Groen licht voor theaterschool OPRUIMING PZC polspoel huisZorg Scholieren maken kerstkaarten voor militairen Irak Goese Lyceum voor Beroepsonderwijs krijgt toestemming voor vmbo-opleiding Gilde leert ouderen elektronisch bankierer Voorpremière kerstvertelling lezers schrijven Ice elektrotechniek Eigen Technische Dienst stlHiii ROLLUIKEN tMatawaa Alvast bedankt! Informatieavond Cursus stoppen met roken dinsdag 2 december 2003 door Rolf Bosboom GOES - Er komt definitief een theateropleiding op vmbo-ni- veau in Zeeland. Het Goese Ly ceum voor Beroepsondex-wijs in Goes heeft daarvoor toestem ming gekregen van het ministe rie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. De opleiding begint komende schooljaar. On derdeel van de plannen is de realisering van een minitheater bij de school. „We zijn er bijzonder blij mee", zegt L. de Kraker, sectordirec teur vmbo. Gisterochtend kreeg hij bericht van de ministeriële .toestemming, inclusief een forse subsidie van rond de 100.000 euro. Het Goese Lyceum moest het opnemen tegen vele andere vernieuwingsprojecten die wa ren ingediend, maar had al wel goede hoop te worden geselec teerd. „We hadden in de wan delgangen vernomen dat het een kansrijke aanvraag was." De Kraker noemt de theater school, voluit de opleiding The ater, Dienstverlening en Tech niek geheten, 'behoorlijk uniek'. Landelijk is er geen ver- gelijkbare opleiding op vmbo- niveau. Op mbo-niveau is er r 'slechts een beperkt aantal scho rden, vooral in de Randstad. Evenementen De Goese opleiding richt zich op mensen die willen gaan werken in de wereld van het theater, ontspanning (entertainment) en ede organisatie van evenemen- ten. Naast algemeen vormend riorperwijs biedt de opleiding de onderdelen theaterinhoud (to- neelspel, zang, dans, regie, mu ziek), theatertechniek (licht, geluid, toneel, video, radio), theatervormgeving (decor, gra- fische techniek, grimeren, desk, top publishing) en theaterorga nisatie (pr, evenementenorga nisatie, basisadministratie, kassabeheer). Er wordt veel gewerkt met praktijkopdrachten. Excursies vormen ook een vast onderdeel van het derde en vierde leerjaar. "Verder wordt de werkelijkheid zo veel mogelijk nagebootst door de leerlingen te laten wer ken in een theater. Daarvoor krijgt de school de beschikking over een eigen minitheater, waarvoor de vroegere metsel- loods op het eigen teri-ein aan de Bergweg wordt verbouwd. Het onderkomen wordt, aldus De Kraker, vergelijkbaar met het Spiegeltheater bij stichting Ar duin in Middelburg. Ook Goese culturele organisaties kunnen er gebruik van maken. De thea teropleiding begint augustus volgend jaar. Dan moet ook de ingrijpende renovatie van het schoolgebouw moet dan ook ge reed zijn. De realisering van het minitheater is nog niet in gang gezet, omdat het Goese Lyceum voor Beroepsonderwijs eerst de goedkeuring van het Ministerie wilde afwachten. „We gaan er nu zo snel mogelijk mee aan de slag", zegt De Kraker. „Voor de tussenliggende periode kunnen we wellicht afspraken maken met 't Beest." Ook zijn er con tacten met het Centrum voor de Kunsten. De school streeft ernaar de op leiding naadloos te laten aan sluiten op vervolgopleidingen. Daarbij wordt onder meer ge dacht aan samenwerking met de mbo-theaterschool van het Al- beda College in Rotterdam. Ver der is een convenant gesloten met het ROC Zeeland om te ko men tot een soepele overgang naar vervolgopleidingen in de administratieve, commerciële, dienstverlenende en technische sectoren. De nieuwe opleiding beschouwt de hele