PZC Eerste stap in proces recordvangst cocaïne Calvijn College legt nadruk op praktijk Cees vraagt gemeente om skatebaan ook boxsprings! Dit keer vragen we iets heel speciaals van u. Een grote mond. l auping WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE u Publieke tribune bij provincie blijft ook 's avonds leeg h i i mtm. Astma Fonds mm weekenddiensten vrijdag 28 november 2003 Ongelukkig Optreden Frons Huisartsen Tandartsen Apotheken Oosterschelde Thuiszorg Dierenartsen Klacht interesse? Meer weten? Nederlandse\§P Hartstichting Proef avondvergadering mislukt door Maurits Sep MIDDELBURG - Het experi ment van de provincie om 's avonds te vergaderen zodat meer burgers aanwezig kunnen zijn, is mislukt. Na een half jaar is geconstateerd dat de publieke tribune vrijwel leeg is gebleven. Bovendien waren de politici zelf ook niet blij met de avondsessie. Vanaf januari komt de commis sie sociale en bestuurlijke zaken daarom weer overdag bijeen. Het experiment zou een jaar lang de tijd te krijgen, maar al na acht maanden is vastgesteld dat het geen succes is geworden en ook niet zal worden. ,,Er zit geen ontwikkeling in, het heeft dus ook geen zin om door te gaan. Er kwam gewoon nie mand", verklaart J. van Oosten van de Christenunie. De avondvergadering was een initiatief van H. Smits (Zeeuws Belang, voorheen LPF). Zij is teleurgesteld, maar heeft ook kritiek op haar collega-com missieleden. „Ik hoor nu pas dat eigenlijk is geëxperimenteerd met de verkeerde commissie. De oude commissie welzijn duurde vaak al een hele dag. Die com missie was nu samengevoegd met algemeen bestuur. We had den dus kunnen weten dat het een onmogelijke missie zou worden." Smits geeft wel toe dat het, zoals het nu ging, geen zin had het ex periment voort te zetten. Er kwamen inderdaad nauwelijks burgers op de bijeenkomsten af. Maar ook daarvoor legt zij de schuld bij de Staten zelf. „Het is nauwelijks gepromoot dat de commissie op dinsdagavond bijeenkwam. Er is niets gedaan om mensen actief uit te nodi gen." Een andere belangrijke reden om de vergaderingen weer over dag te houden, was dat de politi ci zelf ongelukkig waren met de avondsessies. De vergaderingen duurden vaak erg lang. „Het werd als een hele belasting erva ren om na een dag werken ook nog zo'n lange avond te verga deren", legt Statengriffier B. Alle wijn uit. De commissievergadering van afgelopen dinsdag spande wat dat betreft de kroon. Na een werkbezoek aan de Wester- scheldetunnel (om 16.00 uur) en een toelichting van de Algeme ne Rekenkamer (om 19.30 uur) begon de echte vergadering pas om 20.15 uur. Om 23.45 uur ging de commissie, of wie er nog aan wezig waren, uiteen. Van Oos ten was toen al weg. „Ik ben ge woon eerder weggegaan. Ik vind half elf, elf uur mooi zat." Van Oosten wil met zijn colle ga's nog eens praten over de 'vergaderdiscipline'. „Er wor den zo veel vragen gesteld tij dens de commissie die je beter vooraf aan een ambtenaar kunt stellen. Vooral dat maakt het een vreselijke bezoeking." Commissievoorzitter M. Ie Roy (PvdA) is verheugd over het af- shcaffen van de avondvergade ring. zij voelde zich af en toe welhaast 'een slavendrijver'. „We hadden soms 35 agenda punten. Dat kon niet. Dat was te verwachten geweest, maar de fractievoorzitters hadden be sloten tot de avondvergadering zonder mij of de commissie daarin te kennen. Op welke dag de commissie met ingang van januari bijeenkomt, is nog niet bekend. De commis sie vergadert nu op dinsdag avond. De dinsdag is overdag echter niet beschikbaar omdat Gede puteerde Staten dan hun weke lijkse overleg hebben. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Leerlingen van het Calvijn College aan de Kerkpolder in Krabbendijke verlaten de school voortaan met een stuk meer praktijkervaring. Daartoe onderging de school af gelopen zomer een grote ver bouwing. De theorie- en prak tijklokalen van elke afdeling liggen nu bij elkaar en boven dien zijn de faciliteiten voor het praktijkonderwijs flink uitge breid. Voorheen lagen de praktijklo kalen en de theorielokalen her en der in het schoolgebouw ver spreid. Dat is veranderd. Elke afdeling (bouw, handel en verkoop, me taal, instalektro en zorg en wel zijn) heeft nu een eigen ruimte waarin zowel de praktij k- als de theorieruimten zich bevinden. „Enkel voor algemene vakken als Engels, Nederlands en Gods dienst moeten de jongens en meiden nog naar een lokaal in een ander deel van de school", legt locatiedirecteur D. Janssen uit. „Maar