Domburg veerkrachtig in derby Zegereeks EMM ten einde Olympus schiet eindelijk met scherp Nieuwkamp schiet Vlissingen naar zege Stormvogel komt net tekort voor gelijkspel Renesse nu echt geen titelkandidaat meer 21 boormannen zien 2-0-voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen r Goes geeft vroege voorsprong uit handen Van Deursen derde op NK karate RBVM blijft ongeslagen aan kop Smash'76 grijpt nipt naast titel Pessoa wint Toptiengala Gadzuric productief in NBA Chinedu Chukwugbo is opnieuw trefzeker wb maandag 8 december 2003 Jasper Harthoorn 'joorJi IMBURG - De derby Dom- „w-Noormannen in de vierde lasse van de zondagamateurs ,asercén die heel wat stof heeft en opwaaien. Het was een edstrijd met mooie doelpun- ■n. zware charges, discutabele Js'lissingen en een weggestuur- je trainer. De thuisploeg wist rder een 0-2-achterstand om buigen in een 4-2-overwin- Ivrij snel in de wedstrijd bleek at Domburg-Noormannen een Ate derby zou worden. Het fa- jriete Domburg oogde lank- tedig en werd overvleugeld «)r de ploeg uit Westkapelle. hormannen trok het spel naar |ch toe en dat resulteerde al na Ren minuten in een doelpunt an Joost Grootjans. Hij werd ilkomen vrijgelaten en rondde Jheerst af. lormannen bleef het beste van 'et spel houden, al was Dom- irg dicht bij de gelijkmaker pen een scherpe voorzet door geide spitsen werd gemist. Even daarvoor had Ko Brand keeper Matthijs van Wageningen al ge test met een mooie vrije trap in de rechter onderhoek. De kee per van Noormannen hield zijn doel echter schoon. Slecht verdedigen door Dom burg leidde de 0-2 in. Maurice Bernard schatte een voorzet verkeerd in, waardoor Mark Minderhoud een vrije schiet kans kreeg. Daarna dacht hij ook de 0-3 te hebben gemaakt door een vrije trap in te koppen. De scheidsrechter, die zich toch dicht bij het gebeuren ophield, keurde het doelpunt in eerste in stantie goed, maar herzag zijn beslissing door een vlagsignaal van de grensrechter. Het zou later één van de twee breekpunten in de wedstrijd blijken. Niet veel later maakte keeper Van Wageningen hands net buiten het strafschopge bied, aldus de scheidsrechter. Bij het uittrappen zou hij over de lijn zijn gestapt. Dat resul teerde in een schitterende aan sluitingstreffer van Ko Brand en een gele kaart voor Van Wage ningen, die zich afreageerde op ioor Kode Ridder ^ERIKZEE - De wedstrijd tus- :$en Zierikzee en Goes in de der- je klasse van het zondagvoetbal ,iyerd vooraf als een sleutelwed- Strijd bestempeld. Beide ploe- ien willen bovenin mee blijven ■«raaien. Het werd 1-1. ie gasten begonnen sterk aan lewedstrijd. Al na zes minuten md het 0-1. Na een een voor- it vanaf de rechterflank kopte lansour Gader in de linker- ?k raak, doelman Jaco van !r Schee was kansloos. In de reedehelft begon Goes weder- >m aanvallend. De ploeg van trainer Marco Groeneveld ver ruimde echter verder uit te lo epen. Kansen waren er wel, maar Ie doelpunten bleven uit. Zie de arbiter. In de tweede helft zette Domburg de derby op zijn kop. In twee minuten werd de achterstand omgebogen in een voorsprong. Eerst scoorde Coen Minderhoud een tien met een griffel voor zijn prachtige stift over de geplaagde Van Wage ningen. Gesteund door het fa natieke publiek ging Domburg door voor de volle winst. Toen Patrick 'Pluis' Provoost nauwe lijks een minuut later een door de lat afgeketst schot binnen kon tikken, was de wedstrijd ge speeld. Noormannen geloofde er niet meer in en de herboren Domburgers vochten voor iede re bal. De wedstrijd