Kamyshleeva behoudt marge Overtuigende zege voor Stormvogel Judoteam Geelhoed superieur Zwemsters Luctor oppermachtig op estafette in Kapelle Wisse genomineerd voor eretitel Golfster Sorenstam baart weer opzien in mannen wedstrijd Lakers boeken 25e thuiszege op rij Damster speelt remise op WK Trainingskamp GBA in Sluis uitslagen Sulkers en WHS gaan na drie jaar uit elkaar Goverse vijfde in gewestelijk kampioenschap agenda Menners leggen beslag op twee podiumplaatsen i dinsdag 2 december 2003 juiste houding in haar van huis meegenomen stoel kon vinden. Vandaag ontmoet ze koploop- ster Kamyshleeva. Gisteravond en vanochtend heeft ze samen met haar man Henk Hoekman de strategie uitgestippeld. Wil ze tegen de koploopster van het WK duidelijk maken dat ze niet voor haar onderdoet, of kiest ze voor een voorzichtige opzet te gen een landgenote die ze het al lerbeste gunt? Bij degenen die onderaan de ranglijst bivakkeren is de Estse Anita Seppa een bijzondere ver schijning. Tot bijna ieders ver bazing blijkt ze niet in staat om de zetten van haar partij fat soenlijk te noteren. Ze kan de nummers van de vakjes nauwe lijks onthouden en moet regel matig spieken op het formulier van haar tegenstandster. Het overvriendelijke organisa tiecomité schonk Seppa in de vijfde ronde een geplastificeerd dambordje met daarop de num mers van de vakjes - gezien van uit de speler met wit én gezien vanuit de speler met zwart - en dat had een fraai resultaat. Een dag later kwam Seppa uitbun dig zwaaiend met haar dam bordje de speelzaal binnen, waarna ze aanvankelijk netjes de zetten noteerde. Totdat ze in tijdnood kwam. Toen verander de het keurige formulier in een onooglijk kladje, dat veel weg- had van een doktersrecept. De Franse arbiter neemt dage lijks bijna wanhopig haar for muliertje in ontvangst. Nergens staat in de reglementen dat het wedstrijdverloop ook goed lees baar moet zijn. Ook Jaap de Jonge, die na elke ronde de zet ten verwerkt in het dagbulletin, heeft er problemen mee. Boven dien stuitte hij nog op twee an dere problemen. Seppa spreekt alleen de taal van haar land en een beetje Russisch en het erg ste: ze kan zich achteraf maar heel weinig van haar partij her inneren. De zwemploeg van Onderd uit Zierikzee was in de twee ontmoeting in de tweede klas van de Zeeuwse competitie ve te sterk voor de tegenstand* De Ganze, De Honte en De 0 ters. Onderdak gaat m 2692,53 punten aan de leiding, de tweede klasse. De Honte was sterk aanwez met overwinningen voor To: Kim, Evi en Emke Erpelinij Kim van Avermate won de o: derdelen bij de senioren. I ploeg uit Hontenisse ging m een goede score naar huis enk zet momenteel de tweede plaai In de ploeg van Onderdak Jeroen van Gastel goed vo: drie overwinningen. Clauè' Terpstra was de enige zwemslj uit Zieriksee die de hoogs- plaats op het ereschavot moe betreden. Mede door goed pra teren van Evert Schietekati; Maurice Nibbelink, Krista Va- en Saskia van Gastel trok thuisploeg de winst naar zi: toe. Zilveren medaille De Ganze uit Goes had in Robt Steendijk, Saskia Jansen, P- trick Bruines en Jos Schrijvi goede zwemmers. Schrijn wist op de 100 meter schoolsh een zilveren medaille te winne De Otters uit Axel was met Tot my van Overmeere, Sebastiat' Haak en Er