F eestdag voor Ramon van Haaren PZC i Real breekt met negatieve reeks United loopt in dankzij Van Nistelrooij RBC thuis iangs AZ Wapenaar snapt niets van reserverol Bremen profiteert niel van misstap Stuttgarl Linksback geniet na veertien maanden van comeback bij Feyenoord Pienaar pas na winterstop terug bij Ajax Oscar Moens bijna rond met Genoa Toda op proeft ADO Den Haag maandag 8 december 2003 door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Het optreden van Robin van Persie was bij vlagen weer briljant, de winst (4 -1) op ADO Den Haag werd als normaal beschouwd en het ver lies van concurrent AZ was meegenomen voor Feyenoord. Maar tussen de alledaagse din gen in Rotterdam-Zuid was de comeback van Ramon van Haa ren de grootste verrassing. Veertien maanden stond de linksback van Feyenoord al weer op een zijspoor. Zaterdag middag kreeg hij, op de terug weg van de begrafenis van Roda JC's voorzitter Theo Pickee, een telefoontje van trainer Bert van Marwijk. De achttienjarige Fer- ne Snoyl was ziek geworden en de Feyenoord-coach vond het verstandig om zijn door blessu res geteisterde, maar toch weer herstelde verdediger in te sei nen. Van Marwijk had Van Haaren een dagje vrij gegeven om de laatste eer te bewijzen aan de voorzitter van zijn oude club. Van Haaren: ,,We dachten dat het wel kon, want ik zou toch niet in de basis staan." Maar gistermiddag stond de 31- jarige Brabander, die in oktober 2002 voor het laatst een partijtje met het eerste had gespeeld te gen Dinamo Kiev, tot verbazing van het legioen opeens in de achterste linie van Feyenoord. „Man, vanaf het moment dat ik de telefoon neerlegde in de auto, kon ik aan niets anders denken dan aan de Kuip. Ik weet niet eens meer hoe ik naar huis ben gereden. Ik was in gesprek met mijn vrouw, maar na dat belle tje heb ik volgens mij geen woord meer gezegd", vertelde Van Haaren. Afgeschreven Hij was al vijf keer afgeschre ven, in de WAO beland en opge geven als profvoetballer. Elk jaar dat de voor 1,2 miljoen euro van Roda JC gekochte Ramon van Haaren langer in de zieken boeg bivakkeerde, werd de roep om een nieuwe linksback groter. Feyenoord versleet er genoeg. Gérard de Nooijer (inmiddels ROOSENDAAL - RBC Roosen daal boekte gisteren de vijfde zege van dit seizoen. De ploeg van trainer Robert Maaskant was thuis met 1-0 te sterk voor AZ. Het elftal van Co Adriaanse staat nu nog op de derde plaats in de eredivisie, maar zag Feye noord (dat met 4-1 van ADO Den Haag won) tot op twee pun ten naderen. De Rotterdammers hebben ook een wedstrijd min der gespeeld. In de kelder van de eredivisie boekte Vitess^pen belangrijke zege op FC Zwolle. De Arnhem mers wonnen voor de eerste keer dit seizoen in eigen huis en ste gen door de 5-2-overwinning een plaats op de ranglijst. Het geplaagde elftal van trainer Ed ward Sturing heeft nu zes pun ten voorsprong genomen op Zwolle. Middenvelder Nicky Hofs scoorde tweemaal voor Vi tesse. Willem II verloor zaterdag in Tilburg verrassend met 2-0 van FC Utrecht. De Tilburgers, de laatste weken goed op dreef, hadden bij winst de vijfde posi tie op de ranglijst flink kunnen verstevigen. Nu staat Utrecht op die positie. SC Heerenveen behaalde in Breda de eerste uitzege van dit seizoen. De Friezen wonnen met 3-2 van NAC. Gerald Sibon maakte twee doelpunten voor het elftal van Foppe de Haan. NEC en RKC Waalwijk speel den in Nijmegen met 1-1-gelijk. Beide ploegen maken een kleur loos seizoen door, dat zich ver taalde in de score. ANP AMSTERDAM - Steven Pienaar komt dit jaar niet meer voor Ajax in actie. De Zuid-Afrikaanse mid denvelder kampt met een blessure aan zijn linker been. Door te lange behande ling met ijs is een