Club Brugge koerst hard richting fiasco üamyshleeva langszij lij Tansykkuzhina hamar Zweistra wil ooral lekker rijden 19 Terneuzen-Hontenisse belooft erger dan kat-en-muisspel te worden agenda uitslagen vrijdag 28 november 2003 utsallers van lorres trekken oede lijn door Heer controles ip doping door DC in Athene Terneuzen Terneuzense Boys Axel Bugno terug als ploegeleider Systeem BH Dammen BB Schaken Bil Tafeltennis B Tennis BB Voetbal B Volleybal B l Waterpolo B Wielrennen BH Zaalkorfbal B I Hockey B Paardensport B Rugby B Voetbal B Wielrennen B Zaalhandbal BH Zwemmen Turnschool in kwalificaties voor Finale Clubteams Dammen mn Tennis Tonnen pasta bij promotie tec IJLST - De laatste vijf duels terden dertien punten op voor fH/Morres/Controlec. Na in (begin van de competitie een ital weken troosteloos on- raan te hebben gestaan in de Bte klasse A van het futsal, jadefutsallers uit Hulst na de i overwinning op Deo Volente geklommen naar de achtste lats. j Den Dullaert won Morres ■tdiend van de Tilburgers. Jur al Verbraeke opende de score, jdy Bakker zette kort daarna |-0 op het scorebord. Deo Vo ute veranderde na die goal van otiek en zette Morres over het leleveld vast. De Zeeuws-Vla ggen hadden daar moeite je en lieten de Brabanders te- igkomen tot 2-2Een doelpunt ja Larry Vink (3-2) zorgde jorde ommekeer. Jurgen Ver- jaeke en Jordy Bakker scoor- és achtereenvolgens 4-2 en yt len doelpunt van Deo Volente, (n minuut voor tijd, bracht de janning niet terug. 1HENE - Tijdens de Olympi- :1e Spelen in Athene zullen tlgend jaar meer atleten dan lit worden gecontroleerd op dgebruik van verboden sti lerende middelen. „In verge- jliing met de Olympische Spe- j in Salt Lake City ligt het intal testen 25 procent hoger", eldt voorzitter Jacques Rogge in het IOC. it IOC probeert hiermee de rijd tegen doping meer ge- icht te geven. i verhoging van het aantal iten komt niet voort uit de ;gst dat de meerderheid van de leten middelen, als THG ge nikt om de prestaties te ver teren. llles wijst erop dat het bij iG om een echt schandaal at, maar het lijkt overzichte- tteblijven", zegt Roggie, die jp wijst dat van de driehon- rd gecontroleerde stalen van WK atletiek in Parijs er twee sitief waren. ANP/RTR Bekerduel zonder spanning door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Op papier zou het normaal gesproken al een spel van kat en muis zijn gewor den. Maar de waslijst aan bles sures bij Hontenisse heeft het bekerduel in en tegen Terneuzen van zondag op voorhand al van alle spanning beroofd. De ploeg van trainer Paul de Kort boekte in de vierde klasse wisselvallige resultaten in de eerste competitiehelft. Daarin werd koploper Vlissingen een gelijkspel afgedwongen, van RIA Westdorpe gewonnen, maar van hekkensluiter Corn Boys verloren. „Als we com pleet zijn, hebben we een goede ploeg", vindt De Kort. „Maar zelfs met allemaal fitte spelers is het verschil van drie klassen na- tuurlijk toch iets te veel. We ma ken ons weinig illusies voor het duel tegen Terneuzen." De trainer verwacht tegen de zondag-eersteklasser niet te kunnen beschikken over Michel en Jeroen van de Bunder, Danny Pauwels, Ralph de Frel, Mare van Beek en Sam de Theye. Zij zijn allemaal geblesseerd. „Als ze zelf aangeven dat ze fit zijn, mogen ze van mij spelen", zegt de oefenmeester van Hontenis se. „Maar als dat niet zo is, blij ven ze aan de kant. We spelen in de weken erna voor de competi tie tegen IJzendijke en Corn Boys. Dat is belangrijker." De uit Sint-Jansteen afkomsti ge Eric-Jan Naudts, die zich bij Terneuzen in zijn eerste seizoen als een multifunctionele speler ontpopt, beseft dat zijn ploeg in de bekerwedstrijd torenhoog favoriet is. „In principe