Savok heeft een prachtige mix PZC a Grote stap van Kamyshleeva richting wereldtitel dammen Veel deelnemers aan Aflossingsmarathon i Einde aan terugloop van wielerkoersen ,21 Mooie toekomst voor volleybalsters uit Sas van Gent Libretitel Van Velzen uitslagen agenda donderdag 4 december 2003 door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De volleybal len zijn in winkelwagentjes de zaal ingereden en voor een be langrijk deel in de clubkleuren blauw en geel. De mannenploeg werkt onder leiding van trainer Gerard Gillesen een krachtcir- cuitje af en Kees Kosten geeft zijn ten opzichte van enkele ja ren terug sterk verjongde vrou wenselectie op gepaste momen ten aanwijzingen. De volleybalsters van Savok werken de eerste van de twee wekelijkse trainingen af en le ven zich uit in een op het oog in gewikkelde oefening, waarin techniek en snelheid van uit voering de hoofdmoot vormen. De complexiteit houdt de geest scherp en vraagt veel beweging in het veld. „Het accent in de trainingen ligt op de aanval", zegt trainer Kees Kosten, die aan zijn zeventiende seizoen bij de Sasse volleybalclub bezig is. „Daarnaast werken we tamelijk veel aan de verdediging en kan de servicedruk nog wel iets ho- ger," Kosten prijst zich gelukkig met de elfkoppige selectie, waarin jeugd en routine elkaar aanvul len. De ervaren Klaske Kuperus is onlangs op haar besluit om te stoppen teruggekomen en is in het veld een verlengstuk van de trainer. Routinier José Wintjens pendelt na haar verhuizing naar Steenbergen inmiddels voor het vijfde jaar tussen haar woon plaats en de grensplaats en pie kert er niet over om in Brabant te gaan spelen. „Toen ik uit Sas van Gent vertrok, was ik 37 jaar", zegt ze. „Dan moeten ze je bij een promotieklasser gewoon niet hebben. Of het moet een ou de wijvenclub zijn, maar daar voel ik niks voor. Dit is echt een team, met veel harmonie en ver draagzaamheid." Jeugd Savok paste een paar jaar gele den jeugdspelers in en plukt daar nu de vruchten van. De Sasse équipe neemt na acht wedstrijden met 25 punten een keurige vijfde plaats in. Piet f .v. J sr. Savok-trainer Kees Kosten met zijn winkelkarretje en enkele speelsters van zijn team. Hubregsen, die als assistent- -trainer en 's zaterdags als coach fungeert: „Je kunt alleen maar voor punten kiezen en dus altijd de beste speelsters opstel len. Maar als de rest op het mo ment dat moet worden ingeval len nauwelijks gespeeld heeft, heb je het meestal heel moeilijk. Wij hebben twee jaar geleden besloten om de jeugd veel speel tijd te geven. Daar hebben we nu profijt van." Kees Kosten: „We hebben een selectie van tien man. Iedereen moet spelen. Dat kost misschien wel eens een punt, maar op die manier blij ven mensen wel bij de vereni ging." In de promotieklasse is Savok de enige Zeeuws-Vlaamse for matie. Het vrouwenteam heeft net als Morres/Hulst een aan trekkingskracht op speelsters die hun talenten willen ontwik kelen. Zo kozen Annemijn van der Graaff (IJVC), Evelien