Nieuw ambulanceplan voor regio PZC PZC Fundament voor uitbreiding van Kloetingseschool gelegd Vrees voor chaos door werken aan ring Antwerpen Weegbrug wacht op sloop Geen verrassingen bij spoordebat Goes b 13 t Gesprekken voor betere spreiding hulp in afrondende fase Klachtencommissies zorg zijn tegen meldingsplicht GroenLinks wil debat over Schelde Vrouw bestolen van rugtas Werkstraf voor winkeldiefstal Nieuwe skatevoorzieningen Vlissingen vernieuwt riolering Velgendie ven aangehouden Borsele maakt plannen voor nieuwbouwwijken Kerstmarkt agenda woensdag 3 december 2003 door Rolf Bosboom GOES - In de regio gaan waar schijnlijk minder ambulances rijden. Op die manier is het mo gelijk overal te beschikken over parate posten, die dag en nacht inzetbaar zijn. De Regionale Ambulance Voorziening Zee land (RAVZ) verwacht dat de hulpverlening daarmee verbe tert. Er wordt gewerkt aan een nieuw spreidingsplan voor het ambu lancevervoer in de provincie. De besprekingen daarover tussen RAVZ en de zorgverzekeraars verkeren momenteel in een af rondend stadium. Er ligt onder meer het idee op tafel om de 'pi ketauto's' te schrappen. De me dewerkers slapen dan thuis, maar zijn wel oproepbaar. Op de Bevelanden is bijvoorbeeld nu, naast twee parate ambulances, 's avonds en 's nachts een piket wagen beschikbaar. Verder is het de bedoeling om overdag op Walcheren met één ambulance minder te gaan rij den. Door deze maatregelen ontstaat er in financieel opzicht ruimte om op alle posten met een 24-uursbezetting te werken De medewerkers slapen dan op de post. Vooruitgang „We proberen op basis van de beschikbare middelen zo doel matig en efficiënt mogelijk te werken", verklaart RAVZ-di- recteur J. van de Velde. „Dat is geen achteruitgang, maar juist een vooruitgang." Vooral de situatie voor de min der centraal gelegen gebieden gaat erop vooruit, zegt Van de Velde. opj an: door onze regioredactie iet de: VLISSINGEN - De klachten commissies in de volksgezond heidszorg vrezen ondermijning van hun positie, als een wets voorstel wordt aangenomen dat hen verplicht ernstige klachten te melden aan de Inspectie voor de Gezondheidszorg. De Eerste Kamer behandelt het wetsvoor stel binnenkort. Ziekenhuizen en andere instel lingen in de gezondheidszorg zijn verplicht een klachtencom missie in te stellen van drie per sonen, met een onafhankelijke voorzitter. Zowel patiënten als hulpverleners in de zorg kunnen daar terecht met hun klachten. Die kunnen betrekking hebben op de bejegening van de patiënt en op verkeerde behandelingen. Volgens het wetsvoorstel moe ten de klachtencommissies klachten doorgeven aan de overheid en de Inspectie. Laatstgenoemde kan dan bij voorbeeld juridische procedu res beginnen. De klachtencom missies denken dat door die meldingsplicht hulpverleners in de zorg kopschuw zullen wor den om klachten te melden. De klachtenbehandeling zal daar door aan kwaliteit inboeten. Onder meer de artsenorganisa tie KNMG en de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen deelden de vrees van de klach tencommissies. Zij roepen de Eerste Kamer op het voorstel te verwerpen. Directeur J. van den Blink van het Ziekenhuis Walcheren sluit zich aan bij de vrees voor onder mijning. „Wij zien dit wetsvoor stel niet als een aanwinst. Onze klachtencommissie functio neert prima en meldt ernstige klachten uit eigen beweging al aan de Inspectie voor de Ge zondheidszorg. De verplichting om klachten te deponeren is dus overbodig en bemoeilijkt de werksituatie van de klachten commissies." door Wout Bareman TERNEUZEN - De Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) vreest een verkeerschaos in