PZC u We gaan meteen de wekker verkopen Experiment provincie met avondvergadering mislukt Eerste stap in proces recordvangst cocaïne ook boxsprings! Dit keer vragen we iets heel speciaals van u. Een grote mond. auping GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE Raad Sluis gaat akkoord met verplaatsing azc-school Astma Fonds weekenddiensten vrijdag 28 november 2003 Rijk rekenen Roostervrij Groenteman Bram Dirkx zegt de markt vaarwel Hobby Fietsen Hulstenaar loopt tegen de lamp Huisartsen Tandartsen Apotheken Dierenartsen Thuiszorg Pastorale dienst Uniek concert in Oostburg interesse? Meer weten? Nederlandse^!/ Hartstichting Tiener op vang bij Zwincollege door Raymond de Frel SLUIS - Het voormalige school tje bij het asielzoekerscentrum Hedenesse in Cadzand wordt verplaatst naar het Zwincollege in Oostburg. Daar gaat het ge bouw dienst doen als buiten schoolse tieneropvang en examenruimte. De gemeente raad van Sluis ging daarmee gisteravond na enig morren ak koord. Alleen oppositiepartij Nieuw West was tegen de verplaatsing, die in totaal 176.000 euro kost. Een ton daarvan wordt bekos tigd uit het potje 'stimulerings maatregel tieneropvang', 16.000 euro komt op het bordje van het Zwincollege terecht. Blijft over een bedrag van 60.000 euro, dat in het investe ringsschema voor de aanpas sing voor jeugdsozen is opgeno men. PvdA-fractievoorzitter J. Boogaard toonde zich een groot voorstander van de ver plaatsing, al ziet hij liever dat de 60.000 euro in een later stadium terug in het potje voor de jeugd sozen wordt gestort. „Door de verhuizing van de tieneropvang en jeugdsoos naar het Zwincol lege, komt het huidige pand aan dè Schoolstraat vrij. Mocht uit de verkoop van gronden aldaar een positief saldo voortvloeien, dan is het wellicht een optie de 60.000 euro terug in het potje 'jeugdsozen' te storten." D&T-fractievoorzitter C. Bolijn kon zich ook in het raadsvoor stel vinden, al stoorde zij zich aan de suggestie dat de mogelij ke opbrengst van het terrein aan de Schoolstraat (250.000 euro) in het voorstel wordt genoemd. „Laten we ons niet rijk rekenen met iets wat je nog lang niet hebt. Laat zo'n suggestie daar om voortaan achterwege." Nieuw West-fractievoorzitter A. Rosendaal toonde zich al in een eerder stadium fel tegen het omturnen van het schooltje tot een tieneropvang. Hij ziet liever dat het gebouw wordt ingezet om met ruimtegebrek kampen de basisscholen uit de brand te helpen. Ook nu trok hij fel van leer. „Waarom moet daar een apart gebouw komen? Als het buitenschools is, dan is het Zwincollege op dat moment toch leeg? En 176.000 euro voor een lokaal is wel heel veel geld." Wethouder L. Wille gaf vervol gens aan dat een goedkopere op tie niet was te vinden, dat het Groenteman Bram Dirkx: „Normaal gesproken ben je blij dat je met pensioen gaat, maar nu staan we niet echt te juichen." foto Dirk-Jan Gjeltema door llona Vette GOES - Groenteman Bram Dirkx (56) staat yandaag en nforgen voor het laatst op de markten in Terneitób'n en Goes. Na 36 jaar neemt hij niet alleen afscheid van zijn .werk, maar ook van zijn hobby. Samen met Bram zegt ook zijn vrouw Elly (56), die al 27 jaar trouw met hem meewerkt, het marktle ven vaarwel. Het echtpaar zegt vooral de gezelligheid te gaan missen, en niet de lange dagen. De familie Dirkx uit Baarland werkte altijd vijf dagen in de week op de markt. Maar sinds een aantal maanden staat al leen Elly met het personeel nog twee keer in de week in Goes en één keer in Terneuzen. Bram helpt 's ochtends met uitladen en 's middags met in laden. Niet dat hij niet meer op de markt wil staan, hij kan het niet meer. Vanwege zijn spier ziekte kan en mag Bram niet te lang meer staan of lopen en daarom besloot het echtpaar te stoppen met het werk. Elly: „We vinden het echt heel jam mer om zo afscheid te moeten nemen. Normaal gesproken ben je blij dat je met pensioen gaat, maar nu staan we niet echt te juichen." Het liefst zou Bram ook nog een aantal