PZC m vamyshleeva langszij )ij Tansykkuzhina rhamar Zweistra wil foor al lekker rijden Wolfaartsdijk is een echte karakterploeg Tafeltennisclubs MZ en 't Zand fuseren 19 Paul van Buuren bewaakt het groepsgevoel bij Rillandia agenda uitslagen wb vrijdag 28 november 2003 ■9 Basketbat ■PI Biljarten ■IR Dammen ■S Voetbal Volleybal ■(1 Dammen ■II Paardensport ■H Schaken Tafeltennis Tennis Voetbal ■H Volleybal Hoofdklasse Waterpolo Wielrennen ■B Zaalhandbal Zaalkorfbal Dammen Basketbal Darts Hockey Paardensport Oefenzege voor Domburg: 4-1 Voetbal ■18 Wielrennen Zaalhandbal ■II Zwemmen Turnschool in kwalificaties voor Finale Clubteams mmen Schietingen van een kudde schapen ■mr Jasper Harthoorn jOOSENDAAL - Een voetbal- jiib met Paul van Buuren (44) L het roer is doorgaans verze gd van succes. Elk jaar wint ■e trainer uit Roosendaal wel [n prijs. Is het geen kampioen- (bap, dan wel een periodetitel. (omenteel is de succestrainer ;:tief bij Rillandia, waar hij vo ir seizoen mee promoveerde [lar de eerste klasse. jn Buuren rolde dankzij Rinus lathijsse in het trainersvak. Hij de lasser/pijpfitter een aan als trainer/speler aan bij larendonk in België. „Soms jnermensen die kwaliteiten in [zien waar je zelf niet eens bij [jlstaat. Zo dacht ik er nooit erna om trainer te worden." azijn eerste seizoen als trainer leek dat Van Buuren in staat as mensen te motiveren, wat iteindelijk leidde tot promotie. Dat gaf me toch wel een kick", egt de huidige oefenmeester aiRillandia. letwas het begin van een carri- die de Roosendaler succes- bracht bij Tholense Boys, id-Wit en Rillandia, dat dit argoed meedraait in de eerste lasse. Van Buuren ziet plezier Isbelangrij kste reden voor zijn itces. „Zonder plezier kom je agens, dan blokkeer je. Dat is ibij de spelers, maar ook bij de idere mensen die vrijwillig ande club verbonden zijn. Die loet je verantwoordelijkheid jrven geven, zodat ze zich «voelen in het geheel." ïg de trainer ook aan de !ag met Rillandia. „Die club sft eigenlijk twee jaar lopen anmodderen voordat ik in de stapte. Het eerste wat ik is een goede organisatie lerzetten. En met de mensen in rondom de club praten om zo iel mogelijk een beeld te krij- avan de clubcultuur. Vereni gen worden altijd gedragen ar vrijwilligers, dus die moet belangrijk durven maken, en mooi voorbeeld is onze ïlptrainer. Vroeger mocht hij leen de hersteltraining geven, lis hij ook bezig met de war- ing-up en geeft training aan m Rillandia-trainer Paul van Buuren wil hogerop en wil de cursus trainer/coach 1 gaan doen. „Maar wannéér ik hogerop ga, zie ik dan wel." het tweede. Dan zie je dat zo ie mand helemaal opbloeit." Het hoort bij het groepsgevoel dat Van Buuren wil creëeren, waarin iedereen maximaal kan presteren. „Om dat voor elkaar te krijgen, heb je spelers nodig met karakter, dat vind ik min stens zo belangrijk als hun voet balkwaliteiten. Je kan een dijk van een voetballer in je team hebben lopen, maar als hij niet in het team past, heb je een pro bleem." Het beoogde groepsgevoel moet wel constant bewaakt worden. Van Buuren gaat er prat op dat hij goed aanvoelt hoeveel druk een speler aankan. „Ik kan zien tot welke grens je kan gaan zon der dat iemand blokkeert. Als je daar overheen gaat, verdwijnt het plezier en gaat een speler te gen zichzelf voetballen." Van Buuren streeft naar open en eerlijkheid in de groep. Daar in ziet hij een belangrijke rol weggelegd voor de spelersraad, die kan aangeven wat er speelt in een groep. „Als er geen spe lersraad is, stel ik er één in. Zij kunnen aangeven wanneer ik fout zit." Als oud-speler van onder meer RBC, Vlissingen, Hoek en Rood- Wit