win en Arj an vanB: ven goed vertegenwoordigd 1 de jongens. Mandy Vernirnmij miste tweemaal nipt het poe um. SLUIS - De Belgische eersl! klasser Germinal Beerscli Antwerpen belegt tijdens i winterstop een trainingskan in Sluis. De selectie logeert van 7 tot- met 9 januari in hotel De Diki van Dale. Op de velden vanS Sluis zal getraind worden. zeven januari speelt GBA ei oefenwedstrijd tegen de plas selijke zondag-vijf deklasser. door Koen de Vries ZOUTELANDE - In hun ijver een stukje van het verloren ge- gane terrein te herwinnen, de den de achtervolgers van de Ne derlandse Olga Kamyshleeva gisteren tijdens het WK dam men voor vrouwen in Zoutelan- de verwoede pogingen hun te genstanders het zwijgen op te leggen. Het lukte niemand. Kamyshleeva speelde met wit teleurstellend remise tegen ro de-lantaarndraagster Vla- dislava Valiukevic uit Litou wen, maar ook Zoja Golubeva (Letland), Olga Baltazhy (Oe kraïne) en Tamara Tansykkuz- hina (Rusland) speelden gelijk. De marge tussen koploopster en eerste achtervolgers bleef daar door twee punten. Golubeva wilde gisteren duide lijk haar onverwachte neder laag van een dag eerder tegen Kamyshleeva goedmaken. Ze koos tegen de nummer twee van de ranglijst Olga Balthzay vol voor de aanval, kwam een steen voor, maar had in het eindspel onvoldoende power voor de ze ge. Hetzelfde gold voor de hui dige wereldkampioene Tamara Tansykkuzhina, die tegen de Wit-Russin Pashkevich remise speelde. Weinig illusies Nina Hoekman investeerde in het Beach Hotel van Zoutelande liefst zes uur en 47 minuten in de partij tegen landgenote Vitalia Doumesh. Met succes. Door haar zege staat ze weer op een vijftig-procentscore. Ze maakt zich echter weinig illusies meer om de titel te grijpen. Fysieke ongemakken spelen haar parten vanwege haar zwangerschap van zeven maanden. Vrijdag zat ze bijna huilend van de pijn ach ter het bord, omdat ze niet de Zoja Golubeva kijkt geconcentreerd naar het dambord in haar par tij tegen Olga Balthazy. foto Ruben Oreel door Jeroen Dellebeke GOES - Luctor et Emergo uit Middelburg gaat fier aan de lei ding in de eerste klasse van de Zeeuwse zwemcompetitie. De laatste wedstrijd in Kapelle ver anderde weinig in de tussen stand. De enige club die nog enigszins in het spoor van de Middelburgers kon blijven was thuisclub De Bevelanders. Met een puntentotaal van 2798,92 ging de overwinning naar de zwemvereniging uit Middelburg. Binnen de club wa ren overwinningen weggelegd voor Anneloek Schrijvershof, Mike Odenthal, Marieke Sme ding, Charles en Cynthia Potin en Ilse Snaaijer. De vrouwen van Luctor waren oppermach tig op de estafette, de mannen moesten de zege aan De Bruin vis uit Sas van Gent laten. Meerkampster Yvonne Wisse is één van de genomineerden voor de titel 'Atlete van het jaar', foto AFP door Roeland van Vliet GOES - De Vlissingse atlete Yvonne Wisse is met nog vier anderen genomineerd voor de titel 'Atlete van het jaar'. Leden van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie kunnen tot 31 december hun stem uitbrengen. De winnares wordt op 10 januari 2004, op de nieuwjaarsbijeenkomst van de KNAU, bekend gemaakt. Meerkampster Wisse krijgt bij de verkiezing con currentie van lange-af standloopster Lornah Kip- lagat, kogelstootster