ALBUM 50 Girls Aloud zijn ziek PZC DJ Miss Monica gaat weer feesten 25 Sita klinkt veelzijdiger Yello is terug Scram C Baby rockt serieus Strijd in top gangsterhiphop Dynamo Open Air eendaags woensdag 3 december 2003 1. Frans Bauer - Heb Je Even Voor Mij 8) 2. Chipz - Cowboy (V) 3. Kevin Lyttle - Turn Me On (2) 4. Dj Tiesto - Traffic (4) 5. Nena Kim Wilde - Anyplace, Anywhere,Anytime (3) 6. Dido - White Flag (6) 7. Hilary Duff - So Yesterday (10) 8. Sugababes - Hole In The Head (7) 9. Britney Spears Ft Madonna - Me Against The Music (5) 10. Special D.- Come With Me (15) 11The Black Eyed Peas - Where Is The Love (9) 12. 50 Cent - P.I.M.P. (13) 13. Aventura - Obsesion (24) 14. The Underdog Project - Saturday Night (12) 15. Blue - Guilty (11) 16. Jim - The Way It Goes (14) 17. Chipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cat (21 18. The Rasmus - In The Shadows (18) 19. Atomic Kitten - If You Come To Me (17) 20. Phil Collins - Look Through My Eyes (20) 21. The Darkness -1 Believe In A Thing Called Love (16) 22. Girls Aloud - Jump (34) 23. Kylie Minoque - Slow (19) 24. Hind - Summer All Over Again (22) 25. V-Male - Stereotype Me (Same Old Thing) (26) 26. Kim-Lian - Teenage Superstar (25) 27. Limp Bizkit- Behind Blue Eyes 28. Lorna - Papi Chulo (23) 29. Maritza - LaatJe Gaan... (28) 30. Michael Jackson - One More Chance 31. Westlife- Mandy 31) 32. Bas En Joel - Burning Heart (40) 33. Pink - Trouble (27) 34. Beyonce Ft. Sean Paul - Baby Boy (30) 35. Alicia Keys - You Don't Know My Name 36. Frans Bauer - 'N Ons Geluk (33) 37. Fatman Scoop - Be Faithful 38. Gordon Romeo - 100% Verliefd (32) 39. Gareth Gates - Spirit In The Sky (29) 40. Missy Elliott - Pass That Dutch (38) 41. Ultrabeat - Pretty Green Eyes (37) 42. Sean Paul - I'm Still In Love With You (35) 43. Move-It! - Shout (45) 44. Treble - Ramaganana (43) 45. Robbie Williams - Sexed Up (39) 46. Outlandish - Aicha (41 47. Obie Trice - Got Some Teeth (36) 48. R Kelly - Step In The Name Of Love 49. K3 - Frans Liedje (46) 50. Enrique Iglesias - Addicted (50) Frans Bauer - 'N Ons Geluk (1 De Poema's - Best Of (3) Dido - Life For Rent (2) Red Hot Chili Peppers - Grea test Hits And Videos (4) K3 - Oya Lele (6) Robbie Williams - Live Sum mer 2003 (5) Ilse Delange - Here I Am 1998-2003 (7) The Beatles - Let It BeNa ked (12) Britney Spears - In The Zone (11) Hind - Around The World (-) Sugababes - Three (10) Pink - Try This (8) Bon Jovi - This Left Feels Right- Greatest (13) Sting - Sacred Love (16) Kinderen Voor Kinderen - Deel 24(15) R.E.M. - In Time 1988-2003 (14) Michael Jackson - Number Ones (29) Bzn - Leef Je Leven (20) .Kylie - Body Language (19) De Dijk -Door (17) Korn - Take A Look In The Mir ror (73) Blof - Omarm (18) Frans Bauer - Dicht Bij Jou (41) Atomic Kitten - Ladies Night (25) Alessandro Safina - Musica Di Te (32) Christina Aguilera - Stripped (23) Andre Rieu - Romantic Para dise (34) Simply Red - Home (27) Justin Timberlake - Justified (28) Meat Loaf - The Very Best Of (37) Andre Hazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (36) Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (24) Robbie Williams - Escapolo- 9/(31) Sean Paul - DuttyRock (21 Westlife - Turnaround (-) Petra Berger - Mistress (44) Rod Stewart - As Time Goes By.. (35) Nena Ft. Nena - 20Jahre Nena (22) Gordon - (39) Norah Jones - Come Away With