mag het voor ons geen probleem zijn, maar we mogen Hontenisse niet onderschatten. Ik heb er vorig seizoen met Steen nog tegen ge speeld. Het is een stugge ploeg die vanuit de verdediging speelt, maar opbouwend niet zo sterk is." De jongeling vindt dat Terneu zen het bekerduel als een com petitiewedstrijd moet beschou wen. „We willen graag een paar ronden verder komen. En als we een goed resultaat neerzetten, geeft dat een goed gevoel om de competitie voort te zetten." Met vijf opeenvolgende zeges heeft Terneuzense Boys de goe de draad in de tweede klasse A van het zaterdagvoetbal te pak ken. Dat biedt perspectief voor het bekerduel bij eersteklasser Rillandia, dat vorig seizoen kampioen werd en bekend staat bekend als een goed voetballen de ploeg. „Met jongens die niet op hun mondje zijn gevallen", weet middenvelder Anrico van Hecke van de Terneuzense za terdagclub. Terneuzense Boys is in afwach ting van een schorsing voor Jan- Gerard Hartman, Marco Bolle- man en Robbie Jonkman. Van Hecke:,Het zou ons goed uitko men als hun schorsing binnen is. Volgende week moeten we naar AZW, dat is veel belangrijker. Vijfdeklasser Axel speelt mor gen thuis tegen De Meeuwen, dat in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal tot de titelkan didaten behoort. „Het is een tegenstander die wil voetbal len", prijst Axel-trainer Eric Rijekaert zich gelukkig. „In on ze klasse komen we toch veel stugge ploegen tegen." Axel kampte halverwege deze week met vier geblesseerde ba sisspelers. Rijekaert: „Onze speelwijze hangt natuurlijk af van wie er kunnen spelen. Ik ben een liefhebber van vooruit voet ballen, maar ik zal waarschijn lijk aanpassingen moeten doen. Het wordt een beetje puzzelen." ROME - De Italiaanse oud-ren ner Gianni Bugno keert terug in de wielersport. De tweevoudig wereldkampioen wordt ploeg leider bij het Italiaanse De Nar- di-Colpack. Bugno (40) maakte dat donderdag bekend op zijn eigen website. ANP/DPA Axel-trainer Eric Rijekaert, met achter zich zijn zoon Meivin, moet puzzelen voor de bekerwedstrijd te gen De Meeuwen. foto Wim Kooyman door Frank Gijsel. SLUIS - In de Belgische voetbalcompetitie lijkt het seizoen voor regerend kam pioen Club Brugge op een fi asco uit te draaien. Na het derde verlies tegen Germinal Beerschot in vier wedstrij den zakte Brugge naar de vijfde plaats met een achter stand van dertien punten op leider Anderlecht. Na het gelijkspel van woens dag tegen Celta de Vigo en het verlies van Aj ax tegen AC Milan behoort de volgende ronde in de Champions Lea gue nog steeds tot de moge lijkheden voor de blauw zwarten van trainer TTond Sollied. Maar dan moet er op 9 december op eigen veld wel worden gewonnen worden van Ajax en mag Celta de Vi go in Milaan niet winnen. Begin deze week leek de posi tie van de Noorse trainer ter discussie te staan. In Brugge meldden voorzitter Michel D'Hooge en technisch direc teur Mare Degryse echter dat er van enige paniek nog hele maal geen sprake is. Trond Sollied, in het bezit van een driejarig contract, wimpelt alle crisisverhalen laconiek af. Het resultaat van woensdag geeft hem on getwijfeld wat meer lucht. „Over een ontslag maak ik me geen zorgen. Dat zou al leen maar negatieve energie geven. Het loopt op dit mo ment niet. Geen enkele pass komt aan en er is een schrij nend gebrek aan zelfvertrou wen. We kunnen alleen maar hard werken en praten, maar in de match moeten de spe lers het doen. Ik weet dat zul ke periodes kunnen voorko men. De beleving bij de spelersgroep op training is nog steeds erg groot." Aan het systeem ligt het vol gens de Noor niet. „We heb ben wel te maken gehad met veel blessures en schorsingen en daardoor heel veel moeten schuiven. Vooral