11 Sluiskilse familie Kruger overspoeld met steunbetuigingen UITVERKOOP Gimbréte - 30% Molenromp Nieuwvliet wordt rijksmonument Imago Terneuzen behoeft bijstelling PZC Gent en Terneuzen vragen bijdragen aan provincies en Euregio Scheldemond Boete voor mishandeling <^7 Sauna Vleesloos T""" Sluis betaalt mee aan opera Bellida zeeuwse almanak Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 29 november 2003 Bevaarbaarheid BOUWMAN BOUWMAN Goes feliciteert DE GROENE DAF-TRUCKS met de nieuwe vestiging in De Poel II Verlies Woongids Kern voordeeldagen 555547 kir Harold de Puysseleijr r SLUISKIL - De onfortuinlijke familie Kruger uit Sluiskil is gisteren over- jpoeld met steuntoezeggingen van mensen uit de hele provincie. Bijna te mooi voor woorden is het aanbod van Delta Milieu uit Terneuzen om Rudy Kruger daar, op de afdeling industriële reiniging van het bedrijf, weer aan «rkte helpen. jn verband met de vacaturestop die ietoen hadden, is meneer Kruger eer- der dit jaar niet bij ons aangenomen. Hij was wel zo goed als geselecteerd. Nu is er wat personeelsverloop geweest en hebben we werk erbij gekregen, waardoor we op termijn weer perso neel nodig hebben", aldus R. Thole- naars van de directie van Delta Milieu. „We vonden het zo'n aangrijpend ver haal, dat we hem nu reeds een baan bij ons aanbieden." Er kwamen nog meer reacties los na de publicatie over de situatie waarin Kru ger met zijn echtgenote en vijftien maanden oude zoontje terecht is geko men door nalatigheid van zijn werkge ver. Hij stapte eind juli dit jaar over naar het bedrijf Safety Cleaning, maar kreeg tot op de dag van vandaag geen cent salaris omdat de onderneming in financiële moeilijkheden verkeerde. Bij het GAK kan de Sluiskillenaar nog niet voor een uitkering terecht, omdat Safety Cleaning nog niet failliet is ver klaard. Kruger probeerde totnutoe vergeefs via uitzendbureau's aan ander werk te komen. Ondertussen zijn de schulden van het gezin torenhoog op gelopen. De redding lijkt echter nabij na het telefoontje van Delta Milieu. De Krugers moesten gisteren trouwens meer dan eens een traantje wegpinken. Allereerst toen een meneer uit Oost- Souburg onverwachts voor hun deur stond met een paar tassen vol met boodschappen. Maar nog meer lezers kwamen met hartverwarmende reacties. Tonny Nijs uit Ouwerkerk bood spontaan aan hon derd euro in een enveloppe te stoppen voor de familie Kruger. Een vrouw uit Middelburg wil hen twintig euro toe sturen. En ook meneer en mevrouw De Meijer uit Middelburg kwamen met een gebaar. „Wij krijgen twee kerstpak ketten. Ik wil een pakket afstaan en naar hen toebrengen", aldus De Meijer. De secretaris van de dorpsraad Sluiskil deed gisteren bij het gemeentebestuur van Terneuzen een beroep op bijzonde re bijstand voor de familie Kruger. „Een leuk gebaar", reageerde wethou der J. van Schaik. „Maar ik vind in eer ste instantie dat de dorpsraad daar niet voor is. Hun actie gaat een beetje te ver." Volgens de wethouder is de ge meente bereid de situatie van het gezin uit Sluiskil te bekijken, als hij zich zelf tot de gemeente wendt voor financiële ondersteuning. Plannen voor aanpak jachthavens JoorWout Bareman IERNEUZEN - De ontwikke- 5 van het watertoerisme in de Kanaalzone komt in een stroomversnelling. Burgemees- Ier en wethouders van Terneu- ren werken concrete plannen uit voor extra ligplaatsen voor jachten en andere pleziervaar tuigen aan de Beurtvaartkade in je Oostelijke Kanaalarm. Ze passen in een gezamenlijke aan- sraag voor Euregio-subsidie van Gent