m Fortis zet zich te kijk tegen KVS Swift boekt eerste overwinning in de zaal Vermeulen wint na twaalf jaar weer Elderschanscross Volleyballers van Morres stunten tegen de koploper 21 iouburgse overgangsklasser verlaat koppositie na 18-1 O-nederlaag 1 Matla derde in titelstrijd Talentenprijs Rinus van de Ven Turnschool naar NK voor vrouwen Succesvol begin turner De Wilde Laatste Zeeuwse duatlon verdwijnt maandag 1 december 2003 tjtor Roeland van Vliet a> r€HEVENINGEN - De korf- ilwedstrijd KVS-Fortis was terdag nog geen vijftien mi- hten oud of de Souburgers ga lm het al op. Fortis stond toen net 5-2 achter, na een 2-0-voor- airong. „In de zaal kun je zo'n i;hterstand nog makkelijk ioedmaken, maar niet als je zo Baten speelt. Het was echt echt. We hebben onszelf te kijk izet", zei Ralph Gillissen, de raar teleurgestelde coach van j ploeg die met 18-10 verloor. e droom van de Souburgers im hoog te eindigen in de over- i ingsklasse is niet gelijk voor- vj. maar de eerste slag is wel ér 1 oren. KVS, TOP Sassen- oïim en Oranje Wit, de ploegen Iaarmee Fortis tot zaterdag on- iltslagen bovenaan stond, won- T?n dit weekeinde namelijk wel. rbrtis staat daardoor nu op de lerde plaats. Zaterdag treft het OP Sassenheim. „Tja, dat ordt nog moeilijker, maar het in niet slechter dan dit", ver- eichtte Gillissen. ?at Fortis verloor, vond Gillis- In nog niet zo'n ramp. Zijn e.oeg mist immers de ervaring je KVS al wel heeft op topni- eau. Maar de manier waarop ie nederlaag werd geleden, kon net door de beugel, vond hij. nDrtis liet zich namelijk, nadat ;t op een schier onoverbrugba- k achterstand was gezet, hele- iraal gaan. De Souburgers er- tirden zich mateloos aan het rsieke spel van de Schevenin- Drs en lieten zich daarin mee- ,epen. Sterker nog, ze beukten 't/ee keer zo hard terug. Zelfs harieke de Rijke, normaal zo'n lustige speelster, speelde de pedstrijd dom uit. Fortis werd )en lachertje. xhotkracht \et lag allemaal aan de gebrek- ige schotkracht van de Sou- Eirgers. Aanvoerder Wander ?ioole schoot nog wel zijn eerste ïthot raak en ook Jouri van de itroeke benutte zijn eerste kans- ;e. Maar na die 0-2 waren de brtis-spelers nimmer meer liver. Gillissen: „We hadden de TILBURG - De Zeeuwse deelnemers aan het ge- i westelijk kampioenschap e libre 5e klasse in Tilburg h grepen overal net naast, li Winnaar Schcllckens uit a Berkel Enschot bleef een peloton achtervolgers nog t juist voor. Jongmans uit Breda werd tweede en Mi- ke Matla uit Kapelle pak- :i te de derde plaats. H ie SchellekensJongmans en ti Jan der Weduwe van BV ;e De Kastanje uit Klooster- li zande maakten op de slot dag nog aanspraak op de titel. In de zesde ronde c kreeg Leen Nelisse van K Old Dutch uit Zierikzee het eindelijk op zijn heu- a pen en kroop in de rol van kampioenendoder. Aller- u eerst moest de later kam- v pioen Schellekens eraan geloven en in de slotronde werd Der Weduwe ge slachtofferd. Dat kwam voor de Zeeuws-Vlaming bijzonder slecht uit. Hij was door het verlies van Schellekens de grootste 5 kanshebber geworden, >i maar duikelde door zijn nederlaag nog van het po- Idium. Schellekens reken de toen af met Jongmans en greep de titel. Mike Matla had een vlekkeloze laatste dag en klom nog S naar de derde stek. organisatie in het aanvalsvak wel redelijk voor elkaar, maar de afwerking was niet goed." Wat