PZC
Betaald voetba
j
Amateurvoetbal
ZATERDAGVOETBAL
Hoofdklasse: Katwijk-Lisse 1-1.
Quick Boys
Rijnsb. Boys
Capelle
ASWH
Ter Leede
Hoek
Lisse
Noordwijk
ARC
Katwijk
Excelsior M
Kloetinge
Ach. Veen
Eerste klasse C
3-2.
Koz. Boys
Schelluinen
Oranje Wit
Rijsoord
Rillandia
GJS
Roda Boys
Oostkapelle
VVGZ
Altena
SSV'65
Woudrichem
Derde klasse
Boys 1-2.
maandag 1 december 2003
13
6
5
2
23
28-17
13
6
5
2
23
25-15
13
6
4
3
22
24-15
13
6
4
3
22
25-20
13
6
4
3
22
24-19
13
6
3
4
21
26-18
13
5
4
4
19
29-20
13
5
-3
5
18
18-21
13
5
1
7
16
25-22
13
4
4
5
16
22-30
13
4
3
6
15
25-29
13
2
7
4
13
14-22
13
2
3
8
9
23-37
13
2
2
9
8
12-35
SSV'65-Kozakken Boys
11
9'
0
2
27
34-11
10
6
2
2
20
17-13
10
5
2
3
17
21-11
11
5
2
4
17
24-17
11
5
2
4
17
21-17
11
4
4
3
16
23-20
11
5
1
5
16
13-17
11
4
2
5
14
14-15
10
3
0
7
9
13-19
11
2
3
6
9
11-21
11
2
3
6
9
13-34
8
2
1
5
7
13-22
Kruiningen-Tholense
Olympia'60
11
9
0
2 27
30-16
Zwaluwe
11
7
3
1 24
27-13
Thol. Boys
VVC'68
11
7
2
2 23
29-16
11
5
2
4 17
26-20
Baronie
11
5
2
4 17
33-30
The Gunners
11
4
4
3 16
21-21
Rust Roest
11
4
1
6 13
15-24
JPS
IT
3
2
6 11
16-19
Kruiningen
11
3
2
6 11
15-24
Dongen
11
3
2
6 9
17-23
FSV
11
2
3
6 9
15-24
WHS
11
2
1
8 7
20-34
Dongen 2 punten in
mindering
Vierde klasse
A:
Krabbendijke-
Wolfaartsdijk 1-1, SVD-Spui 0-2, Apollo-
Borssele 0-2, Nieuwland-Wemeldinge 2-
4, Bevelanders-DFS 1-0, Hoedekensker-
ke-Cadzand 2-3, Wissenkerke-Colijns-
plaatse Boys 1-4.
Spui 13-36 Krab'dijke 13-20
DFS 13-31 Beveland. 13-19
Apolllo 12-22 Nieuwland 12-17
Cadzand 13-22 SVD 13-10
Col. Boys 13-22 Borssele 13- 9
Wolf'dijk 12-21 Wis'kerke 13- 5
Wemeld. 12-20 Hoed'kerke 13- 2
RESERVES ZATERDAG
Eerste klasse: Yerseke 2-N. Lekkerland 21-6
Rillandia 2 11-25 Pelikaan 2 11-10
Or. Wit 2 11-23 Seolto 2 11-10
Lekkerl, 2 11-23 Veere2 11-10
ASWH 3 10-22 WHS 2 11-10
Zaamslag2 11-19 Meeuwen 2 11-7
Kapelle 2 11-14 Yerseke 2 10- 4
Tweede klasse A: Meeuwen 3-Dau-
wendaele 2 0-4.
SSV'65 2 11-27 SKNWK2 11-15
Dauwend,2 11-21 GPC 2 11-12
Kloetinge3 11-19 Tern,Boys2 11-12
Seroosk. 2 11-19 Arendsk. 2 11-11
A'muiden3 11-19 Meeuwen 3 11-5
Br. Boys 2 11-17 VCK 2 11-5
Tweede klasse B: Klundert 2-VVC68 2 3-
2, Dinteloord 2-Noad'67 2 3-1.
Gravend. 2 10-28 Noad'67 2 10-12
Gunners 2 10-20 Or. Wit3 10-11
Wieldrecht211-20 Klundert 2 10- 6
Dinteloord 2 10-19 Kogelv. 2 10-6
Zwerver 3 11-18 VVC'68 2 10- 5
Zwaluwe2 10-15
WC 2 punten in mindering
Derde klasse A: GPC3-Col. Boys 2 3-5.
Nieuwd. 2 11-28 Dauwend. 3 11-16
Mevo 2 11-24 MZVC2 11-11
Seroosk. 3 11-22 GPC 3 11-10
Duiveland2 11-21 Col. Boys 2 10- 6
Beveland. 2 11-21 SKNWK 3 11- 6
DFS 2 11-18 SSV'65 3 10- 3
Colijnsplaatse Boys 3 punten in minde
ring
Derde klasse B: Kloetinge 4-Kapelle 23 1 -
1, Hoek3-Wemeldinge 2 4-3.
Kapelle 3 11-31 Kloetinge 4 11-14
Wolf'dijk 2 11-25 Yerseke 3 11-12
MZVC3 11-21 Zaamslag 3 11-10
H'zand 2 11-19 Wemeld. 2 11- 9
Tern. Boys3 11-16 Apolllo2 11-8
Hoek 3 11-14 Kruining.2 11- 6
Derde klasse C: FSV 2-Krabbendijke 2 4-
11-13
11-12
10-11
11-11
11-11
11- 8
Wieldrecht311-27 Drechtstr. 3
Thol. Boys 2 11-22 DVO'65 2
Krab'dijke 2 11-22 Kogelv. 3
FSV 2 11-20 RoodWit
Klundert 3 10-14 Smerdiek2
Pap'drecht2 11-14 Noad'673
ZONDAGVOETBAL
Schijf-Hansw, Boys afge-
'282-1, MOC'17-Odio 1-1
-11
8
3
0
27
36- 8
1V
,7
2
2
23
36-17
11
6
3
2
21
24-12
11
6
3
2
21
23-13
11
5
3
3
18
20-23
11'
5
2
4
17
20-18
11
4
3
4
15
12-16
11
3
3
5
12
16-21
11
3
1
7
10
14-26
11
2
3
6
9
14-23
10
1
1
8
4
10-26
10
0
3
7
3
9-31
Vierde klasse B:
last, Clinge-HSC'
MOC'17
Meto
Divo
HSC'28
Clinge
Steenbergen
FC Bergen
Alliance
Val Aan
Odio
Schijf
Hansw. Boys
RESERVES ZONDAG
Tweede klasse 201: SC Gastel 2-Rood Wit 2
7-1.
Gastel 2 11-29 Goes 2 11-13
Halsteren 3 11-27 RCS 2 11-11
Zierikzee2 11-23 RoodWit2 11-10
BSC 2 11-21 Steen 2 10- 9
Zeel.Midd. 2 9-17 Noorman. 2 11- 4
Breskens2 11-15 Walcheren 2 10-3
Derde klasse 302: SSW 2-VVR 2 2-4, Zun-
dert2-MOC'17 2 3-1
Zundert 2 11-28 Hoeven 2 11-13
Alliance 3 10-22 MOC'17 2 10-12
VVR2 11-19 BSC 3 11-11
Patrijzen 2 7-14 SSW 2 9- 7
Gastel 3 9-14 Zeel.Midd.3 10- 7
Virtus 2 9-14 MoerseB.3 10- 5
VROUWENVOETBAL
Eerste klasse A: Lisse-Berkel 0-0, RCL-Rei-
gerBoys1-2,CSW-TerLeede21-1,Wartbur-
gia 2-Rijsoord 1-0. RVVH-Oostkapelle 2-1,
Pancratius-KRV 0-5.
KRV 11-26 Wartburg. 2 11-15
Ter Leede 2 11-25 Rijsoord 11-14
RWH 11-21 Pancratius 11-13
O'kapelle 11-21 ReigerB. 11-12
CSW 11-19 Lisse 11- 3
RCL 11-15 Berkel 11- 1
Vierde klasse: Nieuwdorp-Noormannen
3-2.
10-15
11-12
11-12
11-10
8-24
Meeuwen 3
8-12
7-21
Dinteloord
10-10
8-15
MZVC
9- 5
9-15
Nieuwd. 2
8- 4
9-15
Thol. Boys
7- 1
Tem. Boys 11-31 Wemeld.
