cS© ^©rfewjpmg Thamar Zweistra rijdt een heel fijne proef SAR/Rabobank mag op herhaling Met de schrik vrij Zure degradatie tafeltennissers 1 van Arnemuidenl PWG \s-GravenpoIde zet zegereeks voort 1 RUGNUMMER Tafeltennisters uit Kloosterzande grijpen naast titel in eerste divisie door Roeland van Vliet Amazone Thamar Zweistra (21) uit Schore zette vrijdag al een pres tatie van formaat neer in Stockholm. Tijdens The International Horseshow stuntte ze met een zege in de Interme diaire II, een voorwedstrijd van de Grand Prix. Zaterdag en gisteren, tij dens de daadwerkelijke Grand Prix die meetelt voor de wereldbeker, trok ze de goede lijn net zo makkelijk door. Je bent zaterdag te midden van de we reldtop tiende geworden. Thamar Zweistra:,Ik heb heel fijn ge reden. Ik had een prachtige score van 69,50 procent. Hexagon's Kyrain maakte nog wel een klein foutje met een pas, maar dat was niet zo erg. Ik denk dat we het optimale eruit ge haald hebben, meer zat er echt niet in. Je rijdt in het buitenland toch anders dan thuis in de bak. Dus gezien de om standigheden, was deze score heel goed. En het was mijn beste ooit op een Grand Prix." Je reed je dressuurproef voor de ogen van 14.000 man. Staat er dan grote druk op je? Thamar Zweistra: ,,Nee hooi'. Je moet ook dan gewoon je eigen proef afwer ken. Van druk heb ik geen last. Wel moet ik zeggen dat ik het niet eerder zo meegemaakt heb. De sfeer was ont zettend goed." Gisteren eindigde je nog een plaatsje hoger bij de Kür op Muziek. Verrast Thamar Zweistra: „Nee, eigenlijk nietIk reed weer heel lekker en scoor de 72,85 procent. Tijdens dé proef zelf merkte ik ook wel dat ik goed bezig was. Het was ook weer mijn beste sco re op een Grand Prix." Hoe sta je nu in het algemeen klasse ment? Thamar Zweistra: „Dat weet ik echt niet. Ik heb 24 punten." Deze prestaties in Stockholm smaken naar meer, toch? Thamar Zweistra: „Jawel, maar de volgende Grand Prix in Maastricht kan ik helaas niet rijden. Ik moet dan in Frankfurt zijn. Daar rijd ik mijn laatste wedstrijd als Young Rider, in de finale van de Euro Future Cup. In Maastricht kan ik dus niet opnieuw punten pakken voor de wereldbeker. Da's wel jammer." De 2-0-overwinning gisteren van Ajax op Feyenoord be tekende de 45e opeenvolgende thuiswedstrijd van de Amster dammers, waarin ze minimaal één keer soorden. Daarmee is Ajax overigens nog ver verivij- derd van het eigen record, dat op maar liefst 94 wedstrijden staat. De club vestigde dat in de perio de tussen december 1968 en april 1974. De huidige serie be gon in april 2001. van onze sportredactie MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-GravenpoIder heb ben zaterdag hun zegereeks in de nationale hoofdklasse voort gezet. In Nijverdal werd het ge lijknamige tiental met 12-8 ver slagen. In de tweede klasse E was er succes voor Middelburg, dat Tomahaök/Westland 2 uit De Lier met 11-9 versloeg. Het tweede tiental van PWG 's-Gra- venpolder 2 liep tegen De Vari ant uit Oudenbosch tegen een zware nederlaag aan: 14-6. PWG 's-Gravenpolder heeft dit seizoen een abonnement op 12-8-overwinningen. Zaterdag won de ploeg in het verre Nij verdal voor de vijfde keer met deze cijfers. De Overijsselse ploeg miste twee sterke basis spelers en was daardoor niet op gewassen tegen de ambitieuze Zeeuwen. Alleen captain Kees Rijk kwam tijdens zijn partij in problemen, maar zijn tegen stander verzuimde de genade klap toe te dienen en liet de Le- wedorper ontsnappen. Bij PWG kreeg Dominique de Rooij, die na een jaar afwezig heid zijn rentree maakte, geen loon naar werken. Hij liet zijn dam afpakken waarna zijn te genstander ternauwernood remise kon maken. De twee winstpartijen van PWG gaven zaterdag uiteindelijk de door slag. Arjo Kousemaker stond dankzij een vleugelopsluiting