PZC Jong fotografeert jong Buse op eigen benen 27 De beste beats, de beste raps Spelen met grote woorden Mower valt door de mand Negen uur Rolling Stones Jouw stem telt mee voor de Drum 'n Bass Awards woensdag 10 december 2003 1. Frans Bauer - Heb Je Even Voor MijH) 2. Chipz- Cowboy (2) 3. Marco Borsato - Afscheid Ne men Bestaat Niet (-) 4. Hilary Duff - So Yesterday (7) 5. Dj Tiesto - Traffic (4) 6. Kevin Lyttle - Turn Me On (3) 7' Dido - White Flag (6) 8. Nena Kim Wilde - Anypla ce, Anywhere,Anytime (5) 9. Sugababes - Hole In The head (8) 10. Aventura - Obsesion fl3) 11 The Black Eyed Peas - Shut Up (-) 12. Britney Spears Ft Madonna - Me Against The Music (9) 13.50 Cent - P.I.M.P. fl2) 14. Special D. - Come With Me (10) 15. Chipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cal (17) 16. The Black Eyed Peas - Where Is The Love f11 17. Limp Bizkit - Behind Blue Ey- 'es(21) 18. Jim - The Way It Goes f16) 19. Christina Aguilera - The Voice Within (-) 20. Girls Aloud - Jump (22) 21. The Rasmus - In The Sha dowsfl 8) 22. Phil Collins - Look Through My Eyes (20) 23. Blue - Guilty fl 5) 24 Atomic Kitten - If You Come To Me f19) 25. Alicia Keys - You Don't Know My Name (35) 26. The Underdog Project - Sa turday Night (14) 27. The Darkness -1 Believe In A Thing Called Love (21 28. Hind - Summer All Over Again (24) 29. Michael Jackson - One More Chance(30) 30. V-Male - Stereotype Me (Sa me Old Thing) (25) 31. Fatman Scoop - Be Faithful (37) 32. Kylie Minoque - Slow (23) 33. Kim-Lian - Teenage Super star (26) 34. Justin Timberlake - I'm Lovi- n'it(-) 35. Bas En Joel - Burning Heart (32) 36. Pink - Trouble (33) 37. Lorna - Papi Chulo (28) 38. Frans Bauer - 'N Ons Geluk (36) 39.Westlife- Mandy(31) 40.Beyonce Ft. Sean Paul - Baby Boy (34) 41. G-Spott - No Comment (94) 42.Gareth Gates - Spirit In The Sky (39) 43.Robbie Williams - Sexed Up (45) 44.Ultrabeat - Pretty Green Eyes (41) 45. Simply Red - You Make Me Feel Brand New (-) 46. Outlandish - Aicha (46) 41.K3 - Frans Liedje (49) 48.R Kelly - Step In The Name Of Love (48) 49.Gordon& Romeo - 700% Ver liefd (38) 50.The Underdog Project - Win ter Jam (-) 1. Frans Bauer - 'NOns Geluk1) 2. De Poema's - Best Of (2) 3. Dido - Life For Rent (3) 4. Red Hot Chili Peppers - Grea test Hits And Videos (4) 5. Alicia Keys - The Diary Of Ali cia Keys (-) 6. Robbie Williams - Live Sum mer 2003 (6) 7.K3- Oya Lele (5) 8. Ilse Delange - Here I Am 1998- 2003 (7) 9. Sugababes - Three (11 10. Hind - Around The World (10) 11. The Beatles - Let It BeNa ked(8) 12. Frans Bauer - Dicht Bij Jou (23) 13. Simply Red - Home (28) 14. Sting - Sacred Love (14) 15. Bon Jovi - This Left Feels Bight-Greatest (13) 16. Pink - Try This (12) 17. Andre Rieu - Romantic Para dise (27) 18. R.E.M. - In Time 1988-2003 (16) 19. Britney Spears - In The Zone (9) 20. Evanescence - Fallen (47) 21. BZIM - LeefJe Leven (18) 22. Kinderen Voor Kinderen - Deel 24 (15) 23. Blof - Omarm (22) 24. Justin Timberlake - Justified (29) 25. Andre Hazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (31) 26. Alessandro Safina - Musica Di Te (25) 27. Atomic Kitten - Ladies Night (24) 28. Michael Jackson - Number Ones (17) 29. Meat Loaf - The Very Best Of (30) 30. De Dijk - Door (20) 41. Kylie - Body Language (19) Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (32) 2' ïa.n p.aui~ Dutty Rock '34) (26)'St'na ^9u''era - Stripped 35. Robbie Williams - Escapolo- 9/(33) 36. Korn - Take A Look In The Mir ror (21) ,o f®tra Berger - Mistress (36) 48. Westlife- Turnaround (35) ^orah Jones - Come Away With Me (40) 40. Blue - Guilty (A3) 41. Josh Groban - Closer (41 "od Stewart - As Time Goes By... (37) 43. Lmkin Park - Live In Texas (-) tnrique Iglesias - Seven (49) Bruce Springsteen - The Es- sentiaK42) 46. The Black Eyed Peas - Ele- Phunk (-) 47-Nena Ft. Nena - 20 Jahre Nena (38) An »"lio '9'esias - Divorcio (45) 49- Missy Elliott - This Is Not A Test!44) Cen* - Get Rich Or Die Trying (-) Jongeren hangen soms uren lang op straat. En ze beleven er nog plezier aan ook. Voor volwassenen is dat misschien moeilijk voor te stellen, maar ook dat is een vorm van vrijetijdsbeste ding. Als tegengeluid voor de vaak negatieve beeldvor ming over hangjongeren schreef de Nationale Jeugd raad een fotowedstrijd uit: Picture It. Daarbij werd jon geren gevraagd om hun vrijetijdsbesteding op de ge voelige plaat vast te leggen. Uiteindelijk kwamen uit het hele land 92 inzendingen binnen. Een jury selecteerde de 27 mooiste, die vanaf aanstaan de vrijdag zijn te zien in het Ne derlands Fotomuseum in Rot terdam. De vraag was heel simpel: wat doe je in je vrije tijd, zet dat op de foto en vertel het verhaal er achter. Het doel van Picture It is vooral om het fenomeen 'han gen' in beeld te brengen en posi tief te belichten. Of het nu in een park, een portiek of op een pleintje is, 'hangen' kun je over al. In Nijmegen speelt bijvoor beeld bij enkele jongeren een brug een centrale rol in hun vrij e tijd. Het is een plek waar ze na schooltijd bij elkaar komen, feesten oi'ganiseren en waar re laties zijn begonnen. De Jeugdraad hoopt dat door het beeldmateriaal het imago van 'hangjongeren' verbetert. De foto's laten het tegenoverge stelde zien van de negatieve ge luiden over vrijetijdsbesteding van jongeren. Ze zijn niet altijd de overlastveroorzakers waar voor ze worden gezien. „Er wordt altijd maar gezegd: die jeugd van tegenwoordig. Het wordt als bedreigend erva ren en het heeft een slecht ima go", zegt Esther van Hemert van de Nationale Jeugdraad, een overkoepelend orgaan van jon gerenorganisaties in Neder land. „Natuurlijk gebeuren er ook wel eens vervelende dingen, maar jongeren kunnen ook ge woon lekker 'hangen' zonder dat ze ernstige dingen doen. Het is gewoon een andere denkwe reld." Blowen Toch wordt bij de inzendingen minder de nadruk gelegd op 'hangen', als wel op vrijetijds besteding in het algemeen. De ingezonden foto's variëren van een radio-uitzending en een sfeerfoto van een middag aan het water tot een actiefoto van een racefietser of skater. „We hebben een goed beeld gekregen van wat jongeren in hun vrije tijd doen", zegt Esther van He mert. „Dat is heel divers. De een stuurde een foto van een na- tuurkamp, de ander van blowen op straat. Dat zijn twee uiter sten." Niet alleen iedere jongere doet het anders, ook in elke regio zijn verschillende activiteiten po pulair. Je zult een jongere in Rotterdam niet zo snel in een bootje aantreffen als in Fries land. Andersom is graffiti in de grote steden weer meer in trek dan buiten de Randstad. Een jury bestaande uit profes sionele fotografen heeft de fo to's beoordeeld op de kwaliteit en het verhaal. De winnaars - twee categorieën: van 12-15 en 16-19 jaar - zijn afgelopen weekend in Hal4 in Rotterdam bekendgemaakt. De hoofdprijs ging naar Joost uit Bergschen- hoek, voor een foto van zijn nachtelijke graffiti-escapades langs het treinspoor. Tonny van der Mee De 27 beste foto's van 'Picture It' zijn van vrijdag 12 tot en met zondag 28 december te zien in de entree van het Nederlands Fotomuseum in de Witte de Withstraat in Rotterdam. Info: www.pictureit.nl Buse is terug. Maar niét als het gezicht van Mad'House, het dancecollectief dat een nummer 1 hit scoorde met Ma donna's 'Like a Prayer'. Op de onlangs verschenen single 'Lo- ve 2 Nite' prijkt haar eigen naam: Buse. De Rotterdamse zangeres gaat nu solo op jacht naar succes. De nieuwe look van Buse, kort geknipt en in 'iets meer gewaag de' kleding, zou symbool kun nen staan voor de nieuwe stap die zij heeft gezet. Buse gaat so lo. Optreden met Mad'House, het dancecollectief waarmee ze door Europa, de Verenigde Sta ten, Zuid-Amerika en Azië toer de, doet