Nïeuwdorp 11-27 Zeel. Sport
Noorman. 11-23 SVD
Patrijzen 11-19 Nieuwland
ZSC 11-16 Zierikzee 11-9
Meeuwen 2 10-15 Zaamslag 11- 3
Vijfde klasse: Veere-Kogelvangers 4-2,
Col. Boys-Meeuwen 3 2-0.
Wolf dijk
Gastel
Col. Boys
Kogelv.
Veere
Aardenburg 9-13
BEKERVOETBAL
Amstelbeker, derde ronde: Yerseke-Kapelle
3-2, Arnemuiden-Duiveland 6-1, Axel-
Meeuwen 0-4, Rillandia-Terneuzense Boys
3-2, Serooskerke-WIK'57 3-1, Terneuzen-
Hontenisse 3-0, Zierikzee-Vlissïngen 1 -2.
Reservebeker, achtste finales: Hoek 2-Ril-
landia 2 3-0, Terneuzense Boys 2-Arnemui-
den 2 2-2 TB wns, Kloetinge 2-Nieuwland 2
9-1, Kogelvangers 2-Seolto 2 0-3, Patrijzen
2-Breskens 2 1-2, Zeelandia 2-Halsteren 2
afg, BSC 2-Meto 2 0-0 BSC wns, HSC'28 2-
DSE21-6.
VrouwenDeker, derde ronde: Smerdiek-
Gastel 2-0, WIK-Oostkapelle 2 3-2, Schijf-
Steen 7-0
LAKE LOUISE - De Oostenrijker Hermann Maier neemt stijlvol een bocht op weg naar zijn overwinning tij dens de Super G in het Canadese Lake Louise. Maier won in een tijd
van 1 minuut en 36.69 seconden. Landgenoot Michael Walchhofer werd tweede en de ook uit Oostenrijk afkomstige Stephan Eberharter werd derde. foto M i ke Bla ke/RTR
Tilburg. Warandeloop. Mannen. Lange
cross (10.000 m): 1Kibet (Ken) 29,16,2. Ora-
re (Ken) 30,17, 3. Lïmo (Ken) 30,23, 5. Krot
waar 30,30, 12, Vroemen 31,07, 13, Jansen
31,09, 14. Stitzinger 31,11, 16. -Schutgens
31,18. Korte cross (2600 m): 1Beumer7,12,
2. Bassa 7,15,3. Salihovid (Bos) 7,17.
Vrouwen. Lange cross (6200 m): 1Mocken-
haupt (Duï) 20,53,2. Chepkonga (Ken) 21,10,
3. Riller(Dui) 21,14,6, Looper 21,18,8, Hee-
ren 21,49, 9. Loonen 21,53, 11. Wijenberg
21,55,12. Herzog 22,04. Korte cross (2600 m
1. Wisse 8,25, 2. Wullems 8,26,3. Jansen
Vrouwen Promotiedivisie: Baros-Perik
Jumpers 78-76, Orca's-DAS 26-41, The
Jumpers-BV Hoofddorp 65-41. Vrouwen
Hoofdklasse: Yellow Sox-Den Dungk 87-59,
Barons 2-High Five 55-28, OBC-EBBC52-60,
Waldric-Tantalus 52-74, BC Jink-BV Sou
burg 56-82.
Vrouwen Overgangsklasse: Pendragon-
Agathos 47-53, EBBC 2-Virtus 37-51, Con-
dor-BV Schijndel 34-38, BC Vlissingen 2-
Springfield 80-46. Vrouwen 1e klasse: Dy-
namo'70-BV Souburg 2 40-59. Mannen
Hoofklasse: Springfield-Den Dungk 76-59,
PSV 2-High Five 43-99, BC Eindhoven-EBBC
3 afgelast, SVH-Virtus 83-53, Jumping
Crabs-BC Vlissingen 90-92. Mannen 1e klas
se: Smokkelhoek-Agathos 48-71, BC Vlissin
gen 2-Volharding 54-73, Pendragon 2-WSC
248-55, Eastw.Tigers3-Vossenberg 155-53,
Scheldesport-BV Souburg 75-87.
Mannen 2e klasse: Dynamo'70-BV Souburg
2 44-90. Jongensjunioren Hoofdklasse: BC
Vlissingen-BS Weert 55-75, Attacus-VIrtus
78-77, Tracks-SVH 58-56. Jongenskadetten
Hoofdklasse: Altacus-Black Eagles 46-141,
BC Vlissingen-Virtus 85-80
Calgary. Wereldbeker, vrouwen Tweede
wedstrijd 1 ProkoffTischer(Dui) 1.53,19,2
Erdmann/Herschmann (Dui) 1.53,84, 3.
Jurg/Karenbeld iNeö! 1.53,91, 4 Martini-
/Cernota (Dui) 1.54,07, 5. Rohbock/Moreley
(VSt) 1.54,18, 6. Burdet/Hagmann (Zwi)
1.54,35, 12. BroedersA/an Donselaar (Ned)
1.55,10.
Kopenhagen Cup, amateurs. Lichtgewicht,
finale: Kratsjev (Rus) wint op punten (24-19)
van Kocabas (Ned).
Zoutelande. WK vrouwen. Inhaalwedstrijd
eerste ronde: Platonova (RuS) - Milsjina (Rus
1-1. Zesde ronde: Pakuckiene (Lit) - Plato
nova (Rus) 0-2, Baltatsji (Oek) - Doumesh
(Ned) 1-1Valioekevic (Lit) - Chub (Ned) 0-2,
Pasjkevitsj (WRu) - Hoekman (Ned) 2-0, Tan-
zykkuzhina (Rus) - Milshina (Rus) 0-2, Ka-
myshleeva (Ned) - Golubjeva 2-0, Seppa
(Est)-Teterina(Rus)1-1.
Stand: 1 Kamyshleeva 10, 2. Baltatsji, Tan-
zykkuzhina8,4. Golubjeva, Milshina,Teteri-
na, Pasjkevitsj 7, 8, Platonova, Chub 6, 10.
Hoekman 5, Pakuckiene, Seppa 4, 13. Doe-
mesh 3,14. Valioekevitsj 2.
Nationale competitie, zesde ronde. Hoofd
klasse: Nijverdal-PWG 's-Gravenpolder 8-
12. Gedetailleerd: 1. J.Bakhuis-E. Hamers 1-
1; 2. W.Neven-D.de Rooij 1-1; 3, H.Wong-
J.vandeWeteringh 1-1; 4 R.van Marle-J.de
Leeuw 1-1; 5. H.Damman-B,Provoost 1-1; 6,
J.Groeneveld-D.Kasse 0-2; 7. M.Morsink-
C.Rijk 1-1; 8. J.van Buiten-A.KousemakerO-
2;9. P.Everloo-M.Walraven 1-1; 10. H.Hoon-
horst-H.Gunter 1-1. Overig: RDC Rijnsburg-
VAD Amsterdam 10-10; DES Lunteren-RDG-
/DIO 14-6; CEMA/De Vaste Zet-Dammers uit
Óóst 2 15-5; Troesoe-Beter Dordrecht 16-4;
De Oldehove-Heijmans Excelsior 9-11,
Stand: 1. PWG 's-Gravenpolder 12 71-49; 2.
Troesoe 11 74-46; 3. CEMA/De Vaste Zet 9
70-50; 4. DES Lunteren 8 68-52; 5. Heijmans
Excelsior en RDC Rijnsburg 6 59-617. De 01-
dehove 5 59-618. Nijverdal 5 57-63:9. VAD
Amsterdam 5 56-64; 10. RDG/DIO 2 53-67;
11. Beter Dordrecht 2 48-72; 12, Dammers
uit Oost 2146-74.
Tweede klasse E: Middelburg-Tomahaök-
/Westland 211-9. Gedetailleerd: 1P.Schun-
selaar-W.Boer 1 -12. A.Kammeraat-F.Boers
1-1;3. P.AIIaart-J.Lommers2-0;4. J.de Jon-
ge-K. Wijnhorst 1-1; 5. W.Koppejan-J.de Ko
ning 2-0; 6. A.Trapman-J.van der Voort 0-2;
7. C.de Wolf-E,Remmerswaal 1-1; 8.
J.Moens-A.van derVoort 1-1; 9. P.Nieuwen-
huijzen-R.Losekoot 1-1; 10. F.BIaas-T.Dek-
ker 1-1. De Variant-PWG 's-Gravenpolder 2
14-6. Gedetailleerd: 1. J.de Wolf-M.Rent
meester 2-0, 2. M.de Wolf-J.de Wild 2-0; 3.
