Opleiden belangrijker dan winnen PZC a t Van Assche is baas over oudere turners De Kok voelt zich steeds beter thuis in de spits Francke heeft Friese hengst aan touwtje 17 Jonge voetballers kunnen zich bewijzen in Zeeuwse beloftecompetitie Goud voor Zeeuwse judoka's topscorer Verkoper uitslagen Bijzondere prijs van supporters voor Rivaldo agenda dinsdag 9 december 2003 LnrRarryvan der Hooft TERNEUZEN - Met de wed- istrijd tussen Zeelandia Middel burgen Oostkapelle wordt van daag de eerste helft van de Reeuwse beloftecompetitie af gesloten. Hoewel er af en toe nat mindere geluiden te horen lijn. wordt het initiatief over r^het algemeen als zeer geslaagd beschouwd. Het winnen van de ^-competitie is niet het doel, het ■'.belangrijkste is het opleiden van jeugdige voetballers. joch geldt dat laatste gegeven niet voor elke deelnemende Sommige trainers spelen hun wedstrijden steeds met heel teams en laten de talenten vanhet eerste elftal thuis. Als de tegenstander dan wel met alle serste-selectiespelers tot 23 aar en twee dispensatiespelers antreedt, levert dat wel eens icheve gezichten op. De regels }f aten het echter toe. Als een club of twee spelers in actie wil aten komen die ouder zijn dan 'j23,moet dat even gemeld wor- i! len bij de tegenstander en het secretariaat. g jOverhet algemeen is de belof- tKompetitie tot nu toe een zeer r.'geslaagd initiatief", zegt Guido vanSchaick, lid van het organi- atiecomité. „De competitie is aangemeld en goedgekeurd doordeKNVB. Daarom moet er ;I altijd een wedstrijdformulier worden ingevuld, maar het is svel zo dat gele en rode kaarten niet altijd worden doorgegeven. I Dat kan ook niet, want de clubs zouden dan in de competitie last .hebben van de beloftecompeti- f tie, Dan zou er natuurlijk nie- g mand meedoen. Maar als er echt incidenten voorvallen die niet 7 door de beugel kunnen, dan a melden wij dat bij de KNVB." Resultaten Over het algemeen komen er spelers in de leeftijd van zestien tót 23 jaar in actie. De verschil- lenzijndaai'door ook duidelijke zichtbaar. Temeuzense Boys i won bijvoorbeeld met 10-1 bij Oostburgen Vlissingen was met 8-0 te sterk voor 's-Heer „Bij Terneuzen Peter Dieleman van Zaamslag is een van topscorers in de Beloftecompetitie. kijken we niet naar de resulta ten", vertelt trainer Paul Telus- sa. „We zijn bezig in het kader van opleiden en hoe meer jonge spelers er mee doen, hoe beter. Daar leggen wij de prioriteit. Hoe pakken spelers van het eer ste het op als ze met A- of B-ju- nioren samen voetballen? Hoe gaan ze daar mentaal mee om? Voor de j ongste spelers is het feit dat ze mee mogen doen een be vestiging van hun kwaliteiten. Ze krijgen vaak met meer weer stand te maken en verliezen het dan op fysieke kracht. Daar door moeten ze slimmer wor den, slimmer gaan voetballen." Guido van Schaick: „Terneuzen kiest dus vaak voor een heel jong elftal, terwijl een andere club meer op resultaat voetbalt. Het kiezen voor opleiden is op de lange termijn natuurlijk be langrijker en daarom is deze competitie ook in het leven ge roepen. We hebben tot nu toe ook vooral positieve respons ge kregen. Er is wel eens gezegd dat HW'24 nogal hard de wedstrijd inging, maar dat zullen we bij de evaluatie bespreken." „Ik verbaas me over die opmer king en begrijp niet waar het vandaan komt", reageert HW'24-trainer Eddy van der Hooft. „Tegen Zaamslag kregen