PZC Jubilerende Treffers op zoek naar nieuwe leden PZC Omroep Terneuzen blikt jaar terug Grote expositie voor kleine club HAPPY DAYS VINTERSPORT Vermeersch burgemeester Hulst raadt gemeenteraad aan geld vrij te maken 13 Jeugd Philippine ziet wens in vervulling gaan agenda vrijdag 28 november 2003 Riskant Gesprek over Onder de Toren Ontdekkasteel voor obs Nieuwvliet Onderhoud aan wegen in Hulst Man uit Sluis mishandeld Enthousiasme Geen honger bij sinterklaasbingo Adventdienst Rommelmarkt Stichting Tragel krijgt computers OP HET HELE* ASSORTIMENT J Tijd dringt voor grote projecten rfnor Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst presenteert begin januari een risie over het megaproject Kloosterzande aan Zee en de in- iiilling van de kop van Ossenis- se, Ook kan volgend jaar con- ireet worden begonnen met het tentrumplan voor de Hulster linnenstad. Burgemeester J.F. Mulder deel- dit gisteren mee tijdens de presentatie van de begroting „Voor zowel het centrum als Hulst-Noord is het één mi nuut voor twaalf. Voor wat be treft Kloosterzande aan Zee moeten we de zekerheid hebben jat de visie reëel is. We hebben aietsaan luchtballonnen." foor Kloosterzande aan Zee is jade begroting geen bedrag op genomen. Ook voor het cen- jrumplan is in de begroting nog geen geld opzij gezet. Hulst heeft overigens al wel ge ïnvesteerd in het centrumplan. In het noordwestelijk deel van je binnenstad (het gebied rond je Bierkaaistraat en Overdam- jraat) zijn in het verleden pan- ien aangekocht voor een bedrag tan twee miljoen euro. Iet dit deel van de binnenstad fan in principe worden begon- nen. Maar eerst moet natuurlijk jog wel een concreet plan op ta fel liggen", zegt wethouder P. ffeemaes. Wethouder B. Pauwels zei eer- jer deze week dat binnen zes uaanden een concreet centrum plan op tafel ligt. femes daagt de raad uit. .Ontwikkelingen in de binnen- tad en Kloosterzande aan Zee lijn twee grote prioriteiten. Het iiert de raad daar geld voor te joeken." De wethouder raadt overigens ie mogelijkheid af daar de re servepositie van de gemeente ,'oor aan te boren. gemeenteraad van Terneu ien doet dat wel om een aantal zaken volgend j aar uit te voeren, lereservepot van Hulst is ech- volgens Weemaes niet zo ri ant. Daarnaast vindt hij deze mogelijkheid te riskant. Dat de gemeente Hulst volgend jaar weinig te makken heeft, wil vol gens Weemaes overigens niet zeggen dat helemaal niets zal gebeuren. „Het wordt weliswaar een ma ger jaar, maar in ieder geval wordt de Hulsterweg door Ter hole aangepakt en wordt het Scharnier aangelegd. Dat zijn de twee speerpunten. Daar naast wordt volgend jaar een aantal zaken uitgevoerd waar al eerder geld voor opzij is gezet. Zoals bijvoorbeeld de bouw van de nieuwe school in Vogelwaar de. Ook hebben we 700.000 euro staan voor het project Onder de Toren." door Frank Gijsel OOSTBURG - „Onze club heeft de laagste score in vijftig jaar" meldt het bestuur van Lucht buks Schietvereniging De Tref fers uit Oostburg. Het aantal le den is op de vingers van twee handen te tellen. Binnenkort wordt het vijftigjarig bestaan in eigen kring gevierd, maar van een groot feest is geen sprake. Eind december zitten de negen leden overgebleven samen aan een diner. Het jubilerende gezelschap schutters is al enige tijd driftig op zoek naar nieuwe aanwas. Diverse acties werden onderno men, maar tot nu toe zonder het gewenste effect. Voorzitter R. Benjamins en secretaris W. Tanghe hebben de hoop nog niet opgegeven. De club werd in 1953 opgericht op initiatief van W. de Schrijver en P. Bruggeman. De Schrijver is nog wel lid, maar schieten doet hij niet meer. Al snel werd aangesloten bij de Belgische schietbond, want verplaatsin gen naar de zuiderburen zijn nou eenmaal zo gemaakt. Een van de hoogtepunten in het be staan van De Treffers was de organisatie van het Belgisch kampioenschap in 1958. De sa menwerking met de Belgen ken de een abrupt einde toen de Oostburgse club op het punt stond de Belgische titel te beha len. „Toen ging het goed mis, want dat kon toch echt niet. Daarnaast kwamen de schut ters niet alleen meer voor het schieten, maar ook voor het kaarten of biljarten. Veel clubs zijn daaraan kapot