F.Denissen-R.Rentmeester 2-0; 4. J.van der
Wielen-R.Dusebout 2-0; 5 G.Vercruysse-
A.den Hollander 1-1; 6. J.Kerkhofs-J.van de
Beek 0-2; 7. W.Verschoor-J.Louwerse 1-18.
G.van de Looi-F.Berkholst 2-0; 9. F.Egels-
J.de Jonge 1-1; 10. R.Coray-l.op 't Hof 1-1.
Overig: Conslant/Charlois 2-Verhaar Mon-
tage/DVA 11-9; Van Stigt Thans 3-Beter Dor
drecht 2 11-9; Den Haag-DOS Delft 13-7.
Stand: 1Den Haag 5-10 73-27; 2, DOS Delft
6-8 69-51; 3, Tomahaök/Westland 2 5-7 56-
44; 4. PWG 's-Gravenpolder 2 5-7 52-48; 5.
Gorinchem 5:6 54-46 6. Constant-Charlois 2
5-6 53-47; 7. Middelburg 6-6 56-64; 8. De Va
riant 6-5 58-62; 9. Verhaar Montage/DVA 6-2
52-68; 10. Van Stigt Thans 3 5-2 34-66; 11.
Beter Dordrecht 2 6-1 43-77
Sydney. Champions Trophy, vrouwen. Eer
ste speelronde: Nederland-China 0-1 (0-1).
13. Gao 0-1. Nederland: Sinnige; De Bruijn,
Scheepstra, Schopman en Boomgaardt;
Van der Vaart, Smabers en Van Geenhuizen;
Mulder, Donners en Van Kessel. Wissels:
Snoeks, Karres, Kooijman en Lammers.
Argentinië - Zuid-Korea 3-1 1-1Australië -
Engeland 5-0 (1-0).
Tweede speelronde: Australië - Nederland
2-1 (1-0), 2. Bakurski 1-0 (sc), 42 Powell 2-0,
48, Schopman 2-1 (sb). Nederland: Sinnige;
De Bruijn, Scheepstra, Schopman en Boom
gaardt; Van der Vaart, Smabers en Van
Geenhuizen; Mulder, Donners en Van Kes
sel. Wissels: Snoeks, Karres, Kooijman en
Lammers.
China - Argentinië 3-3(1-0), Zuid-Korea - En
geland 2-1 (1-0).
Stand: 1Australië 2-6 (7-12, Argentinië 2-
4 (6-4), 3. China 2-4 (4-3), 4. Zuid-Korea 2-3
(3-4), 5. Nederland 2-0 (1-3), 6. Engeland 2-0
(1-7).
München. CSI. Grote Prijs, met barrage: 1
Becker (Dui) Cento 0-41,63, 2. Ehning (Dui)
Anka 0-42,26, 3. Bitter (Dui) Stakkato 0-
42,38,10. Houtzager/Jacomar 20-63,98.
Stockholm. CAI-W/CSI. Dressuur. Grand
Prix: 1. Brink (Zwe) Briar 76,33 procent, 2.
Hindle (GBr) Wie Weltmeyer 72,37, 3.
Kyrklund (Fin) Andiamo Tyme 70,92, 10.
Zweistra/Hexagon's Kyrain 69,50, 17. Cal-
laghan/Joy 65,12,
Wereldbeker, kür: 1. Brink/Briar 81,90 pro
cent, 2. Kyrklund/Andiamo Tyme 80,925, 3.
Kemmer (Dui) Albano 79,00, 9, Zweistra-
/Hexagon's Kyrain 72,750.
Stand WB: 1. Kemmer 52 punten, 2. Hindle
(GBr) 50,3. Ahlefeldt (Den) 26, 5. Callaghan
21,12, Zweistra 16.
Heikant. Springen Stichting Hippische
Sport Heikant. Paarden klasse ZZ: 1. Ilyo de
Loos, Nadir (Hulst) 0/67.75; 2. Stieven van
Bunder, Tiquilja (Meerdonk) 4/66.06; 3. Piet
Huige, Jesteban (Weelr.) 4/67.27. Z: 1Ingrid
Jakobsen, Leila Luca (Weelr.) 0/0/34.17; 2.
Ilyo de Loos, Valk's Kassandra, 0/4/30.21; 3.
Piet Huige, Pythema, 0/4/34.70. M: 1. Robby
van Hal, Never Ways (Verrebroek) 0/0/31,69;
2. Sandy den Exter, Rachel (N-Bev.)
0/0/33.42; 3. Sancho Voerman, Amichella
(Heikant) 0/4/34.85. L: 1. Stefan Meijers, Od-
arco (Eenhoornr.) 0/0/33.55; 2. Astrid van
der Poel, Havenhoevens Silvio (Rotterdam)
0/0/36,33; 3. Annelore Willeboer, Zemo's
Nobel Girl (Weelr.) 0/4/32.53.
Pony's klasse Z cat. CDE: 1Marieke de Bart,
Mr Djacardo (Weelr.) 0/0/32.81. M cat. DE: 1
Kelly Vercautere'n, Kasper (Meerdonk)
0/4/35.46. L cat. DE: 1. Kelly Vercouteren, Lu
cifer, 0/4/29.38. L cat. C: 1. Marieke de Bart,
Jolly Jumper, 5/78.74.
Tweede klasse zuid: Tovaal - Tilburg 60-12,
Oemoemenoe-RSRC 19-22, Ducks-Reeland
29-13, RCE/PSV-Dukes 53-7, Breda-REL 5-5.
Stand: RCE/PSV 11-43 (274-121), Tovaal 11-
41 (371-110), REL 11-36 (216-130), Oemoe-
menoe 11-29 (182-144), Reeland 11-27 (214-
226), Ducks 11-26 (222-234), Tilburg 11-20
(188-283), Dukes 2 11-18 (160-346), Breda
11-13 (134-182), RSRC 11-14 (149-325).
Vriendschappelijk: Tovaal 2 - Tilburg 2 29-
Eindhoven, Eindhoven Trofee, mannen.
Sprint. 1e 500 m: 1De Koning 37,00.1e 1000
m: 1De Koning 113,79.2e 500 m: 1De Ko
ning 36,77. 2e 1000 m: 1. Olde Heuvel
1.12,34. Eindstand: 1. De Koning 146.995,2.
Olde Heuvel 149.255, 3. Hairwassers
149.520.
Allround. 500 m: 1Prinsen 38,08.5000 m: 1
Van der Rijst 6.46,42.1500 m: 1, Van der Rijst
en Prinsen 1.50,41. 3000 m: 1. Van der Rijst
3.54,57. Eindstand: 1. Van der Rijst 154.870
punten, 2. Prinsen 156.109, 3. Van de Pol
158.805.
Haarlem. Kraantje Lek, vrouwen. Sprint.
500 m: 1. Van Benthem 41,87.1000 m: 1. Van
Benthem 1.27,10,
Allround. 500 m: 1Cramer 42,20.1500 m: 1
Cramer 2.10,23.
Deventer. KNSB/Essent-beker. Mannen,
achtste wedstrijd, 150 ronden: 1. Angenent
(Woubrugge), 2. Jeroen de Vries (Sint Nico-
laasga), 3. Michaud (Frankrijk), 4. Heideman
(Oldebroek), 5. Van Hest (Apeldoorn). Klas
sement: 1- Heideman 167,1 punten, 2. Mi
chaud 159,2, 3. Van Hest 122,1, 4. Schmitz
114,5. Jeroen de Vries 95.
Vrouwen, zesde wedstrijd, 50 ronden: 1.
Verdouw (Oudewater), 2. Grimbergen (Hee
renveen), 3. De Ronde (Amsterdam), 4. Lan-
geland (Bedum), 5. Smit (Warmenhuizen).
Klassement: 1. Verdouw 111,1 punten; 2. De
Ronde 94; 3, Grimbergen 86,2.
Breda, Trainingswedstrijd. (500 m., 1000
m., 1500 m.). Niels Goverse, Kapelle: 40,58,
1.22,65, -. Robbie Mesu, Middelburg: 44,22,
1.28,65 pr, -. Marianne Treur, Oud-Sabbin-
ge: 49,31,-,2.37,01. Patrick Goverse, Kapel
le: 42,10, -1.59,21Bastiaan v/h Westeinde,
Wolphaartsdijk: 42,31, -, 2.12,58, Adriaan
Huizer, Melissant: 43,92,-, 2.16,08. Mark van
der Weijden, Middelharnis; 40,04, -, 2.04,73
pr. Mare de Vrieze, Burgh-Haamstede;
42,99, -, 2.11,32. Maarten Janse jr., Wol
phaartsdijk: 42,91, -, 2.12,91. Adriaan Pro
voost, Domburg: 45,04, -, 2.15,03. Leo Jan-
se, Yerseke: 44,59, -, 2,17,45
II ilili itlilMHIlillByilWiWIIIIIMiIBWIIIIIIIII
Lake Louise. Mannen, wereldbeker. Afda
ling, eerste wedstrijd: 1. Walchhofer (Oos)
1,51,16, 2. Guay (Can) 1.52,85, 3. Deneriaz
(Fra) 1,51,90, 4. Schifferer (Oos) 1.52,01, 5.