we twee rode kaarten, maar ik vond dat dat meer te wijten was aan de dubieuze leiding. Een speler van Zaamslag maakte een overtreding en spuugde naar één van mijn spelers. Die verweerde zich en kreeg rood, terwijl de speler van Zaamslag mocht blijven staan. Die jongen is daar later ook door zijn trai ner Mare de Kunder op aange sproken. Het is dus allemaal een beetje overdreven om de schuld in zo'n geval bij HW'24 te leg- foto Peter Nicolai gen." Van der Hooft is verder zeer te spreken over de belofte competitie. „Je kunt bijvoor beeld A-junioren mee laten doen, die eigenlijk nog niet klaar zijn voor het eerste elftal. En Norbert Baart, één van mijn oudere spelers, heb ik ook eens mee laten doen. Hij was gebles seerd geweest en kreeg vervol gens een schorsing van drie wedstrijden. Met de beloften kon hij mooi ritme opdoen. Ik vind het ook helemaal niet erg als er af en toe wat oudere spe lers meedoen. Maar het uit gangspunt moet wel blijven dat WIJCHEN - Op het Open Judo toernooi in Wijchen hebben Zeeuwse judoka's mooie presta ties neergezet. Op dit sterkbe- zette toernooi was er goud voor Sjors Riddersma van Sport Geelhoed en Boy de Pun- ic der, Ramon van der Grift en e: Chantal Gakeer van Judo Ryu svanSchaik. Sjors Riddersma uit Middel- 2 buig won het goud bij de zwaar- jj [wichten geboren in 1994-95. j fij walste over al z'n tegenstan- feheen. In de finale was hij te sterk voor Robin Gloudemans uitBeuningen. Met een overna- me scoorde hij een vol punt. Ook Boy de Punder uit Vlissin- gen -kwam makkelijk door de voorrondes in de klasse tot 55 e ulogram 1989-90. In de finale wist hij te winnen doordat zijn tegenstander Duco Veenstra uit cveendam bestraft werd voor passiviteit. Ramon van der Grift c won ook al zijn partijen in de voorronden met een vol punt in de klasse tot 60 kilogram jon- gens geboren 1987-88. In de fi- i nale versloeg hij Ron Cornelisse 1't Eindhoven tien seconde voor ijd met een schouderwerp Chantal Gakeer uit Nieuwdorp won de finale van Maria Janssen 'it Wijchen in de klasse tot 70 i tuogram meisjes geboren 1987-88. Janssen was kansloos togen de binnenwaartse dij- Worp (Uchi-Mata). 'ohnno Rijnhout uit Yerseke won bij de zwaargewichten ge- foren 1992—93 het zilver. In de oale was Adam Salomov voor to judoka van Sportschool Geelhoed te sterk. Ook was er ah'er voor Annelien en Ruben Houtens uit Middelburg en Jan aap de Nood uit Oost-Souburg lallen Van Schaik). Derde plaat je Waren er voor Ranishant ayasingham uit Vlissingen geelhoed), Gregori Boncke en elien Plasman uit Middel burg (Van Schaik). ok was er goud voor de twaalf de lichtgewicht Sam van't vestende in Bergum. De Vlis- ger die uitkomt voor Sport toishtuut De Korte uit Hoogvliet heer en meester op het in- ernationale judotoernooi. Hij wam in de voorronders onder andere de nationaal kampioen «'I Finland Jaakko Toppari te- i, dle hij met een schitterende iWorP naar_ de herkansingen v?' c^e ^na^e versloeg Van •Vestende met een mooie door Roeland van Vliet GOES - Turner Anthony van Assche is er de afgelopen twee jaar meer op voor uit gegaan dan hij zelf dacht. In 2001 werd hij op het sterk bezette internatio nale toernooi in het Zwitserse Liestal nog twintigste, afgelopen weekeinde eindigde hij als vijfde. „Mijn doel was om bij de beste twaalf te komen, maar het ging allemaal beter dan ik dacht", zei het veertienjarige