op het mid denveld hebben we de nodige problemen gekend door de blessures van Ceh, Stoica en Englebert." Sollied twijfelt nog over een omzetting in zijn team voor de belangrijke wedstrijd van zondagavond, thuis tegen het als vierde geplaatste Moeskroen, Wellicht kan het knappe gelijkspel in Spanje de ploeg het nodige vertrou wen geven. Slaagt Brugge er zondag niet in de drie punten thuis te houden tegen Moeskroen dan dreigt de ploeg af te zakken naar de middenmoot. Voor AA Gent heeft het ont slag van trainer Olde Rieke- rink nog niet het beoogde resultaat opgeleverd. De nieuwe oefenmeester Her man Vermeulen was zondag tijdens de persconferentie na afloop van de met 1-0 verlo ren Vlaamse derby tegen Cercle Brugge erg duidelijk in zijn commentaar. „We lo pen constant achter de feiten aan. Ik had tijdens de rust makkelijk zes, zeven spelers kunnen vervangen. Het was huilen met de pet op. Er zijn jongens die veel te weinig brengen. Er zal eens hard en duidelijk gesproken moeten worden. Met deze selectie moeten we noodgedwongen verder. Het zal moeilijk wor den een degelijk seizoen te spelen. De transfermarkt gaan we tijdens de winter stop zeker niet op. "Ondanks de negatieve resultaten van de afgelopen periode ziet Vermeulen Terneuzenaar Jo nathan Constancia als een van de grote talenten bij zijn club. „De batterij is momen teel een beetje leeg bij Con stancia. Hij is een van de grootste talenten, maar we moeten hem wel voorzichtig brengen. Hij kan er zeker ko men." Het programma. Zaterdag: Be- veren-Genk, Anderlecht-Lierse, Westerlo-Bergen, Charleroi- Germinal Beerschot, Antwerp- Lokeren, AA Gent-La Louvière. Zondag: Sint Truiden-Cercle Brugge, Heusden Zolder-Stan- dard Luik, Club Brugge-Moes- kroen. vrijdag- orKoen de Vries IUTELANDE - Olga Kamys- :eva heeft op het WK dammen or vrouwen in Zoutelande ploopster Tansykkuzhina iterhaald. Wit-Russische, die sinds S6 in Heerlen woont en begin s maand voor het eerst Ne- flands kampioen werd, ver eggisteren in de vierde ronde ita Seppa uit Estland, terwijl reldkampioene Tansykkuz- ia niet verder kwam dan re- setegen Irina Platonova. adat de eerste achtervolgers en remise speelden, hebben nsykkuzhina en Kamyshlee- een gaatje van twee punten lagen. Ze had gisteren nau- lijks moeite Seppa te ver- an. Kamyshleeva (30) tover- een ingewikkelde stelling op bord die Seppa boven de pet ig. In dertig zetten was de is geklaard. De Limburgse is leen prachtige serie bezig. Ze est gisteren lang nadenken te vertellen wanneer ze voor - laatst verloren heeft. Het et ergens in het voorjaar ge weest zijn in de clubcompetitie, dacht ze. Tansykkuzhina ging omzichtig te werk tegen Irina Platonova. De nog maar zestienjarige in valler is niet alleen Europees kampioene en wereldkampioe ne bij de junioren, dit jaar werd ze ook Russisch vrouwenkam pioen. In tegenstelling tot de eerdere tegenstanders van Tansykkuzhina maakte Plato nova geen fouten. Ze kon afslui ten met een plusremise. Twee andere favorieten voor de titel, Zoja Golubeva (Letland) en Nina Hoekman-Jankovskaja hielden elkaar de gehele partij in evenwicht. Ze zagen de Oe- kraïnse Olga Baltazhy langszij komen in het algemeen klasse ment. Ook de Russische Tatyana Teterina staat op twee punten van de koploopster. De overige twee Nederlandse vertegenwoordigsters, Tanja Chub en Vitalia Doumesh, speelden remise tegen elkaar. De twee vriendinnen maakten er een lange partij van en sloten pas vrede toen zelfs een leek kon zien dat er niet meer inzat dan remise. yBauke Boersma OCKHOLM - De kriebels be nen zich al aardig te roeren in buik van Thamar Zweistra. zullen vandaag, als op de (ningsdag van de wereldbe- wedstrijd in het Zweedse ickholm