Meeste klachten Veere opgelost PZC Campagne laat jeugd gevolgen van vuurwerkongeluk zien Celstraf geëist voor brein achter grote autozwendel Middelburgse klaagt over onveilige situatie bij Vrijburgbad 11 Project kleine ergernissen werpt vruchten af Rijverbod voor Vlissinger Vrijspraak van verduistering Werkstraf voor negeren rijverbod Gevonden urn niet gestolen Belgen schenden jachtverbod agenda Verkoop van kerstbomen uit Boswachterij bij nader inzien dinsdag 9 december 2003 'WAh van der Sluis 1 DOMBURG - B en W van Veere zijn tevreden over het project 1 kleine ergernissen. Dat blijkt v uit een evaluatie. De meeste klachten over vernielingen en bijvoorbeeld geluidsoverlast ;jjn opgelost. Over een beperkt aantal punten, waaronder het parkeren van grote vrachtauto's n woonwijken, buigen ambte naren zich nu. De gemeente Veere besloot be- „in dit jaar de strijd aan te bin- den met kleine ergernissen. De 0l!: gemeenteraad had daarvoor al eerder geld uitgetrokken. Voor- beelden van klein leed zijn: ver nielingen. bushokjes die geen bescherming tegen de wind bie- den, regelmatig fout geparkeer- e auto's en geluidsoverlast. De klachten en aan- en opmer- nï kingen werden geïnventari- seerd en besproken in de Veerse kwaliteitskring. Daarin zitten de stads- en dorpsraden, de po- litie, de horeca, ondernemers- verenigingen, de Kust-VW Walcheren, de kampeerboeren, destrandbrigades, de recreatie ondernemers, de Stichting Sirandexploitatie Walcheren en de Stichting Welzijn Ouderen platteland Walcheren en de ge il meente Veere. Zij vergaderen el ke veertien dagen. Ünde jongste evaluatie komt het I. college tot de conclusie dat bij- na alle ergernissen zijn opge- lost. Negen, veelal hardnekkige iK problemen, bleven over. Dan erïj gaat het vooral om zaken, waar- 1voor de gemeente nog beleid moet ontwikkelen. Twee kwes ties, de jarenlange verkrotting 'j,; van enkele panden in de ge- t meente en verval van monu- mentale gebouwen, vergen wat v langere adem. Het college over- weegt voor beide 'ergernissen' K een plan te maken. Verkrotting van panden kan dan worden te- gengegaan en de monumentale gebouwen krijgen weer de uit- straling die ze verdienen. j Vrachtwagens Met zeven kleine ergernissen gaat het Veerse college de ko mende maanden aan de slag. De dorpsraad van Zoutelande wil dat de bankjes en afvalbakken ook in de winter blijven staan. Verschillende stads- en dorps raden hebben tijdens de evalua tie aangegeven, dat nog steeds veel vrachtwagens parkeren in woonwijken. Zij willen dat de auto's buiten de kernen komen te staan. Het college heeft toegezegd dat er een artikel gewijd wordt aan het probleem in de Veerse krant. Vrachtwagenchauffeurs wordt gevraagd om hun auto's buiten de dorpen op een parkeerterrein neer te zetten. Twee afdelingen binnen de gemeente zijn bezig daarvoor een beleidsregel op te stellen. De gemeenteraad krijgt binnenkort een advies. De afdeling Beheer en Onder houd gaat nog eens kritisch kij ken naar de constructie van bushokjes. Met name de Dorps raad Serooskerke heeft het pro bleem aangekaart. De raad zegt dat de hokjes lekken door een foute constructie. Ook de par- keerproblematiek is nog niet opgelost. Nog deze winter be handelt de gemeenteraad het parkeerbeleidsplan. Klachten kwamen er gedurende het project ook binnen over ge parkeerde auto's op de boule vard in Zoutelande. Het college vindt dat de VW de afgifte van vergunningen moet heroverwe gen. Het aantal uitgegeven vergun ningen is gigantisch, terwijl het merendeel van de aanvragers niet voor een vergunning in aan merking komt. De Dorpsraad Zoutelande wil ook dat de bankjes en afvalbakken in de foto Lex de Meester winter blijven staan. Die wor den normaal gesproken wegge haald. Een andere kleine erger nis waarover de gemeente zich nog gaat buigen is de geluids overlast, veroorzaakt door cafés in de Domburgse Stations straat. Ook wordt nog eens goed geke ken naar de gladheidsbestrij- ding in de woonwijken. MIDDELBURG - Een 34-jarige automobilist uit Vlissingen heeft in de nacht van zondag op maandag een proces-verbaal en een rijverbod van een uur gekregen. De man werd om tien over halftwee uur aangehouden in de Noordpoortstraat in Middelburg op verdenking van rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat hij te veel had gedronken. MIDDELBURG - Officier van Justitie R. Rammeloo kon gis teren in Middelburg niet bewijzen dat een 24-jarige vrouw uit Kruiningen geld van haar werkgever had verduisterd. Hij vroeg vrijspraak. Politierechter B. Doorewaard Boekhout sprak de verdachte vrij. De Kruiningse werd ervan beschul digd in maart dit jaar 900 euro uit een kluis te hebben wegge nomen. De vrouw had de schijn tegen, omdat ze met schulden kampte. De politierechter merkte op dat haar voormalige werkgever een civielrechtelijke procedure kan starten om het schadebe drag proberen terug te vorderen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Doore waard Boekhout heeft gisteren een 47-jarige man uit Sas van Gent voor het negeren van een rijverbod veroordeeld tot veer tig uur werkstraf. De politie zag de man op 16 mei met een scooter op de Rijks weg N61 in Terneuzen rijden. De verdachte werd aangehou den, omdat hij reed tijdens een ontzegging. Het rijverbod was hem eerder door de politierechter opgelegd. Officier van justitie R. Rammeloo tilde zwaar aan het negeren van de rechterlijke uitspraak. Bovendien bleek uit zijn straf blad dat hij al eerder was veroordeeld voor het rijden tijdens een rijontzegging. Verder had hij een aantal keren dronken gereden. ,,U bent onverbeterlijk met zo'n strafblad." De offi cier eiste zestig uur werkstraf. De politierechter vond het strafblad bedenkelijk, maar het was volgens hem goed om te horen dat de Sassenaar sinds an derhalf jaar 'droog' staat. Reden om de werkstraf op veertig uur te bepalen. ELLEMEET - De urn die zondagochtend werd gevonden in een afvalbak bij een bushokje in Ellemeet is niet gestolen. On derzoek van de politie heeft uitgewezen dat de pot daar door een nabestaande is achtergelaten, nadat de as van de gecre meerde ergens was uitgestrooid. Misschien een beetje slordig, maar in een emotionele bui weet je nooit hoe iemand kan reageren", aldus een woord voerster. De eigenaar kon gisteren eenvoudig worden opge spoord via het registratienummer van het crematorium in Middelburg en de naam van de overledene op de buitenkant van de mm. Aanvankelijk werd er rekening mee gehouden dat de pot daar zou zijn gestolen. Omdat het niet om een strafbaar feit gaat, krijgt de kwestie geen verder vexvolg. RILLAND - In de Zimmermanpolder bij Rilland zijn gister morgen twee mannen uit België aangehouden voor het jagen op ganzen. Ze hadden er al twee afgeschoten, terwijl het jachtseizoen op ganzen nog niet geopend is. De dode beesten zijn in beslag genomen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het parkeer terrein van het nieuwe zwem- Vrijburg heeft te weinig plaatsen, is te ver verwijderd van de entree en is gevaarlijk in gericht omdat een stoep in de nabijheid ontbreekt. Dat vindt de Middelburgse B. van der Meijden. Zij schrijft dat de irri taties hoog oplopen bij ouders die hun kinderen naar het zwembad brengen. Het par keerterrein is het vaste ge spreksonderwerp van de ouder- bank in het zwembad. Volgens de gemeente Vlissin- ?en, die verantwoordelijk is voor de infrastructuur rond het sgewestelijke zwembad, het met de slechte inrich ting wel mee. E. de Vis van de af- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG VLISSINGEN Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-rriail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 3i55oo Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-maii: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 ep maandag t/m vrijdag ge- Purende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur deling beheer van de gemeente Vlissingen: ,,Er is wel een stoep bij de parkeerplaats, maar be zoekers hebben het idee dat ze dan omlopen. Als je gunstig kunt parkeren, is het soms zelfs gunstiger om over de stoep te lo pen." Het zou logischer zijn ge weest, meldt Van der Meijden, wanneer de stoep aan de 'andere kant' was geplaatst, aan de zijde van het zwembad. „Maar daar staat nu een enorme groene heu vel", schrijft ze. Haar idee is dat de stoep heeft moeten wijken voor het ontwerp van Faulkner- Browns dat aansluit bij het ste denbouwkundig plan dat Kui per Compagnons