PZC FC Utrecht ziet het ware Auxerre: 4-0 Manchester City en Schalke'04 al uitgebekerd Hockeybond maakt Australiër bondscoacl Rotterdammers missen nog wat kwaliteit en internationale ervaring 21 vrijdag 28 november 2003 Ajax heeft alles tegen Brugge in eigen hand Ibrahimovic denkt duel met Feyenoord te kunnen halen Tikken Hewitt opent tegen Ferrero Weer twee zeges Keen Klassen kan geen WK rijden Rogge doet Chambers voorstel Scala tekent bij Spartak Moskou Onderscheiding voor Beckham Slechte velden Hackett zakt in elkaar na astma-aanval Feyenoord dicht bij een stuntje door Marcel van der Kraan TEPLICE - Het wonder van Te plice bleef uit. Voor de derde keer in vier seizoenen is Feye noord voor de winterstop al uit geschakeld in Europa. Maar de Rotterdammers, die in Tsjechië niet verder kwamen dan een ge lijkspel (1-1), hoefden zich nu eens niet te schamen. Niet het optreden in Teplice maar de thuiswedstrijd met tien man (0-2) deed hen de das om. Wat Feyenoord gisteravond te gen de dit seizoen op alle fronten stuntende Tsjechen liet zien, bood perspectief voor de toe komst. De opgave om in een in ternationale uitwedstrijd drie doelpunten te maken, was een loodzware. Toch deden de Rot terdammers in het volgepakte stadion van FK Teplice een manmoedige poging de derde ronde van het Uefa Cup-toer nooi te halen. Paal en lat stonden uiteindelijk een verrassing in de weg. Hal verwege de tweede helft had Feyenoord de tegenstander bij de strot en in die fase miste men het laatste stukje kwaliteit en routine om keihard toe te slaan. Shinji Ono, die pijnvrij einde lijk weer als een strateeg op het middenveld opereerde, zag een schot via een Tsjechisch been over het doel verdwijnen. Ver volgens schoot Thomas Buffel alleen voor de keeper op de lat, waar hij normaal gesproken met de ogen dicht scoort. In de zelfde minuut mikte Anthony Lurling van dichtbij op de paal. Het gebeurde allemaal in een tijdsbestek van vijf minuten. Het waren 'honderd procent kansen', stelde Bert van Mar wijk na afloop spijtig vast. „Buffel had ook nog een moge lijkheid toen hij een voorzet miste." In totaal creëerde Feye noord genoeg kansen om het duel te beslissen. Het was ook het enige dat de coach zijn spe lers kon verwijten, want verder liet het dit seizoen behoorlijk omgebouwde elftal zich van zijn beste kant zien. Van Marwijk genoot als trainer van Feme Snoyl, die met zijn AMSTERDAM - Ajax heeft nog volop kansen om de volgende fase van de Champions League te balen. Als de Amsterdammers over twee weken in Brugge win nen van Club, plaptst het elftal Van Ronald Koeman zich direct voor de knock-oTit-ronde van het miljoenenbal. Celta kan weliswaar op gelijke hoogte komen, maar delft in het onderlinge vergelijk met Ajax (3-2 en 0-1) het onderspit omdat de ploeg van Koeman in Vigo tweemaal scoorde. Mogelijk is zelfs een gelijkspel genoeg voor de Ajacieden. Dat scenario geldt als Celta de Vigo in het laatste groepsduel verliest bij AC Milan. Mocht Ajax verliezen van Brug ge dan bestaat de kans dat de Amsterdammers met lege han den achterblijven. Twee moge lijkheden: bij verlies van Celta in Milaan wordt Ajax derde en speelt het verder in de Uefa Cup. Als Celta wint of gelijk speelt, wordt Ajax laatste en zit het Europese avontuur er op. ANP AMSTERDAM - Zlatan Ibra himovic hoopt zondag in de klassieker tegen Feyenoord in actie te kunnen komen. De Zweed kreeg woensdag in het duel met AC Milan een tik op de rechtervoet en ondervond daar zoveel hinder van, dat hij zich moest laten vervangen. De aan valler rekent er zelf op dat hij met drie dagen voldoende her steld is om weer te kunnen spe len. Of dat ook geldt voor Anthony Obodai valt te bezien. De ver dienstelijk spelende Ghanees liep in een ogenschijnlijk on schuldig duel voor het eigen doel een