al erg goed en toen zijn tegenstan der nog een fout maakte kon de Goesenaar een winnende door braak nemen. Daaf Kasse zocht zijn heil in de omsingeling en met veel kunst- en vliegwerk won de Middelburger een schijf en uiteindelijk ook de partij. Het verrassend sterke Troesoe uit Arnhem won zaterdag ook en blijft de Zeeuwse koploper daardoor op de voet volgen. Met tegenstanders als Troesoe, CEMA/De Vaste Zet en Heij- mans Excelsior gaat PWG een loodzware slotfase van de com petitie tegemoet. De overwinning van Middel burg op Tomahaök/Westland 2 was zeer verdiend en had met een beetje geluk veel groter uit kunnen vallen. De Westlanders beperkten zich over het alge meen tot vereenvoudigen en dat leverde weinig spektakel op. De overwinningen van Piet Allaart en Wim Koppejan nekten de Zuid-Hollandse ploeg. Allaart profiteerde van een sterke hek stelling en Koppejan verraste zijn tegenstander in een eind spel, waarin remise de meeslo gische uitslag leek. Ad Trapiij leed als enige Middelburgen I nederlaag. a Dankzij de overwinning set Middelburg weer op een sar van vijftig procent en lijktin zich nog te kunnen mengen i strijd om de eerste vier plaate die recht geven op een plaafg de eerste klasse. in Ook het tweede team van F_ 's-Gravenpolder is met ze punten uit vijf duels nog vc in de racemaar de zware nel laag van zaterdag was nati lijk een grote domper. Aai hoogste vier borden kon Martijn Rentmeester, Jos Wild, Rianka Rentmeester René Dusebout het niet bolv ken en op het achtste bord! ook Ferry Berkholst een ner laag. Alleen veteraan Jan vai Beek hield het hoofd koel eni zijn partij winnend afsluiter Eerste plaatsei voor turner Van Assche VUGHT - Anthony var Assche boekte tijdens df nationale teamcupwed— strijden in Vught in dub bel opzicht een overwin ning. De Zeeuws-Vlaams turner werd met zijn tean RTT uit Rotterdam toer nooiwinnaar en legde ooi in zijn eerste wedstrijd bi de junioren in het indivi dueel klassement beslaj op de eerste plaats. Van Assche, die komeni weekeinde als lid van d' nationale jeugdselecti meedoet aan een sterkbe zet internationaal toer nooi in Zwitserland, pre senteerde in Vught eer aantal nieuwe elementö, in zijn oefenstof. Hij wbp zich daarmee kwalifice 1: ren voor het Europeecr kampioenschap voor ju nioren. Zijn nieuwe oefening o; de vloer liep nog niet ge heel naar wens. D Zeeuws-Vlaming eindig de na een oefening me twee nieuwe combinatie buiten de lijnen. Op d! overige vijf onderdelei scoorde Van Assche echte; zo goed, dat de eerst' plaats hem niet meer koj ontgaan. maandag 1 december 2003 door Alex Krappen ROELOFARENDSVEEN - Een gehavend Arnemuiden is er niet in geslaagd zich te handhaven in de tweede divisie van het lande lijke tafeltennis. Het team ver loor met 8-2. Voor Arnemuiden kwam met de degradatie uit de tweede divisie een einde aan een seizoen vol ellende. Beoogd kopman Jan-Rien Meerman kwam door blessures pas in de laatste wedstrijd in ac tie, maar ontbeerde ritme om nog het verschil te kunnen ma ken tegen De Treffers. Die ploeg handhaafde zich alsnog door de 8-2-zege. Mare Hackenberg bleef met griep aan de kant, Le on van Boven blonk opnieuw uit met twee zeges. Arnemuiden wordt op dit ni veau afgelost door SAR/Rabo- bank, dat de laatste wedstrij d in de derde divisie met 7-3 won van Fürst Kantoors 3. Dennis Ver- durmen bleef ongeslagen, Wim 't Hooft won tweemaal en Pas cal Neve voegde slechts één zege aan het totaal toe. De pret mocht hét allemaal niet druk ken, want SAR was vorige week al kampioen geworden. De tweede vrouwenploeg van SAR handhaafde zich uiteinde lijk nog eenvoudig in de tweede divisie. Na een matige seizoens start werd vorige week voor het eerst de veilige vierde plaats be reikt en afgelopen weekeinde werd concurrent Hotak'68 