jaar doorwerken, want zijn werk is nu eenmaal zijn hobby. „Ik begon veertig jaar geleden, toen werkte ik in de bloemenkraam van mijn zwager. Ik vond het toen al zo leuk dat ik graag iets voor me zelf wilde beginnen." Het be roep marktkoopman is een leuke, maar zware baan. Om vier uur 's ochtends staat Bram op en hij is dan tot zes uur 's avonds druk bezig. „Het is hard werken, maar heel ge zellig en je maakt veel mee. Ik heb in al die jaren gezinnen zien opgroeien. Toen ik pas in Terneuzen stond kwam er ie dere week een veertienjarig meisje en die komt sinds kort met haar kleinkind." Wat Bram niet zal missen, is het opstaan op een voor veel mensen onmogelijk tijdstip. „Ik denk dat het een rare ge waarwording is, als je niet zo vroeg meer hoeft op te staan. Ik ben veertig jaar lang niet anders gewend en ik vond het ook nooit erg, maar ik ben be nieuwd hoe het is om er niet per se uit te moeten." Elly: „Ik heb al tegen Bram gezegd dat we straks meteen de wekker gaan verkopen." Elly en Bram hebben al veel re acties gekregen sinds ze be kend maakten dat ze weggaan. Enkele oudere klanten die al jaren bij hun kraam kwamen, pinkten zelfs wat traantjes weg. Het personeel heeft een doos gemaakt waarin klanten afscheidsbriefjes kunnen stoppen. In het begin vond het echtpaar dat een beetje over dreven, maar uiteindelijk zijn ze allebei wel blij met de leuke reacties die ze al hebben ge had. Elly: „De lieve berichtjes doen me goed, en zo zie je ook dat j e echt een trouwe klanten kring hebt opgebouwd." Wat gaan Bram en Elly nu doen? Bram: „We gaan nog proberen zoveel mogelijk te genieten van onze vrije tijd. We houden erg veel van wan delen en fietsen, maar dat zit er niet meer in voor mij, dus gaan we scooters kopen om door het land te toeren. We zijn een aantal jaar geleden pas voor het eerst op vakantie ge gaan, dus we hebben nog veel vrije tijd in te halen." Het echtpaar staat vandaag voor het laatst op de markt in Terneuzen en morgen in Goes om afscheid te nemen van hun klanten en andere marktkoop lieden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het experi ment van de provincie om 's avonds te vergaderen zodat meer burgers aanwezig kunnen zijn, is mislukt. Na een half jaar is geconstateerd dat de publieke tribune vrijwel leeg is gebleven. ELLEWOUTSDIJK - Een 35- jarige automobilist uit de ge meente Hulst probeerde gister middag in Ellewoutsdijk onder het betalen van tol uit te komen. Dat kwam hem op een bekeu- ringte staan. De man had gepro beerd de slagboom bij de tol poorten van de Westerschelde- tunnel te omzeilen. Zijn auto was hierbij vast komen te zitten in de modder naast de weg. De automobilist werd bekeurd en zijn voertuig moest worden weggesleept. Bovendien waren de politici zelf ook niet blij met de avondsessie. Vanaf januari komt de commis sie sociale en bestuurlijke zaken daarom weer overdag bijeen. Het experiment zou een jaar de tijd te krijgen, maar na acht maanden is vastgesteld dat het geen succes is en ook niet zal worden. „Er zit geen ontwikke ling in, het heeft dus ook geen zin om door te gaan. Er kwam gewoon niemand", aldus J. van Oosten van de ChristenUnie. De avondvergadering was een initiatief van H. Smits (Zeeuws Belang, voorheen LPF). Zij is teleurgesteld, maar heeft ook kritiek op haar collega-com missieleden. „Ik hoor nu pas dat eigenlijk is geëxperimenteerd met de verkeerde commissie. De oude commissie welzijn duurde vaak al een hele dag. Die com missie was nu samengevoegd met algemeen bestuur. We had den dus kunnen weten dat het een onmogelijke missie zou worden." Smits geeft wel toe dat het, zoals het nu ging, geen zin had het ex periment voort te zetten. Er kwamen inderdaad nauwelijks burgers op de bijeenkomsten af. Maar ook daarvoor legt zij de schuld bij de Staten zelf. „Het is nauwelijks gepromoot dat de commissie op dinsdagavond bijeenkwam. Er is niets gedaan om mensen actief uit te nodi gen." Een andere belangrijke reden om de vergaderingen