Bak ker (Scheldesport) en de Ter- neuzense jongelingen Marsha Moeliker en Maart je Snelders foto Camile Schelstraete bewust voor de Sasse club. Kees Kosten: „Ik haal geen speelsters bij andere verenigingen weg. Daarvan heb ik de resultaten in West-Zeeuws-Vlaanderen wel gezien." De trainer viel tijdens een avondje recreatievolleybal in Terneuzen twee jaar geleden met zijn neus in de boter. „Maar- doorWim de Vos TERNEUZEN - Het bestuur van DOW Joggingclub hoopt niet dal voor hen het getal der tien ongeluk brengt. Alles is er immers aan gedaan om de der tiende uitgave van de DOW Af lossingsmarathon opnieuw tot een succes te maken. De verwachtingen mogen zeker hoog gespannen zijn. Vorig jaar, bij de twaalfde editie, werd voor het eerst het aantal van 400 deelnemers overschreden en halverwege deze week waren al bijna vijftig teams met in totaal zo'n 350 lopers en loopsters in geschreven. „Gelet op het grote aantal voor inschrijvingen verwacht ik weer een aantal deelnemers van boven de 400. De ervaring is dat er op het laatste moment nog TERNEUZEN - Ruud van Velzen van de biljartver eniging 't Bierwinkeltje uit Terneuzen veroverde op overtuigende wijze de titel in de vierde klasse li- bre van de Biljart Federa tie Terneuzen Stad. In de finale, die gehouden werd in cafe Du Commerce, was hij te sterk voor clubge noot Ad Bakker. Even zag het er naar uit dat Van Velzen de eind strijd niet zou halen. In het begin van de kruisfi nale werd hij met een flin ke achterstand gecon fronteerd tegen Cor van Eek van de organiserende vereniging BW Naarma te de partij vorderde boog Ruud van Velzen die ach terstand om in winst: 40-31 in 19 beurten. In de andere kruisfinale won Ad Bakker met 40-35 in 25 beurten van Krijn de Graaf. In de eindstrijd won Van Velzen in 20 beurten van clubmaat Bakker: 40-24. Er werd matig gespeeld. Wed strijdleider Piet Guequi- èrre sprak van negen hal ve degradaties op een deelnemersaantal van ze ventien. Niemand promo veerde. een aantal inschrijvingen bin nenkomt", weet organisator Mare Obrie uit ervaring. De Sluiskillenaar is al lange tijd bij het organiseren van trimlopen betrokken, waaronder de enig overgebleven aflossingsmara thon in Zeeuws-Vlaanderen. Het is alweer enkele jaren gele den dat ook in Kloosterzande een dergelijk evenement werd gehouden maar dat evenement werd stopgezet omdat het aan tal deelnemers beneden de ver wachtingen bleef. De DOW Aflossingsmarathon kent dat probleem niet: klein begonnen en steeds groter ge groeid. Obrie: „Waarom de loop zo populair is, is moeilijk te zeg gen maar van belang is waar schijnlijk de gezelligheid rond om het gebeuren. Er wordt gelo pen over een omloop van iets meer dan vijf kilometer en die moet acht keer afgelegd wor den. Ploegen mogen maximaal uit acht deelnemers bestaan. In dat geval hoeft iedere deelne mer van die ploeg slechts één ronde te lopen." Elk niveau En dat iedereen meedoet is de laatste jaren wel gebleken. „De verschillen kunnen dan ook enorm