gegaan", aldus Benjamins. „Nu hou den we het alleen bij het schie ten." Op dit moment telt de gemeente Marian Vasseur is de enige vrouwelijke schutter van de jubilerende schietvereniging De Treffers uit Oostburg. foto Peter Nicolai Sluis nog twee clubs. Naast De Treffers bestaat in Aardenburg nog de club onder de naam De Missers. In Cadzand, Groede, Breskens en IJzendijke zijn alle gezelschappen ter ziele gegaan. Voor Tanghe is van een fusie met De Missers nog helemaal geen sprake. „We hopen enkele nieu we leden erbij te krijgen voor onze onderlinge competitie op maandagavond. Nieuwe schut ters krijgen bij ons een goede opvang en de nodige steun. Ze kunnen gerust een periode proefdraaien. Het is een sport waarbij je een grote zelfbeheer sing en controle over je lichaam aan de dag moet leggen. Tijdens het schieten laat j e de rest van de wereld voor even achter je. Heb je een dag met veel emoties ach ter de rug, dan werkt dat door tijdens je schietbeurten. Er wordt geschoten met een buks kaliber 4,5 millimeter met een gewicht van vijf kilo, op een kaart die zeven meter verder op staat. Op de kermis raken we niets, maar hier met wed- strijdbuksen is het toch andere koek." HULST - De gemeente Hulst stelt alles in het werk om uit de impasse te komen rond het project Onder de Toren in de bin nenstad. Het project van ontwikkelaar Planform behelst de realisatie van winkels, achttien appartementen en een bijbe horende parkeergarage bij de basiliek. Het plan komt echter nog steeds niet van de grond omdat archeologisch onderzoek nog niet is gebeurd en nog niet duidelijk is wie opdraait voor de kosten. De gemeente heeft in de begroting geen ruimte om de volledige kosten te betalen. Wethouders B. Pauwels en E. de Deckere hebben half december een gesprek met Plano- form om de laatste stand van zaken te bespreken en te bekij ken welke vervolgstappen gezet moeten worden. Pauwels heeft de problematiek vorige week nog aanhangig gemaakt bij de provincie. Eerder sprak hij al zijn verontwaardiging en uit over de trage voortgang van archeologische onderzoeken. „Nu gaan we proberen daar wat snelheid in te krijgen. De ar cheologische dienst in Middelburg heeft een extra medewer ker gekregen. Wellicht biedt dat enig soelaas." Pauwels wil dat niet alleen de gemeente en de projectontwikkelaar voor de kosten van archeologisch onderzoek opdraaien. Hulst doet een beroep op de provincie of het Rijk om mee te betalen. NIEUWVLIET - De openbare basisschool Johan Willem Friso in Nieuwvliet heeft gisteren een zogeheten ontdekkasteel in gebruik genomen. Het meubel is ontwikkeld door het Techno centrum Zeeland als een project in het kader 'verbreding techniek in het basisonderwijs'. Het achterliggende doel is om kinderen te stimuleren tech- niekonderwijs te kiezen tijdens hun vervolgopleiding. Het meubel bestaat uit een serie kasten waarin voldoende materi aal aanwezig is om de leerlingen op speelse en verantwoorde wijze techniekonderwijs aan te bieden. Een ontdekkasteel kost 5500 euro. Dit bedrag is onder meer bijeengebracht dankzij sponsoring en de opbrengst van een door de school ge houden kerstmarkt. Inmiddels heeft meer dan tachtig pro cent van de 250 basisscholen in Zeeland een ontdekkasteel aangeschaft. HULST - De gemeente Hulst voert volgende maand op twee plaatsen onderhoud uit aan de asfaltering van het wegdek. Onderhoud aan het gedeelte van dé Tivoliweg in Hulst tussen de Glacisweg en de Dubbele Poort gebeurt op donderdag 4 de cember. In verband met deze werkzaamheden is dit deel van de Tivoliweg van 09.00 tot 16.00 uur afgesloten voor het ver keer. De binnenstad van Hulst is daarom tijdens de werk zaamheden niet bereikbaar via deze zijde. In de periode van 1 tot en met 5 december worden op het gedeelte van de Oud Ferdinandusdijk, gelegen binnen de bebouwde kom van Hei kant, werkzaamheden aan het asfalt van het wegdek uitge voerd. Tijdens deze klus is dit deel van de Oud Ferdinandus dijk afgesloten voor het verkeer. VLISSINGEN - De politie heeft woensdagavond drie jonge ren aangehouden vanwege de mishandeling van een 61-jarige man uit Sluis. De man werd in elkaar geslagen bij de Keer sluisbrug in Vlissingen. De man raakte gewond