X Actie kinderen veilig in auto Pietenpret bij Tragel AANBIEDING Golden Tulip Hulst biedt VVV alvast zekerheid tfTo* Parkeerboetes in Terneuzen duurder Geen bezwaren tegen komst Thomashuis Volop koopjes op kinderrommelmarkt rW éjpk Ê3Z- Dubbelconcert in Oostburg Kom naar onze kerstshow Maritima VAN DE WEEK bij Gólffi mm zeeuwse almanak Huisdieren Winkeliers ijuichen plan Morres toe Man richt ravage aan tyVO wil proefproject om ouders op nut speciaal zitje te wijzen Eerste prijs voor Cool FM PZC ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 1 december 2003 door Frank van Cooten HULST - Ondanks de afwach tende houding van de gemeente Sluis is het dagelijks gemeente bestuur van Hulst nu al wel be reid volgend jaar garant te staan voor de VVV-Zeeuws-Vlaande- ren. De voormalige gemeente Hulst besloot volgend j aar de gemeen tegarantie aan Stichting VW- Zeeuws-Vlaanderen met een jaar te verlengen. Deze garant stelling is nodig voor de VW om bij de bank aan geld te komen. De stichting beschikte nog steeds niet over het beloofde werkkapitaal, zodat de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten garant stonden. De garantie is goed voor een kredietfaciliteit bij de bank tot een totaal van ruim 113.000 eu ro. De stichting vraagt de ge meenten de garantstelling te verlengen tot en met 31 decem ber 2004. VW-Zeeuws-Vlaanderen ver keert al lang in onzekerheid over de financiële ondersteu ning. Kort voor de herindeling hebben de gemeenten zich in houdelijk gebonden aan een nieuwe versterkte opzet van de VW-Zeeuws-Vlaanderen. Na de herindeling hebben echter niet alle gemeenten hieraan ook de financiële gevolgen verbon den, door de gevraagde midde len beschikbaar te stellen. Hulst heeft in de raadsvergade ring van maart dit jaar inge stemd met een aanvullende structurele subsidie van 25.000 euro per jaar. Wel is toen het voorbehoud gemaakt dat ook de twee andere gemeenten mee doen. Niet tevreden Pas in de raadsvergadering van oktober heeft Sluis ingestemd met een aanvullende subsidie over 2003. Voor 2004 wil Sluis echter eerst onderhandelen over de gewenste taakuitvoering van de WV. De gemeente Sluis is hier momenteel niet tevreden over en wil nadere afspraken maken alvorens de subsidie over 2004 uit te keren. Terneuzen heeft hierover nog helemaal geen besluit genomen Dat zal waarschijnlijk in dt raadsvergadering van decem ber gebeuren. Onduidelijk if nog echter welke kant het uit gaat. B en W van Hulst vinden dooi deze onzekerheid het verzoek aan haar om verlenging van de gemeentegarantie begrijpelijk Het college vraagt de raad daar om het verzoek te honoreren. „Hiermee wordt voorkomen dat VW Zeeuws-Vlaanderen de komende periode weer alle energie zal moeten steken in het veiligstellen van haar financiële positie. De VW krijgt daarmee geen tijd om toe te komen aan haar eigenlijke taak." OOSTBURG - De muziekver eniging Oefening Kweekt Kunst Groede-Schoondijke en de Zeeuws-Vlaamse mannenzang- vereniging St. David's Minstrels geven zondag 7 december een dubbelconcert in het Ledelthe- ater in Oostburg. De opbrengst van het concert komt ten goede aan woonvoor ziening De Okkernoot in Schoondijke, dagcentrum De Schelp in Oostburg en pony-rij- vereniging De Marianstapper- tjes in Nieuwvliet. De Muziek vereniging Groede en Oefening Kweekt Kunst uit Schoondijke werken sinds kort samen onder leiding van Freddy van Laer. Het dubbelconcert begint om 14.30 uur. Advertentie Advertentie Griekse navel handsinaasappelen NET 3 KILO VAN 3.98 NU Bij uw Golff supermarkt! Advertentie WESTDUIN KOUDEKERKE/VLISSINGEN "50 meter van zee en strand" is nu helemaal klaar om U te ontvangen voor de meest uiteenlopende activiteiten. Het nieuwe hotel - partijen - congresgedeelte is het optimale resultaat van gastgericht denken. De hoteldirectie vertaalde de wensen van de gasten in een opdracht aan Bouwbedrijf