Lieja Tunks-Koeman, ver- springster Karin Ruckstuhl en de voltallige esta fetteploeg op de 4x100 meter. De Vlissingse dankt haar nominatie aan de hoofdcoaches van de KNAU en de atletiekspecialisten van een aantal landelijke media. De 21-jarige Wisse, atlete van AAC, kwam in maart op het Nedeiiands indoorkampioenschap in Gent tot een puntentotaal van 4356 op de vijf kamp. Daarmee pakte ze eenvoudig de titel. Ook outdoor werd ze Nederlands kampioen. In Apeldoorn kwam ze op de zevenkamp tot 5785 punten. Daarmee kwalificeerde ze zich voor het Europees kampioenschap onder 23 jaar in het Poolse Bydgoszcz. Daar werd ze in juli tweede met 5895 punten. Opmars De Bevelanders is bezig aan een sterke opmars in de Zeeuwse en landelijke competities. In de hoofdklasse district staat de ploeg op de eerste plaats en in de Zeeuwse eerste klasse staat De Bevelanders tweede achter Luctor et Emergo. In de ploeg van Jan Boonman waren Moni que Lindenberg, Toby Aarnout- se, Dennis Rutze en Jacqueline Boonman wederom succesvol. Een opvallende tijd was er voor Joy Tramper op de 50 meter vlinderslag. Met een tijd van 34 seconden schaarde ze zich in haar leeftijdsgroep bij de top van Nederland. Zeelandia uit Reimerswaal en De Bruinvis uit Sas van Gent strijden om de derde plek. De Bruinvis was bij de mannen zeer sterk met een goede race van Roel Dellaert op de 200 meter vrije slag en winst op de estafet te bij de mannen. Jonas de Maet, Alex Eversdijk en Liselotte de Koek behaalden de belangrijke punten in de strijd tegen degra datie. De Zeelandia-zwemmers Marleen van der Borgt, Zoë Braai en Stefan Nieuwenhuize kwamen namens het team uit Reimerswaal het dichtst bij het erepodium. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van Stormvogel boekten een ruime en verdiende zege op HZPC: 9-2. De mannen van Gaijze wonnen overtuigend met I6r4 van Aegir 2, maar de vrouweri "van Ganze verloren met 7-4 bij Gorgo. Stormvogel-HZPC 9-2: Storm vogel had het de eerste twee periodes lastig tegen het laagge- kwalificeerde HZPC. De Vhs- singers waren wel beter, maar hadden teveel kansen nodig om een treffer te maken. Daardoor stond het halverwege nog maar 2-0. Toen HZPC in de derde pe riode op 2-1 kwam leek het spannend te worden, maar van af dat moment wist Stormvogel de wedstrijd naar de hand te zetten. De Vlissingers liepen uit naar 5-1 en gingen in de laatste periode sterk door naar 8-1. j HZPC deed pas in de laatste mi nuut iets terug (8-2) en het slot- i akkoord was voor Stormvogel, Scores Stormvogel: Frank Leijnse en Pim Bekkers beiden 3, Chris van der Draai, Danijel Gavranovic en Ad van 't Westende 1 Ganze-Aegir 2 16-4: Plet zwak ke reserveteam van Aegir was totaal geen partij voor het goed acterende Ganze. In de eerste SINT ANNALAND - Trainer John Sulkers vetrekl aan het einde van het voetbalseizoen bij WHS uit Sint Annaland. Het bestuur van vierdeklasser WHS heeft Sulkers kenbaar ge maakt dat het op zoek wil naar een andere trainer. Het is niet dat de inwoner van Dinteloord niet goed ligt bij de spelers groep, maar WHS wil na drie j aar weer eens i emand anders op het eerste elftal zetten. van onze sportredactie LA QUINTA - Annika Soren stam is bij de tiende editie van de Skins Game, een lu cratieve