11 Sluiskilse familie Kruger overspoeld met steunbetuigingen UITVERKOOP Gimbrère Opera Bellida gaat definitief door Stichting wil woonwagenkampen niet overnemen 7P Illlllllllllllllllll Vleesloos Uheerder landgoed dient bezwaarschrift in Sauna pol o HI DE GROENE DAF-TRUCKS zeeuwse almanak Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 SCHOUWEN-DUIVELAND waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 zaterdag 29 november 2003 Goes feliciteert met de nieuwe vestiging in De Poel II 01 13 249617 Scooter gestolen Uitbaggeren LANCER Nu bij de Mitsubishi dealer UITGESTELDE BETALING TOT 2005' Misgelopen BOUWMAN ZOUTELANDE BOUWMAN 555547 PZC _J ;~A •- -J wHarold de Puysseleijr «LlIISKIL - De onfortuinlijke familie Kruger uit ;il is gisteren overspoeld met steuntoezeg- jngen van mensen uit de hele provincie. Bijna te eooi voor woorden is het aanbod van Delta Milieu (jlTerneuzen om Rudy Kruger daar, op de afde kt industriële reiniging van het bedrijf, weer jan werk te helpen. jnverband met de vacaturestop die we toen had- jon. is meneer Kruger eerder dit jaar niet bij ons jangenomen. Hij was wel zo goed als geselec teerd. Nu is er wat personeelsverloop geweest en nebben we werk erbij gekregen, waardoor we op termijn weer personeel nodig hebben", aldus R. Tholenaars van de directie van Delta Milieu. „We vonden het zo'n aangrijpend verhaal, dat we hem nu reeds een baan bij ons aanbieden." Er kwamen nog meer reacties los na de publicatie over de situatie waarin Kruger met zijn echtgenote en vijftien maanden oude zoontje te recht is gekomen door nalatigheid van zijn werk gever. Hij stapte eind juli dit jaar over naar het bedrijf Safety Cleaning, maar kreeg tot op de dag van vandaag geen cent salaris omdat de onderneming in financiële moeilijkheden verkeerde. Bij het GAK kan de Sluiskillenaar nog niet voor een uit kering terecht, omdat Safety Cleaning nog niet failliet is verklaard. Kruger probeerde totnutoe vergeefs via uitzendbureaus aan ander werk te komen. Ondertussen zijn de schulden van het ge zin torenhoog opgelopen. De redding lijkt echter nabij na het telefoontje van Delta Milieu. De Krugers moesten gisteren trouwens meer dan eens een traantje wegpinken. Allereerst toen een meneer uit Oost-Souburg onverwachts voor hun deur stond met een paar tassen vol met bood schappen. Maar nog meer lezers kwamen met hartverwar mende reacties. Tonny Nijs uit Ouwerkerk bood spontaan aan honderd euro in een enveloppe te stoppen voor de familie Kruger. Een vrouw uit Middelburg wil hen twintig euro toesturen. „Je zult toch maar in die situatie verke ren. Ik heb nog vlees op mijn bord en weet van vroeger wat het is om niets te hebben. Dus ik kan best iets missen." En ook meneer en mevrouw De Meijer uit Middel burg kwamen met een gebaar. „Wij krijgen twee kerstpakketten", aldus meneer De Meijer. „Ik wil een pakket afstaan en naar hen toebrengen." De secretaris van de dorpsraad deed gisteren bij het gemeentebestuur van Terneuzen een beroep op bijzondere bijstand voor de familie Kruger. „Een leuk gebaar", reageerde wethouder J. van Schaik, „maar ik vind in eerste instantie dat de dorpsraad daar niet voor is. Hun actie gaat een beetje te ver.Volgens de wethouder is de gemeen te bereid de situatie van het gezin uit Sluiskil te bekijken als hij zich zelf tot de gemeente wendt voor financiële ondersteuning. Sloop van Vroonweg uitgesteld joorAli Pankow RENESSE - De provincie moet iets meer geduld betrachten dan eerwacht bij de sloop van de t'roonweg en de aanleg van een eervangend fietspad. Een be waarschrift van P. Lubbers uit Zierikzee is er de oorzaak van lat de vergunning die in het ka ler van de Natuurbescher mingswet al was verleend, voor lopig is geschorst. Het wachten is op een uitspraak van de be stuursrechter in deze kwestie. wachten gewoon netjes lot deze hobbel ook weer is ge nomen", zegt juridisch mede- rerkster P. Rauwendal