een groot deel van Zuid-Ne derland als Rijkswaterstaat niet snel inspeelt op de reconstructie van de Antwerpse Ring (Rl). De BZW ergert zich aan de passieve houding die waterstaat tot nu toe heeft ingenomen, terwijl be langrijke omleidingsroutes over Zuid-Nederlands grondgebied lopen. Eén daarvan leidt via de Westerscheldetunnel. Volgens de BZW heeft water staat nog geen idee van de ernst van de mogelijke knelpunten, laat staan van maatregelen die nodig zijn om een dreigende REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van derJagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur verkeerschaos te voorkomen. Er is ook nog geen budget beschik baar gesteld. De BZW heeft mi nister Peijs van Verkeer en Wa terstaat gisteren in een brief dringend gevraagd zich in de kwestie te verdiepen en nog voor het eind van het j aar duide- lijkheid te verschaffen over de te treffen maatregelen. „Al in juni hebben wij waterstaat vragen gesteld over omleidingsroutes, verwachte knelpunten en ade quate maatregelen. Pas onlangs is overleg op gang gekomen. Het gevoel van urgentie ontbreekt echter nog geheel. Gegevens over intensiteiten en te ver wachten knelpunten zijn pas begin 2004 voorhanden", klaagt de werkgeversvereniging. De BZW wil dat Nederland bij de Belgische overheid pleit voor een tolvrije Liefkenshoektun- nel tijdens de werkzaamheden aan de Ring. Daarover wordt in Vlaanderen op dit moment, onder druk van politieke partijen en vakbon den, overigens al gepraat. In verband met de reconstructie wordt de capaciteit van de Ring gedurende een periode van tweemaal een halfjaar (mei-no- vember 2004 en mei-november 2005) gehalveerd. Bovendien is de Kennedytunnel in juli 2004 en 2005 voor alle vrachtverkeer en caravans gesloten. pjj|n hopen BZW-secretaris René Mens gis teren: „Wanneer de Nederland se overheid geen acties onder neemt, verwachten wij grote puinhopen op de wegen. In de regio Breda ondervindt het ver keer het komend j aar nog hinder van de aanleg van de HSL. En in Eindhoven zorgen de werk zaamheden aan de A2 nu al bij het kleinste incident voor lange files. Je hoeft geen helderziende te zijn om te voorspellen dat het toenemende verkeersaanbod op de Brabantse wegen als gevolg van de werkzaamheden bij Ant werpen tot ernstige overlast gaan leiden. De Ring fungeert als draaischijf in de verkeersafwikkeling. Behalve bij de Westerschelde tunnel voorspelt de BZW pro blemen op de A58/A4 bij Bergen op Zoom en Roosendaal, de A58/A16 bij Breda (Princeville/ Galder), de A58/A2 bij Eindho ven en de A2 bij Maastricht. De aanrijtijd wordt korter, zo dat slachtoffers sneller kunnen worden gestabiliseerd. De raadsfractie van Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR) is beduidend minder optimis tisch. A. Kortlever van de partij heeft schriftelijke vragen ge steld aan het college van burge meester en wethouders. Hij noemt de plannen 'ontoelaat baar', omdat daardoor 'de vei ligheid en gezondheid van onze burgers in gevaar zal komen'. Kortlever geeft onder meer het voorbeeld waarin een ambulan ce voor een opdracht naar Rot terdam is, terwijl zich in de ge meente Reimerswaal een geval voordoet van een patiënt met hartproblemen. Voor de reani matie zijn twee ziekenwagens nodig, die dan niet (tijdig) ter plaatse zouden zijn. De BBR, die zegt dat het aantal ambulances vooral wordt ver minderd om een medisch mana ger bij RAVZ aan te kunnen stellen, dringt er bij Reimers waal op aan 'onderzoek te doen naar genoemde problemen en hierop antwoord te geven'. door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - Als het aan de gemeente Borsele ligt, wordt de oude weegbrug