Knauss (Oos) 1.52,09, 6. Kjus (Noo) 1.52,10.
Super-G: 1Maier (Oos) 1.36,69,2. Walchho
fer 1.36,95, 3. Eberharter (Oos) 1.37,24, 4.
Raich (Oos) 1.37,64,5. Kjus 1.37,98,6. Guay
1.38,04. WB-stand afdaling: 1, Walchhofer
100, 2, Guay 80, 3. Deneriaz 60. WB-stand
super-G: 1. Maier 100, 2. Walchhofer 80, 3.
Eberharter 60. WB-stand allround, na 5 van
40 wedstrijden: 1Miller (VSt) 213,2. Walch
hofer 204,3. Maier 180.
Park City. Vrouwen, wereldbeker. Slalom:
1. Paerson (Zwe) 1.33,74, 2. Nef (Zwe)
1.34,88, 3. Schild (Oos) 1.35,15, 4. Pequeg-
not (Fra) 1.35,16,5. Ertl (Dui) 1.35,22,6. Zah-
robska (Tsj) 1.35,25. WB-stand slalom: 1,
Parson 100 punten, 2, Nef 80, 3. Schild 60.
WB-stand algemeen: 1. Parson 280, 2. Ertl
177,3. Nef 121.
wm
Kirchberg. Olympisch kwalificatietoernooi,
Mannen, derde fase, groep V, halve finales:
Erlandsen (Noo) - Keen (Ned) 4-2, Tweede
herkansing, achtste finales: Zhiwen (Spa) -
Keen 4-1 (11-8 9-11 11-9 12-10 11-9). Keen
uitgeschakeld.
Vrouwen, eerste divisie: Maasbree-Vice
Versa 2-8, Hoonhorst-GTTC 7-3, SAR/Rabo-
bank-Brandersstad 5-5. Tweede divisie: Red
Stars 2-Vice Versa 2 7-3, Hotak-SAR 2 1-9,
SVE-Fürst 210-0. Derde divisie: US 2-ONI7-
3, Shot'65-HTC 4-6, VDN Salamanders-RdT
8-2.
Mannen tweede divisie: Falco-Unicum 1-9,
T reffers 2-Arnemuiden 8-2, Kluïs-Bijmaat 6-
4. Derde divisie: Maasbree-Unicum 2 7-3,
TTCV-AAC Cosmos 2 5-5, SAR/Rabobank-
Fürst 3 7-3.
Meisjes landelijk A: Tanaka-Victoria 9-1.
Jongens landelijk B: Cosmos-Taverzo 3-7,
Never Despair-Flash 8-2, Docos-Arnemui-
den 8-2.
Landelijk C: Kwiek-lrene 5-5, Smash-Vrien
denschaar 6-4, Vice Versa-Dordrecht 2 7-3.
Hoofdklasse A: Wanzl/Belcrum 4-Unicum 3
6-4, 't Zand-The Back Hands 10-0, TIOS'51-
Arnemuiden 2 10-0. Hoofdklasse B: JCV-'t
Zand 2 6-4, TTCV/Herwaarden 5-TCS 7-3,
SAR'72 2-Wanzl/Belcrum 3 7-3.1A: Tanaka
3-The Back Hands 2 8-2, Het Markiezaat-
Smash'76 5-5, 't Zand 3-Breda 5-5. 2A:
Smash'76 2-Kapelle 4-6, SVNB-Hotak'68 4
6-4, ODT 2-Scaldina 10-0. 2B: Vice Versa'51
2-'t Zand 5 9-1,The Back Hands 4-Effect'717-
3, Hotak'68 3-Tanaka 410-0.2C: 't Zand 4-Ar-
nemuiden 3 3-7, The Back Hands 6-ODT3 9-
1, 't Batje-Het Markiezaat 2 3-7. 3A: Big
Smash-SAR'724 0-10, SVNB 2-Effect'712 3-
7, Middelburg Zuid-Den Dijk 10-0. 3B: Rey-
naert-STV 5-5, Arnemuiden 4-SAR'72 3 3-7,
't Batje 2-Kerkwerve 5-5.3C: Smash'70 2-Ar
nemuiden 5 7-3, Kapelle 2-TVP 6-4, Yerseke-
Vice Versa'51 3 4-6.
Melbourne. Daviscup. Finale: Australië -
Spanje3-1Hewitt - Ferrero 3-6 6-3 3-6 7-6 6-
2, Philippoussis - Moya 4-6 4-6 6-4 6-7, Ar-
thurs/Woodbridge - Corretja/Lopez 6-3 6-1
6-3, Philippoussis - Ferrero 7-5 6-3 1-6 2-6 6-
0; Hewitt - Moya niet meer gespeeld.
Milaan. Challenger, 50.000 euro. Kwartfina
les: Van Scheppingen (Ned/5) - Pavel (Roe/2
6-7 6-3 6-3. Halve finales: Van Scheppingen
(Ned/5) - Karanusic (Kro) 3-6 6-4 6-0. Finale:
Van Scheppingen - Voltsjkov 5-7 6-4 7-6.
Mount Gambier (Aus). ITF-vrouwen, 25.000
euro. Halve finales: Tamaëla (Ned/6) - Fedak
(Roe) 6-3 5-7 6-1Finale:Tamaëla (Ned) - Mi-
Ra Jeon (ZKo) 5-7 7-6 6-1.
Oranjestad (NAn). Future-toernooi, man
nen. Finale: Logtens (Ned) - Rodriguez (Par)
6-44-6 6-1.
Stuttgart. Wereldbeker, toestelfinales.
Vrouwen. Brug ongelijk, winnaarsfinale: 1,
Lepennec (Fra) 9,625, 2. Tweddle (GBr)
9,475.
Vloer, winnaarsfinale: 1. Dos Santos (Bra)
9,337,2. Chorkina 9,187. Paardsprong, win
naarsfinale: 1Zamolodtsjikova (Rus) 9,431
2. Tsjoesovitina (Oez) 9,337,4. Harmes (Ned
9,081. Balk, winnaarsfinale: I.Ponor(Roe)
9,587,2, Ban (Roe) 9,475,5. Harmes 9,025,
Mannen. Ringen, winnaarsfinale: 1, Safosj-
kin (Rus) 9,675,2. Jovtsjev (Bul) 9,612. Volti
ge, winnaarsfinale: 1. Li Di (Chn) 9,925, 2.
Urzica (Roe) 9,387, Sprong, winnaarsfinale:
1, Dragulescu (Roe) 9,70, 2. Leszek (Pol)
9,693, 4. Wammes (Ned) 9,575. Vloer, win
naarsfinale: 1. Shewfelt 9,862, 2. Yoneda
(Jap) 9,162, Brug: 1Petkovsek (Slv) 9,775,2.
Rizzo (Aus) 8,60. Rek, winnaarsfinale: 1. Su
zuki (Jap) 9,70,2. Rizzo 9,662.
Tokio. World Cup, mannen. Tiende speel
ronde: Brazilië - Verenigde Staten 3-0Cana
da - Venezuela 3-1 Frankrijk - Servië-
Montenegro 3-1 .Tunesië-Egypte 3-1 .Italië
-Japan 3-1Zuid-Korea-China 3-0.
Stand: 1. Brazilië 10-20,2. Italië 10-18,3. Ser-
vie-Montenegro 10-16 (geplaatst voor Athe
ne 2004)
Competitie, Mannen, tweede divisie C:
Morres/Hulst-Mikro Electro/Roosendaal
3-1 Rijnmond 3-Woerden 1-3. Derde divi
sie: VOY-Capelle 3 3-2. Promotieklasse B:
Rowi-Voko/Finenzo 2 3-1, Rijnmond
4-VVS'92 3-2. Eerste klasse A: Vover-
o-Kwiek 1-3, Ekspalvo 3-Benevia 2 3-1,
Houtboetiek/Astrea/Valeas 1-3. Eerste klas
se D: Sic Pugno 2-Morres/Hulst 2 1-3, Co-
meto-De Zebra's 4-0. Tweede klasse E:
AVC'87 2-Kwiek 2.
