Smakelijke gerechten en smaakmakende keuken uiteraard van Ardi! Overname kampen in onderzoek Sluiskils gezin beleefde emotioneel weekeinde €4%S Hé verplegende... Zii in een werkvakantie Pabo voert studentenstop in Halt-bureaus willen meer samenwerken Palletbedrijf Yerseke volgens omwonenden brandgevaarlijk jij* ARDI KEUKENS BV de Zonnebloem Corporaties welwillend Tentoonstelling Escalatie in Noordgouwe moet worden voorkomen Gegratineerde gehaktschotel met Basmatirijst Verhit olie in de wok en roerbak het gehakt met de shoarmakruiden rul. Voeg de paprim en prei toe en roerbak het geheel nog circa 3 minuten. Schep de rijst erdoor en breng hef j geheel op smaak met wat zout en peper. Neem de pan van het vuur. Schep de helft van het roommengsel door het gehakt/rijstmengsel en doe dit in een ovenschaal. Verdeel de rest van het roommengsel erover en bestrooi het met de rest van de kaas. Bak de oven- schotel circa 20 minuten in de oven. Royale hoekopstelling met hoge hangkasten, glaskast en brede korvenkast. i Compleet met 90 cm schouw, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, geïntegreerde afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte. Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast, afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. De voordeligste KenKettspeciallst! Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Opon: Ma Vm Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Zo. 09.30-17.00 uur L|Xra* (Tovens 's nvonds geopend op afspraak) Ajr Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbi Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van 7000 vrijwilligers. Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl Postbus 2100, 4800 CC Breda Postbank I0i E-mall lnfo@zonnebloem.nl Internet ENll I door Henk Postma Vlissingen - De Hogeschool Zeeland voert voor de Pabo opleiding een studentenstop in. Komend schooljaar wor den niet meer dan 320 nieuwe studenten toegelaten tot het eerste jaar van de opleiding voor basisschoolleraar. Het is nog niet duidelijk of daad werkelijk nee aan nieuwe stu denten moet worden ver kocht. Voor dit schooljaar meldden zich 275 nieuwe stu denten aan. Er is dus nog ruimte voor groei. De toeloop op de Pabo nam de afgelopen jaren explosief toe. Men gaat er van uit dat die groei doorzet. Zouden zich nu meer dan 320 nieuwe studen ten aanmelden, dan kan de Pabo niet garanderen dat er voldoende stageplaatsen zijn. Er is afgezien de mogelijkheid de toelatingseisen te ver scherpen. Men hanteert de re gel: wie het eerst komt, het eerst maalt. De toeloop op de Zeeuwse Pa bo is in enkele jaren tijd meer dan verdubbeld. Er zijn nu in totaal 737 onderwijzers in op leiding. Volgens manager M. Anthonise kunnen vijf van hen dit studiejaar alleen aan een stageplaats worden ge holpen doordat op het laatste moment enkele studenten uit vielen. Hij zegt dat zijn oplei ding steeds meer studenten trekt uit Brabant en andere aanpalende gebieden. ,,We zijn razend populair, mede doordat we de laatste tijd erg goede visitatierapporten kre gen." Door intensief te werven, ver wacht de Pabo het aantal sta geplaatsen voor komend jaar nog met honderd te kunnen uitbreiden. Daarmee kan dan een toestroom van 320 nieuwe studenten nog net worden op gevangen. Nummer 321 zal naar andere studiemogelijkheden om moeten zien. door Rolf Bosboom GOES - De woningcorporaties in de Oosterschelderegio staan niet onwelwillend tegenover de overname van de woonwagen kampen. Na een eerste gesprek met het bestuur van het Woon wagenschap Midden- en Noord-Zeeland hebben zij toe gezegd zich in het dossier te ver diepen. Het woonwagenschap, een sa menwerkingsverband van de gemeenten boven de