vindt Van Buuren het nog steeds lastig om aan de kant toe te moeten kijken. „Ik ben nog steeds meer voetballer dan trai ner. Je moet mijn rol zien als her- vrijdag- oorKoen de Vries OUTELANDE - Olga Kamys- Iteva heeft op het WK dammen tor vrouwen in Zoutelande tploopster Tansykkuzhina tkterhaald. te Wit-Russische, die sinds 996 in Heerlen woont en begin tze maand voor het eerst Ne- trlands kampioen werd, ver toog gisteren in de vierde ronde hita Seppa uit Estland, terwijl weldkampioene Tansykkuz- ma niet verder kwam dan re vise tegen Irina Platonova. iidat de eerste achtervolgers ten remise speelden, hebben Wykkuzhina en Kamyshlee- a een gaatje van twee punten 'slagen. Ze had gisteren nau welijks moeite Seppa te ver- jian. Kamyshleeva (30) tover- eeen ingewikkelde stelling op et bord die Seppa boven de pet In dertig zetten was de lus geklaard. De Limburgse is Beenprachtige serie bezig. Ze nest gisteren lang nadenken m te vertellen wanneer ze voor et laatst verloren heeft. Het loet ergens in het voorjaar ge weest zijn in de clubcompetitie, dacht ze. Tansykkuzhina ging omzichtig te werk tegen Irina Platonova. De nog maar zestienjarige in valler is niet alleen Europees kampioene en wereldkampioe ne bij de junioren, dit jaar werd ze ook Russisch vrouwenkam pioen. In tegenstelling tot de eerdere tegenstanders van Tansykkuzhina maakte Plato nova geen fouten. Ze kon afslui ten met een plusremise. Twee andere favorieten voor de titel, Zoja Golubeva (Letland) en Nina Hoekman-Jankovskaja hielden elkaar de gehele partij in evenwicht. Ze zagen de Oe- kraïnse Olga Baltazhy langszij komen in het algemeen klasse ment. Ook de Russische Tatyana Teterina staat op twee punten van de koploopster. De overige twee Nederlandse vertegenwoordigsters, Tanja Chub en Vitalia Doumesh, speelden remise tegen elkaar. De twee vriendinnen maakten er een lange partij van en sloten pas vrede toen zelfs een leek kon zien dat er niet meer inzat dan remise. Vrouwen. Promotiedivisie: Baros-Perik Jumpers, Orca's-DAS Delft. Eerste klas se: Dynamo'70-BV Souburg 2 (19.45 uur) Mannen. Eerste klasse: BC Vlissingen 2- Volharding (20.00 uur), Smokkelhoek- Agathos (21.30 uur). Tweede klasse: Dy- namo'70-BV Souburg 2 (19.45 uur), Me- vo'80-Voorwaarts (20.00 uur). Nationale bekercompetitie. Tweede ronde. De Stene Brug-Hultermans 2. Lo catie: SPB centrum Yip Plaza, Goes. Aan vang: 19.30 uur. Wereldkampioenschap voor vrouwen. Vijfde ronde. Aanvang 11.00 uur. Loka- tie: Beach Hotel in Zoutelande. Vriendschappelijk: RIA-HVV'24 (19.00 uur), Vogelwaarde-Steen (19.30 uur). Beker. Vrouwen, tweede ronde, catego rie B: Mytilus-YVC. zaterdag QorBauke Boersma I0CKHOLM - De kriebels be nnen zich al aardig te roeren in 'buik van Thamar Zweistra. 1 zullen vandaag, als op de Peningsdag van de wereldbe- 'nvedstrijd in het Zweedse '°ekholm een soort van op- irmproef wordt gereden, vast "zeker een climax bereiken, ''dressuuramazone uit Schore "ft er zin in zich te bewijzen ®en de absolute wereldtop. faar meer nog dan het berei- 81 van een heel hoge klasse- 8|§' wil ik hier vooral lekker ■jden", zegt de 21-jarige Euro- "s Young Rider-kampioene. «kan niet eens inschatten hoe ik kan eindigen. Ik ben ook 111 beetje de jongste van het "Inemersveld hier. En er doen "tde minsten aan mee. Dewe- ■'dtop staat aan de start. Het "Be kwantitatieve doel dat ik 'zelf stel, is het zondag mogen Wen van de kür op muziek." Ervoor moet Zweistra mor- 111 tijdens de Grand Prix in «*1 Stockholm bij de eerste vijftien eindigen. Aan haar paard, zo stelt de Zeeuwse met klem, zal het niet liggen. „Kyrain is goed in vorm. Hij heeft zich ook prima