eerder maakte voor het volledige overgangsge bied tussen Vlissingen en Mid delburg. De scheiding tussen de twee steden wordt aangegeven met bolwerken. De heuvel is een soort dijk, die onderdeel uit maakt van een bolwerk. De Vis geeft aan dat er over het ontwerp en de inrichting van de openbare ruimte frequent met de architect van het complex is overlegd. „We hebben voor het mooiste ontwerp gekozen." Hij betwist dat het voetpad daar door op eën ongunstige plek te recht is gekomen. „De bezoe kers hebben bovendien een eigen verantwoordelijkheid om voor de veiligste route te kiezen. Ze kunnen gebruik maken van het voetpad, dat naast het fiets pad ligt." Hij stelt dat de ge meente door voor deze ligging te kiezen ook inspeelt op toekom stige ontwikkelingen. „Aan de ze weg komen meer sportac commodaties te liggen." Haast Het zwembad is een plek waar veel kinderen naartoe gaan en moet dus bij uitstek veilig zijn, vindt Van der Meijden. Ze vult aan dat kinderen en ouders vaak haast hebben om nog op tijd te zijn voor de zwemles. „Ik heb laatst bijna een kind aangere den, dat de kortste weg nam naar de entree. En dat is over de rijbaan", schrijft ze. „Het liep goed af, maar het is een onveili ge kindonvriendelijke situatie." De Vis reageert dat dit parkeer terrein niet onveiliger is dan an dere parkeerterreinen. „Over parkeerplaatsen bij super markten hoor je nooit iemand. Niet eerder hebben ons hierover klachten bereikt. En het par keerterrein is alleen op woens dag redelijk vol." Leerlingen van groep 8 uit de Oosterschelderegio konden ervaren hoe het is om blind te zijn. foto Willem Mieras door Freek Janssen KAPELLE - Tijdens elke jaar wisseling belanden honderden jongeren in het ziekenhuis na een vuurwerkongeluk. De afge lopen twee jaar is dat aantal sterk gedaald, maar volgens Bu reau Halt is voorlichting over dit onderwerp nog altijd erg he rijk. Samen met de brandweer en de politie geeft de stichting deze maand voorlichting aan leerlin gen van groep 8 van de basis schoolinde Oosterschelderegio, onder de noemer 'vuurwerk-ex- positie'. De kinderen kunnen dan onder andere voor eventjes ervaren hoe het is om blind te zijn. Burgemeester S. Kramer van Kapelle opende gisteren de voorlichtingscampagne in de brandweerkazerne van Kapel le. Hij hield een praatje over het gevaar van vuurwerk voor het oog van een cameraDie werd de 'wandelende babbelbox' ge noemd. Medewerker S. de Koeijer van Bureau Halt: „Dat idee hebben we afgekeken van het tv-programma Man Bijt Hond. De kinderen mogen voor de camera vertellen over him ei gen ervaringen met vuurwerk. Dat werkt echt heel goed, kin deren zijn heel openhartig voor de camera. Bovendien kunnen ze het later nog eens nakijken, samen met de leerkracht. Dan kunnen ze meteen bespreken wat er allemaal gezegd is." Tij dens een ander onderdeel kre gen de leerlingen een blinddoek om en moesten ze op de tast pro beren een stoel te zoeken in een klaslokaal. Zo konden ze erva- ren hoe het is om blind te zijn. In groepjes van drie a vier man buitelden ze over elkaar heen, totdat ze allemaal aan hetzelfde tafeltje zaten. Een brandweer- STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum de Re genboog, 18.30 - 19.30 uur: Jeugddam- men, 19.30 - 23.00 uur: Dammen voor volwassenen, 19.30 - 21.00 uur: Stijldan- MIDDELBURG - Woelige Werf, Rijn straat, 9.30 uur en 14.00 uur: Koersbal; Turnhal De Zandkuil, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor senioren; Kerstworkshop, pottenbakkerij Aarde werk Zusterstraat Middelburg, 10.00- 12.30 en 19.00-21.30; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie-contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: Tai Chi voor beginners; 20.00 - 21.00 uur: Oerdansen voor beginners; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal. man vertelde dat je door een vuurwerkongeluk blind kan worden en wat de nadelen daar van zijn. Televisie kijken is er niet meer bijevenals computer spelletjes spelen of sporten. Bij het onderdeel Ten-je-rotje' werd verteld dat je vuurwerk al leen mag afsteken als het lont lang genoeg is. Ter afsluiting kreeg iedereen een filmpjetezien over de 13-ja- rige Rik, die door een ongeluk met een strij ker drie vingers was kwijtgeraakt. De Koeijer vroeg aan het einde wat de leerlingen hadden geleerd van de bijeen komst. „Dat je de gebruiksaan wijzing altijd goed moet lezen", aldus een meisje. Haar klasge nootje had de boodschap over de lontjes niet zo goed begrepen: „Een rotje met een kort lontje moet je zo snel mogelijk weg gooien." De voor-lichting wordt gegeven voor circa zestig scho len in de Oosterschelderegio. In het voortgezet onderwijs krij gen alle leerlingen van de eerste klassen een gastles van een me dewerker van Bureau Halt. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een voorma lig inwoner van Kapelle hoorde gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor zijn leidingge vende rol in een omvangrijke autozwendel zes jaar cel tegen zich eisen. Volgens officier van justitie G. Oosterveld stond de 34-jarige verdachte uit Rotter dam aan het hoofd van een cri minele organisatie die zich de" laatste twee jaar op veel plaat- sen in Nederland heeft schuldig gemaakt aan het stelen en helen van dure auto's en het plegen van woninginbraken. In haar eis werd ook wapenbe zit, vervalsen van paspoorten, bezit van XTC-pillen en vernie ling van een politiemotor mee genomen. De officier tilde zwaar aan het strafblad, waar uit bleek dat de ex-Kapellenaar zich eerder had beziggehouden met het omkatten van gestolen auto's. „U vervalt steeds in her haling. U zou er beter aan doen om op een legale manier geld te verdienen. Daar bent u slim en handig genoeg voor." De criminele bende was deze zo mer vooral actief in Zeeland. Zo werd er ingebroken in woningen in Kamperland en Oostkapelle. De diefstallen werden meestal gepleegd door Joegoslaven. Zij namen de autosleutels weg, waarna de gestolen auto's van dure merken als Mercedes, BMW, Jaguar en Porsche over gingen naar de verdachte. Die onderhandelde over de prijs met twee Rotterdammers, die de au to's door-verkochten. De contac ten met de kopers werden meestal via mobiele telefoons gelegd. Zo verzekerde de offi cier, die voor het bewijs tele foontaps en observaties van de politie aandroeg. Bemiddeld De man, die al sinds zijn vijf tiende jaar in aanraking komt met politie en justitie, ontkende zijn betrokkenheid bij de auto zwendel. Raadsman D. Olie stelde dat zijn cliënt geen lei dinghad gegeven aan een crimi nele organisatie. „Niets wijst in zijn richting. Hij heeft op zeer bescheiden schaal een enkele keer bemiddeld. Er zijn geen (gestolen) goederen bij hem aangetroffen. De auto's zijn ge stolen door Joegoslaven." Vol gens de advocaat trof zijn cliënt ook geen schuld aan de aanrij ding met de agent, waarbij de motor werd beschadigd en de bestuurder van de gestolen auto was doorgereden. „Hij zat toen op Ibiza. Het signalement heeft een sterke overeenkomst met een Joegoslaaf, die bij hem in woonde." Olie vond het dossier suggestief. Hij meende dat zijn cliënt in een verkeerd daglicht kwam te staan, omdat hij een verleden heeft op dit gebied. Ook was volgens Olie een nadeel dat zijn cliënt voortvluchtig was toen hij werd aangehouden. De ver dachte zit momenteel een ge vangenisstraf uit van drie jaar. „Daar komt dan nog eens zes jaar bij, terwijl ik niks heb ge daan", reageerde hij op de eis. De officier meende dat de ex- Kapellenaar er financieel heel veel beter van was geworden, maar er weinig mee was opge schoten. Dat belette haar niet om een ontnemingsvordering aan te kondigen. De rechtbank doet op 22 decem ber uitspraak. WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer verkoopt dit jaar weer kerstdennen uit de Boswachterij Westerschouwen. Belangstellenden kunnen za terdag tussen 10.00 en 14.00 uur terecht bij de hoofdingang van de Boswachterij aan de Kraaij- ensteinweg 140. De bomen komen uit de bosvak- ken met jonge dennen. Ze heb ben zich daar op een natuurlijke manier gezaaid en moeten wor den uitgedund. De dennenbo men hebben lange naalden die lang aan de takken blijven zit ten ook nadat de boom gekapt is. Een den kan daardoor in huis langer mee dan een spar. In het artikel over de Eerste Middelburg se Sjoel Vereniging van gisteren is een foutje geslopen. M. Embrechts haalde geen 97,60 punten, maar 132,70.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11