provincie als haar voedingsgebied. Leerlin gen uit de hoogste groepen van de basisschool kunnen zich aan melden voor het eerste jaar, van andere scholen voor het derde jaar. Sectordirecteur De Kraker gaat ervan uit in elk geval te be ginnen met één derdejaars groep, maar sluit niet uit dat de belangstelling groter zal zijn. door Mieke van der Jagt GOES - „Hallo Militair, Is het daar mooi weer en heb je al ge vochten? Ik hoop in ieder geval dat je fijne feestdagen zult heb ben." Dat schrijft Sander onder meer naar de militairen in Irak. Honderden kerstkaarten heb ben de leerlingen van de eerste twee klassen van het Buys Bal lot College in Goes gemaakt. Die zijn gisteren allemaal op de post gegaan. Eerst gaan ze naar Utrecht, dan naar de hoogste commandant in Irak en die zal ze met de veldpost naar alle mi litairen sturen. Inger Ouwerkerk en Annelies Verschuren, onderwijsassisten ten, hebben het project begeleid en het eind is nog niet in zicht. De twee assistenten, die de leer lingen zinvol bezighouden als er onverwacht een lesuur uitvalt, zetten een paar maanden gele den een project op touw waarin de kinderen brieven schreven naar de Nederlandse militairen in Irak. Daarin moesten ze een vraag stellen en verder mochten ze schrijven wat ze op het hart hadden. Ook in die brieven staken de leerlingen de soldaten in den vreemde graag een hart onder de riem. Inger Ouwerkerk: „We kregen daarop heel leuke reac ties van die militiaren. Die stel den al die brieven heel erg op prijs. Een militair, iemand uit Fries land, komt binnenkort zelfs naar hier om een gastles te ge ven. Als het dan zo goed ontvan- gen wordt, dachten we, dan doen we met de kerst ook iets." De leerlingen hebben geplakt, geknipt, gekopieerd, gekleurd en getekend en natuurlijk heb ben ze geschreven. Van korte kerstwensen tot hele lange epis tels die er geen twijfel over laten bestaan: de leerlingen van het Buys Ballot College leven met de Nederlandse soldaten mee. foto DirkJan Gjeltema door Anita Janse MIDDELBURG - Het digitale tijdperk sleept iedereen mee in de snelle ontwikkelingen. Ou deren ontkomen ook niet aan het pinnen, chippen en internet- bankieren. Het Gilde Walcheren start daarom een project Elek tronisch Bankieren. Een idee dat werd beloond met de lande lijke Stimuleringsprijs voor Gilden. Nu steeds meer bankfilialen hun deuren sluiten, zijn ook ou deren aangewezen op internet- bankieren. Het Gilde Walche ren, een groep vrijwilligers die hun kennis en ervaring op aller lei gebied beschikbaar stellen, krijgt steeds vaker wanhopige bellers aan de lijn. Ze zijn hun cursor kwijt, verdwaald in de programma's of weten niet meer hoe ze hun printer aan de praat moeten krijgen. „Mensen willen zo lang moge lijk zelfstandig blijven. Zeker wat hun geldzaken betreft vra gen ze niet graag hulp van ande ren", aldus Joke Brouwer van het Gilde Walcheren. „Het is voor ouderen vaak ondoenlijk om naar een ander dorp te gaan om hun bankzaken te regelen. Bijvoorbeeld omdat ze slecht ter been zijn of geen vervoer heb ben. Internet kan een nieuwe wereld voor hen openen." Daarom start het Gilde medio januari in samenwerking met de TERNEUZEN - De voorpre mière van het kerstsprookje Santa vindt morgenavond plaats in het Scheldetlieater in Terneuzen. De kerstvertelling, met live mu ziek, dansers en Edwin Rutten als verteller, beleeft op 11 de cember de première in de stads schouwburg in Antwerpen. Daar wordt het stuk tot en met 4 januari dagelijks opgevoerd. Vandaag geldt in Terneuzen de actie twee kaartjes halen, één