heet, sommige ballen kwa men niet eens in de buurt van de korf. Fortis deed in de eerste helft 39 doelpogingen, slechts vier daarvan gingen erin. En dan moet gezegd worden dat de 3-5 nog een strafworp was ook. De 4-8, een afstandsschot van Niels Bebelaar, viel pas drie mi nuten voor rust. Ofwel, 25 mi nuten na het laatste velddoel- punt van de Souburgers. Toen had Fortis er overigens al lang geen vertrouwen meer in. Er lukte toch niets, was de ge- dachtengang. Fortis speelde daardoor vooral tegen zichzelf. En er was niemand die de ploeg opzweepte. „Wander Koole heeft het wel in zich een leider te zijn, maar vandaag zat het bij hem ook niet lekker. Als je niet scoort, heb je ook niets om leider mee te zijn", wist Gillissen. Daardoor merkte niemand op dat KVS ook niet goed speelde. Die ploeg was eveneens zoeken de. „We hebben de handdoek veel te vroeg in de ring gewor pen. Vooraf oogden de spelers wel fel, ze waren ook niet zo ge spannen. Maar na een kwartier was het over. Het was niet dat de stand zo in ons nadeel was, maar het zat gewoon in de koppies. Het geloof was er niet", legde de coach uit. Na rust (4-9) veerde Fortis even op. Hagar Hoogwerf en Niels Bebelaar (na een prachtige aan geef van Marieke de Rij ke) scho ten Fortis naar 6-9. Maar daar na was het meteen weer gebeurd met de zuiverheid van de Sou burgers. Pas zestien minuten la ter scoorden de gasten weer: de 7-12. Even daarvoor was Jouri van de Broeke geblesseerd uit gevallen. Hij ging door zijn en kel. Dat kon er ook nog wel bij. Remy van de Broeke viel voor hem in. In de slotminuten maakte KVS het verlies nog groter voor For tis. Het verschil liep op naar ne gen doelpunten. Dat kwam doordat de Souburgers niet meer met korfbal bezig waren. Het enige waar ze aan dachten was: hoe nemen we fysiek re vanche op de KVS-spelers. Met name de vier dames hadden moeite zichzelf onder controle te houden. KVS stond erbij en lachte ernaar: 18-10. Niet eerder speelde Fortis zo slecht in de overgangsklasse. Scores Fortis: Rob Sanderse 3, Wan der Koole en Niels Bebelaar 2, Ma rieke de Rijke, Hagar Hoogwerf en Jouri van de Broeke 1 Sepp Vermeulen leidt de kopgroep in de Elderschanscross voor Theo Rabout (rechts) en Arjan Beije. door Fred Rabout AARDENBURG - Sepp Ver meulen won zaterdag voor de tweede keer in zijn carrière de Elderschanscross. De inmid dels 44-jarige Koewachtenaar moest diep graven in zijn her inneringen om zijn eerste zege boven water te halen. „Dat moet een jaar of twaalf geleden zijn." Andere tijden waren dat. „Toen moest ik het opnemen tegen mannen als de Marok kaan M'barak Ehzou, Hans van de Griendt en Leon van der Velden.Het was, om precies te zijn, het seizoen '92/'93 toen hij inderdaad Ehzou en Van de Griendt klopte. De één is al lang terug naar Marokko, Van de Griendt is een keurige huis vader in Sluiskil. Vermeulen daarentegen blijft draven. Al leek het vorig jaar bijna afgelopen, toen hij aan beide voeten operatief werd geholpen aan een zogenaamd 'hielspoorPassie voor de atle- tieksport bracht hem echter te rug. In de Hulster Moerschanscross was hij enkele weken geleden al in de voorste linies te vinden. Vierde werd hij er en, uiter aard, eerste veteraan. Vorige week nog liep hij de concurren tie op minuten in de Zakloop van Nisse. Op het Aardenburg- se 'Kasteeltje' klopte hij alles en iedereen, ook de