ze nog slechts inciden teel. De prioriteit ligt vanaf nu echter bij haar eigen project. Voor Buse Unlu (bijna 22) is in haar nieuwe hoedanigheid ei genlijk niet zo gek veel veran derd, vindt ze. „Het enige échte verschil is, dat ik niet meer sa menwerk met de twee Franse producers (Bambi Mukendi en Stephane Durand), die Mad 'House hebben opgericht en bij wie de rechten lagen. Maar de groep, waar ik voorheen mee werkte, is nog steeds dezelfde: de geluidsmensen, de dansers, etcetera." Maar er zijn tóch meer verande ringen. Zo zijn de nieuwe wer ken van Buse géén.covers van Madonna. En Buse zal nu 'ge woon' als zichzelf worden her kend. „Dat is wel grappig. Ik heb wel fans die mijn naam ken nen, maar op straat riepen mensen toch vaak: 'daar loopt Mad'House'. Dat gaat nu veran deren." Eigenlijk al bij haar start als ar tieste, twee jaar geleden, wist Buse dat ze niet altijd bij het dancecollectief zou blijven. „Het was wel nodig om deze om slag te maken. Optreden met Mad'House is een ontzettend leuke periode geweest, maar het is genoeg." De voormalige stu dente sociaal-juridische dienst verlening zegt door de Madon na-covers nooit extra druk te hebben gevoeld, maar tóch is het een ander gevoel, nu ze niet meer gebonden is aan The Mate rial Girl. „Het klopt, dat ik me wat vrijer voel nu ik eigen stuk ken zing." Vooralsnog is haar single 'Love 2 Nite' - een remake van het ja ren '80-nummer 'Babe We're Gonna Love Tonight' - nog het enige voorproefje van de 'nieu we' Buse. Wanneer ook het al bum gaat verschijnen, is nog niet bekend. 'Ergens in 2004.' Buse: „Wat ik al wél weet, is dat ik er veel variatie in wil hebben. Tekstueel zullen de nummers ook een dramalijn hebben. Maar het schrijven ervan is best lastig, heb ik ontdekt." Bij haar overstap blijft ze ver trouwen op het pathos waarmee ze al successen behaalde. De dancemuziek is Buse, moeder van peuter Damian, op het lijf geschreven. „Ik ben nog jong. Misschien wil ik over een aantal jaren pop en r&b doen - ik heb altijd veel geluisterd naar zan geressen als Diana Ross en Lau- ryn Hill - maar momenteel voel ik me lekker bij de dance." Ei gen nummers maken, dat is nu de grote uitdaging. „Ik ben nu bij het hele proces betrokken. Bij Mad'House hadden vooral die Franse jongens de overhand. Nu heb ik veel meer controle." Stiekem heeft Buse ook andere ambities. Ze is voorzichtig bezig met een filmrol. „Het is allemaal nog prematuur, maar het gaat om een horrorfilm. Het enige dat er tot nu is, is het script. Ac teren lijkt me geweldig. Het grappige is trouwens dat ik vroeger nooit naar horrorfilms durfde te kijken, omdat ik dan slapeloze nachten zou krijgen." Vincent Okker Buse Unlu: Love 2 Nite - Digi- dance. De mannen moeten het in de hiphop wereld onderling nog uitvechten, maar bij de vrouwen is er maar een die on betwist aan de top staat: Missy Elliott. Als een van de weinigen schrijft ze haar nummers zelf. En met producer Timbaland aan haar zijde is ze vooralsnog onverslaanbaar. Sinds haar meesterlijke debuut 'Supa Du- pa Fly' uit 1997 domineert dit Amerikaanse lekker gekke wijf met ogenschijnlijk ongekend gemak. Nog maar een jaar na 'Under Construction' is er nu de vijfde, This Is Not A Test! Daar op maakt ze haar status waar. Met een beetje hulp van gasten als Jay-Z, Nelly, R. Kelly en Mary J. Blige, maar het is vooral Elliott zelf die met humor en zelfspot de show steelt. Mis schien is de verrassing eraf, maar Missy Elliott levert sim pelweg de beste beats en de bes te raps van het jaar. Peter van der Heide Missy Elliott: This Is Not A Test! - Elektra/Warner, 56.15 min. Robert Johnson ging naar the crossroads en verkocht zijn ziel aan de duivel om gitaar te kunnen spelen. Hij liet 29 beze ten vertolkte nummers over vrouwen, duivels en de dood na. En vele volgelingen. Ook Rob Jungklas zoekt op Arkadelphia