en Terneuzen voor Je aanleg van nieuwe jachtha vens. De gemeenten zoeken f inancië- steun voor het jachthaven project bij de provincies Zee land en Oost-Vlaanderen én de Euregio Scheldemond. De kans peen bijdrage uit de Europese subsidiepotten is groot. Wat aanvankelijk begon als een ini tiatief van Gent en Terneuzen werd later uitgebreid naar alle Kanaalzonegemeenten, inclu sief Zelzate en Sas van Gent. Vooral voor Gent en Zelzate is sprake van een inhaalmanoeu vre. Zelzate streeft al jaren naar uitbreiding van de jachthaven- faciliteiten in de oude uitlopers van het Kanaal Gent-Terneu- zen. in Terneuzen liggen plannen voor een ingrijpende herinrich ting van de jachthaven aan de kanaalzijde bij de Oostsluis en wordt ook de jachthaven in de voormalige veerhaven in de plannen meegenomen. Terneu zen wil ook in Sas van Gent de faciliteiten voor het watertoe risme verder opkrikken, al werd het voormalig gemeentebestuur in het verleden al eens door de Euregio op de vingers getikt voor oneigenlijk gebruik van de zwaar gesubsidieerde passan tensteiger in de oude kanaalarm aan de Oostkade. De plannen in Gent zijn verder gevorderd dan die in Terneuzen. Tegen 2007 moet de nieuwe jachthaven Portus Ganda aan de Voorhoutkaai, op de plaats waar Leie en Schelde samen vloeien, gereed zijn. Ook de be vaarbaarheid van een stukje Schelde en Leie dwars door de stad wordt drastisch verbeterd. In de nabije toekomst moeten de kaaimuren worden verlaagd en houten steigers worden aange legd. Met het openleggen van de Schelde (er moeten eerst wel twee autobruggen, een fiets brug en een sluis, de Scal- dissluis, worden aangelegd; de sluis moet het niveauverschil tussen Leie en Schelde onge daan maken) kunnen niet al te MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 58-ja- rige man uit Terneuzen wegens mishandeling veroordeeld tot 300 euro boete. Daarnaast moet hij 250 euro smartengeld aan het slachtoffer betalen. Het slachtoffer zocht de verdachte in Terneuzen op in de winkel van zijn zoon. Daar ontstond een handgemeen naar aanlei- Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie Gaastra Dockers McGregor Arrow Ten son Mer cfu Nord RiverWoods Sebago Cottonfield PartTwo Lapagayo Tintberland ZOUTELANDE Langstraat 13 Tel. (01 18) 566003 DOMBURG Ooststraat 1 Tel. (0118) 586010 Advertentie Maak kennis met de nieuwe Lancer. Een vertrouwde naam in een compleet nieuw en sportief jasje. U RIJDT AL EEN LANCER SEDAN/STATION WAGON V.A. 18.795,- UITGESTELDE BETALING TOT 2005* hoge pleziervaartuigen straks de hele Gentse Kuip rondvaren. Portus Ganda moet ook het lig plaatsentekort in de bestaande, oudere jachthavens rond Gent opvangen. De nieuwe jachtha ven is gesitueerd op de histori sche plaats waar Gent ooit het leven zag. Gent, terug naar de ding van een zakelijk conflict. Dit escaleerde in een vechtpar tij. Vaststond dat de verdachte zijn rivaal met een stofzui gerstang had geslagen. Het slachtoffer had een verbod om in de winkel te komenmaar was desondanks twee keer de zaak binnengegaan. Ook hij zou klappen hebben uitgedeeld. Dat woog de rechte in zijn uitspraak mee. Eigenaar Isaac de Hullu voor zijn molenstomp in Nieuwvliet. foto Camile Schelstraete Pnizen .nci BPM/BTW exd verw.jder.ngsb.jdfage. kosten njklaar maken, af hS^'^ariÏÏtiQaranS gemiddeld 7.0 1/100 km (1 op 14.3). CO.-em.ssie 166 Elke n.euwe Mitsubishi *ar M t a/ 'Her-Euro Service 'Aanbod via Prime Line, geldig t/m 31 december 2003. 0% rente t/r 6 j -.er-Euro Service 'Aanbod via Prime Line, geldig t/m 3. ucvW.,Uv. «whohn.irien 2 MO maximum bedrag 12 500.