Me (38) Josh Groban - Closer C71 Bruce Springsteen - The Es sential (30) Blue - Guilty (40) Missy Elliott - This Is Not A Test (-) Julio Iglesias - Divorcio (49) G Unit - Beg For Merry (42) Evanescence - Fallen (55) Van Morrison - What's Wrong With This Picture (47) Enrique Iglesias - Seven (-) Intwine - Intwine (54) De vijf meiden van Girls aloud. Met dikke truien aan, mutsen op hun hoofd en tissues in de hand zitten ze op de bank in hun hotelka mer: Nicola, Cheryl en Sa rah, drie leden van de Engel se girlband Girls Aloud, die in totaal uit vijf meiden be staat. Alledrie zijn ze ziek. Niet alleen van het Neder landse weer, maar ook van de Britse pers. 'Cheiyl slaat toilet juffrouw!' kopten veel Engelse kranten. T 7olgens de tabloids zou ze een V toiletjuffrouw van een dis cotheek hebben uitgescholden en geslagen. „Maar dat is de pers die het zo zegt", zucht Cheryl. „Het verhaal klopt voor een deel, maarniet helemaal. Verder wil en mag ik er niets over zeggen." Een paar maan den geleden was het ook raak. 'De meiden van Girls Aloud zijn te dik', stond in veel Engelse kranten. Volgens de tabloids zou de manager van de band hebben gezegd dat ze te dik zijn en moesten afvallen, „Helemaal niets van waar," Sarah, Nicola en Cheryl schudden tegelijk him hoofd. Wat misschien nog wel moeilij ker is het feit dat ze lang van huis weg zijn. „Je ziet je vrien den en familie heel weinig. We missen ze echt. En nu we ziek zijn, willen we eigenlijk lekker bij mamma thuis op de bank zit ten. Maar dat gaat helaas niet." Eigenlijk zijn dit de enige twee dingen waar de meiden over klagen. De drie zangeressen kij ken terug op een fantastisch jaar. „Het is heel raar om opeens be kend te zijn. Vroeger kon je ge woon op straat lopen zonder door iemand aangesproken te worden. Nu gaat dat niet meer, je wordt telkens herkend", ver telt Cheryl verder. Op de vraag of ze dat niet lastig vinden, schudden ze alledrie hun hoofd. „Hetisjuistleuk! Zodrajezingt en optreedt, ben je beroemd. Dat hoort er gewoon bijJe houdt er ook rekening mee, je vergeet het nooit. Je hebt altijd in je achterhoofd dat je beroemd bent. Behalve wanneer je goed dronken bent!grapt Nicola. Beroemdheid blijft niet bij aan gesproken worden op straat. Soms wordt je zelfs een rolmo del of idool voor fans. „Dat is wel vreemd. Vroeger waren wij fan van Britney Spears en Christina Aguilera. Wij kleed den ons zo en probeerden ook zo te zingen. Eigenlijk is dat nog steeds zo. Ik zou heel graag zijn als Britney", vertelt Nicola. „En dan ben je zelf opeens een rolmodel voor anderen", gaat Cheryl verder. „Zo vertelde een klein meisje met precies zo'n schuine staart als wij hebben, dat ze dat expres had gedaan om op ons te lijken, zö schattig! Als je weet dat je voor sommige mensen een voorbeeld bent, houd je daar wel rekening mee. Je gedraagt je zo, denkt soms eerst na voordat je iets doet. Aan de andere kant vergeet je het ook wel eens. Maar dat mag, vinden wij. Wij zijn ook maar mensen, en mensen kunnen din gen verkeerd doen. Bovendien kunnen onze fans ook leren van fouten die wij maken." De meiden gaan dan ook ge woon door met muziek maken. „Wij zijn vriendinnen geworden die lol willen hebben. In het af gelopen jaar maakten we din gen voor het eerst mee, en wis ten we soms niet hoe we moesten reageren. Nu zijn we wat beter voorbereid en weten we hoe het