gapende wond aan de enkel op. Hij verliet het veld op een brancard en werd afgelost door Wamberto. Ajax zit zondag tegen Feye noord sowieso wat ruimer in zijn spelers, want Rafael van der Vaart en Zdenek Grygera (tegen AC Milan beiden geschorst) zijn weer inzetbaar. Bovendien ver wacht de medische staf van de Amsterdammers dat Wesley Sonck voldoende hersteld zal zijn van zijn rugklachten en zal achttien jaar de jongste speler op het veld was en een moeiza me start kende. „Ik zat zelfs te dubben of ik hem na zijn gele kaart moest wisselen. Hij had het moeilijk. Maar hij herstelde zich fantastisch." Snoyl, die net uit de jeugdopleiding komt, was niet onder de indruk van de vij andige ambiance en durfde on danks het gevaar van een twee de bekeuring vol gas te geven. Na een halfuur leverde hij daar door in aanvallend opzicht de grootste bijdrage van de avond. Snoyl stoomde naar voren, kreeg van Dirk Kuijt de bal op de punt van het strafschopge bied en ramde de bal tot verba zing van iedereen stijf in de bovenhoek: 0-1. Het was zijn eerste doelpunt in dienst van Feyenoord. Die voorsprong kwam voor in het ideale scena rio van de Uefa Cup-winnaar in 2002. Een doelpunt je in de eer ste helft, doordrukken na rust en als de tegenstander met zijn rug tegen de muur zou staan moest de gendadeklap komen. Maar twee minuten na de won derschone treffer tekende de Koreaan Chong-gug Song voor een heel ander scenario. De strafschop die hij veroor zaakte (benut door Pavel Hor vath) was de enige fout die de hele Rotterdamse defensie in 90 minuten maakte. Achterin had Feyenoord zijn zaakjes ondanks de matige Song aardig voor el kaar. De terugkeer van Kees van Wonderen in het hart van de de fensie doet het duo Schreuder/ Ono goed. De oud-speler van NAC en de Japanner groeiden uit tot de beste spelers. Schreuder zegt dat het interna tionaal weinig ervaren elftal van Feyenoord veel baat heeft bij de coaching van Van Wonde ren. „Hij is ongelooflijk belang rijk voor de ploeg. Daardoor voetballen we een stuk makke lijker", aldus Schreuder, die zich niet zoveel zorgen maakt over de toekomst van Feye noord. Ook Van Marwijk doet dat niet. „Ik vind dat we goed hebben ge speeld. Als je tegen zo'n ploeg, die alleen maar wacht op de counter, zulke grote kansen cre- eert, doe je het in een Europese uitwedstrijd prima. Wat we misten was een stukje individu ele kwaliteit en een beetje inter nationale ervaring." Het neemt niet weg dat Feye noord in een week een paar tik ken kan oplopen. Zondag wacht Ajax al weer in de Arena en de achterstand op de koploper in de competitie kan voor de win terstop nog oplopen tot meer dan tien punten. Maar belang rijke pionnen als Dirk Kuijt en de individualist Robin van Per- sie hebben de smaak te pakken. Van Persie laat bij vlagen prachtige dingen zien, Kuijt gaat dag en nacht voorop in de strijd. Er moet een moment ko men, zo denken ze in Rotter dam-Zuid, dat daarvoor een be loning komt. Teplice - Feyenoord 1-1 (1-1). 38. Snoyl 0-1, 40. Horvath (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Layec (Fra). Aantal toeschouwers: 16.900. Gele kaart: Horvath, Leitner (Teplice), Snoyl, Schreuder (Feyenoord). Feyenoord: Lodewijks; Song, Van Wonderen, Paauwe en Snoyl; Lur ling (73. Bombarda), Ono, Schreu der en Van Persie (80. Smolarek); Buffel en Kuijt. Eerste wedstrijd 2-0. Feyenoord uit geschakeld. GPD Pavel Horvath, de aanvoerder van Teplice, laat Feyenoord-doelman Patrick Lodewijks vanaf de strafschopstip kansloos. foto Martin Adamec/AFP door Alexandervan Eenennaam AUXERRE - Helaas voor FC Utrecht toonde Auxerre giste ren in de return van de tweede ronde van de Uefa Cup zijn ware gezicht. Drie weken terug hiel den de Nederlanders de Franse topclub verrassend op 0-0, don derdag werden ze volstrekt kansloos