'ZC College N-Beveland gaat op kernbezoek Familie conserveert molen PZC Wegen in De Poel worden afgesloten voor autoverkeer Waterschap begint imago-campagne 13 eimerswaal wil bedrijventerrein Rilland snel bouwrijp maken s-Heer Arendskerke wil goedkope woningen t agenda vrijdag 28 november 2003 finterfair p boerderij iNisse kattenshow Waterberging Tevreden Gezin Stouten treedt op in Zierikzee Flinke buit inbraak bij loodsen Kat vergiftigd in Arnemuiden Mishandeling bij Keersluisbrug Verdachten ontkennen dealen Verzorgingshuis zonder stroom Nieuwe weg Dia-presentatie over Australië Lezing over koningin Emma met uitbreiding De Poort jrRob Paardekam ,LAND - De gemeente Rei- tswaal begint op korte ter- n met het bouwrijp maken i kavels op bedrijventerrein Poort bij Rilland. Omdat een wonende door veelvuldig be- jar maken de uitbreiding ik heeft vertraagd, wil de ge- ente nu haast maken. gemeente heeft besloten om bedrijventerrein vanaf de Jweg niet helemaal uit het htteonttrekken. Er komt wel ilanting, maar zodanig dat SSE - Op werk- en leerboer- jij De Akkerwinde in Nisse irdt zaterdag 6 december de irlijkse winterfair gehouden. deelnemers laten zien hoe op 'Akkerwinde wordt gewerkt, ik kaasboerderij Ter Nisse senteert haar producten, [deren kunnen grabbelen in stro-grabbelton of meedoen d de kinderworkshop kerst ikjes maken. nvinterfair op De Akkerwin- in Nisse duurt van elf uur tot tuur. )ES - In de Zeelandhallen in les is zondag 7 december een ttenshow. [Nederlandse Vereniging van ittenliefhebbers heeft fok- ïs uit Europa uitgenodigd om >thun mooiste dieren te strij- nom de titel 'Best over all', inwezige katten zijn onder ler de Perzische langhaar, de Kirse boskat en de Siamees, jarook de huiskatten zijn ver- genwoordigd. ifokkers geven ook informa- :over het houden van katten, ikattenshow en de keuringen ("innen om 10.00 uur en duren 118.00 uur. de bedrijven nog goed te zien zijn. De gemeente kan niet an ders, want de bedrijven aan de snelwegzijdebetalen een hogere grondprij sjuist vanwege de lig ging in het zicht van de rijks weg. De provincie moet nog wel akkoord gaan met de beperkte beplanting. Verder eist het waterschap dat de gemeente een extra water berging aanlegt. In gesprekken tussen het schap en de gemeente is gebleken dat er meer water berging nodig is dan in het be stemmingsplan werd aange nomen. Dit heeft tot gevolg dat er iets minder grond uitgege ven kan worden. In 2004 zal blij ken hoeveel dit de gemeente kost. Ook wordt bekeken of het mogelijk is om glasvezelkabel aan te leggen op De Poort. Hier mee wordt het voor bedrijven mogelijk om kabelinternet te nemen. Het aanleggen van deze kabels is op bestaande bedrij venterreinen te duur gebleken, maar bij een blanco situatie zo als het uitbreidingsgebied van De Poort is het wellicht goedko per. De gemeente heeft Delta Nutsbedrijven om een offerte gevraagd. Het bedrijventerrein breidt uit met in totaal vijf hectare hecta re en wordt daarmee vijftien hectare groot. In de toekomst is een verdere uitbreiding richting het zuiden voorzien. De huidige vergroting vindt vooral richting het westen plaats. door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Alle Noord- Bevelandse dorpen kunnen ko mend jaar bezoek verwachten van de burgemeester, een de legatie van wethouders, raads leden en ambtenaren en een vertegenwoordiger van de poli tie. Zo'n bezoek bestaat uit een rondgang door het dorp, ge volgd door een discussiebijeen komst met de dorpsbewoners. Behalve met jaarlijks terugke rende kernbezoeken willen de Noord-Bevelandse gemeente besturen ook op andere manie ren met de eilandbewoners communiceren Zo moeten burgers vroegtijdig worden geïnformeerd over plannen die de gemeente met hun dorp heeft. Het is de bedoe ling dergelijke plannen in het dorpshuis ter inzage te leggen, zodat de dorpsbewoners goed beslagen ten ijs komen. Voor- lichtings- en inspraakbijeen komsten over plannen die speci- oorlngrid Huibers i-HEER ARENDSKERKE - in groot deel van de inwoners m 's-Heer Arendskerke vindt t er betaalbare huur- en Mpwoningen in hun dorp loeten worden gebouwd. blijkt uit een enquête die de ichting Overlegorgaan 's- :er Arendskerke onlangs on- rde dorpsbewoners heeft ge- inden. ider deze maand kapittelde stichting al het Goese ge- eentebestuur omdat er sinds 8" geen nieuwe woningen $r in het dorp zijn gebouwd. 