Vrouwen, tweede divisie C: Morres/Hulst-
-Volley/Meerkerk'95 1-3, Mikro Electro/R
oosendaal 2-Jeans Center/ER 3-2. Derde
divisie: VOY-DVO 3-1, Benevia-Alcazar/E-
rasmus 3-2. Promotieklasse B: Mikro Elec
tro/Roosendaal 3-Sic Pugno 0-4. Tweede
klasse A: Vovero-Kwiek 2 2-2, Spirit 2-Be-
nevia 4 2-2. Tweede klasse E: Diomedon-
-Mytilus 3-1, Mikro Electro/Roosendaal
5-YVC 1-3. Derde klasse E: Sic Pugno
4-Wea/Mevo'80 2-2.
Districtsbeker, Vrouwen, tweede ronde, ca
tegorie A: Kwiek-Spivo 2-3, Morres/Hulst
2-Zuvo 3-2. Mannen, tweede ronde, cate
gorie A: VVS'92-Mytilus 1-3. Categorie B:
Voorwaarts-De Kikkers 3-0.
mmmmmmmKÊttm
Mannen Bond tweede klasse: Nayade-
Njord 3-12; SWNZ-SVH 2-9; Dordrecht-
Schelde 6-4; de Rijn-TRB/RES 10-6; Waran-
de-ESCA 10-7; de Meer-Dokkelaers 11-9.
Derde klasse: EZZ-WPC'98 4-6; Treffers-de
Rog 3-11; Hellasglana-EZPC 10-5; Merlet-
DZT 6-5; Stormvogel-HZPC 9-2; Spio-
Arethusa 4-6. District, vierde klasse: Ganze-
Aegir2 16-4. Aspiranten: Stormvogel-Gan-
ze 18-2; Ganze-SBC2000 4-4. Pupillen:
Stormvogel-SBC2000 8-7. Vrouwen, eerste
klasse: Hellasglana-Schelde 7-7. Derde
klasse: Gorgo-Ganze7-4.
Gieten. Superprestige veldrijden. 1. Bart
Wellens (Bel) 1.00.05, 2. Vannoppen (Bel)
0.30,3. Nijs (Bel) 0.58,4. Van Santvliet (Bel)
0.58,5. Berden (Bel) 1.10,6. Vervecken (Bel),
7. Groenendaal (Ned) 1.25,8. Daelmans (Bel
1.30,9. Vanthourenhout (Bel) 1.45, 10. Gil
(Pol) 2.25, 11. Van Gils, 16. Nijland, 18. De
Knegt, 19, Van den Bergh, 24. Verhagen.
Stand: 1. Wellens 115 punten, 2. Nijs 97, 3;
Vanthourenhout, Berden 68, 6. Groenen
daal 59,14. Van Gils 29,16. De Knegt 29,18.
Van den Bergh 15, 23. Nijland 5, 25. Verha
gen 2.
Vrouwen: 1. Hormes-Ravenstijn (Ned)
34.10, 2, Vos (Ned), 3. Hollman (Dui), 4. De
Bie-Leyten (Ned), 5, Seis (Bel), 6. Mansveld
(Ned).
Westdorpe. Zevende wedstrijd Zeeuwse
ATB Cup, senioren: 1. Dennis Raadtgever
(Goes), 2. Johnny Hoogerland (Yerseke), 3.
Eric Vereecken (Hulst), 4. Dick van de Berg
(Gapinge), 5. Jarno Veerhoek (Ritthem), 6.
Dannu Schaut (Sas van Gent), 7. Nico
Ringelberg (Zierikzee), 8. John van de Vree-
de (Krabbendijke), 9. Klaas Flikweert (Zierik
zee), 10. Thijmen van de Vrede (Goes).
Veteranen: 1. Roedi Weststrate ('s-Heer
Arendskerke), 2. Huib Slabbekoorn (Kapelle
3. Adri Jongenelen (Bosschenhoofd), 4.
Arjan Blaas (Meliskerke), 5. Jaap Nieuwen-
huijze ('s-Heer Arendskerke), Vrouwen: 1.
Baukje Doedee (Driewegen), 2. Angelina
Huis (Halsteren), 3. Nathalie de Roo (Kapelle
4, Henja Verstraeten (Roosendaal), 5. Kelly
Buytaert (Westdorpe). Jeugd, 13 t/m 16
jaar: 1. Jacco Wagenaar (Yerseke), 2. Bart
Maas (Hansweert), 3. Remco Bijman (Axel).
11/12 jaar: 1. Arjan Martens (Koewacht), 2.
Johan Oosterhuis (Vlissingen), 3. Paul
Hoondert (Heinkenszand). 9/10 jaar: 1. Er-
win de Visser (Domburg), 2. Thomas Oos
terhuis (Vlissingen), 3. Matthijs Eversdijk
(Wilhelminadorp). T/m 8 jaar: 1. Ivar Moele-
ker (Kloetinge), 2. Menno Rietveld ('s-Gra
venpolder), 3. Guido de Neve (Middelburg).
Vrouwen. Eerste klasse G: Hellas 3-EMM
15-15, EHC-Ventura 2 15-23, HEC-Atomi-
um'6116-24, MOK-Verburch 216-36. Twee
de klasse: Unitas'63-EMM 2 12-11, Oliveo-
Atomium'61 2 26-4. Derde klasse: Olympus-
Oliveo 3 12-15, Rowah 2-Helius 2 9-25, Sa-
turnus'72 2-Savosa 2 20-11, Spirit'71-Uni-
tas'63210-21. Junioren: Oliveo-EMM 16-11,
DWS-Helius 10-9, Unitas'63-TOG 10-11,
Ventura 2-HVOS 8-6.
Mannen. Regioklasse C: EMM-SOS Kwiek
Sport 20-14, Helius-Westlandia 40-25,
DES'72 2-Wings 23-29, Hermes-vd Voort-
/Quintus 3 23-16, Rijnstreek-WIK 25-22.
Eerste klasse H: Saturnus-LifeDesign/Delta
Sport 24-22, EHC-Hellas 3 13-24, DES'72 3-
EDH 19-19, ETC-Atomium'61 2 21-29, Snel-
wiek 2-Walburg'75 23-33. Tweede klasse:
Olympus-ASC'95 21-21, GSC-DWS 2 18-10,
Oliveo-HVOS 33-17, Ventura 2-Roda'71 2
24-15. Vijfde klasse: GSC 2-EMM 2 16-12,
MOK-WIK 3 26-17, Oliveo 3-DWS 3 20-12,
Unitas'63 3-Helius 2 17-18. Zesde klasse:
Ventura 4-LifeDesign/Delta Sport 2 21-19,
ETC 2-Walburg'75 3 34-17, Saturnus'72 3-
Atomium'61419-10, Unitas'63 4-Snelwiek 5
22-6.
Overgangsklasse B: Tjoba-Vr'schaar H 15-
16, KVS-Fortis 18-10, Oranje Wit-KCC 14-13,
TOP S-Albatros 19-13, Stand: KVS 3-6,
Oranje Wit 3-6, TOP S 3-6, Fortis 3-4, Vr-
'schaar 3-2, Tjoba 3-0, Albatros 3-0, KCC 3-0.
Eerste klasse F: Pernix-IJsselvogels 14-16,
Swift-Merwede 18-11, Vitesse-RWA 12-13,
Nieuwerkerk-Avanti 22-18. Stand: IJsselvo-
gels 3-6, Nieuwerkerk 3-4, Pernix 3-4, RWA
3-4, Swift 3-2, Avanti 3-2, Vitesse 3-2, Mer-
wede 3-0. Tweede klasse G: ADO-Sagitta
13-14, ACKC-Olympia S 16-18, Bolnes-TOP
10-9, Snel-Ventura Sport 18-12. Stand: Bol
nes 3-6, Snel 3-6, Ventura Sport 3-4, Sagitta
3-3, ADO 3-2, Olympia S 3-2, ACKC 3-1, TOP
3-0. Derde klasse A: Good Luck-Korbatjo 14-
12, Stormvogels-DSO 8-14, Togo-Ondo 12-
14, Oranje Zwart-DVS 12-13. Stand: Good
Luck 3-6, Ondo 3-4, Korbatjo 3-4, Oranje
Zwart 3-4, DSO 2-2, DVS 3-2, Togo 2-0,
Stormvogels3-0. Derde klasse B: De Voltref-
fers-Korbis 8-18, NIO-Vr'schaar B 12-11,
Oranje Nassau-All Ready 13-10, BKC-Gemi-
ni 20-17. Stand: Korbis3-6, BKC3-4, NI03-4,
Vr'schaar B 3-4, All Ready 3-2, Oranie Nas
sau 3-2, Gemini 2-0, De Voltreffers 2-0. Vier
de klasse A: KVK-Zaamslag 12-16, Zeven
bergen-Blauw Wit 5-10, Reeuwijk-Nikantes
13-13. Stand: Blauw Wit 3-5, Reeuwijk 3-5,
Zaamslag 3-4, Nikantes 2-2, SKV1-0, KVK 2-
0, Zevenbergen 2-0. Vierde klasse B: ODI-
Thor 12-7, Luctor-Scheldevogels 11-8, At-
las-Seolto 7-12. Stand: Seolto 2-4, Spirit 2-4,
Luctor3-3,Thor3-3, ODI2-2, Scheldevogels
3-2, Atlas 3-0. ROKB: Tjoba 2-Vr'schaar216-
24- Res,4A: Tjoba 4-Volharding 15-10.