talent uit Sas van Gent gisteravond. Veelvoudig Nederlands kampioen Van Assche keek zijn ogen uit in Liestal, dat vlakbij Basel ligt. „Er deden allemaal jongens mee die ook in de World Cups uitkomen.Toch deed de jonge turner van SDS Rotterdam niet voor hen on der. Hij sprokkelde zelfs meer punten bijeen dan enkele oudere jongens. Van Assche: „In mijn categorie komen tur ners uit die tussen 1987 en 1991 geboren zijn. Ik was met mijn vijfde plaats in Liestal de eerste uit 1989, de tweede uit dat jaar werd pas vijftiende. Tussen ons in zaten ook heel wat jongens uit 1987 en '88. Die heb ik dus verslagen." Senioren Van Assche maakte deel uit van het team van SDS Rotterdam, terwijl er ook een team van de KNGU was. „Het was al eerder bekend dat we met de club zouden gaan, vandaar dat er twee Ne derlandse ploegen meededen", legde Van Assche uit. De ploeg van de natio nale bond eindigde als tweede, het team van SDS Rotterdam als achtste. „Maar dat kwam doordat de senioren in onze ploeg het niet zo goed deden." De Zeeuws-Vlaming gebruikte het toernooi om nieuwe onderdelen in zijn toesteloefeningen uit te proberen. Op de brug testte hij een nieuwe afsprong, op vloer een nieuwe serie en op het on derdeel sprong besloot hij vlak voor de wedstrijd ook iets innovatiefs te doen. Op het onderdeel voltige turnde hij zelfs met een uitgangswaarde van 9800Daar hield hi j een score van 8.300 aan over. Uiteindelijk kwam hij uit op een puntentotaal van 49.15. Daarmee legde hij beslag op de vijfde plaats in het individuele klassement. Jeffrey Wammes, ook van SDS Rotterdam, ein digde als eerste bij de junioren met 51.25. Belangrijk Het goede resultaat van afgelopen weekeinde is belangrijk voor Van As sche, aangezien hij zich wil plaatsen voor het EK turnen voor jeugd. Dit wordtin april in het Sloveense Ljublja na gehouden. „Jeffrey Wammes en Ep- ke Zonderland gaan daar sowieso heen en er is in totaal plaats voor vijf Neder landers" weet Van Assche„Ik moet me op toernooien als in Liestal laten zien om me te kwalificeren. Op dit moment ziet het er goed uit, ik sta namelijk na twee toernooien voor op alle andere Ne derlandse junioren. Carlo van Minde uit Goes is één van hen." De Zeeuws-Vlaming Anthony van As sche keek tijdens een internationaal turntoernooi in de buurt van het Zwit serse Basel zijn ogen uit. choudf lerworp (Kata-Guruma) otcly Berghuis. door Euqène de Kok HEINKENSZAND - Walter de Kok maakte door zijn vier doel punten in het duel met Kogel vangers een einde aan een reeks van vijf nederlagen van 's-Heer Arendskerke. „Na afloop ben ik in De Raaijberg wel op een paar schoudersbeland", lacht de dit seizoen van voorstopper tot spits getransformeerde De Kok. „Nee, nog nooit", antwoordt de 26-jarige aanvaller van de za terdag-tweedeklasser zonder na te denken op de vraag of hij wel eens eerder zo trefzeker is geweest. De verklaring is sim pel. „Ik heb altijd achterin als voorstopper gespeeld. Aan het begin van dit seizoen waren er nogal wat geblesseerden en om dat er niemand was voor de spitspositie, maar we nog wel beschikten over een voorstop- per (Dennis op 't Hof) ben ik maar naar voren gegaan." Zijn plek is een andere, maar als voetballer is hij vrijwel hetzelf de gebleven. „Ik ben geen speler van de briljante acties. Ik moet het vooral moet hebben van hard werken. Dat is typerend voor het hele elftal." Het