een soort van op- rmproef wordt gereden, vast zeker een climax bereiken, tlressuuramazone uit Schore 'ft er zin in zich te bewijzen sen de absolute wereldtop. aar meer nog dan het berei- i van een heel hoge klasse- Si wil ik hier vooral lekker len", zegt de 21-jarige Euro- s Young Rider-kampioene. kan niet eens inschatten hoe 'g ik kan eindigen. Ik ben ook i beetje de jongste van het 'Inemersveld hier. En er doen 1 de minsten aan meeDe we- ftop staat aan de start. Het ge kwantitatieve doel dat ik zelf stel, is het zondag mogen 'en van de kür op muziek." trvoor moet Zweistra mor- 1 tijdens de Grand Prix in Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: Baros-Perik Jumpers, Orca's-DAS Delft. Eerste klas se: Dynamo'70-BV Souburg 2 (19.45 uur) Mannen. Eerste klasse: BC Vlissingen 2- Volharding (20.00 uur), Smokkelhoek- Agathos (21.30 uur). Tweede klasse: Dy- namo'70-BV Souburg 2 (19.45 uur), Me- vo'80-Voorwaarts (20.00 uur). Biljarten Nationale bekercompetitie. Tweede ronde. De Stene Brug-Hultermans 2. Lo catie: SPB centrum Yip Plaza, Goes. Aan vang: 19.30 uur. Dammen Wereldkampioenschap voor vrouwen. Vijfde ronde. Aanvang 11.00 uur. Loka- tie: Beach Hotel in Zoutelande. ■H Voetbal Vriendschappelijk: RIA-HVV'24 (19.00 uur), Vogelwaarde-Steen (19.30 uur). zaterdag. Stockholm bij de eerste vijftien eindigen. Aan haar paard, zo stelt de Zeeuwse met klem, zal het niet liggen. „Kyrain is goed in vorm. Hij heeft zich ook prima gedragen in het vliegtuig en heeft de reis goed verteerd." Zweistra zelf ook. „Het is mooi hier", zijn haar eerste indruk ken van Stockholm, waar ze woensdag arriveerde in het ge zelschap van trainer/coach Leunis van Lieren. „En groot." Maar ze is niet naar Zweden ge komen voor sightseeing. Samen met Patricia Callagan vertegen woordigt ze Nederland. Maar hoe goed ze dat dit week einde wellicht ook doet, het biedt geen garantie op een nieuw optreden in een wereld bekerwedstrijd. Zweistra: „Het is niet zo dat ik met een bepaal de klassering deelname aan de volgende wereldbekerwedstrijd kan veiligstellen. De bonds coach maakt telkens weer een nieuwe keuze. En ik hoop dat die in de toekomst ook weer op mij zal vallen." BS Atletiek Ronde Kijkuit. Zevende wedstrijd Klus- sendienst Runnerscriterium. Locatie: sporthal 't Sportuus, Axel. 14.45 uur: jeugd (500 meter). 15.00 uur: 4,7 en 17,5 kilometer. Inschrijven: sporthal 't Spor tuus, Oud Oostende, Axel. BH Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: The Jum- pers-BV Hoofddorp. Overgangsklasse: BC Vlissingen 2-Springfield (18.45 uur). Eerste klasse: Scheldesport-Marathon (18.00 uur). Mannen. Eerste klasse: Scheldesport-BV Souburg (19.45 uur). Jongensjunioren. Hoofdklasse: BC Vlis- singen-BS Weert (20.30 uur). KNDB-clubcompetitie: Hoofdklasse: Nij- verdal-PWG 's-Gravenpolder, Tweede klasse E: De Variant-PWG 's-Gravenpol der 2; Middelburg-Tomahaok/Westland 2. Lokatie: wijkcentrum Sint-Laurens. Aanvang 12.00 uur. BH Paardensport Springen, Stichting Hippisch Sportcen trum Heikant. 9.30 uur: pony's klasse B. 10.00 uur: pony's klasse L. 11.00 uur: po nu's klasse M. 11.30 uur: pony's klasse Z. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.30 uur: paarden klasse L. 17.30 uur: paarden klasse M. 18.00 uur: klasse Z. 19.00 uur: klasse ZZ. Locatie: Manege Heikant, aan de Vylainlaan 30 te Heikant. Atofina Pepernotentoernooi. Locatie: Grand Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Vlissingen. Zaal open: 9.30 uur. Aan vang: 10.00 uur. Vrouwen eerste divisie: SAR/Rabobank- Brandersstad (Kloosterzande 17.30). Tweede divisie: Hotak-SAR 2. Derde divi sie: VDN Salamanders-RdT. Mannen tweede divisie: Treffers 2-Arne- muiden. Derde divisie: SAR/Rabobank- Fürst Kantoors 3 (Kloosterzande 17.30). Mannen hoofdklasse: Tios'51-Arnemui- den, SAR 2-Belcrum 3, JCV-'t Zand 2, 't Zand-Backhands. Jongens landelijk B: Docos-Arnemuiden. Landelijk C: Smash'76-Vriendenschaar. Janvier Dancemasters jeugd competi tie. Locatie: tenniscentrum Schelde in ternational in Goes. 16.00 uur: meisjes a- poule; 16.45 uur: jongens a-poule. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A: Katwijk-Lisse. Eerste klasse C: SSV'65-Kozakken Boys. Derde klasse B: Kruiningen-Tholense Boys. Vierde klasse A: Krabbendijke- Wolfaartsdijk, SVD-Spui, Apollo'69- Borssele, Nieuwland-Wemeldinge, Be- velanders-DFS, Hoedekenskerke-Cad- zand, Wissenkerke-Colijnspl. Boys. Aanvang 14.30 uur. Amsteldistrictsbeker Yerseke-Kapelle, Arnemuiden-Duive- land, Serooskerke-WIK'57, Rillandia- Tern. Boys, Axel-De Meeuwen. Aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal A-junioren, derde divisie D: Terneuzen- Wilhelmina, Zeelandia-Middelburg-BSC (restant, 45 minuten/stand 1-1). B-junioren, derde divisie E: Theole-ln- ternos, Longa-ODC. Aanvang 14.30 uur. Juniorenbeker A-junioren: Poule 102: Krabbendijke-FC Bergen (12.45); Poule 103: FC Dau- wendaele-Serooskerke (12.45), Jong Ambon-De Noormannen; Poule 104: RCS-Kloetinge; Poule 105: Vlissingen- Kapelle; Poule 106: Tern. Boys-Aarden burg (12.30), Breskens-Oostburg; Poule 107: HVV'24-Steen, METO-Nieuw Borg- vliet; Poule 113: Duiveland-WHS (12.15); Poule 114: Bevelanders-Domburg (11.15), Oostkapelle-VCK (12.30); Poule 115: Apollo'69-'s Heer Arendskerke (11.15), Heinkenszand-Yerseke (12.30); Poule 116: Kwadendamme-Spui (11.15); Poule 117: Koewacht-Vogelwaarde. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. B-junioren, Poule 101: Kloetinge-Bruse Boys, Kapelle-Zierikzee; Poule 102: Se- rooskerke-FC Dauwendaele (11.15), Ar- nemuiden-Goes; Poule 103: Zeeland Sport-Oostburg (14.30), Schoondijke- Aardenburg; Poule 104: Zeelandia Mid- delburg-Tholense Boys, Mevo-Noad'67 (11.15); Poule 105: SSV'65-Hontenisse (11.15), Axel-Tem. Boys (14.30); Poule 106: AZVV-Steen (12.30), METO-ODIO (14.30); Poule 111: Breskens-IJzendijke (14.30), Poule 112: Koewacht-Apollo'69 (14.30), Wolfaartsdijk-Rillandia (11.15); Poule 113: Domburg-De Meeuwen (11.15), Veere-MZVC (11.30); Poule 114: SKNWK-Colijnspl. Boys (11.15), Wemel- dinge-Kruiningen (10.00); Poule 115: Heinkenszand-Luctor'88 (12.30), SC Sta- venisse-SPS (11.00); Poule 117: Nieuw- dorp-VVC'68 (11.15), Kaaise Boys- Grenswachters (14.00); Poule 120: Nieuwland-Oostkapelle (10.30), SVD- Walcheren. Indien niet anders vermeld, aanvang 12.45 uur. Vrouwenvoetbal Eerste klasse A: Lisse-Berkel, RCL-Rei- ger Boys, CSW-Ter Leede 2, Wartburgia 2-Rijsoord, RVVH-Oostkapelle (14.30), Pancratius-KRV; Derde klasse: Wiel- drecht-Papendrecht (restant 56 min./ stand 0-1). Vrouwenbeker WIK'57-Oostkapelle 2 (11.00), SC Gas- tel-Smerdiek (12.30). Competitie. Mannen, tweede divisie C: Morres/Hulst-Mikro Electro/Roosendaal (Hulst, Den Dullaert, 17.00 uur), Rijn mond 3-Spivo. Derde divisie: VOY-Ca- pelle 3. Promotieklasse B: Rowi-Voko/Fi nenzo 2, Rijnmond 4-VVS'92. Eerste klasse A: Vovero-Kwiek. Eerste klasse D: Sic Pugno 2-Morres/Hulst 2. Tweede klasse E: AVC'87 2-Kwiek 2. Vrouwen, tweede divisie C: Morres/ Hulst-Volley/Meerkerk'95 (Hulst, Den Dullaert, 17.00 uur), Mikro Electro/Roo sendaal 2-Jeans Center/ER. Derde divi sie: VOY-DVO, Benevia-Alcazar/Eras- mus. Promotieklasse B: Mikro Electro/ Roosendaal 3-Sic Pugno. Tweede klas se A: Vovero-Kwiek 2. Tweede klasse E: Diomedon-Mytilus, Mikro Electro/Roo sendaal 5-YVC. Derde klasse E: Sic Pug no 4-Wea/Mevo'80. Beker. Mannen, tweede ronde, catego rie B: Wea/Mevo'80-lntermezzo, Voor- waarts-De Kikkers. Mannen. Tweede klasse: Dordrecht-De Schelde. Derde klasse: Stormvogel- HZPC (18.00 uur Vlissingen). District eer ste klasse: Stormvogel 2-BZPC (17.15 uur Vlissingen). Derde klasse: Nuenen- de Schelde 2; Bruinvis-Treffers 2 (17.30 uur Terneuzen). Vierde klasse: Ganze- Aegir (18.30 uur Goes). Mannenjeugd: Vennen-de Schelde. Vrouwen. Eerste klasse: Hellasglana-de Schelde. Derde klasse: Gorgo-Ganze. Zeeuwse ATB Cup. Zevende wedstrijd. Locatie: Finlandcircuit, Westdorpe. 