Melbourne. Wereldbeker, kortebaan. Man
nen: 50 m vlinder: 1. Huegill (Aus) 23,46100
m school: 1Rickard (Aus) 59,00; 200 m rug:
1. Phelps (VSt) 1.51,40; 200 m vrij: 1. Spren-
ger (Aus) 1.46,06; 200 m wissel: 1. Phelps
(VSt) 1.54,85
Zondag: 50 m vrij: 1. Lezak(VSt)21,68;100m
rug: 1. Welsh (Aus) 51,13; 100 m vlinder: 1.
Phelps 51,11; 200 m school: 1. Moses (VSt)
2.07,84; 400 m wissel: 1. Phelps 4.06,28;
1500 m vrij: 1. MacGillivary (Can) 14.50,94.
Vrouwen: 50 m vrij: 1. Lenton (Aus) 24,19;
100 m wissel: 1Hanson (Aus) 1.00,47; 100m
vlinder: 1Thomas (Aus) 57,27; 100 m rug: 1
Nakamura (Jap) 59,15; 200 m school: 1. Jo
nes (Aus) 2.17,75 (wr); 400 m vrij: 1. Benko
(VSt) 4.02,29
Zondag: 50 m school: 1Hanson (Aus) 30,24;
50 m rug: 1. Seah (Aus) 27,70; 200 m vrij: 1.
Benko (VSt) 1,55,27; 200 m vlinder: 1. Tho
mas (Aus) 2.06,71; 200 m wissel: 1. Beard
(VSt) 2.09,48.
Zeeuwse Zwemcompetitie 1 e klasse deel 1
Mannen. 200 m. vrije slag senioren: 1. R.
Dellaert (BRU) 2.03,35, 2. C. Potin (LUC)
2.06,26, 3. F. Vermeulen (LUC) 2.11,81,100
m. rugslag junioren 2:1. M. Odenthal (LUC)
1.13,81, 2. A. Eversdijk (BRU) 1,15,16, 3. N.
Tramper (BEV) 1.18,88, 100 m. vlinderslag
junioren 4:1 T. Aarnoutse (BEV) 1.12,16,2.
D, Boonman (BEV) 1.12,51, 3. J. de Maet
(BRU) 1.16,09,100 m. schoolslag senioren:
1. C. Potin 1.15,14, 2. G.J. Ramondt (BRU)
1.15,88, 3. P. Romkes (LUC) 1.17,04,100 m.
vlinderslag jeugd 2: 1 D. Rutze (BEV)
1.11,26,2, F. Boelee (LUC) 1,13,87,3. B. Oos-
ting (BRU) 1.14,66, 50 m. vlinderslag junio
ren 2:1, M, Odenthal 0.31,02, 2. J. van Wal
lenburg (LUC) 0.36,01, 3. N. Tramper
0.37,09,50 m. schoolslag junioren 4:1J. de
Maet 0.36,43,2. T. Aarnoutse 0.38,71,3. R.J.
van Dieren (BEV) 0.38,78, 4x 100 m. vrije
slag senioren: 1. De Bruinvis 3.51,57,2. Luc-
tor et Emergo 4.00,09,3, Zeelandia 4.10,91
Vrouwen. 200 m. schoolslag senioren: 1A.
Schrijvershof (LUC) 3.05,61, 2. D. Wiskerke
(BRU) 3.06,64, 3. C. Potin (LUC) 3.07,38,100
m. schoolslag junioren 2:1. M. Lïndenberg
(BEV) 1.28,02, 2. Y. Breukers (BEV) 1.32,52,
3. J. Boonman (BEV) 1.33,23,100 m. vlinder
slag jeugd 2: 1. J. van Boven (LUC) 1,18,61,
2. L, de Koek (BRU) 1.20,54,3. S.Thoen (BEV)
1.20,69, 100 m. vrije slag senioren: 1. M.
Smeding (LUC) 1.04,60, 2. Z. Braai (ZEE)
1.07,69, 3. D. Wiskerke 1.08,07,100 m. rug
slag senioren 2: 1. C. Potin 1.15,27, 2. L. de
Koek 1.19,33,3. S. Thoen 1.19,44,50 m. vlin
derslag junioren 2:1. J. Boonman 0.33,46,2.
J. Tramper (BEV) 0,34,69, 3. M, Lindenberg
0.35.30, 50 m. schoolslag jeugd 2: 1. I
Snaaijer (LUC) 0.38,46,2. L, de Koek 0.40,10,
3. S. Thoen 0.42,68,4x 100 m. wisselslag se
nioren: 1Luctor et Emergo 5.05,75,2. De Be
velanders 5.19,50,3. Zeelandia 5.22,92.
Zeeuwse Zwemcompetitie 2e klasse deel 2.
Mannen. 100 m. rugslag senioren: 1. J. van
Gastel (OND) 1.13,03, 2. E. Schietekatte
(OND) 1.13,71,3, T van Overmeeren (OTT)
1.15,20, 100 m. rugslag junioren 2: 1. T, Er-
pelinck (HON) 1.25,35, 2. S. Haak (OTT)
1.29,87, 3. A. van Boven (OTT) 1.36,21,100
m. schoolslag senioren: 1. J. van Gastel
1.20,10, 2. J. Schrijver (GAN) 1.22,39, 3. E.
van Boven (OTT) 1.22,80,100 m. schoolslag
jeugd 2: 1. J. van Gastel 1.22,96, 2. J. Terp
stra (OND) 1.25,76, 3, E. van Dienst (OND)
1.27,41, 50 m. vrije slag junioren 2:1. T. Er-
pelinck 0.32,71, 2. S. Haak 0.33,71,3. A. van
Boven 0.34,33,50 m. schoolslag junioren 4:
1. T. Haak (OTT) 0.40,26, 2. M. Nibbelink
(OND) 0.41,55, 3. M. Walravens (OTT)
0.43,09,4x 100 m. vrije slag senioren: 1On
derdak 4.16,48,2. Otters Axel 4.38,29,3. De
Ganze 5.09,12.
Vrouwen. 100 m. schoolslag senioren: 1. K.
van Avermate (HON) 1.25,65,2. C. Terpstra
(OND) 1.29,90,3. K. Erpelinck(HON) 1.32,15,
100 m. schoolslag junioren 2:1. E. Erpelinck
(HON) 1.24,812. K. Vaes (OND) 1,26,34,3. A.
Scheerders (HON) 1.34,33, 100 m. vlinder-
slagjeugd2:1 E. Erpelinck (HON) 1.19,28,2.
C. Terpstra 1.19,61, 3, K. Erpelinck 1.36,22,
100 m. vrije slag senioren: 1K. van Averma
te 1,07,29, 2. K. Vaes 1.10,39,3. E. Erpelinck
1.12,90,100 m. vrije slag senioren 2:1E. Er
pelinck 1.07,66, 2. K. van Avermate 1.08,63,
3. S. van Gastel (OND) 1.17,13, 50 m. vrije
slag junioren 2:1. E. Erpelinck 0,30,74,2. K.
Vaes 0.31,59,3. A. Scheerders 0.33,4150 m.
schoolslag jeugd 2:1C. Terpstra 0.40,69,2.
E. Erpelinck 0,41,06, 3. K. Erpelinck 0.42,34,
4x 100 m. wisselslag senioren: 1. De Honte
5.25,75, 2. Onderdak 5.44,63, 3. De Honte
6.31,72.
Einduitslag: Onderdak 2692.53, De Honte
2735.63, De Otters 2881.99 en De Ganze
2977.30.