gedragen in het vliegtuig en heeft de reis goed verteerd." Zweistra zelf ook. „Het is mooi hier", zijn haar eerste indruk ken van Stockholm, waar ze woensdag arriveerde in het ge zelschap van trainer/coach Leunis van Lieren. „En groot." Maar ze is niet naar Zweden ge komen voor sightseeing. Samen met Patricia Callagan vertegen woordigt ze Nederland. Maar hoe goed ze dat dit week einde wellicht ook doet, het biedt geen garantie op een nieuw optreden in een wereld bekerwedstrijd. Zweistra: „Het is niet zo dat ik met een bepaal de klassering deelname aan de volgende wereldbekerwedstrijd kan veiligstellen. De bonds coach maakt telkens weer een nieuwe keuze. En ik hoop dat die in de toekomst ook weer op mij zal vallen." ■(i Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: The Jum- pers-BV Hoofddorp. Overgangsklasse: BC Vlissingen 2-Springfield (18.45 uur). Eerste klasse: Scheldesport-Marathon (18.00 uur). Mannen. Eerste klasse: Scheldesport-BV Souburg (19.45 uur). Jongensjunioren. Hoofdklasse: BC Vlis- singen-BS Weert (20.30 uur). KNDB-clubcompetitie: Hoofdklasse: Nïj- verdal-PWG 's-Gravenpolder. Tweede klasse E: De Variant-PWG 's-Gravenpol der 2; Middelburg-Tomahaok/Westland 2. Lokatie: wijkcentrum Sint-Laurens. Aanvang 12.00 uur. Springen, Stichting Hippisch Sportcen trum Heikant. 9.30 uur: pony's klasse B. 10.00 uur: pony's klasse L. 11.00 uur: po nu's klasse M. 11.30 uur: pony's klasseZ. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.30 uur: paarden klasse L. 17.30 uur: paarden klasse M. 18.00 uur: klasse Z. 19.00 uur: klasse ZZ. Locatie: Manege Heikant, aan de Vylainlaan 30 te Heikant. Atofina Pepernotentoernooi. Locatie: Grand Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Vlissingen. Aanvang: 10.00 uur. Vrouwen eerste divisie: SAR/Rabobank- Brandersstad (Kloosterzande 17.30).' Tweede divisie: Hotak-SAR 2. Derde divi sie: VDN Salamanders-RdT. Mannen tweede divisie: Treffers 2-Arne- muiden. Derde divisie: SAR/Rabobank- Fürst Kantoors 3 (Kloosterzande 17.30). Mannen hoofdklasse: Tios'51-Arnemui- den, SAR 2-Belcrum 3, JCV-'t Zand 2, 't Zand-Backhands. Jongens landelijk B: Docos-Arnemuiden. Landelijk C: Smash'76-Vriendenschaar. Janvier Dancemasters jeugd competi tie. Locatie: tenniscentrum Schelde in ternational in Goes. 16.00 uur: meisjes a- poule; 16.45 uur: jongens a-poule. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A: Katwijk-Lisse. Eerste klasse C: SSV'65-Kozakken Boys. Derde klasse B: Kruiningen-Tholense Boys. Vierde klasse A: Krabbendijke- Wolfaartsdijk, SVD-Spui, Apollo'69- der van een kudde schapen. Ik ben degene die aan de kant zit en probeert te corrigeren als er iets fout gaat. Het beste wat je kunt doen, is zorgen dat je niets aan het toeval overlaat." Daarmee doelt de trainer vooral op het tactische aspect. „Het is een kwestie van je huiswerk goed doen en controleren of de spelersgroep er iets van op steekt. Ik geef altijd de sterke en de zwakke punten van de tegen stander aan en baseer daarop mijn tactiek. En naderhand vraag je aan spelers wat hun taak is, zodat ze weten wat de bedoeling is." Buiten de trainingen en de wed- strrijden om stapt Van Buuren Borssele, Nieuwland-Wemeldinge, Be- velanders-DFS, Hoedekenskerke-Cad- zand, Wissenkerke-Colijnspl. Boys. Aanvang 14.30 uur. Amsteldistrictsbeker Yerseke-Kapelle, Arnemuiden-Duive- land, Serooskerke-WIK'57, Rillandia- Tern. Boys, Axel-De Meeuwen. Aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal A-junioren, derde divisie D: Terneuzen- Wilhelmina, Zeelandia-Middelburg-BSC (restant, 45 minuten/stand 1-1). B-junioren, derde divisie E: Theole-ln- ternos, Longa-ODC. Aanvang 