verhardde en de opgekropte frustraties van en kele spelers leidden tot kleine opstootjes. Vlak voor tijd werd rikzee putte hier moed uit, ter wijl Goes vanaf dat moment steeds meer tegen zichzelf en scheidsrechter Wim Broekho ven ging voetballen. Zierikzee rook zijn kans. Na een prima hoekschop van Ben Ver west schoot Rutger Kooman de bal op de lat. In de 72e minuut kreeg Zierikzee loon naar wer ken. De thuisploeg kreeg een omstreden vrije trap, waaruit werd gescoord. De bal kwam na de vrije trap bij Rutger Kooman terecht, die vervolgens snoei hard raak schoot: 1-1. Zierikzee - Goes 1-1 (0-1). 6. Mans- our Gader 0-1, 72. Ruiger Kooman 1-1. Scheidsrechter: W.A.L. Broek hoven (Middelburg). Gele kaart: Lee Mol ZierikzeeJasper Huysman en Ernst Smit (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 190. Stoffel Schipper door de scheidsrechter met rood van het veld gestuurd omdat hij de zij lijn had overschreden. De Dom- burgse oef enmeester moest ach ter de omheining toezien hoe Provoost door een buitenspel- doelpunt de eindstand van 4-2 op het bord zette. Schipper was na afloop nog steeds verbijsterd over zijn rode kaart.,Ik vroeg of ik mocht wis selen, maar hij hoorde me niet. Dus ik loop een paar meter het veld in om me verstaanbaar te maken. En daarvoor stuurt-ie me weg. Ik heb dit nog nooit meegemaakt." Over de wedstrijd zelf was Schipper tevreden: „Het had in derdaad weinig met voetbal te maken, maar de drie punten zijn binnen. We begonnen veel te slap en in een te laag tempo. Ge lukkig hebben we het in de tweede helft weer goed opge pikt." Matchwinner Provoost sloot daarbij aan: „Het is onver klaarbaar waarom we zo slecht begonnen. We hadden afgespro ken om er vol in te gaanmaar op de een of andere manier waren de Noormannen scherper." Marcel Nijsse, trainer van Noormannen, vond zijn ploeg goed spelen. „We speelden lek ker, maar de scheidsrechter heeft een groot stempel op deze wedstrijd gedrukt. In plaats van blij te zijn met onze eerste helft, liep iedereen te zeuren over de scheidsrechter. Dat heeft ons de kop gekost." Domburg-Noormannen 4-2 (1-2). 7. Joost Grootjans 0-1, 20. Mark Min derhoud 0-2, 30. Ko Brand 1-2, 60. Coen Minderhoud 2-2, 61. Patrick Provoost 3-2, 89. Patrick Provoost 4-2. Rode Kaart: Stoffel Schipper (Domburg). Gele kaarten: Chiel Ma- ranus (Domburg), Matthijs van Wa geningen, Jackie Minderhoud, Mark Minderhoud en Envin Hui- bregtse (Noormannen). Scheids rechter: S. Imazouine (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 200. Domburg: Allard Meeuiose, Mauri ce Bernard, Ko Brand, Ko Uitter- hoeve, Micha Bernard, Wilco van Eijzeren, Roel Willemse, Coen Min derhoud, Ramon Vader, Chiel Mara- nus, Patrick Provoost. Noormannen: Matthijs van Wage ningen, Sebastiaan Dekker (63. José Condejas), Leo Brasser, Erivin Hui- bregtse, Niek Minderhoud, Jackie Minderhoud, Frank Maranus, Peter van Alphen (87. Sander Lobbezoo), Mark Minderhoud, Sebastiaan van der Wette, Joost Grootjans. UTRECHT - Karateka Mitch van Deursen heeft gisteren in Utrecht de derde plaats behaald bij de Nederlandse kampi oenschappen. In de jaarlijks door de KBN georganiseerde wedstrijd kwam de zeventienjarige Goesenaaruit in de klasse tot 70 kg (16/17 jaar). Vorig jaar werd hij nog eerste, maar dit jaar moest hij het in de tweede ronde afleggen tegen de latere winnaar Rene Smaal uit Apeldoorn. In de herkansing werd hij alsnog derde. Tweede werd Ralph Vermin uit Eindhoven. ROTTERDAM - De rolstoelbasketballers van het Middel burgse RBVM