Hoek sluipt mee naar plek in top PZC Spelers geven trainer weer wat lucht Kapelle in spoor koploper De Meeuwen ziet marge slinken 19 Human doorbreekt stilte tegen ARC: 2-0 Thijs Binnerts voor onderzoek naar ziekenhuis SSV'65 doet het weer Henk Ottens verlengt zijn contract Rillandia maakt op valreep gelijk Oostkapelle houdt aansluiting Tholense Boys na gelijkspel op tweede plek Vrouwenderby eindigt in balans door Frits Bakker n HOEK - De topvijf in de hoofd ei klasse van Hoek en Kloetinge r wisselt zo ongeveer om de week van positie. Wie de ene week nog als onbetwiste favoriet voor de p titel wordt gezien, zakt een rt week later weer weg in de grau we middenmoot. ASWH, dat nu leidt, heeft in veertien wedstrij- 03 den al zeventien punten ver- li speeld. Hoek sloop zaterdag - door een 2-0-overwinning op ARC inee naar de top, omdat het na de koploper de minste mis stappen heeft gemaakt. it!i Mooi was het niet, in de laatste n 'thuiswedstrijd voor de winter tij 'stop, wel doelmatig. Johan Bal- legeer liet er na de wedstrij d een •eigenzinnige theorie op los. „We HOEK - Thijs Binnerts, die za terdag bij een ongelukkige be wegingeen blessure aan de knie opliep, moet vandaag voor ver der onderzoek naar het zieken huis. De eerste diagnose in een medisch centrum in Lokeren is dat de meniscus en de kruisban den beschadigd zijn. De 19-jarige middenvelder, die een van zijn eerste wedstrijden inde basis stond bij Hoek, ver draaide de knie een kwartier voor het einde van de wedstrijd tegen ARC. Zaterdagavond werd hij onderzocht door speci alisten uit het medisch team dat Hoek dit jaar begeleidt. Binnerts gaat vandaag voor een scan naar een Belgisch zieken huis. .Verwacht wordt dat er dan ook 'een kijkoperatie wordt uitge roerd. hebben zeven kansen gekregen om te scoren", rekende de trai ner in zijn voordeel. „Die moe ten er in Hoek allemaal ingaan, anders is de wedstrijd weer niet mooi genoeg geweest." Hij trok er een zure grijns bij en maakte zich uit de voeten. Het is maar beter (volgens Ballegeer) dat hij zich voorlopig alleen met voetbal bezighoudt en niet met randverschijnselen. Dat geldt trouwens voor heel Hoek, want nog altijd hangt er een broeieri ge sfeer tussen het bestuur en de harde kern van supporters. Jui chen wordt er al weken niet meer gedaan, tenminste niet achter de goal, waar de H-side volhardt in een stilzwijgend protest uit solidariteit met de gestrafte supporter. Desondanks gaat Hoek volgen de week als een van de kansheb bers de winterstop in en wacht na Ter Leede (zaterdag) drie da gen later ook nog de wedstrijd voor de Amstel Cup tegen Hera cles. Arjan Human maakt in de aanloop de gretigste indruk. „We willen in de eerste plaats kampioen worden", zei hij za terdag, „maar nog een ronde verder komen in de bekerstrijd zou ook een geweldige stunt zijn." Vijfde goal Hoek deed er zaterdag net iets meer dan één helft over om het uiterst matige ARC van zich af te schudden. Voor rust scoorde Human in de 22e minuut uit een voorzet van Leon van den Ou den. De tweede, beslissende goal viel twintig seconden na de pauze. Steven de Croock passte, de bal viel over het hoofd van een ver dediger voor de voeten van Ar jan Human, die met een handige beweging raak schoot: 2-0. „Het ging makkelijker dan we hadden gedacht, dat zegt ook iets over het elftal dat er nu staat", vond de schutter. „We waren zelf niet super, maar ARC maandag 8 december 2003 viel helemaal tegen. Er zat heel weinig voetbal in die ploeg." Human