14.30 uur. Juniorenbeker A-junioren: Poule 102: Krabbendijke-FC Bergen (12.45); Poule 103: FC Dau- wendaele-Serooskerke (12.45), Jong Ambon-De Noormannen; Poule 104: RCS-Kloetinge; Poule 105: Vlissingen- Kapelle; Poule 106: Tern. Boys-Aarden burg (12.30), Breskens-Oostburg; Poule 107: HVV'24-Steen, METO-Nieuw Borg- vliet; Poule 113: Duiveland-WHS (12.15); Poule 114: Bevelanders-Domburg (11.15), Oostkapelle-VCK (12.30); Poule 115: Apollo'69-'s Heer Arendskerke (11.15), Heinkenszand-Yerseke (12.30); Poule 116: Kwadendamme-Spui (11.15); Poule 117: Koewacht-Vogelwaarde. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. B-junioren, Poule 101: Kloetinge-Bruse Boys, Kapelle-Zierikzee; Poule 102: Se- rooskerke-FC Dauwendaele (11.15), Ar- nemuiden-Goes; Poule 103: Zeeland Sport-Oostburg (14.30), Schoondijke- Aardenburg; Poule 104: Zeelandia Mid- delburg-Tholense Boys, Mevo-Noad'67 (11.15); Poule 105: SSV'65-Hontenisse (11.15), Axel-Tern. Boys (14.30); Poule 106: AZVV-Steen (12.30), METO-ODIO (14.30); Poule 111: Breskens-IJzendijke (14.30), Poule 112: Koewacht-Apollo'69 (14.30), Wolfaartsdijk-Rillandia (11.15); Poule 113: Domburg-De Meeuwen (11.15), Veere-MZVC (11.30); Poule 114: SKNWK-Colijnspl. Boys (11.15), Wemel- dinge-Kruiningen (10.00); Poule 115: Heinkenszand-Luctor'88 (12.30), SC Sta- venisse-SPS (11.00); Poule 117: Nieuw- dorp-VVC'68 (11.15), Kaaise Boys- Grenswachters (14.00); Poule 120: Nieuwland-Oostkapelle (10.30), SVD- Walcheren. Indien niet anders vermeld, aanvang 12.45 uur. Vrouwenvoetbal Eerste klasse A: Lisse-Berkel, RCL-Rei- ger Boys, CSW-Ter Leede 2, Wartburgia 2-Rijsoord, RVVH-Oostkapelle (14.30), Pancratius-KRV; Derde klasse: Wiel- drecht-Papendrecht (restant 56 min./ stand 0-1). Vrouwenbeker WIK'57-Oostkapelle 2 (11.00), SC Gas- tel-Smerdiek (12.30). Competitie. Mannen, tweede divisie C: Morres/Hulst-Mikro Electro/Roosendaal (Hulst, Den Dullaert, 17.00 uur), Rijn mond 3-Spivo. Derde divisie: VOY-Ca- pelle 3. Promotieklasse B: Rowi-Voko/Fi- nenzo 2, Rijnmond 4-VVS'92. Eerste klasse A: Vovero-Kwiek. Eerste klasse D: Sic Pugno 2-Morres/Hulst 2. Tweede klasse E: AVC'87 2-Kwiek 2. Vrouwen, tweede divisie C: Morres/ Hulst-Volley/Meerkerk'95 (Hulst, Den Dullaert, 17.00 uur), Mikro Electro/Roo sendaal 2-Jeans Center/ER. Derde divi sie: VOY-DVO, Benevia-Alcazar/Eras- mus. Promotieklasse B: Mikro Electro/ Roosendaal 3-Sic Pugno. Tweede klas se A: Vovero-Kwiek 2. Tweede klasse E: Diomedon-Mytilus, Mikro Electro/Roo sendaal 5-YVC. Derde klasse E: Sic Pug no 4-Wea/Mevo'80. Beker. Mannen, tweede ronde, catego rie B: Wea/Mevo'80-lntermezzo, Voor- waarts-De Kikkers. direct uit zijn trainersrol. „Dan ben ik gewoon weer Paul de voetballer. Zo voorkom je dat je jezelf afsluit van de groep. Als speler heb ik zulke trainers meegemaakt en dan zie je dat spelers die met een probleem zitten, minder snel naar zo ie mand toe stappen. Je moet altijd beschikbaar zijn en willen luis teren." Van Buuren is ambitieus en wil in de toekomst op hoger niveau gaan trainen. Daarvoor zal hij Rillandia moeten verlaten. „Deze club moet niet de intentie hebben structureel hoofdklasse te gaan spelen. Daarvoor lopen Mannen. Tweede klasse: Dordrecht-De Schelde. Derde klasse: Stormvogel- HZPC (18.00 uur Vlissingen). District eer ste klasse: Stormvogel 2-BZPC (17.15 uur Vlissingen). Derde klasse: Nuenen- de Schelde 2; Bruinvis-Treffers 2 (17.30 uur Terneuzen). Vierde klasse: Ganze- Aegir (18.30 uur Goes). Mannenjeugd: Vennen-de Schelde. Vrouwen. Eerste klasse: Hellasglana-de Schelde. Derde klasse: Gorgo-Ganze. Zeeuwse ATB Cup. Zevende wedstrijd. Locatie: Finlandcircuit, Westdorpe. 