groot zijn. Het is best mo gelijk dat de laatste ploeg an derhalf uur na de winnende ploeg binnenkomt.", weet Obrie. Er zijn lopers en loop sters van elk niveau: beginners, maar ook de regionale Zeeuws- -Vlaamse en uit de Belgische grensstreek komende toppers. Vorig jaar waren het de Belgi sche ploegen die de toon aanga ven; de eerste zes ploegen waren allen afkomstig uit België. Pas op de zevende plaats eindigde de eerste Zeeuws-Vlaamse for matie: die van Gollf Super markt uit Kloosterzande. Er wordt gestreden in verschil lende categorieën. Natuurlijk is er een totaalklassement, maar daarnaast zijn er ook eerste prijzen voor het beste team dat geheel uit vrouwen bestaat, voor de hoogst eindigende DO W-ploeg en voor de eerste formatie van de civiele diensten zoals brandweer, politie, ambu lancepersoneel en dergelijke. Voorts is er een individueel klas sement. Er zijn momenteel vijf lopers ingeschreven die indivi dueel lopen, onder wie Rinus Reijngoudt uit Terneuzen. Het startschot zal zaterdag om 12.30 uur worden gegeven bij het PV-gebouw van DOW in Terneuzen. atttaru 1 uit\\ kkuzhtnn - Huifanti asz Ol%ti KiitnyshU'i'i ti nit r land door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Het moet wel heel raar lo pen wil Olga Kamyshleeva zondag niet de wereldtitel dammen overnemen van Tama ra Tansykkuzhina. Na de negende ronde van het wereldkampioenschap in Zoutelan de, waarin ze verrassend won haar Russi sche concurrente, staat ze nog steeds twee punten voor op de eerste achtervolger. En de overige damsters in de top van het klasse ment heeft ze al gehad. Toch wil de Neder lands kampioene niet te vroeg juichen. „Er zijn nog vier ronden te gaan", zei Ka myshleeva na afloop van haar partij keer op keer. „Er kan altijd wat fout gaan. Van ie dereen op dit WK kun je verliezen. De ver schillen zijn zo klein. Theoretisch gezien kan de dertigjarige Heerlense de wereldtitel in het slot van het toernooi nog wel verspelen, maar de kans is klein dat dat gebeurt. Olga Kamyshleeva damt nog tegen Tatyana Teterina (gedeeld vierde), Irina Pashkevich (gedeeld zeven de), Irina Platonova (elfde) en Elena Milshi- na (gedeeld zevende). Dat zijn tegenstand sters die te verslaan zijn door iemand die op dit WK al vijf keer won. De Letse Zoja Golubeva, die gisteren van Platonova won en nu in haar eentje tweede staat, ontmoet achtereenvolgens Tamara Tansykkuzhina (derde), Laima Pakuckiene (tiende), Pashkevich (gedeeld zevende) en Seppa (gedeeld twaalfde). Zij lijkt een iets makkelijker programma te hebben, maar het blijft de vraag of de dertienvoudig we reldkampioene de achterstand van twee punten nog kan goedmaken. Kamyshleeva is nog niet helemaal zeker van haar zaak, maar ze liep gistermiddag wel ontspannen door het restaurant van het Beach Hotel. Ze gaf toe dat ze behoorlijk ze nuwachtig was geweest voor de topper. Im mers, als Tansykkuzhina zou winnen, zou ze ook op twaalf punten komen. Maar ook be kende Kamyshleeva dat de partij haar