voor lopige hoogtepunt van de nieuwbakken aanvaller kwam zaterdag in de wedstrijd in Wil lemstad, waar hij in de tweede helft een zuivere hattrick maak te nadat hij in de eerste 45 minu ten al één keer had gescoord. tot op één punt genaderd. Nu is het, denk ik, wel een eind met hun gebeurd." De Kok bracht zijn voorlopige totaal in zijn debuutseizoen als spits daarmee op negen. „De te genstander was niet echt su per", relativeert hij zijn produc tiviteit. „Ze staan niet voor niets onderaan, We wisten vooraf dat het een belangrijke wedstrijd voor ons zou worden. Als zij hadden gewonnen, waren ze ons De in Heinkenszand woonach tige verkoper bij een in die plaats gevestigd automatise ringsbedrijf put hoop uit het vo rige seizoen. „Rond de winter stop stonden we er toen onge veer hetzelfde voor als nu. Daarna verloren we nog wel wat punten, maar tegen het einde hebben we zes keer achter el kaar gewonnen. We haalden zelfs nog de nacompetitie." Ook nu lijkt een gunstiger ver loop van de tweede competitie helft een reële mogelijkheid. „Frank Goedegebure speelde zaterdag voor het eerst in een half jaar weer mee. Hij raakte in de nacompetitie geblesseerd aan zijn knie. Het is goed hem er weer bij te hebben. Alle gebles seerde spelers zijn eigenlijk wel weer op de weg terug. De stand in het topscorersklas sement ziet er als volgt uit: 1. Chiel Maranus Domburg17 doelpunten, 2. Marcel Lourens Zeelandia Middelburg) 15, 3. Niels Paardekooper (Goes) en Daryl Rawidjan (Ria W) beiden 13, 5. Robbie van de Wijnckel (Breskens), Patrick Provoost (Domburg), Frank Allaart (Se- rooskerke), Niels Kole en Peter Willemse (Kapelle) allen 12, 10. Rink Basie (MZVC) en Arno Verlinde (Ria W) beiden 11. er zoveel mogelijk jonge gasten spelen." „Ik heb er geen problemen mee als er incidenteel wat oudere spelers meespelen", zegt Paul Telussa, die tevens deel uit maakt van het bestuur van de competitie. „Het gaat om het ontwikkelen van het individu, maar kennelijk delen sommige collega's onze visie niet. Oefe ning baart kunst, kun je zeggen, maar sommige trainers moeten die woorden niet in hun mond nemen. Ze laten bepaalde spe lers niet meedoen, omdat ze blijkbaar bang zijn dat die zich in de kijker spelen bij andere clubs. Maar als ze echt zo goed zijn, kom je daar toch wel ach ter." Warm hart Dat slechts vijftien ploegen zich inschreven voor de beloftecom petitie, is Telussa nogal tegen gevallen. „Als ik collega's in de rest van het land spreek, blijkt dat iedereen een dergelijk initi atief een warm hart toedraagt. Dan valt het me tegen dat er in Zeeland zo weinig clubs mee willen doen. De regels zijn vrij ruim opgezet dus er is veel mo gelijk. Maar ook daar denkt een aantal collega's kennelijk an ders over." Guido van Schaick: „Dat we op vijftien ploegen bleven steken was inderdaad een tegenvaller. We hebben bijvoorbeeld ook het Schouws Elftal benaderd, maar die konden kennelijk geen zes keer per jaar een elftal op de been brengen. Misschien moe ten we het volgend seizoen wel met iets minder clubs doen. We wilden de competitie eerst een jaar laten draaien en daarna kunnen we enkele punten gaan verbeteren. Aan het eind van het seizoen willen we een enquête houden en een bijeenkomst or ganiseren. Daar zullen we onze conclusies uit trekken." De deelnemende ploegen aan de be loftecompetitie zijn: Zaamslag, Kloetinge, HW'24, Terneuzen, Pa