PZC Brouwer trainer Renesse All Ready weet weer wat winnen is 1 Duur puntenverlies Renesse 3BSD doet zichzelf tekort Titel verdwijnt uit zicht Fortis 5 I ■8fDami*f Oostkapelle speelt vroeg verloren duel Het is twee voor twaalf De Bruyn wacht tot Mandela er klaar voor is Vrij weekend; Delta Sport i" De Ridder winnaar zeilrace agenda maandag 8 december 2003 door Rudy Boogert OUWERKERK - Er is werk aan de winkel voor Jakkoo Brouwer. De 35-jarige Ouwerkerker wordt volgend seizoen trainer van zondag-vijfdeklasser Re- nesse. De sportieve ambitie prikkelt hem, maar nog groter is de sociale uitdaging bij de club. „Renesse wil af van het negatie ve imago. Ik denk dat ik de juiste man ben om dat te bereiken." Brouwer, nu nog speler van Ou- werkerk 1, heeft een reputatie op dat gebied opgebouwd. „Bij Ouwerkerk heb ik hetzelfde meegemaakt. Het imago van de club was niet positief. Binnen een jaar was dat verdwenen en het is ook niet meer terugge keerd. Bij Renesse willen ze dat nu ook. Volgens het bestuur is het twee voor twaalf. De club wordt niet prettig ontvangen en dat willen ze niet meer." Enkele weken geleden kreeg Brouwer een i nki j kj e in wat hem te wachten staat. Op 16 novem ber speelde hij met zijn huidige club tegen zijn toekomstige club (5-1-verlies). De scheidsrechter kreeg het verbaal flink te verdu ren, vond Brouwer. „Ik heb er iets van proberen te zeggen te gen de spelers van Renesse. Maar het ging zeer moeizaam. Ik begrijp de doelstelling van het bestuur dus wel. Ik heb op deze manier een goed inzicht ge kregen in de knelpunten." ..Ik heb nooit begrepen waarom we op het veld elkaar de huid vol moeten schelden. Als je op je werk bent, kun je toch ook nor maal met iemand omgaan. Als bij voetbal iets escaleert, wordt de grofste schuttingtaai uitge slagen. Als collega's op het werk HEIKANT - Ilona de Bruyn voegde tijdens de dressuurwed- strijd van de ruiterclub Hulst weer een oranje erelint aan haar enorme palmares toe. De zes tienjarige amazone uit Sint Jan steen stuurde in het Hippisch Sportcentrum Heikant Mande- la met een totaal van 164 punten naar de overwinning. Drie jaar geleden kreeg Ilona de Bruyn de ruin Mandela onder het zadel. Het klikte meteen tus sen de amazone -uit Sint Jan steen en de nu negenjarige brui ne viervoeter. Inmiddels is De Bruyn, die aan het ROC een se cretaresse-opleiding volgt, ge vorderd tot de klasse M2. Een klasse waarin door de hoge moeilijkheidsgraad van de proeven de rijkunst van de rui ters zwaar op de proef wordt ge steld, met veelal een langdurig verblijf op dit niveau als gevolg. Dit laatste is zeker niet van toe passing op De Bruyn. Zelden verlaat de combinatie de ring zonder winstpunt op zak. De promotie naar de klasse Z ligt dan ook binnen handbereik. Het succes is Ilona de Bruyn echter niet naar het hoofd gestegen en ze is pas van plan de sprong te maken als Mandela er absoluut klaar voor is. Ilona de Bruyn: „Mandela is meestal heel makkelijk te rij den. Goed, we hebben allemaal wel eens onze kuren. Ook Man dela, maar meestal is hij goed bij de les. Bovendien beschikt hij over uitstekende basisgangen. De galop en de uitgestrekte gan gen zijn de sterkste punten en scoor ik altijd hoog. Maar er blijven nog veel dingen die beter moeten. Maar samen met mijn trainster Christian van Dorsse- laer wordt daar aan gewerkt. Het klikt uitzonderlijk tussen ons. Ik heb nu twaalf winstpun ten, dus ik kan de overstap al maken. Maar dat doe ik pas als Christian vindt dat ik er klaar voor ben. Ik vertrouw volledig op haar, want zonder haar hulp had ik het nog niet zo ver ge bracht." Amper 24 uur nadat Stephanie de Frel op indrukwekkende wij ze Narwick HH naar