aan de Stationsstraat in Heinkenszand gesloopt. De eigenaar van het spulletje, dat al lang niet meer wordt gebruikt, wil de pacht van de grond opzeggen en moet het perceel leeg opleveren. Hij heeft daarom een sloopvergun ning aangevraagd en gekregen. Over drie weken is bezwaarter mijn afgelopen en wordt de ver gunning definitief Volgens wethouder A. van Op- dorp heeft de gemeente geen en kele grond om een sloopvergun ning te weigeren. „De weegbrug wordt niet gebruikt, het is geen monument en het is ook op ver schillende plaatsen kapot. Als de eigenaar wil slopen zijn er geen rechtsgronden om dat te weigeren." De wethouder ziet ook weinig cultuur-historische waarden in het huisje,met de meetapparatuur en het houten bruggedeelte." „Ik heb erg wei nig emotionele binding met dat ding." Weegbruggen van het type dat in Heinkenszand vlakbij de mo len De Vijf Gebroeders staat, werden vroeger veel gebruikt op het platteland van Zuid-Beve land. Ze werden in het begin van de vorige eeuw gebouwd en dra gen in alle eenvoud nog de ar chitectonische stijlkenmerken van die tijd. De kleine weeg bruggetjes waren vooral be doeld om landbouwproducten met wagen en al te wegen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat er een vlakbij de molen in Hein kenszand staat. Inmiddels zijn de meesten uit het landschap verdwenen. De Heinkenszandse weegbrug is een typisch voorbeeld van een verschijnsel waarover in het voorjaar een tentoonstelling werd gehouden in De Vijf Ge broeders: stiekeme slopers. Weer en wind en af en toe een baldadige vernieler, breken langzaam iets af, wat niet meer gebruikt wordt. Je gaat het pas waarderen als het onherstel baar beschadigd is en missen als het helemaal weg is. Van Op- dorp ziet het zo'n vaart niet lo pen. Hij gaat ervan uit dat de ge meente geen spijt krijgt. De oude weegbrug aan de Stationsstraat in Heinkenszand. Dirk-Jan Gjeltema door Ben Jansen GOES - Een nieuwe spoorlijn langs de A58 voor reizigers- en goederentreinen, compleet met de verplaatsing van het station, is op de langere termijn de beste oplossing voor de hinder die het bestaande railtraject door Goes veroorzaakt. Om de overlast nu te beperken moeten de goede rentreinen langzamer rijden. Deze weinig verrassende con clusies trokken gisteravond de deelnemers aan het spoorlijnde bat van de PvdA in Goes. J. Admiraal, lector ondergronds ruimtegebruik aan de Hoge school Zeeland en directeur van het Centrum Ondergrond Bou- wen, droeg een andere suggestie aan: een al dan niet verdiept aangelegde tunnel op het huidi ge spoortracé door Goes. Hij noemde als voorbeelden het project Sijtwende in Leidschen- dam-Voorburg en Orestad bij Kopenhagen waar dankzij meervoudig ruimtegebruik op lossingen konden worden ge troffen die op zichzelf onbetaal baar zouden zijn geweest. De deelnemers aan het debat za gen weinig in Admiraals ideeën. Interessant, maar het duurt veel lang, was het oordeel. Want, zo als een van de bezoekers het uit drukte, „ik wil nü van die klere- herrie af." Een vergelijkbare reactie kwam op een opmerking van de Goese wethouder M. 't Hart die ver klaarde dat de veroorzaker van de hinder verantwoordelijk is voor de oplossing. „Wat moeten we daar nu mee", vroeg iemand zich af. „Dat is een mooie con statering, maar een oplossing van het probleem komt er niet door dichterbij." De man die van de klereherrie afwilde, liet overigens blijken dat hij lawaai en trillingen wel voor lief zou willen nemen als hij financieel zou worden ge compenseerd. Dat is evenwel ook een lastige kwestie, want waar moet scha de worden verhaald: bij de ver voerder van hinder veroorza kende transporten, bij