senioren. Vermeulen moest zaterdag overigens wel tot het uiterste gaan. De atleet die nooit in aanmerking zal komen voor een stijlprijs, begaf zich haast strompelend naar het podium. „Die verdomde linkerkuit speelt weer op. Een paar rond- j es voor het einde dacht ik zelfs aan uitstappen. Nu gaat het nog wel, maar vanavond moet ik de trap op. Dat zal niet mee vallen." De veteraan van Scheldesport gaf echter niet op. Zoveel eer zucht huist nog steeds in het lijf. Want Vermeulen was aan de leiding gekomen na het 'drama Wouter de Brabande- re'. De Belgische topper, met een tijd van 3.43 achter zijn naam op de 1500 meter, miste door een hardnekkige rugbles sure het zomerseizoen. Begin november pakte hij de draad weer op in een cross in het Bel gische Woluwe. Voor de Wa randecross in Tilburg was hij nog niet klaar, vandaar dat het Aardenburg werd. Op het bochtige, maar lastige par koers leek hij aanvankelijk on aantastbaar. Twee rondjes voor het einde bleek hij echter plots zesde te liggen. De Brabandere: „Ik liep met nieuwe spikes. Waarschijnlijk trapte ik op een hard voor werp. Een spike boorde zich dwars door de zool in mijn voet. Mijn moeder had geluk kig een paar reserveschoenen bij, maar uiteraard leverde het wisselen veel tijdverlies op." De Belg zag eerst Sepp Ver meulen passeren. Kort daarna het duo Theo Rabout/Arjan Beije, vervolgens zijn landge noten Kris van de Wiele, Her man van de Velde en ook Eric Goossen. De 25-jarige atleet uit Knokke gaf echter niet op en begon aan een schitterende achtervolging. Hij raapte ze één voor één weer op, maar kon Sepp Vermeulen en eerste senior Theo Rabout foto Camile Schelstraete niet meer achterhalen. Hij werd dus derde en tweede seni or, maar hij toonde wel wat hij in zijn mars heeft. In de strijd om de crosscup deed Rabout de beste zaken. „Ik wist dat De Brabandere een maat te groot voor ons was." Vrouwen De vrouwen senioren lieten het afweten in de Elderschans cross. Tijdens de Moerschans cross in Hulst, begin novem ber, kwamen alleen Anj olie Wisse en Frederique Versluys. In Aardenburg kwam er geen enkele seniore, althans voor de lange cross, opdagen. Reden voor de organisatie om de vete ranen maar gelijk met een an dere categorie (mannen korte cross en jongens B) te laten starten. „Anders lopen er drie veteranen vrouwen over het parcours. Voor die drie is het niet leuk en ook voor het pu bliek niet", meenden wed strijdleider Adri Vermue en scheidsrechter Han Moerman. Lor Jan Roovers t ,OES - De seizoenstart heeft het in- dddels al duidelijk gemaakt: de eeuwse korfbaltop moet van de zaal- '►mpetitie niet al veel verwachten. Met |?derlagen voor overgangsklassers B»rtis (de eerste), Tjoba (de derde al) en tweedeklasser TOP Arnemuiden (ook |»g zonder punten) eindigde de derde 5»eeldag in mineur. Eersteklasser iwift boekte de eerste overwinning, luis werd met 18-11 -overwinning van èrwede gewonnen. ioba-Vriendenschaar 15-16: Net zo- s vorige week in de derby tegen Fortis ond Tjoba snel met 4-0 achter. Daar- i gingen de Goesenaren beter spelen, liaar ze bleven tegen een achterstand u»nkijken. De frustraties over de uit- «ijvende gelijkmaker kwamen tot ui- pg in ergernis over de leiding van Jjheidsrechter Rensen. De arbiter gaf .ark de Schipper geel voor protesteren en stuurde Astrid Koole in de tweede helft zelfs met rood uit het veld. Zes