13.00 uur: jeugd t/m 12 jaar (20 minuten. 13.30 uur: jeugd 13 t/m 16 jaar (30 minu ten). 14.15 uur: veteranen en vrouwen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 mi nuten). Inschrijven: kantine Finlandcir cuit, Westdorpe. Overgangsklasse B: Tjoba-Vrienden- schaar H (16.20), Oranje Wit-KCC, TOP S-Albatros, KVS-Fortis. Eerste klasse F: Pernix-IJsselvogels, Swift-Merwede (19.30), Vitesse-RWA, Nieuwerkerk-A- vanti P. Tweede klasse G: ADO-Sagit- ta, ACKC-Olympia S, Bolnes-TOP A (15.35), Snel-Ventura Sport. Derde klas se A: Good Luck-Korbatjo, Stormvo- gels-DSO(16.20),Togo-Ondo M (18.50), Oranje Zwart-DVS. Derde klasse B: De Voltreffers-Korbis, NlO-Vrienden- schaar B, Oranje Nassau-All Ready (18.50), BKC-Gemini (15.50). Vierde klasse A: KVK-Zaamslag (15.00), Zeven bergen-Blauw Wit (13.50), Reeuwijk-Ni- kantes. Vierde klasse B: ODI-Thor, Luc- tor-Scheldevogels (14.05), Atlas-Seolto (19.50). Res.4A: Tjoba 4-Volharding (12.50). ROKB: Tjoba 2-Vriendenschaar H 2 (15.00). zondag BB.... Dammen Wereldkampioenschap voor vrouwen. Zesde ronde. Aanvang 11.00 uur. Loka tie: Beach Hotel in Zoutelande. BH Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: Black Eag- les-ProBuild Lions, Rotterdam-Akrides, Cangeroes-JRC Boxtel, WSC-BC Vlissin gen. Hoofdklasse: BC Jink-BV Souburg. Mannen, Hoofklasse: Jumping Crabs-BC Vlissingen. BB Darts Zeeuwse ranking. Vierde wedstrijd. Aan vang: 11.30 uur. Locatie: De Parel, Dom burg! Derde klasse D vrouwen: Rapide-Waal- wijk (sportpark Grote Kreekweg). Aan vang: 12.45 uur. Vierde klasse D: Gilze- Rijen-Middelburg. Aanvang: 12.45 uur. Vierde klasse D mannen: Gilze-Rijen-O- lympia, Middelburg-Teteringen (sport park Voorborch), Vlissingen-Ouden- bosch (sportpark Bonedijke), DDHC- Rapide. Aanvang: 14.30 uur. Dressuur RV Renesse. 8.30 uur: pny's klasse B. 9.12 uur: paarden klasse B. 10.00 uur: pony's klasse L1. 10.28 uur: paarden klasse L1. 11.25 uur: paarden klasse L2. 11.53 uur: pony's klasse L2. 12.40 uur: paarden klasse Ml. 14.10 uur: pony's klasse M2. 14.17 uur: paarden klasse M2. 15.40 uur: paarden klasse Z1. 16.40 uur: pony's klasse Z2. 17.20 uur: paarden klasse Z2. Locatie: Manege Hof stede Grol, aan de Stoofweg 10te Renes se. Tweede klasse zuid: Tovaal-Tilburg. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes; RSRC-Oemoeme- noe. Aanvang: 14.00 uur. Vriendschappelijk: Tovaal 2-Tilburg 2. Aanvang: 14.30 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Zondagvoetbal Vierde klasse B: Clinge-HSC'28, Schijf- Hansw. Boys, MOC'17-Odio. Aanvang 14.30 uur. Vriendschappelijk: Hoofdplaat-IJzendij- ke (14.30 uur). Amsteldistrictsbeker. Terneuzen-Hontenisse, Zierikzee-Vlis- singen. Aanvang 14.30 uur. Vrouwen voetbal Derde klasse: Noad-Blauw Wit'81, Desk-SC Gastel, Kaaise Boys-Berkdijk. Vrouwenbeker Schijf-Steen. Veldtoertocht Hulst. Afstanden: 25 en 49 kilometer. Inschrijven: van 8.30-10.30 uur in kantine atletiekvereniging RKHAV, Willem Alexanderstraat, Hulst. Organi satie: toerclub Hulst. Vrouwen. Eerste klasse G: Hellas 3- EMM. Tweede klasse: Unitas'63-EMM 2. Derde klasse: Olympus-Oliveo 3 (Bas- kensburg Vlissingen, aanvang 13.30 uur). Junioren: Oliveo-EMM. Mannen. Eerste klasse H: Saturnus-Life- Design/Delta Sport. Tweede