Astma Fonds Grote teleur stelling? m Hé verplegende Zin in een werkvakantie? PZC Geef lucht, geef leven 0i Kinderen en hersenletsel niet om aan te zien ma 0 Ei Onbezorgde vakanties met het Reumafonds I z-wear Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 de Zonnebloem6 www.astmafonds.nl textieldruk groothandel Giro 860 Maak er een Kleintje van. [Reumafonds Meer informatie? dinsdag 2 december 2003 Ademnood Hf pak de telefoon en neem de kort vanaf bierviltje, flopi pak de telefoon en neem de kortste weg van idee naar eindprodukt! het idee levert U: uit uw hoofd, vanaf bierviltje, floppy of cd, de rest verzorgen wij, zelfs binnen een week: van tas tot jas, bedrukt of niet,! keer of 10.000 keer! HARINGVLIETPLEIN 7 ZIERIKZEE tel.:0111 - 450026 fax 0111 - 450031 Hersenstichting Nederland geeft u feiten en cijfers Zomaar enkele cijfers: - Per jaar krijgen circa 35 kinderen onder de 13 jaar een dodelijk ongeval op de fiets. Meer dan de helft van deze kinderen overlijdt aan hersenlet sel. - Elk jaar komen naar schatting 1.000 kinderen na een verkeersongeval in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. - Jaarlijks moeten ongeveer 19.000 kinderen naar de EHBO na een val op hun hoofd. - Per jaar worden ongeveer 80 nieuwe gevallen van een hersentumor vastgesteld bij kinderen tot 15 jaar. - Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 50.000 tot 80.000 kinderen slachtoffer van kin dermishandeling. Bij meer dan 50% daarvan is er sprake van letsel in het hoofd-nek-gebied. - In Nederland krijgen per jaar 2,7 op de 100.000 kinderen een herseninfarct of hersenbloeding. Meer weten? Wilt u meer informatie, bijvoorbeeld over hersen letsel bij kinderen en meningitis, herseninfarct of hersenbloeding, kindermishandeling enz.? Neem contact op. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zijn uiterst belangrijk om hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang Word donateur van de Hersenstichting of doe een gift. Ons CBF-keurmerk garandeert een verantwoorde besteding van uw bijdrage. lLJ Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 www.hersenstichting.nl "...en ze sneden de keel 'door van mijn zoon en zijn vrouw. De ingewanden wer den opgehangen als een waslijn. Ik moest er onder door kruipen;.." "...ze vermoordden mijn ouders. Met mijn kleine zusje ben ik het bos inge lopen. Ik liep heel veel dagen met mijn zusje op mijn rug. Ik moest de hele tijd huilen. "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Tluchteling "Ik bespaar u de foto's van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Mijn hart springt zowat van woede. We kunnen wat doen. U ook." Stichting Vluchteling, Den Haag STICHTING VLUCHTELING r,T,Tll www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING Uw miskoop op internet én in de krant -^.etzr c 1 CO CO I O I ©I <Dl Sterk in beweging Aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantieadres, rolstoeltoegankelijk hotel, zorg op maat. Allemaal nodig voor een onbezorgde vakantie als je reuma hebt. Het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen, volledig aangepast vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. U kunt de vakantiegids 2003 en/of de brochure van Groot Stokkert bestellen via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluifje dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van 7000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl Postbus 2100, 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl lnternetwww.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32