13.00 uur: jeugd t/m 12 jaar (20 minuten. 13.30 uur: jeugd 13 t/m 16 jaar (30 minu ten). 14.15 uur: veteranen en vrouwen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 mi nuten). Inschrijven: kantine Finlandcir cuit, Westdorpe. Mannen. Regioklasse C: EMM-SOS Kwiek Sport (Nassaulaan Middelburg, aanvang 20.10 uur). Overgangsklasse B: Tjoba-Vrienden- schaar H (16.20), Oranje Wit-KCC, TOP S-Albatros, KVS-Fortis. Eerste klasse F: Pernix-IJsselvogels, Swift-Merwede (19.30), Vitesse-RWA, Nieuwerkerk-A- vanti P. Tweede klasse G: ADO-Sagit- ta, ACKC-Olympia S, Bolnes-TOP A (15.35), Snel-Ventura Sport. Derde klas se A: Good Luck-Korbatjo, Stormvo- gels-DSO (16.20), Togo-OndoM( 18.50), Oranje Zwart-DVS. Derde klasse B: De Voltreffers-Korbis, NlO-Vrienden- schaar B, Oranje Nassau-All Ready (18.50), BKC-Gemini (15.50). Vierde klasse A: KVK-Zaamslag (15.00), Zeven bergen-Blauw Wit (13.50), Reeuwijk-Ni- kantes. Vierde klasse B: ODI-Thor, Luc- tor-Scheldevogels (14.05), Atlas-Seolto (19.50). Res.4A: Tjoba 4-Volharding (12.50). ROKB: Tjoba 2-Vriendenschaar H 2 (15.00). zondag Wereldkampioenschap voor vrouwen. Zesde ronde. Aanvang 11.00 uur. Loka tie: Beach Hotel in Zoutelande. Vrouwen. Promotiedivisie: Black Eag- les-ProBuild Lions, Rotterdam-Akrides, Cangeroes-JRC Boxtel, WSC-BC Vlissin gen. Hoofdklasse: BC Jink-BV Souburg. Mannen, Hoofklasse: Jumping Crabs-BC Vlissingen. Zeeuwse ranking. Vierde wedstrijd. Aan vang: 11.30 uur. Locatie: De Parel, Dom burg. Derde klasse D vrouwen: Rapide-Waal- wijk (sportpark Grote Kreekweg). Aan vang: 12.45 uur. Vierde klasse D: Gilze- Rijen-Middelburg. Aanvang: 12.45 uur. Vierde klasse D mannen: Gilze-Rijen-O- lympia, Middelburg-Teteringen (sport park Voorborch), Vlissingen-Ouden- bosch (sportpark Bonedijke), DDHC- Rapide. Aanvang: 14.30 uur. Dressuur RV Renesse. 8.30 uur: pny's klasse B. 9.12 uur: paarden klasse B. 10.00 uur: pony's klasse LI. 10.28 uur: paarden klasse L1. 11.25 uur: paarden klasse L2. 11.53 uur: pony's klasse L2. 12.40 uur: paarden klasse Ml. 14.10 uur: pony's klasse M2. 14.17 uur: paarden klasse M2. 15.40 uur: paarden klasse Z1. 16.40 uur: pony's klasse Z2. 17.20 uur: paarden klasse Z2. Locatie: Manege Hof stede Grol, aan de Stoofweg 10 te Renes se. foto Willem Mieras we te veel achter met sponsoring en accomodatie. Zo hebben we geen tribune en zijn de trai ningsvelden belabberd. Het is zaak dat Rillandia als club toe groeit naar het niveau van het eerste team." De Roosendaler heeft nog geen route uitgestippeld voor zijn verdere trainerscarrière. „Ik wil volgend seizoen begin nen met de cursus trainer/coach 1, zodat ik alle diploma's op zak heb. Daarbij ben ik steeds een stapje hoger gaan trainen en ik heb tot nog toe steeds bewezen dat ik het niveau aankan. Maar wannéér ik hogerop ga, zie ik dan wel. Ik ben niet zo'n plan- van onze sportredactie WOLPH AARTSDIJK - Voor za terdag - vierdeklasser Wol faartsdijk staat de komende we ken een dubbele ontmoeting met Krabbendijke op het pro gramma. Vooral de thuiswed strijd van volgende week zou trainer Peter Groenewegen dolgraag in winst om willen zet ten. „Dan doen we goede zaken voor de tweede periodeti tel." Na een moeizame competitie start staan de zaken er voor Wolfaartsdijk inmiddels heel wat beter voor. Al zes duels op rij wist de ploeg van Groenewe gen de nul te houden en alle pij len zijn inmiddels gericht op het pakken van de tweede periode- titel. „Vorig seizoen grepen we er tot tweemaal toe naast, wat best frustrerend was", weet Groenewegen zich nog te herin neren. „Wij hebben ons dan wel tot doel gesteld om in de subtop mee te draaien, maar