Bewegwijzering tunnel snel beter Goese vereniging wint stedenontmoeting Sanne niet de mooiste Zoomweg-Noord Bergen op Zoom mogelijk tolweg Herseur van Waardzicht Zeelands beste Haast geboden in verband met ingrijpende werkzaamheden aan Antwerpse Ring GL wil duidelijk over verdieping aangehouden Snelheidsduivel Bekeuring voor belediging Inbraak in woning Man weigert blaastest Diefstal van spartamet Gewond bij botsing op Broekseweg België wil vissersvloot vernieuwen swb 1 1 maandag 8 december 2003 De provinciale commissie pleit ineen brief aan Rijkswaterstaat voor aanpassingen vóór mei 2004, het moment waarop de Ring op de schop gaat. Door gaand verkeer via de A58 bij Bergen op Zoom richting Gent 0f All-Expresweg moet straks bij de snelwegkruising A58-A4 Zuid (Noord-Brabants grond- gebied) niet alleen worden ge wezen op de rijrichting Antwer pen maar ook op die naar Gent i (via de Westerscheldetunnel) Gent Maar kiest het verkeer voor die route, dan moet volgens de Zeeuwse Transportcommissie ook snel een aantal andere te kortkomingen worden verhol pen Want de hoofdverbinding tussen Midden-Zeeland en het Vlaamse hoofdwegennnet, vooral richting Gent, is ondui delijk. Automobilisten, die de streek niet kennen, zoeken te vergeefs naar goede aanduidin- Stalker jjnnr Wout Ba reman TERNEUZEN - De statencom missie Transport Infrastruc tuur Zeeland vindt dat de bewegwijzering rond de Wes terscheldetunnel snel moet worden aangepast. Die haast is alleen al geboden vanwege de zeer ingrijpende en langdurige werkzaamheden op de Ant werpse Ring en de extra verkeersdruk die dat waar schijnlijk oplevert op de Zeeuw se wegen. Daarnaast wordt nog een aantal verbeteringen voor gesteld. gen naar het Vlaamse hoofdwe gennet (All-Expresweg) en Gent. De commissie stelt voor om op de reguliere bewegwijzering in Midden-Zeeland, naast Terneu- zen (Tol) ook Gent (Tol) te ver melden. In ieder geval dient op de borden vlak na de tunnel in Zeeuws-Vlaanderen Gent te worden bewegwijzerd via de N62. Daarnaast is gebleken dat voor weggebruikers met een be stemming in Oost-Zeeuws- Vlaanderen (Hulst) of West- Zeeuws-Vlaanderen (het kust gebied) de te volgen aanduiding van Terneuzen (Tol) op de bor den voor verwarring zorgt. De commissie stelt voor om de (tij delijke) gele borden langs de A58 te vervangen door enkele permanente (blauwe) vooraan kondigingen met de tekst: Voor Hulst en Oostburg volg Terneu zen (Tol). Die extra aankondi ging sluit dan naadloos aan op de bestaande bewegwijzering naar Hulst en Oostburg, direct bij het uitrijden van de Wester scheldetunnel. Sinds de inge bruikname van de timnel, half maart, werd regelmatig ge klaagd over de te 'simpele' weg aanduiding. Het leidde onder meer tot een actie van de Recron (recreatie ondernemers) en de Vekabo (kampeerboeren), die op weg- wijzex-s op de tunnelroute boven de Westerschelde extra aandui dingen richting Zeeuws-Vlaamse kust aan brachten. Die stickers werden echter direct weer door Rijks waterstaat verwijderd. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten kaartten de kwestie eerder al aan in het Provinciaal Overleg Verkeer en Vervoer. VL1SSINGEN - Een 38-jai'ige man uit Vlissingen is zaterdag- middag rond kwart over vier in deWalstraat in Vlissingen aan gehouden. Vanaf maart van dit jaar valt hij een35-jarige vrouw uit Middel- burglastig door haar hindeiiijk fe volgen. De man is in verzeke- JMggésteld. teert haar bevinden. Na een eer ste indruk, komen de paarden individueel aan bod. Ze maken enkele rondjes door de ring, di verse malen op draf snelheid. Leonie van Well loopt in haar enthousiasme een dranghek omver, maar gelukkig zonder nare gevolgen. De vier juryleden, die vooral let ten op de 'gang' en de bouw van het paard, lijken onderling aan een half woord genoeg te heb ben. Snel komen ze tot geza menlijke oordelen, terwijl ken ners langs de kant hun eigen me ning vormen. De paarden ko men met z'n allen terug in de ring en de versierselen en prij zen worden, haast