1 plan voor veertig huizen ngs de Wissenkerkseweg ird een paar jaar geleden s tafel geveegd, omdat het »ogde bouwterrein van gro- archeologische waarde zou (stichting stelde onder meer »rom te bouwen op de plaats waar nu het voetbalveld ligt. Daar is een groot aantal van de dorpsbewoners het niet mee eens, blijkt nu uit de enquê te. Ook is er veel onvrede over het goederenspoor door Eindewe- ge. Ruim 70 procent van de ondervraagden vindt dat er maatregelen getroffen moeten worden om geluidsoverlast te voorkomen. Zo'n 45 procent van de dorpsbewoners is zelfs van mening dat het goederenspoor helemaal uit Eindewege moet verdwijnen. Verder zijn de inwoners van 's-Heer Arendskerke heel tevre den mensen. Ze vinden hun dorp prettig om te wonen, hebben prima contact met de buren, zijn tevreden over het onderhoud van het openbaar groen en vin den ook de parkeergelegenheid in het dorp goed. fiek op één van de dorpen zijn gericht, zullen zoveel mogelijk in het desbetreffende dorp wor den gehouden. Het gemeentebestuur zal de ko mende jaren proberen om bur gers te laten meedenken over de oplossing van problemen die in hun eigen dorp spelen. Waar mogelijk zullen de bewoners ook een meewerken aan de uitvoering van plannen en een gedeelte van het beheer van bij voorbeeld een nieuwe skate- baan of het dorpshuis op zich nemen. In alle zes de dorpen moet een - democratisch geko zen - dorpsraad worden geïn stalleerd zodat de gemeentebe stuurders een aanspreekpunt hebben. Op dit moment heeft alleen Colijnsplaat nog geen dorps raad, maar daar wordt druk aan gewerkt. Met de dorpsraden z al regelmatig worden overlegd over zaken als verlichting, openbaar groen, politie-in- zet, eventuele verkeersmaatre gelen en voorzieningen in de kern. ZIERIKZEE - Het gezin Stou ten uit Kerkwerve geeft, ver sterkt met Kriston van Bemmel, morgen een concert in de Nieu we Kerk in Zierikzee. De musici variëren in leeftijd van 12 tot 21 jaar. Met een programma waarop geestelijk en lichtklassiek re pertoire prijkt, proberen zij ook jong publiek voor orgelmuziek te interesseren. Christiaan en Marien Stouten, respectievelijk 18 en 20 jaar, bespelen de twee orgels. Van Bemmel (21) speelt vleugel en orgel. Arianne (12) en Aleida (14) Stouten spelen op dwarsfluit. Zij spelen bekende psalmen en geestelijke liederen, aangevuld met klassiek reper toire. Op 1 mei treden de jongeren op in de Nederlands hervormde kerk in Kapelle. Het concert, za terdag, in de Nieuwe Kerk van Zierikzee begint om 20.00 uur. In de gemetselde molenromp van Heinkenszand heeft Diana Wielemaker een winkel in medi sche-, horeca- en bedrijfskleding. Ook verhuurt ze galakleding en ski-uitrustingen. foto Willem Mieras door Mieke van derJaqt HEINKENSZAND - Talloze keren verzuchtten molenlief hebbers dat de molen in de Vijverstraat in Heinkenszand toch voor het nageslacht be waard moest blijven. Toen de andere Heinkenszandse mo len, de Vijf Gebroeders, einde lijk de middelen kreeg om te worden gerestaureerd, gingen meteen ook stemmen op om de romp aan de Vijverstraat op z'n minst te conserveren. Het bleef bij die stemmen. De gemeente Borsele had al am per geld voor de Vijf Gebroe ders en ook op de bijdrage uit de Rijksmonumentenpot moest de restaurateur wach ten. Dat de conservering van de romp nu toch een feit is, komt doordat de familie Wielemaker die zelf ter hand heeft genomen. Met louter ei gen middelen. In de gemetselde molenromp heeft Diana Wielemaker on der de naam MWG Wielema ker een winkel in medische-, horeca- en bedrijfskleding. Ook verhuurt ze galakleding en ski-uitrustingen. „We heb ben de voegen in de romp ge kapt en opnieuw gevoegd en alle vijf werkvloeren zijn met constructie en al vernieuwd. Daardoor kan ik de verschil lende producten per vloer uit stallen. Het is nog een hele klim naar boven. Maar dan heb je wel de bonus van een prachtuitzicht over het dorp. Het werk dat aan de molen romp is uitgevoerd is nadruk kelijk geen restauratie. „Dat kan geen mens betalen zonder steun uit subsidiepotten", zegt Wielemaker. „Het hele binnenwerk is bovendien al lang geleden uit de molen ge stolen. Het gebouw staat al ja ren zonder kap en wieken het beeld van Heinkenszand me de te bepalen." Om een bedrijf te kunnen starten en om te behouden wat er nog van de molen over is, is gekozen voor een goede conservering: de molen is wind- en waterdicht en