Wester- schelde, wil al jaren af van de exploitatie van de kampen. Dit jaar leek het daar eindelijk van te komen, aangezien er een overeenkomst was gesloten met de stichting In Posterum. Voor het symbolische bedrag van één euro en tegen een afkoopsom van ruim 21 milj oen euro zou de stichting de kampen overne men. Inmiddels is een onoverbrug baar verschil van mening ont staan tussen In Posterum en het woonwagenschap. Zo is er een conflict ontstaan over de verre kening van bepaalde kosten. De stichting blijkt, aangezien ze geen toegelaten instelling is, bo vendien niet bevoegd te zijn om te opereren op het gebied van de volkshuisvesting. Vanwege de ontwikkelingen moet het woonwagenschap, dat vanaf volgend jaar een slapend bestaan zou gaan leiden, weer op zoek naar een nieuwe pai"t- ner. Daarbij is meteen gedacht aan de woningcorporaties. Eer- dere, langdurige besprekingen met hen liepen twee jaar gele den stuk. Deze week voerde het woonwa genschap overleg met de corpo raties Rond de Oosterschelde (Rodos). Het schap heeft daarbij de ontstane situatie uiteenge zet. De corporaties gaan de zaak nu verder bestuderen.,Het gaat nu eenmaal om een kwestie die op ons bordje thuishoort", zegt voorzitter P. van Luijk van Ro dos. „Voor die verantwoorde lijkheid lopen we niet weg. We proberen er nu samen met het schap uit te komen." Van Luijk verwacht pas over pakweg drie maanden meer te kunnen zeggen. „Daarna gaan we kijken hoe we het verder kunnen organiseren." Het woonwagenschap gaat er van uit dat de corporaties nu meer bereid zijn tot overname van de kampen dan enkele jaren geleden, aangezien de proble matiek van de bodemverontrei niging op enkele terreinen bij nader inzien blijkt mee te val len. Dat was eerder een van de voornaamste struikelblokken. Ook Van Luijk rekent op een vruchtbaar overleg. Hij wijst daarbij naar het verleden, waarbij het onderlinge contact niet altijd even soepel verliep en er zaken nogal eens via de media werden uitgewisseld. „We heb ben afgesproken de communi catie te verbeteren." GOES - Kleindierenvcreniging KPS Zeelandia houdt vrijdag 12 en zaterdag 13 december een grote tentoonstelling in de Zee landhallen te Goes. Op de tentoonstelling worden de dieren van honderden fok kers door de aanwezige keur meesters gekeurd en krijgen ze een predikaat. De tentoonstel ling is zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. door Ab van derSluis VLISSINGEN - De Halt-bu reaus op Walcheren en in het Oosterscheldebekken overwe gen intensief te gaan samenwer ken. Een fusie behoort ook tot de mogelijkheden. Beide regio's stellen een financieel deskundi ge aan om de voordelen te on derzoeken. Zeeuws-Vlaanderen heeft In de Halt-orgaröfeaties werken de gemeenten samen met politie en justitie. Jongeren die over de schreef zijn gegaan krijgen een alternatieve straf. Voor kinde ren onder de twaalf jaar is het project Stop ingevoerd. Dat moet voorkomen dat kinderen opnieuw overtredingen plegen. De bureaus krijgen een fiks deel van hun geld van het ministerie van Justitie. Sinds drie jaar werkt het departement met een systeem, waarbij een vast be drag wordt uitgekeerd per al ternatieve straf. Het ministerie gaat daarbij uit van een gemid deld Halt-bureau. De gemeen telijke bijdrages worden vooral gebruikt voor preventieprojec ten. Inmiddels is duidelijk ge worden dat de bijdrage van het ministerie onvoldoende is. Een deel van de gemeentelijke sub sidie moet gebruikt worden voor de strafafdoeningen. Sinds de invoering van het nieuwe be kostigingssysteem zijn gemeen ten meer geld kwijt aan de Halt afdoeningen. Volgens de ge meente Middelburg is dat toe te schrijven de manier waarop het ministerie de bijdrage