moet." Marloes Orij DJ Miss Monica heeft haar draai weergevonden. Na vijf jaar ziekte zal ze binnenkort weer in de clubs te vinden zijn. Opeens was DJ Miss Monica verdwenen. Terwijl de Rotter damse disc jockey altijd in elke club en op elke party te vinden was, of op weg er naar toe. Haar vaste avonden in Nighttown, Rotterdam, en in Asta, Den Haag, maakten haar, ook door veel optredens elders, tot een van de populairste dj's van het land. In 1998 kreeg Monica van der Lem (32) de ziekte van Pfeiffer. Dat verergerde nog: Monica ging lijden aan ME/CVS, het chronische vermoeidheidssyn droom. Vijf jaar lang was ze aan bed gekluisterd. Maar haar ou ders en vrienden bleven haar steunen en zochten mee naar ge nezing. Afgelopen juli gebeurde het wonderbaarlijke: een thera peut in Oosterse geneeswijzen maakte haar beter. Nu maakt Miss Monica zich op om weer te draaien. Ze had het goed voor kiezen ge kregen, vijf jaar lang. „Ik lag in een kelder, omdat ik geen geluid kon verdragen. Het was alleen het duister en ik. Praten kon ik niet meer, lezen ook niet. Het was gewoon een zwart gat. Maar ik heb altijd geloofd dat ik beter zou worden. Al snel heb ik de re guliere geneeskunde verlaten, want er is niet veel bekend over ME/CVS. Mijn huisarts schreef me bijvoorbeed anti-depressiva voor. Maar dat wilde ik perti nent niet, want het was mijn li chaam dat het niet meer deed." Door zoektochten op internet kwam ze in contact met enkele alternatieve geneeswijzen: „Uiteindelijk kwam ik terecht bij een therapeut in Oosterse ge neeswijzen, die tweeënhalf uur met me bezig is geweest: psy chotherapie, kleurentherapie, magnetiseren, een laserbehan deling, oor-acupunctuur... Hij heeft aan heel mijn lichaam lo- D J Miss Monica heeft een slepende ziekte overwonnen. pen trekken en duwen, met har de Japanse massagetechnieken, om de blokkades in mijn li chaam op te heffen." „Mijn hoofd stond verkeerd en mijn kaak moest naar voren. De volgende dag zat ik onder de blauwe plekken, maar ik voelde me wel beter: mijn lichaam werkte weer. Ik weet nu dat de ziekte niet meer zal terugkeren. Het is bijzonder als je van ME- /CVS herstelt, maar het is dus niet onmogelijk." Na de gene zing wilde ze eerst vooral genie ten van alledaagse dingen. „Terrasje pakken, boodschap pen doen, naar het strand. Dat heb ik het meest gemist. Nu ben ik bezig om mijn huis weer op orde te maken en in februari 2004 ga ik weer aan de slag als dj. Ik wil ook produceren. Voor de nieuwe generatie is Miss Monica een nieuw gezicht. „Er zijn drie groepen: de jongeren die me helemaal niet kennen, de mensen die positieve verhalen over me hebben gehoord van party people die me hebben meegemaakt, en blij zijn dat ze me nu zélf kunnen horen draai en, en de oude garde. Voorname lijk oude bekenden, die nog steeds veel feesten organiseren en de clubs beheren, reageren zeer enthousiast en helpen me met mijn terugkeer." „Ik mag in Rotterdam overdag oefenen met platen draaien in Club Las Palmas. Het mixen van de platen is geen probleem. Dat is net als fietsen, je raakt het nooit meer kwijt. Maar er is nu ook een mengpaneel voor speci ale effecten. Daar wil ik natuur lijk óók mee overweg kunnen. Monica, die in 1989 in aanra- foto Joep van der Pal king kwam met house en in 1992 ging dj'en, kon terwijl ze ziek op bed lag alleen maar nadenken. „Vroeger ging ik met 300 km/uur