van de provincie. Zij omschrijft het be zwaarschrift van Lubbers als 'delaatste spaak in het wiel'. Ze laat er echter geen enkele twi j fel over bestaan dat de provincie zich hierdoor niet zal laten weerhouden de Vroonweg tus sen Renesse en Burgh-Haam- stede uiteindelijk toch te slo pen. „Het maakt ons niet zoveel uit of dat nu binnenkort gebeurt of enkele maanden later", zegt Bauwendal. Er is Lubbers alles aan gelegen let amoveren van de Vroonweg tegen te gaan. Zijn belang be treft een gedeelte van circa 26 hectare van het landgoed Het Watergat middenin het natuur gebied langs de Vroonweg. Hij beheert dit landgoed dat eigen dom is van zijn moeder M. Moolenburgh in Renesse. De provincie heeft bepaald dat de verbindingsweg dwars door de vroongronden wordt wegge haald nu de recreatieverdeel weg is aangelegd als belangrijk ste verbinding tussen Renesse treffende kudde heeft ook op andere percelen nog koeien lo- Het omrijden voor voederen en controle zou een dagtaak ver gen", volgens Lubbers. STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is op de Nieuwendijk in Vlissingen een scooter gestolen. De scooter stond met twee sloten vast. De gestolen scooter heeft een waar de van enkele duizenden euro's. Met een speciaal maaibootje worden het riet en de waterplanten in de Zierikzeese gracht weggehaald. door Piet Kleemans en Esme Soesman ZIERIKZEE - De stadsgracht rond Zierikzee ondergaat een maaibeurt. In opdracht van de gemeente Schouwen-Duive- land worden - deels vanaf de kant en deels met behulp van een speciaal maaibootje - welig Advertentie groeiend riet en waterplanten weggehaald. Het is de bedoeling dat de stadsgracht op termijn gebaggerd en uitgediept wordt, maar dat laat nog minstens en kele jaren op zich wachten. De stadsgracht wordt elk jaar ontdaan van waterplanten en riet. Aannemer Van der Velde Groenverzorging uit Zonne- maire doet het leeuwendeel van het maaiwerk vanaf de kant met een speciale maaimachine. Voor het maaien op plaatsen waar hij met de machine niet kan komen - zoals midden op de gracht - huurt Van der Velde een onder aannemer in die beschikt over een maaibootje. Het riet en de waterplanten worden afge voerd. Om de waterkwaliteit te verbeteren wil de gemeente de stadsgracht baggeren en op diepte brengen. De gracht is door aanslibbing in de loop der jaren minder diep geworden en dat houdt in dat tijdens warme zomers - zoals afgelopen zomer - de temperatuur van het water oploopt waardoor overmatige algengroei ontstaat. „Als de gracht dieper is warmt het wa ter minder snel op. Dan heb je die alg-problemen een stuk minder", zegt cultuurtechnisch medewerker van de gemeente A. Verhulst. Momenteel is een deel van de gracht bedekt met een vuilroze laag. Wat het precies voor goed je is weet Verhulst niet exact. „Ik vermoed dat het een of an dere alg is, maar dat weet ik niet zeker. Weghalen? Nou, daar zijn op dit moment in ieder geval geen plannen voor. Misschien dat als het wat kouder is dat spul vanzelf verdwijnt. We zien het even aan." Verhulst verwacht dat uitbag geren van de stadsgracht nog minstens enkele jaren op zich laat wachten. Als het moment daar is dient het zoete gedeelte van de gracht - het stuk langs de Grachtweg - het eerst aange pakt te worden omdat dat het LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie Maak kennis met de nieuwe Lancer. Een vertrouwde naam in een compleet nieuw en sportief jasje. U RIJDT AL EEN LANCER SEDAN/STATION WAGON V.A. 18.795,- Ven Ind. BPM/BTW, «cl. vs™i|deringsbij<trage, kosten ri|klaar maken, af Sctnphol-R k K^nibta^wbriilcLanoBr WWddeld 7.0 1/100 km (1 op 14.3). CO.-emissie 166. Elke nieuwe Mitsubishi personenauto heef3 jaar UiV3'™' tater-Euro Service 'Aanbod via Prime Line, geldig t/m 31 december 2003. 0% ren e t/m 6 "'J™ 9 f 2.500... manimum bedrag 12 500.