SPORTPRIJSVRAGEN
Ajax - Feyenoord 2-0 (2-0). 4. Van der Vaart
7-0, 77. Van der Vaart 2-0. Scheidsrechter
Bossen, Gele kaart: Swerts, Schreuder (Fey
enoord). Aantal toeschouwers: 50.344.
Ajax: Lobont; Grygera, Heitinga, Escudé en
Maxwell; De Jong, Galasek en Sneijder;
Sonck (62. Ibrahimovic), Van der Vaart (83.
Yakubu) en Mitea (69, Soetaers).
Feyenoord: Lodewijks; Swerts, Van Wonde
ren, Paauwe en SnoijlSchreuder en Ono
(39. Song); Lurling (68. Kalou), Buffel, Kuijt
en Van Persie (76. Smolarek).
FC Utrecht - Roda JC 3-1 (1-0). 28. Vanden-
broeck 7-0 (eigen doel), 61. De Groot2-0,69.
Cristiano2-l, 77. Leitoe 3-1. Scheidsrechter:
Vink. Gele kaart: Kruys (FC Utrecht), Filipo-
vic, Addo (Roda JC).
FC Utrecht: Ponk; Keller, Zwaanswijk, Van
den Brink en Shew-Atjon; Leitoe, De Jong
(89. Van Steensel), Fujita en Bosschaart; De
Groot (80. Alisic) en Van de Haar (51. Kruys).
Roda JC: Kujovic; Senden (75. Van Dijk), Ru-
dge, Luijpers en Filipovic; Vicelich, Vanden-
broeck (55, Addo), Sergio en Van Dessel;
Cristiano en Anastasiou.
RKC Waalwijk - AZ1-1 (0-0). 57. Boulahrouz
1-0, 90. Fortes Rodriguez 7- 7. Scheidsrech
ter: Jol. Gele kaart: Sinouh (RKC), Perez (AZ
Aantal toeschouwers: 6000.
RKC: Sinouh; Greene, Olfers, Teixeira en
Van Hintum; Van Diemen, Petrovic, Bouta-
har en Molhoek (66. Oost); Hoogendorp en
Boulahrouz (83. Aelbrecht).
AZ: Timmer; Kromkamp, Fortes Rodriguez,
Opdam en De Cler; Mans, Huysegems en
Lindenbergh; Perez, Nelisse en Elkhattabi.
FC Twente-NAC Breda 2-1 (0-0). 51. John 1-
0, 69. Slot 1-1,88. Christensen2-1. Scheids
rechter: Van Dongen. Gele kaart: Petö, Stam
(NAC Breda). Aantal toeschouwers: 13.050.
FC Twente: Paauwe; Van der Weerden;
Heubach, Pothuizen en Polak; Niemeyer,
Ouedraogo, Ramzi (90. Sibum) en John (87.
Christensen); N'Kufo (90. Zomer) en Gak-
hokidze.
NAC Breda: Van Zwam; Feher, Petó,
Kerstens en Barakat; Seedorf, Slot, Stam
(89. Diba) en Engelaar; Elmander en Bouk-
hari (66. Vos).
Willem II - NEC 3-0 (0-0). 55. Denneboom 1-0,
67. Caluwé 2-0, 90. Van den Eede 3-0.
Scheidsrechter: Van Egmond. Gele kaart:
Wielaert (NEC).
Willem II: De Vlieger; Victoria, Mathijsen,
Jaliens en Van Mosselveld; Landzaat, Calu
wé en Mathijssen; Denneboom (81. De
Kruijk), Quinn (65. Van den Eede) en Shou-
kov (27. Hadouir).
NEC: Gentenaar; Wielaert, Wisgerhof, Eb-
binge (46. Van Rijswijk) en Leiwakabessy;
Schuurman, Govedarica (75. De Nooijer),
Van der Doelen en Simr; Hersi en Demouge.
ADODenHaag -Vitesse 1-1(1-0).29. Hofste
de 1-0, 73. Mbamba 1-1. Scheidsrechter: Ha
verkort. Gele kaart: Stroeve, Van der Leegte,
Castelen (ADO Den Haag), Konterman,
Frankel, Claessens (Vitesse). Aantal toe
schouwers: 6389.
ADO Den Haag: Jansen; Mensah, Van
Boxel, Van As en Carrilho; Stroeve (78. Bod-
de), Van der Leegte en Pronk; Castelen, Hof
stede (73. Van der Gun) en Cales.
Vitesse: Van Fessem; Cornelisse, Konter
man, Jansen en Frankel;Zongo (81. Bochem
Hofs, Schaars (58. Rojer) en Claessens;
Van Beukering en Mbamba.
FC Zwolle - PSV 0-4 (0-2). 25. Schol 0-1 (ei
gen doel), 35. Vogel 0-2,48. Yobo 0-3 (eigen
doel), 63. Robben 0-4. Scheidsrechter:
Sterk. Gele kaart: Schol (FCZwolle), Hofland
(PSV). Aantal toeschouwers: 6650.
FC Zwolle: Van der Werff; Ravensberger,
Roelofsen, Yobo en Van der Haar; Takak,
Schol (68. Van Dinteren) en De'Ridder; Lim-
Duan, Hristov (68. Zuurman) en Korf.
PSV: Waterreus; Bögelund, Hofland, Bou-
ma en Lee; Park (69. Vonlanthen), Lucius,
Vogel (63. Van der Schaaf) en Robben; De
Jong (63. Vennegoor of Hesselink) en Kez-
man.
AZ
6 6
3 9 6
Feyenoord 13
Willem II 13
Roda JC 13
FC Twente 13
Groningen 13
FC Utrecht 13
RBC 13
Heerenveen 12
RKC 13
NAC 13
NEC 13
Volendam 12
ADODenHaag 13
Vitesse 13
FC Zwolle 13
Programma, woensdag 3 december: AZ
- FC Groningen, Heerenveen - ADO Den
Haag, Volendam - FC Twente, vrijdag 5
december: Roda JC - Ajax, zaterdag 6 de
cember: PSV - Volendam, Willem II - FC
Utrecht, NEC - RKC Waalwijk, zondag 7
december: Feyenoord - ADO Den Haag,
NAC - Heerenveen, RBC - AZ, Vitesse - FC
Zwolle.
EERSTE DIVISIE
BV Veendam - MVV 2-2 (1-2). 4. Hastings 0-
7, 8. Carracciolo 0-2, 9. Buurmeijer 1-2, 53.
Hamming 2-2. Scheidsrechter:Zeinstra. Ge
le kaart: Veenhof (Veendam), Balei, Gereis,
Carracciolo (MVV),Aantal toeschouwers:
4342.
16 11
16 10
16 10
17 10
16 8
Helmond Sp.
Den Bosch
Excelsior
Sparta
Heracles
VVV
Stormv.
Emmen
Graafschap
GA Eagles
TOP
Veendam
AGOVV
Haarlem
Dordrecht
Cambuur L.
MVV
Eindhoven
Fortuna S.
Stand aan kop tweede periode
Heracles
Emmen
Veendam
2 36 38-17
3 33 34-20
5 27 29-27
4 26 25-23
7 13 14-23
9 13 14-31
5 1
1 16 14-10
20-10
VVV 8 5 0 3 15 24-14
Programma, vrijdag 5 december: FC Den
Bosch - Cambuur, Dordrecht - Stormvo
gels Telstar, Emmen - AGOVV Apel
doorn, Fortuna - Excelsior, Go Ahead
Eagles - TOP Oss, De Graafschap - Veen
dam, Helmond Sport - Heracles, Sparta -
Eindhoven, VVV-MVV.