- Eenmalige kosten 99 Toetsing BKR Tiel w.tz.g.ngen yooipehouden door Raymond de Frel NIEUWVLIET - De molenromp aan de Mettenijedijk in Nieuw vliet mag van de gemeenteraad van Sluis worden aangewezen als rijksmonument. De Rijks dienst voor de Monumenten zorg had de rompen in Breskens en Terhofstede een zelfde status toegedicht, maar daar voelde het merendeel van de raad, net als het college van burgemees ter en wethouders, niet veel Molenaar S. Herman van de mo len Nooitgedacht in Cadzand pleitte tijdens het inspreekrecht voor burgers voor aanwijzing van de drie molenrompen. Tij dens een hoorzitting in oktober hadden de eigenaren van de rompen in Breskens, Terhofste de en Nieuwvliet aangegeven ronduit tegen de aanwijzing te zijn, omdat zij vrezen voor aller lei beperkingen op hun terrein. Zij wilden graag 'baas in eigen molen' blijven. Het college van B en W vond vervolgens dat al leen de romp in Nieuwvliet een monumentale status moest krij gen, omdat deze molen beeldbe palend is voor de kern. De ande re twee zijn dat in mindere mate. Herman zag het liever anders. „Laten we het algemeen belang boven het particuliere belang stellen. Zo worden in ieder geval drie van de zeven molens in West-Zeeuws-Vlaanderen be schermd." Zijn pleidooi werd gesteund door fracties van de PvdA en Dorpsbelangen Toe risme (D&T). WD/Gemeente belangen en CDA vonden het te ver gaan om alle drie de molens tot monument te benoemen. Op positiepartij Nieuw West gooide liever het complete raadvoor- stel in de prullenbak. „We moe ten reëel blijven, hier moeten we geen geld instoppen. Laten we het houden zoals het was." Dat zette kwaad bloed bij M. van 't Land (PvdA): „In het voorstel wordt niet eens over geld gesproken!" Rosen- daal: „Nee, maar het gaat Advertentie STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 om een advies van een Rijks dienst. En ook het rijksgeld is ons geld." De benoeming van de drie mo lens werd tijdens een stem mingsronde door tweederde van de raad afgeschoten. Een twee de stemmingsronde leerde dat de coalitiepartijen WD/Ge meentebelangen, PvdA en CDA met uitzondering van S. Quaak - wel voor de monu mentale status van de romp in Nieuwvliet waren. D&T en Nieuw West stemden tegen het voorstel. En dus geeft de gemeente een positief advies aan Monumen tenzorg over de romp in Nieuw vliet. Tot ongenoegen van eige naar I. de Hullu. „Voor de kern Nieuwvliet zou ik het echt prachtig vinden, want het is ge woon een schitterende molen. Alleen, ik heb de molenromp in 1976 gekocht, waarna ik vroeg om subsidie om het exemplaar water- en winddicht te maken. Toen werd gezegd dat het niet meer was dan een waardeloze steenklomp. Toen ik de romp had opgeknapt, was er opeens een heel ander geluid. Sinds dien worden mij op mijn terrein allerlei beperkingen opgelegd. Niet bouwen binnen een straal van zoveel meter, zorgen dat het uitzicht op de molen niet wordt aangetast, etcetera. Om die re den ben ik tegen de benoeming. Ik heb een advocaat ingescha keld om een planschadevergoe ding te krijgen." bron, heet het project dan ook. Inmiddels is met de aanleg van de nieuwe jachthaven begon nen. In Terneuzen vormt de aanpak van de binnenjachthaven in de Oostelijke Kanaalarm al gerui me tijd onderdeel van het mas- terplan voor de zuidelijke stadsrand. Daarvan maken de Kop van de Noordstraat, de ter reinen aan de Kennedylaan, het Schuttershof, de Axelsedam en de Beurtvaartkade bij de huidi ge jachthaven deel uit. Er be stonden al eerder