zc 11 Sluiskilse familie Kruger overspoeld met steunbetuigingen <^7 UITVERKOOP Gimbrère Opera Bellida gaat definitief door Stichting wil woonwagenkampen niet overnemen -/- 30% III Verbouwing stadhuis op hoogste punt Vleesloos Sauna Nieuw systeem volgens woningcorporaties eerlijker en begrijpelijker DE GROENE DAF-TRUCKS w zeeuwse almanak Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 WALCHEREN zaterdag 29 november 2003 Goes feliciteert met de nieuwe vestiging in De Poel II Wachttijd BOUWMAN ZOUTELANDE BOUWMAN J or Harold de Puysseleijr lUISKIL - De onfortuinlijke familie Kruger uit Sluiskil is gisteren overspoeld met steuntoezeg- gen van mensen uit de hele provincie. Bijna te Jooi voor woorden is het aanbod van Delta Milieu allerneuzen om Rudy Kruger daar, op de afde- ing industriële reiniging van het bedrijf, weer ianwerk te helpen. jnverband met de vacaturestop die we toen had- in, is meneer Kruger eerder dit jaar niet bij ons jangenomen. Hij was wel zo goed als geselec- d. Nu is er wat personeelsverloop geweest en lebben we werk erbij gekregen, waardoor we op lermijn weer personeel nodig hebben", aldus R. Tholenaars van de directie van Delta Milieu. „We vonden het zo'n aangrijpend verhaal, dat we hem nu reeds een baan bij ons aanbieden." Er kwamen nog meer reacties los na de publicatie over de situatie waarin Kruger met zijn echtgenote en vijftien maanden oude zoontje te recht is gekomen door nalatigheid van zijn werk gever. Hij stapte eind juli dit jaar over naar het bedrijf Safety Cleaning, maar kreeg tot op de dag van vandaag geen cent salaris omdat de onderneming in financiële moeilijkheden verkeerde. Bij het GAK kan de Sluiskillenaar nog niet voor een uit kering terecht, omdat Safety Cleaning nog niet failliet is verklaard. Kruger probeerde totnutoe vergeefs via uitzendbureaus aan ander werk te komen. Ondertussen zijn de schulden van het ge zin torenhoog opgelopen. De redding lijkt echter nabij na het telefoontje van Delta Milieu. De Krugers moesten gisteren trouwens meer dan eens een traantje wegpinken. Allereerst toen een meneer uit Oost-Souburg onverwachts voor hun deur stond met een paar tassen vol met bood schappen. Maar nog meer lezers kwamen met hartverwar mende reacties. Tonny Nijs uit Ouwerkerk bood spontaan aan honderd euro in een enveloppe te stoppen voor de familie Kruger. Een vrouw uit Middelburg wil hen twintig euro toesturen. „Je zult toch maar in die situatie verke ren. Ik heb nog vlees op mijn bord en weet van vroeger wat het is om niets te hebben. Dus ik kan best iets missen." En ook meneer en mevrouw De Meijer uit Middel burg kwamen met een gebaar. „Wij krijgen twee kerstpakketten", aldus meneer De Meijer. „Ik wil een pakket afstaan en naar hen toebrengen. De secretaris van de dorpsraad deed gisteren bij het gemeentebestuur van Terneuzen een beroep op bijzondere bijstand voor de familie Kruger. „Een leuk gebaar", reageerde wethouder J. van Schaik, „maar ik vind in eerste instantie dat de dorpsraad daar niet voor is. Hun actie gaat een beetje te ver.Volgens de wethouder is de gemeen te bereid de situatie van het gezin uit Sluiskil te bekijken als hij zich zelf tot de gemeente wendt voor financiële ondersteuning. Toewijzing huurhuizen verandert Joor Ron Maqnée I1ISSINGEN - Het systeem an toewijzing van Walcherse luurwoningen gaat op de hei ig. Voortaan bepaalt bijna al leen nog de zoekduur - de tijd Jatmen naar een woning zoekt - Je kans op een woning. Begrip pen als 'starter' en 'doorstomer' somen te vervallen. woningcorporaties willen ietzoeken naar een woning met iet nieuwe systeem vooral in- zichtelijker en eerlijker maken. Inzichtelijker doordat één crite rium voor een groot deel de kans tpeen woning bepaalt, name lijk de tij d dat men naar een wo- zoekt. Zodra een woning zoekende zijn eerste woonbon invult en opstuurt, gaat de zoek- periode in. De toewijzing is een- oudig: woningzoekenden met Je langste zoekperiode hebben iemeeste