trijzen, Hoek, Terneuzense Boys, Oostburg, RCS, Oostkapelle, Zee landia Middelburg, De Noorman nen, Kapelle, Vlissingen, 's-Heer Arendskerke. door Lucien Roelandt RENESSE Het overgrote deel van de erelinten werd tijdens de door De Schou wse Ruiters geor ganiseerde dressuurwedstrijd door de eigen leden gewonnen. Op het hoogste niveau, de klasse M2, visten de Schouwenaren echter achter het net. Daarin toonde Kees Francke uit Grijps- kerke zich oppermachtig. Het is overigens bepaald geen schande om achter Kees Franc ke en de fraaie Friese hengst Ul- ke te eindigen. Keer op keer be wijst Francke dat ook met een Fries in de rijkunst uitstekende resultaten kunnen worden ge boekt. De concurrentie kijkt dan ook verlangend uit naar dp promotie van de Walcherse combinatie. In manege Hofstede Grol in Re- nesse eiste Francke met respec tievelijk 162 en 152 punten in beide proeven het oranje erelint op. Wie uit het meesterschap van Kees Francke mocht aflei den dat de Jacob-zoon een ge makkelijkste paard is om te rij den, slaat de plank volledig mis. „Het is een hengst en die zitten nu eenmaal met streken. Maar op de kuren van Ulke ben ik be rekend. Ook al gedraagt hij zich rustig, ik blijf toch altijd goed bij de les. En het gaat prima tus sen ons. Zelden weet hij mij te verrassen", aldus Kees Francke. Hoogste eer Nady Quist had zich waar schijnlijk geen beter debuut kunnen bedenken. De voor de organiserende vereniging uit komende amazone kreeg een maand geleden Nina op stal en stuurde de merrie in op haar eerste wedstrij d in de klasse B in beide proeven naar de overwin ning. De 174 punten in de eerste proef waren voor de pas veer tienjarige Schouwse amazone bovendien ook nog goed voor de hoogste dagscore. De familie Buth leverde een gro te bijdrage aan het succes van de thuisclub. Conny Buth stuurde bij de paarden L Vulkaan met 162 punten naar de overwin ning. Haar dochters Annemarie en Madeleen gingen bij de po ny's klasse B en LI met de hoog ste eer strijken. T eamcompetitie district Schouwen-Duive- land. Libre C5: SIR 1 - Bommenede 1 4-4. C4: De Graanbeurs 1-Witte van Haemstede 1 4-4, 't Klusje 1—Old Dutch 1 0-8, Onder Vrienden 1 SIR 2 4-4, Old Dutch 1 Witte van Haemstede 1 8-0, SIR 2 De Graanbeurs 1 0-8. C3: SIR 3 WRW 1 2-4, D'Eule 2 WRW 1 2-4, De Wig 1 Witte van Haemstede 2 2-4,WRW 1 Witte van Haemstede 2 4-2, OKK1 D'Eule 2 3-3, SIR 3 De Wig 1 2-4C2: De Poedel 2 WRW2 2-4, WRW 2 Old Dutch 2 6-0, Windenburg 2 De Poedel 2 2-4. Drie banden B2: de Graanbeurs 2 Old Dutch 3 4-2, De Poedel 3 Even Buiten 2 2-4, Even Buiten 1 Old Dutch 44-2, Windenburg 3 On der Vrienden 2 2-4, 't Klusje 2 DOS 2 6-0, DOS 2 De Graanbeurs 2 1-5, Old Dutch 3 Windenburg 3 4-2, Even Buiten 1 De Poedel 3 0-6, Old Dutch 4 Onder Vrienden 2 2-4, Even Buiten 2 't Klusje 2 6-0. Competitie Sportcentrum Westerschou- wen. Poule 1: De Zandsnor-Fierens Financi eel 0-3; Deli XL I-Sportcentrum Onderdak 0- 3; Campingdenosse.nl-Sporthuis Zierikzee 0-3; Tuinman Schilders-Eetcafé De Rozen hof 0-3; Deli XL ll-Stichting Renesse 1-2. Poule 2: Vitro Plus-De Reservespelers 1-2; Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde-Bouw- bedrijf Van der Schelde 0-3; Kinderkermis 't Kraayenest ll-De Wijde Bliek 3-0; Sportcen trum Westerschouwen ll-Gemeente Schou- wen-Duiveland 0-3. MHBBH Hoofdklasse viertallen district Zeeland. Vierde ronde: Kapelle-ABC 2 14-16, BSO- Axel 9-21, Hulst-Luctor 2 7-23, ABC 3- Bridgekring 16-14, Lamswaarde-Luctor 3- 25. Vijfde ronde: Bridgekring-ABC 2 9-21, Hulst-Lamswaarde 15-15, Luctor-Axel 23-7, Kapelle-ABC 3 20-10, Luctor 2-BSO 8-22. Zesde ronde: Lamswaarde-Axel 12-18, Hulst-Bridgekring 13-17, ABC 3-BSO 16-14, Kapelle-Luctor 11-19, ABC 2-Luctor2 20-10. Zevende ronde: BSO-ABC 2 18-12, Luctor 2- Kapelle 15-15, Luctor-Hulst 15-15, Bridge- kring-Lamswaarde 23-7, Axel-ABC3 18-12. Stand: 1. Luctor 126 WP; 2. BSO 124; 3. Bridgekring 119; 4. ABC 2 118; 5. ABC 3 107, 6. Luctor 2 99; 7. Axel 96; 8. Kapelle; 9. Hulst 87; 10. Lamswaarde 82, Renesse. Dressuur LR PC De Schouwse Ruiters. Paarden klasse M2: 1. Kees Franc ke. Ulke (Gouwe Reyersl 162; 2. Liesbeth van Oosten. Romy (Renesse) 157; 3. Anne marie Hertzberger, Murfy (Weelr.) 152. M1: 1. Evelien Schouten, Miami (Paardebloem) 165; 2. Joanneke Wisse, Chicago (Gouwe Reyers) 163; 3. Stephanie Dörr, Rainier (He kelingen) 161. L2:1.Leona Boomstra, Indigo (Voornser.) 175; 2. Monique Donker, Pan- thera (Schouwse R.) 169; 3. José Dinge- manse, Nareina GPV (Scheldestad) 163. L1: 1. Conny Buth, Vulkaan (Schouwse R.) en Maaike Wilmont, Symphathy 'De Hei' (Echo 162. 3. Deborah Seeder, Nathan Roderick (Grevelingen) 161. Pony's klasse M1/M2 cat. DE: 1. Melissa van Toledo, Kyran (Schouwse R.) 173. L2 cat. DE: 1. Marije Bakker, Jarmanta (Schouwse R.) 154. L1 cat. DE: 1Madeleen Buth, Heide- hof's Jolien (Schouwse R.) 168. LI cat. D: 1. Lindy Koole, Condor (Gouwe Reyers) 158. Tweede proef: Paarden klasse M2: 1. Kees Francke, Ulke, 152, 2. Annemarie Hertzber ger, Murfy, 146; 3. Marjolein van Aken, Ram- bo van Grol (Renesse) 145. M1:1. Maxime Lefeber, Embleme du Desey (Scheldestad) en Marjolein van Efferen, Ravello (Over- maaser.) 169; 3. Stephanie Dörr, Rainier, 162. L2: 1. Jolanda Bevelander, Sunshine (Schouwse R.) 159; 2 Leona Boomstra, Indi go, 157; 3. Sylvana Nederveen, Otto (Schouwse R.) 153. LI: 1. Maaike Wilmont, Symphathy "De Hei", 169; 2. Arianne Franc ke, Silvano (Gouwe Reyers) 164; 3. Nathasja van de Burgh, Rockefeller (Elzenhof) en In- ger van Boven, Mara (Weelr.) 162. Pony's klasse M1/M2 cat. DE: 1. Babette Bookelaar, Oakley (Sé-Ros) 161. L2 cat. DE: 1Marit de Visser, Rosanne (Gouwe Reyers) 167. L1 cat. DE: 1. Madeleen Buth, Heide- Als een trein denderde Maxime Lefeber met Embleme du Desey door de klasse L. Na promotie naar de klasse M1 stokte de pro gressie echter. Het leek erop dat de Koudekerkse combinatie voor deze overgang nog niet klaar was. Inmiddels blijkt dat achter de schermen de puntjes op de i zijn gezet. In manege Grol demonstreerde Embleme du Desey in de tweede proef zijn niet geringe capaciteiten weer als vanouds. De 169 punten wa ren goed voor de zege en twee bonuspunten. De zege moest Maxime overigens delen met de Vlaardingse Marjolein van Ef feren met Revello. MILAAN - Voetbalminnende luisteraars van een Italiaans ra diostation hebben de 'Gouden Vuilnisbak' dit jaar toegekend aan de Braziliaanse internatio nal Rivaldo. Hij kreeg de symbolische prijs voor de slechtste speler van 2003 voor zijn onbeduidende rol bij AC Milan. De gangmaker van de wereldkampioen kwam dit seizoen slechts één keer voor zijn Italiaanse ploeg in actie en leverde onlangs zijn contract in. Rivaldo kreeg 28 procent van de ruim 5000 uitgebrachte stem men. De zoon van de Libische