zijn nog steeds ongeslagen in de Toernooidivi- sie A. Zaterdag won de ploeg zowel van SVG Den Bosch als van Rolling Game Stetters uit Beuningen. Tegen de Bossche naren werden met 56-14 opzijgezet, het team uit Beuningen moest er met 57-20 aan geloven. De topscoorder van de dag was Marc Tasma met 46 punten. SINT ANNALAND - De tafeltennisjongens van Smash'76 zijn er net niet in geslaagd kampioen te worden in de landelij ke C-klasse. Het Thoolse team won weliswaar met 7-3 van Vriendenschaar, maar'dat was te weinig voor de titelConcur rent Irene zegevierde met 8-2waardoor het uiteindelijke ver schil tussen beide teams drie punten in Tilburgs voordeel be droeg. De twee andere Zeeuwse jeugdteams degradeerden. SARleed een afgetekende 9-1-nederlaag tegen kampioenskandidaat Tanaka en staat nu laatste in de meisjes A-klasse. Arnemui- den slaagde er in de slotwedstrijd niet in de twee punten ver schil met Flash goed te maken. De Zeeuwen wonnen met 6-4 van hekkensluiter AAC Cosmos, Flash speelde gelijk. Daar door komt Arnemuiden één punt tekort voor handhaving in de jongens B-klasse. GENÈVE - Rodrigo Pessoa heeft zaterdagavond bij het CSI van Genève het Toptiengala gewonnen, een speciale, lucratie ve rubriek tussen de beste tien springruiters van de wereld ranglijst van de FEI. De Braziliaan bleef met zijn troefpaard Baloubet du Rouet in beide manches foutloos en troefde daar mee een kwartet Duitse concurrenten af. Van hen was Lars Nieberg de beste. Ook hij gooide geen balk af, maar was zo voorzichtig met de merrie Lucia dat hij pas negen seconden na Pessoa de finish passeerde. Het gala was gedoteerd met bijna 100.000 euro. Pessoa kreeg een kleine 25 mille plus een gou den horloge. ANP NEW YORK - Basketballer Dan Gadzuric heeft zich in de Amerikaanse profcompetitie NBA in korte tijd behooi-lijk productief getoond. De Nederlander van de Milwaukee Bucks speelde in de verloren uitwedstrijd bij de New Jersey Nets (93-86) 21 minuten mee en maakte 10 punten en 6 re bounds. De center kon als invaller echter niet verhinderen dat de Nets wonnen. In het team van Gadzuric was Michael Redd topscorer. Hij zorgde in 38 minuten speeltijd voor 24 punten en had 5 rebounds. De LA Lakers moesten het gisteravond stellen zonder Karl Malone. De 'Postman' kreeg een wedstrijd schorsing opge legd. Malone had donderdag tegen Dallas Mavericks een elle boogstoot uitgedeeld aan een tegenstander. ANP/RTR wrJeremy Deug SSINGEN - De basketbal liers van BC Vlissingen speel- len in de promotiedivisie een 'uel zonder passie met Cange- es.Een opleving in het tweede Wart kon de 84-40-nederlaag liet voorkomen. In de hoofd- dassekwamBV Souburg niet in ïtie, doordat Dunatos op het aatste moment afzegde. Vlissingen-Cangeroes 40- Cangeroes kon vrij simpel tlopen naar 10-21. In het de kwart kwam Vlissingen or een betere verdediging te- ;tot 26-29. Dichterbij kwam thuisploeg niet. Na rust ram Vlissingen vijf minuten et tot scoren en Cangeroes liep akkelijk uit. IcoresBC Vlissingen: YolandaJoos- 111, Kanon Doeland 10, Cindy Ko- 'i Md an ie Lindenberg en Romana IRidder allen 5, Immi Pattikaiua pfaicu Verhage beiden 2. bssenberg-BC Vlissingen 2 32- 75: Hekkensluiter Vossenberg kon nauwelijks een vuist maken en was bij rust al op een 38-19- achterstand gezet. Na de pauze denderde de Vlissingers door. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 16, Charlotte Wierikx 14, Elisa Kuipers 12, Romana de Ridder 11, Dorien de Witte 10, Quintana Patti- nama 6, Linda de Paauw 4 en Nina de Jongh 2. BC Vlissingen-Cangeroes 90- 88: In het eerste kwart nam Vlis singen een 28-22-voorsprong. Die marge kon Vlissingen tot het laatste kwart behouden. De gastploeg schoot toen met scherp vanaf de driepuntslijn en kwam in de laatste minuut zelfs op een 88-87-voorsprong. Maar Jeroen Nieuwkamp schoot zijn ploeg vanaf de vrijeworplijn naar de overwinning. Scores BC Vlissingen: Jeroen Nieuwkamp 26, Jeffrey van Driel 15, Danny Kasander 13, Arno Franke 12, Stefan Schrier 11, Rajinder Poe- tai 5, Erivin Hilbert 4, Wilfred Klap en Niels Wisse beiden 2. Door blessures geteisterde ploeg komt kracht tekort door Wim Kakebeeke DEN HAAG - De blik in zijn ogen vertelde alles. Nadat hij op overtuigende wijze zijn vijfde treffer van de avond binnen had geknald, balde Joey Aertssen zijn vuist naar zijn medespelers. „Het kan nog!" riep de linker hoekspeler van EMM. Het gaat je met thuisclub Wings was ge krompen tot 21-18. Het mocht echter niet baten, Wings liep binnen de kortste keren weer verder uit en won met 29-20. EMM's zegereeks kwam na vier overwinningen tot een einde. De zege van de Haagse oppo nent was geflatteerd, maar wel terecht. „Driekwart van het duel geloof je erin", vertelde oe- fenmeester John Jansen na af loop. „Op het laatst merkte je dat al het kruit verschoten was. Die conclusie was voor velen een tegenvaller, maar wel een juiste. Het gevaar dat van EMM-kant kwam, was te een zijdig en de middelen te be perkt. Vooral het ontbreken van de Fransman Ben Benoit Alexan der was een aderlating. De bal- vaardige technicus liep tegen Kwiek Sport een gescheurde pees in z'n hand op. Alexander is er zeker drie weken niet bij. „Je mist aanvallend creativiteit, een schutter in de tweede lijn. Dat zie je aan alles.De spoeling bij de Middelburgers is dun, ze ker als ook Ronny Onwijn, Ri- naldo Schipper, Ron Flipse en Sjoerd Jongepier er vanwege blessures en ziekte niet bij zijn. In de beginfase waren er vooral defensief problemen. Jansen moest ingrijpen. „Er werden te veel duels verloren." De rust keerde terug binnen de lijnen. Een paar oplevingen van Joey Aertssen brachten EMM zelfs terug in de strijd: 16-14. De ech te overtuiging om het karwei te klaren ontbrak in het tweede bedrijf. Diep in de tweede helft brak het zijden draadje alsnog. Edwin Davidse kreeg in de slot fase nog rood (drie tijdstraffen). Jean-Marie Toubiana: „Dat moet niet kunnen, maar je gaat mekkeren op de zwakke leiding. Hoe je het wendt of keert, dat gaat ten koste van je spel." Scores: Vincent van der Meijden, Joey Aertssen en Jean-Marie Toubi ana 5, Edwin Davidse en Thijs de Vos 2, Marcello Tax 1. QorKoMechielsen >0ES - De waterpoloërs van chelde verloren zaterdag van grande (5-7). Stormvogel »*am tekort tegen DZT: 5-4. De Serves van Stormvogel verlo- wbij DBD met 4-1. chelde-Warande 5-7: De wed- n)d ging lang gelijkop, de eeuws-Vlamingen en bleef tot met het einde van de tweede ■node bij: 3-3 Vervolgens «te Schelde weg. Spelers als Jhs Eijsebaert en Roderick ondergem kunnen al weken et een stempel op de wedstrijd tokken en als team komt chelde daardoor tekort. c°r« Schelde: Stephan de Die 2, mm van der Heuvel, Chris van "yen en Cees van Houwelingen 1 P-Stormvogel 5-4: Opnieuw Stormvogel in een uitwed- lr']d met over de gehele selectie pfeken. Toch konden de «ssingers goed partij bieden. «de ploegen hadden veel kan- P nodig om tot scoren te ko- cm Eind tweede periode stond u wer"d daarop iets g£er en nam in de derde pe- ode een 3-2-voorsprong. pormvogel miste de kracht om in