ach teraf wel meegevallen was. „Ik herkende de eerste tien zetten van haar uit mijn voorbereiding. Dat was wel prettig. Ik wist dus dat ik er na die opening niet slechter voor stond dan zijDaarna heeft zij flink moeten denken om het mij moeilijk te maken." Tansykkuzhina moest risico's nemen om te winnen en dat brak haar na zo'n dertig zet ten op. Kamyshleeva: „Zij offerde op een ge geven moment een schijf op. Dat was denk ik een noodgreep van haar. Zij dacht dat la ter wel weer te kunnen compenseren. Maar ik wist dat ze nooit meer de winst kon pak ken." Maar zelfs remise zat er na verloop van tijd niet meer in. Kamyshleeva forceer de namelijk een doorbraak en veroverde een dam. Tansykkuzhina kon niets anders doen dan opgeven. „Het was de eerste keer dat ik van haar won", lachte de belangrijkste titelkandida te voorzichtig. „In 1997 verloor ik van haar, terwij 1 ik een schi j f meer had. Drie j aar gele den speelden we remise. En nu dus winst. Ik had het niet verwacht, maar wist wel dat het kon." Als de Limburgse zondag de wereldtitel pakt, spelen beide vrouwen in 2004 al weer tegen elkaar. In het jaar na een WK mag de oud-wereldkampioene namelijk de wereld kampioene uitdagen. Voor de Russin is er dus dan al kans op revanche. „Ja, maar ik denk toch dat hier al heel graag had gewon nen", sprak Kamyshleeva. Ommetje Ook Olga Balthazy zag haar achterstand op de Nederlands kampioene oplopen. De damster uit de Oekraïne, gestoken in een trainingspak in de kleuren van haar land, deelde tot gisteren nog de tweede plaats met Tansykkuzhina en Golubeva, maar nu staat ze derde, op drie punten van Kamyshleeva. Teterina snoepte in het snikhete zaaltje een puntje van haar af. Balthazy stond welis waar lange tijd gewonnen, maar ze ver speelde het in het slot. Enigszins teleurge steld maakte ze daarna een ommetje door de duinen. tje en Marsha waren op een in loopavond van Fred Otten. Ze speelden nergens. Ik heb met hen gesproken, waarna ze direct een aanvraagformulier hebben ingevuld", zegt hij. Piet Hub regsen: „Annemijn de Graaff verhuisde van IJzendijke naar Terneuzen en kon met die mei den meerijden. We zijn er stik gelukkig mee. Als ze niet waren gekomen, dan hadden we het knap zwaar gehad. Nu kun je als club toch je niveau houden." José Wintjens: „Evelien is sinds dit seizoen aanvoerster en daar door meer bepalend geworden. Dat straalt ze ook uit. Ik vind dat de jeugd gegroeid is en nog enorm kan groeien. Op de een of andere manier klikt het met die oude dozen. Ze zijn ook heel makkelijk coachbaar. Als je tij dens de training zegt dat ze rechtdoor moeten slaan, dan slaan ze ook rechtdoor." Kicken Het leidde met een offensieve speelwijze tot een mooie reeks. Kees Kosten: „Ik speel het liefst puur aanvallend. Ze kicken er allemaal op om een bal te slaan. We vragen elke wedstrijd om eens met een legbal te scoren, maar dat wil er niet in. Ik zie de ploeg elke week groeien. De oudsten kennen het spelletje en spelen constant. De jongsten