de opdrachtgever, bij de verstrek ker van de vergunningen of bij de beheerder van de spoorlijn? Over één ding waren alle deel nemers aan het debat het in elk geval eens. Plaatsing van ge luidsschermen wezen ze vier kant van de hand. door Salva de Nooijer KLOETINGE - De fundering voor de uitbreiding van de Kloe tingseschool is bijna voltooid. In januari wordt de eerste steen gelegd. Na de uitbreiding is er ruimte voor 225 leerlingen. Aanvankelijk leverde het plan de school uit te breiden veel on rust op onder de buurtbewo ners. Die onrust is nu voorbij Directrice T. Pop van de Kloe tingseschool: „We hebben zo veel mogelijk geprobeerd reke ning te houden met de klachten uit de buurt." Het resulteerde onder andere in een tweede in gang om de verkeersdruk te spreiden. De uitbreiding van de Kloetingseschool is nodig om dat de school kampt met ruim tegebrek. Groep 7 en 8 zitten nu in noodlokalen aan de Zomer- weg geplaatst. Om het ruimte gebrek op te heffen worden drie lokalen aangebouwd. Daarbij is rekening gehouden met extra toestroom van leerlingen uit de nieuwe wijk Mannee. De uitbreiding zal naar ver wachting in juli 2004 klaar zijn. MIDDELBURG - De Staten van Zeeland moeten reageren op de startnotitie voor het milieueffectrapport voor de ontwik- kelingsschets Schelde-estuarium. Fractievoorzitter M. Wiersma van GroenLinks wil dat dit onderwerp op 19 decem ber op de agenda van Provinciale Staten komt. Het dagelijks provinciebestuur had aanvankelijk willen vol staan met een informatiebijeenkomst over de aanzet voor de ontwikkelingsschets voorleden van de Statencommissie eco logie en water. Naar de mening van Wiersma is de startnotitie bij uitstek een onderwerp dat in Provinciale Staten moet wor den behandeld. Er komen immers zaken in aan de orde als ontpoldering, de Overschelde, de integrale visie Deltawate ren, de mogelijkheid Vlissingen en Zeebrugge als voorhavens van Antwerpen te gebruiken. GOES - Een 18-jarige vrouw uit Steenbergen is gisterochtend op het NS-station in Goes bestolen van haar rugtas. De vrouw liep over het perron toen door een onbekende man de rugtas van haar schouder rukte en hard wegrende richting de hoofd uitgang. In de tas zaten waardepapieren, kleding en enkele tientallen euro's. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 33-jarige vrouw uit Terneuzen voor het plegen van een winkeldiefstal veroordeeld tot vijftig uur werkstraf. In de strafmaat werd meegenomen dat ze het winkelpersoneel van We in Terneuzen had bedreigd met zware mishandeling toen ze 29 september dit jaar een trui wegnam. Een 33-jarige vrouw uit Sluiskil moet 143 euro boete betalen, omdat ze een winkeldiefstal pleegde bij Aldi in Terneuzen. De verdachte had 1 oktober dit jaar een pakje shag van twee euro en 55 eu rocent in de mouw van haar jas gestopt, omdat ze te weinig geld had. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft onlangs drie nieuwe halfpipes geplaatst. Eén daarvan is een vervanging van een bestaande voorziening in het Nollebos. VLISSINGEN - In de Vlissingse wijk Paauwenburg is giste ren een begin gemaakt met werkzaamheden aan de riolering. De veranderingen zijn noodzakelijk omdat het oppervlakte water regelmatig vervuild wordt door overstorten vanuit het riool. De werkzaamheden duren tot en met februari volgend jaar. Eventuele omleidingsroutes worden door middel van borden aangegeven. MIDDELBURG - Na een korte achtervolging heeft de politie in de nacht van maandag op dinsdag drie mannen uit Dor drecht aangehouden voor de diefstal van auto vel gen. Het drietal had de velgen rond kwart voor twee gestolen van een geparkeerde auto in de Glacisstraat