de laatste periode alsnog langszij te komen. Scores Stormvogel: Frank Leijnse, Chris van der Draai, Dennis van de Ketterij en Pim Bekkers 1 DBD-Stormvogel 2 4-1: De Vlissingse reserves speelden een goede eerste periode en namen een 1-0-voorsprong. Pas toen kwam DBD beter in de wed strijd en kregen de Vlissingers het lastig in het smalle bad in Best. DBD nam een 2-1-voor sprong in de tweede periode en daarmee was het Vlissingse ver zet gebroken. Score Stormvogel 2: Gep Navest 1. Warande 4-Ganze 3-14: Vanaf het begin liet Ganze zien de be tere ploeg te zijn. Warande kon niet beter en Ganze wist een dik verdiende 14-2-overwinning te behalen. Scores Ganze: Maarten Buijs 4, An dre van Zijp en Jos Schrijver 3, Bas van derKorput 2, Peter Blankert en Thomas Murre 1 Ganze-Hieronymus 3-14: Tegen Hieronymus was al meteen dui delijk dat Ganze een maatje te klein was. Na een redelijke tweede periode, was het gedaan met het verzet. Scores Ganze: Joyce Pieters 2 en Ta mara Flore 1 door Wim Kakebeeke GOES - De handbalsters van EMM hebben korte metten gemaakt met MOK: 24-9. De mannen van GSC waren goed voor een over winning bij ASC'95 (14-22). Olympus was opvallend scherp in de afronding en hield Saturnus'72 verrassend op een gelijkspel. ASC95-GSC 14-22: Winst op de reserves van DWS een week terug heeft zijn uitwer king niet gemist. „Het vertrouwen is na een teleurstellende competitiestart langzaam aan het herstellen", concludeerde speler Pattrick Polfliet na afloop van het treffen in Rotterdam. De dik verdiende zege bij hek kensluiter ASC helpt daar ook aan. Louis Olivier was met acht treffers een van de gangmakers op weg naar de winst. Olympus-Saturnus'72 23-23: Depuntende- ling van Olympus in eigen huis was verras send te noemen. Trainster Rita van de Velde was verbaasd door de uitstekende afron ding. „Met een goeie afwerking slaan wij helemaal niet zo'n gek figuur in deze tweede klasse." Jan Woudstra was goed voor zes treffers. EMM-MOK 24-9: „Hier droom ik al een tijdje van", zei trainer John Roelofs opgeto gen. „Lekker over iemand heen lopen op de wijze zoals je traint. "De voortekenen waren een week eerder tegen Hellas al merkbaar. Met name het duo Petula Brasser (tien tref fers waarvan 7 strafworpen) en Maria Terra (zes treffers) waren voor eigen publiek on grijpbaar. EMM 2-Oliveo 13-9: De reserves blijven verbazen. Na twee knullige verliespartijen op rij werd gisteren koploper Oliveo de mond gesnoerd. De buit was voor de pauze al binnen. Drijfveer was zonder meer Caro- lien Davidse. Onder leiding van de Middel- Een speler van Olympus neemt het doel van Saturnus onder vuur. foto Lex de Meester door Jos van Belzen GOES - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal kan Renesse na het doelpuntloze gelijkspel bij Robur de eventueel nog aan wezige kampioensaspiraties definitief in de koelkast zetten. Luctor'88 (4-0-zege bij Kwa- dendamme) en Jong Ambon (5-1 bij Ouwerkerk) gaan samen uit maken wie zich volgend seizoen vierdeklasser mag noemen. Kwadendamme-Luctor'88 0-£: De bezoekers drongen Kwaden - damme terug. Dat leidde na twintig minuten tot 0-1 via Erik de Groene. Een minuut later was het alweer bijna gelijk, maar de inzet van Johan Beu lens spatte uiteen tegen de lat. In het begin van de tweede helft werd Luctor teruggedrongen en liet Jeroen de Punder een goede kans op 1-1 onbenut. Langzaam maar zeker namen de gasten het initiatief weer over. Ronald van de Zwaluw en Erik de Groene (2x) brachten dit via 0-4 op het scorebord tot