trekken zich daaraan op en groeien gewoon mee. Ik ben heel tevreden, vooral over de manier hoe het spel opgepikt wordt." „Feitelijk gaat het iets boven verwachting, want ik was voor dat de competitie begon eigen lijk tevreden met een midden- mootpositie. Sandra van Puy- velde was een drijvende kracht, maar heeft een chronische schouderblessure. Toen zij weg viel, dacht ik dat we een stapje terug zouden moeten doen. Maar ze hebben dat geweldig goed opgevangen. Alles in deze promotieklasse was (na de her structurering) nieuw. Het ni veau is heel redelijk. Alle ploe gen zijn aan elkaar gewaagd. De bovenste verliest van de num mer twee van onder. Ik ben te vreden als we rond de vierde plaats eindigen." door Ad Pertijs WOUW - Het aantal wielerwed strijden in Zuid-West Neder land stabiliseert zich. Dat bleek gisteravond tijdens de kalen dervergadering van het district in Wouw. Jarenlang liep het aantal wed strijden terug. „Bij de senioren is de kalender nagenoeg dezelf de als die van het afgelopen sei zoen. Bij de jongeren zien we zelfs een stijging van het aantal koersen. In dat opzicht hebben we weer en opwaartse lijn te pakken"meldde consul J an van Haneghem. Een koers voor eliten en belof ten (de oude amateurcategorie) is nog altijd het populairst on der de organisators. Iéts meer dan veertig keer komt deze klas se volgend seizoen aan bod. Ju nioren en nieuwelingen moeten het doen met de helft van dit aantal. Een plooi die nog glad gestreken moet worden, is het ontbreken van Wemeldinge op de kalender. De aanvraag kwam nooit bin nen bij de consul, waardoor hij Kwadendamme op de oude da tum van Wemeldinge heeft ge plaatst. „Er wordt nog overleg gevoerd." Het districtskampioenschap op 31 mei is nog niet toegewezen. Het districtsbestuur moeten binnenkort een keuze maken uit de twee kandidaten: Effen (Pe daalridders) en Kruiningen (Theo Middelkamp). Wielerkalender Zuid-West Neder land. De belangrijkste koersen zijn: Maart: 7: Omloop van de Houtse Li nies (EB); 14: Omloop van Rucphen (EB), 14: St. Willebrord (Ama, jun); 20: Oud-Vossemeer (EB, ama, vr); 21: Woensdrecht (EB, jun, nw); 28: Sluiskil (LJT); 28: Huijbergen (EB, jun, j.vr., nw.vr). April: 3: Omloop van de Braakman (EB), 4: Steenber gen (EB, ama, nw); 4: Graauw (jeugd 17: ZLMTour(EB); 18: Oud Gastel (EB. ama, nw, vr); 18: Hoogerheide (jeugd); 24: EPZ-Borssele (ama A, mas); 25Wim Hendriks Trofee (EB); 30: Kapelle (n.vr, jeugd). Mei: 1: Om loop van Borsele (nw, vr); 2: Omloop van Borsele (jun, j.vr, nw.vr); 2: Ma de (profs, nw, vr, Nebas); 2: Stand- daarbuiten (EB, ama, jeugd); 8: Yerseke (EB, ama, nw. DB); 16: Nieuw-Vossemeer (EB, ama, j.vr, nw.vr); 20: Kwadendamme (EB, nw, DB); 21 tm 23: Driedaagse van Axel (WB jun); 21: Olympia's Tour Tiel- Ossendrecht; 21: Ossendrecht (nw); 21: Bruinisse (EB. ama A); 22: Olym pia's Tour Ossendrecht-Buchem; 23: Stampersgat (EB, ama, nw); 23: Huijbergen (jeugd); 29: Ster van Zeeland (vr); 30: Oudenbosch (EB, ama, vr); 31: districtskampioen schappen (EB, ama, jun, nw). Juni: 1: IJzendijke (DB); 1: Axel (EB, ama 5: Waterlandkerkje (DB), 6: Etten- Leur (EB, ama, jun, nw); 12 en 13: OZ Wielerweekend (EB); 14: Zuid- dorpe (EB, ama A), 17 tm 19: Ster van Walcheren (vr); 19: Nieuwen- dijk (EB, jun, nw, vr); 20: Made (jeugd); 29: St. Jansteen (EB, ama, jun). Juli: 3: Kruiningen (EB, ama, jun, nw, j.vr, nw.vr, DB); 3 en 4: Ron de van Midden-Brabant (EB); 6: Westdorpe (EB) 6: Sprundel (ama, jun); 7. Sprundel (EB, nw), 10: Nieuwdorp (nw, jeugd. DB); 12: Heerle (EB, ama); 17: Biervliet (EB, ama); 20: Clinge (EB, ama, DB); 24 Kortgene (EB, ama, ama B, DB); 28: Acht van Chaam (profs, EB, jun, nw, vr). Augustus: 2: Draai van de Kaai Roosendaal (profs, EB, jun, vr); 7: Burgh-Haamstede (EB, ama); 13: Nieuw- en Sint Joosland (DB); 15: Nispen (EB, ama, jun, vr); 20: Phi lippine (EB, ama); 22: Bergen op Zoom (jeugd, DB); 24: Oudenbosch, Start EnecoTour (profs); 27: Zierik- zee (EB, ama); 27 tm 29: West-Bra bantse Pijl (jun); 28: Fijnaart (EB, ama). September: 4: Delta Profron de (profs); 19: Hoogerheide (EB, ama, jun, nw). Oktober: 2: IJzendij ke (jeugd, DB). EB: eliten/beloften; ama: amateurs; jun: junioren; nw: nieuwelingen; vr: vrouwen; j.vr: junior-vrouwen; nw- .vr.:nieuwelingen-vrouwen; LJT: landelijk jeugdtoernooi; mas: mas ters; Nebas: visueel gehandicapten; WB jun: wereldbeker junioren; DB: dikke bandenrace). Biljarten Kampioenschap vierde klasse libre Biljart Federatie Terneuzen Stad in café Du Com merce. Eindstand: 1. Ruud van Velzen ('t Bierwinkeltje), 2. Ad Bakker ('t Bierwinkeltje 3. Corvan Eek (BW), 4. Krijn de Graaf (Dow 5. Bram de Feyter (BC Wilhelmina), 6. Jack Klaassen (KOT), 7. Guillaume Broekhoven (BC Wilhelmina) (hoogste serie 12 carambo les), 8. Gerard Kombrink (Concordia). Zoutelande. WK vrouwen. Negende ronde: Tansykkoetsjina (Rus) - Kamyshleeva (Ned) 0-2, Milsjina (Rus) - Hoekman (Ned) 1-1, Pakoeckiene (Lit) - Chub (Ned) 1-1, Pasjke- vitsj (WRu) - Doumesh (Ned) 0-2, Teterina (Rus) - Baltatsji (Oek) 1-1, Seppa (Est) - Vali- oekevic (Lit) 1-1, Goloebjeva (Let) - Platono va (Rus) 2-0 Stand: 1 Kamyshleeva 14 pun ten^. Goloebjeva 12,3. Baltatsji 11,4. Chub, Tansykkoetsjina, Teterina 10, 7. Hoekman, Milsjina, Pasjkevitsj 9,10. Pakoeckiene 8,11 Platonova 7,12. Doumesh, Seppa 6,14. Vali- oekevic5. Klasse A21: FM Sranang 2-FZV/ln Axtion 1 3-2, Matisse 1-Luctor '88 1 0-12, SSV '65 2- Pubbles 1 3-2. Stand: 1. FM Sranang 2 10- 30. 2. SSV '65 1 10-24,3. FZV/ln Axtion 1 10- 24,4. Biezentrappers 1 10-15,5. Luctor '881 10-13,6. Amigos/De Post 10-13,8. SSV '65 2 11-13,7. Pubbles 111-13,9. SSV '65 310-10, 10. Matisse 110-8,11ZVV/CV De Flora 10-1 A22: FM Sranang 3-SSV '65 4 6-0, SSV '65 5- Kloetinge 1 gestaakt. Breskens. Tweede wedstrijd bedrijven- competitie Raceland: 1. Merk (gemiddelde 33,10 seconden), 2. van Meurs 33,55,3. Ra celand 33,84, 4. Plexat 1 34,20, 5. Maxkor- ting 34,29,6. Hacktic 34,62,7. Security 34,75, 8. Hydrauvision 35,08, 9. Desachatech 34,31, 10. Vervaet. Baanrecord: Merk met 31,07 seconden. Tussenstand: 1 Merk 20 ptn, 2. Raceland 12,3. van Meurs 10,4. ge lijk: Deschatech en Plexat, beiden 8. Sportprijsvragen Heersend wereldkampioene Tamara Tansykkuzhina en koploopster Olga Kamyshleeva aan het begin van hun partij in het Beach Hotel van Zoutelande. foto Robert Vos/ANP Lucky Day 3269. 