nacompe- titie zou een leuk toetje zijn." Of Wolfaartsdijk, dat momen teel de vierde plaats bezet, ook toe is aan een avontuur in de derde klasse, weet de oefen- meester niet. „Daarvoor is de groep naar mijn mening nog te jong. Daarnaast zou het fijn zijn als we over een grotere selectie konden beschikken. In de huidi ge samenstelling bungel je bij promotiehoogstwaarschijnlijk onderaan in de derde klasse", zegt de oefenmeester. Toch heeft Wolf aartsdijk inmid dels wel bewezen met de beste ploegen mee te kunnen, getuige ook de 1-0-winst tegen koplo per Spui. „Toen kon je zien dat we over een karakterploeg be schikken, die kan leunen op een zeer solide defensie. Alleen het scoren gaat ons soms wat moei lijk af", vertelt Groenewegen, die er na dit seizoen normaal ge sproken nog een vierde jaar als oefenmeester van Wolfaartsdijk aan vastplakt. „Omdat ik er van overtuigd ben, dat er nog meer uit deze groep te halen valt." Vooralsnog staan er voor Wolfaartsdijk twee ontmoetin gen met Krabbendijke op de rol, morgenmiddag te beginnen met de uitwedstrijd die uit de derde periode naar voor is geschoven. „Als ik mocht kiezen, dan win ik het liefst de tweede ontmoeting, de thuiswedstrijd. Omdat die meetelt voor de tweede perio de", besluit Groenewegen la chend. DOMBURG - De voetballers van Domburg hebben gister avond op eigen veld Patrijzen met 4-1 verslagen. Chiel Mara- nus scoorde in het vriendschap pelijke treffen tussen beide der deklassers drie keer. Tweede klasse zuid: Tovaal-Tilburg. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes; RSRC-Oemoeme- noe. Aanvang: 14.00 uur. Vriendschappelijk: Tovaal 2-Tilburg 2. Aanvang: 14.30 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Zondagvoetbal Vierde klasse B: Clinge-HSC'28, Schijf- Hansw. Boys, MOC'17-Odio. Aanvang 14.30 uur. Amsteldistrictsbeker. Terneuzen-Hontenisse, Zierikzee-Vlis- singen. Aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal Derde klasse: Noad-Blauw Wit'81, Desk-SC Gastel, Kaaise Boys-Berkdijk. Vrouwenbeker Schijf-Steen. Veldtoertocht Hulst. Afstanden: 25 en 49 kilometer. Inschrijven: van 8.30-10.30 uur in kantine atletiekvereniging RKHAV, Willem Alexanderstraat, Hulst. Organi satie: toerclub Hulst. Vrouwen. Eerste klasse G: Hellas 3- EMM. Tweede klasse: Unitas'63-EMM 2. Derde klasse: Olympus-Oliveo 3 (Bas- kensburg Vlissingen, aanvang 13.30 uur). Junioren: Oliveo-EMM. Mannen. Eerste klasse H: Saturnus-Life- Design/Delta Sport. Tweede klasse: Olympus-ASC'95 (Baskensburg Vlissin gen, aanvang 12.15 uur), GSC-DWS 2 (Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 12.00 uur.) Vijfde klasse: GSC 2-EMM 2 (Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.15 uur). Zesde klasse: Ventura 4-Life- Design/Delta Sport 2. Zeeuwse Zwemcompetitie tweede ron de. Eerste klasse. Locatie: zwembad de Driehoek Oostburg. Aanvang: 14.00 uur. Tweede klasse. Locatie: sportpunt Zee land Goes. Aanvang: 9.30 uur. GOES - Turnschool Zeeland neemt morgen deel aan de kwa lificatiewedstrijden van Turnen Dames voor de Finale Club teams. De kwalificatiewedstrijd, die in Amsterdam wordt gehouden, is de eerste krachtmeting in de aanloop naar het nieuwe sei zoen in het niveau Nationale Wedstrijdsport. Liefst 60 ver enigingen hebben ingeschre ven, waarvan 8 teams zich voor de A-finale en 8 teams voor de B-finale kunnen plaatsen. De finale vindt op 13 december in Twello plaats. Het team van Turnschool Zee land, onder leiding van Koos Hamels, bestaat uit Wendy de Meulmeester, Mandy Huij- bregts, Charita Jansen, Ramona Hibels en Lesley Huijzen. Kelly du Pon is opgenomen in het team als reserve. door Koen de