de over winning in de eerste wedstrijd van de Rabo Topcompetitie had gestuurd, eiste de Koewachtse gisteren op de wedstrijd van de Stichting Hippische Sport Hei kant opnieuw de hoofdrol op. Het jeugdtalent uit het vlassers dorp reed de ruin in de klasse Z2 met 203 punten naar de zege en het hoogste dagtotaal van het Heikants dressuurweekeinde. wordt dat toch ook niet gedaan als je het niet eens bent met el kaar?" „Al dat geouwehoer op scheids rechters, dat nekt ons allemaal. Het gebeurt niet alleen bij Re nesse, hoor. Maar het is zo onnodig. Als wij, voetballers, onze eigen fouten eens zouden optellen, kwamen we niet meer aan voetballen toe. Ik zeg altijd tegen spelers: als je op laag ni veau voetbalt, krijg je de laagste gekwalificeerde scheidsrech ters. Dan moet je niet lopen lul len en mekkeren, maar moet je fouten leren accepteren." Brouwer wil dat bij Renesse be werkstelligen door - evenals destijds bij Ouwerkerk - duide lijke richtlijnen op stellen. „Bij Renesse zijn de spelers licht ont vlambaar. Met harde hand zal ik dat proberen te veranderen. Bij voorbeeld door sancties op te leggen: kratje bier bij een onno dige gele kaart. Of misschien wel een geldboete of schorsin gen opleggen. Spelers moeten leren hun mond te houden en in dienst van het elftal gaan spe len. Ja, er moeten harde noten worden gekraakt." Behalve de sociale uitdaging bij Renesse heeft Brouwer ook de sportieve toekomst voor zich zelf in kaart gebracht. „Er zit muziek in het elftal. De club heeft een ideale mix van routi niers en jonge gasten. Ze kun nen volgens mij veel beter voetballen dan ze laten zien." Volgens de eerste afspraken zal Brouwer zelf niet als speler in de selectie meedraaien. „Als voet baller heb ik mijn tijd eigenlijk een beetje gehad. In elk geval in een eerste elftal. Ik hoop nog wel in een lager elftal bij Ouwerkerk te kunnen spelen." Ou werkerk-speler Erik-Jan van Dongen wordt belaagd door twee spelers van Jong Ambon. Op de achtergrond kij kt ploeggenoot Ard Boo gert toe, op de voorgrond (nummer 8) Carlo van der Maas. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen GOES - In de vijfde klasse B kan Renesse na het doelpuntloze gelijkspel bij Robur de nog aanwezige kampioensaspiraties definitief in de koelkast zetten. Luctor'88 (4-0-zege bij Kwadendamme) en Jong Ambon (5-1 bij Ouwerkerk) gaan samen uitmaken wie zich volgens seizoen vierdeklasser mag noemen. Kwadendamme-Luctor'88 0-4: De bezoe kers drongen Kwadendamme terug wat na twintig minuten leidde tot 0-1 via Erik de Groene. Een minuut later was het alweer bijna gelijk, maar de inzet van Johan Beu lens eindigde tegen de lat. In het begin van de tweede helft werd Luctor teruggedron gen en liet Jeroen de Punder een goede kans op 1-1 onbenut. Langzaam maar zeker na men de gasten het initiatief weer over. Ro nald van de Zwaluw en Erik de Groene (2x) brachten dit via 0-4 op het scorebord tot uit drukking. Dreischor-Nieuw Borgvliet 2-5: Binnen twee minuten na rust sloegen Sebastiaan Tempelaars en Robert Belleter toe namens de bezoekers: 0-2. JaimyTiggelman scoorde al snel tegen, maar persoonlijke fouten bij de thuisploeg luidden de nederlaag in. Jaques Schuurbiers, Michael Suijkerbuijk en Dion de Blaey scoorden namens de be zoekers met slechts bij 1-4 een tegentreffer van Daan Ruitenbeek. Volharding-Lewedorpse Boys 1-3: Al na vier minuten tekende Simon Smits 0-1 aan, waarna Rinus de Winter er even later 0-2 van maakte. John Sommeijer zorgde na een halfuur voor 1-2maar nog voor rust bracht Jan Verton de marge weer op twee. In de tweede helft had een aandringend Volhar ding pech toen een inzet van Nathan Schenk tegen de paal eindigde. Robur-Renesse 