ongemerkt, uitgereikt. Doordat tractoren het zware werk op het land hebben over genomen, is het houden van trekpaarden vooral een hobby geworden. „Een hobby die vaak van vader op zoon is doorgege ven", zegt voorzitter J. van Ho ven van de Samenwerkende Bonden van Paardenfokkers in Zeeland. „Voor de instandhou ding is het van belang dat er re gelmatig wordt gekeurd." Oordeel Aan de mening van de jury wordt veel belang gehecht, zegt Van Hoven. „Als fokker wil je toch een oordeel hebben, hoe hard dat soms ook kan zijn. Er zit veel meer emotie in dan je op het eerste gezicht zou denken. De fokkers zijn de hele week be zig om een paard op .te kalefate- foto Willem Mieras ren voor de keuring. Als er dan iets fout gaat, lopen de emoties achter de schermen soms hoog op." De keuring leverde de volgende kampioenen op: Herkeur van Waardzicht (hengstveulens) van W. Bal uit 's-Heer Abtskerke en H. van Rossum, Gonnie van de Zaaidijk (merrieveulens) van A. Aarnoutse uit 's-Gravenpolder, Wiske van 't West'ende (merries geboren in 2002) van P. van den Broeke uit Serooskerke, Sabine van de Linge (merries geboren in 2001, tevens jeugdkampioen) van Z. de Buck uit Oostkapelle, Astrid van Fortuin (merries ge boren in 2000) van M. van den Broeke uit Middelburg en Celes te van de Linge (oudere meiries) van E. Verburg uit Westkapelle. Spanning tijdens de stedenomtmoeting. foto Lex de Meester door Ron Magnèe MIDDELBURG/RENESSE - De Bowlingvereniging Goes heeft de Stedenontmoeting 2003 gewonnen. Tweede werd de bowlingvereniging Renesse. Zaterdagochtend vroeg was het al een drukke bedoening in Bowling- en Partycentrum De Kruitmolen in Middelburg. De strikes en de spares waren niet van de lucht. Reden was dat de 50-plussers van de verenigingen van Goes, Middelburg en Renes se tegen elkaar in het strijdperk traden. Een dag la ter was het de beurt aan de seniorenbowlers in Bowling Renesse. Bij deze wed strijden was ook de vereniging van Sluis van de partij. Na twee dagen bowlen kon wed- strijdleider R. de Rooy de eind stand opmaken: bowlingvereni ging Goes ging met de hoogste eer naar huis. Op zich geen ver rassing want de Goesenaren hadden al drie aaneengesloten jaren daarvoor goud gehaald. De tweede plek was voor Bow lingvereniging Renesse, Mid delburg was derde en Sluis be haalde de vierde plek. Bij de dames gooide Jacolien de Meij van Renesse het het hoog ste gemiddelde (201.5). Bij de heren was dat Rens Vader van Middelburg (193.25). Jacolien de Meij liet ook de hoogste gamescore noteren (234). Gwendeline van de Linge is wat ongedurig. Terwijl de anderen goede sier maken echoot haar luid gehinnik door de hal. De juxy laten het deskundig oog over de deelnemers, in de ru briek meiTies met als geboorte jaar 1998 of 1999, glijden en no- ARNEMUIDEN - Een 24-jarige motorrijdster is zaterdagmid dag rond half twee aangehou den op de A5 8 ter hoogte van Ar- nemuiden. Even daarvoor had de motor rijdster 184 kilometer per uur gereden. Van de vrouw is het rij- ingenomen. me verbindingen tussen China en het Goese thuisfront. Het was nauwelijks mogelijk om contact te leggen en bovendien werd Sanne grotendeels afgeschermd door de organisatie van de ver kiezingen. En hoewel Miss World wordt gepresenteei'd als het meest bekeken niet-sport- evenement op de televisie, viel er in Nederland nauwelijks een glimp van op te vangen. Edelsmid Mare de Regt was op het moment dat in China de uit slag bekend werd gemaakt, daarom maar gewoon aan de slag in zijn winkel in Goes. „Er was geen hond in de stad, dus ik heb lekker kunnen door wer ken." Rond kwart voor vijf kreeg hij te horen dat Sanne niet bij de eersten was geëindigd. „Het is jammer, maar ze heeft het fantastisch gedaan." Geertje Sannes moeder probeerde het verloop van de verkiezingen vooral via internet te volgen. „Vrijdag kreeg ik de zenuwen, toen ik hoorde dat ze bij de eer ste twintig zou zitten. Zaterdag was ik eigenlijk heel rustig, om dat ik voelde dat ze niet zou winnen. Het leek me al sterk, omdat ze niet bij de