-. Eenmalige koslen d - Toetsing BKR Tiel. Wijzigingen voorbehouden. door Raymond de Frel BRESKENS - De concertante uitvoering van de opera Bellida in het Ledeltheater in Oostburg gaat definitief door. Peter de Lijser uit Breskens polste in de afgelopen weken de belangstel ling van de overheid en zeker honderd bedrijven en vereni gingen om het door Oostburger Gustaaf Francies de Pauw (1867-1943) geschreven stuk naar Zeeland te halen. Met suc ces, zondag 18 januari om 15.00 uur worden de eerste noten ge zongen. De gemeenteraad van Sluis sprak donderdagavond vol mondig de intentie uit om in de volgende raadsvergadering ja te zeggen tegen het verstrekken van een gemeentelijke garantie subsidie van 3600 euro. „Dat maakt de uitvoering mogelijk, ik ben ervan overtuigd dat het niet meer fout kan gaan", rea geert De Lijser. „Ik moet nu mi nimaal twaalf sponsors aandra gen om nog eens 3600 euro bij elkaar te krijgen. Daarvan staan er inmiddels acht vast, de overige vier volgen binnen een paar dagen. Ik denk zelfs binnen een week op een totaal van zes tien sponsors te komen." Het stuk wordt uitgevoerd door de Roemeense Staatsopera van Timisoara, onder regie van de Limburger Frans Meewis. Zij treden tegen kostprijs op. De to tale kosten bedragen 10.000 eu ro, exclusief zes procent btw. Aanvankelijk dacht De Lijser aan een toegangsprijs van der tig euro, maar dat bedrag schrok veel mensen af. In de voorverkoop kost een ticket nu 26,50 euro - geldt tot 4 januari -, Advertentie voordeeldagen Iedere maandag en dinsdag toegang sauna van 13,- voor slechts 10,- Actie loopt tot 28/02/2004 en is niet geldig in de periodes 24/12/2003 - 02/01/2004 en 20/02/2004 - 27/02/2004 Openingstijden: Dagelijks van 12.00 tot 22.30 uur. Iedere 1e dinsdag van de maand damesdag (Sauna zonder badkleding.) Kuur- en Beautycentrum De Parel Babelweg2, Domburg Telefoon: 0118-588276 E-mail: kuur@hofdomburg.nl Internet: www. roompotparken, nl door Rolf Bosboom GOES - De overdracht van de woonwagenkampen in Midden- en Noord-Zeeland aan stichting In Posterum gaat niet door. Het woonwagenschap probeert nu opnieuw de woningcorporaties te interesseren voor overname. Het woonwagenschap, een sa menwerkingsverband van de gemeenten, is eigenaar van de woonwagenkampen en ver huurt de standplaatsen. Begin dit jaar besloot het Woonwa genschap Midden- en Noord- Zeeland, een gemeenschappe lijke regeling van de gemeenten in het gebied, de centra over te dragen aan het landelijk opere rende In Posterum. De stichting zou het symboli sche bedrag van één euro beta len. De gemeenten dienden daarentegen een forse afkoop som op tafel te leggen: in totaal ruim 2,1 miljoen euro. Eind dit jaar had de overdracht een feit moeten zijn en zou het woonwa genschap voorlopig een 'sla pend' bestaan gaan leiden. Tussen het woonwagenschap en In Posterum is het echter misge lopen. „De verwervende partij meende op een aantal afspraken terug te moeten komen", zegt voorzitter D. van der Zaag van het woonwagenschap. Zo is er een 'fundamenteel verschil van mening' ontstaan over de vraag hoe de renovatie van sommige kampen moet worden betaald. Het schap vond dat de stichting dat zelf in de exploitatie moest opnemen. Daarnaast is het woonwagen schap gebleken dat de stichting geen zogeheten toegelaten in stelling is en dus niet actief kan zijn op het gebied van volks huisvesting. „We hebben met mensen zitten onderhandelen die niet het mandaat en de be voegdheden hadden die nodig zijn", zegt Van der Zaag. Vol gens hem zijn inmiddels enkele bestuurders van In Posterum te ruggetreden. Het woonwagenschap heeft een advocaat in de arm genomen. De stichting via juridische weg dwingen alsnog de overeen komst na te komen heeft echter weinig zin, aldus de voorzitter, aangezien In Posterum geen toegelaten instelling is. Het eventueel indienen van een schadeclaim wordt nog bespro ken met de advocaat. Door de ontwikkelingen zijn de woningcorporatie in de regio opnieuw in beeld gekomen als