er zijn geen maatregelen genomen die onomkeerbaar zijn. Met de conservering kan de molen al tijd nog een echte molen wor den met een kap, wieken en een malend binnenwerk erin. SCHORE - Twee loodsen op een werkterrein aan de Werkweg Vlaketunnel in Schore waren de afgelopen dagen het doelwil van inbrekers. De buit bestond uit een buitenboordmotor, een verticuteer- machine en een aantal houten platen. ARNEMUIDEN - In de omgeving van de Doeleweg in Arne muiden is gistermiddag een kat vergiftigd. Het beest overleed onderweg naar de dierenarts. Welk gif gebruikt is, is onbe kend. VLISSINGEN - De politie heeft woensdagavond drie jonge ren aangehouden vanwege de mishandeling van een 61-jarige man uit Sluis. De man werd in elkaar geslagen bij de Keer sluisbrug in Vlissingen. De man raakte gewond aan zijn gezicht: hij had snijwonden en een bloedneus. De drie verdachten, een zeventienjarig meisje uit Middelburg en twee zeventienjarige jongens uil Vlissingen, werden rond zeven uur aangehouden in de Glacis- straat. Ze zijn inmiddels weer op vrije voeten. MIDDELBURG - Twee Vlissingers vochten gisteren bij de rechtbank in Middelburg fel de beschuldiging van het Open baar Ministerie aan dat ze in harddrugs zouden hebben ge deald. Het kon officier van justitie G. Oosterveld er niet van weerhouden tegen de 29-jarige verdachte twee jaar en drie maanden gevangenisstraf en tegen zijn 21-jarige kompaan eenentwintig maanden te eisen. De eisen vielen hoger uit, omdat beide mannen nog in hun proeftijd zaten toen ze 6 augustus dit jaar werden opgepakt voor dealen in de Vlissingse drugsscene. De verdachten, die hardnekkig bleven ontkennen, maakten deel uit van een groep Antillianen die samenschoolde aan de Schuitvaartgracht. Drugsklanten herkenden het tweetal als de verkopers van bolletjes cocaïne toen ze werden afgevangen door de politie en geconfronteerd werden met hun foto. Ook bij een buurtbewoner was het tweetal bekend. Indevisievandeofficierwasdeoudste verdachte sinds maart vorig jaar met de drugshandel begonnen, terwijl de 21-jarige man volgens haar vanaf 1 januari dit jaar zich bezig hield met het dealen in harddrugs. De rechtbank doet 10 december uit spraak. HULST - Verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst heeft gisteren gedurende vier uur zonder elektriciteit en telefoon gezeten. Tijdens sloopwerkzaamheden aan het gedeelte van het tehuis dat wordt vervangen door nieuwbouw, werden een kabels stukgetrokken. Ook woonhuisaansluitingen in de omgeving van de Blaauwe Hoeve zaten kortere tijd zonder stroom. De stekker ging ei letterlijk en figuurlijk uit rond half vier. „Dat zorgde voor een groot probleem", aldus een medewerker van de technische dienst van het Hulster tehuis. „Want we hadden vervolgens ook nog de pech dat ons noodaggregaat werkte niet. Daarop hebben we de brandweer ingeschakeld en die zorgde met hun aggregaten voor elektriciteit." Ook de telefooncentrale lag plat als gevolg van de stroomsto ring. door Freek Janssen GOES - Het wordt automobilis ten die de sluiproute nemen tus sen Goes en Heinkenszand zo moeilijk mogelijk gemaakt. De gemeenten Goes en Borsele en het waterschap Zeeuwse Eilan den zijn van plan om wegen in De Poel af te sluiten. De route over de Sinoutskerke- weg, de Noordhoekweg en de Westhofsezandweg is al jaren populair als snelle route tussen Goes en Heinkenszand. Fiet sers, omwonenden en land- bouwverkeer worden echter door het sluipverkeer gehin derd. Eerdere pogingen om het verkeer op het traject terug te dringen mislukten. Een doseer- installatie, die auto's met tus senpozen doorliet, was vaak buiten werking door technische storingen en vernielingen. Ook veroorzaakte het apparaat veel ongelukken, omdat het niet werd opgemerkt door sommige bestuurders. Deze week kwamen de wegbe- heerders op Zuid-Beveland bij een voor overleg. Het water schap stelde twee oplossingen voor om het verkeersprobleem in De Poel in te dammen. De eer ste was het toestaan en makke lijker maken van autoverkeer, door het aanleggen van een nieuwe weg of fietspaden. De andere variant, het weren van auto's, had de voorkeur van alle partijen. Daartoe moeten wegen worden afgesloten. Welke dat zijn en wanneer het gaat gebeu ren, moet nog onderzocht wor den. Binnen een half jaar ho pen de partijen een voorstel op tafel te hebben. Voorwaarde is wel datbewoners en landbou wers in het gebied niet dooi de afsluitingen worden gehin derd. KRUININGEN - De Vereniging Wereldcontact houdt donder dag een dia-presentatie over Australië als vakantieland. De presentatie is bedoeld voor zo wel leden als niet-leden. De bij eenkomst begint om 19.30 uui en is in het dorpshuis is Krui- ningen. HALSTEREN - De heemkunde kring Halchterth houdt dinsdag een lezing over het Oranjehuis. Specialist op dat gebied M. Boxhoorn uit Tholen geeft een presentatie met als titel 'Emma, keerpunt in de Oranje geschiedenis.' Tijdens de lezing gebruikt Box hoorn ook dia's. De avond be gint om 19.30 uur in het oude raadhuis in de Dorpstraat in Halsteren. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-cafë De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Openbare Bibliotheek, 11.00-20.00 uur: Uitverkoop afgeschreven materialen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Buurthuis De Pit, 14.00 uur: Seniorenbin go; Wijkgebouw Jan Ligthart, 13.30 uur: Dia lezing weefkring Goes met expositie van weefsels uit Blutau; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Socië teit; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.OO IT.00 uur: Biljartclub senioren; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend vooi publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00 17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijer geopend voor publiek; RILLAND De Vliedberg, 14.00 uur; Bin go voor ouderen; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur Grote siertuin geopend voor publiek; WAARDE Dorpshuis, 14.30 uur: Bingc voor vijftigplussers; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00 13.00 uur: Weekmarkt; Gebouw 'Rehoboth', Marijkelaan 39 14.00-20.00 uur: Verkoping tbv Kerk er Zending; KC De Haven, 14.00-17.00 uur en 18.30 20.00 uur: Najaarsverkoping met oliebol len; 20.00 uur: Bingoavond; Dorpshuis De Zaete, 19.00-22.00 uur Grote vogeltentoonstelling; Clubgebouw Tienhovenstraat 1, 20.3C REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315670 fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ereek Janssen Rob Paardekam ten de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tal: (0113)315500 [ax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet «ww.pzc.nl I E mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; taterdags tot 12.00 uur GOES - Wie komende zomer gaat kanoën op het Veerse Meer, kan zomaar een pro motieteam van het waterschap tegen het lijf lopen. Het is onderdeel van een char me-offensief, waarmee Waterschap Zeeuwse Eilanden zijn imago hoopt op te vijzelen. Uit onderzoek eerder dit jaar onder in woners van Midden- en Noord-Zeeland bleek dat de organisatie kampt met een slecht imago. Zo vindt slechts één op de vijf mensen dat het waterschap het be lastinggeld goed besteedt. Dat is jam mer, omdat 85 procent van de onder vraagden de organisatie kent van de waterschapsbelastingen. Het beeld heerst van een organisatie die weinig slagvaardig is, amper inspraak van de burgers duldt en niet openstaat voor nieuwe ideeën. Bovendien hebben weinig Zeeuwen een idee van wat het Waterschap Zeeuwse Eilanden nou eigenlijk doet. Dat de orga nisatie verantwoordelijk is voor glad heidbestrijding, weet minder dan de helft van de ondervraagden. Een taak die wel bijna iedereen kent (94 procent) is het instandhouden van het waterpeil. Om het tij te keren neemt het bestuur al lerlei maatregelen. Medewerkers wor den ervan bewust gemaakt dat ze een visitekaartje zijn van de organisatie. Om de naamsbekendheid verder te vergroten worden evenementen gesponsord en fol ders uitgedeeld. In het toekomstige hoofdkantoor in Middelburg worden rondleidingen gehouden en exposities door Freek Janssen Veel mensen weten niet precies wat het waterschap allemaal doet. Zeeuwse Eilanden beheert bijvoorbeeld ook de voorzieningen langs het Veerse Meer. foto Willem Mieras door Zeeuwse kunstenaars. Inwoners krijgen meer inspraakmogelijkheden door middel van een digitaal forum op de website. Ook het digitaal aanvragen van vergunningen en kwijtschelding moet mogelijk worden. Door borden te plaats ten op objecten van het waterschap moe ten de werkzaamheden zichtbaarder worden voor de burgers. In 2006 wordt het imago-onderzoek opnieuw gehou den. Op alle onderdelen moet de score worden verbeterd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33