zenuw beschadigd. Ajax was er van uitgegaan dat Pie naar rond deze tijd weer inzetbaar zou zijn. „Zijn herstel valt tegen", aldus Ajax-trainer Ronald Koe man. „Hij speelt pas na de winterstop weer." ANP ook weer geopereerd), Mubarak (teruggestuurd naar Qatar), Jean Carlos Dondé (miskoop die nu in het tweede van Feyenoord speelt) en Ferne Snoyl natuur lijk. De laatste, product uit de eigen jeugdopleiding, bleek de goedkoopste en beste (noodop lossing. Voor Van Marwijk bleef Van Haaren altijd nummer één, al leen durfde de man die hem per soonlijk naar Rotterdam haalde het bijna niet meer over hem te hebben als het ging om bespie gelingen over Van Haarens toe komst. Zelfs gisteren, tijdens een niemendalletje tegen ADO Den Haag, zat Van Marwijk met samengeknepen billen op de bank van Feyenoord toe te kij ken. „Ik ben zo verschrikkelijk blij dat die jongen heel is geble ven." Toch scheelde het nog weinig of zijn eerste optreden was meteen weer zijn laatste geworden. Halverwege de tweede helft, toen Feyenoord al ruim aan de leiding ging (4-1), hield de Kuip de adem in bij een aanslag van Cedric van der Gun. Van Haaren voelde 'm meteen weer, de knie. Maar de schade viel mee, al weet hij over 24 uur pas zeker dat de boel in orde is. „Maar mijn ge voel zegt dat het goed is. Ik denk zelfs dat ik me nog sterker voel als ik weet dat die knie ook zo'n schop kan verdragen." Sympathie Wat er vanaf nu met de links backpositie gaat gebeuren is in teressant. Laat Van Marwijk de routinier Van Haaren staan of valt hij volgende week terug op de jonge, net doorgebroken Fer ne Snoyl? De sociale Van Haaren heeft veel sympathie en begrip voor Snoyl. „Als de trainer hem weer opstelt, hoor je mij niet klagen. Mijn kansen komen wel. Feme heeft het de afgelopen weken goed gedaan. Hij was lekker bezig." Van Haaren .straalt rust uit, heeft door zij n routine hetzelfde inzicht als Van Wonderen en Paauwe. Het was misschien geen toeval dat de man die door Van Haaren 90 minuten lang ge stuurd en in de rug werd gedekt, kon uitgroeien tot de beste spe ler van het veld. Robin van Persie liet de mooiste dingen zien in de volle Kuip. De honger naar een groter podium en het naderende EK hebben de linkspoot overduidelijk aan het denken gezet. Met twee doelpunten en een Real Madrid-verdediger Roberto Carlos (onder) raakt met een tackle de bal en Barcelona-aanvaller Ricardo Quaresma. door Henri van der Steen BARCELONA - Frank Rijkaard beriep zich op pech, de 92.524 socios in het sta dion en hun trawanten op de perstribu ne gaven de scheidsrechter de schuld. Barcelona verloor zaterdagavond voor het eerst in twintig jaar thuis van Real Madrid: 1-2. Het voetbal viel tegen, een spektakel was het wel, zaterdagavond laat (af trap: 21.30 uur) in het altijd weer ovei"- weldigende Camp Nou. Vooral na rust. Real Madrid was feitelijk een hele divi sie beter dan Barcelona, maar in voet bal is dat geen garantie voor een com fortabele overwinning. Die bal moet erin en als dat ni§t of te weinig gebeurt, krijgt de tegenstander haar op de tan den. De tweede helft van Barcelona-Real was daarom meeslepend als een thriller. Real was voorrust.op 0-1 gekomen door een van richting veranderd afstands schot van Roberto Carlos, na 74 minu ten werd het 0-2 door een opnieuw van richting veranderde inzet van Ronaldo. Het geweldige, door een 'huilend' sta dion aangevuurd en daarom vertede rend, offensief van Bai'celona bracht al leen nog de aansluitingstreffer, van Kluivert, met een formidabele kop stoot. Meer niet. En dus zat Barcelona, en Rijkaard voorop, na afloop in zak en as. Zijn landgenoten op het veld hadden hem ooknieterg vrolijk kunnen maken. Kluivert deed