Flipse BV te Koudekerke. Daarbij werd de lat zeer hoog gelegd en voor wat betreft de specifieke hoteldetails en kwaliteit van afwerking hanteerden wij een zero tolerance beleid. Dc wijzigingen en aanvullende wensen tijdens de bouw werden door Bouwbedrijf Flipse BV en z'n onderaannemers op een bewonderingswaardige wijze geïnterpreteerd/geïmplementeerd. Een speciale pluim echter steken wij op de hoed van Jaco Pleijte, uitvoerder, en Huib Schot, projectleider, welke deze stressvolle klus met uiterste flexibiliteits- en klantgerichte mentaliteit hebben geklaard. Hulde en dank daarvoor! Met gastvrije groet, E. J. P. Izeboud, Eigenaar Eef Izeboud jr. en Jules Izeboud, Directie Opa had jaren duiven gehad. Maar het verzorgen van de vogels kostte hem steeds meer moeite. Hij probeerde het nog een tijdje met een kleinere vogelschaar, maar tenslotte ging de klep defini tief dicht. De duivenlclok werd ingeleverd bij de club, de laatste duiven verkocht en het hok gesloopt. „Het is wat hè, meisje, voor je opa. Dat-ie al zijn duiven weg heeft moeten doen", zei een buurvrouw tegen zijn kleindochter. „Ach", zei het kind.. Valt wel mee hoor. Hij heeft nu een lintworm." ar Harold de Puysseleijr - De winkeliersvereni ging Hulst Reynaertstad en be- jbekersmanager Monique de iruijn juichen het plan van deubelzaak Morres om de hui dige showroom aan de Indu strieweg uit te bouwen tot een Virinkelcentrum rond het thema oivonen en vrije Tijd' van harte liiowel voorzitter Theo Mat theeuws van Hulst Reynaert- rtad als De Bruijn zien het pro- act als de langverwachte kans de band tussen de winkel Morres en de binnenstad te Mattheeuws, die het k'4an al heeft ingezien, wil Mor res met een groot parkeerter- "ein, een wandelpromenade en 0en binnenplein op het terrein ii/aar voorheen de bouwmarkt 'larwei gevestigd was een nieu ingang maken. Van daaruit is de binnen- op loopafstand bereikbaar. is volgens de voor van Hulst Reynaertstad pssen Morres en de onderne- ïers in de binnenstad van Hulst •He afspraak gemaakt, dat lorres geen kleinschalige de tailhandel in het nieuwe win kelcentrum toestaat, maar winkels die met 'wo- ;ien' te maken hebben, zoals de ;;erkoop van keukens en wit- en "ruingoed. ï'ij 'Wij zijn hartstikke blij dat eindelijk weer begint te .avesteren", zegt Mattheeuws, .want het heeft er ook een tijdje aar uitgezien dat zé dat in ïulst niet meer zouden doen." )ok voor de uitbreiding van de werkgelegenheid in Hulst voemt de voorzitter van de win- .eliersvereniging het plan dat eP stapel staat een goede zaak. vliegwiel draait nu een stroef in Hulst. En ik 'oop dat dit een aanzet geeft \oor de rest van de ondernemin- en in Hulst om ook te gaan in vesteren." /ezoekersmanager De Bruijn ;ent het plan nog niet. „Het kan 'en kans zijn om groter te groei zegt zij. „Dit moet een sti- lulans zijn om er ook in de bin nog harder tegenaan te |aan. (Is er alleen winkels in komen ie een relatie met meubelen ebben, kan het een versterking 'etekenen van de relatie tussen lorres en de binnenstad." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Wie in Terneu zen te weinig geld in de par- keermeter duwt, loopt volgend f w jaar het risico op een boete van cte 45 euro. gel n j Nu vinden foutparkeerders are nog een bekeuring van 41,60 e 1; eiu'o achter hun ruitenwisser, Het tarief van 45 euro is het maximumtarief dat de ge meente voor een dergelijk par- keervergrijp mag rekenen. Uit het voorstel van burge meester en wethouders aan de gemeenteraad blijkt echter dat de gemeente met dat tarief niet uit de kosten komt. Als alle kosten om de boetes te innen worden meegerekend, zou het tarief voor een zogenaamde naheffingsaanslag 53,24 euro moeten bedragen. Bij die becij fering gaat de gemeente ervan uit dat de parkeerwachters volgend jaar in totaal 1850 boetes uitdelen. Het tarief van 45 euro geldt alleen voor par keerders die