Goes houdt vast aan klikosticker Gimbrère Spits kerktoren Kloetinge voltooid Sanne stap dichter bij eeuwige roem UITVERKOOP Mobiele skatebaan Borsele haalbaar Eis taakstraf voor doorrijden na dodelijk ongeval Goes' oudste viert 105de verjaardag REÜNIE Gemeentebestuur wijst massaal bezwaar tegen adres op afvalcontainer van de hand Samenwerking op gebied van palliatieve zorg kijk op Wonen wintercollectie STERK AFGEPRIJSD!! Brandweer controleert bedrijven zeeuwse almanak Piet BEVELANDEN/THOLEN bil zaterdag 6 december 2003 C. Gillissen- van Diet foto Willem Mieras door Salva de Nooijer GOES - Het is gezellig in de 'Mozartstraat' in de Componistenbuurt van verpleeghuis Ter Valcke. De gemeenschappelijke ruimte is feestelijk versierd met slingers en enkele ballonnen. Er hangt een vrolijke sfeer. Rond een grote vierkante tafel zitten de 'buurtbe woners' uitgelaten te praten. Middelpunt van de belangstelling is de jarige Cornelia Gillissen-van Riet. Ze is met 105 jaar de oudste inwoner van Goes. Mevrouw Gillissen is geboren op 5 decem ber 1898 in Goes en heeft daar haar hele le ven gewoond. Ze trouwde met de Vlissinger Adriaan Marinus Gillissen. Hij overleed toen ze 77 jaar oud was. Gillissen heeft drie kinderen, vijf kleinkinderen en tien achter kleinkinderen. Haar kinderen noemen haar een lieve en vooral gastvrije vrouw, en een echte oma voor haar klein- en achterklein kinderen. Op vroege leeftijd kreeg ze last van hoge bloeddruk. Daarom probeerde Gillissen al tijd zout- en vetarm te eten. Al stond haar voorliefde voor lekker eten haar dieet wel eens in de weg. Voor Ter Valcke verbleef Gillissen in het Gasthuis. Bij een val bezeerde ze haar heup, waardoor ze haar 100ste verjaardag in het ziekenhuis moest vieren. Sinds de operatie heeft ze niet meer kunnen lopen. Sindsdien zit Gillissen in Ter Valcke. Haar leven is er niet saaier op geworden. Het ver pleeghuis organiseert vaak uitjes waar ze dankbaar gebruik van maakt. Zo maakte ze vorige maand een boottocht door Neder land en bezocht ze vorig jaar de dierentuin in Antwerpen en de Efteling. Vandaag wordt haar verjaardag pas echt ge vierd. Niet alleen haar familie, maar ook burge meester D. van der Zaag zal samen met zijn echtgenote de 105-jarige bezoeken. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes blijft erbij dat alle afvalcontainers moeten zijn voorzien van een adressticker. De massaal inge diende bezwaren tegen de maatregel, die onlangs werd in gevoerd, wijst het gemeentebe stuurvan de hand. j Sinds 1 oktober geldt dat de containers voor zowel gft- als restafval een sticker moeten hebben met daarop de straat- naam en het huisnummer van de eigenaar. Op die manier wil de gemeente bijvoorbeeld voorko men dat mensen meerdere con tainers laten legen, terwijl ze er maar voor één afvalstoffenhef fing betalen. Daarnaast wordt het wat makkelijker om de her komst van 'verdwaalde' contai ners te bepalen. De maatregel is lang niet bij ie dereen in goede aarde gevallen. Veel mensen vinden dat op deze manier het dievengilde, aan de hand van containers die in de avonduren nog buiten staan, snel kan zien welke bewoners in de straat niet thuis zijn, zodat ze ongestoord hun slag kunnen slaan. De gemeente ontving dan ook een groot aantal bezwaren tegen de maatregel. Het college van burgemeester en wethouders is echter niet be reid om terug te komen op zijn door Rob Paardekam THOLEN - Ruim twintig zorg organisaties uit Tholen en West- Brabant gaan samenwerken op het gebied van palliatieve zorg. Ze hopen gebruik te kunnen maken van eikaars kennis er er varing. Palliatieve zorg richt zich op zieke mensen die niet meer beter kunnen worden en heeft als doel deze mensen zoveel mogelijk te behoeden voor onnodig lijden. Sommige organisaties hebben veel ervaring met palliatieve zorg, maar andere veel minder. Daarom zetten ruim twintig zorgaanbieders uit Tholen en West-Brabant samen een net werk op. Daarmee hopen ze de zorg