0-0: Met name in de tweede helft beperkte Renesse zich tot het loeren op een uitval tegen een sterker Robur. Twin tig minuten voor tijd leek de thuisploeg op voorsprong te komen, maar de treffer van Wasim Hamoudi werd op advies van de grensrechter geannuleerd omdat de bal al eerder de achterlijn zou zijn gepas seerd. Ouwerkerk-Jong Ambon 1-5: Het eerste halfuur kon Ouwerkerk redelijk partij bie den, maar na het geblesseerd uitvallen van Jakkoo Brouwer was de organisatie zoek. Voor rust scoorden uitblinker Martin Waisapy en Nus Taniwel namens de bezoe kers: 0-2 halverwege. In de tweede helft liep Jong Ambon via opnieuw Martin Wais apy (2x) en Nus Taniwel uit naar 0-5Pas en kele minuten voor het einde redde Stefan van der Maas de eer voor de thuisploeg: 1-5. Henk de Graaf van All Ready legt aan voor een schot op de korf van NIO. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready lijken het lek boven te hebben. Zaterdag werd eindelijk weer eens ge wonnen. De Zierikzeese derdeklasser bleef in sporthal Onderdak het bezoe kende NIO met 16-8 de baas. Schieten, schieten en nog eens schieten. Dat is bijna het enige waar de rood zwarten zich de voorbije week tijdens de trainingen mee bezig hielden. Het gebrek aan scorend vermogen hangt immers al geruime tijd als een molen steen om de nek van de derdeklasser. „Ik hoop dat we het lek hiermee boven hebben. We zullen er dan ook in de ko mende trainingen mee door blijven gaan", aldus een tevreden klinkende trainer/coach Harm Brandt na afloop. Met name topscorer Jan-Willem van Nieuwenhuijzen (zeven treffers) ging zaterdag voorop in de strijd. Maar ook aanvoerder Ronald Snoek wist het mandje eindelijk weer eens te vinden. Het vrouwelijke deel van All Ready bleef overigens nog enigszins achter. Maar Brandt heeft er goede hoop op dat dit de komende weken aantrekt. „Ze ker als ze gewoon rustig blijven spelen, zoals ik dat graag zie." Niet alleen aan vallend verging het de Zierikzeese korfballers heel goed, ook in verdedi gend opzicht werd weinig weggegeven. Tot voor tien minuten voor het eindsig naal had opponent NIO nog maar vier keer de korf gevonden. In de eerste helft duurde het even voordat All Ready op gang kwam. Na de openingstreffer werd echter vlot en probleemloos een 9- 3-ruststand op de borden gebracht. Ook na de hervatting behield de Schouwse formatie het initiatief. Zo wel Van Nieuwenhuijzen als captain Snoek bleef regelmatig zijn doel- puntjes meepakken. „Ze konden ook scoren omdat vandaag het collectief weer eens sterk was. Ze speelden zo goed dat het ook niet nodig was om te wisselen of zo. Alle reserves konden op de bank blijven deze keer", legde Brandt uit. Met nog elf duels voor de boeg en de nu verzamelende vier winstpunten blijft de trainer/coach optimistisch over een eventueel kampioenschap. „In principe is alles nog mogelijk, maar we zullen het voorlopig per wedstrijd gaan bekij ken." Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwen huijzen 7, Ronald Snoek 5, Manon Torens- ma, Esther Snoek, Maurice Brul, Anouk van Tiggelhoven, allen 1 door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van 3BSD deden zichzelf duidelijk tekort tegen Ad Hordijk Biljart artikelen uit Alblasserdam. Waar één punt werd gehaald (4- 4), hadden het er twee moeten door Pieter van Klinken VLISSINGEN - De titelaspira- ties van overgangsklasser Fortis kunnen de ijskast in. Na een smadelijke nederlaag tegen KVS vorige week verloren de Souburgse korfballers zaterdag van een andere titelkandidaat, TOP uit Sassenheim: 13-21. Met TOP en KVS zou de Sou burgse ploeg gaan strijden om de titel, zoveel was voor dit sei zoen duidelijk. Maar dat