Snelheid gaat omlaag in dorpen PZC Zeeuws talent zingt voor Thuredriht Brand in jop Hans weert lijkt aangestoken 15 Verkeer mag niet harder dan 30 kilometer in Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge Man rijdt sloot in Kerstconcert Kerst Anders Kerstmarkt in Kamperland Brandstichter krijgt taakstraf Dief moet de cel in Werkstraf voor hennepkweker agenda Amnesty houdt fakkelwake op Tholen Kerstbal in buurthuis De Pit De Pagter Interieurs in nieuw pand woensdag 10 december 2003 WOLPHAARTSDIJK - Over «li jaar wordt er in de bebouw- Je kom van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge niet harder gere den dan dertig kilometer per uur. Dat is het ambitieuze plan van een werkgroep van betvo- uirs die het voorstel gister avond presenteerde aan alle ge- interesseerde dorpsbewoners. piaybackshow ondernemers KAMPERLAND - De Kamper- landse ondernemers houden op vrijdag en zaterdag een Piay backshow in het Casembroot- huis in Kamperland. Dit weekend worden de prijs winnaars van de winkelweek actie van de Gezamelijke Noord-Bevelandse Onderne mers namelijk bekend gemaakt. Tijdens de avonden treden de Kamperlandse ondernemers en personeelsleden op als ar tiest. De avonden beginnen om 20.00 uur. De bekendmaking van de prijswinnaars is op zaterdag. GOES - Het Zuid Bevelands Dameskoor geeft samen met het popkoor Fever uit Middelharnis op vrijdag een kerstconcert. Het concert gaat Kerst Anders heten. Ook is er speciaal voor het concert een ensemble van brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke samengesteld voor de instrumentale bijdra- Id. Het concert heeft een gevarieerd programma. Het Zuid-Beve- lands Dameskoor zal tradi tionele kerstliederen in ver schillende talen zingen. Fever behandeld de modernere En gelstalige evergreens. Het con cert vindt plaats in de zaal van het Leger des Heils in Goes en begint om 20.00 uur. KAMPERLAND - Zeelandnet Studio houdt dit jaar op vrijdag 19en zaterdag 20 december een kerstmarkt. Voor de kinderen is er een kin derhoek en de Kerstman is ook aanwezig. Op zaterdag is er in de middag live-muziek. De kerstmarkt is op vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, )ij de Zeelandnet Studio in Kamperland. Wintermarkt TH0LEN - Stichting Thoolse Evenementen en Promotie's (STEP) verzorgt op zaterdag een wintermarkt in het centrum van Tholen. Door het hele stadscentrum vin- jen activiteiten plaats. In de Gasthuiskapel aan de Kerk straat wordt ook een kersthob- bybeurs gehouden. Daarnaast zijn de winkels de hele dag en avond geopend. De wintermarkt start om 13.00 fflduurttot 21.00 uur. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrïd Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- Purende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Behalve de inwoners zat ook wethouder T. 't Hart (PvdA) van gemeente Goes in de werkgroep verkeer. Deze werkgroep was in het leven geroepen om op korte termijn iets te doen aan de slechte verkeerssituatie in de dorpen, 't Hart. „Er wordt op dit moment nog door allerlei partij en gediscussieerd over de plan nen voor een rondweg. Waar schijnlijk duurt het nog wel even voordat die er daadwerke lijk ligt. De werkgroep is opge richt om zo snel mogelijk iets te doen aan de huidige verkeers problemen. De gemeente Goes heeft van tevoren beloofd dat al les wat cloor cle werkgroep zou worden geproduceerd de volle dige instemming zou krijgen." De grootste veroorzaker van verkeersproblemen in Wol phaartsdijk en Oud-Sabbinge is het doorgaand verkeer. Vracht wagens. bussen en toeristen die de dorpen gebruiken als sluip route van en naar Walcheren be zorgen veel overlast. Er wordt vaak te hard gereden en door het zware verkeer gaan veel huizen trillen. Het plan van de werkgroep is om bij alle toegangswegen een der tig kilometerbord neer te zetten. Ook worden drempels aange legd op plaatsen waar vaak te hard wordt gereden. Op andere plaatsen komt er een zogeheten uitritconstructie. Dat is een soort stoepje: een bestuurder die vanaf dat punt een andere weg op wil rijden, moet aan al het overige verkeer voorrang geven Ook plateaus, grote ronde ver hogingen op een kruispunt, moeten bestuurders bewegen langzamer te rijden. Vaak bleek het kiezen voor een oplossing erg moeilijk, 't Hart: „Om te zorgen dat de trillingen minder worden, kan je een klinkerwegdek vervangen door asfalt. Een nadelig gevolg daar van is dat mensen harder gaan rijden. Dat kan je dan weer ver minderen door drempels aan te leggen: maar dan worden de trillingen weer erger." Weginrichting Over het algemeen waren de meningen van de dorpsbewo ners over de plannen vrij posi tief. De meestgehoorde kritiek was dat mensen zich toch niet aan de maximumsnelheid zou den houden. „Dat heb je altijd", verzekerde 't Hart. „Het beste wat je kan doen is er voor zor gen dat goed nadenkende be stuurders zich aan de snelheid houden. Niet alleen door het plaatsen van bordjes en het aan leggen van drempels, maar door de weg zodanig in te richten, dat je er vanzelf dertig gaat rijden." De plannen worden het komend jaar uitgevoerd. Voor de gevaar lijke verkeerssituatie op de kruising van de Kaaidijk en de Stadseweg is voorlopig nog geen oplossing. Deze wegen worden niet beheerd door de ge meente Goesmaar door het Wa terschap Zeeuwse Eilanden en de provincie. Wethouder 't Hart beloofde bij die instanties aan te dringen op een snelle oplossing. De brandweer moest het dak openmaken om bij de brandhaard te komen. door Rob Paardekam HANSWEERT - In de jongeren ontmoe tingsplaats (jop) aan de Zijpe in Hans- weert heeft gisterochtend een uitslaande brand gewoed. De politie gaat uit van brandstichting. Volgens de Kruiningse brandweercom mandant H. Waterman werd om half zes melding gemaakt van een uitslaande middelbrand. In zo'n geval worden altijd twee tankspuitauto's ingezet. Eén daar van moest uit Kapelle komen. Bij aan komst bleek de brand in het dak te woe den. „Het ging om een dubbel dak", zegt Waterman. „Net tussen de twee delen woedde de brand," Om het vuur beter te kunnen bestrijden, heeft de brandweer het dak open gezaagd. Toen dat was ge lukt, was het brandje snel onder contro le. Volgens Waterman is de schade aan zienlijk, maar hoeft het gebouwtje niet als verloren te worden beschouwd. „De muren staan er nog, maar het dak en de deuren zullen vervangen moeten wor den." Volgens voorzitter J. Mak van de dorps raad, die de jop beheert, moet de brand zijn aangestoken. Een ander lid van de dorpsraad arriveerde kort na de brand weer op de plek des onheils en kreeg van de spuitgasten te horen dat enkele ramen en rolluiken waren verwijderd. „Dat duidt op brandstichting", zegt Mak. „Daarom heeft mijn collega samen met iemand van de gemeente aangifte ge daan." De dorpsraadvoorzitter gaat er van uit dat de dader niet uit de groep vas te bezoekers komt. „Dit moet iemand van buitenaf zijn geweest." Een woordvoerster van de politie beves- foto Willem Woznitza tigt de lezing van Mak en stelt dat de poli tie op basis van de aangifte ook uitgaat van brandstichting. Er is een onderzoek ingesteld. Mak zelf heeft geen idee in welke hoek hij het moet zoeken, want volgens hem gaat het hartstikke goed met de jeugdsoos. Burgemeester A. Ver- bree van Reimerswaal onderschrijft dat. „In de zomer zijn er wat aanloopproble men geweest door jongeren die in de om geving van de jop rondhingen en op het pad stonden", zegt hij. „Maar de laatste maanden heb ik geen klachten meer ge hoord." door Marcel Modde OUWERKERK - Drie jaar voorbereiding heeft het ge vergd, maar het resultaat is er dan ook naar: het eerste album van Zeeuws poptalent verza meld op één compact disk. Achtendertig muzikanten hebben een bijdrage geleverd aan het bijzondere project, on der wie Marjon van Iwaarden tot The Juke Joints, Danny Ve ra, Not James Dean en strijkers van Zeeuws Orkest. De cd, die vrij vertaald naar Bief Liefs uit Zeeland heet, is vanaf 20 december te koop. De opbrengst komt volledig ten goede aan de Stichting Thure driht, een organisatie die kin deren met kanker in de gele genheid stelt een onbezorgde vakantie door te brengen in Renesse, met hun familie. Het initiatief is van de serviceclub Ladies Circle Schouwen-Dui- veland. Onder artistieke supervisie van producent/saxofonist Franklin Schieman zijn elf be staande (internationale) hits deels verbouwd en van een ei gentijdse invulling voorzien. In sommige gevallen nog té veel gelijkend op het origineel, aldus een kritische Schieman. Maar door tijdsdruk voor de daadwerkelijke studio-plan ning met de uiteenlopende groep muzikanten, lag een in grijpende vertolking niet bin nen handbereik. Toch is hij er wel degelijk in geslaagd een veelzijdig album tot stand te brengen, een hebbedingetje voor chauvinistische liefheb bers. Een veelzijdige mix van rock, blues, ballads (met over De initiatiefnemers in Studio 2 van Wolfert Jumelet (1) en producent Franklin Schieman (r). Elza Verwest staat in het midden achterin. foto Dirk-Jan Gjeltema het