aan zijn ge zicht, hij had snijwonen en een bloedneus en aan zijn benen. De drie verdachten, een 17-jarig meisje uit Middelburg en twee 17-jarige jongens uit Vlissingen, werden rond zeven uur aangehouden in de Glacisstraat. Ze zijn inmiddels weer op vrije voeten. ioorEuqène Verstraeten PHILIPPINE - De jongeren in Philippine krijgen een eigen jeugdhonk. Burgemeester en wethouders van Terneuzen stel len de gemeenteraad voor het gebouw de Meerpaal beschik bar te stellen en brandveilig te maken. Bovendien wil de ge meente drie jaar de exploitatie kosten betalen. Dat gaat om 13.500 euro. Het brandveilig maken van het gebouw kost 16.000 euro. De jeugd uit Philippine wil al lang een eigen onderkomen, maar daar kwam nooit wat van terecht. De basis om spijkers met koppen te slaan werd begin dit jaar gelegd tijdens een ken nismakingsgesprek tussen de verschillende jongerengroepen en de nieuwe gemeente Terneu ien. Aanvankelijk wilden de jonge ren een plekje in het cultureel REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Ba reman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdagstot 12.00 uur centrum de Schotse Hoek, maar dat bleek organisatorisch geen goede optie. Vervolgens kwam de voormalige bibliotheek en peuterspeelzaal de Meerpaal in beeld. Die accommodatie biedt, zo schrijven B en W aan de ge meenteraad, genoeg ruimte om naast activiteiten voor kleine groepen ook activiteiten voor grote groepen te organiseren. Bovendien verkeert het gebouw in betrekkelijk goede staat. Daardoor blijven de opknap- kosten beperkt en kunnen de jongeren ook zelf de handen uit de mouwen steken. De Meerpaal ligt aan de rand van het dorp, waardoor moge lijke overlast beperkt blijft. Tenslotte is het gebouw al in be zit van de gemeente, zodat or niets hoeft te worden aange kocht. B en W stellen de gemeenteraad voor het gebouw voor drie jaar ter beschikking te stellen als jeugdhonk, met uitzondering van de voormalige peuterspeel zaal en de hal. Het college con cludeert daarbij dat de jonge- renwerkgroep Philippine over een grote dosis enthousiasme en verantwoordelijkheid beschikt. „Het hebben (en houden) van actieve groepen vrijwilligers én jongeren is een schaars goed binnen de gemeente Terneu zen", zo betogen B en W. Het jeugdhonk komt dinsdag 2 december ter sprake in de com missie Samenleving. Die verga dert dan om 19.30 uur in het stadhuis in Terneuzen. SAS VAN GENT - De Vrienden van de Redoute houden morgen om 19.00 uur een Sinterklaas bingo in het zorgcentrum in Sas van Gent. Tijdens de bingo over vijf ronden zijn onder andere een groot konijn, een mals stuk gebraad, 12 koteletjes en een ki lo pralines te winnen. OOSTBURG - De Raad van Kerken in Oostburg houdt zon dagavond vanaf zeven uur een Advent-Vesperdienst in de ge reformeerde kerk aan de Molen berg in Oostburg. Het thema van de dienst is 'Richt u op en heft uw hoofd, uw verlossing is nabij'. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Tijdens een li ve-uitzending in Porgy Bess in Terneuzen blikt de lokale ra dio-omroep Terneuzen donder dag 11 december terug op één jaar herindeling in de kanaalzo ne. 'Een jaar voorbij, een jaar voor uit' is het thema van de avond, waarop vertegenwoordigers van stads- en dorpsraden en andere maatschappelijke orga nisaties policiti aan de tand kunnen voelen over de ontwik kelingen in de nieuwe gemeen te. De uitzending is van 19.45 uur tot 22.30 uur te beluisteren. Omroep Terneuzen beschouwt het als een try-out om het radio café op te nemen als vast onder deel van de programmering. Bij gebleken succes, wil de omroep dergelijke live-uitzendingen ook gaan houden vanuit Sas van Gent en Axel. „We moeten als lokale omroep naar de mensen toe", zegt hoofd techniek Jan Hamelink van Omroep Terneuzen. „Als er ani mo voor is, is het een kleine stap om aan het radio-café een per manent karakter in de pro grammering te geven." Tussen de vraag- en antwoord spelletjes door, wil de omroep tijdens de uitzending op 11 de cember een podium bieden aan muziekgroepen en kleinkunste naars uit de gemeente. STREEKACTIVITEITEN In zaal de Troubadour zijn zeshonderd vogels te bewonderen. door Edy de Witte CLINGE - Ruim 50 jaar timmert de