aan de kant gezet in Frankrijk: 4-0. Auxerre profiteerde aanvanke lijk letterlijk van Utrechtse uit glijders. In het eerste halfuur gleden vijf Utrechters weg op het drassige, maar verder goede speelveld. De laatste keer, een glijpartij van Van den Bergh na een half uur, werd dat de Neder landers fataal. iKapo scoorde fraai nadat de linksbuiten de bal ongelukkig had verspeeld. Dat was overigens al de tweede Franse treffer. Onder impuls van met name rechtermiddenvelder Lachuer, die strooide met formidabele dieptepasses, bestookte Auxer re vanaf de vijftiende minuut het doel van Ponk. Twee maal bracht hij uitstekend redding (schoten Cissé en Kalou), maar in de 22e minuut was de keeper kansloos toen Cissé de bal toe vallig voor de voeten kreeg. De spits liet zien waarom hij met tien goals momenteel topscorer is in de Franse competitie en knalde mooi raak. Bij rust keek Utrecht tegen de achterstand van 2-0 aan, in de wetenschap dat een gelijkspel zou volstaan om voor het eerst in de clubhistorie de derde ron de van het Europese bekervoet bal te bereiken. Niet dat de Nederlanders geen kansen hadden gehad. Integen deel. In drie kwartier voetbal had Utrecht zeker één keer moe ten scoren. De Japanner Fujita, voor het eerst sinds lange tijd weer in de basis, verpestte een reuzenkans, zes minuten voor rust. Tanghe raakte in de begin fase de lat, Van den Bergh was tweemaal gevaarlijk met een schot en Lamey kreeg een vrije kopkans. Zijn inzet ging echter recht op doelman Cool af. Op de achterstand bij rust viel evenwel weinig af te dingen, aangezien Auxerre ook mooie kansen liet liggen. Bovendien maakte andermaal Cissé me teen na rust aan alle twijfel een einde door de derde dreun uit te delen. Kalou schoot even later ook raak (4-0), waarna een af straffing dreigde. Maar Auxerre vond het wel best zo. Dat het drie weken terug in Utrecht bij de 0-0 om een inci dent ging, maakte het team van veteraan Guy Roux onomwon den duidelijk. Met Lachuer en Kapo op de flanken en oud-Fey- enoorder Kalou en Cissé in de aanval beschikt Roux over spe lers waar Foeke Booy slechts van kan dromen. Booy was zelf op de vooravond van de wedstrijd dan ook zo re- eel geweest te erkennen dat Utrecht veruit de underdog was in de tweestrijd. Dat die voor spelling uitkwam, zal niemand hebben verbaasd. Voor Utrecht is geen plaats meer in Euro pa. De club had zich alleen een wat eervoller afscheid ge wenst. Auxerre (Fra) - FC Utrecht (Ned) 4-0 (2-0). 22. Cissé 1-0, 29. Kapo 2-0, 49. Cissé 3-0,57. Kalou 4-0. Scheids rechter: Vidlak (Tsj). Aantal toe schouwers: 18.000. Gele kaart: Ra- det, Kalou (Auxerre), Shew-Atjon, Keiler (FC Utrecht). Djibril Cissé was gisteren weer dé man bij Auxerre. Hij scoorde twee keer tegen FC Utrecht. foto Robert Pratta/RTR door Gerrit Hendriksen GRODZISK - Groclin Grod- zisk is verrassend doorge drongen tot de derde ronde van het toernooi om de Uefa Cup. De Polen zetten eerder dit jaar al de schijnwerper op de teloorgang van Hertha BSC en trainer Huub Stevens, nu schakelden ze Manchester City uit, met vedetten als Anel- ka, Fowler en McManaman toch niet de minste oppo nent. Groclin was in Engeland uit gekomen op 1-1 en sloot thuis op 0-0 af. Paul Bosvelt zag dat het niet goed was. De Neder landse international komt weinig in actie en zat ook nu de gehele wedstrijd op de bank. Gerard Wiekens hield hem daar gezelschap. De beschei den Poolse ploeg, vijfde in de nationale competitie, vierde het terechte resultaat alsof de beker al binnen was. Parma had na de dikke over winning in Oostenrijk op Au stria Salzburg (4-0) achterover kunnen leunen, maar was al leszins bereid de Italiaanse supporters - 5000 kwamen er opdraven - aan zich te binden. Carbone maakte daarmee erg veel haast in het doorweekte Ennio Tardini-stadion. Hij