door het leven. Van dinsdag tot en met zondag draaide ik elke avond - door het hele land, en in het buitenland. Overdag kocht ik platen, en pro beerde ik een relatie te onder houden. Dat zal voor een deel ook wel een oorzaak zijn ge weest voor mijn ziekte. Ik ga het nu veel rustiger aan doenIk heb ook geen behoefte meer om zo hard door het leven te gaan. Maar mijn draaistijl zal zeker zo opzwepend en energiek zijn als vanouds. Iemand zei me dat mijn stijl nog steeds uniek is, en door niemand geïmiteerd. Het wordt tijd dat ik weer een feestje ga bouwen!" Jeroen Veenstra Uit het tv-programma Star maker werd het tiener groep je K-otic geboren. Een jaar lang ging het van disco theek naar braderie. Daarna was het gedaan met het succes. Zangeres Sita Vermeulen was de eerste die poogde een solo carrière van de grond te tillen. Met succes. Terwijl de andere K- otic-leden links en rechts zijn ingehaald door de eerste lich ting Idols-finalisten, komt Sita met haar tweede cd. Een plaat die in zijn genre boven de mid delmaat uitsteekt. Op Come With Me staan twaalf kant-en- klare popliedjes, variërend van ballads (Every Little Thing) tot wat steviger werk (Red Guitar). De componisten leverden eer der hits voor Faith Hill en Roxette, hetgeen iets zegt over de status van Sita als zangeres. Aangezien ze ook buiten onze landsgrenzen successen boekt - Dieter Meier en Boris Blank waren hun tijd drieëntwin tig jaar geleden ver vooruit. De platen van de Zwitsers - beter bekend als Yello - werden vooral gedraaid in de New Yorkse un derground electroscene. En in 1995 bleek uit het remixalbum Hands On Yello, waarop toon aangevende dj's Yello-klassie- kers als Vicious Games, Oh Yeah en The Race in een nieuw jasje staken, hun invloed op de tech no. Yello's twaalfde studioal bum The Eye, het eerste in vier jaar, heeft weer die ingrediën ten die de muziek van het duo zo herkenbaar en bijzonder ma ken: tribale ritmes en percussie, samen met de Franse groep KYO - en haar stem een stuk veelzijdiger klinkt dan op haar debuut, hoeft Sita zich voorlo pig geen zorgen te maken om de komende Idols-invasie. Martin Groenewold Sita 'Come With Me' (BMG) Speelduur: 43.21 min. diepe computerbassen, weidse orkestraties, latin en jazzy sfe ren en het warme bad van Mei ers donkere, declamerende stem. Nieuw is de bijdrage van zangeres Jade Davies, die de he ren bijstaat in een paar uiterst sfeervolle loungenummers. Zo techno als in het duistere, in strumentale Indigo Bay heeft Yello nog nooit geklonken. En in Planet Dada zetten Meier en Blank de electro naar hun hand. De meesters zijn terug. Rob Broere Yello 'The Eye' (Motor/Uni versal). Speelduur: 60.42 min. Blood on the rocks, is dat de nieuwe single van Danko Jones? The Darkness? Nee. Het nummer dat minstens zo stoer klinkt als de titel is van ons ei gen Scram C Baby. De Amster dammers maakten altijd al het stevige soort gitaarpop, maar Love is not enough rockt seri eus. In Guided by Voices-stijl: melodieus en in your face. De band onderdrukt de neiging te veel stukjes in één liedje te gooi en. De composities zijn direct. Elk idee is goed uitgewerkt maar - en dat is de kracht - ner gens uitgemolken: dertien ijzer- sterke liedjes in dertig minuten. Het kostte Scram C Baby (een naam die al bijna twintig jaar meegaat) vier jaar en drie band leden om deze vierde plaat te maken. Toch