kansheb bers werd genoemd." Contact met haar dochter is na de verkiezingen nog altijd niet mogelijk geweest. „Ik weet wel dat ze het heel erg naar haar zin heeft gehad." Terwijl haar zus Geertje, vriend Zahir Tokmako- vic en vriendin Mirna van der Hoeven gisteren meteen aan de terugreis naar Nederland be gonnen, vertrok Sanne naar Hong Kong. Daar verblijft ze enkele dagen op uitnodiging van A.S. Watson, het moederbe drijf van de sponsorende parfu merieketen lei Paris XL. Pas la ter in de week keert ze terug naar Nederland. De 19-jarige Miss Ierland Rosanna Davison, die zich een jaar lang Miss World mag noemen, is de doch ter van zanger Chris de Burgh, vooral bekend van 'The lady in red'. Zij versloeg Nazanin Afs- hin-Jam uit Canada (tweede) en Qi Guan uit China (derde). In draf voor de jury. door Rolf Bosboom GOES - Met z'n negenen staan ze in het gelid. Dat is nog niet zo eenvoudig, want niet elk trek paard lijkt zich te verheugen op de jaarlijkse najaarskeuring, afgelopen zaterdag in de Zee landhallen in Goes. Vooral Sanne in actie tijdens de Miss World-verkiezingen. foto RTR/Kin Cheung (Igor Rolf Bosboom pOES - Sanne de Regt uit Goes ls n,.et gekroond tot 's werelds Mooiste. Bij de ontknoping van e Miss World-verkiezingen, zaterdag in China, eindigde ze niet bij de allerbesten. De titel j §!ng naar de Ierse Rosanna Da- Pis,oir. Aan de verkiezingen in Sanya, P net Zuid-Chinese tropische eiland Hainan, deden 106 da mes mee. De ouders van Sanne hadden vrijdag nog van familie leden die bij het evenement aan wezig waren, bericht gekregen dat zij bij de beste twintig zou zitten. Dat bleek op de dag van de uitslag niet te kloppen. „Het moet een communicatiestoornis zijn geweest", zegt vader Mare de Regt. „Kennelijk is er iets verkeerds gezegd." Het voorval is wel tekenend voor de moeiza- MIDDELBURG - De Zeeuwse gemeente- en provinciebe stuurders zijn buitenspel gezet, vreest voorzitter M. Wiersma van de Statenfractie van GroenLinks. Hij doelt op de uit spraak van de Vlaamse minister-president Somers. Die liet vorige, na overleg met zijn Nederlandse collega Balkenende weten dat de Nederlandse regering absoluut wil meewerken aan een snelle verwezenlijking van de verdere verdieping. Als dat inderdaad zo is, is de toekomst van het enige estuarium in de Delta volgens Wiersma ondergeschikt gemaakt aan andere belangen. De GroenLinks fractie kan zich dat nauwelijks voorstellen. In een brief aan de premier vraagt de fractievoorzitter dan ook of de uitspraken van Somers kloppen. „U kunt ongetwijfeld één en ander rechtzetten, waardoor Zeeuwen (en Vlamingen) weten dat de voorwaarden om tot een evenwichtig beleid voor het Schelde estuarium te komen onaangetast blijven", schrijft Wiersma. Hij herinnert eraan dat burgers, organisa ties en regionale overheden op dit moment druk bezig zijn om hun inspraakreactie te formuleren op vorig maand gepubli ceerde startnotitie voor de Milieu Effect Rapportage. Volgens de fractievoorzitter hechten ook Zeeuwse bestuurders aan goede verhoudingen met Vlaanderen. „Juist daarom besteden zij veel zorg aan het samenstellen van de Ontwikkelings- schets Schelde estuarium." De Statenfractie verwacht dat dit, mede door de regering ingezette proces, op een normale wijze kan worden voltooid en dat daarmee ook een stevige ba sis kan worden gelegd voor een beleid waarin de havens in het zuidwesten optimaal samenwerken. VLISSINGEN - In de nacht van zaterdag op zondag rond 00.20 uur is een 30-jarige vrouw uit Middelburg aan de Schel- destraat in Vlissingen aangehouden wegens belediging. Ze zat achter op een bromfiets zonder helm. Toen ze hiervoor een bekeuring kreeg beledigde ze de agenten. Als gevolg daarvan kreeg ze een proces-verbaal. DREISCHOR - Drie inbrekers zijn zaterdag om 18.05 uur be trapt bij een poging tot diefstal uit een woning aan de Slot- straat in Dreischor. De bewoners waren vanaf 17.00 uur even afwezig. Toen zij een uur later terugkwamen, zagen zij drie mannen uit hun keuken wegrennen. De