opende de score al na welge teld 26 seconden. Zes minuten later had hij opnieuw succes. Filippini bepaalde de rust stand op 3-0In de tweede helft maakte Tonino Sorrentino, de butant in de Europese compe titie, er met twee treffers 5-0 van. Schalke 04 ging er uit tegen Bröndby. De Denen wonnen voor eigen publiek met 2-1. De winnende treffer was van Mat- tias Jonson. Daarmee was het resultaat van Gelsenkirchen genivelleerd. In de verlenging werd niet meer gescoord. Strafschoppen nemen ging Bröndby veel beter af: 3-1. Al leen Jakobsson, die in de regu liere speeltijd wel raak had ge schoten van elf meter, faalde. Bij Schalke misten Altintop, Matellan en Hajto. Niels Oude Kamphuis speelde bij de Duit sers de volle 120 minuten mee. MELBOURNE - Lleyton Hewitt, die sinds september ge competitietennis meer heeft gespeeld, staat vandaag in eerste partij van de finale om de Davis Cup tegenover Ju Carlos Ferrero. Dat was het resultaat van de loting voor eindstrijd tussen Australië en Spanje. Het tweede enkels: gaat tussen Mark Philippoussis en Carlos MoyaMorgen sta het dubbel Todd Woodbridge/Wayne Arthurs-Alex Correti Feliciano Lopez op het programma. Lopez. Zondag vols nog Philippoussis-Ferrero en Hewitt-Moya. ANP/RTR KIRCHBERG - Trinko Keen heeft op het olympisch kwal: catietoernooi in het Luxemburgse Kirchberg de laatste 32 b reikt. De tafeltennisser werd gisteren groepswinnaar na ove winningen op de Slowaak Truksa in vier games (11-311.5 j 5 11-7) en de Oekraïner Levsjin, eveneens in vier games-11 11-4 11-4 11-6. ANP CALGARY - De Canadese schaatsster Cindy Klassen zalb gin februari in Hamar haar wereldtitel allround niet kunni verdedigen. Klassen is niet op tijd hersteld van een operat aan haar rechterarm die noodzakelijk was nadat ze bij eenv tij dens een training in Calgary een diepe vleeswond had opa lopen. ANP ATHENE - IOC-voorzitter Jacques Rogge heeft sprint Dwain Chambers strafvermindering in het vooruitzicht gi steld indien hij medewerking verleent in de strijd tegen nieuwe designdrug THG. De 25-jarige Britse atleet wei kortgeleden voor twee jaar geschorst, nadat hij betrapt wei op het gebruik van THG. Het IOC wil informatie over het tijdstip waarop atleten TB gingen gebruiken. „Dat was uiteraard voor juni, de maan waarin de Amerikaanse selectiewedstrijden werden gehot den", weet Rogge. „Maar bestond THG al veel langer en wei het veel langer gebruikt? Vermoedelijk niet, maar zekerhei hebben we niet." ANP MOSKOU - Nevio Scala heeft gisteren in Moskou een con tract voor een jaar getekend als trainer van Spartak Moskot De 55-jarige Italiaan wordt de eerste buitenlandse traine van Spartak. Scala was eerder werkzaam bij AC Parma Borussia Dortmund, Besiktas en Sjaktar Donetsk. ANP IAF1 LONDEN - David Beckham is sinds gisteren Officer of tin British Empire. De sterspeler ontving de onderscheiding o| Buckingham Palace uit handen van koningin Elizabeth. Beckham was bij zijn gang naar het paleis tradiotioneelge- kleed: jacquet en hoge hoed. De voetballer was doorpremiei Tony Blair voorgedragen voor de onderscheiding wegens zijl verdiensten voor de sport, in het bijzonder voor het voetbal De speler van Real Madrid zei zich vereerd te voelen. Hij droeg de onderscheiding op aan alle ploeggenoten van Manchestei United en het Engelse elftal. Pikant daarbij was hij dat til man die hem groot maakte, trainer Alex Ferguson, niet noem de in zijn dankwoord. ANP/RTR FC Utrecht: Ponk; Lamey, Zwaans- wijk, Van den Brink en Shew-Atjon; De Jong (75. Broerse), Tanghe (77. Keller), Bosschaart en Van den Bergh (73. De Groot); Van de Haar en Fujita. Eerste wedstrijd: 0-0. Auxerre naar derde ronde. door Edwin Alblas UTRECHT - De hockeybond heeft voor het eerst in de historie een buitenlandse bondscoach aangesteld voor de nationale