demonstratiewed strijd, als tweede geëindigd achter de Amerikaan Fred Couples. De Zweedse golfster, die eer der dit jaar als eerste vrouw in 58 jaar met de mannen meedeed aan een PGA-toer- nooi, verdiende in La Quinta (Californië) 225.000 dollar. Couples won voor de vierde keer op rij. De teller van zijn kassa staat in dit jaar al op 2,875 miljoen. De Skins Game, gedoteerd met een miljoen dollar, heeft zich ontpopt als een populai re tv-show. Op elke hole staat een flinke geldprijs. Als nie mand wint, gaat het bedrag als jackpot mee naar de vol gende green. Sorenstam baarde op de eerste dag op zien als premiejager pur sang. Ze sloeg 175.000 dollar bijeen onder meer met een fantastische eagle op de par- 5 negende. De Zweedse mik te het balletje vanuit een bunker vanaf een metertje of vijftien rechtstreeks in de ho le. Mede daardoor ging ze na de eerste dag aan de leiding. Couples was onbetwist de beste. Hij verhoogde zijn ver diensten van 25 mille tot ruim zes ton. De 33-jarige Sorenstam voegde 50.000 dollar toe aan haar totaal van zaterdag en bleef de Ameri kaan Phil Mickelsen (170.000 dollar) in de eind rangschikking voor. Diens landgenoot Mark O'Meara, de vierde deelnemer, was op geen enkele hole de beste en kreeg niks. ANP periode leidde de thuisploeg al met 6-1 en na de tweede periode stond het 9-3Daarna ging Gan ze weer iets beter spelen en wist het via 12-3 een 16-4-overwin- ning te boeken. Scores Ganze: Andre van Zijp 7, Maarten Buijs 4, Jos Schrijver 3, Al bert Bauer en Thomas Murre 1 Gorgo-Ganze 7-4: Na een goede start, waarin beide ploegen leuk waterpolo speelden, wist Ganze het niveau niet vast te houden. De ploeg zakte weg naar een matig niveau en Gorgo maakte daar goed gebruik van. De thuisploeg liep in de derde pe riode uit naar een 6-3-voor- sprong en gaf de overwinning in het restant van het duel niet meer uit handen: 7-4. Scores Ganze: Tamara Flore 2, Joyce Pieters en Erlijne Koks beiden 1 BREDA - Schaatser Patrick Goverse uit Kapelle is vijfde ge worden bij het gewestelijk kam pioenschap marathonschaatsen in Breda. Hij eindigde in de wedstrijd over 75 ronden achter vier A-rijders. Goverse maakte lang deel uit van een kopgroep van vijf. Ger- ben van Hest liet zijn vier mede vluchters na verloop van tijd achter zich, zette hen op één ronde achterstand en won uit eindelijk de wedstrijd. In de sprint om de tweede plaats kwam Goverse net iets tekort. Maarten Janse jr. uit Wol- phaartsdijk finishte als tiende. Bij de veteranen eindigde Flip Salomé uit Breskens op de twee de plaats. Jaap van Tatenhove uit Axel werd zevende, Kees Cij- souw uit Groede elfde. Kobe Bryant van de Lakers staat op het punt te scoren tegen de Indiana Pacers, foto J o n Soo h oo/E PA van onze sportredactie LOS ANGELES - De Los Angeles Lakers zijn in het eigen Staples Center vrijwel niet te verslaan. De basketballers van de profploeg uit de Noord- Amerikaanse competitie NBA boekten tegen de Indiana Pacers hun 25e thuiszege op rij: 99-77. Shaquille O'Neal maakte de meeste punten voor de Lakers23Het was de eerste uitnederlaag voor Indiana in dit seizoen. De Pacers begonnen aan de wedstrijd als beste ploeg in de NBA met veertien overwinningen en twee nederlagen. In Staples Center schoot Indiana 39,1 