weer over dag te houden, was dat de politi ci zelf ongelukkig waren met de avondsessies. De vergaderingen duurden vaak erg lang. De commissievergadering van afgelopen dinsdag spande wat dat betreft de kroon. Na een werkbezoek aan de Wester- scheldetunnel (om 16.00 uur) en een toelichting van de Algeme ne Rekenkamer (om 19.30 uur) begon de echte vergadering pas om 20.15 uur. Om 23.45 uur ging de commissie, of wie er nog aan wezig waren, uiteen. Van Oos ten was toen al weg. „Ik ben ge woon eerder weggegaan. Ik vind half elf, elf uur mooi zat." Van Oosten wil met zijn colle ga's nog eens praten over de 'vergaderdiscipline'. „Er wor den zo veel vragen gesteld tij dens de commissie die je beter vooraf aan een ambtenaar kunt stellen. Vooral dat maakt het een vreselijke bezoeking." Commissievoorzitter M. Ie Roy (PvdA) is verheugd over het af schaffen van de avondvergade ring. zij voelde zich af en toe welhaast 'een slavendrijver'. „We hadden soms 35 agenda punten. Dat kon niet. Dat was te verwachten geweest, maar de fractievoorzitters hadden be sloten tot de avondvergadering zonder mij of de commissie daarin te kennen." Op welke dag de commissie met ingang van januari bijeenkomt, is nog niet bekend. De commis sie vergadert nu op dinsdag avond. De dinsdag is overdag echter niet beschikbaar omdat Gedeputeerde Staten dan hun wekelijkse overleg hebben. Zwincollege in de avonduren deels bezet is en dat hij te zijner tijd best de wijze van financie ring wil voorleggen aan de raad. CDA'er L. Verpaalen gaf Rosen daal mee dat de buitenschoolse opvang vooral bedoeld is voor leerlingen die al vroeg in de middag roostervrij zijn en op dat moment niet thuis kunnen worden opgevangen. Rosendaal bleef echter bij zijn standpunt. „Ik kan mij niet voorstellen dat het niet goedko per kan. 176.000 euro voor één lokaal, dan handel je niet echt prijsbewust." VVD'er R. den Dekker had daarna de lachers op zijn hand: „Nu heeft u het over één lokaal. Maar het zijn er maar liefst vijf! Dan vind ik 176.000 euro niet veel." Nadat Wille daar nog een schepje bo venop deed - „Niet lang geleden wilde u dat ene lokaal nog ver delen over vijf scholen" -, gaf Rosendaal aan dat hij zich wat verkeerd had uitgedrukt. Des ondanks hield hij vast aan zijn visie, daarin gesteund door de overige Nieuw-West-raadsle- den. door Aector Doorns MIDDELBURG - Voor de meer voudige strafkamer in Middel burg is gisteren het strafproces begonnen tegen de tien beman ningsleden van een Panamese zeesleper, die ervan worden ver dacht 4.050 kilo cocaïne in Vlis- singen binnen het grondgebied van Nederland te hebben ge bracht. Zeven van de tien verdachten verschenen met hun raadslie den om de eerste zitting bij te wonen. Het verzoek van officier van justitie L. Boogert om de in houdelijke behandeling van het dossier met de grootste cocaïne vangst die in Nederland ooit heeft plaatsgehad naar 11 de cember te verdagen werd als vanzelfsprekend door de recht bank gehonoreerd. De douane in Vlissingen voerde 18 augustus dit jaar een routine controle uit op het schip Otton. De grote hoeveelheid cocaïne, met een straatwaarde van ruim 200 miljoen euro werd na inten sief speuren in het ruim van de zeesleper aangetroffen. De Ne derlandse politie was over de cocaïne getipt door de Ameri kaanse inlichtingendienst. Het spoor leidde al snel naar een aantal verdachten in Flevoland, nadat was gebleken dat een man uit Almere contacten onder hield met de kapitein van de zeesleper. Hij wordt als de orga nisator van het drugstransport gezien. De verdachten in Flevoland moeten voor hun betrokkenheid bij de cocaïnesmokkel voor de rechtbank in Lelystad verschij nen. De gescheiden trajecten waren voor raadsman M. Sul aanleiding om de rechtbank te vragen het dossier Lelystad aan de zaak in Middelburg te koppe len om zo meer inzage te krijgen over de rol van zijn cliënt. „Er zijn bemanningsledern geron seld in Colombia en Panama, maar mijn cliënt komt uit Equa- dor", merkte hij