voor rust voor spek en bonen mee, toonde daarna af en toe zijn geweldige klasse, maar dwong toch ei genlijkmaar weinig af. Cocu corrigeer de zich rot, eerst op het middenveld, na rust achterin, maar was bepaald niet dominant. Van Bronckhorst durfde pas laat in de wedstrijd wat te doen, Reizi ger deed het na rust niet onaardig in een offensieve rol vanaf rechts en invaller Overmars had één geweldige actie, die hij besloot met een striemend, door Ca- sillas tot corner verwerkt schot met links. Dat was het. Afstraffing De analyse van de wedstrijd beperkte zich wat Rijkaard betrof op een slechte eerste helft, niet nagekomen afspraken en ongelukkige goals van Real. Dat was niet het hele verhaal. Barcelona deed het in de broek voor Real en was na de afstraffing uit bij Malaga (5-1) bang voor een nieuw pak slaag. Rijkaard hielp mee de angst in zijn ploeg te bren gen door een defensieve strijdwijze te kiezen. „Maar ja, dat is normaal als je zag wat er in Malaga is gebeurd", aldus de coach. Verdedigen helpt echter niet tegen Real Madrid, in normale doen de beste ploeg ter wereld, met een serie voetballers om de vingers bij af te likken: Zidane en Ronaldo voorop, Beckham natuurlijk, de weergaloze Roberto Carlos, Figo en niet te vergeten aanvoerder Raul, het Spaanse wonderkind. Gelukkig voor Barcelona was Real niet in normale doen, al legde de ploeg weer een aantal combinaties op de mat waarbij het wa ter de liefhebber uit de mond liep. Real maakt alleen al van het simpele kaatsen een ware kunst. Zidane en co spelen elkaar de bal toe met een direct heid en een snelheid die ongehoord is; het liefst lijken ze ploegmaats aan te spelen die een tegenstander in de rug hebben. Heel soms is het gewoon zaal voetbal dat wordt gespeeld. De technische superioriteit van Real Madrid drukte zich zaterdagavond niet meteen uit in goals, niet eens in veel kansen. De ploeg speelde zichzelf ei genlijk een beetje in slaap, bij gebrek aan serieuze tegenstand. Er werd ook weinig bewogen, vooral door Raul en Ronaldo, zodat er vaker een soort posi tiespel werd gespeeld dan dat een poging werd gedaan zo snel en slim mo gelijk voor de goal van Barcelona te verschijnen. Barcelona vond na afloop dat de scheidsrechter schandalig partijdig was geweest, maar dat viel wel mee; foto Lluis Gene/AFP Carmona Mendez leek inderdaad geen hekel te hebben aan Real, maar had part noch deel aan de uitslag. Wel aan het feit dat de wedstrijd zonder proble men verliep - en daar was-ie voor aan gesteld. Schoonheid De pech waarover Barcelona klaagde was ook relatief. Het schot van Roberto Carlos werd van richting veranderd, maar wie niet schiet, zal van dat moge lijke voordeel nooit profiteren. En de goal van Ronaldo was een schoonheid op zichzelf, ondanks dat de inzet van de topscorer nog heel even door een Barce- lonees werd aangeraakt. Zidane, Figo en Roberto Carlos waren verantwoor delijk voor de razend knappe aanval die eraan vooraf ging. Dick Advocaat, met Oranje's teamma nager Hans Jorritsma op de tribune, vond het sneu voor Barcelona. „Toen ze na rust druk gingen zetten, zag je wei nig meer van Real. Barcelona had meer verdiend, vond ik." Van de ambiance had hij meer genoten dan van het voet bal. Intussen staat Barcelona wel op dertien punten van Real, diep in de midden moot. De club heeft twintig punten ver diend en 25 punten weggegeven. En dat valt toch echt niet met pech te verkla ren. GPD van onze sportredactie LONDEN - Manchester United was zaterdag de grote winnaar in de Premier League. De titel verdediger won voor eigen pu bliek royaal van Aston Villa (4-0), mede dankzij twee treffers van Ruud van Nistelrooij. De concurrentie morste dure pun