procent raak en leed de ploeg 25 keer balverlies. ANP/RTR van onze sportredactie LEUSDEN - Het jeugdteam on der de tien jaar van Sportschool Geelhoed heeft het internatio nale Theo Meijer Judotoernooi op haar naam geschreven. Tij dens het evenement, dat voor de zevende keer door de stichting 'Top Judo Leusden' georgani seerd werd, bleek de sportschool uit Oost-Souburg oppermach- tig- Het teamtoernooi behoort tot de zwaardere evenementen in Ne derland, Het talentvolle team van Sportschool Geelhoed her bergde met Quincy Nagtegaal, Jonathan Baldauf, Shannon Wattel en Sjors Riddersma maar liefst vier Zuid-Nederlandse kampioenen. De Zeeuwse for matie werd gecomplementeerd door Fabian Middelhan, Ranis- hant Jeyasingam en Jurrian Verrijzen In de voorrondes was Geelhoed oppermachtig tegen de teams van Judoclub Landsmeer, Theo Meijer Sport, Sportschool Dob belsteen en Sport Instituut Hoogland. De wedstrijden wer den met grote verschillen ge wonnen en in de finale tegen Sportschool Den Edel uit Gou da verloor het team ook slechts één wedstrijd. Met een score van 37 tegen 10 werd de eerste prijs uiteindelijk binnengehaald. New York. NBA: Sacramento Kings - New Jersey Nets 105-92, Los Angeles Lakers - In diana Pacers 99-77. Bowlingvereniging Middelburg. Maandag league: Prutsers Pets place 0-4, Jamin Hertel services 3.5-0.5, Kapsalon Duck 2 Proshop 1-3, Fine line E-property 3-1, Computer service Kwik kwek kwak 1-3, Im- tech eigen gemiddelde 4-0. Stand na 36 games: Jamin 37.5, Pets place 34, E-property 28, Kwik kwek kwak 27.5, 't Frietuus 27, Pro shop 26, Imtech 25, Hertel services25, Computerservice 25, Jan Kassa 25, Fine line 24, Kapsalon Duck 23, Kapsalon Duck 3 18, Prutsers 18, Kapsalon Duck 2 14. Dinsdagleague: Suzuki Lammers frituur 2-2, Milene cosmetica Rechterhand 2-2, Hoveniersbedrijf Souburg The duke 2-2, Si- ta van derZwan 3-1, Istimewa Spruyt pallet 4-0, Bulldozers Pulse audio 2-2, Risa tech niek Toyota de Jonge 2-2. Stand na 36 games: Suzuki 38, Istimewa 33, Bulldozers 29, Lammers frituur 28, Toyota de Jonge 27, The duke 25, Pulse audio 24, Rechterhand 23, van der Zwan 22, Spruyt pallet 20, Sita 20, Hoveniersbedrijf Souburg 17, Mylene cosmetica 17, Risa techniek 13. Woensdagleague: Houthandel het Zuiden Schrobbelerke 1-3,Taekwondo M &0 bedr, 1-3, Herwegh Het witte huis 4-0, Auto de Voogd Rechterhand 2 1-3, Johns Biggeker- ke 2-2, Zeedo Poseidon 0-4, C-1000 Full house 0-4, Schoenmode van Kampen Bak ker Bart 1-3. Stand na 36 games: Herwegh 32, Full house 30, Bakker Bart 29, het Zuiden 29, van Kam pen 28, M O bedr. 28, Auto de Voogd 26, Johns 26, Poseidon 26, Schrobbelerke 25, Het witte huis 24, Biggekerke 23, Rechter hand 223,Taekwondo 19, C-100011, Zeedo 5. Donderdagleague: Eastman Mechielsen gassen 0-4, Strike jij Wondergem timmerfa briek 3-1, EPZ 2 Carros 4-0, Ram/de tropen Fonsies 0-4, EPZ Kruitmolen 0-4, de Reke ning EPZ 3 0-4. Stand na 36 games: Kruitmolen 33, EPZ 2 32.5, Strike jij 32, Fonsies 30, Wondergem timmerfabriek 28, Ram/de tropen 28, Reke ning 25, EPZ 3 22, EPZ 21, Eastman 15.5, Mechielsen gassen 11, Carros 10. Jeugdleague: Naamloos Lummels 2-2, Ge woon hopeloos Lucky strikes 3-1, The kil lers Topbowlers 1-3. Stand na 36 games: Gewoon hopeloos 32, Extreme bowlers 