4-15-17-22-25-28-32-34-40-43-46-47-57-59- 60-64-67-70-76-77. Hulst, vrouwencompetitie: poule A: Dream- -Doetternietoe 7-1, Deltour-Tefrent 3-5, Lappetem-Axel United 6-2, poule B: De Kloppers-Graauwse Meppers 7-1, Per- daen-Vogelvlucht 8-0, Optimisten-Team 86 8-0, Standen: poule A: Dream 5-33, Te- frent 6-33, Deltour 5-25, Doorzetters 5-24, Lappetem 6-19, Veertig Plus6-18, Axel Uni ted 5-16, Doetternietoe 6-8, poule B: De Kloppers 5-38, De Vlasbloem 5-36, Perdaen 6-34, Graauwse Meppers 6-29, Optimisten 6-19, Team 86 6-17, Vogelvlucht 7-7, Lamir 5-4, Hulst, bedrijfstenniscompetitie: poule B1: Profile-DOW 3-5, ING-Stoffels 1-7, poule B2: Fortis-Stuntmarkt 6-2, Driekleur-Verdi 4-4, De Ridder-Terneuzen 3-5, poule Cl: Cockpit-Kints 8-0, Stuntmarkt 3-H4A 3-5, poule C2: DCS-Bleyenberg 6-2, Aquavia- -Schrijver 8-0, poule Dl: HAS-Ventura 4-4, Knape-Welzorg 4-4, Bun-Final Soft 3-5, poule D2: Cerestar-Metako 0-8, Poppe-De Rudder 4-4, poule E1: Go For It—Fortis 0-8, Rabobank-DruwazeefdrWaut 0-8, poule E2: Tridacna-Mammoet 2-6, poule F: Rabo- bank-Dullaert 0-8, Standen: poule B1: Dow4-23, Stoffels4-22, Profile 4-19, Microfil 3-10, ING 4-9, Quist- nix 3-5, poule B2: Terneuzen 4-26, Drie kleur 4-19, Verdi 4-18, Stuntmarkt 4-13, Fortis 4-10. De Ridder 4-10, poule C1: Cock pit 4-29, Amecspie3-16, Kints 4-14, Stunt markt 3-14, H4A 4-9, Stuntmarkt 4-6, poule C2: Aquavia 4-19, Roctus 3-18, DCS 4-16, Bleyenberg 4-13, HAS 2 3-12, De Schrijver 4-10, poule D1: Final Soft Ware 4-21, Wei- zorg 4-20, Bun4-16, HAS 4-14, Knape4-14, Ventura 4-11, poule D2: De Rudder 4-24, Metako 4-18, Poppe 4-18, Dierenkliniek 4-14, Poorter 4-14, Cerestar 4-8, poule El: Druwa 4-29, Van Etten 4-22, Fortis 4-20, Ra- bo 4-14, Tijger Klappers 4-9, Go For It 4-2. Poule E2: Rabo 4-21, Mammoet 4-20, Vers markt 4-20, Tridacna 4-10, Golff 3-10, Ege- min 3-7, poule F: Stoffels 4-24. Picofrima 4-19, Tijger Meppers 4-18, Nieuwdorp 4-18, Odyssee 4-17, Dullaert 4-17, Microfil 4-13, Rabo 4-2. Spanje, competitie. Valladolid-Deportivo 1- 1, Malaga-Barcelona 5-1, Espanyol-Osas- una 0-1, Celta-Albacete 2-2, Betis-Murcia 1- 1, Villareal-Mallorca 0-2. Frankrijk competitie. Auxerre-Le Mans 1-0, Bastia-Rennes 3-2, Guingamp-Ajaccio 2-0, Lille-Nantes 2-0, Toulouse-Lens 1-2. Eredivisie: AZ-FC Groningen 2-1 (1-0). 18. Elkhattabi 1-0,83. Elkhattabi2-0,84. Salmon 2-1. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Perez (AZ), Matthijs, Elshot IFC Groningen). Aantal toeschouwers: 7329. AZ: Timmer; Kromkamp, Fortes Rodriquez, Opdam en De Cler; Elkhattabi, Mans (46. Meerdink), Van Galen (70. Cruz), Buskermo- len (69. Wijker) en Perez; Huysegems. FC Groningen: Beukenkamp; Elshot, Schoenmakers (79. Tuhuteru), Kruiswijken Floren; Smit, Matthijs, Van Gessel en Lan ded (46. De Witte); Hugo (63. Drent) en Sal mon. SC Heerenveen-ADO Den Haag 2-0(1-0). 