klasse: Olympus-ASC'95 (Baskensburg Vlissin gen, aanvang 12.15 uur), GSC-DWS 2 (Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 12.00 uur.) Vijfde klasse: GSC 2-EMM 2 (Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.15 uur). Zesde klasse: Ventura 4-Life- Design/Delta Sport 2. Zeeuwse Zwemcompetitie tweede ron de. Eerste klasse. Locatie: zwembad de Driehoek Oostburg. Aanvang: 14.00 uur. Tweede klasse. Locatie: sportpunt Zee land Goes. Aanvang: 9.30 uur. GOES - Turnschool Zeeland neemt morgen deel aan de kwa lificatiewedstrijden van Turnen Dames voor de Finale Club teams. De kwalificatiewedstrijd, die in Amsterdam wordt gehouden, is de eerste krachtmeting in de aanloop naar het nieuwe sei zoen in het niveau Nationale Wedstrijdsport. Liefst 60 ver enigingen hebben ingeschre ven, waarvan 8 teams zich voor de A-finale en 8 teams voor de B-finale kunnen plaatsen. De finale vindt op 13 december in Twello plaats. Het team van Turnschool Zee land, onder leiding van Koos Hamels, bestaat uit Wendy de Meulmeester, Mandy Huij- bregts, Charita Jansen, Ramona Hibels en Lesley Huijzen. Kelly du Pon is opgenomen in het team als reserve. Hatfield. Oefeninterland. Derde wedstrijd: Engeland - Nederland 3-2. Vrouwen enkel: Hallam - Van Cutsen 11-2 11-3. Mannen enkel: South - Bruijstens 15- 11 15-6. Vrouwen dubbel: Tripp/Kellogg - Meulendijks/Bruils 12-15 12-15. Mannen dubbel: Clark/Robertson - Creemers/Wou- ters 15-615-6. Gemengd dubbel: Blair/Munt -Chrisen Lotte Bruil 10-154-15. Bijzonderheid: derde nederlaag Nederland. Basketball New York. NBA. LA Lakers-Washington Wizards 120-99, Or lando Magic - Boston Celtics 92-94, Philadel phia 76-ers - Detroit Pistons 90-86, Atlanta Hawks-Toronto Raptors97-99 nv, Minneso ta Timberwolves - New York Knicks 92-97, New Orleans Hornets - Cleveland Cavaliers 82-72, San Antonio Spurs - Chicago Bulls 109-98, Phoenix Suns - Dallas Mavericks 121-90, Utah Jazz - Houston Rockets 83-76. BC Lamswaarde. Competitie 2 Zitting 3A- lijn: 1Camiel de Schrijver-Lenie van Water schoot 60,27% 2. Jos de Kort-Maria Voet 54,91% 3. Annie Krol-Han Krol 53,57%. B- lijn: 1. Fons Biesbroeck-Adri Taalman 59,29%2. Jo Lossie-Marij van Puyvelde 56,79% 3.Miek van Belle-Maria Vermaire 55,36%. C-lijn:1. Agnes Hoop-Til de Waal 61,11% 2. Louise Heiszler-Els Neve 57,64% 3. Henny Hiel-Jet Staal 52,08%. Zoutelande. WK vrouwen. Vierde ronde: Seppa (Est) - Kamyshleeva (Ned) 0-2, Doumesh (Ned) - Chub (Ned) 1-1, Hoekman (Ned) - Goloebeva (Lit) 1-1, Balt azhy (Oek) - Valioekevitsj (Lit) 2-0, Pasjke- vitsj (WRu) - Teterina (Rus) 1-1, Platonova (Rus) -Tanzykkoetsjina (Rus) 1-1, Pakuckie- ne (Lit) - Milsjina (Rus) 1-1. Stand: 1. Tanzyk koetsjina, Kamyshleeva 4-7, 3. Goloebeva, Hoekman, Teterina, Baltazhy 4-5, 7. Pasjke- vitsj 4-4, 8. Milsjina, Platonova 3-3, 10. Pakuckine, Chub 4-3, 12. Doumesh 4-2, 13. Seppa, Valioekevitsj 4-1. Lucky Day. 1 -2-4-6-15-20-23-33-44-48-52-53-56-58-62- 64-66-67-72-78. (onder voorbehoud) Tafeltennis Kirchberg. Olympisch kwalificatietoernooi. Mannen, groep B: Keen (Ned) -Truksa (Slw) 4-0(11-311-5 11-5 11-7), Levsjin (Oek) - Kei ler (Zwi) 4-1 (11-911-911-98-1111 -8), Keen - Levsjin 4-0(11-511-411-411 -6), Torres (Spa - Truksa 4-1 (5-1111 -811 -9 11 -811 -8). Eind stand: 1. Keen 4-8 (16-2), 2. Torres (Spa) 4-7 (14-5), 3. Truksa 4-6 (9-9), 4. Levsjin 4-5 (4-13 5. Keiler 4-4 (2-16). Keen en Torres naar tweede ronde. ne (Manchester). Eerste wedstrijd: 1-1. Gro- clin door. Debrecen (Hon) - PAOK Saloniki (Gri) 0-0. Scheidsrechter: Yefet (Isr). Gele kaart: Van- gelis, Yiannitsanakis (PAOK). Eerste wed strijd: 1-1. Debrecen door. Dnipro Dnjepropetrovsk (Oek) - Dinamo Za greb (Kro) 1-1 (0-0). 