inbrekers hadden de toegang tot de woning geforceerd. Zij kregen volgens de poli tie niet de kans iets weg te nemen uit het huis. Krabbendijke -In de nacht van zaterdag op zondag rond 01.15 uur is een 43-jarige man uit Heerhugowaard aan de Ooster- scheldestraat in Krabbendijke aangehouden. Hij had even daarvoor ruiten van een woning aan de Oosterscheldestraat vernield. Hij reed in de nabije omgeving in zijn auto rond en was vermoedelijk onder invloed van alcohol. De man weiger de echter mee te werken aan een blaastest. Om die reden kreeg hij een rijverbod van 12 uur opgelegd en moest hij zijn rijbe wijs inleveren. Ook kreeg hij een proces-verbaal voor het ple gen van de vernielingen. TERNEUZEN - Tussen zaterdagochtend en zaterdagavond is een spartamet, waarde enkele duizenden euro's, die aan de Al- varezlaan in Terneuzen stond gestolen. door Harmen van der Werf DEN HAAG - De voltooiing van de Zoomweg-Noord, het ont brekende stukje snelweg tussen Bergen op Zoom en Dinteloord aan de rand van Zeeland, lijkt een flinke stap dichterbij. Mi nister Peijs van Verkeer en Wa terstaat heeft met de provinciè Noord-Brabant een oplossing gevonden voor de financiering: tol heffen. Vandaag praat de Tweede Ka mer onder meer over de Zoom weg-Noord, de A4 in West-Bra bant. Omdat met tolheffing niet alle kosten kunnen worden ge dekt, zal VVD'er P. Hofstra voorstellen de provincie Noord- -Brabant de mogelijkheid te bieden de weg voor te financie ren. De rijksoverheid zou dan wel moeten garanderen dat na 2010 het geld terug kan naar Noord-Brabant: THOLEN - Bij een botsing tus sen een bestelauto en een land bouwvoertuig met aanhanger op de Broekseweg in Tholen is zaterdagavond, is een gewonde gevallen. De 24-jarige bestuurder van het landbouwvoertuig uit Bergen op Zoom reed over de Broekse weg en kwam uit de richting van Sint Annaland. Toen hij af wilde slaan naar een erf, remde hij af. De 37-jarige bestuurder van de bestelauto uit de gemeente Tho len, die achter hem reed, kon niet meer op tijd remmen. Hij raakte bekneld en werd door de brandweer uit zijn auto ge haald. De man werd met kneuzingen en snijwondjes per ambulance overgebracht naar ziekenhuis in Bergen op Zoom. Een auto die uit tegenoverge stelde richting over de Broekse weg reed, bestuurd door een 22- jarige vrouw uit de gemeente Tholen, raakte beschadigd door rondvliegende onderdelen. Als dit allemaal in kannen en kruiken is, kan de aanleg van de Zoomweg-Noord in 2005 be ginnen en krijgt ook Zeeland vanaf Rijksweg A58 bij Bergen op Zoom via het nieuwe stuk van de A4 een snellere verbin ding met de Randstad. Voor het stuk weg van Bergen op Zoom tot Dinteloord zal dan wel be taald moeten worden. Bovendrijven Het idee tol te heffen om nieuwe infrastructuur te financieren, kwam deze week ook bovendrij ven voor de N62 in Zeeland; de weg vanaf Rijksweg A58 bij Heinkenszand naar het Sloege- bied, door de Westerschelde tunnel naar de Belgische grens. Met het tolgeld wil de provincie Zeeland de verbreding van de Sloeweg van Heinkenszand naar de Westerscheldetunnel, een tunnel bij Sluiskil en de ver breding van de Tractaatweg Terneuzen - Belgische grens be talen. Minister Peijs heeft dit plan toegejuicht- OOSTENDE - België wil de vis sersvloot helpen te vernieuwen. Vlaams minister Sannen van Visserij denkt aan steun voor modernisering van visserssche pen, voor verbetering van de kwaliteit van de aangevoerde vis en voor verbetering van de arbeidsomstandigheden. De maatregelen zijn volgens hem noodzakelijk om het voort bestaan van de Belgische vis sersvloot op de langere termijn te verzekeren. Sannen moet nog over zijn ideeën een akkoord zien te bereiken met de Europe se Commissie. De Belgische vissersvloot is vol gens Brussel momenteel te groot. Om de Europese Unie te gemoet te komen, wil Sannen een slooppremie in het leven roepen. Een belangrijk deel van de in vergelijking met Neder land kleine Belgische vissers vloot is sterk verouderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33