in VlissingenDe mannen (twee 21-jarigen en een 23-jarige) werden aangehouden op de Kinderdijk in Middelburg. De auto waarin ze rondreden bleek maandag te zijn gestolen in Dordrecht. Ook bleek dat de 21-jarige bestuurder een rij-ontzegging had. foto Dirk Jan Gjeltema door Mieke van der Jaqt OVEZANDE - De gemeente Borsele heeft voorlopige plan nen gemaakt voor nieuwbouw- wijkjes in Ovezande en Borsse- le. De plannen liggen de komende zes weken ter inzage en er zullen zowel voor Ovezan de als Borssele informatieavon den worden gehouden. Al eerder is in structuurschet sen vastgesteld waar de niéuwe wijkjes moeten komen. In Ovezande is dat tussen de Dreef en de Plataan weg. In Ovezande kunnen nog 28 huizen worden gebouwd tot 2007. Een kwart daarvan komt nog in Strobbel- hoek II, maar de rest moet er gens anders terechtkomen. Uit een aantal lokaties is de Dreef-West als beste naar voren gekomen. Voor het gebiedje dat als weidegrond in gebruik is, geldt nu nog een agrarische be stemming. Het voorontwerp bestemmingsplan verandert de bestemming in woningbouw, maar regelt tevens de kaders waarbinnen de woningen moe ten worden gebouwd. De infor matieavond voor Ovezande wordt dinsdag 9 december ge houden in het Trefpunt in Ovezande, aanvang 20.00 uur. Voor Borssele zijn twee lokaties uitgezocht: Helemaal ten zuid westen van de huidige nieuw bouw, een plan dat Stadshoek moet gaan heten, en ten oosten van de Oostsingel waar de naam Monsterhoek op geplakt is. Het aantal woningen dat tot 2012 in Borssele mag worden gebouwd is 43. Geen van de mogelijke lo katies was groot genoeg voor al le huizen. Voorschriften Voor Monsterhoek zullen speci ale voorschriften gelden omdat het direct grenst aan het be schermd dorpsgezicht. Stads hoek is minder kwetsbaar maar er zal speciale aandacht moeten uitgaan naar de aansluiting op het open polderlandschap. De lokatie Monsterweg, waarvoor GOES - In verpleeghuis Ter Valcke in Goes wordt zaterdag 13 december tussen 10.00 en 16.30 uur een kerstmarkt ge houden. Naast standwerkers is er ook een loterij, quiz en het traditionele enveloppen trek ken. De opbrengst gaat naar de St. Vrienden van Ter Valcke. de gemeenteraad aanvankelijk wel te porren was, is afgevallen. Daar zouden overigens maar een stuk of vijf huizen de lintbe bouwing tot aan de bebouwde komgrens compleet maken. De namen van de twee lokaties zijn ontleend aan die van de ou de polderkwadranten waarin de gebiedjes liggen. In Vijverzicht wordt maandag 8 oktober de informatieavond ge houden. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter deZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal senio ren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voorouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende ac tiviteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; Wijkgebouw Jan Ligthart, 13.30 uur: Bingomiddag; Theater De Mythe, Bleekveld 1-3; 20.00 uur: WOFA, Afrikaanse percussie en dans; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; KAPELLE - Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de topbomen om je heen; Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Skeelerbaan, 19.00- 21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelervereni- ging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissie vergadering Financiën en Algemene za ken; Vergadering Seniorenraad; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek;Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltui- nen met Orangerieplanten en waterpar tijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde;De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29