kandidaat. Het schap heeft in het verleden langdurig met hen onderhan deld over overname, maar eind 2001 zagen de corporaties er bij nader inzien van af. Van der Zaag verwacht dat de besprekingen nu aanzienlijk meer kans van slagen hebben. In het verleden liepen de onder handelingen vooral stuk op de kwestie van de bodemveront reinigingen. De corporaties wil den pas tot definitieve aankoop overgaan als de vervuilde gron den volledig zijn gesaneerd. In het kader van de overdracht aan In Posterum zijn er bodem onderzoeken uitgevoerd, die volgens Van der Zaag 'niet echt verontrustende situaties' laten zien. Komende week praat het woonwagenschap met Rodos, de gemeenten Rond de Ooster- schelde. Advertentie Gaastra Dockers McGregor Arrow f en son Mer du N'ord River Woods Sebago Cottontield PartTwo Lapagayo Titnberland Langstraat 3 Tel. (0118) 566003 DOMBURG Ooststraat I Tel. (01 18) 586010 foto Marijke Folkertsma kwetsbaarste is. Daarna wordt het zoute gedeelte - langs de Laan van Saint Hilaire - uitge baggerd. Als de stadsgracht eenmaal in zijn geheel is uitgebaggerd wil de gemeente proberen door een betere doorspoeling de water kwaliteit te verbeteren. In het kader daarvan is eerder beslo ten schoon hemelwater van de wij k Malta niet via het riool weg te laten lopen, maar via een nog aan te leggen leiding af te voe ren naar het zoete deel van de stadsgracht. Daarmee slaat men twee vliegen in één klap: de riolering wordt minder zwaar belast en de doorspoeling van de gracht wordt beter. De Hulsterse zet zich sinds jaar en dag tomeloos in voor de gemeenschap. Ze is poli tiek actief, maar schroomt daarnaast ook de educatie niet. Zo bindt ze als bestuur der van het bibliotheekwe zen de strijd aan met de ontlezing. In haar schaarse vrije tijd maakt ze graag lange reizen; niet enkel ter ontspanning, maar ook om andere maat schappijstructuren te door gronden. Ze steekt er veel van op en het leidt soms zelfs tot een drasti sche wijziging van haar leef patroon. Van haar laatste reis, die naar Mongolië leid de, keerde ze ontdaan terug. De wijze waarop de Mongo- liërs dagelijks hun dierlijke eiwitten verwerken en opdie nen - in niet altijd even frisse geuren en kleuren - had haar definitief doen besluiten zich nimmer meer in te laten met vleselijke lusten. Wat de maaltijden betreft, wel te verstaan. Haar wederhelft was dan ook verbijsterd, toen hij haar een dag of wat gele den betrapte bij het verorbe ren van een heuse frikadel. Hoe nu? Haar antwoord was ontwapenend: ,,Een frikadel is toch geen vlees?" Nee... en frites is geen aard appel. Advertentie) KRANT aan de kassa 29,50 euro. In de kaartverkoop schuilt nog het enige risico voor het doorgaan van de voorstelling. „Het be stuur van de Stichting Ledel theater confronteerde mij met het feit dat zij financieel risico lopen als er minder dan 120 kaarten worden verkocht. Dat willen en kunnen ze niet. Zij bieden immers de zaal met faci liteiten al gratis aan. De oplos sing is simpel: als er op 4 januari niet genoeg kaarten zijn ver kocht, dan gaat het feest niet door en krijgt iedereen zijn geld terug", aldus De Lijser. De Lijs er noemt dat scenario 'koudwa tervrees', want hij heeft in de af gelopen weken talloze toezeg gingen van belangstellenden gehad. „Ik twijfel niet meer aan het doorgaan van de voorstel ling, maar desondanks is het antwoord nu wel aan de inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen." Aan de opera is een lezing van regisseur Frans Meewis gekop peld. Hij vertelt op 22 december vanaf 20.00 uur in het Ledelthe ater over Bellida-componist Gustaaf Francies de Pauw. naam: voorletters: straat: postcode: plaats: telefoon: o noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 8 "711688 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 19,45). n per kwartaal met automatische incasso 56,60). D per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 55