Vries MIDDELBURG - De leden van de Middelburgse tafeltennis verenigingen Middelburg-Zuid en 't Zand hebben gisteravond besloten te fuseren. In twee aparte algemene ledenvergade ringen gaven de leden hun be sturen toestemming om de fusie voor te bereiden. Die zou per 1 juli 2004 gestalte moeten krij gen. Bij Middelburg-Zuid werd vol op gestemd over het fusieplan. Dat was ook nodig, want in de statuten van de club staat in dit soort gevallen dat tweederde van het aantal leden zijn stem moet laten horen. Tweeënzestig leden stemden voor, zes onthiel den zich, niemand was tegen. Bij 't Zand was de opkomst la ger, mede omdat daar statutair geen voorwaarden zijn over de opkomst. Daar is pas een twee derde meerderheid nodig bij de stemming over de statuten van de nieuwe club. Uiteindelijk stemden 36 leden voor, één te gen en er was één onthouding, 't Zand en Middelburg-Zuid startten vorig jaar een onder zoek naar de mogelijkheden van een fusie. Beide clubs kampen met een teruglopend ledenaan tal en een tekort aan vrijwilli gers. Vooral bij Middelburg- Zuid, met ruim vierhonderd le den ooit de grootste tafeltennis club van Nederland, is de situa tie nijpend. De vereniging club heeft nog slechts 7 6 leden over. Voor 't Zand (125 leden) is de noodzaak om te fuseren wat minder groot. In een uitgebreid rapport ko men de besturen van de beide clubs tot de conclusie dat een fu sie het tafeltennis in Middel burg de beste kansen biedt. Het is de bedoeling dat de fusieclub verder gaat in De Zandkuil, de accommodatie van 't Zand. Die ligt op sportpark de Voorborch. Slaghvaert, de zaal van Middel burg-Zuid in de wijk Dau wendaele, wordt afgestoten. Voor deze accommodatie is de club op zoek naar een koper. Er zijn nog wel plannen om een de pendance in Middelburg-Zuid of Dauwendaele te houden, voor de opvang van jonge leden. In de komende maanden maken de leden van de fusieclub nieu we statuten en gaan op zoek naar een geschikte naam en nieuwe clubkleuren. In het fu sierapport wordt rekening ge houden met ledenverlies als ge volg van het samengaan. De te rugloop moet worden opgevan gen pret een daadkrachtig be stuur, een grote groep vrijwilli gers een extra financiële midde len. Zoutelande. WK vrouwen. Vierde ronde: Seppa (Est) - Kamyshleeva (Ned) 0-2, Doumesh (Ned) - Chub (Ned) 1-1, Hoekman (Ned) - Goloebeva (Lit) 1-1, Balt azhy (Oek) - Valioekevitsj (Lit) 2-0, Pasjke- vitsj (WRu) - Teterina (Rus) 1-1, Platonova (Rus) -Tanzykkoetsjina (Rus) 1-1, Pakuckie- ne (Lit) - Milsjina (Rus) 1-1. Stand: 1. Tanzyk koetsjina, Kamyshleeva 4-7, 3. Goloebeva, Hoekman, Teterina, Baltazhy 4-5, 7. Pasjke- vitsj 4-4, 8. Milsjina, Platonova 3-3, 10. Pakuckine, Chub 4-3, 12. Doumesh 4-2, 13. Seppa, Valioekevitsj 4-1. Zeelandia Ovezande. Wip 1:1e Hoofdvogel: J.v.Steenbergen Wil lem Teil; 2e Hoofdvogel: F.Koens Spes Nos tra; 3e Hoofdvogel: D.Boonman Willem Teil; 1e Zijvogel: F.Rentmeester Willem Teil; 2e Zijvogel: W.Remijnse Edele Handboog; 3e Zijvogel: D.Fayaars Spes Nostra; 4e Zijvo gel: H.Rentmeester Willem Teil; 1e Kal: P.de Jonge Zeelandia; 2e Kal: F.Koens Spes Nos tra; 3e Kal: D.Boonman Willem Teil; 4e Kal: H.Franse Willem Teil Wip 2: 1e Hoofdvogel: B.de Jonge Spes Nostra; 2e Hoofdvogel: W.Remijnse Edele Handboog; 3e Hoofdvogel: F.Rentmeester Willem Teil; 1e Zijvogel: A.Bongers Zeelan dia; 2e Zijvogel: D.Boonman Willem Teil; 3e Zijvogel: H.Koens Zeelandia; 4e Zijvogel: M.Verbeem Zeelandia; 1e Kal: P.Nagelkerke Eensgezindheid; 2e Kal: P.de Jonge Zeelan dia; 3e Kal: F.Rentmeester Willem Teil; 4e Kal: F.Koens Spes Nostra; Vliegende vogel: H.Koens Zeelandia. Uitslagen supercup: Spes Nostra-Doel