klinkt het als een spontane, enthousiaste roek- plaat van bovenmatig getalen teerde jonge ventjes. Zo bewij zen ze maar: liefde is niet genoeg. Met passie en doorzet tingsvermogen komen de écht mooie en bijzondere dingen tot stand. Maaike Borst Scram C Baby 'Love is not enou gh' (Excelsior). Speelduur: 29.17 min. In New York botert het niet zo tussen de snel gerezen ster 50 Cent en zijn posse G-Unit en aartsvijand Ja Rule. 50 Certt, Lloyd Banks, Young Buck en de gevangen Tony Yayo beslechten de kinderachtige strijd aan de top van de gangsterhiphop voorlopig even in hun voordeel met het debuut Beg For Mercy. Ook deze macho's poseren met mitrailleurs en zijn hoofdzake lijk bezig met het uitstorten van grote woorden. Maar de beats van deze mannen uit het kamp van Dr. Dre en Eminem zijn ge varieerd en ze beperken zich niet tot haatdragende teksten alleen. Ja Rule (met Irv Gotti achter zich) stelt daar op Blood In My Eye behalve de sterke hit single Clap Back te weinig te genover. Het is te hopen dat de verbroederingspoging van Louis Farrakhan (leider van de Nation Of Islam) de gemoederen kan kalmeren. Peter van der Heide G-Unit 'Beg For Mercy' (G Uni- t/Interscope/Universal). Speelduur: 68.44 min. Ja Rule 'Blood In My Eye' (Mur der Inc/Universal) Speelduur: 45.03 min. De kans is groot dat Dynamo Open Air volgend jaar plaatsvindt in het Goffertpark in Nijmegen. Organisator Mojo heeft met het evenemententer rein een akkoord bereikt over een eendaags festival op 6 juni. De gemeente Nijmegen moet (nog dit jaar) beslissen over een vergunning voor het metalfesti- val, maar is positief gestemd. Het van oorsprong Eindhovense Dynamo lijkt daarmee na een jaar afwezigheid terug te keren op de festivalagenda. De Nij meegse editie, waar maximaal twintigduizend bezoekers wor den verwacht, wordt volgens mede-organisator André Ver- huysen van het Eindhovense Anti-Concerts echter een 'tus senvariant' van het festival dat in 2005 op het terrein van het Autotron in Rosmalen weer in haar vertrouwde gedaante - een meerdaags evenement met cam ping voor dertig a veertigdui zend bezoekers - hoopt te kun nen verschijnen. Klappers als Metallica of AC- /DC hoeven volgens Verhuysen dan ook 'absoluut' niet te wor den verwacht in het Goffert park. „Toch denk ik dat we een zeer interessant programma kunnen bieden. We zitten, zo vroeg in het seizoen, op een gun stig tijdstip om goede acts te boeken. Omdat Dynamo toch een naam heeft opgebouwd, kloppen veel van die bands bo vendien ook zelf bij ons aan." Verhuysen zegt 'in principe' rond te zijn met vijf bands, maar houdt de namen stil zolang de vergunning nog niet rond is. Ruud Schilder, projectleider grote evenementen van de ge meente Nijmegen, verwacht geen problemen bij de besluit vorming over die vergunning. „Nijmegen heeft goede ervarin gen met mega-evenementen in De Goffert, met dit jaar Fields of Rock en concerten van Live en Coldplay. Er bestaat dan ook vertrouwen dat we er met de or ganisatie wel uitkomen." De afgelopen jaren incasseerde Dynamo tegenslag op tegen slag. In 2001 werd het festival in Lichtenvoorde afgelast wegens de MKZ-crisis; dit jaar, na een aan het Weertse Bospop vastge plakte editie in 2002, dwars boomde de vernieuwde Flora- en Faunawet een geplande afle vering op De Gulbergen in Nue- nen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25