ten bij clubs uit de onderste re gionen. Chelsea speelde gelijk tegen Leeds United (1-1), Arsenal kwam op dezelfde eindstand uit bij Leicester City. Daardoor bleef Chelsea nog wel aan kop, met Arsenal op één punt. Man chester United naderde de lijst aanvoerder tot op twee punten. Na twee nederlagen, tegen Chelsea en West Bromwich Al bion, hadden de Mancunians dringend behoefte aan een suc cesje. Zonder veel moeite werd Aston Villa opzij geschoven. De aanwezige coach Ferguson, die donderdag in een ziekenhuis nog wegens hartklachten een behandeling onderging, be groette tevens de rentree na een liesoperatie van middenvelder Scholes, die in het laatste half uur goed inviel voor Giggs. Van Nistelrooij scoorde in de eerste helft dankzij goed voor bereidend werk van Kleberson (1-0) en Giggs (2-0). De aanvals leider van Oranje bracht daar mee zijn competitietotaal op elf, twee minder dan Alan Shearer van Newcastle, die zaterdag te gen Liverpool één keer tot sco ren kwam (1-1). In de 72e mi nuut werd Van Nistelrooij voor Forlan gewisseld. De aanvaller uit Uruguay maakte een scher pe indruk. In de slotfase tilde hij de stand naar 4-0 met twee gave treffers. Bij laagvlieger Villa bleef doelman Stefan Postma op de bank. Chelsea, met Hasselbaink en Melchiot in het basisteam, maakte tegen het noodlijdende Leeds United weinig indruk. Pennant hielp de thuisploeg in de eerste helft aan een verdien de voorsprong, na een zeldzame fout van Makelele. Voor de huurling van Arsenal was het zijn eerste treffer voor zijn nieu we club. Voor Chelsea was het de eerste tegentreffer in zeven wedstrijden. Dankzij Duff bleef de Londense ploeg een neder laag bespaard: 1-1. Arsenal, zonder de sterspelers Vieira en Henry, verspeelde in de laatste minuut twee punten bij Leicester City. Hignett bracht de gelijkmaker op zijn naam (1-1). Silva opende na een uur de score voor de Gunners uit een voorzet van Bergkamp. De maker van het doelpunt knalde daarna nog op de paal. Bij Arse nal werd Cole in de 73e minuut na een grove ovetreding uit het veld gestuurd. Anderlecht bleef ook na de uit wedstrijd bij Racing Genk com fortabel koploper in de hoogste klasse van het Belgische voet bal. De ploeg uit Brussel won met 1-0 en houdt acht punten voorsprong op Standard Luik, dat vrijdag al Club Brugge ver sloeg. Schotland Celtic heeft zaterdag de koppo sitie in de Schotse competitie geconsolideerd. De lijstaan voerder won met 2-0 van Li vingston. Rivaal Rangers ver sloeg Dundee United met 2-1. Het verschil tussen beide titel kandidaten bleef vijf punten. Celtic kwam pas na de rust los van Livingston. Sutton en Thompson maakten de doel punten voor de koploper. Voor Celtic was het de veertiende ze ge in vijftien duels. De Rangers, met Ricksen en Mols in de gele deren, waren in de eerste helft wonderschone assist (goal Kees van Wonderen) zette hij Feye noord na een vroege achter stand (0-1 Van der Gun) snel weer op de rails. De kleine Chi leen Sebastian Pardo maakte nummer vier en drukte het ver schil tussen Feyenoord en ADO Den Haag in de juiste cijfers uit. Want met of zonder Roland Jan sen blijft ADO DenHaageen de gradatiekandidaat in de eredi visie. Lex Schoenmaker gaf Dor us de Vries na de blunders van Jansen het vertrouwen te gen Feyenoord, maar ook De Vries kon geen wonderen ver richten. GPD van de thuiswedstrijd tegen Dundee United goed op dreef. Capucho en Lovenkrands gaven hun ploeg een rustgevende voorsprong. De Braziliaan Emerson verprutste vlak voor de rust nog een strafschop voor de thuisclub. Die misser kwam de titelverdediger in de tweede helft bijna duur te staan. Het sterk aandringende Dundee United kwam evenwel niet ver der dan een