32. Sibon 1-0,80. Samaras 2-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaarten: Venema, Seip (SC Heerenveen). Aantal toeschouwers- 14.200. SC Heerenveen: Vonk; Venema, Seip, Hans- son en Edman;De Lange, Knopperen Hooi veld (85. Fledderus); Selakovic, Sibon en Samaras. ADO Den Haag: Jansen; Mensah, Van Boxel, Van As en Carrilho; Pronk (66. Stroe ve), Van der Leegte, Van der Gun en Bodde; Castelen, Hofstede. FC Volendam-FC Twente 2-0 (1-0). 13. Esa jas 1-0, 75. Esajas 2-0. Scheidsrechter: Os kam. Gele kaart: Salden (FC Volendam), Pot huizen, Polak (FC Twente). Aantal toeschou wers: 4500. FC Volendam: Van Westerop; Kras, Brein- burg, Luirink en Koning; Esajas, Salden, Buys en Tuyp (76. Bridji); Tevreden en Steur (90. Oushaine). FC Twente: Paauwe (45. Ten Rouwelaar); Van -der Weerden, Pothuizen, Heubach en Polak (65. Christensen); Ramzi, Niemeyer, Ouedraogo en Gakhokidze;John en N'Kufo. Stand: Ajax 13 11 1 1 34 38-14 13 9 3 1 30 34-12 14 9 2 3 29 28-16 13 7 3 3 24 24-16 13 6 3 4 21 23-21 13 5 5 3 20 23-15 13 5 4 4 19 16-17 13 6 1 6 19 14-15 14 6 1 7 19 25-26 14 5 4 5 19 20-22 4 17 12-14 6 15 17-18 7 14 18-18 6 13 17-28 9 12 15-26 8 10 11-30 13 1 6 6 9 18-26 13 1 3 9 6 6-25 AZ Feyenoord Willem II Roda JC FC Utrecht Heerenveen FC Twente Groningen RBC RKC NAC Volendam NEC ADODenHaag 14 Vitesse FC Zwolle Terneuzen. Bevobo-competitie. Eerste klasse A: Jacobs/Tuin-NHI Terneuzen 3-0 (25-21 25-15 25-23), Rest.'t Oud Sas-Delta 1-2 (21-25 25-12 20-25), Dow-Zaman Sport 3-0(25-21 25-1125-15). Stand: Dees Sport 11-28, Dow 11-27, Rest.'t Oud Sas 11-20, Zaman Sport 11-15, Delta 10-9, Ja cobs/Tuin 10-8, NHI Terneuzen 10-4. Eerste klasse B: PSOVZ-Scheldesport 0-3, Echo Audio-BN/De Stem 2-2, BN/De Stem 2-De Pooter 2-1. Stand: BN/De Stem 10-26, Scheldesport 10-23, Wim de Waal 11-18, BN/De Stem 2 11-15, De Pooter 11-15, PSOVZ 10-10, Echo Audio 11-7. Tweede klasse A: Delta 2-URS 1-2, Dow 2-TeVoRe 2-1. Stand: Dow 2 11-23, Rabobank 10-21, De Hoop 10-20, Delta 2 11-16, TeVoRe 10-15, URS 10-15, Garage Vervaet 10-0. Tweede klasse B: Visser Smit Ha- nab-Dow31-2, Scheldesport 2-WBAZ 2-1. Stand: Dees Sport 210-28, Dow 3 12-18, El. Van Fraeyenhove 11-17, WBAZ 10-13, Ge meente 10-13, Scheldesport210-11, Visser Smit Hanab 11-10. Derde klasse A- PSOVZ 2-Henno Cysouw 2-1, NHI Terneu zen 2-BN/De Stem 4 1-2, Zeeland Sea- ports-V&K/C 1000 Hoek 1 -2. Derde klasse B: PSOVZ 3-V&K/C1000 Hoek 2 2-1Yildiz—Hy dro IS Partner2-1. —donderdag BH Biljarten Kampioenschap vijfde klasse bandsto ten Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Loca tie: Houtenkwartier Hulst. Aanvang: 19.00 uur. BH Dammen Wereldkampioenschap voor vrouwen. Tiende ronde. Aanvang 11.00 uur. Loka- tie: Beach Hotel in Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49