt van duurzame oplossingen, doe dan mee. Een goed Plan is immers ook jouw plan. 020 - 549 55 55. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Minister Hoogervorst en de Tweede Ka mer mogen niet denken dat de problemen rond de ziekenhuis zorg op Schouwen-Duiveland zijn opgelost. 'Niets is echter minder waar!', schrijven GS dinsdag in een brief aan de mi nister. Door de geringe aandacht die de Schouwen-Duivelandse situa tie krijgt binnen de discussies over bereikbare zorg geeft Den Haag die indruk wel, verwijten Gedeputeerde Staten. GS eisen nogmaals dat de minister alle afspraken nakomt die de laatste jaren zijn gemaakt voor de loca tie Zierikzee. Brief De brief is mede ondertekend door verzekeraar CZ, de Schouwse belangenvereniging voor de zorg, de gemeente, de Regionale Ambulancevoorzie ning en vertegenwoordigers van patiënten en artsen. Een groot deel van het pakket curatieve voorzieningen voor Schouwen- Duiveland staat inmiddels of is in de maak, beaamt de provin cie. Minister Hoogervorst heeft een extra ambulancepost op Neeltje Jans toegezegd en de verplaatsing van de post Zand weg naar het ziekenhuis in Zie rikzee is onderhanden. De am bulance-afrit aan de A85, be taald door de provincie, is een paar maanden in gebruik. De lo catiemanager S. Verspoor coör dineert en beheert alle activitei ten in Zierikzee. De provincie fi nanciert zijn functie. Het oog heelkundig centrum van de Oosterscheldeziekenhuizen viert vrijdag 19 december de of ficiële opening in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Maar er ligt nog een en ander open. De verpleegafdeling die zorginstelling Arcus op de twee de verdieping van het zieken huis kan inrichten wordt voor bereid, maar de komst van een short-stay-afdeling valt nog te bezien. Tevreden De huisartsenpost functioneert sinds april dit jaar 'naar tevre denheid', schrijven GS, maar er is nog steeds gebrek aan vier ex tra huisartsen om de diensten in avond, nacht en weekeinde goed te kunnen invullen en verdelen. De extra huisartsenplaatsen moeten van de verzekeraar ko men, vond minister van gezond heidszorg De Geus, zodat de huisartsenpost kon meedraaien in de 24-uurs EHBO-zorg in Zierikzee. Maar de verzekeraar krijgt van het College Voorzie ningen voor de Zorg geen extra geld. Zolang dat niet wordt opgelost, ontbeert Schouwen-Duiveland goede spoedeisende zorg en blijft het gebied onaantrekke lijk voor nieuwe huisartsen door de vele diensturen op de post, waarschuwt de provincie. VLISSINGEN - Het stadhuis van Vlissingen krijgt beetje bij beetje haar nieuwe gezicht. Gisteren wer den grote glazen elementen in de voorgevel geplaatst. De ingrijpende ingreep moet het stadhuis lichter en transparanter maken. Het raadhuis dateert van 1965. Het wordt van binnen en buiten aan de eisen van deze tijd aangepast. De verwachting is dat het personeel na de zomer zijn nieuwe onderkomen kan betrekken. foto Ruben Oreel door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Ka pelle heeft een volgende stap gezet naar een integraal veilig heidsbeleid. De Klankbord groep voor integrale veiligheid heeft een notitie uitgebracht, waarin aanbevelingen staan om eventuele gevoelens van onvei ligheid weg te nemen. Nu scoort Kapelle uiterst gun stig, als het gaat om de gevoe lens van veiligheid bij de inwo ners. In een grote enquête van Elsevier onder alle Nederlandse gemeenten, kwam Kapelle op de twaalfde plaats van veilige ge meenten. Toch wil de gemeente niet ach teroverleunen. In de notitie is neergelegd wat er al aan veilig heid gebeurt en nog zou moeten gebeuren. Als de raad de uit gangspunten heeft vastgesteld, woixlt een plan van aanpak ge maakt. Er blijkt al een heleboel te ge beuren in Kapelle maar de meeste terreinen liggen nog braak op het gebied van woon- en leefomgeving. De klank bordgroep wil onderzoeken of een betei'e verlichting rond het sportcomplex in Kapelle de si tuatie daar kan verbeteren. Ook zou er meer voorlichting over inbraak- en brandpreventie moeten komen en moet dei meente nagaan in hö'éverre meldsysteem voor manken] ten en ergernissen in cle operi re ruimte werkt. Speciaal; normen en waarden ook op, uitvoeringsagenda te krijgt de klankboi'dgroep halver*; de rit uitgebreid met ledenrÈ uit de kerkelijke hoek, wijs, burgers en de raad. Op het stuk van bedrijvigheid relatie tot veiligheid blijft voornemen in het college; gramma overeind: een integi handhavingsbeleid. Overi van horeca, van geparkee vrachtwagens of sluipt verkeer, moet in overleg me; politie worden opgelost. Ook de jeugd kan reke een aparte paragraaf in den:; tie. Er moet beter worden; mengewerkt door de verse! lende partners die met de jeu bezig zijn. De beleidsdoel^ lingen zijn aan herdefiniè; toe en de problematiek van hangjongeren moet won aangepakt. Bij het verkeer blijft het aces liggen op voorlichting, educs; en duurzaam veilige herinf ting. Rampenbestrijding neerkomen op het bijht van het rampenplan en voet het oefenen op alle niveaus. De gemeenteraad praat dinsc 16 december over de notitie Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Steun die strijd! Giro 20 zi 22 Bank 70 7°Is' Postbus 1015 1940 EA Beverwijk tel. (0251) 27 55 55 www.brandwonden.nl NEDERLANOSlj brandwonden stichting Al meer dan 30 jaar trekt de Nederlandse Brandwonden Stichting zich het lot van brandwondenslachtoffers aan. De Stichting helpt door middel van nazorg, voorlichting, het beheer van de Nationale Huidbank en onderzoek naar de verbetering van de behandeling. De afgelopen jaren is hierbij veel vooruitgang geboekt Maar in veel gevallen ontstaan er toch ontsierende littekens die blijvende gevolgen kunnen hebben, zowel lichamelijk als psychisch. Om deze mensen te helpen in hun strijd tegen de littekens blijft er veel geld nodig voor o.a. onderzoek en nazorg. Wij doen daarom een dringend beroep op u om deze strijd te steunen! Jean d'Amour (6 jaar) Jean d'Amour uit Rwanda voetbalt graag. Jean d'Amour werd geboren met misvormde benen. In het revalidatiecentrum Gatagara leerde hij lopen én voetballen met beugels en krukken. De kosten van zijn medische revalidatie en onderwijs bedragen dit jaar €133,11. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Jean d'Amour; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische en of sociale revalidatie. Helpt u mee? Jean d'Amour is een van de kinderen die werd gefotografeerd voor de kalender 'Durven dromen in 2004'van Monique Velzeboer, ambassadrice Liliane Fonds. Voor meer informatie: www.lilianefonds.nl Stichting Liliane Fonds Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) voorlichting@lilianefonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36