doelpunt van Dodds: 2-1. Turkije Pierre van Hooijdonk scoorde gisteren opnieuw twee keer voor Fenerbahce. De Turkse club won de uitwedstrijd tegen An- karagucu met 4-1. Van Hooijd onk maakte de 1-0 en de 2-1. Galatasaray wist niet tot winst te komen. Frank de Boer en zijn ploeggenoten leden een neder laag in de derby tegen Istanbul- spor: 3-1. ANP door Mark Caldenhoven MIDDLESBROUGH - Nee, Ha- rald Wapenaar begreep de we reld zaterdagmiddag even na twee uur niet meer. Sterker nog, de keeper van Portsmouth was bijna vén de wereld toen mana ger Harry Redknapp hem vlak voor het duel met Middlesbrou gh naar de reservebank diri geerde. „Het was als een onver wachte rechterhoek op mijn kin." Tot 'ongekende verbazing' van Harald Wapenaar zelf stond niet hij, maar Pavel Srnicek za terdag in het Riverside Stadium onder de lat. „Ik had er écht op gerekend dat ik zou spelen. Als ik me iets kan verwijten, als ik ergens tekort ben geschoten, heb ik genoeg zelfkritiek om vrede te hebben met zo'n beslis sing. Maar nu snap ik er écht he lemaal niets van. Het voelt alsof ik van iets ben bestolen. Dit had mijn wedstrijd moeten zijn. Ook al omdat ik super in mijn vel zit." Wapenaar noemde de beslissing van Redknapp gisteren een dieptepunt in zijn loopbaan. De keeper uit Vlaardingen leek de voorbije weken gepromoveerd tot nummer één van Premier- ship-nieuwkomer Portsmouth, de club die hem de voorbije zo mer overnam van FC Utrecht. Mokerslag Wapenaar profiteerde niet al leen van de hernia bij eerste keus Shaka Hislop, hij had naar eigen zeggen ook de technische staf overtuigd. Hoewel hij vori ge week in de bekerderby tegen Southampton ook al op de bank zat ('het is in Engeland normaal dat in de bekercompetitie een andere doelman speelt') kwam het bericht zaterdag als een mo kerslag. „Ik stond op het punt me te ver kleden toen de manager me op de rug tikte. Ik wist niet wat ik hoorde. Ik was als een bokser die knock-out werd geslagen. Ik heb me verder als een professio nal gedragen en ben keurig op de bank gaan zitten. Maar van binnen kookte ik. Mensen zul len zeggen dat het inherent is aan de voetballerijmaar dit is triest en oneerlijk. Het strookt niet met mijn vorm en zijn» slissing." Onderwijl vroeg Wapenaar, Portsmouth 0-0 zag spelen!' Srnicek weifelend zag debt ren, zich af wat Redknapp® hebben bezield. „De clubsW de laatste weken onder g- druk en Srnicek heeft ervan Maar iedereen bij de club 3 me het gevoel gegeven datj trui voor mij was. Goed, wen loren twee keer maar ik had; de treffers geen schuld. B komt dit hard aan." Wapenaar hield zijn kaken; terdag en gisteren stijf opi kaar, maar wil vandaag verf halen. „Ik ga bij de manager met; me heen slaan, maar ik vind? dat er een vervolg op moei; men. Ik wil wel van hemvaj hoed en de rand horen. Watp cies? Ik wil dat hij eerlijkuit!; wat zijn beweegreden was Ji dat hij me afblaft of met een- ge reden komt. En als hij uit!; dat hij geen vertrouwen in heeft, dan heeft Portsmouth probleem." GPD AMSTERDAM - Oscar Moens tekent vanda goed als zeker een tract bij de Italiaanse Se rie B-club Genoa. Volgens de zaakwaarnemer vande doelman is de overgang voor 99 procent zeker. „Zeker ook omdat Oscar deze club zelf erg zietzte ten", aldus Mino Raio!: De 31-jarige doelms: stond de afgelopen jare bij AZ onder contract I maar speelde weinig dooi een hoogoplopend ar beidsconflict. Inmiddels heeft de M- maarse club het contra van de keeper afgekocc. Oscar Moens kan daar door transfervrij naarea andere club vertrekken. ANP van onze sportredactie BREMEN - Werder Bremen heeft zaterdag verzuimd VfB Stuttgart af te lossen als koplo per in de Bundesliga. Stuttgart bleef op eigen veld