mannenploeg. De Australiër Terry Walsh is voor acht maan den gecontracteerd. Walsh krijgt twee opdrachten mee: plaatsing voor de Olympische Spelen in Athene en daar goud winnen. Walsh volgt Joost Bellaart op als bondscoach. Bellaart stapte een aantal weken terug op, omdat hij door een opstand van zes er varen internationals te veel was beschadigd. Walsh had gisteren een eerste onderhoüd met Bellaart en er volgen de komende dagen nog meer gesprekken. „Hij heeft na tuurlijk veel informatie waar ik wat aan heb", aldus de vijftigja rige Australiër, die met Austra lië brons won bij de Olympische Spelen van Sydney. Australië werd in dat toernooi in de halve finales - via strafballen door Nederland - uitgeschakeld. Walsh verdween daarna van het hockeytoneel en werkte de voorbije drie jaar voor een be drijf, dat is gespecialiseerd in videoanalyses van sportwed strijden. Het hockey volgde hij slechts vanaf de zijlijn. Eerdere ervaringen als hockeycoach deed hij op in Maleisië (1990- 1993) en bij Australische junio- renploegen. André Bolhuis, voorzitter van de hockeybond, kent Walsh vooral als speler van het Austra lisch team. „Ik heb zelf regelma tig tegen hem gespeeld. Een im posante midvoor die nergens voor terugdeinsde. Dat zal hij ook wel overbrengen op de ploeg." Bolhuis kreeg al een voorproefje van hoe Walsh te werk gaat. „De ploeg speelt in februari een test serie in India. Terry wil daar op slechte velden spelen. Kan hij zien welke spelers daarover be ginnen te zeiken. Nou, als hij daarop selecteert dan hebben we straks op de Olympische Spelen maar vijf spelers", kon Bolhuis het niet nalaten om de internationals nog een sneer te geven. De KNHB-voorzitter is het ver leden nog niet vergeten. Het zit hem nog altijd hoog dat en kele gezaghebbende spelers met modder gooiden naar Bel laart, die daardoor gedwongen werd de eer aan zichzelf te hou- Bolhuis consulteerde in zi) zoektocht naar een nied coach wel de internationals „Maar iedereen kwam met zij eigen clubcoach aanzetten Toen ben ik daar mee gestopt: Hij legde ook zijn oor te luist! bij clubtrainers en -voorzitten Toen hij begreep dat eenneutn le coach was gewenst, werd! keuze voor een buitenlanderee stuk makkelijker. „De intern) tionalisering van de Nederland se clubcompetitie is al ver door gevoerd, dus waarom nu nietb: het nationale team." Bolhuis beweerde stellig di Walsh de eerste keus was en bi daar al tien dagen mee was, maar de Australiër zelfbt kende pas vorige week te gebeld. Hij hield zich gisten nog op de vlakte over zijn idee en. Walsh neemt alle internat» nals die een teleurstellend El (vierde) in Barcelona spe mee naar een trainingsstage! Zuid-Afrika (januari) pluses aantal spelers uit Jong Oranje Werken in Nederland, het lam dat het hockey 'denkt te hebbel uitgevonden', ziet hij niet al een extra handicap. „Ne ook is hockey zo populair als 1 Nederland. Ik voel me dus mee vereerd dan bang, omdat zehie niet graag een buitenlanderziel komen." GPD MELBOURNE - Olympij zwemkampioen op de 150(1 me ter Grant Hackett is geveldd* een aanval van astma. De 23-)» rige Australiër zakte na een"' tafettewedstrijd in Sydney)® de rand van het zwembad io<j kaar. Zijn deelneming aan wereldbekerwedstrijden kolf baan die vandaag in Meibom» beginnen, is twijfelachtig- Hackett werd zuurstof toe? diend en werd daarna van w tot teen medisch onderzot' door teamarts Saunders. De#i reldrecordhouder bekende de wedstrijd dat hij last hadvj diarree. Volgens Saunders de aanval van astma vero°' zaakt door de allergie van® kett voor stofdeeltjes. Hij gaf Hackett het advies M te starten in Melbourne. Des® danks stapte Hackett op vliegtuig met bestemming® bourne. „Kort voor de ra« neem ik een beslissing", kontt- BS»**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42