beter op elkaar af te stemmen en de toegankelijkheid van de pallia tieve zorg te vergroten. Ook de doorstroom moet beter worden, want ongeneeslij k zieke mensen kunnen doorgaans niet door één enkele organisatie geholpen worden. Het doel is altijd om mensen zo lang mogelijk thuis te behandelen, maar aan een ver huizing naar een ziekenhuis of verpleeginstelling valt vaak niet te ontkomen. Werkgebied Het werkgebied van het nieuwe netwerk omvat de verzorgings gebieden van de ziekenhuizen Lievensberg in Bergen op Zoom en St. Fransiscus in Roosendaal. Naast deze ziekenhuizen doen onder meer huisartsen, verzor- gings- en verpleeghuizen, thuis zorg, patiëntenorganisaties en hospices mee aan het samen werkingsverband Volgende week dinsdag tekenen ze in Bergen op Zoom een over eenkomst. Advertentie Een eigentijdse besluit om alle containers te voorzien van een 'identificatie middel', zo laat het binnenkort weten in een brief die alle be zwaarmakers ontvangen. Des noods voorziet de gemeente zelf de containers van de vereiste sticker, waarschuwt zij. B en W wijzen erop dat ook in andere gemeenten vergelijkba re methodes worden gebruikt, vaak al vele jaren. Tot proble men heeft dat voor zover be kend niet geleid. Er zijn in elk geval geen aanwijzingen dat ge adresseerde containers hebben geleid tot hogere inbraakcijfers. Een ander argument van het college is dat veel bewoners voorheen hun containers zelf ook al herkenbaar maakten, om verwisseling met die van de bu ren te voorkomen. Dat gebeurde veelal door er een huisnummer op te zetten. Het enige verschil met de nieuwe situatie is dat er nu ook een straatnaam op de kliko's staat. De ingediende bezwaarschrif ten worden officieel niet-ont- vankelijk verklaard, omdat het wettelijk gezien niet mogelijk is bezwaar te maken tegen 'alge meen verbindende voorschrif ten', regels die voor iedereen gelden. Wie het daar niet mee eens is, krijgt de mogelijkheid om hier tegen in beroep te gaan bij de rechtbank in Middelburg. KLOETINGE - Wethouder C. Linssen van de gemeente Goes plaatste gistermiddag de weerhaan op de kerkto ren van de Geerteskerk in Kloetinge. Met een kraan werd hij opgehesen om de haan officieel op het opge knapte kruis te bevestigen. De haan was het laatste on derdeel in de werkzaamheden aan de spits. Onderaan nemer Jobse legde de afgelopen weken de laatste hand aan de loden bekleding van de uivormige spits. Nu de werkzaamheden zijn voltooid, wordt de spits uit de stei gers gehaald en opgeleverd. Vervolgens zal aannemer Bouwgroep Peters tot ongeveer half februari de tijd no dig hebben voor het voeg- en metselwerk van het boven ste gedeelte van de kerk. In maart van dit jaar is met de restauratie van de kerk begonnen. Het ging in eerste in stantie vooral om het metsel- en voegwerk. Tijdens de werkzaamheden bleek de spits echter in zo'n slechte staat, dat werd besloten deze ook meteen te restaureren. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Sanne de Regt uit Goes gooit hoge ogen tijdens de Miss World-verkiezing in China. Va der Mare de Regt vernam giste ren dat zijn dochter behoort tot de twintig beste kandidaten, die vandaag deelnemen aan de fi nale. In totaal 106 dames don gen mee naar de titel van Miss World. In oktober werd Sanne in Aals meer tot haar eigen verrassing gekroond tot Miss Nederland. Een maand geleden al reisde zij af naar China om samen met de andere nationale missen te wor den voorbereid op de verkiezin gen. Die worden gehouden in Sanya, op het tropische eiland Hainan. De groep heeft eerst ge reisd, waarbij onder meer Shanghai, Hong Kong en Pe king werden aangedaan, en moest een groot aantal tests af leggen. „Op basis van de tests en een in terview dat donderdag is afge nomen, is ze doorgedrongen tot de laatste twintig"zegt Mare de Regt. Uit de afgenomen interviews moest onder meer blijken hoe groot de sociale betrokkenheid van de kandidaten is. „Dat is het grote verschil met de