staat na een onopval lende start nu al op vijf goals. „Het begint met scoren ook be ter te lopen, dat geeft een goed gevoel." De Zeeuwen hanteerden tegen ARC de speelwijze die het best bij dit elftal past. De twee spit sen wisselden voortdurend van positie, de meeste aanvallen gingen over rechts, de opbouw begon achteraan bij Johan Mü- cher en Günther de Meijer en Steven de Croock en Pauclair Youda waren de hardwerkende schakels tussen verdediging en aanval. Thijs Binnerts begon nog wat onwennig op links, maar draai de na de rust veel beter.,Ik vond hem de beste man op het veld", zei Human later. Maar de 19-ja rige middenvelder haalde het einde van de wedstrijd niet. Hij verdraaide een kwartier voor tijd zijn knie en moest per bran card het veld verlaten. Degelijk Hoek blonk vooral uit door de gelijkheid. Jürgen Belpaire moest tegen het einde twee keer duiken naar een kopbal van Ro bin Kant, maar had verder een rustige middag. De Hoekse ach terhoede stond zo vast als een huis en gaf vrijwel geen kans weg. Bij de Alphenaars sluimert een conflict tussen trainer Dennis van den IJssel en een deel van de spelers. Dat is op het veld terug te zien. Maurice Balkhoven, de aanvoerder, bracht dat treffend in beeld toen hij werd gewisseld en met veel misbaar in de dug out verdween. Hoek kreeg na de rust twee kan sen om verder uit te lopen. Mare Minnaert schoot tegen ARC- keeper Tuinenburg en Leon van den Ouden, vrijgespeeld na een vloeiende combinatie tussen Human en Minnaert, kreeg de bal verkeerd op zijn voet. Arjan Human (rechts) velde ARC zaterdag met twee doelpunten. Door de 2-0-winst klom Hoek naar de tweede plaats achter ASWH, de vijfde koploper sinds het begin van de competitie. Ar jan Human: „We zijn met vijf, zes ploegen zo aan elkaar ge waagd, dat het nu heel belang rijk wordt om goed uit de win terstop te komen. Want daarna zal het rijtje kanshebbers snel uitdunnen." Hoek-ARC 2-0 (1-0). 22. Arjan Hu- man 1-0, 46. Arjan Human 2-0. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lex- mond). Gele kaart: Maurice Bartels, René van Meg gelen, Marcel van foto Peter Nicolai Dorp, Robin Kant (allen ARC). Aan tal toeschouwers: 550. Hoek: Jürgen Belpaire; Wesley de Smet, Günther de Meijer, Johan Mü- cher, Franky Standaert; Mare Min naert, Pauclair Youda, Steven de Croock, Thijs Binnerts (74. Thomas Ragut); Arjan Human, Leon van den Ouden (67. Anthony Annicaert) doorWim Broekhoven GOES - Kapelle is de eerste achtervolger geworden in de tweede klasse van koploper Groote Lindt. Kapelle won met 0-3 bij Nieuwdorp, ter wijl de leider verloor bij Din- teloord (3-0). Nieuwdorp-Kapelle 0-3: Bij rust was de wedstrijd al be slist door treffers van Peter Willemse in de 20e en Niels Kole in de 25e en 40e minuut. Dat vond blijkbaar ook arbi ter Jan de Velde, want hij gaf er in de rust geblesseerd de brui aan. Rapporteur en ex- bvo-arbiter Rien van Haaften leidde het restant. Noad'67-Seolto 2-0: Al in de eerste minuut kwam de thuis club na een puike voorzet van Iwan Geense door Johan Reijngoudt op voorsprong. Een kwartier later tekende diezelfde Reingoudt ook voor de 2-0. De bezoekers zagen daarna nooit kans de thuis ploeg alsnog in de problemen te brengen. Kogelvangers-'s-Heer Arendskerke 1-5: Halverwege de eerste helft stond het bin nen drie minuten toch 0-2 via Walter de Kok en Frank Da- vidse. Richard de Hollander tekende na een half uur voor 1-2 en de thuisploeg had ver volgens pech, dat nog voor rust een gelijkmaker