32, Topbowlers 28, Lum mels 26, The killers 24, Lucky strikes 18, Naamloos 16. Zoutelande. WK vrouwen. Zevende ronde: Kamyshleeva (Ned) - Vali- oekevic (Lit) 1-1Doumesh (Ned) - Hoekman (Ned) 0-2, Platonova (Rus) - Chub (Ned) 0-2, Goloebjeva (Let) - Baltatsji (Oek) 1-1, Teteri- na (Rus) - Milsjina (Rus) 1-1, Tansykkoetsji- na (Rus) - Pasjkevitsj (Lit) 1-1, Seppa (Est) - Pakoeckiene (WRu) 0-2. Stand: 1. Kamyshleeva 11 punten, 2. Balta tsji, Tanzykkoetsjina 9,4. Chub, Goloebjeva, Milsjina, Teterina, Paskevitsj 8,9. Hoekman 7,10. Platonova, Pakoeckiene 6,12. Seppa 4, 13, Doumesh, Valioekevic 3. Lucky Day. 3-5-16-21-28-29-31 -32-36-41 -44-46-50-51 - 52-54-64-68-75-80. (onder voorbehoud) Ranglijsten. Mannen. 1. Ma Lin (Chn) 2357 punten, 2. Li- qin Wang (Chn) 2339,3. Chuang (Tai) 2226 (7), 4. Hao Wang (Chn) 2163 (5), 5. Samson- ov (WRu) 2128 (4), 6. Boll (Dui) 2118 (3), 7. Kreanga (Gri) 2073 (9), 8. Guozheng Liu (Chn 2046 (14), 9. Linghui Kong (Chn) 2041 (8), 10. Schlager (Oos) 2039 (6), 30. Keen 1761 (27), 39. Heister 1695 (33), Vrouwen. 1. Yinïng Zhang (Chn) 2452, 2. Nan Wang (Chn) 2255, 3. Yan Guo (Chn) 2222,4, Jianfeng Niu (Chn) 2181,5. Yue Guo (Chn) 2138, 6. Li Ju (Chn) 1991, 7. Yana Tie (HKo) 1970 (9), 8. Boros (Kro) 1956,9. Nó' (Chn) 1951 (7), 10. Ling Lin (Chn) 1901. EM—M Juniorenvoetbal Eerste divisie A-junioren: Terneuzen-)1 helmina 2-1, Zeelandia M-BSC4-2 Internos 11-23 Terneuzen II BSC 11-23 Wilhelmina 1! Zeel Midd. 11-21 WSC 11! Halsteren 11-18 Voab 1l| Pap'drecht 11-17 Koz. Boys 11 OJC 11-16 GJS 11 Derde divisie B-junioren: Longa-0'. 2-0, Theole-lnternos 1-0. DFC 11-27 TSC 1,lf OJC '11-24 RCS 111 Theole 11-24 HVV'24 11' WSC 11-22 Brabantia 11 Internos 11-22 Terneuzen 11 Longa 11-17 ODC Tij Los Angeles. Oefenwedstrijden Eerste wedstrijd: Verenigde Staten - NeA land 8-5 (3-21-1 3-11-1Doelpunten Nes land: Sijbring 2, Wekdam, Rodenhuis,): den Berg. Tweede wedstrijd: Verenigde Staten-1 derland 6-4 (1-1 2-1 3-1 0-1). Doelpunten) derland: Guichelaar, Klein, Kappen, V den Berg. Derde wedstrijd: Verenigde Staten - Neó land 9-6 (2-1 3-2 2-32-0). Doelpunten Nederland: Kappen 2, Guit laar, Kuipers, Sijbring, Rodenhuis. —dinsdag HIS. Biljartei Kruisfinales en finale vierde klasse I® BFTS. Locatie: café Du Commerce Ti neuzen. Aanvang: 19.00 uur. Driebandentoernooi Graanbeurstrol; Locatie: Huis van Nassau in Zierils Aanvang: 19.00 uur. Dammei Wereldkampioenschap voor vrouvvi Achtste ronde. Aanvang: 11.00 uur.) catie: Beach Hotel in Zoutelande. ■19 Voetbi Beloftecompetitie. Poule A: Zaams! Terneuzen (19.30 uur). Vriendschappelijk: 's-Heer Arendsker RCS (19.30 uur). SIMONSHAVEN-Menner 1/ A Paauwe uit Nisse is als eer» geëindigd bij een wedstrijd! 0 het Zuid-Hollandse Simonsb 11 ven. Hij kwam uit in de catef, n rie enkelspan paard. n In dezelfde categorie nestel Corina Leijs uit Biezelinge zi Vl op de tweede plaats. „Net achl ons finishte Jacqueline s* Groot, die lid is van de nationit Vl selectie", zei Paauwe. „En als j1; dan nagaat dat ik vijf second ll voorsprong op haarhad...'Dai v' wel iets om trots op te zijn." Bij een menrally in Chaam we lri Lukas de Jong uit Heinket U1 zand derde. Hij kwam uit in w categorie enkelspan pony. ee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16