Verstappen vestigt hoop op Jordan Capiot staat boven en tussen zijn renners PZC Sükür goud waard voor Galatasaray Roda JC-voorzitter Theo Pickée (65) was doorbijter met visie 17 Jaguar geeft voorkeur aan jonge Oostenrijker Christian Klien Redelijke loting volleybalteams Eerste zege voor hockeysters Rabobank rijdt Parijs-Nice Bombarda mag weg bij Feyenoord Amateurs elimineren Leverkusen iMiiiHmii mDü woensdag 3 december 2003 LEIPZIG - De Nederlandse volleybalteams hebben redelijk geloot voor het olympisch kwalificatietoernooi van 5 tot en met 10 januari in Leipzig en Azerbeidzjan. De mannen moe ten het opnemen tegen vice-Europees kampioen Frankrijk, Spanje en Finland. De andere groep bestaat uit Rusland. Po len, Duitsland en Bulgarije. De vrouwen spelen in Azerbeidzjan tegen wereldkampioen Italië. De ploeg van bondscoach Angelo Frigoni werd in de poule verder gekoppeld aan vice-Europees kampioen Turkije en Bulgarije. In poule A zitten Europees kampioen Polen, Rusland, Duitsland en het gastland Azerbeidzjan. De beste twee teams van de twee groepen plaatsen zich voor de halve finales. De winnaar van de eindstrijd kwalificeert zich voor de Olympische Spelen in Athene. ANP SYDNEY - De Nederlandse hockeysters hebben bij de Cham pions Trophy in Sydney het eerste succesje behaald. In een enerverende wedstrijd, met veel dubieuze beslissingen van de arbitrage, was Oranje met 4-3 te sterk voor Zuid-Korea. Eer der verloor de Europees kampioen teleurstellend van China (0-1) en Australië (1-2). De ploeg van bondscoach Mare Lammers maakte na rust (1-1) twee keer een achterstand ongedaan. Acht minuten voor tijd bracht Macha van der Vaart de beslissende treffer op haar naam met een fraai schot. De andere treffers van Nederland kwamen op naam van Ageeth Boomgaardt (strafcorner), Syl via Karres en Chantal de Bruijn (strafcorner). ANP RIJSWIJK - Rabobank neemt komend jaar deel aan Parijs - Nice. De afgelopen jaren ontbrak de Nederlandse wielerploeg in de Franse rittenkoers, die in 1999 werd gewonnen door Mi chael Boogerd. Deelname aan Parijs - Nice gaat niet ten koste van Tirreno - Adriatico, de koers waar Rabobank de voorbije jaren de nodi ge successen boekte. Wel is de Ronde van Murcia door de ploegleiding van het programma gehaald. In juni neemt de ploeg ter voorbereiding op de Ronde van Frankrijk deel aan de Dauphiné Libéré, de Ronde van Zwitserland en de Ster Elektrotoer. ANP ROTTERDAM - Mariano Bombarda mag van Feyenoox-d in de winterstop uitzien naar een andere club. De Argentijnse aan valler komt niet langer voor in de plannen van Feyenoord- coach Bert van Marwijk. Bombarda kreeg de mededeling in een persoonlijk onderhoud met Van Marwijk en technisch directeur Rob Baan. De 31-ja- rige aanvaller kwam in de zomer van 2002 over van Willem II, nadat hij eigenlijk had besloten om te stoppen met voetbal. ANP BERLIJN - Bayer Leverkusen is in de achtste finales van de strijd om de Duitse beker uitgeschakeld door de amateurs van Hoffenheim. Het elftal uit de Regionalliga-Süd won door een laat doelpunt van Herdling met 3-2. Leverkusen, derde in de Bundesliga, leek aanvankelijk nog te ontsnappen, Halverwe ge leidde Hoffenheim al met 2-0, maar Lucio en Berbatov trokken de stand recht. Op de winst van de liefhebbers viel weinig af te dingen. Ze waren geen moment de mindere. ANP door Hans Goossen KERKRADE - Elke keer als Theo Pickée over de snelweg reed en zijn Parkstad Limburg stadion zag liggen, was hij ape trots. De in het harnas gestorven voorzitter van Roda JC was dé grote man achter de realisatie van wat zonder overdrijvingeen van de mooiste voetbalaccom modaties van Nederland ge noemd mag worden. Een stadion dat er pas kwam na ja renlange gebakkelei. Een ge vecht dat Pickée, in tegenstel ling tot zijn