geen of te weinig geld in de parkeermeters heb ben gedaan. Wie zijn auto op een parkeerplaats voor gehan dicapten zet krijgt een prent van 63 euro. Automobilisten, die op de stoep, in een bocht, of op een plaats voor vergunning houders staan, hebben bekeu ring van 40 euro aan hun broek. De parkeertarieven zelf wor den volgend jaar met drie pro cent verhoogd. Parkeren in de parkeergarages Oostkolk en Theaterplein en het parkeer terrein aan de Schuttershof- weg kost volgend jaar 60 euro cent per uur. Voor de overige parkeerterreinen is dat 70 eu rocent per uur. Ook worden de tarieven voor de verschillende parkeervergunningen aange past. Het tarief voor een bewo nersvergunning komt op 18,50 euro en een bedrijfsvergunning komt volgend jaar op 187 euro. WATERLAND KERKJE - Een snelle start, maar een zwakke finish kenmerkte za terdag de kinderrommelmarkt in het dorpshuis in Waterlandkerkje. Officieel stond het evenement gepland van twaalf tot vijf uur, maar al een uur voor de offici ële opening waren er veel bezoekers op zoek naar koopjes. Rond vier uur nam de belangstelling af. Desondanks was de organisatie, de Beheersstichting Dorpshuis Waterlandkerkje niet ontevreden. Woordvoerster Pricille de Nood over het resultaat: „De markt heeft een aardige euro opgebracht, de sfeer was leuk en ontspannen. Belangrijk is bovendien dat mensen de weg naar het Dorpshuis weten te vinden." foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr CLINGE - Beleidsmedewerker directie J. van Hooijdonk van Stichting Tragel heeft geen moeite met de eventuele komst van een Thomashuis in Zeeuws- Vlaanderen. Onder de naam Thomashuizen worden momenteel overal in het land kleinschalige woonvoor zieningen geopend, waar men sen met een verstandelijke be perking zo zelfstandig mogelijk wonen. Elk Thomashuis wordt gèleid door ervaren mensen in de zorg, die voor zichzelf zijn begonnen. Ze zijn dus eigen baas. De stichting wil volgend jaar een zelfstandig Thomashuis in Zeeuws-Vlaanderen openen. „In de zorg hebben we steeds meer met marktwerking te ma ken. Het alleenrecht voor zorg aan verstandelijk gehandicap ten voor een stichting als de on ze is al lang voorbij", zegt Van Hooijdonk. Van Hooijdonk vindt het een prima zaak dat bijvoorbeeld ou ders van cliënten kunnen kiezen uit de meest gewenste zorg. TERNEUZEN - Een 44-jarige man uit Terneuzen heeft zater dagavond in de woning van een 56-jarige plaatsgenoot enkele vernielingen aangericht. Hij vernielde drie televisietoe stellen, een koffiezetapparaat en een modeltrein. Ook sloeg hij met een stuk gereedschap een ruit kapot en een gat in een van de deuren van de woning. De be woner kreeg een klap op zijn hoofd. De oorzaak ligt in de per soonlijke sfeer. eG MIDDELBURG Radiomaker Theo Rietveld heeft op het ra dio- en televisiefestival Olon- air de eerste prijs gewonnen met zijn programma 'De voorlees- stoel'. Het programma wordt uitge zonden bij de Middelburgse om roep Cool FM. De prijs werd za terdag uitgereikt. Rietveld kreeg 2500 euro omdat hij het beste lokale radioprogramma over voorlezen voor jonge kin deren maakte. Hij deelde de eer ste plaats met Omroep Krijt land. Olon-air is een festival voor publieke lokale omroepen. In totaal werd in allerlei catego rieën voor 20.000 euro aan prij zengeld uitgedeeld. Er waren verder geen Zeeuwse winnaars. De prijs is een initiatief van Olon, de Organisatie van Lokale Omroepen in Nederland en de Stichting Lezen. Door de prijs hopen de organisaties omroe pen aan te moedigen om meer aandacht te besteden aan voor lezen. Rietveld sleepte met het zelfde programma eerder al de prijs voor het beste program- ma-idee in de wacht. Het pro gramma is iedere zaterdag en zondag te beluisteren. Zwarten pieten vermaken de cliënten van Tragel in Clinge. foto Wim Kooymari door Gino van den Broecke CLINGE - Sinterklaas en zijn zwarte pieten