lijkt er niet meer in te zitten nu Fortis tegen een achterstand van vier punten op beide ploegen aan kijkt. Vorige week speelde For tis zijn slechtste wedstrijd in de overgangsklasse ooit. Zaterdag bleven de Souburgers één helft bij, maar daarna was er geen houden meer aan en bleek TOP kwalitatief beter dan Fortis. „We missen de ervaring op hoofdklasseniveau", vond trai ner Ralph Gillissen. „Fysiek leggen we het af. We moeten van deze nederlagen leren en mis schien wat harder gaan trainen. We moeten wat meer scherpte in het spel proberen te krijgen. De titel, dat is duidelijk, dat is geen doel meer." Fortis speelt meestal één spel. Dat is snel aanvallend, met het doel om zoveel mogelijk te schieten. En dat vanuit de basis van een sterke achterverdedi ging. TOP speelde zaterdag twee verschillende spelletjes. In de eerste helft was de verdedi ging het belangrijkst en speelde de ploeg aanvallend vrij vlot. In de tweede helft pakten ze het anders aan. In de verdediging bleef de organisatie goed geor ganiseerd, in de aanval werden echter nog maar twee spelers aangespeeld: Stanley Larde en Arnoud Kok. En zij bleven maar scoren. Zij maakten samen vijf tien van de 21 doelpunten. Onder toeziend oog van oud-in ternational Dennis Voshart groeide Fortis wel in de wed strijd. In de beginfase vielen weinig doelpunten. Na een kwartier stond het 0-2 voor TOP. Beide ploegen speelden ui terst geconcentreerd. Verdedi gend liet zowel Fortis als TOP weinig steekjes vallen. Na veer tien minuten, bij een stand van 0-2, begon één van de Soubiic se aanvallen. Dik tweeënh® minuut duurde die aanval!», aan het eind daarvan scoafei Wander Koole pas het eecfc doelpunt van Fortis uit een-,| bal. li Daarna ging het vlotter. W teams durfden sneller te setje ten en dat leidde tot meerd'Joc punten. Fortis kwam helerta terug in de wedstrijd. HetXo trouwen leek te groeien e:jn passes werden strakker :-ja; speeld. Hierdoor kwanTja Souburgse equipe terug it fit wedstrijd. Elze Blankenbitfc zorgde voor de 6-6. Bij rust# het echter weer 6-8 iu In de tweede helft bleef Forjoi nog even bij: tot 8-9. TOPscoier de toen drie keer achter elk;fer Het was niet echt slecht# Fortis daarna liet zien, dep je gen scoorden om en om, tc.ip met de 12 -16 van Koole. DadB maakten Larde en Kok# goals achter elkaar voor h Zuid-Hollanders. Bij 13-21# het einde oefening. „We verli zen gewoon van twee ma klonk het na afloop boos uiti spelersgroep na de wedstrijd E Scores Fortis: Wander Koole c '-i] Sanderse 3, Jouri van de Broefcjê Niels Bebelaar 2, Marieke de kb Hagar Hoogwerf en Elze burgli 1. ZIERIKZEE - Omdat tegf stander Snelwiek onvoldw# spelers op de been kon krijg# is de geplande ontmoeting# de handballers van LifeDesipj11 /Delta Sport gisteren niet 4™ gegaan. In principe hebben de Z'öü-p zeeënaren de wedstrijd si# glementair met 5-0 gewoz# „Het is jammer dat we nietsr len, want de jongens waretk zeer gebrand op. Zeker nada:jj vorige week in slechts lutfcj minuten de wedstrijd uit I den gaven", aldus trainer/co® Jaap Sinke. zijn. Jan Eickenboom nam te gen Gerard Peer een riante voorsprong, maar kon die in de slotfase van de partij niet vast houden. De bezoeker maakte de strijd als eerste uit. Nog niets aan de hand. Eickenboom had de nabeurt en moest nog een punt dus een remise was nog mogelijk. Mogelijk wel, maar het liep anders. De acquitstoot werd gemist en hij bleef met lege handen achter. Een dure misser zou achteraf blijken. Immers, Peter van Houwelingen won in een prima partij van Welts en haalde een ruime overwinning, 30-11 na 50 beurten. Martin Ca- pelle verloor met 30-35 na 49 beurten en Peter Flikweert zorgde dat in elk geval de