strijd tegen kanker, wel wist te winnen. Bescheiden, aimabel, maar ook een doorbijter pur sang. Eentje die, zoals Theo Pickée zichzelf in interviews omschreef, nooit opgaf en vreselijk uit zijn slof kon schieten als hij zijn zin niet kreeg. Maar wel eentje met vi sie, die doorroeide tegen de stroom in die een duur, prestigi eus onderkomen niet zag zitten. ,,Als we op Kaalheide waren blijven zitten, zouden we op ter mijn een anonieme rol in de eer ste divisie hebben gespeeld", blikte hij rond de opening van het Parkstad Limburg-stadion in augustus 2000 terug. Makelaar Pickée begon in 1989 als secretaris in het bestuur van de Kerkraadse club, twee jaar later nam hij de voorzittersha mer over van Servé Kuijer, om daarna samen met vriend en suikeroom Nol Hendriks tot een ondeelbare twee-eenheid uit te groeien. Pickée begon met de il lusie dat hij de onbezoldigde job een jaar of twee op zich zou ne men en dat hem dat een uur of vijf, zes in de week zou gaan kosten. Het werden er vaak meer dan veertig. Emotioneel Hij had kunnen weten dat die vijf, zes uur nooit genoeg zou den zijn. De gepassioneerde Theo Pickée hield niet van half werk. Net zo min als hij hield van terugblikken. De dag van vandaag en die van morgen wa ren voor hem veel belangrijker dan die van gisteren. „Ik wil geen ballast meetorsen. Ik leer van gedane zaken, maar schud het vervolgens van me af." Hij mocht zichzelf dan vrij nuchter noemen, emotioneel was hij ook. Het uit zijn slof schieten als hij het ergens niet mee eens was, maar ook het traantje als hem waardering ten deel viel. De be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau in mei van dit jaar, op de middenstip van het Roda-stadion, maakte veel bij hem los. Dat deden ook de ongebreidelde gevoelens die losbarstten nadat in 2002 een nieuwe gooi was ge daan naar de vorming van een FC Limburg. Een fusie, waar van de realist in Pickée absoluut voorstander was, maar de club man in hem onvoldoende de emotionele gevolgen van in schatte. Met als absoluut dieptepunt de bijeenkomst in het Parkstad Limburg-stadion waar Pickée en Nol Hendriks gehuld in ko gelvrije vesten verantwoording aan de Roda-fans moesten af leggen en boze supporters rond het huis van de voox-zitter zwier ven. Ruim een jaar later deed Pickée er luchtig over in het clubblad van Roda, maar de haat die uit de reacties van de supporters sprak, deed hem meer pijn dan hij wenste toe te geven. Theo Pickée goot nu eenmaal niet graag water bij de wijn. Als ac tief voetballer schopte hij het niet ver vanwege zwakke knie- en. Als bestuurder had hij daar geen enkele last van. Ook nadat gebleken was dat de fans FC Limburg niet pruimden, bleef hij keer op keer betogen dat het niet doorgaan van de fusie een gemiste kans was voor het voet bal in de provincie, dat zo nooit door zou kunnen groeien tot de absolute top. De mededeling halverwege 2002 dat hij kanker had plukte hem naar eigen zeggen „plotse ling van de weg". Het besef dat hij zijn kleinkinderen nooit groot zou zien worden was voor hem onverteerbaar-. Aanvanke lijk ging ook Theo Pickée deze strijd aan, zocht stad en land af naar doktere die hem toch nog konden helpen. Even leek de winst in zicht, maar de kanker liet zich niet verslaan. Zelfs niet door een nimmer vei-sagend bij tertje. Eentje die er moeite mee had zijn lot in andere handen dan zijn eigen te leggen, maar uiteindelijk niets anders kon dan zich toch gewonnen geven. Vanwege het overlijden van Theo Pickée is het competitie duel tussen Roda JC en Ajax, dat vrijdagavond zou worden gespeeld, verschoven naar 21 januari. GPD Johan Capiot (39) zet na drie seizoenen bij de BankGiroLote- rij-ploeg weer een nieuwe stap vooruit. Een versnelling hoger, verder naar voren in het peloton, wie wil dat niet. Ook