betalen. Ook is er een prijsvraag op de site van het Scheldethea- ter waarmee kaartjes te winnen zijn. Rabobank van Middelburg Veere een cursus voor md die definitief willen afreks1 met hun drempelvrees vot elektronische bank. De ci duurt een avond. Met dit project won het G[ Walcheren onlangs de' tw» prijs van de Stichting landé Stimuleringsprijs voor Gil:. Het Gilde Walcheren besteej langer aandacht aan compuj problemen. Volgens Louis™ hoff, coördinator van het Gil lopen veel ouderen vast opj moment dat ze thuis een com ter aanschaffen. „Welzij stichtingen geven regelra cursussen voor ouderen, [i werken ze met een nï-j Windows-progx-amma. Ze grijpen vaak niet dat het afc- leertje dat ze van hun kind: hebben gekregen, minder im lijkheden biedt." Deze rubriek is uitsluiten: stemd voor reacties op in del verschenen redactionele be ten, artikelen of comment! De reactietijd beloopt uitetl dagen. Plaatsing van bijdn betekent niet dat de redact! meningen en stellingen vai inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, ge! ten en anonieme inzendi worden niet geplaatst. Bi gen mogen niet langer zijn] 250 woorden. De redactie houdt zich het recht voor it, dingen te bekorten. Overg; gerde brieven wordt nietg; respondeerd. De subsidieaanvraag voor] neuzen on Ice' is afgewezen! B&W omdat er te laat is as: vraagd. Wat zijn we nu: een» kein rottig dorpje of de Gros Gemeente van Zeeland? li ja, we krijgen dan eindelijk' een Puckey. Hopelijk neerc raad dit advies niet en zorg voor dat dit evenement voo derde keer zijn doorgang! vinden met een vorstelijke! sidie. Ed Bait. -- Tramstm Termi audio video Si. .lansfeen - lel. Ol 14-312491 Geen voorrij kosten Gratis thuisbezorgd MORGEN START DE DINSDAG 2 DEC. GESLOTEN S/em^ VIietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Bel 0118-627974 www.europakinderhulp.nl GRINDVLOEREN ROLLUIKEN GORDIJNEN GARAGEDEUREN VLOERBEDEKKING BINNENZONWERING SERRE-ZONWERING meer dan alleen zonwering Vakkundig advies, montage en service. Noordstraat 62 - 4571 GE Axel Tel. 0115-563565 www.everse.nl U vindt ons ook onderdak bij irr'Ü'.'U in Hulst Geef kinderen met een handicap de mogelijkheid 'gewoon' te leren, te spelen en op vakantie te gaan. Help ze hun handicap te overwinnen en maak ze blij! Geef aan de collectant, of via giro 552000 van de NSGK te Amsterdam. Alvast hartelijk bedankt! V nederlandse stichting voor het gehandicapte kind Voor meer informatie bel (020) 679 12 00 www.nsgk.nl L.A. Seghers-orthopedie LEDERWAREN EN COMFORTSCHOENEN Gentsestraat 28 - 4561 EJ Hulst Tel. 0114-313090 RIJKSGEDIPLOMEERDE ORTHOPEDISCHE MAATSCHOENMAKER Lid n.v.qI y Erkend ziekenfondsleverancier en particulierenzorgverzekeringen. Afspraken ook na 18.00 uur. Op verzoek komen wij ook aan huis Het adres voor: - het aanmeten en vervaardigen van orthopedisch' schoenen, steunzolen of inlays - therapeutische elastische kousen, semi-orthopedische schoenen - tevens schoenen voor losse steunzolen, comfortschoenen, steunsokken en krukken - voetverzorgingsartikelen, pedicuren - sinds 1906 - Zeeuws-Vlaanderen Wilt u binnenkort uw laatste sigaret roken? Volg de cursus 'Stoppen met roken'! U staat er dan niet alleen voor en de kans op succes is 2x zo groot. Wilt u meer weten over deze cursus. Bezoek dan geheel vrijblijvend de informatieavond op: Dinsdag 9 december om 19.30 uur Plaats: Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen, Stadhuisplein 3, Terneuzen Bel voor meer Informatie: 0115 674500

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38