uitdrukking. Dreischor-Nieuw Borgvliet 2-5: Binnen twee minuten na rust sloegen Sebastiaan Tempelaars en Robert Belleter toe namens de bezoekers: 0-2. Jaimy Tiggel- man scoorde al snel tegen, maar persoonlijke fouten bij de thuis ploeg luidden de nederlaag in. Jaques Schuurbiers, Michael Suijkerbuijk en Dion de Blaey scoorden namens de bezoekers. Daan Ruitenbeek was tussen door goed voor de 1-4. Volharding-Lewedorpse Boys 1-3: Al na vier minuten tekende Simon Smits 0-1 aan, waarna Rinus de Winter er even later 0- 2 van maakte. John Sommeijer zorgde na een halfuur voor 1-2, maar nog voor rust bracht Jan Verton de marge weer op twee. In de tweede helft had een aan dringend Volharding pech toen een inzet van Nathan Schenk te gen de paal eindigde. Robur-Renesse 0-0: Met name in de tweede helft beperkte Re nesse zich tot het loeren op een uitval tegen een sterker Robur. Twintig minuten voor tijd leek de thuisploeg op voorsprong te komen, maar de treffer van Wasim Hamoudi werd op advies van de grensrechter geannu leerd omdat de bal al eerder de achterlijn zou zijn gepasseerd. Ouwerkerk-Jong Ambon 1-5: Het eerste halfuur kon Ouwex-- kerk redelijk partij bieden, maar na het geblesseerd uitval len van Jakkoo Brouwer was de organisatie zoek. Voor rust scoorden uitblinker Martin Waisapy en Nus Taniwel na mens de bezoekers: 0-2. In de tweede helft liep Jong Ambon via opnieuw Martin Waisapy (2x) en Nus Taniwel uit naar 0-5 Enkele minuten voor het einde redde Stefan van der Maas de eer voor de thuisploeg: 1-5. burgse routinier werd er achterin voor de pauze niks weggegeven. Oliveo deed na de hervatting wel wat terug, maar de winst werd niet meer uit handen gegeven. Olympus-Savosa 2 11-11: De Vlissingers zaten aanvallend niet lekker in hun vel. Het balspel was niet alleen slordig, ook werden er nog eens zes van de zeven pingels gemist. Wat trainer Hans Dierickx ook probeert, de ploeg is niet scherp te krijgen. door Jack Begijn GOIRLE - Chinedu Chukwugbo was gisteren de grote man bij Terneuzen. De Nigeriaanse spits was met drie treffers groot aandeelhouder bij het gedreven spelende Terneuzen. De zon dag-eersteklasser boekte in Goirle een 4-0-overwinning op Voab. Na een halfuur spelen stond Eric-Jan Naudts aan de basis van het eerste doelpunt. Naudts bracht Stefan Saey in vrije posi tie. De middenvelder zag op zijn beurt vanuit zijn ooghoeken Chinedu Chukwugbo vrijstaan, die dankbaar profiteerde en zijn eerste treffer van de middag aantekende. De ban was daar mee gebroken. Terneuzen begon beter en gemakkelijker te voet ballen. Vijf minuten voor rust zette Saey zijn ploeg in een ze tel. De Belg pikte de bal op op het middenveld en bepaalde met een streep de ruststand: 0-2. Koud terug op het veld tekende Chukwugbo nummer drie aan. Uit een corner kopte Danny Ma- gito door tot bij de Nigeriaan, die op zijn beurt de bal in het dak van het doel joeg. Het was een opsteker voor de bezoekers, die veivolgens zonder al te veel moeite de wedstrijd uitspeel den. Een kwartier voor tijd be paalde Chukwugbo de eind stand met zijn derde doelpunt op 0-4. Voab-Terneuzen 0-4 (0-2). 30. Chin edu Chukwugbo 0-1, 40. Stefan Saey 0-2, 46. Chinedu Chukwugbo 0-3, 75. Chinedu Chukwugbo 0-4. Scheidsrechter: J.P.A. Vos (Rosma len). Aantal toeschouwers: 250. Noormannen-doelman Matthijs van Wageningen (links) heeft zijn doel verlaten en lijkt de bal even kwijt te zijn. Hij wordt hevig op de huid gezeten door een speler van Domburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21