het grootste deel van de dag bevinden ze zich op hun eigen afdeling. Dat heeft de school een stuk rustiger ge maakt, omdat leerlingen min der op en neer lopen. De nieuwe indeling heeft alles te maken met het streven van het Calvijn College om praktijk en theorie in elkaar te integreren. Dat is deels ingegeven door de nieuwe manier van examineren die volgend jaar ingaat. Waar scholieren vroeger twee exa mens hadden, worden praktijk door Aector Dooms MIDDELBURG - Voor de meer voudige strafkamer in Middel burg is gisteren het strafproces begonnen tegen de tien beman ningsleden van een Panamese zeesleper, die ervan worden ver dacht 4050 kilo cocaïne in Vlis- singen binnen het grondgebied van Nederland te hebben ge bracht. Zeven van de tien verdachten verschenen met hun raadslie den om de eerste zitting bij te wonen. Het verzoek van officier van justitie L. Boogert om de in houdelijke behandeling van het dossier met de grootste cocaïne vangst die in Nederland ooit heeft plaatsgehad naar 11 de cember te verdagen werd als vanzelfsprekend door de recht bank gehonoreerd. De douane in Vlissingen voerde 18 augustus dit j aar een routine controle uit op het schip Otton. De grote hoeveelheid cocaïne, met een straatwaarde van ruim 200 miljoen euro werd na inten sief speuren in het ruim van de zeesleper aangetroffen. De Ne derlandse politie was over de cocaïne getipt door de Ameri kaanse inlichtingendienst. Het spoor leidde al snel naar een aantal verdachten in Flevoland, nadat was gebleken dat een man uit Almere contacten onder hield met de kapitein van de zeesleper. Hij wordt als de orga nisator van het drugstransport gezien. De verdachten in Flevoland moeten voor hun betrokkenhei bij de cocaïnesmokkel voor d rechtbank in Lelystad verschii nen. De gescheiden trajectei waren voor raadsman M, Sn aanleiding om de rechtbank t vragen het dossier Lelystad aai de zaak in Middelburg te koppe len om zo meer inzage te krijge over de rol van zijn cliënt. ,E zijn bemanningsledern geroj seld in Colombia en Panama maar mijn cliënt komt uit Equa dor", merkte hij op. De officie verzette zich hiertegen. „Dehe le bemanning is bezig gewees met het aan boord brengen vai de coke. Het gaat hier alleenon de invoer van de verdovend middelen." De rechtbank vont het niet nodig om in dit stadim gehoor te geven aan een koppe ling met de zaak Lelystad. He merendeel van de verdachts wordt bijgestaan door Zeeuwsi strafpleiters. Topadvocaal T. Hiddema verdedigt de belan gen van de kapitein van hel schip. De megazaak krijgt l| december een vervolg. ZONNEMAIRE - In café Bon- menede aan de gelijknamig) dijk in Zonnemaire wordt mor gen opgetreden door Frons!. Deze Schouwen-Duiveland» coverband is hekkensluiter in een serie optredens, die dit na jaar als nieuw initiatief vai start is gegaan. Het concert var Frons! dit weekeinde beginton 21.00 uur. Een paar maanden geleden had het Calvijn College nog één gammel ziekenhuisbed uit 1970, nu kunnen leerlingen zorg en welzijn oefenen op vier moderne bedden. foto Willem Mieras en theorie straks in één keer af genomen. De nieuwe indeling van de school moet ertoe leiden dat leerlingen veel meer aan praktijksimulatie kunnen doen. Neem nu de afdeling handel en verkoop. Daar zijn in het klein onder meer een ClOOO-supermarkt met kassa en lopende band, een Praxis en een drogisterij nage bouwd, waar leerlingen met el kaar de praktijk kunnen na bootsen. Het theorielokaal ligt er pal naast, zodat daadwerke lijk les gegeven kan worden rondom de werkplekken. Ook de afdeling zorg en welzijn heeft een metamorfose onder gaan. „Een grote verbetering", vindt leraar A. Molenaar. „Zo hadden we bijvoorbeeld één oud bed uit 1970. Als je de huidige praktijk wil nabootsen, kun je daar eigenlijk niet meer mee aankomen." Nu is de ziekenka mer voorzien van vier hypermo derne bedden. Verder heeft de afdeling onder meer een grote moderne keuken, een klein res taurant en een zorgplein. „Dit geeft ons de mogelijkheid om meer aan praktijk te doen", al dus Molenaar. „In de vorige si tuatie gaven we veel meer klas sikaal les." Ook hebben alle afdelingen na de verbouwing een balie, die bij toerbeurt door alle leerlingen wordt bemand. Zo kunnen ook leerlingen van bijvoorbeeld af delingen als bouw, metaal of in stalektro kennis opdoen over het omgaan met klanten en het uitgeven van zaken als gereed schap." De afdeling instalektro kent het Calvijn College nog maar sinds het vorige schooljaar. Voorheen bevatte deze