TOPSCORERS
13 11 1 1 34 38-14
13 9 3 1 30 34-12
13 8 2 3 26 26-15
13 7 3 3 24 24-16
13 6 3 4 21 23-21
13 5 5 3 20 23-15
13 6 1 6 19 25-24
13 5 4 4 19 19-20
13 5 4 4 19 16-17
13 4 5 4 17 12-14
12 5 1 6 16 12-15
6 15 17-18
7 14 18-18
9 12 15-26
6 10 15-28
7 10 11-28
Ajax-Feyenoord
X
2
FC Zwolle-PSV
t
3
FCTwente-NAC
X
~4
Willem ll-NEC
X
-
5
ADO Den Haag-Vitesse
6
BVVeendam-MW
'h
7
FC Utrecht-Roda JC
X
j
8
RKC Waalwijk-AZ
it
9
H. BSC Berlin-Schalke 04
t
_ii
10
H. Rostock-B. Dortmund
FT<
11
Chelsea-Man. United
m
iV
~Ï2
Liverpool-Birmingham C.
fr<
-li
13
Juventus-lnter
>3
1<
9 18-39 TURKIJE
Kezman
PSV
11
Elkhattabi
AZ
8
Ibrahimovic
Ajax
John
FC Twente
7
Kuijt
Feyenoord
Redan
RKC
6
Perez
AZ
Sibon
Heerenveen
5
Anastasiou
Roda JC
Sonck
Ajax
N'Kufo
FC Twente
Eerste divisie
Rose
Heracles
13
Huntelaar
AGOVV
Jansen
FC Den Bosch
10
Koevermans
Sparta
Yildirim
GA Eagles
9
Hamming
Veendam
El Hamdaoui
Excelsior
8
Van den Bergh
Sparta
Hendriksen
Helmond Sport
Dijkhuizen
TOP Oss
Winnende rijtje: Li
1-2-1-1-3-3-1-3-2-1-1-1-1 n
(ondervoorbehoud) j,
kkHlordpd, 19, 33, 36, 41, bonusgel^
Euroloterij: 003327. re
Lucky Day: 1 -8-10-14-22-29-32-34
39-44-45-47-53-55-62-63-70-71
(onder voorbehoud van typefouter.
BUITENLANDS VOETB
BELGIE
Beveren-RC Genk 3 -1, Anderlecht-Lie-.
I, Westerlo-Bergen 0-1, Charleroi-G".
nal 0 -1, Antwerp FC-Lokeren 0 - 3, GA
Louviere 3 - 0, St.Truiden - Cercle-BriH
Heusden-Zo-Standard 1-1, Brugge-^
kroen4-2
Stand: Anderlecht 14 - 37, Standard 1'e
RC Genk 14-27, Brugge 14 - 24, Moept
14 - 23, St.Truiden 14 - 20, Gent 14 - lx
Louviere 14 - 19, Germinal 14 -19,
Bru 14 -19, Westerlo 14 -19, Lierse 1L.
Beveren 14-15, Lokeren 14-12, Bergr
12, Antwerp FC 14 - 12, Charleroi l£L
Heusden-Zo 14-9.
DUITSLAND 1£
Frankfurt-Wolfsburg 3 - 2, Borussia k
sersl. 2-1, Leverkusen-1860 Munch. 0
Bayern M.-FC Koln 2 - 2, HSV-Bremer/i
Hannover96-Freiburg 3 - 0, Bochumys
gart 0 - 0, Hertha BSC-Schalke'041 - ij.
tock-Dortmund 2-1,
Stand: Stuttgart 14-34, Bremen 14-?"
verkusen 14 - 31, Bayern M. 14 - 28,r-,
mund 14-23, Bochum 14-22, Wolfsbijt"
18,1860 Munch 14-18, Hannover961.-.;
Freiburg 14 -18, Schalke'0414 -17, Hif
16, Rostock 14 -15, Kaisersl. 14-14, BiA'
M 14 -13, Frankfurt 14-11, Hertha BSr
II, FC Koln 14-8. 5r
ENGELAND r
Wolves-Newcastle 1-1, Aston V.(^
hampt. 1-0, Blackburn-Tottenham 1-i,I
ton-Everton 2 - 0, Charlton-Leeds 0 - 1,{yj
mouth-Leicester 0 - 2, Arsenal-Fulhaioj-
Liverpool-Birmingham3-1, Man.CitVi,,
dlesb. 0 -1, Chelsea-Man.United 1 - 0
Stand: Chelsea 14-35, Arsenal 14-34,a:
.United 14-31, Fulham 14-22, Charltmi
22, Liverpool 14-21, Newcastle 14 - 2-j^
mingham 14 - 20, Man. City 14 - 18,
lesb. 14 -18, Bolton 14-18, Southamr1-
17, Leicester 14-15, Portsmouth 14 - 19p
tenham 14-15, Blackburn 14 -14, As/r
14-14, Everton 14-13, Wolves 14 -11,,
14-11
FRANKRIJK
Rennes-Lyon 3-1, Ajaccio-T'lous 2-j:
Mans-Montpell. 4 - 0, Nantes-Monact
Nice-Metz 1-1, Strasbourg-Lille 2 - it j
deaux-Bastia 1 -1, Lens-Guingamp2
chaux-Auxerre 3 - 2, Marseille-Paris S
Stand: Monaco 15-36, Lyon 15-30, M,\/
le 15 - 30, Sochaux 15 - 27, Lens 15 - 25
SG15 - 24, Auxerre 15 - 23, Nantes 15-m
ce 15 - 22, Montpell. 15-21, Strasbou:
20, Bordeaux 15-20, Bastia 15 -19, R11
16-18, Ajaccio 15 -16, Metz 15 -15, Lill
15, Guingamp 15-11, Le Mans 15-11,jg
14-10. j
ITALIE
Siena-Lazio3-0, Juventus-lnter 1 -3,^"
lan-Modena 2 - 0, Parma-Chievo 3 - 1,tVi
gia-Empoli 1 -1, Reggina-Bologna 0 ;je
ma-Lecce 3 - 1, Sampdoria-Ancona'
Brescia-Udinese 1-2.
Stand: Roma 11-27, AC Milan 11 -P]'
ventus 11 - 26, Inter 11 - 22, Parma 11 -ie
zio 11 -19, Sampdoria 11-16, Udineky
15, Siena 11-14, Chievo 11-14, Mode
14, Reggina 11-10, Brescia 11-8, Leo.
8, Bologna 11-7, Perugia 11-7, Er-npA-
6,Ancona 11-4. J7
PORTUGAL n,
Belenenses-Maritimo2-2, Leiria-Ferif,
0, Guimaraes-Alverca 2 - 2, Academire
ra MarO-1, Nacional-Moreirense 3-10
to-G. Vicente 4-1 nt
Stand: Porto 12-32, Beira Mar 12-23,,;,
ting 11 - 22, Benfica 11-21, Braga 117
avista 12-20, Maritimo 12-20, Nacior^c
18, Belenenses 12 -15, Alverca 12 - 10p
demica 12-14, Leiria 12-14, Rio Ave IP;
G. Vicente 12 - 12, Moreirense 12K
Guimaraes 12-10, Estrela Am 12 -7, Ft
12-6. lu
SCHOTLAND NL
Celtic-Partick Th 3 -1Livingston-Dun^
1, Dunferml.-Aberdeen 2 - 2, Kilmai
Motherwell 2 - 0, Hibernian-Ranger:
Dundee Utd-Hearts 2-1. 10
Stand: Celtic 14 - 40, Rangers 14-35,Ll
14-26, Motherwell 14-20, Dunferml,^
Livingston 14-18, Dundee 14-17, K'
nock 14-17, Hibernian 14-16, Dunde^
14-13, Aberdeen 14-8, PartickTh 14-2ie
SPANJE CM
Murcia-Sociedad 2 - 2, Osasuna-R. M^1
-1, At. Madrid-Malaga 2 - 0, Valencia
goza 3 - 2, Albacete-Espanyol 2 -1Mal^a
Betis 2-1, Bilbao-Santander 1 - 2, Spt
Celta 0-1, Barcelona-Valladolid 0 - 0,Cia
tivo-Villareal0-1 De
Stand: Valencia 13-27, R. Madrid 13-J
portivo 13-25, At. Madrid 13 - 22, Barf0
13 - 20, Osasuna 13 - 20, Santander 1Ü€
Bilbao 13-20, Valladolid 13-19, Villam
19, Malaga 13 -17, Mallorca 13 -17,%-^
13-15, Zaragoza 13 -15, Celta 13 - 14|J
13 -14, Sociedad 13 - 14, Albacete 11
Murcia13-9, Espanyol 13-8.
Sebatspor-Rize 1 -0, Elazigspor-Burs^
Konyaspor-Ankaragucu 1 - 1, Diyafli
Trabzon 2 - 2, Adanaspor-Samsun 2-
ziantep-lstanbul 2 -1Genclerb.-DeniOI
Fenerbahce-Besiktas 2-2 }e
Stand: Besiktas 14-34,Trabzon 14-2
latasar. 14-28, Denizli 14-26, Fenerba'
-25,Malatya 14-24,Gaziantep 14-23,'a
lerb. 14-19, Istanbul 14 -18, Diyarbalar
18, Samsun 14-18, Ankaragucu 14-i:e
nyaspor 14-14, Rize 13 -12, Sebatspi
12, Bursa 14-11, Elazigspor 14 -10, A1'
spor14-10. 'C
JP«