werd af gekeurd en Barry Ekelmans u it het veld werd gestuurdD e bezoekers profiteerden na de pauze optimaal van de man- meersituatie via drie treffers Walter de Kok. Zaamslag-Arnemuiden 3-1: Arnemuiden kwam in de vijf de minuut op voorsprong via Jacky de Smit. Vervolgens werd een strafschop voor Ar nemuiden weggewuifd en kwam Zaamslag prompt ge lijk via Peter Dieleman. Jaap Pijpelink en opnieuw Diele man beslisten het duel in de tweede helft. AZW-Terneuzense Boys 0-3: Ruud Hoogesteger opende de score in de eerste helft. Me- vlud Eryürük en Danny van de Velde verzorgden de Ter- neuzense productie in de tweede helft. WERKENDAM - SSV'65 bezorgde lijstaanvoerder Kozak ken Boys voor de tweede keer binnen een week een nederlaag. Ditmaal werd de koploper op eigen terrein verslagen door de ploeg van Adriaan Nieuwenhuijse. Paul Bom werd vanaf de penaltystip matchwinnaar: 0-1. Het duel in Werkendam be gon ruim drie kwartier te laat, omdat de KNVB geen vervan ger had aangesteld voor de afwezige arbiter Koedam. In allerijl werd scheidsrechter Romijn uit Papendrecht bereid gevonden om de partij te leiden. Kozakken Boys was er veel aan gelegen om de nederlaag van vorige week recht te zetten en begon sterk. De beste kans in de openingsfase was bij een uitval echter voor Arjan Oostdijk. maar hij stuitte op keeper Berdi Viveen. De in een te laag tem po spelende thuisclub kreeg weinig mogelijkheden tegen de goed georganiseerde Goese afweer. Topscorer Mark Santeg- oets was in de 32e minuut dicht bij een treffer en Marco Kant schoot juist vöor rust hoog over. Kort na de hervatting claimde Kozakken Boys een strafschop nadat Niels Kerkhof werd neergelegd. In de 67e minuut was invaller Stefan Paardekooper dicht bij de openingstreffer. Zijn inzet werd nog juist van de lijn gehaald. SSV-keeper Wil fred Poley en Santegoets kwamen even later met elkaar in botsing en moesten geblesseerd naar de kant. In de 77e mi nuut viel de beslissing. Na een overtreding in de zestienmeter ging de bal op de stip. Paul Bom voltrok het vonnis: 0-1 TERNEUZEN - Henk Ottens is ook volgend seizoen trainer van Temeuzense Boys. De oefenmeester voerde vorige week een gesprek met het bestuur en kwam een verlenging van één jaar overeen. Ottens is momenteel aan zijn tweede seizoen be zig bij de zaterdag-tweedeklasser. Daarvoor was hij onder meer werkzaam bij Aardenburg, GPC en Terneuzen. RILLAND - Een wanhoopsoffensief leverde Rillandia zater dag tegen GJS in de extra tijd alsnog een niet meer verwachte remise op. Het was Arjan Koopmans die in een scrimmage het gaatje vond: 2-2. Meteen floot scheidsrechter Van Duuren voor het einde. De late gelijkmaker van Koopmans was de ontknoping van een partij waarin Jacco Baas zijn ploeg in een moeilijk parket bracht. Baas speelde in de 27e minuut te kort terug en Ruud Bos profiteerde: 0-1 In de tweede helft herstelde een matig spelend Rilland zich enigszins. Met een fraaie kopbal zorgde Guus Heijmans in de 61e minuut voor de gelijkmaker: 1-1Niet veel later kreeg de partij een nieuwe wending. Natrappen leverde Hakim Didi een rode kaart op. Niemand gaf nog wat voor de kansen van de thuisclub toen Bos in de 81 e minuut een voorzet van de linker kant in het dak van het doel schoot: 1-2. Ook het slotoffensief van Rillandia leek geen resultaat op te leveren, totdat Martijn van Elzakker de bal in blessuretijd voor het doel slingerde en Koopmans op de goede plaats stond: 2-2. GOES - De vrouwen van Oostkapelle blijven in de