verkiezin gen voor Miss Universe. Miss World gaat veel verder dan een 'vleeskeuring'." Afgeschermd Voor het thuisfront is het lastig de verrichtingen van Sanne te volgen. Ze wordt grotendeels afge schermd door de organisatie van de verkiezingen, al is er wel af en toe telefonisch contact mogelijk. Sinds een week mag ook een beperkt aantal familie leden in Sanya komen. De Goese miss weet zich daardoor nu van nabij gesteund door haar oude re zus Geertje, haar vriend Za- Sanne de Regt uit Goes is doorgedrongen tot de laatste twintig kanshebbers voor de titel Miss World. foto Ramon Mangold Haringvlietplein 4 - Zierikzee Advertentie csw middelburg havo/vwo 50 JAAR ZATERDAG 31 JANUARI Info en aanmelden: www.cswalcheren.nl hir Tokmakovic en haar beste vriendin Mirna van der Hoeven. „Dat waren degenen die ze er het liefste bij wilde hebben", zegt Mare de Regt. Dinsdag was er een groot diner voor alle kan didaten en hun familie. Spanning De ouders van Sanne verbijten in Goes de spanning en wachten de berichten uit het verre oosten af. Ook via de televisie valt het verloop van de verkiezingen slechts beperkt te volgen. Het Engelse station Sky One be schikt over de uitzendrechten, terwijl ook een satellietzender uit het Midden-Oosten er beel den van zou vertonen. Volgens Mare de Regt doorstaat Sanne alle gebeurtenissen op een goede ma nier. „Ze vindt het allemaal prachtig en fantas tisch wat er gebeurt. Ze is ook emotioneel, maar wel op een goede manier. Aan de andere kant is ze er heel nuchter onder. Ze is en blijft Sanne." Advertentie IANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Een mo biele skate-voorziening voor de gemeente Borsele is haalbaar. Dat schrijft de jongerenraad in een advies aan burgemeester en wethouders. De voorkeur van de jongeren gaat uit naar een zo geheten funbox. In zes dorpen heeft de gemeente de afgelopen jaren skatebanen aangelegd, maar Lewedorp, Baarland, Borssele, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's-Heer Abtsker- ke, 's-Heerenhoek, Hoedekens- kerke en Oudelande zitten nog zonder. Omdat het aanleggen van een baan in al deze dorpen financieel niet haalbaar is, liet de jongerenraad begin dit jaar weten dat ze een mobiele skate baan wil. Die kan van dorp naar dorp verplaatst worden. Onlangs werd een haalbaar heidsonderzoek afgerond. Daaruit blijkt dat een mobiele skatevoorziening er kan komen. De animo onder de jeugd is groot. De jongerenraad onder vroeg steekproefsgewijs 178 jongeren, waarvan 59 procent aangaf skater te zijn. Ruim 63 procent van deze groep gaf aan de funbox te verkiezen boven de halfpipe. Dat komt volgens de jongeren raad goed uit, want een funbox is veel goedkoper. Afhankelijk van het aantal elementen dat wordt geplaatst, kost hij tussen de duizend en tienduizend euro. De kosten voor een halfpipe kunnen daarentegen oplopen tot wel 25.000 euro. Bovendien is het verplaatsen van een fun box veel gemakkelijker en goedkoper en is er geen bouw- Advertentie vergunning voor nodig. Finan cieel is een mobiele skatebaan ook haalbaar. Het is de jonge renraad niet ontgaan dat Covra onlangs een cheque van 10.000 euro overhandigde aan de ge meente voor de komst van zo'n voorziening. De jongeren zullen erop toezien dat de gemeente het geld ook daadwerkelijk voor een skatebaan inzet. De jonge renraad wil verder de duizend euro die ze bij haar oprichting van de gemeente kreeg, inzet ten. Zo is in totaal 11.000 euro beschikbaar. Voor dat geld kan de gemeente volgens de jongerenraad zeker één, maar misschien wel twee mobiele skatebanen aanschaffen, in dat laatste geval kan de jeugd uit de kleine dorpen nog vaker skaten. Burgemeester en wethouders hebben kennis genomen van de aanbevelingen en nemen bin nenkort een beslissing. THOLEN - De brandweer van de gemeente Tholen gaat deze maand actief controleren op brandveiligheid. In verband met de feestdagen worden be drijven en instellingen in de ge meente steekproefsgewijs