mi nuten voor tijd bracht Niels Westmaas Tjoba eindelijk op gelijke hoogte (14- 14). Gerben van Boven was, na een te gentreffer, verantwoordelijk voor de 15-15, maar Vriendenschaar kwam twee minuten voor tijd toch op 15-16. Tjoba heeft na drie wedstrijden nog steeds nul punten. Scores Tjoba: Robert, van Schaik 4, Wilfred van der Meer en Mark de Schipper 3, Gerben van Boven 2, Marleen Batenburg, Ilse Boog aard en Niels Westmaas 1. Swift-Mcrwede 18-11: „Het komt wel goed, het gaat wel draaien", zei coach Marianne Marinissen na de nederlaag een week eerder tegen IJsselvogels. Ze had het goed gezien. Swift had een een overrompelende start: 6-1 na tien mi nuten. Door het uitvallen van Richard Geldof (enkelblessure) raakte de ploeg even van slag en daardoor kon Merwe- de na de pauze naar 10-9 terugkomen. Net op tijd werd de achtervolging stop gezet, waarna Swift overtuigend naar 18-11 uitliep. Scores Swift: Roel Kloolioijk 6, Pascal Cas- tenmiller, Paul van de Berg en Sjoerd San derse 3, Ivo de Hond 2, Mabel van de Velde 1. BoInes-TOP 10-9: In een wedstrijd tus sen twee volkomen gelijkwaardige ploegen zag het er naar uit dat de pun ten gedeeld zouden worden. De bezoe kers liepen wel voortdurend achter hun tegenstanders aan, maar de verdedi ging stond goed en op inzet werd tel kens de aansluiting gemaakt. Na 6-6 waren de doelpunten in de tweede helft erg duur en verloor TOP tot overmaat van ramp Hannuël Kramer met een ernstige enkelblessure. Mede daardoor raakte TOP uit balans. Ook een - in de ogen van TOP - verkeerde beslissing van de arbiter, waarna Bolnes direct op 10-8 kwam, kwam de Arnemuidse ploeg slecht uit. Verder dan 10-9 kwam de ploeg niet meer. Scores TOP: Leon Kloet 4, Ad Bezemer 2, Jantine Meidmeester, Marlies Nieuwenhuy- ze n Hannuel Kramer 1. Stormvogels-DSO 8-14. Voor coach Richard Ollefers van derdeklasser Stormvogels is het duidelijk waar het manco van de ploeg zit: „We scoren niet uit de kansen die we krijgen." Ook in de wedstrijd van zaterdag kwamen er ge noeg mogelijkheden om in de score mee te gaan met de bezoekers. Maar ze wer den niet benut. Daardoor kon DSO gaan rusten bij 4-6. Na rust bouwde die ploeg de voorsprong alleen maar uit. Voor de derde week op rij verloor Stormvogels. Scores Stormvogels: Jan Theune 4, Arno Sanderse 2, Loura Kleinepier en Renee Groenleer 1 Togo-Ondo 12-14: Het Goese Togo ver raste met een bliksemstart (4-0), maai de gasten herstelden zich na het te slap pe begin. Bij de rust stond het weer ge lijk: 9-9. In de tweede helft zette Ondo uit Sint Laurens verdedigend wat meer druk en daarmee haalde het de angel uit de Togo-aanval. De Walchenaren scoorden nog wel: 12-14. Vierde klasse In de vierde klasse A won Blauw Wit uit ruim bij Zevenbergen. Coach Kees Broerse noemde de 10-5-overwinning het resultaat van goed verdedigen en het goed verwerken van de fysieke te genstand. We lieten ons daar niet door van de wijs brengen", aldus Broerse. KVK-Zaamslag (12-16) werd een aan trekkelijke wedstrijd met veel doel punten. „We waren gewaarschuwd dat de tegenstander gemakkelijk scoort, maar konden ze toch niet afstoppen", keek aanvoerder Jeroen Quist van KVK terug op de nederlaag. Atlas leed in de vierde klasse B de derde nederlaag. Na een gelijkopgaande eer ste helft (6-6) had het bezoekende Seol- to een demarrage in huis die pas bij 7-12 