bepaalt en de werkelijke situatie op Walcheren. Met name de klein schaligheid van het Walcherse Halt-bureau en de fulltime co ordinator zijn daar debet aan. De gemeenten verwachten dat de Halt-bureaus te maken krij gen met bezuinigingen. door Ali Pankow NOORDGOUWE - Het dage lijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland gaat op zeer korte termijn een gesprek aan met zoveel mogelijk betrok kenen bij de jeugdterreur in Noordgouwe in een poging een verdere escalatie van geweld te voorkomen. Kernbestuurder wethouder G. van de Velde-de Wilde wil verder niet ingaan op de wijze waarop de gemeente dit probleem tracht op te lossen. De berichtgeving over jarenlan ge pesterijen, mishandeling en vernielingen door een kleine groep jongeren heeft een stroom van reacties op gang gebracht. Vooral het feit dat de gemeente niet reageerde op eerdere brandbrieven van de Stichting Jeugd en de directie van de ba sisschool is velen in het verkeer de keelgat geschoten. In die brieven werd de gemeente ge vraagd om medewerking bij de opzet van een buurtnetwerk voor Noordgouwe. Volgens de toelichting van gemeentesecre taris J. de Vos werden ze niet be antwoord omdat de brieven aan de verkeerde instanties waren gericht. „Dat is geen enkel ex cuus. Volgens het zogeheten Kenbaarheidsbeginsel is de ge meente wettelijk verplicht zul ke brieven door te sturen als zij weet bij welke instantie ze wel thuishoren", zegt P. Lubbers uit Zierikzee. A. de Man uit Kerk- werve noemt het 'verbijsterend' dat de gemeentesecretaris het zo formeel afdoet. De Man heeft diverse politieke partijen bena derd met het verzoek deze kwes tie aan te kaarten bij het dage lijks gemeentebestuur. P. Seves- tre uit Brouwershaven zegt de frustratie bij de dorpsraad goed te kunnen begrijpen nu de raad door de gemeentesecretaris vanachter zijn bureau werd af gescheept. Volgens hem dient het gemeentebestuur te voorko men dat mensen eigen rechter gaan spelen en er op eigen hout je handelende burgerwachten ontstaan. Voorzitter W. Al kemade van de Dorpsraad Noordgouwe kreeg tal van tele foontjes. „Onder meer enkele leden van Provinciale Staten hebben hun steun betuigd en de dorpsraad aangemoedigd door te gaan met het zoeken naar een oplossing", zegt Alkemade Zij is blij met het telefoontje dat zij kreeg van burgemeester As- selbergs. Die deed haar de toezegging dat het gemeentebe stuur nog deze week stappen zal ondernemen en partijen aan ta fel probeert te krijgen. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Een pallet- en kistenbedrijf aan de Grintweg in Yerseke veroorzaakt te veel geluidsoverlast en is brandge vaarlijk, volgens twee omwo nenden. Zij eisten gisteren voor de Raad van State in Den Haag opschorting van de milieuver gunning voor het bedrijf. „Een potentiële brandbom", zo omschreef H. de Leeuw de on derneming, „want er zijn in de buurt bijna geen voorzieningen om een brand te kunnen blus sen." Zijn mede-bezwaarmaker A. Sandee zei 'geen normale nachtrust' te kunnen genieten door geluidsoverlast, 's Och tends vroeg veroorzaakt door vertrekkende vrachtwagens en door chauffeurs die bij het be drijf in hun wagen blijven over nachten. ,,'t Lijkt soms net een camping." De regionale brandweer heeft de milieuvergunning goedge keurd, reageerde een ambte naar van de gemeente Reimers- waal. Dat er pas op tweehon derd meter van het bedrijf een brandkraan-voorziening is, er kende hij. „Maar dat is bij de brandweer bekend, die houdt er rekening mee." In de vergun ning zijn ook voldoende bepa lingen opgenomen om gelui dhinder te voorkomen door beperking van de werktijden, aldus de ambtenaar, en 's mor gens vroeg is het vertrek van slechts één vrachtwagen toege