top van de eerste klasse meedraaien door een 2-2-gelijkspel bij de reser ves van hoofdklasser Wartburgia. De thuisclub kwam na tien minuten op voorsprong. Een solo van Maud Kuipers leverde vijf minuten later al de 1-1 op. Nog voor rust kwam Wartbur gia op 2-1maar omdat de ploeg vervolgens verzuimde verder afstand te nemen, bleef het hardwerkende Oostkapelle in de race voor een punt. Vijf minuten voor tijd lukte dat met een kopbal van Carolien Duine na een hoekschop van Kuipers. GOES - Met een 0-0-gelijkspel tegen Kruiningen klom Tholen se Boys naar de tweede plaats in de derde klasse B. De Thoolse club heeft een achterstand van zes punten op koploper Olym- pia'60. (Kruiningen zakte door de doel puntloze remise naar de voor laatste plaats. WHS bleef laat ste na de 3-1-nederlaag bij 3& Baronie. T~ Tholense Boys-Kruiningen 0-0: Tholense Boys had steeds een overwicht, maar echt grote kan sen creëerde de ploeg niet. De beste kans was prompt vlak voor tijd voor Kruiningen-spe- lerLisaHuissen, maar hij liet de ideale mogelijkheid op drie punten liggen. Baronie-WHS 3-1: Halverwege de eerste helft kwamen de Bra banders via Danny Schrijvers opeen 1-0-voorsprong. Het aandringende WHS kwam tien minuten na rust via Hans Leune op gelijke hoogte, maar na de tweede treffer van Schrij vers in de 65e minuut zag WHS geen kans meer nog eens aan te zetten. Vijf minuten voor tijd werd het met een fraaie lob van Jan de Smet 3-1. sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315640 Fax: (0113)315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Roeland van Vliet Barry van der Hooft Bauke Boersma centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Kloetinge verrast tegen koploper Rijnsburgse Boys: 1-4 door Jan Dagevos RIJNSBURG - Verliezen van de nummer laatst, winnen van de koploper. Kloetinge haalt dit seizoen vreemde capriolen uit in de hoofdklasse A. Na de 3-2-nederlaag tegen het nieti ge Achilles Veen volgde zater dag een prachtige zege (1-4) op leider Rijnsburgse Boys. „Voor mij is dat eens temeer het be wijs dat we mentaal beresterk zijn", zei trainer Karl Vergou wen. De oefenmeester knuffelde zijn spelers en balde zijn vuist. Hij was zichtbaar opgelucht. Vergouwen mocht dan in de aanloop naar het duel met Rijnsburgse Boys wel roepen dat hij sterk in zijn schoenen stond, hij besefte tegelijkertijd dat bij een nieuwe nederlaag zijn hoofd op het hakblok zou komen te liggen. Dat gevarrlijkt nu geweken, al zullen door die klinkende overwinning op leider Rijns burgse Boys niet meteen alle onderhuidse spanningen zijn weggenon et Niet voor niets is de positie de trainer, die een tweejarig contract heeft, deze week een van de onder werpen on de agenda tijdens een bestin v ergadering. Hoe wel alle oetrokkenen zich in stilzwijgen hullen, is wel dui delijk dat er kritiek is op het functioneren van Vergouwen. Zo zou de spelersgroep graag zien dat er anders en vooral meer wedstrijdgericht ge traind zou worden. Dat laat onverlet dat de selectie er zijn schouders onder wil zetten en de trainer niet wil laten sparte len. Dilemma Sommige bestuursleden besef fen echter dat dit in de strijd om lijfsbehoud een wankele basis is en zoeken het in een eerder gedane aanbeveling. Misschien zou het in hun ogen niet zo gek zijn als Vergouwen een ervaren kracht naast of bo ven zich zou krijgen. In kleine kring zijn al de namen van Kees Vermunt (ex-RBC en Vlissingen onder meer), Dolf Roks (ex-Sparta) en André Stafleu (ex-Feyenoord) geval