geheel genomen een be langrijke rol voor een blazers sectie) en zelfs een op de jaren tachtig geënte Bronski Beat- achtige houseversie van L'a- mour toujours, uitgevoerd door The Moon. De eerste drie nummers hak ken er gelijk al in, waaronder een versie van Sunday After noon gespeeld door The Cave, waar The Kinks nog een puntje aan kunnen zuigen. Dat geldt eigenlijk ook voor alles waar Marjon van Iwaarden het voortouw neemt op de cd, niet in het minst bij een jazzy ver tolking van I will survive. Ab solute toppers onder de elf nummers bevattende cd zijn het opzwepende I feel so good (James Brown) en een door Frederick van Veeren poeslief gezongen True Colours. Zon der meer bijzonder is ook Dan ny Vera's uitvoering van Have I told you lately. Dat is overigens de enige bijdrage die niet is op genomen in Studio 2 van Wol fert Jumelet in Ouwerkerk. Hoop en liefde De verbindende factor voor al le titels op de cd is dat ze ver wijzen naar hoop en liefde, vertelt de producent (die zelf in vijf nummers te horen is), waarmee de link wordt gelegd met het gekoppelde goede doel. „Want uiteindelijk gaat het daar toch om. Daarnaast hebben we gekozen voor een zo veelzijdig mogelijke opbouw. Het is een grootschalig project geworden, door goedwillende amateurs van bijzondere klas se met liefde gemaakt." Aanvankelijk zou ook Blof een nummer vertolken, maar het management van Zeelands momenteel beroemdste band hield de boot af, zegt initiatief neemster Elza Verwest-Schie- man van de Ladies Circle spij tig. Het viertal ondersteunt het project wél met een voorwoord en foto in het boekje bij de cd. Van het schijfje wordt een eer ste persing van drieduizend exemplaren op de markt ge bracht. Zevenhonderd zijn er reeds bij voorinschrijving ver kocht, de overigen zijn vanaf 20 december verkrijgbaar in verschillende winkels op Schouwen-Duiveland, De Drukkery in Middelburg en in alle Bliek Modezaken in Zee land. De cd kan ook worden besteld via liefsuitzeeland@zeeland- net.nl. Binnen de Schouwse serviceclub wordt nog gewerkt aan een eigen website, waarop de cd inclusief fotomateriaal van de studio-opname en frag menten worden gepresenteerd. POORTVLIET - Een 19-jarige automobilist uit de gemeente Tholen raakte maandagavond met zijn auto in de sloot. Het eenzijdige ongeval gebeurde op de Langeweg in Poortvliet, rond zeven uur. De bestuurder raakte gewond en moest door de brandweer uit de auto worden gehaald. Hij werd naar het ziekenhuis ge bracht, maar kon diezelfde avond alweer naar huis. De oor zaak van het ongeval is onbekend. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een twintigjarige inwoner van Eindhoven we gens brandstichting veroordeeld tot 120 uur taakstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De man had 24 juli dit jaar op een camping in Burgh-Haamstede een contai nerbij een café/restaurant in brand gestoken. „Ik was boos en ik had gedronken", vertelde hij. De verdachte had zich geërgerd aan het gedrag van de café baas. „Maar dat rechtvaardigt niet zo'n reactie", verzekerde officier van justitie J. Groen. „Gelukkig heeft cle brand geen gevolgen, maar je moet er niet aan denken als de vlammen wa ren overgeslagen naar het café. Dat had gekund, want de zo mer was heet en droog." Hij eiste de straf die de politierechter hem oplegde. MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Terneuzen is gisteren in Middelburg voor het plegen van een aantal mis drijven veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf, waarvan vijf weken voorwaardelijk. De man had zich deze zomer in Terneuzen schuldig gemaakt aan een winkeldiefstal bij Al- bert Heijn en de diefstal van een brommer. Daarnaast had hij 3 oktober in zijn woonplaats vernielingen aangericht aan de voordeur van de woning van zijn moeder. Eerder had hij op 15 september haar auto beschadigd. Verder werd een man door hem bedreigd. „Als je de politie belt, dan sla ik je in elkaar." Van de diefstal van een paar schoenen werd hij vrijgesproken. Officier van justitie J. Groen meende dat verdachte steeds verder dreigt af te glijden. „Hij is hard op weg een veelpleger te worden." De officier vond alle feiten bewezen en eiste acht weken gevange nisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De Terneuzenaar werd verplicht reclasseringscontact opgelegd. De schadeclaims van zijn moeder en de woningbouwvereni ging Clavis, bijna vijfduizend euro, werden niet-ontvankelijk verklaard. Wel moet hij aan de eigenaar van de bromfiets 120 euro