staan. Overnachtingen Veel op- en aanmerkingen had staatsraad K. Brink niet. Hij raadde de gemeente Reimers- waal wel aan direct een einde te maken aan de overnachtingen in vrachtwagens op het be drijfsterrein. „Want dat is ille gaal." Eigenaar D. van de Jagt zegde toe het niet meer toe te la ten. „Ik wist niet dat dit niet mocht." Volgens hem komt het ook niet vaak voor dat chauf feurs op zijn terrein verblijven. „Ik krijg gemiddeld één keer in de maand een lading uit Wit- Rusland", vertelde Van de Jagt na afloop van de zitting. „Die mannen hebben zo weinig geld. Ze moeten wachten op een re tourlading. Alleen via de fax krijgen ze daar bericht van bin nen. En dan is het handig als ze vlakbij mijn kantoor zitten." Het pallet- en kistenbedrijf van Van cle Jagt is zeven jaar aan de Grintweg gevestigd. De Raad van State doet binnen veertien dagen uitspraak. woensdag 3 december 2003 door Harold de Puysseleijr SLUISKIL - Eind goed al goed voor de familie Kruger uit Sluiskil. Door omstandigheden buiten henzelf om, raakten Ru dy Kruger en zijn gezin financi eel aan de grond. Weldoeners uit de hele provincie schoten te hulp, met als klap op de vuurpijl de baan die hem is aangeboden door Delta Milieu uit Terneu- zen. Rudy heeft inmiddels een solli citatiegesprek gehad en gaat volgende week maandag aan de slag op de-afdeling industriële reiniging van het bedrijf. De Krugers zijn het afgelopen weekeinde overstelpt door gulle gevers met boodschappen. „Er kwam zelfs iemand met een kerstboom van twee meter aan zetten. Die staat inmiddels in de huiskamer", aldus Rudy. De Sluiskillenaar veranderde deze zomer van werkgever omdat hij meer kon verdienen. Kruger kwam bedrogen uit, want hij ging er niet in verdiensten op vooruit. Zijn nieuwe baas be taalde hem tot op de dag van vandaag geen salaris uit, omdat het bedrijf aan de rand van de afgrond staat. Schuldsaneringsinstituut Sa- dra uit Goes heeft het gezin in middels hulp aangeboden bij het maken van een plan voor het aflossen van de torenhoog opge lopen schulden. We hebben een heel emotioneel weekeinde achter de rug", ver telt Rudy. „We hebben heel veel boodschappen gekregen, en mensen kwamen babykleertjes brengen voor ons zoontje van vijftien maanden oud. Het is werkelijk overweldigend, wat er gebeurd is. We zien eindelijk weer lichtpuntjes." Een vrouw uit Ouwerkerk bood de familie Kruger spontaan aan honderd euro in een enveloppe te stop pen, maar dat heeft Rudy gewei gerd. ,Het ziet er nu allemaal een stuk rooskleuriger uit en daarom wilde ik dat geld niet aannemen. Ik heb liever dat mensen af en toe eens informeren hoe het met ons gaat." Ook het gevaar van de dreigen de afsluiting van gas, water en licht in hun woning is inmiddels geweken. Rudy's nieuwe werk gever heeft beloofd er voor te zorgen dat de aansluitingen in tact blijven. Tenslotte spant ook de dorps raad Sluiskil zich nog in voor het gezin. De dorpsraad pro beert bij de gemeente een ren teloze lening te regelen. Praktische keuken van alle gemakken voorzien. Leverbaar in vele kleurcombinaties. Compleet met ladenkast, combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. De familie Kruger bij de aangeboden kerstboom. foto Camile Schelstraete Ingrediënten: 2 eieren, 150 gr. belegen, geraspte kaas, 4 el. shoarmakruiden, Olie 2 rode paprika's, Peper, 400 gr. prei 400 gr. rundergehakt 325 gr. basmatirijst 0.2 I. slagroom, Zout Bereidingswijze: Verwarm de oven in 10 minuten voor op 200 graden Celsius. Kook de Basmatirijst in 8 minuten gaar. Snijd ondertussen de paprika in stukjes en de prei in ringen. Klop de eieren, los met de slagroom en de helft van de kaas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30