kans op een woning. Een ander manco van het huidi- <e systeem is dat woningzoe- ienden vaak geen flauw benul •ebben wat hun kans op een lepaalde woning is. De woning- rorporaties willen met het lieuwe systeem inzichtelijker naken hoeveel kans een ïoningzoekende op een bepaal- Jewoning heeft. Volgens direc teur J. van Beekhuizen van de wningcorporatie L'Escaut wordt hiermee de kans gescha- om 'strategisch te zoeken'. Woningzoekenden die snel een onderkomen willen, kunnen kiezen voor een minder popu laire woning. Volgens Van Beekhuizen is het nieuwe systeem een stuk eerlij ker. „We hebben voorop gesteld dat iedereen gelijk wordt be handeld. Daarnaast is het nieu we systeem veel duidelijker." De veranderingen gaan 1 januari in. Huurders krijgen over tien dagen een brief met uitleg over het nieuwe systeem. Een aantal criteria dat nu nog wordt ge hanteerd bij de toewijzing, komt te vervallen. Zo worden de begrippen 'starter' en 'doorstro mer' vanaf het nieuwe jaar niet meer gehanteerd. Een starter is iemand die voor het eerst een huurwoning van de corporaties Advertentie STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 01 13 249617 m m Advertentie LANGE DELHI 6 MIDDELBURG Advertentie Maak kennis met de nieuwe Lancer. Een vertrouwde naam in een compleet nieuw en sportief jasje. U RIJDT AL EEN LANCER SEDAN/STATION WAGON V.A. 18.795,- UITGESTELDE BETALING TOT 2005^ ,:v.. LANCER. THE NEW MITSUBISHI &RiVgj Www.rr}itaubishi-motors.nl wil betrekken. Een doorstromer heeft al een huurwoning en laat die achter. Volgens voorzitter C. Zuijdweg van Huurdersvereni ging L'Escaut een vreemd on derscheid. „Of het nu gaat om een startende woningzoeker van achttien of een gescheiden vrouw op leeftijd, beiden vallen in de categorie starters." In het huidige systeem hebben ook woningzoekenden van buiten Walcheren doorgaans meer kans op een woning dan Wal cherse woningzoekenden, zeker wanneer er sprake is van een economische binding. Ook deze voorkeurspositie komt vanaf 1 januari vervallen. Niet alle ele menten van het oude toewij zingssysteem worden over boord gegooid. Woningzoekers met sociale of medische proble men behouden hun voorkeurs behandeling, legt directeur Van Beekhuizen uit. „Het systeem van medische en sociale urgen tie blijft bestaan." Ook de af spraken die zijn gemaakt over mensen met een onzelfstandige huisvesting, bijvoorbeeld de af spraken met het AZZ, blijven gewoon van kracht, aldus Van Beekhuizen. Tot slot blijft de presentatie van de woningen in de bijlage van huis-aan-huis- blad De Faam zoals het nu is, al dus Van Beekhuizen. Overigens benadrukt Van Beek huizen dat het probleem van woningschaarste met het nieu we systeem niet is opgelost. De gemiddelde wachttijd voor een huurwoning op Walcheren is opgelopen tot drie jaar, en met het nieuwe systeem blijft het aanbod van woningen hetzelf de. „Al langer is duidelijk dat het verschil tussen vraag en aanbod scheef is." Ook Zuijd weg pleit voor de bouw van meer huurwoningen. „Het nieu we systeem is inzichtelijker en eerlijker, maar de schaarste blijft", aldus Zuijdweg. A.de Vries van huurdersvereniging Middelburg wilde geen com mentaar geven. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het stadhuis van Vlissin- gen wordt mooier dan het was. „Dat vind ik wel", zegt Wytze Patijn van Kuijper Com pagnons, die de supervisie heeft over de in grijpende verbouwing. „Open en minder kolossaal. Door de aanpassingen en renova tie is het weer een stadhuis dat bij deze mo derne tijd past." Gisteren werd het hoogste punt van het stadhuis gevierd. De Vlissingse wethouder C. de Keijzer ging in een bakje ongeveer 28 meter de hoogte in om de opgepoetste wij zerplaten te onthullen. Het vernieuwde stadhuis zal deze zomer worden opgeleverd. Daarna moet er van binnen nog heel wat gesleuteld worden. De Keijzer verwacht dat het stadhuis niet voor september betrokken kan worden. Vooral de binnenkant van het gebouw on dergaat een gedaantewisseling. De voorma- mei BPM/BTW excl verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Schiphol-Rijk. BrandsloNer^uikLancer ^deld 7.0 1/100 km (1 op 14.3 CO.emissie 166. Elke nieuwe Mitsubishi personenauto heeft 3 jaar Mult.garantie/ ln|er-Euro Dr.