plannen voor een combinatie van watertoe risme en appartementen. De schippersvereniging Ko ninklijke Schuttevaer houdt de planontwikkeling nauwlettend in het oog. De schippers zijn op hun hoede voor een verlies van ligplaatsen in de kanaalarm. Of die appartementen worden ge bouwd, is nog de vraag. De ge meente wil de Beurtvaartkade en omgeving in ieder geval op waarderen, het liefst in de mari tieme sfeer. Watersportvereniging Neusen heeft haar leden inmiddels schriftelijk op de hoogte ge bracht van de plannen en hen ook de vraag voorgelegd of ze belangstelling voor een nieuwe ligplaats 'op stand' hebben. BRESKENS - De concertante uitvoering van de opera Bellida in het Ledeltheater in Oostburg gaat door, mits genoeg kaarten worden verkocht. Peter de Lijs- er uit Breskens polste de laatste weken de belangstelling van de overheid en zeker honderd be drijven en verenigingen om het door Oostburger Gustaaf Fran- cies de Pauw (1867-1943) ge schreven stuk naar Zeeland te halen. Met succes, zondag 18 ja nuari om 15.00 uur worden de eerste noten gezongen. De gemeenteraad van Sluis sprak donderdagavond vol mondig de intentie uit om in de volgende raadsvergadering ja te zeggen tegen het verstrekken van een gemeentelijke garantie subsidie van 3600 euro. „Dat maakt de uitvoering mogelijk, ik ben ervan overtuigd dat het niet meer fout kan gaan", rea geert De Lijser. „Ik moet nu mi nimaal twaalf sponsors aandra gen om nog eens 3600 euro bij elkaar te krijgen. Daarvan staan er inmiddels acht vast, de overige vier volgen binnen een paar dagen. Ik denk zelfs binnen een week op een totaal van zes tien sponsors te komen." Het stuk wordt uitgevoerd door de Roemeense Staatsopera van Timisoara, onder regie van de Limburger Frans Meewis. Zij treden tegen kostprijs op. De to tale kosten bedragen 10.000 eu ro, exclusief zes procent btw. Aanvankelijk dacht De Lijser aan een toegangsprijs van der tig euro, maar dat bedrag schrok veel mensen af. In de voorverkoop kost een ticket nu 26,50 euro - geldt tot 4 januari -, aan de kassa 29,50 euro. In de kaartverkoop schuilt nog het enige risico voor het doorgaan van de voorstelling. „Het be stuur van de Stichting Ledel theater confronteerde mij met het feit dat zij financieel risico lopen als er minder dan 120 kaarten worden verkocht. Dat willen en kunnen ze niet. Zij bieden immers de zaal met faci liteiten al gratis aan. Als op 4 ja nuari niet genoeg kaarten zijn verkocht, dan gaat het feest niet door en krijgt iedereen zijn geld terug", aldus De Lijser. Hij noemt dat scenario 'koud watervrees', want hij heeft de laatste weken talloze toezeg gingen gehad. Aan de opera is een lezing van regisseur Frans Meewis gekop peld. Hij vertelt op 22 december vanaf 20.00 uur in het Ledelthe ater over Bellida-componist Gustaaf Francies de Pauw. door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Terneuzen wil zich meer gaan profileren als een gemeente waar het goed wo nen is. Het oude beeld van Ter neuzen, de werkstad van Zeeuws-Vlaanderen, is in de ogen van het college van burge meester en wethouders aan een gedegen bijstelling toe. Het inwonertal van Terneuzen liep het voorbije decennium jaar na jaar terug, soms met en kele tientallen, maar ook soms met honderdtallen. Die negatie ve spiraal wil de gemeente in de nabije toekomst doorbreken met een actief woonvestigings- beleid. Volgend jaar wil de ge meente een zogenaamde woon- informatiedesk inrichten op de afdeling wonen, waar mensen terechtkunnen met vragen over alles wat met wonen in