geen enkel uitzicht op behoud ge gund. In Hoogerheide wonnen de Zeeuws-Vlaamse vrouwen de onderlinge wedstrijd met maar liefst 9 -1Het verschil tus sen de twee teams liep daardoor op tot dertien punten. Handhaving was niet wegge legd voor RdT, dat tegen VDN fors onderuit ging: 8-2. Namens de ploeg uit Lamswaarde won nen Marscha de Booij en Cindy van Driessche beiden één partij. De degradatie markeert meteen het einde van het landelijke avontuur van RdT,. want de vrouwen komen volgend jaar in de afdeling uit. In de hoofdklasse pakte 't Zi 2 op de laatste speeldag venc send de titel. Zelf verloor, team in een matige weds® met 6-4 van JCV. Concurs Herwaarden 5 kwam echterö verder dan 7-3 tegen TCSe kwam daardoor één punt telo om de Middelburgers voorbii steken. Omdat de hoofdmat van 't Zand (die de slotwedstft met 10-0 won van het incom]i< te Backhands) vorige weetëj kampioen werd, heeft 't Zam de play-offs van 12 decenfi twee ijzers in het vuur voor p motie naar de derde divie Trainer Peter Boon gaat erts uit dat volgend seizoen mie maal één team van 't Zand de>e divisie speelt. e Niet haalbaar SAR 2 sloot de competitie iw een 7-3-zege op Belcrum 3it Johan 't Hooft bleef ongesla^: Naomi Schelfhout won twe maal, Octaaf van Eggerrae éénmaal. Veel maakte het air maal niet meer uit, want Se was al wekenlang vierde, fr plaats bleek in de andere p<P' niet haalbaar voor Arnenei den, dat een rampseizoen'e sloot met een illustratieve l(ei nederlaag tegen nummer tei Tios. Omdat Arnemuidenr daardoor zesde werd v(U rechtstreekse degradatie irt de eerste klasse. In de jongens B-klasse ging, nemuiden met 8-2 onderuit?! gen Docos. Arnemuiden sP nu vijfde in de B-klasse, de de plaats is nodig voor behc Dat is nog steeds mogelijk, \io Arnemuiden treft volge week hekkensluiter AAC CE mos. Concurrent Flash spei dan tegen nummer drie Ta vee* Het verschil tussen beide tere is twee punten. In de C-klsr had Smash'76 eigenlijk nei punten nodig dan de zes diesn nu haalde om in de race te Ijn ven voor de titel. Concur Irene maakte geen fout en dV door groeide het verschil totO( punten. De jongens uit Sint-Ac naland spelen volgend j aar iiei seniorencompetitie. I door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De man nen van SAR/Rabobank waren een week eerder al kampioen geworden van de derde divisie en vierden die titel met stille trom voor eigen publiek. De vrouwen van de Kloosterzandse vereniging kwamen in een rechtstreeks duel met de koplo per van de eerste divisie niet voorbij de leidersploeg (5-5), waardoor tegenstander Bran- dersstad met het kampioen schap op zak terug naar huis mocht. SAR/Rabobank eindigde door het gelijkspel op de tweede plaats en mag op herhaling. Net als vorig seizoen speelt de jonge Zeeuws-Vlaamse formatie een beslissingsduel op neutraal ter rein, met als inzet een plaats in de eredivisie. Evenals toen is Amsterdam, dat in de eredivisie op de voorlaatste plaats eindig de, de tegenstrever. Johan 't Hooft, die zaterdag de coaching voor zijn rekening nam en als voorzitter graag naar het Walhalla van het tafeltennis wil, hield ook zaterdag na de mislukte missie vertrouwen in zijn ploeg. „Amsterdam is een heel sterk team", verwees hij naar het vorig seizoen met 4-2 verloren beslissingsduel. „An ders speel je ook niet in de eredi visie. We zullen zien of we dich terbij zijn gekomen.De trainer realiseert zich dat SAR/Rabo bank de komende jaren alleen maar kan groeien. „Als dit team bij elkaar blijft, moet dat ge woon een keer lukken." Bloemen De op de valreep bestelde bloe men waren voor de ploeg uit Schiedam, maar dat was zo on geveer het enige feestelijk tintje aan de in Kloosterzande veilig gestelde titel. In het Schiedamse kamp werd zelfs op twee ge dachten gehinkt. „Natuurlijk is het