~„ „„win t/m 11 dpcftmher 2003. 0% rente l/m 6 januari 2005. Minimum bedrag door Raymond de Frel BRESKENS - De uitvoering van de opera Bellida in het Le- deltheater in Oostburg gaat de finitief door. P. de Lijser uit Breskens polste in de afgelopen weken de belangstelling van de overheid en zeker honderd be drijven en verenigingen om het door Oostburger Gustaaf Fran- cies de Pauw (1867-1943) ge schreven stuk naar Zeeland te halen. Met succes, zondag 18 ja nuari om 15.00 uur worden de eerste noten gezongen. De gemeenteraad van Sluis sprak donderdag de intentie uit om in de volgende raadsverga dering 'ja' te zeggen tegen het verstrekken van een garantie subsidie van 3600 euro. „Dat maakt de uitvoering mogelijk. Ik ben ervan overtuigd dat het niet meer fout kan gaan", rea geert De Lijser. „Ik moet nu mi nimaal twaalf sponsors aandra gen om nog eens 3600 euro bijel- kaar te kriippn Daarvan staan volgen binnen een paar dagen. Ik denk zelfs op een totaal van zestien sponsors te komen." Het stuk wordt uitgevoerd door de Roemeense Staatsopera van Timisoara, onder regie van de Limburger Frans Meewis. Zij treden tegen kostprijs op. De to tale kosten bedragen 10.000 eu ro, exclusief zes procent btw. Aanvankelijk dacht De Lijser aan een toegangsprijs van der tig euro, maar dat bedrag schrok veel mensen af. In de voorverkoop kost een ticket nu 26,50 euro, aan de kassa 29,50 Advertentie voordeeldagen Iedere maandag en dinsdag toegang sauna van 13,- voor slechts 10,- Actie loopt tot 28/02/2004 en is niet geldig in de periodes 24/12/2003 - 02/01/2004 en 20/02/2004 - 27/02/2004 Kuur- en Beautycentrum De Parel Babelweg 2, Domburg Telefoon: 0118-588276 E-mail: kuur@hofdomburg.nl Internet: www.roompotparken.nl Openingstijden: Dagelijks van 12.00 tot 22.30 uur. Iedere 1e dinsdag van de maand damesdag door Rolf Bosboom GOES - De overdracht van de woonwagenkampen in Midden- en Noord-Zeeland aan stichting In Posterum gaat niet door. Het woonwagenschap probeert nu opnieuw de woningcorporaties te interesseren voor overname. Het woonwagenschap, een sa menwerkingsverband van de gemeenten, is eigenaar van de woonwagenlocaties en ver huurt de standplaatsen. Begin dit jaar besloot het Woonwa genschap Midden- en Noord- Zeeland, een gemeenschappe lijke regeling van de gemeenten in het gebied, de centra over te dragen aan het landelijk opere rende In Posterum. De stichting zou het symboli sche bedrag van één euro beta len. De gemeenten dienden daarentegen een forse afkoop som op tafel te leggen: in totaal ruim 2,1 miljoen euro. Eind dit jaar had de overdracht een feit moeten zijn en zou het woonwa genschap voorlopig een 'sla pend' bestaan gaan leiden. Tussen het woonwagenschap en In Posterum is het echter misge lopen. „De verwervende partij meende op een aantal afspraken terug te moeten komen", zegt voorzitter D. van der Zaag van het woonwagenschap. Zo is er een 'fundamenteel verschil van mening' ontstaan over de vraag hoe de renovatie van sommige kampen moet worden betaald. Het schap vond dat de stichting dat zelf in de exploitatie moest opnemen. Daarnaast is het woonwagen schap gebleken dat de stichting geen zogeheten toegelaten in stelling is en dus niet actief kan zijn op het gebied van volks huisvesting. „We hebben met mensen zitten onderhandelen die niet het mandaat en de be voegdheden hadden die nodig zijn", zegt Van der Zaag. Vol gens hem zijn inmiddels enkele bestuurders van In Posterum te ruggetreden. Het woonwagenschap heeft een advocaat in de arm genomen. De stichting via juridische weg dwingen alsnog de overeen komst na te komen heeft echter weinig zin, aldus de voorzitter, aangezien In Posterum geen toegelaten instelling is. „Dan maken