naar Hoger 1 2-2, Edele Handboog-st.Sebastiaan 4-0, Zorgvlied-Zeelandia 1 4-0. Lucky Day. 1 -2-4-6-15-20-23-33-44-48-52-53-56-58-62- 64-66-67-72-78. (onder voorbehoud) Voetbal Uefa Cup. Tweede ronde, returns. Levski Sofia (Bul) - Slavia Praag (Tsj) 0-0. Scheidsrechter: Vollquartz (Den). Aantal toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Boekarev (Levski), Kratochvil (Slavia). Eerste wed strijd: 2-2. Levski Sofia door. Groclin Grodzisk (Pol) - Manchester City (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Fröjdfeldt (Zwe). Aantal toeschouwers: 5500. Gele kaart: Ko- ziol, Rasiak, Pawlak (Groclin), Fowler, Dun ne (Manchester). Eerste wedstrijd: 1-1. Gro clin door. Debrecen (Hon) - PAOK Saloniki (Gril 0-0. Scheidsrechter: Yefet (Isr). Gele kaart: Van- gelis, Yiannitsanakis (PAOK). Eerste wed strijd: 1 -1Debrecen door. Molde (Denl - Benfica (Por) 0-2 (0-2). 35. Tia- go 0-1, 43. Tiago 0-2. Scheidsrechter: D'Ur- so (Eng). Gele kaart: Hoset (Molde), Ricardo Rocha (Benfica). Eerste wedstrijd: 1-3. Ben fica door. Torpedo Moskou (Rus) - Villarreal (Spa) 1-0 (0-0). 71. Semsjov 1-0. Scheidsrechter: Ing- varsson (Zwe). Gele kaart: Semsjov, Kor- miltsev, Oper (Torpedo), José Mari, Belletti, Reina (Villarreal). Eerste wedstrijd: 0-2. Vil larreal door. AC Parma (Ita) - Austria Salzburg (Oos) 5-0 (3-0). 1. Carbone 1-0, 7. Carbone 2-0, 43. Fi- lippini 3-0,47. Sorrentino4-0,86. Sorrentino 5-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Winkler, Teber (Salzburg). Eerste wedstrijd: 4-0. Parma door. Bröndby IF (Den) - Schalke 04 (Dui) 2-1 n.v. (1-0). 16.Jakobsson 1-0 (strafschop), 55. Ag- ali 1-1, 71. Jonson 2-1. Scheidsrechter: Be- nes (Tsj). Gele kaart: Retov, Weighorst, Niel sen, Foldgast (Bröndby), Matellan, Pinto, Hanke (Schalke). Eerste wedstrijd: 1-2. Bröndby wint na strafschoppen (3-1 Rode Ster Belgrado ISer) - Rosenborg (Noo) 0-1 (0-0). 51. Brattbakk 0-1. Scheidsrechter: Gomes Costa (Por). Gele kaart: Djordjevic, Sarac, Zigic (Rode Ster), Hoftun, Basma (Ro senborg). Eerste wedstrijd: 0-0. Rosenborg door. Dinamo Boekarest IRoe) - Spartak Moskou (Rus) 3-1 (1-0). 30. Danciulescu 1-0, 59. lordache 2-0, 74. Danciulescu 3-0 (straf schop), 85. Parfionov 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Kapitanis (Cyp). Rode kaart: 88. Barcauan (Dinamo). Gele kaart: Danciu lescu (Dinamo), Kebe, Torbinskij, Kalinits- jenko, Pjanovic (Spartak). Eerste wedstrijd: 0-4. Spartak Moskou door. Aris Saloniki (Gri) - Perugia (Ita) 1-1 (0-1). 28. Margiotta 0-1, 90. Nikolaos Papadopoulos 1-1. Scheidsrechter: Leuba (Zwi). Gele kaart: Fusani (Perugia). Eerste wedstrijd: 0-2. Pe rugia door. Newcastle United (Eng) - FC Basel (Zwi) 1-0 (1-0). 14. Smiljanic 0-1 (e.d.). Scheidsrech ter: Fisker (Den). Gele kaart: Shearer (New castle), Cantaluppi (Basel). Eerste wedstrijd: 3-2. Newcastle door. Hearts of Midlothian (Sch) - Girondins Bor deaux |Fra) 0-2 (0-1). 8. Riera 0-1, 66. Pascal 0-2. Scheidsrechter: Gilewski (Pol). Gele kaart: Simmons, De Vries, Kisnorbo, Mc- Kenna (Hearts), Marco Caneira, Ramé (Bor deaux). Eerste wedstrijd: 1-0. Bordeaux door. Sochaux (Fral - Borussia Dortmund 4-0 (1-0 6. Frau 1 -0 (strafschop), 67. Santos 2-0,76. Oruma 3-0,89. Mathieu 4-0. Scheidsrechter: Baskakov (Rus). Rode kaart: 6. Gambino (Dortmund). Gele kaart: Wörns (Dortmund). Eerste wedstrijd: 2-2. Sochaux door. Hajduk Split (Kro) - AS Roma (Ita) 1-1 (1-0). 33. Bule 1-0,85. Cassano 1-1. Scheidsrech ter: Dougal (Sch). Gele kaart: Bule, Neretl- jak, Miladin (Hajduk), Samuel, Zebina.Tom- masi (Roma). Eerste wedstrijd: 0-1. Roma door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19