Johan Capiot ambieerde dat. De Belg kreeg de kans om eigen baas te worden en deed het. De kruitdampen van zijn acties zijn ech ter nog niet helemaal opgetrokken. doorGijsEijsink RIJKHOVEN - Johan Capiot (39) moet lachen op de vraag of li hij vrijgezel is. Zijn agenda voor l( deze week zit boordevol afspra- ken en die van volgende week 2 ook en zo verder. Hij blijkt ech ter in zijn schaarse vrije tijd in Rijkhoven samen te leven met eega Ilse en hun twee kinderen Chloë (13) en Amaury (11). „Ach, het privéleven, ja, dat is soms moeilijk", zegt de kersver se ploegleider van de formatie Chocolade Jacques minzaam. „Maar mijn vrouw weet dat ik j dit heus niet tot mijn zestigste it ga doen. Ach, ik ben bezig. Echt werk vind ik dit eigenlijk niet. Het blijft liefhebberij, andei's doe je dit ook niet. Maar inder- m daad, na 14 januari ben ik an derhalve maand weg. Daarna kom ik twee dagen thuis en ben weer tien dagen weg. Zo dat door in het voorseizoen. Mijn dochter is dertien, ze is op 10 februari jarig, maar ik heb haar verjaardag maar twee keer meegemaakt. Ze zijn ermee op gegroeid." Capiot fietste voor TVM ('88-'94), Refin ('95), Collstrop ('96), weer TVM ('97-'99) en in 2000 Farm Frites. Daar werd hij door het abrupte vertrek van Teun van Vliet van de ene dag op de andere ploegleider en leidde de ploeg zelfs in de Tour de France. Daarna kwam BankGi- roLoterijde ploeg uit de tweede divisie van manager Arend Scheppink, en met ingang van het nieuwe jaar is hij dus de baas van de nieuwe topf ormatie Cho colade Jacques met een budget van drie miljoen euro. Discipline Bij BankGii-oLoterij bleek Ca piot een kundig ploegleider te zijn. Zijn renners waren lovend Johan Capiot: „De kans is groot dat ik naar de Tour ga met Chocolade Jacques. Noteer alvast de namen van Löwik, Voskamp en Koerts, die neem ik zeker mee." foto Ermindo Armino/GPD over de manier waarop hij hen klaarstoomde voor de koersen. „Als ik iets wil, dan moet het ook. Ik sta boven hen, maar ook ertussen. Ik eis discipline. Toch drink ik 's avonds gerust een pint met hen. Ze maken mij ook voor NEC N2231 2 maanden gratis FlexiBel abonnement 2 maanden gratis i-mode Bestellen kan ook via 0800 - 0105 of www.kpn.com 'raag in de winkel naar de voorwaarden, i-mode en het i-mode logo zljr >1 geregistreerde merken van NTT DoCoMo Inc. in Japan en andere lande groter. Dat heb ik de eerste keer ook tegen ze gezegd. Wij moeten samen door dezelfde deur. Ik ben mezelf, ben heel gewoon, hoef niet te zoeken naar ant woorden, ben eerlijk. Ik flik nie mand, heb ik nooit gedaan. Akkoorden ben ik altijd nage komen. Daarom stonden de ren ners achter mij." Johan Capiot is een geboren ploegleider, zei een van zijn coureurs onlangs. Het verbaast hem niet. „Ze weten dat ik me honderd procent inzet voor hen. En ik doe dingen die anderen niet doen. Ik haal ze eens op van huis om samen naar de koers te gaan, of babbel eens met ze op een moment dat ze dat nodig hebben. Ik ben er honderd pro cent mee bezig. De hele week, el ke dag. Dat weten ze." Het afscheid van Arend Schep pink en diens BankGiroLoterij- ploeg is niet vlekkeloos verlo pen. Over en weer worden de laatste weken bittere verwijten gemaakt. Dat vei-baast Capiot. „In september zijn Arend en ik uit elkaar gegaan. Dat ging in een goede verstandhouding. Al les is keurig afgehandeld. Hij zei ook wel eens tegen mij dat ik moest gaan als ik het elders be ter zou kunnen krijgen. Na het afscheid begon Arend na te trappen, omdat er zes renners (Baiï Voskamp, Jan van Velzen, Jans Koerts, Bert Hiemstra, Gerben Löwik en Rik Reinerink met mij meegingen." Capiot, die eigenlijk nog een contract tot 2004 had, wijst op de ontwikkeling die een aantal renners onder zijn leiding heeft gemaakt. „Ze hebben meer ge- presteerd