leider Gaddafi, Al Saadi Gaddafi, eindigde in de jaar lijkse verkiezing op de keurige tweede plaats niet 21,5 procent van de stemmen. De prominente speler van Perugia werd op do ping betrapt nog voordat hij dit seizoen een officiële wedstrijd voor zijn club had gespeeld. De Duitse spits Carsten Jancker (Udinese) eindigde als goede derde, hoewel hij afgelopen zondag nog wel zijn tweede doelpunt liet aantekenen in ze ventien maanden bij zijn Itali aanse werkgever. Marco Mate- razzi (Inter), Sergio Conceicao en Sinisa Mihajlovic (beiden Lazio) eindigden onder anderen eveneens in de toptien van het alternatieve voetbalklasse ment. ANP/RTR hofs Jolien, 164. L1 cat. D: 1. Lindy Koole, Condor, 157. Calgary. Wereldbeker sprint, vrouwen. Tweede 1000 meter: 1 Rodriguez (VSt) 115,28,2. Kotioega (WRu) 1.15,90,3. Simio- nato(lta) 1.16,17,4. Timmer(Ned) 1.16,17,5. Witty (VSt) 116,54,6. Tonoike (Jap) 1.16,89, 7. Völker (Dui) 1.17,25, 8. Rempel (Can) 117,37,9. Ochowicz (VSt) 117,40,10. Wang (Chn) 1.17,63; 15. Wijsman 1.18,14,17. Lee- ver 1.18,37,19. Nuyt 1,18,77. Mannen. Tweede 1000 meter: 1. Wenne- mars (Ned) 1.07,93, 2. Van Velde (Ned) 1.08,36, 3. Wotherspoon (Can) 1.08,52, 4. Lobkov (Rus) 1.08,91, 5. Ireland (Can) 1.08,95, 6. Nijenhuis (Ned) 1.09,25,7. Callis (VSt) 1.09,32,8. Oltrop (Ned) 1.09,33,9. Bos (Ned), Kibalko (Rus) 1.09,46. Sportuitslagen Theole WSC Longa 12-15 12-14 12-10 12- 8 12- 7 12-18 12-16 12-11 Derde divisie A-junioren: GJS-BSC 0-5, WSC-Halsteren 2-1, Internos-Wilhelmina 8- 1, Zeelandia M.-Terneuzen 2-3, Papen- drecht-OJC 1-5, Voab-Koz. Boys 2-2. Internos 12-26 Pap'drecht 12-17 BSC 12-26 Wilhelmina Zeel. Midd. 12-21 WSC OJC 12-19 Voab Halsteren 12-18 Koz. Boys Terneuzen 12-18 GJS Derde divisie B-junioren: Theole-Longa 1-2, Terneuzen-lnternos 0-2, Brabantïa- HVV'24 4-2, RCS-WSC 1-0, ODC-TSC 0-1, OJC-DFC 3-3. DFC 12-28 TSC OJC 12-25 RCS Internos 12-25 HW'24 12-24 Brabanlïa 12- 9 12-22 Terneuzen 12- 5 12-20 ODC 12- 4 Schouwen-Duiveland. Jeugd. A-junio ren: ZSC'62 A1 - Oostkapelle Al 0-6, Steen A1-DFSA1 3-1, Zierikzee A1 -RCS Al 2-4. B-pupillen: Mevo B2 - Apollo'67 B1 1-3, Mevo BI - Noad'67 B1 3-1, Uni- tas'30B1 - Zierikzee B1 1-1, BSC B2 - Bru- se Boys B1 1-5. C-pupillen: Steenbergen C1 - DFS C1 2-0, Zierikzee C1 - Walcheren C1 2-0, SKNWK C1 - Jong Ambon C 10-1, Luctor'88 C1 - Duiveland C1 4-3. D-pupïl- len: Mevo D2 - ZSC'62 D2 2-2, Mevo D1 - DFS D1 1-1, Brouwershaven D1M - DFS D2 2-3, Zierikzee D1 - BSC D2 6-1. Bruse Boys D3 - Zierikzee D2 1-9, SKNWK Dl - WIK'57 Dl 1-3. E-pupillen: Heinkenszand E3 - Mevo E2 1-4, Mevo El - Bruse Boys E212-0, Zierikzee E1 - DFS E11-3. F-pupil- len: Brouwershaven F2 - Mevo F3 0-1, Mevo F2 - Zierikzee F3 0-2, Bruse Boys F1 - Mevo F1 2-0, DFS F1 - Zierikzee F1 0-7, DFS F2 - Renesse F1 0-8, Brouwershaven F1 - Zierikzee F2 4-3. Anaheim. Holiday Cup vrouwen. Om vijfde plaats: Nederland-Rusland 12-9(2-34-24-3 2-1). Doelpunten Nederland: Kuipers 6, Wekdam en Van den Berg 2, Koot en Klein. _dinsdag_ MM Biljarten Driebanden toernooi Graanbeurstrofee. Eerste ronde. Locatie: Huis van Nassau in Zierikzee. Aanvang; 19.00 uur. MM YHf- Voetbal Vriendschappelijk: FC Dauwendaele- Hoek. Locatie: kunstgrasveld aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. Beloftecompetitie. Poule C: Zeelandia Middelburg-Oostkapelle. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33