remise op het bord kwam. Met 35-30 werd Peer senior in 62 beurten geklopt. van onze sportredactie OOSTKAPELLE - De tik die Oranje Wit al in de eerste mi nuut op sportpark Duinhelm uitdeelde, kwam bij zaterdag eersteklasser Oostkapelle als een mokerslag aan. De thuis ploeg, die zonder enige bezie ling speelde, werd uiteindelijk op een gevoelige nederlaag ge- tracteerd: 0-3. Veel woorden wilde hij er na de thuisnederlaag niet aan vuil maken, maar trainer Cees Hou tepen had er goed de smoor in. „Aan deze vertoning hou ik een grote kater over", was het over duidelijke commentaar van de oefenmeester. Oostkapelle was geen enkel moment in de wed strijd geweest, en vooral bij de manier waarop zijn ploeg zich had gemanifesteerd plaatste Houtepen grote vraagtekens. „We begonnen veel te slap, en waren ook absoluut niet in staat om de knop om te zetten." Al in de eerste minuut zag de Wal- COLIJNSPLAAT - Peter de Ridder heeft tijdens de Goofie's winterzeilwedstrijd een zege behaald in de IMS-klasse. Op de Checkmate hield de zeiler onder anderen nummer twee Xihpo van Woorman en nummer drie Easy Listening van Rinus de Jonge achter zich. In de ORC-Clubklasse ging de overwinning naar de Atlante, een Swan 46 van P. Nuyens. Middelburger Wim Huiszoon moest zich op de Oosterschelde tevredenstellen met een tweede stek. Hij was op de Sula de als derde eindigende Galaxy van Jeroen Lolcama te snel af. In de eenheidsklasse voor de First 31.7 ging de eerste prijs naar de First Step van Jan Goderis. De Half Moon van Bert Janssen ze gevierde in de ongemeten klas se. Het aantal schepen dat za terdag tijdens de Goofie's Race van start ging, overtrof alle ver wachtingen. Het record van no vember werd verbroken. Liefst 97 boten gingen vanuit de jacht haven van Colijnsplaat van start. De wind en de kou speel den voor het eerst een rol. cherse defensie er bij eenrc trap van Oranje Wit niet uit, hetgeen door John Brij genadeloos werd afgestaf 0-1. Behoudens enkele kiel kansjes was Oostkapelle niet'| machte om de Brabantse defef sie te verontrusten, waardoor! bezoekers steeds beter inl wedstrijd kwamen. Naeenh-f uur spelen kreeg Oostkaj*! nog een flinke domper te af werken, toen Wilfred Schip:f zich geblesseerd moest laï vervangen door Michel JokI man. Beleving Wie dacht dat er na de rustf* herboren Oostkapelle uit kleedkamers zou verschijn kwam bedrogen uit. Opnief was de beleving ver ber.ei peil, waardoor het voor Oct Wit een koud kunstje wasoitf wedstrijd definitief te beslis-f Pim van Ballengooyen zetteif ploeg een kwartier na de hemt ting op een 2-0-voorsprw| waarna John Brussé het c| met zijn tweede treffer var. middag op slot gooide: 0-3. f Ook Ruben Coppoolse en 'if chel Jonckman, die in desloff se nog kleine mogelijkhKf kregen, konden niets meerif de forse nederlaag verander?! „Dit hebben we volledig 4 onszelf te wijten. Oranje heeft echt geen superplof maar bij ons was er echt cfl mand die cle ploeg op sleepte! kon nemen", zei CeesHoutepi Oostkapelle-Oranje Wit 0-3 (ll 1John Brussé 0-1, 62. Pim lengooyen 0-2, 83. John Bni«! Scheidsrechter: T.J. Versnel (Zi<"| drecht). Aantal toeschouwers Oostkapelle: Wilco Filiusft-L Pattenier, Roel Latuheru (75.3tf Pattenier), Ruben Coppoolse,m Pattenier: Maarten van (60. Harold Vermeulen Lugtenburg, Hajo Barth, Alv'v Ham; Wilfred Schipper (30 Jonckman) en Dennis van derv* maandag- Landelijke competitie driebanden?-^ Vierde divisie, poule 4. DGV S T beurs/'t Kaaitje-Verkeersschool Locatie: Biljartpaleis Jacobs. Aan»# 19.30 uur. PZDB-clubcompetitie. Eerste kla««t pinge-PWG 's-Gravenpolder 5. n«T klasse: Middelharnis - GZC2.Aar«® 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36