leuk om weer eens kampioen te worden", zei Jolanda Water reus, de sterkste speelster van Brandersstad, „Maar het is te gelijkertijd ook een beetje ba len." Waterreus, die in Klooster zande tegen Schelfhout pas haar vierde partij van de com petitie verloor, vreest een sei zoen van kommer en kwel. „Vo rig seizoen won ik maar drie partijtjes. Dat is leuk joh. We spelen straks weer tegen al die Chinezen, die zes uur per dag trainen. Dat doen wij in één week. Je speelt bovendien op zondag en kan dan niet zoals hier eens even lekker blijven hangen. Een praatje maken met die Chinezen is er trouwens toch al niet bij. Ze spreken hooguit een paar woorden engels." Thriller Een kleine dertig toeschouwers, zonder toeters en bellen en uiterst stil, waren in Klooster zande getuige van de eerste schermutselingen. Toen SAR/ Rabobank na anderhalf uur spelen tegen een 4-1-achter- stand aankeek, bleven er maar weinig zitten. Die misten ver volgens de opleving van de thuisploeg, die veerki'acht toonde en terugkwam tot een verdienstelijk gelijkspel. De openingspartij was meteen een thriller. Kimberley 't Hooft legde de twintigjarige Jolanda Waterreus, bij de jeugd meer voudig nationaal kampioen, het vuur aan de schenen. De Zeeuw se kwam flitsend uit de start blokken, won verbijsterend ge makkelijk de eerste twee games (11-6 en 11-3) en zette de num mer één van Brandersstad de duimschroeven aan. In een bloedstollende partij verzuim de 't Hooft in de vijfde game drie matchpunten te benutten, waardoor Waterreus met 14-12 kon ontsnappen. De jonge Simone de Klerk bracht daarna door een zege op Sue-Anne Leong de stand in evenwicht, maar vervolgens ging Naomi Schelfhout in drie games onderuit tegen Daniëlle Maas. „Als Kimberley die eerste partij wint, kom je met 2-0 voor", somberde Johan 't Hooft na afloop. „Dan wordt het toch een andere wedstrijd. Als het spannend is, hangt het van zul ke kleine dingen af." Daarna ontwikkelde het duel zich in een droomscenario voor Naomi Schelfhout won al haar enkelpartijen in het duel met Brandersstad. foto Camile Schelstraete de bezoekers, die met een com fortabele 4-1-voorsprong gin gen rusten. Na de pauze toonde SAR/Rabobank veerkracht en kwam de thuisploeg door over winningen van 't Hooft en Schelfhout terug tot 3-4. De jonge Simone de Klerk, die ko mend weekeinde in Portugal met de nationale jeugdploeg een toernooi afwerkt, moest daarna buigen voor Daniëlle Maas. Jo han 't Hooft: „We mogen haar niks verwijten. We zeggen al een paar jaar dat ze rustiger moet worden, maar het zit ook een beetje in haar karakter. Simone heeft in de tweede competitie helft beter gespeeld dan in de eerste. Je mag niet vergeten dat ze nog maar dertien jaar is. Met zo'n speelster moet je alleen maar blij zijn." In de resterende partijen trok ken Naomi Schelfhout en Kim berley 't Hooft met winstpartij- en de stand in evenwicht. SAR/Rabobank-Brandersstad 5-5: 't Hooft-Waterreus 11-6, 11-3, 5-11, 9-11, 12-14; De Klerk-Leong 11-8, 11-2, 11-8; Schelfhout-Maas 8-11, 9-11, 9-11; 't Hooft/Schelfhout-Wa- terreus/Maas 10-12, 9-11, 12-10, 2-11; De Klerk-Waterreus 7-11, 10-12, 4-11; 't Hooft-Maas 11-2, 11-7, 7-11, 11-5; Schelfhout-Leong 11-7, 11-6, 11-7; De Klerk-Maas 12-10, 3-11, 8-11, 8-11; Schelfhout- Waterreus 11-8, 11-6, 9-11, 11-5; 't Hooft-Leong 11-2,12-10, 11-8. RUKA - Skispringer Thomas Morgenstern gaat hard onderuit tijdens de wereldbekerwedstrijd in het Finse Ruka. De Oostenrijker verloor door een windvlaag de controle over zijn sprong en werd afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar bleek hij geen serieuze verwondingen te hebben. Het evenement werd kort na zijn val stop gezet door de slechte weersomstandigheden. foto Martti Kainulaine/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24