stopte. ESSEN - Motorcrosser Rinus van de Ven is zaterdag in het Duitse Essen gekroond tot Rookie of the Year. De vijftienjarige coureur uit Vlissingen heeft die uitverkie zing te danken aan zijn overwinning in het Duitse kampioen schap van afgelopen seizoen. Tijdens de Auto- en Motorsport- beurs in Essen werd die prestatie zaterdag beloond met de 'talentenprijs' en een grote beker. Van de Ven is momenteel volop in training voor het nieuwe seizoen. Daarin maakt hij de stap van de 85cc naar de 125 cc. Zijn wedstrijddebuut in deze categorie maakt hij in januari tijdens de traditionele indoor motorcross in de Goese Zee landhallen. AMSTERDAM - Turnschool Zeeland heeft zaterdag een toe gangsbewijs afgedwongen voor het Nederland Kampioen schap turnen voor vrouwen op 13 december. De pupillen van trainer Koos Hamels behaalden tijdens het kwalificatietoer nooi in Amsterdam een vierde plaats (102.166 punten), vol doende voor uitzending naar Twello. De ploeg van Turnschool Zeeland bestond uit de seniorturn ster Wendy de Meulmeester en de junioren Mandy Hui jbregts, Lesley Huyzen, Ramona Hibels en Charita Jansen. Op ieder onderdeel werden vier turnsters ingezet, waarbij de hoogste drie punten meetelden. Hibels opende sterk op brug met een score van 9.133 punten. Alleen Jolijn Gevers van Turncentrum Twente overtrof dat met 9.300 punten. De Meulmeester pakte 8.900 punten. Huy zen en Jansen waren beide goed voor 8.333 punten. De Meulmeester pakte 9.133 punten op de balk. Huijbregts was goed voor 8.500, gevolgd door Hibels met 8.133. Op vloer waren de turnsters aan elkaar gewaagd. De Meulmeester en Huijbregts zagen allebei 8.667 op het scorebord verschijnen, Jansen en Hibels 8.600. Na drie ronden was duidelijk dat een plek in de A-finale voor Turnschool Zeeland mogelijk was, maar alles hing wel af van het laatste onderdeel, de sprong. De Meulmeester, Jansen en Hibels sprongen de voor een NK-tic- ket toereikende 24.100 punten bij elkaar. VUGHT - Het nieuwe seizoen is voor de turner Bart de Wilde uit Sint Annaland goed begonnen. Tijdens de Nationale Team Cup-wedstrijden in het Brabantse Vught behaalde zijn team SDS Rotterdam een tweede plaats. De winst ging naar Turn- combinatie Limburg. De Wilde kwam op alle zes onderdelen uit en begon op zijn lie velingstoestel, paard voltige. Hij scoorde 8.55, de hoogste vol tigescore in de wedstrijd waaraan 25 turners meededen. Aan de ringen scoorde De Wilde 8.25, op de met wat kleine foutjes getooide sprong 8.30. Op zijn minst favoriete onderdelen brug en rek liet De Wilde het behoorlijk afweten (5.75 en 5.25), waarna hij de wedstrijd afsloot met een waardering van 8.20 voor de vloeroefening. BRESKENS - De duatlon van Breskens, een organisatie van Triatlon Vereniging Oostburg, is van de kalender geschrapt. De wedstrijd maakte jarenlang deel uit van het circuit van Zuid-West-Nederland, dat inmiddels ook ter ziele is. Hier door kan in Zeeland geen duatlon meer gehouden worden. TV Oostburg zal komend seizoen wel weer een zwemloop hou den. Deze staat voorlopig gepland op 15 februari, maar dan staat ook de Natuurloop van de Wielingen op de kalender. Er wordt nog naar een nieuwe datum gezocht. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van tweededivisionist Morres- /Hulst zorgden in eigen huis voor een stunt. Titelkandi daat Roosendaal werd door de nummer negen van de ranglijst met 3-1 teruggewe zen. Minder verging het de Morres-vrouwen. Vqlley Meerkerk won in Hulst met 3-1. In de promotieklasse snoepten de mannen van WS'92 in een inhaalduel lei der Rijnmond 4 twee punten af: 3-2. In het bekertoernooi leverde de tweede vrouwenploeg van Morres/Hulst ook stunt werk. De koploper in de eer ste klasse, versloeg het in de promotieklasse leidende Zu- vo met 3-2. De Kwiek-dames zijn na verlies tegen Spivo (3-1) uitgebekerd. De man nen van Mytilus bekeren ver der ten koste van WS'92 (3-1). Morres/Hulst-Roosendaal 3-1 (25-23 25-23 25-22 23-25 Morres/Hulst deed prima zaken in de tweede divisie. De ploeg van trainer Guido de Beule nestelde zich met negentien punten uit acht duels op de zevende plaats en sloeg een gaatje van vijf pun ten met de nummer tien. De thuisploeg nam het voor touw, scoorde blokkerend bij vlagen goed en verdedigend groeide de ploeg boven zich zelf uit. Op de hoeken kwa men in aanvallend opzicht Davy Hoffman, Frank van Egmond en Steven Lernout goed uit de verf. De Beule: „Ik strooi niet zo gauw met complimenten, maar nu heb ik de ploeg wel een dikke pluim gegeven." Morres/Hulst-Volley Meer kerk 1-3 (25-27 15-25 20-25 25-9): De thuisploeg begon zonder Kim de Booij (afwe zig) en Suzan de Gucht (ge blesseerd) en met enkele om zettingen. Meerkerk, dat vijf keer op rij had verloren, pro fiteerde optimaal. Met uit zondering van de vierde set kon Morres/Hulst de hoge plek op de ranglijst niet waarmaken. De Zeeuws- Vlamingen grossierden in fouten en misverstanden. Pas met drie setnederlagen op zak draaide het in de laat ste set in een nieuwe opstel ling wel. Rijnmond 4-WS'92 3-2 (22-25 26-24 22-25 25-16 15-8): Een gehavend WS'92, onder leiding van coach Hans Oomes, maakte de kop loper van de promotieklasse twee punten afhandig. Rijn mond stuitte op een hecht WS'92. Leunend op erva ring en klasse kon de koplo per het puntverlies beper ken. Beker Morres/Hulst 2-Zuvo 3-2 (19-25 25-22 25-17 21-15 15-13): De tweede vrouwen- ploeg van Morres/Hulst tim mert aan de weg. Onder lei ding van trainer Ronald van Goethem voeren de reserves de rangschikking in de eerste klasse aan. In een echte top per werd koploper Zuvo ver rast. Met een prima opslagen verzorgd spel vanuit de ver dediging bleek Morres/Hulst 2 mentaal sterk. Dat resul teerde na het geblesseerd uit vallen van Marjolein Seghers en verlies in de vierde set tot winst in het vijfde bedrijf. Kwiek-Spivo 2-3 (25-22 19-25 25-20 22-25 11-15): Een spannend duel, waarin de Kwiek-vrouwen goed be gonnen en het voortouw na men. Hoewel de ruime voor sprong nog dan ig slonkwerd de eerste set gewonnen. Daarna ontwikkelde zich een wedstrijd tussen twee aan elkaar gewaagde teams. Een taai verdedigend Spivo had een prima antwoord op de aanval van Kwiek, was sterker in de rally's en maak te een eind aan het beker- avontuur van Kwiek. WS'92-Mvtilus 1-3 (20-25 26-24 19-25 26-28): Beide teams deden nauwelijks voor elkaar onder. De Vlissingse mannen klampten zich vast aan het niveau van derdedi- visonist My ti lus, kregen in de eerste set de rekening voor individuele fouten gepresen teerd, maar trokken de stand in de tweede set in even wicht. In de slotfase van de vierde set liet een bekeken spelend Mytilus zich echter niet nog eens verrassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21