de blues in die schimmige we reld. Niet zo geniaal als Johnson - uiteraard - maar met dezelfde verontrustende gedrevenheid als Sixteen Horsepower en Nick Cave. Whisky en vrouwen hel pen hem te bidden, zingt hij in het huiveringwekkende 'Drunk Like Son House'. Hij speelt met duivelse verleidingen en Grote Woorden. Goden deDuivel.Hel, Wraak, Boete en Eeuwigheid. De thema's zijn even verscheu rend en tragisch als zijn zang en gitaarspel. Intens en beklem mend, zonder relativering. Daarmee is Jungklas soms net iets té zwaar op de hand. Maar wat wil je: You don't need to meet the devil at the crossroads to lose your sold on this dark night, zingt hij. Een wanhopige en fascinerende plaat. Maaike Borst Rob Jungklas: Arkadelphia - Madjack/Bertus, 46.14 min. Nirvana re-imagined', 'The new millennium Kinks on speed', 'Perfect', 'Absolute ge nius'. Het debuutalbum van het Londense gitaarpoptrio Mower kreeg in eigen land laaiende re censies. People Are Cruel opent inderdaad veelbelovend met 'After Dark' en 'The Morning After', nummers met de power van de Buzzcocks en de meer- stemmige zang en sixtiesfeel van The Kinks. De druilerige zondagmiddagballad 'Then The Drugs Came Out To Play' kan er ook prima mee door. En 'Cruel Nature', dat soepeitjes switcht van melige nerdrock naar se- ventiesrock met een groove, is redelijk briljant. Maar daarna is de koek ook op. Het eindeloze 'bla bla' in het refrein van 'No One Is Royalty' werkt op de ze nuwen en wat volgt heeft een zo mogelijk nog hoger lulligheids gehalte. Dan valt Mower door de mand als de schoolbandjes- variant van Blur. En Nirvana? Dat valt in geen velden of wegen te bekennen. Je moet de Engelse muziekpers nooit meteen gelo ven. Rob Broere Mower: People Are Cruel - Transcopic Records/Munich, 50.49 miji. De zes nooit eerder uitge brachte liedjes vormen na tuurlijk een mooi lokkertje. Maar feit is dat de dvd-box Four Flicks van de Rolling Stones veel en veel meer te bieden heeft. Iedereen die de afgelopen zomer een van de optredens in Nederland bezocht, zal smullen van de negen uur durende concertregistraties en docu mentairebeelden op vier schijf jes. De Stones reisden in 2002 en 2003 de wereld over om op te treden in stadions, theaters en middelgrote zalen. Voor elke ge legenheid stelden ze een nieuwe setlist samen, zodat op Four Flicks ruim vijftig liedjes zijn verzameld. De concertregistra ties zijn subliem. Of de Stones nou in het relatief intieme Olympia Theater in Parijs staan, of in het immense Twic kenham Stadion in Londen: ze bespelen met gemak de achter ste rijen. Muzikaal is het Parijse concert het meest interessant: hier ontbreken de imposante decors en een spetterend vuur- werkslot, zodat alles aan komt op de liedjes. En die zijn nog steeds verschrikkelijk goed. Martin Groenewold Rolling Stones: Four Flicks - TGA/Warner, 545 min. Ben jij ook zo benieuwd wie de populairste drum 'n bass performers van Nederland zijn? En wil je daar ook graag in spraak in hebben? Dat kan! Op 28 december worden in de Melkweg in Amsterdam de Ne derlandse Drum 'n Bass Awards verdeeld onder de populairste drum 'n bass performers. Er zijn maar liefst acht categorieën: beste deejay, beste aankomende deejay, beste mc, beste produ cer, beste label, beste feest, bes te platenwinkel en beste websi te. Daarnaast wordt een lifeti me achievement award uitge reikt. Via de website kun je stemmen op jouw favo drum 'n basser. De stembussen sluiten op 20 de cember. Natuurlijk bestaat de avond niet alleen uit het uitdelen van prijzen. Na de awardceremonie begint er een groot feest met onder an dere dj Flight, (1 Extra BBC, En geland) en Storm (Metalheadz, Engeland). Zij worden begeleid door verschillende mc's als Pro- skript en Jay. Buse: „Nu ik eigen stukken zing, voel ik me vrijer. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27