op. De officier verzette zich hiertegen. „De he le bemanning is bezig geweest met het aan boord brengen van de coke. Het gaat hier alleen om de invoer van de verdovende middelen." De rechtbank vond het niet no dig om in dit stadium gehoor te geven aan een koppeling met de zaak Lelystad. Het merendeel van de verdachten wordt bijge staan door Zeeuwse strafplei ters. Topadvocaat T. Hiddema verdedigt de belangen van de kapitein van het schip. De me gazaak krijgt 11 december een vervolg. zaterdag 29 en zondag 30 november 2003 ALARMNUMMER 112 Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande. Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (altijd eerst bel len). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken. Huis artsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West-Zeeuws-Vlaanderen Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg, tel.(0117)491380. Oost-Zeeuws-Vlaanderen Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Gemeente Terneuzen DienstapotheekTerneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voorspoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Huist. Oostburg en Zuidzande Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Terneuzen, Axel, Zaamslag Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk J. J. L. M. Kop, Axel, Bastionstraat 2, Ax el, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11- 12 uur,IJzendijke Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de die renkliniek. Terneuzen J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G, van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr 0117 454484. Oostburg J. P.J.v.d. Vijver, Sirius 1Oostbura tPi (0117)452103. a Sas van Gent E. O. M. David, Westdam 54, tel.(Om 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00uur St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat92 Kanp lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen alarmnummer (0115) 442161. Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgeval len dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen:Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel (0113) 224022. Oost-Zeeuws-Vlaanderen zon. 12-ma24uur. Bereikbaar via mobielnummer06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen Bereikbaarvia mobiel nummer 06 53997850. OOSTBURG - FKonink- lijke Muziekvereniging Veronica uit Zuidzande geeft morgen om 20.00 uur een Harmonie-, Fan fare-, Brassbandconcert in de rooms katholieke kerk in Oostburg. Het is uniek diverse gen res tijdens één concert aan bod komen. Het program ma wordt opgeluisterd met diverse solistische optredens van de mede werkende verenigingen: Delta Brass Band Zee land, Katholieke Harmo nie Vredekring uit Zelzate (B) en Veronica zelf. Naast een saxofoonsopraan van Misty, vertolkt door Vre dekring staat de Rhapso dy in Blue door Veronica en het spetterende Fire works for Brassband door Delta op het programma. Kaarten zijn te koop voor aanvang van het concert in de kerk. Auping weet wat mensen willen: Kom kijken, proeven, voelen, liggen, kiezen. SCHOONDIJKE Boxspring Center: Leenhouts Slaapkamerspecialisten, Dorpsplein 31-33 TERNEUZEN Slaapkenner Rademakers, Axelsestraat 192 Een op de tien mensen heeft last van luchtwegklachten zoals astma en COPD (chronische bronchitis en longemfyseem). Het Astma Fonds zet zich in voor deze mensen. Op het gebied van collectieve belan genbehartiging wil het Astma Fonds meer doen. Daartoe wordt een lan delijk netwerk van 27 regioraden gevormd. Hiervoor zoeken we be langenbehartigers met verbale kwa liteiten. Voor meer informatie kunt u te recht op www.astmafonds.nl of bel len naar (033) 43412 77. Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een prak tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijkt http://clubnet.zeelandnet.nl/rkuisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030-2844543, reanimatiehartstichting.nl vrienden van de hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46