opleiding alleen elektro, maar de belangstelling van leerlingen nam geleidelijk af. „Daarom hebben we er in stallatietechniek aan toege voegd op het moment dat de mo gelijkheid zich voordeed", zegt Janssen. „Dat is een aantrekke lijke verbreding, want leerlin gen kunnen straks meer kanten op met hun diploma." In de an derhalf jaar dat de afdeling nu instalektro heet, is het aantal leerlingen gegroeid tot ruim dertig. „Daarmee heeft de op leiding bestaansrecht", aldus Janssen. „Dat was met twintig leerlingen niet het geval ge weest." zaterdag 29 en zondag 30 november 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma.t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162 Apotheek"Zierikzëe", Dam 18,tel.(C 412906, geopend za. van 09.00-12.30uuf en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17t( Zierikzee. uiM' tuutiiu d|' 1 li;::! Cees Koopman, bezig met een 'primoflip', wil graag een skatebaan in Sint-Maartensdijk. foto Willem Mieras door llona Vette GOES - Al maanden lang roe pen Cees Koopman (17) uit Sint-Maartensdijk en zijn vrienden dat er een skatebaan in de buurt moet komen. Deze week hield Cees een toespraak voor de commissie welzijn en onderwijs. In het gemeente huis in Sint-Maartensdijk pleitte hij als inspreker voor de aanleg van een skate baan. Cees en zijn vrienden skaten iedere dag een aantal uren, maar nooit op dezelfde plaats. De 'skatespots' die ze hadden ontdekt moesten ze verlaten van bewoners die klaagden over het lawaai en de overlast. Cees: „Dat vooral de wieltjes lawaai maken is ook heel ver velend voor die mensen, dat snap ik heus wel. Maar over last geven wij niet. Er komen vaak andere jongens een beet je ongein uithalen als we aan het skaten zijn. Zo waren we een keer aan het skaten in Scherpenisse vlakbij een bus hokje en toen bleek dat die gasten later de ruiten van dat hokje hadden gebroken. Daar na mochten wij er niet meer komen." Tijdens de commissievergade ring beklaagde Cees zich bij de gemeente over het feit dat de skaters uit Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet geen eigen skateplaats heb ben. „Ik heb de commissie ver teld dat er in één van deze dor pen een skatebaan moet ko men, want de skatebanen in Oud-Vossemeer en Tholen zijn te ver weg voor ons. Onze voor keur gaat uit naar een plaats bij de nieuwbouw in Sint- Maartensdijk. We willen de gemeente zoveel mogelijk hel pen, dus hebben we alvast te keningen gemaakt over hoe het er ongeveer uit moet ko men te zien. Er moet in ieder geval een goede ondergrond komen, maar ook een aantal toestellen én verlichting, want als we klaar zijn met school en het huiswerk is het al te donker om zonder verlichting te ska ten." Cees doet de schildersop leiding in Goes en heeft ook al een opleiding in de bouw ge daan. „Ik heb al gezegd tegen de gemeente dat ik dus zelf wel mee kan helpen. Een andere skater zit in de metaal, dus dat komt ook goed uit." Sinds een tijdje skaten de jongens op de markt van Sint-Maartensdijk, waar ook de gemeente verga dert. Tijdens één van die ver gaderingen waren de jongens ook op de markt en begonnen te roepen om een skatebaan. Een ambtenaar vertelde Cees dat hi j dinsdag maar moest ko men naar de vergadering wel zijn en onderwijs, die over de ze zaken gaat. Cees werd tij dens de vergadering tot zijn vrienden benoemd tot woord voerder en legde de problemen uit aan de gemeente en over handigde daarbij 200 handte keningen aan wethouder M. Velthuis. De gemeente heeft inmiddels toegezegd dit te behandelen in de volgende commissieverga dering in januari. Auping weet wat mensen willen: i, www.auping.nl Kom kijken, proeven, voelen, liggen, kiezen. GOES De Vlijt Bedden, Beestenmarkt 12 Een op de tien mensen heeft last van luchtwegklachten zoals astma en COPD (chronische bronchitis en longemfyseem). Het Astma Fonds zet zich in voor deze mensen. Op het gebied van collectieve belan genbehartiging wil het Astma Fonds meer doen. Daartoe wordt een lan delijk netwerk van 27 regioraden gevormd. Hiervoor zoeken we be langenbehartigers met verbale kwa liteiten. Voor meer informatie kunt u te recht op www.astmafonds.nl of bel len naar (033) 43412 77. w Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een prak tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkuisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrecht 030-2844543, reanimatiehartstichting.nl vrienden van de hartstichting li) :e; M ia;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40