len. De vraag is natuurlijk of deze kandidaten wel in een dergelijke constructie willen werken. Het is een dilemma, Kloetinge-speler Emiel Dorst wordt gestuit door invaller-doelman Arjan van Iterson van Rijnsburgse Boys. foto Henk Bouwman waar het bestuur nu al enkele weken het hoofd over breekt. Een probleem ook wat er na za terdag niet makkelijker op is geworden. Wat dat betreft mag Vergou wen zijn spelers dankbaar zijn. Zij hielden hem zaterdag in het zadel. Na een weifelende ope ningsfase, met een slippertje van Jeffrey Frijters en Arno Melaard, leverde Kloetinge een prima prestatie. Cruciaal was de rode kaart van Rijns burg-doelman Rudy Lakwijk in de twintigste minuut. In een poging de doorgebroken Wilco de Valk van scoren af te hou den, sloeg hij buiten het straf schopgebied de bal met de hancl weg. Scheidsrechter Makkelie, die een uitstekende wedstrijd floot, kon niet an ders dan rood trekken. Tweede doelman Arjan van Iterson werd vervolgens ingebracht en veldspeler Jasper Ketting (linksbuiten) werd geofferd. Kloetinge sloeg meteen uit de vrije trap toe: John Bentschap Knook lumlde de bal over de muur, de bal ketste tegen de paal, zo voor de voeten Wilco de Valk, die alert reageerde: 0-1. Pech Elf tegen tien was voor Kloe tinge spekkie voor het bekkie. Het leefde zich met de slimme Emiel Dorst, de snelle Wilco de Valk, de waterdragers Wouter Labrujère en Johan de Goede ren en de opkomende Pieter de Munnik uit. Via snel combina tiespel werd de thuisploeg ver rast. Ronald Zuijdwegt had voor rust pech dat hij bij een afstandsschot met rechts de lat raakte. Na de pauze verzuimde Kloe tinge het karwei al in een vroegtijdig stadium af te ma ken. Tot twee keer toe kreeg Dorst de bal niet in het doel. Prompt viel de treffer aan de andere kant, toen Arno Me laard niet goed ingreep en Nick Schnater ontsnapte en Peter Freke in stelling bracht: 1-1. Precies twee minuten mocht Rijnsburgse Boys van die tref fer genieten. In de 55e minuut ontsnapte De Valk op rechts, die vervolgens een gave voor zet tot bij Dorst afleverde. De middenvelder schoot van dichtbij raak: 1-2. Het was de genadeklap. Rijnsburgse Boys drong wel aan, maar kon niet echt een vuist maken. In de slotfase deed Kloetinge via Wilco de Valk (prima voorbe reidend werk van invaller Pim Bruins) en Ronald Zuijdwegt de thuisclub nog meer pijn: 1-4. Rijnsburgse Boys-Kloetinge 1-4 (0-1). 20. Wilco de Valk 0-1, 53. Pe ter Freke 1-1, 55. Emiel Dorst 1-2, 88. Wilco de Valk 1-3, 90(+4). Ro nald Zuijdwegt 1-4. Scheidsrech ter: D. Makkelie (Sleeuwijk). Rode kaart: 20. Rudy Lakwijk (Rijns- btirgse Boys). Gele kaart: Peter Frefce, Berry Charité (beiden Rijnsburgse Boys) en Emiel Dorst (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1000. Kloetinge: Merlijn Swennen; Pie ter de Munnik (81. Erwin van der Woerdt); Jeffrey Frijters, John Bentschap Knook, Arno Melaard; Johan de Goederen, Emiel Dorst (87. Pim Bruins), Wouter Labrujè re; Jerome Riverola (76. Micha Le- kawael), Wilco de Valk, Ronald Zuijdwegt. doorWim Broekhoven en Klaas Verspoor GOES - Koploper De Meeuwen verloor in de derde klasse A met 3-1 van Dauwendaele. SKNWK liep drie punten in, doordat het met dezelfde cijfers won van VCK. Heinkenszand won met 4- 1 van MZVC. Yerseke, de leider in de tweede periode, won met 5-1 van ZSC'62. Dauwendaele-De Meeuwen 3- 1: De bezoekers (zonder de yoor drie wedstrijden geschorste spits Patrick Koppejan) begon nen fantastisch en het was aan doelman Telussa