vogelvereniging de Vlaamse Gaai uit Clinge al aan de weg. Voor het organiseren van expo sities met meer dan duizend in zendingen draaide de club vroe ger haar hand niet om. Er waren toen ook flink wat vogelliefheb bers lid. De laatste jaren is het ledental flink gedaald. „Met twintig volwassen kwe kers en vier jeugdleden kun je ons gerust de kleinste vereni ging van Zeeland noemen", zegt voorzitter A. Thijs. „Vogelshou- den is niet meer zo populair. En er komt heel wat bij kijken. Als klein clubje hebben we wel een hechte band gesmeed. Komend weekeinde zijn eigenlijk al onze leden weer actief bij de jaarlijk se tentoonstelling in zaal de Troubadour." Door een verbond met vogelver enigingen uit de regio worden vanaf vrijdag 28 november tot en met zondag 30 november ruim zeshonderd vogels ten toongesteld. Deze zijn afkom stig van 45 inzenders. De dieren zijn gisteren door acht keur meesters onder de loep geno men. Het vriendenclubje van de Vlaamse Gaai heeft alles weer op de rails gezet. Thijs:We heb ben onze taken keurig verdeeld. Vooraf zijn er al mensen op pad gegaan om advertenties op te halen. Met een stukje sponso ring kun je tenslotte een mooie catalogus met uitslagen uit brengen. Voor subsidie komen AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten Kanaalzone; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zitgym- nastiek; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - De Troubadour, 19.30 -22.00 uur: Vogelshow; Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; Café de Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; EMMAHAVEN Café Het Verdronken Land, 19.30 uur: Afsluiting herdenkings jaar watersnoodramp; GRAAUW - Dorpshuis, 13.45 uur: KBO koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HENGSTDIJK - Horecacentrum de Vogel, 19.30 uur: Kaarten; R.K. kerk, 20.00 uur: opening kunstweek end; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Bloemschik ken; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bridge; Den Dullaert, 14.00 uur: Optreden Musi- canto voor KBO afdeling Zeeland; KLOOSTERZANDE Rozenhof, 13.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 15.00-18.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 jaar; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT - De Roselaer, 18.30 uur: Hits for Kids-festijn; Sint Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Swos gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; SPUI - De Drie Gehughten, 19.30 uur: Kin dercafé; 21.00 uur: Open huis; SINT JANSTEEN - Café de Kroon, 14.0C uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.3C uur: Huldiging sporters gemeente Hulst; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; De Honte, 14.00-16.00 uur: Lotgenoten contact borstkankerpatienten; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Bingo; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten. WATERLANDKERKJE - De jeugdclub in Waterlandkerkje houdt morgen van 12.00 tot en met 17.00 uur een kinderrom- melmarkt in het plaatselijke dorpshuis aan de P.C. Boutens- straat. De opbrengst komt ten goede aan de activiteiten van de jeugdclub. SINT JANSTEEN - Stichting Tragel heeft gistermiddag veer tig volledig uitgeruste compu ters gekregen van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging (RZWV) uil Axel. De computers zullen allemaal worden ingezet ten be hoeve van de cliënten van Tra gel. In het dagcentrum Eecken- stein in Sint Jansteen is al een computerlokaal ingericht. Advertentie foto Wim Kooyman we niet in aanmerking. Van de gemeente kregen we wel enkele euro's toegestoken om een extra beker te kopen voor de beste vo gel van de show." Vandaag kan het publiek vanaf 19.30 uur de vogels komen be kijken. Zaterdag loopt de ten toonstelling van 13.00 tot 18.00 uur. Zondag gaan de deuren van de Troubadour al om 10.00 uur open. Voor de liefhebbers is er dan een verkoopklasse aanwe zig. In de namiddag reikt voor zitter A. Thijs de prijzen uit. (ALLEEN IN ONZE VESTIGING IN TERNEUZEN) uitgezonderd afgeprijsde artikelen en fitnessapparatuur TERNEUZEN Noordstraat 33-35 tel. 0115-696800 (Zondag 30 november geopend 13.30 - 17.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45