we de puinhoop alleen maar groter." Het indienen van een schadeclaim wordt nog be sproken met de advocaat. Door de ontwikkelingen zijn de woningcorporatie in de regio opnieuw in beeld gekomen als kandidaat. Het schap heeft in het verleden langdurig met hen onderhandeld over overname, maar eind 2001 zagen de corpo raties er bij nader inzien van af. Van der Zaag verwacht dat de besprekingen nu aanzienlijk meer kans van slagen hebben. In het verleden liepen de onder handelingen vooral stuk op de kwestie van de bodemveront reinigingen. De corporaties wil den pas tot definitieve aankoop overgaan als de vervuilde gron den volledig zijn gesaneerd. In het kader van de overdracht aan In Posterum zijn er bodem onderzoeken uitgevoerd, die volgens Van der Zaag 'niet echt verontrustende situaties' laten zien. Dat biedt mogelijkheden om het voornaamste struikel blok weg te nemen. Komende week praat het woonwagen schap met Rodos, de gemeenten Rond de Oosterschelde. Advertentie Gaastra Dockers McGregor Arrow Tenson Mer du Nord River Woods Sebago Cottonfield PartTwo Lapagayo Timber!and Langstraat 13 Tel. (0118) 566003 DOMBURG Ooststraat I Tel. (0118) 586010 lige open binnenplaats is al volledig over dekt met een glazen gewelfd dak. Daardoor is het stadhuis vele vierkante meters royaler geworden. Dit atrium zal plaatsbieden aan ten minste zes balies. Daar zullen vrijwel alle publieks- zaken worden afgehandeld. Een andere op vallende verandering wordt de glazen voor gevel, die van de nok tot de bodem door loopt. foto Ruben Oreel De Hulsterse zet zich sinds jaar en dag tomeloos in voor de gemeenschap. Ze is poli tiek actief, maar schroomt daarnaast ook de educatie niet. Zo bindt ze als bestuur der van het bibliotheekwe zen de strijd aan met de ontlezing. In haar schaarse vrije tijd maakt ze graag lange reizen; niet enkel ter ontspanning, maar ook om andere maat schappijstructuren te door gronden. Ze steekt er veel van op en het leidt soms zelfs tot een drasti sche wijziging van haar leef patroon. Van haar laatste reis, die naar Mongolië leid de, keerde ze ontdaan terug. De wijze waarop de Mongo- liërs dagelijks hun dierlijke eiwitten verwerken en opdie nen - in niet altijd even frisse geuren en kleuren - had haar definitief doen besluiten zich nimmer meer in te laten met vleselijke lusten. Wat de maaltijden betreft, wel te verstaan. Haar wederhelft was dan ook verbijsterd, toen hij haar een dag of wat gele den betrapte bij het verorbe ren van een heuse frikadel. Hoe nu? Haar antwoord was ontwapenend: „Een frikadel is toch geen vlees?" Nee... en frites is geen aard appel. Advertentie KRANT euro. In de kaartverkoop schuilt nog het enige risico voor het doorgaan van de voorstelling. „Het bestuur van de Stichting Ledeltheater confronteerde mij met het feit dat zij financieel ri sico lopen als er minder dan 120 kaarten worden verkocht. Dat willen en kunnen ze niet. Zij bieden immers de zaal met faci liteiten al gratis aan. De oplos sing is simpel: als er op 4 januari niet genoeg kaarten zijn ver kocht, dan gaat het feest niet door en krijgt iedereen zijn geld terug", aldus De Lijser. Hij noemt dat scenario 'koudwater vrees', want hij heeft de afgelo pen weken talloze toezeggingen van belangstellenden gehad. „Ik twijfel niet meer aan het doorgaan van de voorstelling, maar desondanks is het ant woord nu wel aan de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen." Aan de opera is een lezing van regisseur Frans Meewis gekop peld. Hij vertelt op 22 december vanaf 20.00 uur in het Ledelthe ater over Bellida-comnonist voorletters: straat:nr. postcode: plaats: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder- staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 71168 555547 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: tt per maand met automatische incasso 19,45). O per kwartaal met automatische incasso 56,60). b per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11