Terneu zen te maken heeft. Via dat steunpunt kan ook digitaal en telefonisch informatie worden ingewonnen. Wethouder A. van Waes (volks huisvesting): „Momenteel zijn we ook nog bezig met het sa menstellen van een woongids waarin we de beschikbare woonruimte in Terneuzen, zo wel in de huur- als in de koop sector zullen vermelden. Het is de bedoeling dat die gids op ge zette tijden geactualiseerd wordt, zodat potentiële nieuwe Terneuzenaren altijd over re cente woongegevens kunnen beschikken." Het actieve woonvestigingsbe- leid, waar de gemeenteraad 50.000 euro voor heeft uitge trokken, beperkt zich overigens niet tot het creeëren van infor matiebronnen. Terneuzen zal zelf ook de boer opgaan, naar beurzen en andere promotionele activiteiten. Ook gaat de gemeente door met het Woonwelkom-project, de half jaarlijkse kennismakingssessie met nieuwe inwoners. De gemeente hoopt in de nabije toekomst van de provincie wat meer ruimte te krijgen om nieu we woningen te bouwen in de gemeente. De provincie Zeeland op haar beurt rekent er dan wel op dat Terneuzen (stad) wat meer nieuwe huurwoningen en -appartementen program meert. De gemeente zelf wil tot 2010 631 woningen laten bouwen. In de stad 315, de rest verdeeld over de kernen, waarbij een zwaar accent gelegd wordt op Axel (88) en Sas van Gent (43). Of dat aantal huizen de komen de jaren ook gebouwd mag wor den is onzeker. Momenteel hanteert de provincie nog een strenge con- tingentering, waarin de kern Terneuzen (wijk Othene) rede lijk ruim (honderd woningen per jaar) wordt bedeeld. Dit provinciale beleid is overigens aan een herziening toe, om dat het provinciebestuur meer toegemoet wil komen aan bouwwensen in de (kleinere) kernen. Advertentie Iedere maandag en dinsdag toegang sauna van €13,- voor slechts 10,- Actie loopt tot 28/02/2004 en is niet geldig in de periodes 24/12/2003 - 02/01/2004 en 20/02/2004 - 27/02/2004 Kuur- en Beautycentrum De Parel Babelweg 2, Domburg Telefoon: 0118-588276 E-mail: kuur@hofdomburg.nl Internet: www. roompotparken, nl Openingstijden: Dagelijks van 12.00 tot 22.30 uur. Iedere 1e dinsdag van de maand damesdag (Sauna zonder badkleding.) ,DE, PAREL, De Hulsterse zet zich sinds jaar en dag tomeloos in voor de gemeenschap. Ze is poli tiek actief, maar schroomt daarnaast ook de educatie niet. Zo bindt ze als bestuur der van het bibliotheekwe zen de strijd aan met de ontlezing. In haar schaarse vrije tijd maakt ze graag lange reizen; niet enkel ter ontspanning, maar ook om andere maat schappijstructuren te door gronden. Ze steekt er veel van op en het leidt soms zelfs tot een drastische wijziging van haar leefpa troon. Van haar laatste reis, die naar Mongolië leidde, keerde ze ontdaan terug. De wijze waarop de Mongoliërs dage lijks hun dierlijke eiwitten verwerken en opdienen - in niet altijd even frisse geuren en kleuren - had. haar defini tief doen besluiten zich nimmer meer in te laten met vleselijke lusten. Wat de maaltijden betreft, wel te verstaan. Haar wederhelft was dan ook verbijsterd, toen hij haar een dag of wat geleden betrapte bij het verorberen van een heuse frikadel. Hoe nu? Haar antwoord was ontwapenend: ,,Een frikadel is toch geen vlees?" Nee... en frites is geen aard appel. Advertentie KRANT VOOR ZEE naam:o noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v weken voor 14,50. straat: nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 7116 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). D per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 63