betalen. MIDDELBURG - Een 37-jarige inwoner van Roosendaal is gisteren in Middelburg voor zijn betrokkenheid bij een hen nepkwekerij conform de eis veroordeeld tot tachtig uur werk straf. De verdachte woonde in Vlissingen toen hij werd bena derd door een man, die hem vijfduizend euro beloofde als hij zijn huis beschikbaar stelde voor een wietplantage. Het aan bod was te verleidelijk, waarbij meespeelde dat hij in ernstige financiële problemen verkeerde. Begin oktober werden er 285 hennepplanten in de woning aangetroffen. Raadsman A. Neels wees op de kwetsbaarheid van zijn cliënt en vroeg de politierechter rekening te houden met de persoonlijke omstandigheden. De politierechter had er wel oren naar, maar dat nam volgens hem niet weg dat ver dachte een aandeel had in de hennepteelt. Een werkstraf vond hij passend. STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter deZLM, 13.30-16.30 uur; Koersbal senio- Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende ac tiviteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur; Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; Theater De Mythe, 20.00 uur: Cabaret programma Sleet; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; Consistorie, 14.00-16.00 uur: Kerstver koop en verloting door de vrouwenver eniging; t KAMPERLAND - Kerkgebouw De Ark," 20.00 uur: Kerstconcert van diverse ko- ren; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; THOLEN - In het kader van de Internationale Dag voor de Rechten van de Mens wordt op vrijdag een fakkelwake gehou den in Tholen. De wake is een initiatief van Amnesty International. De or ganisatie herdenkt hiermee het aannemen van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens op 10 december 1984. De fakkelwake vindt plaats van half zeven tot acht uur en begint voor de Gasthuiskapel in Tho len. De wake is losjes verbonden met de andere herdenkingsacti viteiten rond 10 december. De herdenkingsactiviteiten zijn bedoeld om de aandacht te ves tigen op de risicolanden waar mensenrechtenactivisten wer ken, zoals de Filipijnen, Wit Rusland en Israël. 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur; Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de topbomen om je heen; Gemeentehuis, 20.00 uur: Literaire avond met Sjaak Verboom; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 14.00 uur: Bingomiddag voorouderen van Rei merswaal; Skeelerbaan, 19.00-21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelervereniging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek.Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltui- nen met Orangerieplanten en waterpar tijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; RILLAND - Basisschool DeHorizon, 18.30-20.30 uur: Kerstmarkt; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur. Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal. Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart op de Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50plussers; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. GOES - Dansclub De Vriend schap houdt op zaterdag een kerstbal in buurthuis De Pit in Goes. De avond is geheel in kerstsfeer en wordt opgeluisterd met live muziek van een bekende Zeeuwse band. Ook is er een lo ting. Niet alleen paren zijn wel kom op de dansavond, ook al leenstaanden kunnen een gezel lig avondje komen dansen. Het bal begint om 20.00 en duurt tot 01.00 uur. Advertentie) De Pagter Interieurs heropent op 10 december haar deuren op het nieuwe adres aan de Herenstraat 9 te Middelburg. De inlemalionale collectie exclusieve zitmeubelen, meubel- en gordijnstof fen en decoratieve woonaccessoires is nu ondergebracht in het pand van An tiekhandel de Pagter. In een sfeervol le, klassieke ambiance staan banken en fauteuils opgesteld van o.a. Dodo. Juanes, Duresla en Whitehead. Inlcri- euradviseuse Tct Schipper staat de klanten bij in de keuze uit de collectie interieurstoffen van o.a. Ralph Lau ren, Elitis, Warneren Mulberry. Eigenaar Erik de Pagter van zowel Antiekhandel de Pagter en De Pagter Interieurs besloot beide zaken in het zelfde pand onder te brengen. Klanten liepen vaak van de ene naar de andere winkel. Binnen Antiekhandel de Pagter was het na de uitbreiding naar de Segeersstraat mogelijk een aparte ver koopruimte te creëren voor de gere nommeerde meubel- en stoffenmerken. De Pagter Interieurs staat daardoor garant voor kwaliteit en exclusiviteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33