dan verwacht en dan willen ze meer. En dan willen ze er ook naar betaald worden. Maar Arend had het geld niet en dan kan het niet. Dat wist ik ook. Ik wilde ook niet per se ho gerop, wat door Arend wordt beweerd. Ik had de ploeg verder willen uitbouwen. Toen deze nieuwe mogelijkheid zich voor- deed, heb ik inderdaad een aan tal renners meegenomen, die volgens mij ook hogerop kun nen presteren. De kans is groot dat ik naar de Tour ga met Cho colade Jacques. Noteer alvast de namen van Löwik, Voskamp en Koerts, die neem ik zeker mee. Reinerink rijdt straks Pa- rij s-Roubaix, dat soort wed strijden." Capiot zegt dat de houding van Scheppink hem is tegengeval len. „Hij liet zich bijvoorbeeld nergens zien. Schmitz is ge trouwd, maar Arend was er niet. Hij nodigde mensen uit om naar het kantoor van BankGiroLote- rij te komen. Iedereen was er- Maar Ai-end zelf was op vakan tie. Hoe hij is en doet, dat heeft tegen hem gewerkt. Arend ont week alles." Capiot vertelt over de gang van zaken bij de Ronde van Nedei-- land en bij het NK toen hij in eens door Scheppink aan de kant werd gezet. Dan bereidde hij de ploeg helemaal voor op de koers inclusief de bespreking over de tactiek, waarna Schep pink bij aankomst het plan weer wilde veranderen. „Zo wilde hij per se Jeroen Blij levens laten starten in de Ronde van Neder land en moest ik Voskamp, Van Velzen óf Hiemstra van hem naar huis sturen. Hoe voelde ik mij toen? Juist Blijlevens, dat is over, die moddert maar wat aan, fietsen is een spelleke geworden voor hem. Van Velzen is toen de dupe geworden. Ik moest onder dwang een papier tekenen, an ders kon ik naar huis. Ik bleef, wilde die ronde zelf doen. Ge lukkig ging het goed. Rik Reine rink won zelfs een prachtige etappe." Connecties Capiot en Scheppink zijn geen vrienden meer, dat blijkt. „Ik heb door mijn connecties zelfs duizenden euro's binnenge haald aan startgelden. Heb me zelf tei-ugverdiend. Dat begon destijds al in Qatar. Maar ik heb hem nooit negatief afgeschil derd bij de renners, zoals hij be weerd heeft. Dat ze nu over hem praten, heeft hij zichzelf aange daan. Hij had juist trots op die jongens moeten zijn." Toch karakteriseert Capiot de tijd bij BankGiroLoterij als mooie jaren. „Arend heeft mij opgevist toen het bij Fai-m Frites spaak liep. Hij had me no dig, ik kon met de jonge renners overweg. En er kwamen ook be tere renners bij, dat kwam goed uit. We hebben mooie wedstrij den gewonnen. De renners groeiden. Een goede ploegleider is consequent. Dat heb ik laten zien. Ik heb ginder mooi ge werkt." GPD door Ivo Op den Camp DEN HAAG - De kansen van J os Verstappen om komend jaar Formule 1 te rijden bij een com petitief team hebben gisteren een flinke deuk opgelopen. De Limburgse coureur, zijn mana gement en de sponsors hadden hun zinnen gezet op Jaguar, maar de Britse renstal maakte bekend dat het tweede nog be schikbare stoeltje in 2004 zal worden ingenomen door de 20- jarige Oostenrijker Christian Klien. Alle hoop van Verstappen is nu gericht op Jordan. s Dit in Silverstone gevestigde I team heeft nog plek voor twee rijders, ofschoon de Duitser Nick Heidfeld (afgedankt door Sauber) er maandag al een voorcontract tekende. Jordan is het laatste team dat nog een zit je vrij heeft waarmee om de WK-punten kan worden gestre den. „Natuurlijk baal ik dat Ja guar is afgehaakt. We waren er i echt dicht bij. Het ging immers i, slechts tussen Klien en mij", reageei'de Verstappen. „De t spoeling wordt nu dunner. Het is duidelijk dat we ons nu volledig c richten op Jordan." Financieel is de situatie bij Jor- I dan aanzienlijk minder roos kleurig dan bij Jaguar. Team baas Eddie Jordan kreeg vorig jaar met de grootste moeite een budget van tachtig miljoen euro bijeen. Dat was een schijntje bij 1 de