op 0-0 steken tegen Hamburger SV. Werder slaagde er echter niet in het on der druk staande Bayern Miin- chen te kloppen. In het Weser Stadion van Bremen werd het 1-1. De topper in Bremen kwam pas na rust goed op gang. In de eer ste helft regeerde de angst te verliezen. Zeker Bayern voelde de druk. De ploeg met Roy Makaay in de basis staat slechts vierde en er dreigt uitschakeling in de Champions League. Wer der verhoogde na de pauze de druk. Toch viel de openingstref fer onverwacht. Een lichte over treding van de Franse interna tional Lizarazu op Klasnich leverde de thuisploeg in de 59e minuut een strafschop op. De Braziliaan Ailton profiteerde daarvan met zijn veertiende doelpunt van het seizoen. Elf minuten voor tijd bracht Pizar- ro uit buitenspelpositie Bayern op gelijke hoogte, een score die overeenkwam met het wed strijdbeeld. Omdat Stuttgart op eigen veld niet verder kwam dan 0-0 tegen Hamburger SV, bleef Bremen twee punten achter de koploper. De 'Schwaben' vonden geen gat in de door Nico-JanHoogma ge leide Noord-Duitse muur. Le- verkusen verspeelde eveneens punten in de wedstrijd tegen hekkensluiter FC Köln. Lever- kusen had koploper Stuttgart bij winst tot één punt kunnen naderen, maar vindt zichzelf na de puntendeling in Keulen (0-0) terug op de derde plaats. Hertha BSC, net boven FC Köln op de ranglijst, pakte een punt bij Borussia Dortmund. Dat ge beurde twee dagen nadat de Berlij nse club trainer Huub Ste vens had ontslagen. Met Dick van Burik in de basis bleef Her tha overeind in het Westfalen- stadion. Leandro bracht Dort mund met een afstandsschot na 69 minuten op voorsprong. Tien minuten later redde jeugd-in- ternational Madlung een punt voor de ploeg, die werd gecoacht door Andreas Thorn. Italië Juventus is uit vorm. De Oude Dame incasseerde zaterdag avond de derde nederlaag op rij De Italiaanse kampioen verloor met 2-0 bij Lazio. Corradi en Fiore scoorden in de eerstel Stam deed bij Lazio de volles gentig minuten mee. Dav: bleef op de bank bij JuveniE AC Milan handhaafde zich; de eerste plaats in de Sen: dankzij een kleine zege opL poli (1-0). Invaller Kaka maai op schitterende wijze, met: schot van dertig meter, hetds punt. Seedorf speelde bij Milan de gehele wedstrijd, Internazionale deed gis! goede zaken door het laag plaatste Perugia via een ié male inspanning te verslaan; ternational Vieri scoorde S keer, de laatste tien mini voor het einde. Acht minuten ter zorgde Tedesco nog voor: tegentreffer. Inter nade nummer drie Juventus tot een punt. De achterstand: stadgenoot Milan bedraagt! punten. Carsten Jancker liet weer e iets van zich horen. De scoorde voor Udinese tegenb na. Udinese won door die tie en staat keurig in de midd: moot. Spanje In de schaduw van de topp Barcelona-Real Madrid Deportivo la Coruna weers een zege. De tegenstander^ PSV woensdag in de Champ:; League versloeg in het eigen: azor-stadion Malaga met' Met een kopbal besliste ven diger Capdevila het duel it 59e minuut. Doelman Sander Western had met zijn ploeg Real Soc dad een zware dag. Op ei veld werd met liefst 4-0 verte 1 van Betis. ANP/D PA DEN HAAG - De Japanse int national Kazuyuki Toda is' komende anderhalve week proef bij ADO Den Haag.De: jarige middenvelder speelde zijn vaderland 167 wedstrij' voor Shimizu S-Pulse. Sinds januari 2003 verhuir die club hem aan het En$ Tottenham Hotspur'. Als bevalt, verhuren de JapaiÉ hem aan de Haagse eredivte club. Vanaf vandaag traint te" mee in Den Haag. Algemeen recteur Robert Langenbacfi:: Japan is het een bekende spe Tijdens het WK in Japan Zuid-Korea was hij vorig;- een vaste waarde in hel Japan elftal." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18