ge controleerd. Alle instanties die aan meer dan vijftig mensen verblijf kunnen bieden, hebben onlangs een brief gekregen over brandvei ligheid. Hierin staan de voor waarden waaraan moet worden voldaan voor een brandveilige omgeving. Ook worden deregels beschreven voor zaken als uit gangen en vluchtwegen, blus middelen, maximaal toege staan aantal personen in een inrichting en welke kerstversie ringen mogen worden opgehan gen. De afdeling gaat in de weken voor de feestdagen bij een aan tal bedrijven en instellingen controleren of de regels worden nageleefd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 39-jarige inwoner van Kwadendamme moest zich gisteren in Middel burg verantwoorden voor het doorrijden na een aanrijding, waarbij hij wist of moest ver moeden dat een fietser werd ge dood. Officier van justitie A. Flikweert vond het gedrag van de man bizar en laakbaar. Hij eiste 180 uur werkstraf en acht maanden rijontzegging. 1 De officier tilde zwaar aan het feit dat de verdachte vlak na het tragische ongeval de sporen had willen uitwissen door de schade aan zijn auto zo snel mogelijk te laten repareren bij een schade- herstelbedrijf. „Om verder te le ven alsof er niets aan de hand is geweest." De Kwadendammer reed 30 april dit jaar over de Drieweg tussen Heinkenszand en Nisse naar huis. Toen er op de smalle weg een tegenligger aankwam, hoorde hij plots een enorme klap. Hij ging ervanuit dat hij een mens had aangereden. „Maar ik wist niet wat ik ermee aan moest." Politierechter G. van Unnik vroeg of hij er niet bij stil had gestaan om hulp in te roepen. „Jawel, maar ik ben van schrik doorgereden", zei hij. Vriendin Het duurde enige tijd voordat de identiteit van het 19-jarige slachtoffer kon worden vastge steld. Zijn ouders wisten niet beter dan dat hij bij zijn vrien din zou blijven slapen. Hij had die avond alsnog besloten om naar huis te gaan, omdat hij de andere dag moest werken. Toen hij niet op zijn werk verscheen, werd duidelijk dat hij betrok ken was geweest bij het ongeval. De officier merkte op dat er sig nalen waren dat er alcohol in het spel was en dat de verdachte te hard had gereden. „Ik was op Koninginnedag in Middelburg. Daar heb ik vier glazen bier ge dronken." Over de snelheid zei hij: „Het kan tussen de 90 en 100 kilometer per uur zijn geweest." De Kwadendammer had de vol gende dag via teletekst verno men dat iemand was doorgere den na een dodelijk ongeval. Hij begreep meteen dat hij de auto mobilist was. Toch ging hij ge woon naar de sportschool. Dankzij een oplettende over buurman kon de man worden aangehouden. De brokstukken, die op de plaats van het ongeval werden gevonden, pasten naad loos bij de auto. Uit het reclasseringsrapport bleek dat de man geen ambities heeft. Hij woont nog bij zijn ou ders, voor wie hij boodschappen en klusjes doet. Strafpleitster J. Jansen sprak over een paniekreactie van haai cliënt. „Ik denk dat het nog niet tot hem doordringt." Verdei wees ze erop dat het achterlicht van de fietser kapot was. Ze vroeg de werkstraf te beperken omdat haar cliënt voor de resl van zijn leven is gestraft. De zaak diende voor de politie rechter. Het Openbaar Ministe rie zag geen kans om de mar voor dood door schuld bij de meervoudige kamer aan te brengen. „Het valt niet meei vast te stellen of hij aanmerke lijke schuld had aan de aanrij ding", stelde de officier. Uitspraak over twee weken. Boyd uit Terneuzen heeft een pietenpak gekregen. Een echte uitrusting, compleet met baret en veer. Groos stak het vierjarig manneke zich in de kleding van zijn idolen: de werkmannen van sinter klaas. Maar even later trok hij zijn moeder aan de mouw met een ongeruste blik in de ogen. „Mamma,zei hij drin gend. „Word ik nou ook zwart?" Alle mogelijke ge ruststellingen ten spijt heeft Boyd het wel bekeken. Het pietenpak trekt hij niet meer aan. Hij krijgt het er Spaans benauwd van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51