bedragen die de topteams ter beschikking hadden (bijna 400 miljoen euro), maar wel bijna het dx-ievoudige van wat Ver- stappens vorige werkgever Mi- nardi te besteden had. Gevolg was dat de Jordan-bolides meestal in de achterhoede van het Formule 1-veld te vinden waren. Jordan kende in tegen stelling tot Minardi echter wel een paar uitschieters, met als meest opvallende prestatie de p overwinning van Giancarlo Fi- sichella in de regenrace in Sao Paulo. Veel hoop dat de Jordan-bolides j in 2004 beter zijn dan dit jaar is p er niet. De financiële situatie is j nauwelijks veranderd, reden waarom Jordan het sponsorgeld van Verstappen goed kan ge bruiken. Verstappens sponsor- pot is met ruim twaalf miljoen euro gevuld, maar dat bedrag was bestemd voor een eventuele deal met J aguar. J ordan hoeft op niet meer dan acht miljoen euro te rekenen, omdat de sponsors van Verstappen vanwege slech tere prestaties waarschijnlijk minder tv-aandacht krijgen dan bij Jaguar. Ook Minardi heeft nog plaats voor twee rijders, maar deze op tie sluit Verstappen zelf nage noeg uit. De Limburger reed dit jaar voor de Italianen, maar het team kon door een groot gebrek aan financiële middelen geen auto fabriceren om de concur rentie aan te gaan met de rest van het Formule 1-veld. De vooruitzichten dat Minardi in 2004 een betere bolide kan fa briceren zijn nihil. „En nog zo'n frustrerend seizoen wil ik me zelf niet aandoen. Formule 1- racen is het mooiste wat er is, maar niet als je bij voorbaat aan een kansloos avontuur begint. Alleen als er geen enkele andere optie meer is, komt Minardi eventueel in beeld", zegt Ver stappen. Faillissement Minardi-teambaas Paul Sto- ddart heeft de hoop op Verstap pen echter nog niet opgegeven. Zelfs Bernie Ecclestone dringt aan op een verbintenis van Ver stappen bij Minardi, maar de Formule 1-baas is het alleen te doen om Minardi met geld van Verstappen voor een mogelijk faillissement te behoeden. Sto- ddart biedt de sponsors veel ruimte om hun naam uit te dra gen. Maar desondanks voelen de geldschieters van Verstappen weinig voor een vervolg bij Mi nardi. „Toegegeven, afgelopen jaar had ons bedrijf door Minardi een geweldige exposure, maar ik wil geen tweede jaar met 'lo sers' worden geassocieerd", zegt Michel Perridon van Verstap pens belangrijkste sponsor Trust. Ook Perridon geeft aan teleurgesteld te zijn dat de deal met Jaguar is spaak gelopen. „Maar Jordan kan een mooi al ternatief zijn. Het is bovendien een team dat qua uitstraling goed bij ons past: modem en een beetje brutaal." Christian Klien heeft zijn contract bij Jaguar voor een groot deel te danken aan de financiële inbreng van Red Buil, een energiedrankfir- ma met hoofdzetel in Salzburg. Het bedrijf hoest naar verluidt vijftien miljoen dollar op, bijna drie miljoen meer dan de spon sors van Jos Verstappen bijeen legden. GPD Marco di Vaio, spits van Juventus, vindt Galatasaray-doelman Faryd Mondragon op zijn weg. foto Martin Meissner/AP van onze sportredactie DORTMUND - Hakan Sükür was gisteravond de grote man voor Galatasaray. De Turkse spits scoorde twee keer en bezorgde zijn ploeg daarmee een belangrijke zege op Juventus: 2-0. Het Westfa- len-stadion in Dortmund, waarnaar Galatasaray was verbannen, was gevuld met bijna 65.000 toeschouwers uit het Ruhrgebied, de meesten van Turkse komaf. De Turken moeten volgende week in Spanje van Real Sociedad winnen om de tweede ronde van de Champions League te bereiken. Juventus was al zeker van de acht ste finale en heeft nog één punt nodig voor de groepszege. Galatasaray (Tur) - Juventus (Ita) 2-0 (0-0). 47. Hakan Sükür 1-0, 90. Hakan Sükür 2-0. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschomuers: 65.000. ANP r.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17