bezorgden afge lopen zaterdagmiddag zowel in Clinge als Hulst een kleine tweehonderd verstandelijk ge handicapten een onvergetelijke middag met hun bezoek tijdens een sinterklaasmiddag en een instuif. In Clinge bezocht de goedheilig man de cliënten van Stichting Tragel. Dit jaar werden hij en zijn pieten ontvangen in het ge bouw van de plantenkas. Onge veer tachtig cliënten en begelei ders zongen en dansten voor sinterklaas en mét de zwarte pieten die pepernoten en ander snoepgoed uitdeelden. Enkele cliënten mochten zelfs als 'hulppieten' assisteren. De sin terklaasmiddag werd dit jaar vanwege een verbouwing van de grote koffiezaal eenmalig in het Kasgebouw van de afdeling groen gehouden. De ruimte was sfeervol aangekleed met ge kleurde pakjes en zwarte piet poppen. De cliënten Jacqueline en Paul van de Nassaustraat kregen allebei een Pietentaart, omdat ze onlangs Stichting Tra gel hadden vertegenwoordigd op een songfestival in Tilburg. Ze gaven een optreden als Mar co en Sita met het nummer 'Lo pen over water'. Sinterklaas bracht ook een bezoekje aan verschillende woongroepen, van wie de cliënten niet in de mogelijkheid waren om naar zelf naar de kas te komen. Den Dullaert In Hulst waren honderdtwintig verstandelijk gehandicapten aanwezig bij de sinterklaasin- stuif van de Vereniging Ouders Geestelijk Gehandicapten (VOGG) in Den Dullaert. Ter wijl sinterklaas al binnen was, bleken de pieten weggelopen te zijn omdat ze niet op de foto wil den. Met zwaailicht en sirene werden ze, begeleid door een echte politiemotor en motor agent, de zaal ingereden. Dit tot groot plezier van de aanwezigen die allen lid waren van de VOGG. bai >ok zoor Harold de Puysseleijr - Verkeersveilig- egieidsorganisatie 3VO in ieeuws-Vlaanderen wil in het deel van de streek coon proefproject houden om te Doiereiken dat ouders hun kinde- li£n veiliger in de auto vervoe- Nfen. erVO wil het experiment uitvoe- in het kader van Duurzaam Verkeer in West-Zeeuws- sclaanderen. „Tenslotte is dat ïnebied een proeftuin voor dit 3 Oort experimenten", zegt Ma nlijke Hemelsoet van 3VO .eeuws-Vlaanderen. n ;Iit ervaring weet ze, dat helaas Gog altijd te veel mensen bij leine ritjes, bijvoorbeeld van n naar school, hun kind niet in en kinderzitje vervoeren. 3VO hl betrapte overtreders daar- §m voor de keus stellen: een be- euring van veertig euro beta len, of in de voorlichtingsbus teian de verkeersorganisatie een dpnfronterende videoclip bekij waar op te zien is wat er kan ebeuren bij een botsing als een kind los in de auto wordt vervoerd. bewustmaking )eHet gaat ons niet zozeer om het rsitdelen van de bekeuring, piaar om de bewustmaking van eien voor ons moeilijk bereikba groep. Mensen die onze voor- ■d.chtingsa vonden rond het eibema 'Hart(d) voor je kind' be doeken, tonen interesse en we- ten wel wat de gevaren zijn." 3VO heeft het idee al neergelegd bij het projectbureau Duur zaam Veilig Verkeer, dat inmid dels een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft gestuurd met het verzoek het experiment te mogen houden. Nu kleven daar wel enige haken en ogen aan, want alleen het Openbaar Ministerie is bevoegd om (alternatieve) straffen te vorderen. 3VO hield het afgelopen jaar in Zeeuws-Vlaanderen tien voor lichtingsavonden over het veilig vervoer van kinderen in de auto. De bijeenkomsten werden door 310 mensen bezocht. In de rest van Zeeland zijn er boven de Westerschelde praktisch geen voorlichtingsavonden geweest. Daar is inmiddels verandering in gebracht, omdat er twee nieu we vrijwilligers gevonden zijn die bereid zijn de voorlichting te geven. Hemelsoet tenslotte, blijft van mening dat het vervoer van kinderen tot drie jaar in een goedgekeurd en geschikt bevei ligingsmiddel in de auto wette lijk verplicht gesteld moet wor den. Nu voorziet de wet daar niet in. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35