62. Sedloski 0-1, 64. Venchlinskij 1-1. Scheidsrechter: Szabo (Hon). Gele kaart: Venchlinskij (Dnjprope- trovsk), Sarlija, Mijatovic, Bartolovic, Sed loski (Dinamo). Eerste wedstrijd: 2-0. Dnje propetrovsk door. Torpedo Moskou (Rus) - Villarreal (Spa) 1-0 (0-0). 71. Semsjov 1-0. Scheidsrechter: Ing- varsson (Zwe). Gele kaart: Semsjov, Kor- miltsev, Oper (Torpedo), José Mari, Belletti, Reina (Villarreal). Eerste wedstrijd: 0-2. Vil larreal door. AC Parma (Ita) - Austria Salzburg (Oos) 5-0 (3-0). 1. Carbone 1-0, 7. Carbone 2-0, 43. Fi- lippini 3-0,47. Sorrentino4-0,86. Sorrentino 5^0. Scheidsreehter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Winkler, Teber (Salzburg). Eerste wedstrijd: 4-0. Parma door. Lens (Fra) - Gaziantepspor (Tur) 1-3 (0-140. Bülent Bölükbasi 0-1, 55. Namli 0-2, 74. Bouazizi 1-2 (e.d.), 85. Lazarov 1-3 (straf schop). Scheidsrechter: Messner (Oos). Ro de kaart: 61. Moreira (Lens). Gele kaart: Song, Keita (Lens), Toraman, Kog (Gazian- tep). Eerste wedstrijd: 0-3. Gaziatepspor door. Bröndby IF (Den) - Schalke 04 (Dui) 2-1 n.v. (1-0). 16. Jakobsson 1-0 (strafschop), 55. Ag- ali 1-1, 71. Jonson 2-1. Scheidsrechter: Be- nes (Tsj). Gele kaart: Retov, Weighorst, Niel sen, Foldgast (Bröndby), Matellan, Pinto, Hanke (Schalke). Eerste wedstrijd: 1-2. Bröndby wint na strafschoppen (3-1 Rode Ster Belgrado (Ser) - Rosenborg (Noo) 0-1 (0-0). 51. Brattbakk 0-1. Scheidsrechter: Gomes Costa (Por). Gele kaart: Djordjevic, Sarac, Zigic (Rode Ster), Hoftun, Basma (Ro senborg). Eerste wedstrijd: 0-0. Rosenborg door. Dinamo Boekarest (Roe) - Spartak Moskou (Rus) 3-1 (1-0). 30. Danciulescu 1-0, 59. lordache 2-0, 74. Danciulescu 3-0 (straf schop), 85. Parfionov 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Kapitanis (Cyp). Rode kaart: 88. Barcauan (Dinamo). Gele kaart: Danciu lescu (Dinamo), Kebe, Torbinskij, Kalinits- jenko, Pjanovic (Spartak). Eerste wedstrijd: 0-4. Spartak Moskou door. ArisSaloniki (Gri)-Perugia (Ita) 1-1 (0-1). 28. Margiotta 0-1, 90. Nikolaos Papadopoulos 1-1. Scheidsrechter: Leuba (Zwi). Gele kaart: Fusani (Perugia). Eerste wedstrijd: 0-2. Pe rugia door. Mount Gambier (Aus). ITF-vrouwen, 25.000 euro. Eerste ronde: Jeon (Zko/7) - Hoogland (Ned) 6-1 6-1, Tamaela (Ned/6) - Rolle (VSt) 6-4 6-2, Gerards (Ned) - Dittman (Aus) 6-2 6- 2, Van Exel (Ned) - Nakamura (Jap) 6-2 2-6 7- 5. Tweede ronde: Tamaela - Gerards7-6 6-0, Abramovic (Kro/2) - Van Exel 4-6 7-6 6-1 Uefa Cup. Tweede ronde, returns. Teplice - Feyenoord 1-1 (1-1). 38. Snoijl 0-1, 40. Horvath (strafschop) 1-1. Scheidsrech ter: Layec (Fra). Aantal toeschouwers: 16.900. Gele kaart: Horvath, Leitner (Tepli ce), Snoijl, Schreuder (Feyenoord). Eerste wedstrijd: 0-2. Teplice door. Levski Sofia (Bul) - Slavia Praag (Tsj) 0-0. Scheidsrechter: Vollquartz (Den). Aantal toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Boekarev (Levski), Kratochvil (Slavia). Eerste wed strijd: 2-2. Levski Sofia door. Groclin Grodzisk (Pol) - Manchester City (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Fröjdfeldt (Zwe). Aantal toeschouwers: 5500. Gele kaart: Ko- ziol, Rasiak, Pawlak (Groclin), Fowler, Dun PALERMO - De burge meester van Trabia bij Pa lermo heeft 2000 kilo spa ghetti in het vooruitzicht gesteld bij promotie van de Siciliaanse club Paler mo naar de Serie A. De topscorer van Palermo en de speler die het beslis sende doelpunt maakt in een promotieduel, kunnen elk rekenen op een ton pasta. Palmero kwam ruim dertig jaar, sinds de degradatie in 1972, niet meer uit in de Serie A. De burgemeester wordt geïn spireerd door de huidige prestaties. In het lopende seizoen gaat Palermo aan de leiding in de Serie B. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 47