te danken dat Dauwendaele de openingsfase zonder kleerscheuren door kwam. Halverwege de eerste helft kwam de koploper zelfs op achterstand, toen arbiter Lam- se een onschuldige handsbal in de De Meeuwen-verdediging als opzettelijk beoordeelde. René de Nooijer schoot de strafschop vervolgens onberispelijk bin nen. De leidersploeg kwam vijf mi nuten na rust op gelijke hoogte. Na een duidelijk minder on schuldige handsbal van Robin van de Velde ging de bal op nieuw op de stip en Wilco Din- gemanse gaf doelman Telussa geen schijn van kans. Tien mi nuten later kwam de thuisclub op een erg fraaie wijze opnieuw op voorsprong. A-junior Joram Moes soleerde op een fantasti sche manier door de De Meeu wen-verdediging. Zijn voorzet op Jorrit Schuurman was niet helemaal perfect, maar de schijnbeweging en het puntertje van Schuurman wel. En kwar tier voor tijd werd het 3-1 door Robin van de Velde. Veere-Serooskerke 0-4: De be zoekers speelden de derby met meer passie en wonnen dikver diend. Tom Breedijk maakte in de eerste helft 0-1 en Frank Al- laart net voor rust 0-2. Willem Jan Schoe maakte zeven minu ten voor tijd 0-3 en Frank Al- laart een minuut later 0-4. Heinkenszand-MZVC 4-1: ,De thuisclub keek na drie minuten tegen een 1-0-achterstand aan door een doelpunt van Rink Ba- sie, maar de Bevelandse forma tie had toen al twee dikke kan sen onbenut gelaten. Gerben Menheere tekende na een half uur eindelijk voor 1-1 en Joeri Westrate net voor rust voor 2-1. Een lob van Erik Vermaas van veertig meter leverde na een uur de beslissende 3-1 op. In de slot minuut werd het nog 4-1 door opnieuw Gerben Menheere. VCK - SKNWK 1-3: Matthijs Lodder bracht VCK aan de lei ding, maar een doelpunt vlak voor rust, gescoord door Emiel Kuijten, betekende de omme keer. In de tweede helft voerde SKNWK de druk op het doel van VCK op. Johan Padmos kopte SKNWK uit een corner naar 1-2 en kort voor tijd zorgde Christian van Vossen met een fraaie volley voor 1 -3 Bruse Boys - GPC Vlissingen 2- 2: Björn Ronde zorgde voor 0-1 voor GPC, maar nog voor rust draaide Bruse Boys de stand in eigen voordeel om. Arjan Stoutjesdijk tekende voor 1-1 en een kopbal van Theunis- Henk van den Berge betekende 2-1Pal na rust kwam GPC door een goal van Jeroen van Ommen op gelijke hoogte. Yerseke - ZSC'62 5-2: Na vijf minuten stond het door een ei gen doelpunt van ZSC-speler Arnold van der Have en een tref fer van Jan-Willem Dorreman al 1-1. Padden van de Water bracht de thuisploeg na een kwartier opnieuw aan de lei ding daarna scoorde Alec van de Water 3-1. Na rust zorgde Bart van Steveninck voor 4-1, Mar tin Kiesenberg voor 4-2 en Pad den van de Water met zijn twee de treffer voor 5-2. GOES - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal eindigde de derby tussen De Meeuwen en Kloetinge in 2-2. Smerdiek won met 2-0 van Zwaluwen. De Meeuwen-Kloetinge 2-2: Kloetinge leidde na drie kwar tier met 0-2 dankzij Judith Bruinooge en Margreet Boon man. Halverwege de tweede helft schoot Bianca Bomer een hoekschop in een keer binnen (1-2) en zeven minuten voor tijd tekende ze met een fraai schot in de kruising voor de gelijkmaker. Smerdiek-Zwaluwen 2-0: Smerdiek leidde na drie kwar tier met 1-0 door een kopbal in de 43e minuut van Joska Jan sen. De uitstekende Vlaardingse keepster voorkwam tot vijf mi nuten voor tijd verdere Smer- diek-doelpunten. Toen moest ook zij zich gewonnen geven op een inzet van Anne Hage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19